Снт які права у власника

Авторadmin

Снт які права у власника

Купівля земельної ділянки: які документи потрібні для купівлі та продажу землі в СНТ і у власника, оформлення

Кількість угод з нерухомість невблаганно зростає. Немає нічого дивного в бажанні людей стати власником ділянки землі, звести на ній будинок, який відповідає особистим вимогам, вирватися з бетонних кайданів стандартної тісної міської квартири і загазованості міського повітря. Який порядок купівлі та продажу земельної ділянки і правильний порядок оформлення бажаного придбання, щоб воно не стало головним болем?

Що потрібно знати при покупці

При купівлі земельної ділянки потрібно знати ряд змінних, що характеризують його:

  • Межі придбаного наділу. Вибираючи ділянку, краще віддавати перевагу тим, які проходили процедуру межування. Все тому, що саме межування визначаються чіткі межі ділянки землі і ніяких посягань з боку третіх осіб бути не може. Якщо ж купується земельний наділ який не проходив таку процедуру, варто бути готовим до виникнення суперечок в власниками сусідніх ділянок, які врегулювати найімовірніше припаде до суду. Все тому, що без межування кордону наділу розмиті, і не виключено, що фактично вони виходять за встановлені по нормам.

За проведенням межування вдаються до послуг організацій, які акредитовані на проведення відповідної діяльність. Після процедури організація видає: межовий і кадастрові плани, топографічний план, де, в тому числі, відображені підземні комунікації.

  • Ландшафтні особливості ділянки, що впливають на його якість. Наприклад, він може перебувати в низині і в період весняного паводку затоплюватись, або кут нахилу ділянки дуже великий, що створить труднощі в будівництві і т.д.
  • Категорія землі. Віднесення ділянки до тієї чи іншої категорії накладає відбитки на його використання. Так, якщо ваша мета: будівництво житлового будинку, то на ділянці, призначення якого здійснення сільського господарства, будівництво неприпустимо. Оскільки землі даної категорії не припускають житлове будівництво, і зведення на ньому будинку буде незаконним.
  • Комунікації. Чи не для всіх, відсутність води, електромережі та газопостачання, критично, але, якщо ж значення блага цивілізації мають, про їхню наявність потрібно дізнатися.
  • Інфраструктура. Чим більше потрібно перебувати на ділянці (наприклад, при будівництві будинку для постійного проживання), тим більше розвинена інфраструктура потрібно (магазини, банки, аптеки, транспорт громадський та інше).
  • Документи на землю, якими володіє продавець, а також певні документи потрібні від покупця.
  • Підводні камені. Такими можуть бути: часткова власність на відчужується ділянку, розташування на територіях, які є особливо охоронюваними, ділянка знаходиться не на праві власності, а на праві безстрокового користування, за планом підпадає під вилучення на гос.нужди.

Які категорії земель вибрати для ІЖС, городництва

Земельне законодавство РФ розділяє землі на 7 категорій, у кожній з яких своє цільове призначення, а всередині категорії передбачені і види дозволеного використання. Використовувати землю можна тільки відповідно до цільового призначення категорії і встановленим видом дозволеного користування.

Сьогодні лише в рамках двох категорій допустимо будівництво житла:

  1. Землі поселень;
  2. Сільгоспземлі в обмежених видами дозволеного користування випадках.

Де краще / простіше / зручніше купувати землю

Уникнути шахраїв при купівлі землі і вибрати хороший шматок землі

дозволить звернення до перевірених девелоперам, з позитивною репутацією. Питання оформлення угоди від початку і до кінця буде взято співробітниками компанії, єдиним мінусом – більш висока ціна.

документи

Угода купівлі-продажу землі або будь-якого іншого нерухомого об’єкту супроводжується пакетом документів, укладенням договору і т.д.

завантажити договір купівлі-продажу земельної ділянки .

Від покупця (для покупки)

Перелік документів, які представляє при здійсненні угоди покупець, не великий. Єдиний необхідний документ – це паспорт. Він буде потрібно для того, щоб скласти договір і провести розрахунок з покупцем.

Від продавця (для продажу)

Пакет документів різниться в залежності від того, ким виступає продавець.

Документи для продажу земельної ділянки фіз. особою представлені в такий спосіб:

  • Правовстановлюючі паперу. До липня 2016 року такими виступали свідоцтво про право власності, свідоцтво про довічне успадковане володіння. Тепер такі документи не видаються, підтвердити право можна звернувшись в Росреестр за випискою, яка фактично не є правовстановлюючим документом, але змістовно розкриває правовий статус осіб по відношенню до об’єкта. Важливо, щоб виписка була новою, не старшою двох тижнів. Свідоцтва, видані до липня 2016 року досі дійсні і мають місце бути, але сліпо вірити йому не варто, а вимагати виписку зайвим не буде.
  • Свідоцтво про право на спадщину;
  • Паспорт громадянина;
  • Завірене в конторі нотаріусів згода чоловіка на відчуження наділу;
  • Дозвіл органу опіки та піклування, якщо у неповнолітнього є права на наділ.

