Сушіння мяти в електросушарці

Авторadmin

Сушіння мяти в електросушарці

Як правильно сушити мяту в домашніх умовах

Детальна інформація про способи сушіння м’яти в домашніх умовах: природним способом, в духовці, електросушарці та мікрохвильовій печі. Описані відповідні сорти, час та правила збору, а також корисні властивості та використання рослини.

М’ята користується великою популярністю у кулінарії, косметології та медицині. Її склад обумовлює корисні властивості рослини, а ефірні олії прекрасний аромат. Якщо влітку можна використовувати свіжий збір, то для холодної пори року необхідно зробити заготівлю, засушивши листя, стебла та суцвіття для різних цілей. Стаття допоможе розібратися у всьому процесі, щоб отримати добрий результат.

Збір та підготовка м’яти до сушіння

Збирати можна дику та садову м’яту, перед цим слід одразу визначитися, для яких цілей використовуватиметься ароматна трава. У рослини багато сортів, і кожен з них відрізняється не тільки формою листя, а й набором корисних властивостей, кількістю ефірних олій, а значить і призначенням: для чаю, кулінарії або для лікування.

Популярні види м’яти та їх якості:

  1. Перечна. Це найпопулярніший сорт, який, крім кулінарії, широко використовується в косметології та медицині. Має виражений ментоловий аромат.!
  2. Лімонна. У народі її найчастіше називають мелісою. Сама назва вказує, що трава має лимонний смак. Вирізняється наявністю медового аромату. Чудово підходить для чаю, приготування страв, знайшла місце у парфумерній промисловості.
  3. Ментолова. Трава із стійким пряним ароматом ментолу. Її додають до чаю, до м’яса, а після спеціальної переробки вона входить до складу освіжаючих зубних паст та шампунів.
  4. Кудрява (кучерява). Має легкий, ментоловий аромат, який користуються популярністю у людей, які люблять смачний та корисний чай. Траву додають у збори для лікування різних захворювань.
  5. Польова. Знайшла широке застосування у парфумерії, медицині та, звичайно, у кулінарії. Їх її заварюють смачні та ароматні чаї.
  6. Шоколадна. М’які смакові якості, що нагадують шоколад, та легкий аромат широко використовуються для приготування напоїв та десертів.

Важливо! У болотяній м’яті дуже сконцентровані ефірні олії. До неї слід поставитися з обережністю, оскільки може мати токсичну дію. Але вона має відмінні лікувальні властивості.

У м’яти величезна кількість різновидів. Професіонали радять сушити кожен із них окремо.

Багато хто не знає, коли і як збирати м’яту для сушіння на зиму. Усіми якостями багаторічна трава має з другого року зростання. Заготівлю проводять з початку червня до початку липня, оскільки саме в цей період у рослинах концентрується найбільша кількість корисних речовин. Але якщо зрізати верхівки лише на 13, то наприкінці липня можна зібрати врожай повторно.

Під час цвітіння в м’яті величезна кількість ефірних олій, що необхідне промисловості. Для домашньої заготівлі слід брати рослини лише до утворення бутонів. У цей період стебла ще не здерев’янілі, але листя вже велике і свіже.

  • Необхідно дочекатися сухої та сонячної погоди, оскільки під час дощу у траві збирається величезна кількість вологи.
  • Ранковий час – найкраща пора для збору. У цей час у рослині багато ефірних олій.
  • Зрізати потрібно тільки верхню частину стебла не більше 1\3 частини, не смикаючи траву, щоб не пошкодити кореневу систему.
  • Не рвати, а використовувати гострий ніж чи ножиці.

Важливо! Не можна проводити збирання м’яти поблизу промислових підприємств, автомобільних доріг. Трава легко вбирає шкідливі речовини, що робить її небезпечною для здоров’я.

М’ята

М’ята – це лікарська рослина, яка відома людям з давніх-давен. М’яту різних сортів можна зустріти на кожній присадибній ділянці, вона дуже популярна у всьому світі. На жаль, літній сезон, коли м’яту можна вживати у свіжому вигляді, не такий довгий. З цієї причини листя цієї ароматної рослини заготовляють про запас. А допомогти в цьому вам може сушарка для овочів та фруктів Ізідрі .

Історія вживання сушеної м’яти

Стародавня грецька легенда свідчить, що німфа Мінта, яку полюбив Аїд, була перетворена його дружиною Персефоною на рослину. Аїд на згадку про кохану надав цій рослині ніжний приємний аромат, а на честь Мінти рослину почали називати м’ятою. У давнину м’ята шанувалася за цілющі властивості.

Відомо, що у Стародавньому Римі м’ята широко використовувалася як природний ароматизатор. М’ятною водою натирали столи, сушену м’яту вішали в бенкетних залах для підняття настрою, а багато відомих полководців вважали, що аромат м’яти сприяє концентрації уваги.

