Таблиця корму бройлерів

Авторadmin

Таблиця корму бройлерів

Витрата корму на одного бройлера

Відео: Вирощування бройлерів РОСС 708самий швидко зростаючий бройлер без комбікорми ч 2

В середньому курчат бройлерів з нуля до тижневого віку потрібно годувати 8 разів в день, інакше їх шлунки просто не встигнуть переварити великі обсяги кормів і вони захворіють. Починаючи з другого тижня молодняк годують 5 разів на день, з третьої – 4 рази на день, з 4 тижні і до забою – 2 рази на день.

Відгодівлю бройлерів проходить за схемою: престарт – старт – відгодівля – фініш. Приріст маси безпосередньо залежить від того, скільки грам корму за добу з`їдає 1 курча. Дивимося таблицю, на якій визначено середньодобовий приріст і витрата корму по віковим групам на 1 курчати:

При правильному годуванні десятиденний курча повинен важити 0,2-0,25 кг. Причому курочки важать на 20-30 грам менше півників, хоча їдять нарівні з півниками.

Від віку курей бройлерів, і від здатності шлунка і кишечника переварити той чи інший вид корму, залежить і структура корму. Так, курчатам з першого до десяти днів можна давати мікрогранули або просіяне крупу. З 11 до 24 днів – гранули розміром 2-3,5 мм, а так само розсип грубого помелу. З 25 дня і до забою – гранули розміром 3,5 мм, і розсип грубого помелу.

Вигодовування бройлерів перші два тижні життя особливо важливо, неправильно складений раціон може погубити весь молодняк. Корми повинні бути легко засвоюваними і легкорозчинні. Цим вимогам добре відповідають пшоно, вівсянка, висівки, подрібнені ячмінь, овес, варені яйця, сир.

Свіжу зелень можна додавати, починаючи з 5-го дня, в розрахунку 5 грам на 1 курчати на добу. Тижневим бройлерам потрібно давати протерті гарбуз і моркву.

Гарного приросту м`язової маси можна домогтися, якщо в раціон курчат з 20-го дня додавати варену картоплю, макуха соняшнику і молочні продукти. І все-таки, в цьому віці шлунок у курчати слабкий, тому йому необхідно давати більше свіжої зелені і пророщені зерна пшениці.

Якщо свіжої трави немає, її можна замінити трав`яний борошном. Влітку бройлерам дають свіжі овочі – морква, гарбуз, а взимку суху траву, яєчну шкаралупу, вітаміни з аптеки.

З цього ж віку в раціоні молодняку 20% пшона можна замінити відвареною картоплею. Для швидкого приросту м`язової маси в мішанки додають свіжу рибу і хлібні дріжджі. Дріжджі розводять теплою водою або теплим молоком, з розрахунку 200-300 грам дріжджів на 10 кг сухого корму.

Починаючи з місячного віку курчат можна годувати цільним зерном. Фінішне годування проходить без змін, проте в раціон вводять більше трави і соковитих кормів.

Комбікорми для бройлерів можна приготувати самостійно, в домашніх умовах, саме в них містяться поживні речовини, вітаміни і мінерали, необхідні для росту молодняку.

Скільки різних сортів зерна має бути в комбікормах? У процентному співвідношенні складу кормів повинен виглядати таким чином:

  • 25-30% пшениці;
  • 15% ячменю;
  • 10-15% гороху;
  • 20-25% кукурудзи;
  • 10% сої;
  • 5% соняшникової макухи або макухи;
  • 5% рибного борошна, крейди, вітамінів, дріжджів.

Фінішні корму готують з:

  • 45% кукурудзи;
  • 15% пшениці;
  • 10% ячменю;
  • 15% макухи;
  • 5% кісткової або рибного борошна;
  • 5% кормових дріжджів;
  • 5% крейди, зелені, вітамінів.

Годування бройлерів в домашніх умовах: таблиця витрати корму

Бройлерна порода курей – найвигідніша м’ясна порода. На другому місяці життя курей набирають вагу до півтора – двох кілограм. Саме тому породу бройлер вибирають для вирощування в домашніх умовах.

Бройлерам потрібен особливий раціон

Щоб виростити здорових птахів, слід ретельно підбирати корм для бройлерів, дотримуватися програми годівлі для швидкого приросту м’яса. І не забувати про умови утримання курей і щоденному догляді за ними.

  1. Умови проживання
  2. Особливості вигодовування
  3. Як часто годувати?
  4. Вигодовування перші пів місяця
  5. Відгодівлю бройлерів та забій на фініші
  6. Як приготувати комбікорм своїми руками?
  7. Чим не слід годувати?
  8. Сухі або вологі комбікорму?

Умови проживання

Для розведення бройлерів не потрібні особливі специфічні знання. Якщо ви вирішили зайнятися вирощуванням бройлерів в домашніх умовах, то повинні утримувати птицю в певних умовах. Догляд за бройлерам відрізняється від змісту звичайних порід курей.

