Теплиці для полуниці цілий рік

Авторadmin

Теплиці для полуниці цілий рік

Технологія вирощування полуниці в теплиці круглий рік

Полуниця вважається найпопулярнішою ягодою, яку люблять і дорослі і діти, саме тому бізнес по її вирощуванню в теплиці має дуже високою рентабельністю. Також варто враховувати той факт, що в несезонний час року вартість цієї ягоди збільшується в кілька разів, але попит при цьому залишається на колишньому рівні, що дозволяє отримати вагомі доходи.

  1. Вирощуючи полуницю у відкритому грунті на дачі, можна отримати багатий урожай, але збут його буде досить скрутний. Головну роль в цьому питанні відіграє фактор сезонності і велика конкуренція на даний період. Також не можна забувати про погоду, яка при несприятливих показниках може погубити велику частину ягідних плантацій;
  2. Тепличний метод найвигідніший, тому що при його використанні можна збирати стиглі плоди не тільки в кінці весни-початку літа, але і в інші пори року. Правильно підібраний комплекс сортів дозволить отримувати безперервний урожай і відповідно прибуток цілий рік. Ягоди, вирощувані в парнику, будуть захищені від впливу природних факторів.

Використовуючи теплиці можна цілий рік вирощувати полуницю, але при цьому варто уважно вивчити всі чинники і убезпечити себе від усіляких ризиків. В першу чергу варто відзначити, що такий бізнес буде рентабельним лише в місцевостях з теплим або помірним кліматом. У більш суворих умовах доведеться затратити більше коштів на обігрів і освітлення теплиці, що створить додаткові витрати.

Переваги та недоліки полуничного бізнесу

Вирощування полуниці в теплиці добре підходить для власного бізнесу і має велику кількість переваг:

  • Полуниця – це дуже популярна ягода, тому знайти канали збуту не важко. Продавати урожай можна як на реалізацію в свіжому вигляді, так і на переробку;
  • Досить низька конкуренція – головним піком продажів полуниці є сезонний період, але в інший час ягоди знаходяться в дефіциті і тому ціна на них зростає в кілька разів;
  • При вирощуванні плодів в теплиці можна не боятися, що кількість врожаю знизиться через несприятливі погодні умови;
  • Використовуючи сучасні методики вирощування ягід в теплиці, можна виростити найбільший урожай на найменшій площі;
  • Полуничний бізнес дуже швидко самооплачується.

Також у даного виду заробітку мають суттєві недоліки, які варто враховувати при побудові бізнес-плану:

  • Висока вартість теплиць і іншого устаткування, через що потрібно буде підготувати ґрунтовний стартовий капітал;
  • Полуниця вимагає постійного догляду і сприятливих умов проживання, тобто при її вирощуванні доведеться ретельно стежити за рівнем освітлення, опалення, вологості грунту та іншими показниками. Для початківців садівників головною складністю може стати необхідність проведення штучного запилення;
  • висока вартість опалення і електроенергії.

Полуничний бізнес найкращим чином підходить для досвідчених садівників, охочих заробити на своєму хобі. Головна складність такого власної справи полягає в грамотному вирощуванні ягід, в той час як отримання прибутку від збуту якісного врожаю завжди буде знаходитися на високому рівні.

З чого почати полуничний бізнес?

Перед тим, як приступити до вирощування полуниці, необхідно підготувати земельну ділянку і теплицю. Також дуже важливо грамотно поставитися до вибору вирощуваного сорту.

Підготовка ґрунту для вирощування ягід


Вирощування полуниці в теплицях взимку можна провести, використовуючи дернову землю

Для того, щоб розпочати вирощування ягід в промислових масштабах буде досить придбання 1 гектара землі. При маленькому стартовому капіталі необхідну ділянку можна взяти в оренду.

На думку більшості бізнесменів найбільш вигідним буде земельну ділянку, що знаходиться поруч з містом і безпосередньо автомобільною дорогою. В такому випадку можна буде значним чином заощадити на транспортуванні врожаю.

Одним з найголовніших нюансів буде підбір грунтової суміші для вирощування ягід. Найкращим чином полуниця приживається і плодоносить на грунті, що складається з наступних компонентів:

  • 2 частини дерну;
  • 1 частина перегною;
  • зола;
  • Мінеральні добрива;
  • Для того, щоб знизити рівень кислотності грунту в неї додають суперфосфат, хлористий калій або аміачну селітру.

Перед проведенням посадки саджанців землю обов`язково потрібно розпушити.