У Стародавній Греції напій із сушеної м’яти вважався афродизіаком. А засушені пучки м’яти, знайдені в гробницях фараонів, доводять, що рослина використовувалася як пахощі. Стародавні греки любили вживати м’яту для харчування.

Вшановували м’яту і на Русі. Чай з м’ятою – один із напоїв, що дійшли до наших днів з давніх-давен. А у Троїцин день молоді дівчата та юнаки клали м’яту під подушку, щоб побачити уві сні судженого. Згодом цю гілочку м’яти сушили та зберігали у себе.

Як правильно вибрати м’яту для сушіння?

Сушена м’ята може зберігатися всю зиму, не втрачаючи свого свіжого аромату цілющих властивостей. Головне знати, як правильно її заготувати. Сушена м’ята в аптеці продається зазвичай у подрібненому вигляді, тому незрозуміло, що саме входить до складу сировини – стебла чи листя. Але при заготівлі м’яти цей момент важливо враховувати.

• Якщо ви хочете заготовити стебла м’яти, то зачекайте, коли рослина зацвіте. Це відбувається ближче до середини літа. Час цвітіння – сприятливий для засушування саме м’ятних стебел.

• Листя м’яти стає найбільш ароматним безпосередньо перед цвітінням. Крім того, в цей час у них міститься найбільше корисних речовин. Вам потрібно дочекатися, коли на рослині зав’яжуться суцвіття. Але не варто припускати, щоб вони зацвіли.

Висушити можна будь-який сорт м’яти, але найпопулярнішою для вирощування та сушіння є м’ята перцева. Саме вона найбільше поширена по всьому світу.
Вона широко використовується у всіх галузях, оскільки відрізняється високим вмістом ефірної олії та ментолу. Серед сортів м’яти перцевої для сушіння
рекомендуються Молдаванка, Медічка, Прилуцька 6, Краснодарська.

Якщо ви хочете, щоб м’ята не давала своєрідного «холодку», то висушіть на зиму листя м’яти кучерявої. Вони не мають холодного смаку, їх аромат ніжніший. Також підходить для сушіння м’ята яблучна.

Якщо ви хочете самостійно заготовити м’яту про запас, то сушарка Ezidri допоможе вам впоратися з цим завданням швидко і легко.

Сушена м’ята: лікувальні властивості

Користь сушеної м’яти визнається не лише народною, а й офіційною медициною. У складі м’яти містяться такі корисні речовини:

• Флавоноїди
• Вітаміни групи В
• Каротін
• Органічні кислоти
• Тритерпенові сполуки
• Бетаїн
• Мінеральні речовини: цинк, мідь, марганець, залізо, фосфор, натрій, магній, кальцій, калій

Кількість тих чи інших компонентів в сушеній м’яті залежить від багатьох факторів, у тому числі від часу збирання сировини та від способу заготівлі. Сушарка для трав Ізідрі дозволяє зберегти максимально високий відсоток вмісту корисних речовин завдяки унікальній системі подачі повітря та виставленому температурному режиму +35 °C.

М’ята має знеболюючий і спазмолітичний засіб. А ще вона є чудовим антисептиком. Серед інших корисних властивостей м’яти виділяється позитивний вплив на шлунково-кишковий тракт. Вживання м’яти у свіжому чи сушеному вигляді знижує кислотність шлункового соку, а також покращує апетит.

Найвідоміша властивість сушеної м’яти – це заспокійлива. Лікувальна м’ята м’яко впливає на нервову систему людини, знімає почуття тривожності, покращує настрій та налаштовує на позитив. Вона чудово допомагає при безсонні та покращує мозкову діяльність.

Рослина широко використовується у косметології. Якщо ви віддаєте перевагу домашнім косметикам, використовуйте сушену м’яту для приготування масок і лосьйонів. Вони мають зміцнюючий і тонізуючий вплив, покращують стан жирної шкіри, позбавляють акне.

Кому рекомендується сушена м’ята?

М’ята використовується в медичних та косметичних цілях. Вона корисна для людей із різними захворюваннями:

• Розлади нервової системи
• Проблеми із травленням
• Астма та інші проблеми з органами дихання
• Серцево-судинні захворювання
• Жовчнокам’яна хвороба
• Гінекологічні захворювання

Регулярне вживання листя рослини в їжу дозволяє зменшити симптоми прояву хвороб та в цілому покращити стан хворого. Цю траву люблять призначати своїм пацієнтам дієтологи, невропатологи, гастроентерологи.

Напої з м’ятою допомагають тим, хто хоче позбутися надмірної ваги. Звичайно, одним м’ятним чаєм ви не обійдетесь, але його вживання сприяє процесу схуднення. Завдяки сушеній м’яті ви зможете:

• Позбутися нервового переїдання. Не секрет, що дієти та фізичні навантаження здатні викликати виснаження, причому не лише фізичне, а й нервове. Якщо ви серед тих, хто активно заїдає депресію, стрес і просто нервові розлади, то зверніть свої погляди на м’яту. Вона має заспокійливу дію, завдяки чому ви зможете подолати депресивний настрій.

