Список солодких ягід

Авторadmin

Список солодких ягід

7 найкращих ягід, які допоможуть вам залишатися стрункими та здоровими

Клітковина, і вода наповнюють шлунок і змушують відчувати ситість.

Клітковина також сприяє уповільненню травлення і регулює апетит і рівень цукру в крові.

Тож, якщо вам цікава ідея їсти досхочу і не гладшати, вивчіть рейтинг ягід на основі вмісту клітковини та води.

Також читайте

Ці 11 продуктів не можна заморожувати в жодному разі

Вишні

Загалом 87 калорій на чашку вишні – це корисне і смачне доповнення до будь-якої дієти. Вишня також є потужним джерелом калію. В одній чашці міститься 306 міліграмів потужного мінералу. Приблизно стільки є і в маленькому банані.

Вишню додавайте до салату з руколи або шпинату, з козячим сиром, червоною цибулею та фісташками.

Полуниця

  • Клітковина на 100 г (0,6 склянки, нарізана): 2 г.
  • Вміст води: 91%

Не тільки надзвичайно насичує, але і є чудовим джерелом потужних природних хімічних речовин, званих поліфенолами, які, як було доведено, сприяють схудненню та зупиняють утворення жирових клітин. Дослідження також показують, що вживання яскраво-червоних фруктів може допомогти зняти стрес, знижуючи рівень гормону стресу кортизолу. Їжте їх свіжими, додайте до йогурту або вівсянки, поєднуйте з бананом.

Чорниця

  • Клітковини на 100 г (0,7 склянки): 2,4 г.
  • Вміст води: 84%

Чорниця багата водою. Тож це одна з найкращих ягід, що можна їсти досхочу. Ягоди також багаті на поліфенолами – хімічними сполуками, що запобігають утворенню жиру, і катехінами (речовина, що робить зелений чай жиророзчинником).

Банан

  • Клітковини на 100 г (дрібні плоди): 2,6 г.
  • Вміст води: 75%

Банани (ботанічно ягоди) містять воду та клітковину, а також калій, що запобігає набрякам та запорам. Мінерал також сприяє відновленню м’язів після тренування.

Журавлина

  • Клітковини на 100 г (1 склянка, ціла): 3,6 г.
  • Вміст води: 87,3%

Якщо не в цукрі, журавлина стане розумним доповненням до вашого раціону. Високий вміст клітковини та води втамовує голод та допоможе триматися у формі.

Ожина

  • Клітковини на 100 г (0,7 склянки): 5,3 г.
  • Вміст води: 88%

Ягоди, багаті на антиоксиданти, не тільки допомагають уникнути хвороб, але й зберігають більше клітковини, ніж більшість інших фруктів. Не кажучи вже про те, що кожна чашка ожини містить половину денного вітаміну С, поживної речовини, яка може допомогти знизити рівень кортизолу, гормону, який викликає накопичення жиру в шлунку – останнє місце, де хтось хоче його побачити.

Також читайте

Як зміцнити свій імунітет: один простий крок до здоров’я під час підвищеної небезпеки

Додайте їх до вівсянки, салатів, змішайте з коктейлями або з’їжте просто, щоб отримати користь.

Малина

  • Клітковина на 100 г (0,8 склянки): 6,5 г.
  • Вміст води: 86%

Малина не тільки багата водою та клітковиною, але й відрізняється низьким вмістом калорій та цукру. Чашка освіжаючої ягоди містить всього 84 калорії та 5 г солодких продуктів, що робить цей фрукт надійним вибором для тих, хто дотримується дієти з низьким вмістом вуглеводів.

Сорти солодкої вишні

Літо – сезон свіжих фруктів і ягід, які надзвичайно корисні для нашого організму. Особливою популярністю серед них користується вишня. Насолоджуватися смаком цих ягід ми можемо в першій половині літа.

Особливості солодких сортів

Садівники середньої смуги Росії, півдня, північно-західних регіонів, Кавказу і Сибіру часто вибирають сорти з великими і солодкими ягодами, тому що вони мають високу врожайність, легко вирощуються і невибагливі в догляді. Селекціонерами вже виведено безліч таких сортів, призначених для вирощування на цій території.

Подібне різноманітність дозволяє підібрати підходящу різновид: солодка вишня здатна успішно рости на будь-якій ділянці.

Правильний вибір сорту і належний догляд за рослиною – запорука отримання високоякісного врожаю ягід.