вибір теплиці

Для організації прибуткового бізнесу найкращим чином підходять полікарбонатні теплиці. Всього існує три типи теплиць, кожен з яких має свої достоїнства і недоліками:

  1. Каркасні теплиці, покриті плівкою це найдешевший варіант, до того ж таку конструкцію дуже швидко встановлюють. Мінусом цієї теплиці буде недостатній захист насаджень в зимовий період;
  2. скляні теплиці теж підходять для ведення полуничного бізнесу. У таких спорудах можна встановити систему опалення, а скляна поверхня добре пропускає сонячне світло, завдяки чому можна створити найкращі умови для рослин. Мінусом конструкції буде її розмір і необхідність побудови фундаменту;
  3. полікарбонатні теплиці це найдорожчий, але в той же час самий виграшні варіант для полуничного господарства. У них можна встановити додаткове опалення та освітлення, полікарбонат також добре пропускає сонячне світло. Конструкція теплиці легка і міцна, може прослужити тривалий період часу.

На початковому етапі можна звести 3 теплиці розміром 30 на 40 метрів. Одна така конструкція буде коштувати 80-100 тисяч рублів.

Необхідне обладнання

Для того, щоб отримувати урожай не тільки влітку, а й в інший час, в теплиці необхідно встановити додаткове освітлення та опалення, за допомогою яких можна отримати оптимальний мікроклімат для полуниці.

Для створення системи штучного опалення конструкції під землею прокладають інфрачервоний кабель або труби, по яких буде проганяти тепле повітря. Для обігріву можна використовувати електричний котел або грубки-буржуйки.

Опалювати зимову теплицю можна різними способами

Додаткове освітлення відіграє величезну роль при вирощуванні суниці за часів року з коротким світловим днем. Найкращим чином підходять натрієві лампи потужністю 400 Ватт, за допомогою яких можна створити імітацію сонячного світла. Одна лампа повинна знаходитися на висоті одного метра над рослиною і висвітлювати не більше 1 квадратного метра площі.

Для поліпшення розсіювання світла можна встановити спеціальні відбивачі.

Враховуючи що полуниця найкращим чином переносить крапельний полив, необхідно спорудити спеціальну систему, яка буде складатися з бочки з водою, встановленої над стелажами з рослинами і гумової трубки, що лежить на поверхні грунту. У гумової трубі роблять маленькі отвори, кількість яких повинна дорівнювати кількості кісткової.

Система крапельного поливу полуниці

Вибір сорти полуниці

Для того, щоб бізнес міг приносити достатню кількість прибутку потрібно вирощувати смачні і красиві ягоди, які будуть подобатися споживачеві. Які сорти найбільш підходять для вирощування в теплиці? Для посадки в теплиці слід вибирати ремонтантні сорти, які не потребують штучного запилення.

Для ведення бізнесу найкращим чином підходять самозапильних сорти з великими ягодами правильної форми, пофарбованими в яскраво-червоний колір. Вітається наявність насиченого аромату. Також необхідно звертати увагу на щільність плодів, тому що саме від неї залежить переносимість транспортування і термін зберігання.

Найпопулярнішими вважаються такі сорти полуниці:

Для досягнення найкращого результату, в кожній теплиці висаджують різні види рослин (ранньостиглі, середньостиглі і пізньостиглі). Таким чином, можна забезпечити безперервний потік врожаю.

Посадка і догляд

Посадка і догляд за полуницею це найвідповідальніша частина роботи, тому що саме від неї залежить кількість і якість зібраного врожаю.

Висаджуючи полуницю в теплицю необхідно дотримуватися наступних правил:

  1. Перед тим, як помістити розсаду на постійне місце, її кілька днів тримають в темній і прохолодному приміщенні з температурою +2 градуси;
  2. При використанні голландських підвісних технологій кожен саджанець поміщають в окремий горщик, наповнений живильним субстратом;
  3. Якщо кущики висаджуються в ґрунт, то відстань між рядами повинна становити 35-40 сантиметрів, а між окремими рослинами 20-25 сантиметрів;
  4. Під час посадки не можна заглиблювати сердечко рослини;
  5. Заключним етапом буде полив посаджених кущів.

Для того, щоб полуниця відчувала себе комфортно, дотримуються наступних показників:

  • відразу після посадки температуру в теплиці поступово підвищують з 10-ти до 22-х градусів, з початком цвітіння даний показник збільшують до 25-ти градусів;
  • вологість повинна дорівнювати 75-80 відсоткам;
  • тривалість світлового дня повинна дорівнювати 10-12 годинах.

Поливають полуницю крапельним методом у міру засихання ґрунту. Один раз в 7-10 днів після поливу грунт акуратно розпушують.

Під час вирощування рослин дуже важливо вчасно видаляти бур`яни, обрізати зайві вусики, пагони і пошкоджені листя.