Пакет документів, якими повинен мати у своєму розпорядженні продавець – юр. особа:

  • Також правовстановлюючий документ на землю;
  • Документ-підстава за яким проведена реєстрація відповідного права (договір, акт прийому-передачі і т.д.);
  • Кадастровий паспорт;
  • Довідка нормативної вартості;
  • Довідка про відсутність забудови на наділі;
  • Установчі документи самого продавця.

Документи на земельну ділянку повинні бути справжніми, для цього потрібно вивчати оригінали документів.

Процедура оформлення угоди купівлі-продажу

Процедура покупки здійснюється в три етапи:

  • Складання договору купівлі-продажу між сторонами;
  • Акумулювання обов’язкових документів при купівлі земельної ділянки з боку продавця;
  • Звернення покупця і продавця в територіальний підрозділ Росреестра, щоб зареєструвати перехід прав від продавця до покупця. Раніше на цьому етапі нового власника видавалося свідоцтво про право.

За покупцем є право вимагати надати всі відомості:

  • Чи дозволена забудова;
  • Про сусідніх земмельних ділянках (хто володіє, як використовує і що планується);
  • Про діючі обмеження. Такі відомості можна і бажано отримати самостійно в Росреестра. Їх знання не дасть викинути гроші на вітер;
  • Про характеристики наділу, які зачіпають його якість (підземні комунікації і т.д., що створює перешкоду експлуатувати ділянку за прямим його призначенням).

Надання завідомо недостовірних відомостей дає покупцеві право вимагати зменшення вартості або зовсім розірвати договір і відшкодувати збитки.

Центральна частина договору – положення про предмет і вартості. У пункті, що зачіпає предмет, обов’язково вказуються об’єктивні характеристики наділу (адреса, площа, кадастровий номер, категорія і вид дозволеного використання).

Після збору і перевірки поданих документів та затвердження тексту договору підписами сторін, потрібно звернутися в Росреестр, для реєстрації договору, а точніше зміни власника. Представлені разом з договором документи обробляються Росреестра в термін, що не перевищує 10 днів.

Ця процедура стосується придбання землі без будови, якщо ж на ділянці перебувати і житлова споруда, то необхідні документи і на будову.

Особливості покупки землі

Конкретний вид ділянки землі і вид дозволеного використання можуть вплинути на процедуру і зажадати вивчення більшої кількості документів, необхідних для покупки.

В СНТ

Купівля дачі в СНТ, якщо продавець є власником ділянки, ідентична купівлі будь-якого іншого ділянки.

Щоб купити ділянку в СНТ і стати його власником, потрібно купувати його у власника, однак нерідко відчужують землі СНТ користувачі, які є членами товариства.

Поширена, що продавець робить пропозицію покупцеві здійснити операцію по членської книжці. Це означає, що надів у власності у товариства.

У разі вчинення такого правочину покупець не стане власником садової ділянки, він стане лише членом товариства. Він має право після такої угоди користуватися землею, але отримати право власності можливо лише за допомогою приватизації.

Необхідно розуміти, що купуючи ділянку з метою будівництва в СНТ, в зведеному будинку отримати прописку не вийде.

У котеджних селищах

Якщо мова йде про котеджних селищах, то для покупки земельної ділянки потрібні наступні документи:

  • Ген.план, затверджений архітектором району. Його докладати до пакету документів не потрібно, достатньо упевнитися, що такий є.

Кадастровий паспорт. При купівлі земельної ділянки під ІЖС саме в цьому документі прописана можливість здійснювати будівництво і його цілі.

  • Правовстановлюючі документи, які є на руках у забудовника. Не завжди земля належить на праві власності, може бути оренда і тоді потрібно дізнатися термін оренди і порядок її продовження.

Безпека угоди

Купівля земельної ділянки може закінчитися плачевно, якщо продавець – шахрай, який прагне заволодіти грошима без виконання договірних зобов’язань.

Щоб не стати жертвою шахраїв знадобитися, як слід, вивчити документи, які беруть участь в оформленні угоди.

Почати варто з посвідчення особи продавця, коли є намір купити земельну ділянку у фізичної особи. Це ж стосується і особистості чоловіка. Після потрібно упевнитися в достовірності його згоди на угоду.

Перш ніж оформити покупку землі, підписати договір і передати гроші, необхідно переконається в автентичності поданих буму, а зміст договору оцінити на предмет наявності тонкощів і нюансів, які можуть стати в подальшому неприємним сюрпризом. При наявності обтяжень, слід їх відобразити в договорі купівлі-продажу.

Снт які права у власника

Відбувається форматування тексту!
Почекайте кілька секунд, поки завантажиться повністю.
Або перечитайте сторінку заново, якщо довго не відповідає.

Повідомити про помилку

Соціальні сервіси та закладки:

Запам’ятати

  • Всі документи
  • Нові надходження
  • Популярні документи
  • Первинні законодавчі акти
  • Групи документів
  • Розподіл за комітетами ВРУ
  • Термінологія законодавства
  • Tезаурус “EUROVOC”
  • Юридична класифікація
  • Календар офіційних свят в Україні
  • Правила користування
  • Контактна інформація

Програмно-технічна підтримка — Управління комп’ютеризованих систем

Інформаційне наповнення — Відділ баз даних нормативно-правової інформації

Деякі функції знаходяться у режимі тестової експлуатації. Якщо Ви побачили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl-Enter. Будемо вдячні!

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Про автора

admin administrator