Місце. З першого дня життя курчатам необхідно облаштувати місце для вирощування. Тримати бройлерів можна на підстилці або в клітинах. Підстилка (тирсу або інша суха, пухка маса) повинна бути не більше 10 див. На одному квадратному метрі допускається містити не більше 18 голів.

Температурний режим важливо підтримувати на рівні 26 – 33 °С у перші 5 – 7 днів життя, після — поступово знижувати температуру до 19 – 18 °С.

Освітлення приміщення обов’язково проводити цілодобово. Неяскраве світло, в перші сім днів потужність лампи повинна бути 1,8 Вт на квадратний метр, далі до 7 тижня зростання – 1,2 Вт і на фініші можна ставити лампу в 0,6 Вт. Занадто яскраве світло може стати причиною розкльову. Лампу світильника можна пофарбувати в зелений чи червоний колір.

Бройлерам потрібна чистота і постійний догляд

Підтримання чистоти. Стежити за чистотою приміщення, де ростуть бройлери потрібно постійно. Регулярно прибирайте, міняйте підстилку. Щоб не було шлунково – кишкових інфекцій у птиці, слід поїлки та годівниці мити гарячою водою.

Догляд і лікування. Щоб птах не хворіла, їй необхідний щоденний догляд і огляд, правильне збалансоване харчування, чисте місце проживання, достатню кількість світла і кисню. Млявих або впали на ноги курчат слід відлучати від загальної кількості та виходжувати.

Особливості вигодовування

Годівля птиці відповідає особливій структурі. Для швидкого набору маси курчатам слід забезпечувати постійне годування і відпаюванню за схемою «престарт — старт, відгодівлю — фініш». Не слід забувати, що співвідношення корм:вода для бройлерів має бути 1:1,7. Вода — завжди свіжа, чиста, кімнатної температури, не вище 18 – 22°С.

Чим годувати бройлерів? Відповідь проста, хочете швидкого приросту м’яса — годуйте комбікормом.

Комбікорм — кращий варіант для бройлерів

Скільки і яким видом комбікорми можна годувати? Нижче представлена таблиця середньодобового приросту і витрати корму за віком.

Престарт
Старт
Відгодівлю
Фініш

Вік (дні)
0 — 5
6 – 18
19 — 37
З8 — 42

Норма корму (гр.)
15 — 21
25 — 89
93 — 128
160 — 169

Структура корму також залежить від віку курей, від готовності кишечника перетравлювати той чи інший корм. Дивіться таблицю 2:

Вік
Структура розміру корми

0 – 10 днів
Просеянная крупка або мікрогранули

11 – 24 дня
Гранули діаметром 2 – 3,5 мм. або розсип грубого помелу

25 – до забою
Гранули діаметром 3,5 мм. або розсип грубого помелу

Як часто годувати?

Кількість вигодовування змінюється з віком птиці. У фазі престарта і старту молодняк стрімко набирає вагу, формується кістяк. Тому слід годувати часто.

Раціон бройлерів змінюється в залежності від віку птиці

Вигодовування перші пів місяця

У перші п’ять днів годування курчат бройлерів особливо важливо. З-за неправильно підібраного раціону може загинути весь виводок. Їжа для курчат повинна бути легкорозчинної. Годують пшоном, вівсяної крупою, мелкодробленой пшеницею, ячменем, вівсом, вареними яйцями.

З 5 дня додають дрібно посічену свіжу зелень з розрахунку 5 г на курча на добу. Вводять в раціон продукти, багаті на білок: сир, кисле молоко, молоко.

Тижневим курчатам додають у корм крупно натерту моркву або гарбуз.

Відгодівлю бройлерів та забій на фініші

Підрослі пташенята вже здатні перетравлювати різну їжу. З 20-го дня життя у раціоні 20% пшона замінюють на відварну картоплю. На основі бульйону або кислого молока роблять мішанки, в які додають хлібні дріжджі, свіжу рибу.

Після того, як бройлерам виповниться місяць, можна годувати не дробленными, а цільними зернові.

На фініші годування бройлерів залишається практично без змін, але вводять більше соковитих кормів. Забій можна проводити після трьох місяців вирощування.

Бройлерам старше місяця можна давати цільнозернові корми

Як приготувати комбікорм своїми руками?

Щоб забезпечити бройлерам активний ріст в домашніх умовах потрібно вводити в раціон харчування комбікорму.

Корм для бройлерів повинен містити вітаміни і мінерали. На одному лише «подножном» кормі, скільки б його птах не їла, виростити м’ясну породу не вийде. Тому вирощування здорових бройлерів неможливо без комбікорму.

Приготувати комбікорм своїми руками – просто, дотримуючись певних пропорцій.

Тижневим курчатам мішанки готують з молока або сироватки, до складу якої входять такі компоненти: каші з ячменю, пшениці, вівсянка, кукурудзяна дерть, соняшниковий макуха, рибне борошно, сир.