Запилюють полуницю за допомогою м`яких пензликів або інтенсивного провітрювання. Деякі садівники встановлюють в теплиці вулики.

Один раз в 14-20 днів грунт необхідно удобрювати розведеними у воді аміачною селітрою і хлористим калієм. Також дуже важливо проводити профілактичні обробки від хвороб і комах.

Як тільки полуниця дозріє можна приступати до збору ягід. Найкраще проводити цю роботу вручну. В такому випадку ягоди не зімнуть і збережуть свій презентабельний зовнішній вигляд.

Реалізація виробленої продукції

Після того, як полуниця буде зібрана, необхідно її реалізувати. Треба зауважити, що навіть у самих лежких сортів полуниці недостатньо довгий термін зберігання, тому канали збуту найкраще продумати заздалегідь і укласти при цьому договору поставки.

Свіжозібраний урожай полуниці в ящиках

Є кілька поширених способів реалізації продукції:

  • продаж ягід в магазини, супермаркети та інші торгові точки;
  • також полуницю можна продавати на різні переробні підприємства, ресторани і т.д .;
  • товар можна реалізовувати через власні торгові точки.

Продати свіжу і смачну полуницю досить просто, тому що вона користується високим попитом як влітку так і взимку.

Рентабельність полуничного бізнесу

Перед тим, як відкривати власну справу необхідно розрахувати стартовий капітал, регулярні витрати і отримані доходи.

У тому випадку, якщо відсутня власну земельну ділянку, на відкриття бізнесу доведеться витратити 1 250 000 рублів, при цьому витрати діляться на наступні складові:

  • покупка земельної ділянки – 500 000 рублів;
  • зведення та обладнання полікарбонатних теплиць – 550 000 рублів;
  • закупівля саджанців проводиться з розрахунку того, що в одній теплиці поміщається 1200 рослин – 3 теплиці * 1200 саджанців * 50 рублів, кінцева сума буде дорівнювати 180 000 рублів;
  • реєстрація бізнесу і отримання всіх необхідних документів – 20 000 рублів.

При наявності власної земельної ділянки площею 1 гектар, стартовий капітал істотно зменшиться до 750 000 рублів.

Крім описаних вище витрат, слід враховувати щорічні витрати:

  • оплата електроенергії та опалення – 20 000 рублів;
  • оплата інших комунальних послуг -5 000 грн;
  • добрива, обробка і т.д. – 10 000 рублів;
  • інші витрати – 10 000 рублів.

Також обов`язково варто враховувати той факт, що кожні 2-3 роки полуничні посадки доведеться оновлювати і якщо самостійно не заготовити розсаду доведеться заново купувати саджанці.

При правильному підборі сортів можна отримати до 5-6 урожаїв ягід. Їх вартість буде залежати від пори року:

  1. Весняно-літній урожай буде коштувати 108 000 рублів (360 кілограм * 3 теплиці * 100 рублів);
  2. Осінньо-зимовий урожай принесе набагато більше прибутку, а саме 270 000. Це пов`язано з тим, що в даний сезон кілограм полуниці коштуватиме 250 рублів.

Полуничний бізнес здатний принести величезний прибуток і окупитися за 1-2 роки. Основною умовою для успішності справи буде твір якісної продукції, а саме смачних і привабливих ягід.

Приблизний бізнес план

Полуниця популярна круглий рік, як влітку, так і взимку, тому у даного бізнесу ніколи не буде проблем з покупцями

Бізнес-план по виробництву полуниці будуватися кожним підприємцем самостійно. Він повинен включати в себе всі індивідуальні особливості майбутнього бізнесу. Дотримуючись загальної схеми складений план повинен містити наступні пункти:

  1. повна інформація про вирощуваної полуниці (Сорт, схожість, терміни плодоношення, врожайність, особливості догляду і т.д.);
  2. Площа і докладний опис теплиць;
  3. Співвідношення попиту і пропозиції на ринку, наявність конкурентів і інші подібні фактори;
  4. Виробничий план;
  5. повна кошторис витрат;
  6. Прогнози по виручці, плани на майбутній прибуток;
  7. фінансові ризики і можливості їх мінімізації.

Виробничий план включає в себе всі дані, що стосуються вирощування полуниці (підготовка теплиці і саджанців, посадка, догляд, збір ягід і т.д.) і плани щодо реалізації отриманого врожаю.

Бізнес, побудований на цілорічному вирощуванні полуниці, дуже швидко окупається і може принести хороший дохід. Перед початком створення власної справи потрібно прорахувати все до дрібниць, щоб уникнути провалу на початкових етапах.