• Забути про погане травлення. Теплий м’ятний чай – відмінний засіб для покращення травлення. Якщо ваше харчування під час схуднення відрізняється від звичайного режиму, якого ви дотримуєтеся в житті, організм може відреагувати на стрес різними способами. Перебої у роботі кишечника, гази та метеоризм – усі ці проблеми вирішуються завдяки м’яті.

• Очистити власний організм. М’ята в сушеному вигляді зберігає властивість виводити шлаки та токсини з організму.

• Зменшити апетит. Скористайтеся секретами ароматерапії. Розімніть листочок сушеної м’яти в руках і вдихайте її аромат. Повторюйте процедуру щогодини, і за обідом ви гарантовано з’їсте менше.

Лікувальні чаї на основі м’яти також допомагають скинути зайву вагу. Особливо багато рецептів містять сушену м’яту, яку можна використовувати будь-якої пори року. Найпростіший спосіб приготування такого напою – залити склянкою окропу ложку подрібненого сухого листя та стебел м’яти. Якщо ви любите зелений чай , то на літр води покладете ложку заварки і ложку сушеного м’ятного листя. Ще більш виражений ефект дає використання м’яти разом із чебрецем.

Сушена м’ята: застосування в кулінарії

М’ята використовується у кулінарії всього світу. Вона поєднується з багатьма продуктами, використовується для приготування напоїв, десертів, соусів, гарячих страв салатів і закусок. Завдяки тому, що сушена м’ята повністю зберігає смак та аромат свіжого листя, її застосовують повсюдно. Рецепти із сушеною м’ятою можна знайти у будь-якій кухні світу.

Під час приготування страв м’ята ніколи не піддається тривалій термічній обробці. Сушені листочки товчуться в порошок або додаються до блюда цілком безпосередньо перед зняттям його з вогню. Це дозволяє зберегти приємний смак м’яти в готовому блюді.

Найчастіше сушена м’ята використовується для приготування десертів та напоїв. Її додають у фруктові салати як прянощі, застосовують при випіканні пиріжків, пряників, булочок і тістечок, на основі м’ятних листочків роблять глазур і крем для просочення тортів. Ідеально підходить подрібнена сушена м’ята для подачі морозива, як добавка в мус і будь-який крем.

Листочки сушеної м’яти додають у компот, кисіль, сироп, морс, з нею готують смачний освіжаючий чай, який можна подавати як у гарячому, так і холодному вигляді. Якщо ви хочете приготувати смачний освіжаючий коктейль, то краще використовувати марокканську м’яту для мохіто. Причому ви можете приготувати мохіто у двох варіантах: безалкогольний для дітей та з додаванням рому для дорослих.
Порошок м’яти, отриманий із сушеного листя, підходить для салатів зі свіжих овочів. Використовують його і в кінці приготування страв з кабачків , картоплі, баклажанів, капусти, томатів. Гармонійно поєднується м’ятний присмак у стравах із бобовими. Овочеві, рибні та молочні супи лише виграють від додавання м’яти.

Що стосується м’яса, то м’ята найкраще поєднується з бараниною та м’ясом птиці. Її можна використовувати під час запікання, смаження, приготування рагу із цих видів м’яса. Свіжа зелень тут буде кращою, але взимку ви можете використовувати і сушені листочки. Сушарка Ізідрі допоможе вам зберегти в них смак та аромат свіжої літньої зелені. У кулінарії є правило, яким в одній порції страви не слід використовувати більше п’яти листочків м’яти. Що стосується сушеної м’ятою ця норма становить половину чайної ложки.

Сушити можна м’яту різних сортів, її смакові якості у страві відрізнятимуться.

• Перечна м’ята найкраще поєднується з овочевими стравами та різними напоями.
• М’ята польова застосовується господарками для заготівель на зиму, при подачі свіжих салатів.
• М’ята довголиста ідеальна для м’яса, риби та кондитерських виробів.
• М’ята кучерява поєднується з рибою та грибами, має освіжаючий смак у напоях.
• М’ята яблучна – найкраща приправа до баранини.
• Порошок м’яти пряний йде на приготування паштетів, фаршу , бутербродів.

Неважливо, який сорт м’яти ви збираєтеся заготовити на зиму – сушарка Ізідрі допоможе зберегти максимум корисних речовин і натуральний колір м’яти. Ароматна сушена м’ята стане чудовою приправою для будь-яких страв. Її освіжаючий смак нагадуватиме вам про літо, а корисні властивості цієї лікарської рослини допоможуть зберегти здоров’я.

Про автора

admin administrator