Скільки закипає вода із яйцями

Авторadmin

Скільки закипає вода із яйцями

Скільки і як правильно варити яйця, щоб було смачно

У другу п’ятницю жовтня в світі відзначається незвичайне свято — День яєць (World Egg Day). Цього року дата святкування випадає на 8 жовтня.

Причин для святкування такого дня більш ніж достатньо, адже яйця є дуже смачним і корисним натуральним продуктом, який відмінно підходить для дієтичного харчування, як в сирому, так і звареному вигляді. Крім того, варені яйця — частий інгредієнт в різних салатах і стравах.

“Телеграф” розповість, як правильно варити яйця в залежності від того, яке положення жовтка вам необхідне.

  1. Придбані заздалегідь сирі яйця в першу чергу ретельно вимийте. Це дуже важливо, адже на шкаралупі можуть бути збудники різних інфекцій.
  2. Підготуйте неглибоку каструльку і заповніть її холодною водою так, щоб каструлька заповнилася на 2/3.
  3. Акуратно покладіть яйця в воду, щоб вода повністю покрила їх. Влийте чайну ложечку оцту і додайте трохи солі.
  4. Кип’ятіть воду від 7 до 10 хвилин, в залежності від того, який їх стан хочете отримати.
  5. Після цього знімайте каструлю з вогню і зливайте воду. Потім помістіть яйця під холодну воду.
  6. Розбийте шкаралупу і очистіть яйця.

Яйця є, напевно, самою простою стравою, здатною вгамувати апетит і отримати при цьому багатий комплекс вітамінів і корисних речовин для організму. Про те, як зварити яйця круто двома способами, читайте нижче.

  1. Необхідно помістити сирі яйця в каструлю з холодною водою, довести до кипіння і прокип’ятити 7-9 хвилин. Робити це потрібно на середньому вогні, не накриваючи при цьому кришкою.
  2. Доведіть їх до кипіння, потім вимкніть вогонь, накрийте каструлю кришкою і потримайте, таким чином, ще близько 20 хвилин.

Раніше “Телеграф” писав, як зварити гречневу кашу, щоб вона не злипалась.

Як правильно кип’ятити воду: головні секрети

Краще наливати в каструлю холодну воду і накривати кришкою – так вона закипить швидше і буде більш корисною.

Кипляча вода – невід’ємне середовище або навіть сам інгредієнт для приготування багатьох страв. Але далеко не всі вміють нагрівати та кип’ятити її правильно. Як це робити, читайте наші лайфхаки.

Як кип’ятити воду: лайфхаки

Для яких би цілей вам не знадобився окріп, ємність потрібно накрити кришкою – ви в рази прискорите процес закипання. Поставте посуд на швидкий вогонь . А ще намагайтеся підбирати каструлю потрібного розміру : чим більша каструля, тим, відповідно, повільніше закипатиме в ній вода. Матеріал також грає роль: тонкий і легкий алюмінієвий кухоль заощадить вам час у порівнянні з товстостінним сотейником із чавуну, що довго розганяється.

Деокупація півдня країни – як українські військові відвойовують території

Заборона на пересування країною для військовозобов’язаних – всі деталі

Ракетні удари по мирних українськиих містах – липень 2022

Ядерний тероризм Росії

Багато хто сперечається про те, яка вода закипає швидше – гаряча чи холодна . Насправді температура слабко впливає на швидкість закипання, оскільки швидкість нагрівання води залежить від різниці температур між рідиною і довкіллям, наприклад, полум’ям. В результаті холодна вода поглинатиме тепло швидше, але як тільки вона досягне температури гарячої води, швидкість її нагріву сповільниться. Набагато важливіше набирати з крана холодну воду, бо гаряча краще вбирає свинець із водопровідних труб, тому менш корисна для приготування їжі.

Не наповнюйте каструлю до верху, інакше вода при кипінні розширюватиметься і виплескуватиметься назовні . Також, наливаючи воду, зорієнтуйтеся та залиште місце для продуктів, які варяться у каструлі. Варіть їжу із трохи прочиненою кришкою, щоб парі була можливість виходити назовні.

Сіль практично не змінює температуру кипіння, проте сильно впливає на смак їжі . Наприклад, м’ясо і макарони при варінні вбирають сіль разом із водою, тому бажано трохи посолити їжу на початку приготування, а ось основну частину солі додати за смаком вже наприкінці приготування разом зі спеціями. А якщо додати сіль при варінні яєць, то вона не дасть білку витекти з шкаралупи, що лопнула.

Якщо ви хочете отримати смачне м’ясо (наприклад, відварюєте шматок на салат), то опускайте його в окріп. Тоді весь смак залишиться усередині м’яса. А от якщо вам важливіше смачний бульйон – занурюйте м’ясо в холодну воду і ставте на вогонь – м’ясо в процесі нагрівання поступово віддасть і смак, і аромат.

  • Лайфхак 6. Стадії кипіння для різного приготування

Для приготування різних страв потрібні різні стадії стану води.

  1. Ворушіння – коли поверхня води трохи тремтить, на дні каструлі утворюються невеликі бульбашки, але вони не піднімаються на поверхню. Температура такої води становить 60–75 °C та підходить для приготування яєць пашот, фруктів, риби.
  2. Закипання – на поверхню води піднімається кілька струмочків бульбашок, але переважна маса води залишається спокійною. Така температура варіюється 75–90 °C і потрібна для тушкування м’яса й овочів або приготування холодцю.
  3. Повільне кипіння – на поверхню води по всій площі каструлі піднімається велика кількість бульбашок, але вода при цьому не вирує. Її температура становить 90–100 °C – це найчастіший стан води для приготування багатьох страв, у тому числі супів та чаю.
  4. Бурхливе кипіння – при якому виділяється багато пари, а сама вода вирує. При цьому температура води максимальна – 100 °C . Зазвичай такий спосіб швидкого доведення води до кипіння, після якого температуру зменшують до середньої. Також у такій воді деякий час варять пельмені, вареники, макарони, м’ясо тощо.

Про автора

admin administrator