Список солодких сортів

  • Примха. Середньостиглий сорт, надзвичайно поширений серед фермерів. Наділений вишуканим десертним смаком. Дерева відрізняються швидкістю зростання і густою кроною. Частково самоплодни. Колір плодів червоний, їх м’якоть насичена і ніжна, а шкірка тонка. Одна ягода важить 5-7 м З соку Примхи виходить смачний компот. Стійкий сорт призначений для центральних регіонів.
  • Фірташ. Виведений угорськими селекціонерами. Сорт стійкий перед коккомикозом, добре переносить морози і дає рясний урожай. Вишневі дерева сильнорослі, їх крона негуста. Плодоношення змішаного типу: ягоди формуються на гілках і пагонах. Дерево починає давати плоди на 3-4 році життя. Для запилення воно потребує поруч зростаючих сортах вишні чи черешні. Кожен плід важить не менше 5 м Соковита і солодка м’якоть володіє легкою кислинкою. Урожай, що збирається в липні, має властивість швидко псуватися, тому його потрібно відразу ж обробити.
  • Севастьяновская. Солодкий і самоплодовий, морозостійкий сорт адаптований для вирощування в Середньоволзька регіоні. Дерева досягають не більше 4 м зростання. Ягоди важать близько 4 м Починаючи плодоносити на третій рік після посадки, цей сорт приносить урожай протягом 15-16 років.
  • Пам’яті Сахарова. Вирощується в садах середньої смуги. Яскраво-червоні 4-грамові ягоди легко віддільні від плодоніжки, що полегшує процес збору врожаю. Плоди сорт приносить до 20 років. З метою кращого плодоношення рекомендується поруч висаджувати квітучі дерева вишні.
  • Панді. Рання угорська різновид вишні, яка дозріває в другій половині липня. Червоні ягоди з солодким смаком дуже великі – їх вага становить 7-8 г. Сорт добре переносить транспортування, з нього варять варення і компот.
  • Десертна Волзька вишня призначена для Середньоволзька краю. Завдяки стійкості до морозів, придатна навіть для вирощування в Сибіру. Невеликі дерева плодоносять на 4-му році життя. Сорт самоплодовий.
  • Мелітопольська десертна. Українські селекціонери вивели цю вишню для південних регіонів. Особливості цього рослого дерева – здатність переносити посуху і стійкість до коккомикозу. Плодоносити починає пізно – на 6-8 році життя. Плоди з рожевою м’якоттю можуть досягати 8-9 м

Особливості посадки

Вирощування солодких сортів вишні відбувається на відкритих і освітлюваних ділянках з високим рівнем грунтових вод. Посаджене в середині весни, дерево до осені встигає вкоренитися. Оскільки солодка різновид в основному середньоросла, відстань між деревами в ряду має становити близько 2,5 м. Обробка саджанців включає зрізання наростів і пошкоджених коренів.

Перед висадкою коріння змащують сумішшю з глини.

Солодкі сорти вишні різняться термінами дозрівання. Посіявши кілька різновидів, садівник може отримувати ягідний збір з червня по серпень, якщо розмір ділянки дозволяє одночасно розводити кілька сортів.

Під час копання грунту в неї додають органіку або мінерали: торф, компост або суперфосфат. Розмір посадкового отвору становить 80 × 65 см. ¾ ями заповнюється перегноєм в поєднанні з верхнім шаром землі. Частина, що залишилася призначена під великий грунт без домішок. У лунку наливають 4 л води, після чого вона засипається тирсою і соломою. В землю вставляється кол, до якого прив’язується саджанець.

Вимоги до догляду

Солодкі сорти потребують сумлінному догляді. Перші 2 роки слід навесні підрізати найдовші скелетні гілки, а на третій рік виробляють омолоджуючі обрізки. Щоб дерево виросло міцним, у молодої вишні проріджують кору, а у дорослої рослини видаляють неправильно ростуть гілки.

Під час плодоношення вишня потребує підгодівлі азотом і калієм. Вона проводиться відразу після цвітіння і через 14 днів після цього. Зрошується грунт під час формування зав’язі і після опадання листя. Обсяг води на одне дерево – 2,5-3 л. Надмірний полив може спровокувати гниття рослини.

Взимку дерево слід прикопати снігом, щоб забезпечити йому додаткове тепло, а також це допоможе запобігти передчасному цвітіння.

Хвороби і шкідники

Кожен солодкий сорт відрізняється стійкістю до багатьох грибків і комах, але господареві дерева варто побоюватися цих хвороб:

  • Моніліоз і коккомикоз – найпоширеніші хвороби рослин, які розвиваються при неправильному догляді за вишнею. Проти них існують фунгіциди, Хором і бордоською рідиною.
  • Щитівки, що викликають в’янення рослини, при яких необхідно використовувати Актеллік або Моспилан.
  • Бура і дірчаста плямистості, коли плями різних кольорів з часом перетворюються в дірки, а лист гниє. Уражені ділянки видаляються, рослина обробляється розчином мідного купоросу і замазується садовим варом, такий же спосіб актуальний при боротьбі з грибами на вишні.
  • Плодова гниль проявляється у вигляді гниючих бурих точок, що знаходять згодом великий розмір. Хвороба усувається Цирконій.
  • Попелиця атакує вишню дуже швидко, сіючи на ній свої личинки. У боротьбі з нею допоможе Нітрафен разом з карбофосом.
  • Вишнева муха, через що відбувається гниття і опадання ягід

Висновок

Солодкі вишневі ягоди – корисний і смачний десерт, який припаде до душі і дорослим, і дітям. З них роблять компот, наливки, варення і лікери. Садовод зможе отримати урожай солодких ягід як в південних регіонах Росії, так і в умовах середньої смуги і більше холодного клімату.

Related Posts:

Про автора

admin administrator