Комбікорм можна приготувати своїми руками

Приклад складу комбікорму на стадії відгодівлі, приготованого своїми руками:

  • пшениця, 25-30%
  • ячмінь, 15%
  • горох, 10-15%
  • кукурудза, 20-25%
  • соя, 10%
  • соняшникова макуха, 5%
  • рибне борошно, крейда, дріжджі, вітаміни – 5%

До складу фінішних сумішей корму входять:

  • кукурудза, 45%
  • пшениця, 15%
  • ячмінь, 10%
  • макуха, 15%
  • кісткова (рибна) борошно, 5%
  • кормові дріжджі, 5%
  • зелень, крейда, вітаміни – 5%

Чим не слід годувати?

Додаючи рибу, стежте, щоб вона була виключно свіжа, щоб уникнути розладу шлунка. Не слід використовувати буряки, так як вона послаблює шлунок бройлера.

Буряк не можна давати бройлерам

Сухі або вологі комбікорму?

Для швидкого приросту м’яса, годування курчат бройлерів потрібно вводити комбікорму сухого і вологого типів.

Сухі комбікорми – це розсипні гранульовані суміші.

Вологий комбікорми, так звана мешанка, це концентрований корм, замішаний на молоці, сироватці або м’ясному бульйоні. Для мішанки беруть 0,5 літра зволожувача з розрахунку на 1 кг сухого комбікорму.

Залишки мішанки можуть закисати і викликати проблеми зі шлунком. Якщо кури не поїли мішанку протягом 40 хвилин, її залишки слід прибрати.

Комбіноване годування – найбільш раціональний спосіб. Полягає в почерговому вигодовуванні сухими комбікормами і мішанками. Сухий комбікорм повинен знаходитися в годівницях весь час, а мішанками годують птахів двічі на день. Склад мішанок можна змінювати.

Склад мішанки можна варіювати в залежності від потреб поголів’я

Якщо ви вирішили зайнятися вирощуванням бройлерів в домашніх умовах, пам’ятайте наступне:

При повноцінному харчуванні, постійного догляду і хорошому утриманні в домашніх умовах, кури породи бройлер досягають швидкого зростання і відмінних м’ясних якостей тушки. Місячні курчата набирають вагу від 500 до 700 гр., а добре відгодовані кури бройлери віком 2 – 2, 5 місяці можуть важити більше 2 кг

Годувати бройлерів для швидкого приросту краще комбікормом, виготовленим власноруч.

Таблиця корму бройлерів

Вирощування бройлерів є популярною галуззю в сільському господарстві, яка вимагає знань, турботи та вмінь для досягнення успіху. Один з найважливіших аспектів вирощування бройлерів – це правильне управління їх зростанням. У цій статті ми представимо вам унікальну таблицю зростання бройлерів, яка стане вам незамінним посібником у вирощуванні здорових та прибуткових птахів.

Важливість таблиці зростання бройлерів

Вирощування бройлерів – це складний процес, який вимагає постійного моніторингу та контролю. Таблиця зростання бройлерів є цінним інструментом, що допомагає фермерам відстежувати та оцінювати прогрес зростання своїх птахів. За допомогою таблиці ви зможете контролювати вагу, годування, здоров’я та ефективність вашого поголів’я, що сприятиме покращенню результата вашої господарської діяльності.

Кобб 500 – ідеальний генетичний штам бройлерів

Кобб 500 є одним з найпопулярніших генетичних штамів бройлерів, який відомий своєю високою продуктивністю та важливими економічними показниками. Цей гібридний штам має високу природну приростову здатність та ефективно перетравлює корм, що призводить до швидкого зростання та розвитку птахів. Таблиця зростання бройлерів Кобб 500 надає детальну інформацію про очікувану вагу, споживання корму та ефективність цього штаму на різних етапах вирощування.

Покроковий посібник з вирощування бройлерів за допомогою таблиці

Вивчайте таблицю перед початком вирощування: Таблиця зростання бройлерів Кобб 500 містить інформацію про рекомендовані ваги птахів на різних тижнях вирощування, включаючи стартовий період, період зростання та період досягнення ринкової ваги. Вивчайте таблицю, щоб мати ясне уявлення про те, який прогрес слід очікувати.

Слідкуйте за змінами ваги

За допомогою таблиці ви зможете відстежувати зростання ваги птахів на різних етапах. Регулярно перевіряйте вагу птахів та порівнюйте її з вказаними в таблиці значеннями. Це допоможе виявити відхилення та вчасно вжити заходів для корекції.

Контролюйте годування

Таблиця зростання бройлерів також містить інформацію про рекомендоване годування на різних етапах вирощування. Правильне годування впливає на здоров’я, зростання та конверсію корму птахів. Використовуйте таблицю для оптимізації годування та досягнення найкращих результатів. Звертайте увагу на здоров’я: Помічайте будь-які ознаки захворювання або проблем зі здоров’ям птахів і заносьте їх у таблицю. Такий підхід дозволить вам вчасно виявити проблеми та вжити заходів для їх лікування.

Таблиця зростання бройлерів

Про автора

admin administrator