Полуниця цілий рік в теплиці і домашніх умовах: відео агротехніки і технології вирощування ягід

Як цілий рік виростити полуницю на підвіконні в домашніх умовах

Полуниця на підвіконні цілий рік – це реальність, якщо використовувати горшечную культуру з тимчасовим затінюванням деяких екземплярів

Для закладки квіткових бруньок потрібно нетривалий період короткого світлового дня. Тому можна прибирати частину горщиків з полуницею в темне приміщення на 30 – 45 днів. Потім, виставивши їх на світло, можна отримати цвітіння і дозрівання ягід.

Перед тим як виростити полуницю в домашніх умовах круглий рік, потрібно вивчити біологічні особливості та ритми розвитку цієї культури.

Щоб отримати ягоди суниці в кінці квітня або на початку травня, надходять у такий спосіб: у половині серпня молоді вкорінені пагони від вусів, що ростуть ближче до маткового рослині, викопують і садять в 2-вершкові миски, після посадки поливають і ставлять в півтіні для якнайшвидшого вкорінення .

Вкорінені кущики залишаються в мисках на відкритому повітрі до заморозків. При настанні заморозків горщики прибирають в овочевий підвал, а якщо такого немає, то в льох (без льоду), і залишають до 1 березня без поливу.

У березні горщики вносяться в кімнату і ставляться на підлозі, де холодніше, дня на 3-4; після цього терміну рослини ставляться на вікна ближче до світла, причому поливання повинна бути помірна. Днів через 10-12 рослини починають відходити. У половині квітня, а іноді й пізніше, дивлячись по погоді, суниця вже зацвітає.

Під час цвітіння в сонячні і теплі дні корисно горщики виносити на повітря хвилин на 10-15 для запліднення (горщики ставлять поруч), в іншому випадку робити штучне запилення. Коли з’явиться зав’язь, за поливанням потрібно стежити, не допускати рослини до млявості, тобто до того, щоб опустилися листя. При гарній ясній і теплій погоді ягоди достигають вже в квітні.

Для отримання рівномірного врожаю місячної суниці протягом усього періоду плодоношення поступати таким чином: давати цвісти вільно тільки 1/3 насадження, з 2/3 насаджень обривати з весни квіти, інший третини давати цвісти з половини червня, а з кінця літа давати цвісти вільно всьому насадженню. Все батоги обривати.

Технологія вирощування полуниці в теплиці круглий рік

Агротехніка вирощування полуниці в теплиці заснована на тому, що місячна розсада добре піддається оранжерейній культурі

Насіння були посіяні на початку лютого в теплиці, в кінці березня сіянці пересаджені, і горщики поставлені в парник, з половини червня виставлені на відкрите повітря, перші плоди отримані в кінці червня, батоги весь час Обскубують. В кінці серпня горщики поставлені в оранжерею при температурі 12 градусів вдень, 5,6-8 градусів вночі. Ще на початку жовтня вийшла маса цілком ароматних і солодких плодів.

Технологія вирощування полуниці цілий рік на практиці показує, що пізня парникова вигонка більш вигідна, ніж теплична. Садити в Паркінг парник (т. Е. Парниковий ящик) в липні або в серпні на відстані 6-8 вершків, в землю з 1 ч. Парникової, 2 ч. Листової, 1 ч. Дернової землі і 1 ч. Піску, додати на 1 пуд землі 1 ф. рогових тирси і розпланувати так, щоб вийшов скат на 1,5-2 вершка на південь. Полуниця форсується набагато легше, якщо піддавалася попередньо впливу невеликих морозів, тому прикривати парник (ящик) на зиму дошками або ялинником і обкласти старим гноєм тільки після настання морозів, коли температура вже опустилася до -3 або до -5 градусів.

У лютому відповідно до технології вирощування полуниці в теплиці круглий рік потрібно зняти покришку і прикрити парник рамами, що закриваються на ніч матами.

У сонячну, але холодну погоду кропити теплою водою і провітрювати обережно. Під час цвітіння не кропити і провітрювати більше, якщо погода ще холодна, обкласти парник свіжим гноєм, поливати гнойової рідиною, розведеної теплою водою. Рослини для вирощування полуниці в теплиці круглий рік можна виганяти 2 роки поспіль, на 2-му році удобрювати сильніше.

Подивіться, як відбувається вирощування полуниці в теплиці круглий рік на відео, де продемонстровані всі нюанси агротехніки:

Вирощування полуниці і суниці круглий рік в домашніх умовах

Починати вирощування суниці та полуниці цілий рік потрібно з вибору посадкового матеріалу. Навесні, коли здадуться нові листя на суничних грядках, вибирають більш сильні рослини, що розвинулися з торішніх вусів, і висаджують з невеликою грудкою в 2-2,5-вершкові горщики; земля для засипки рослин складається з сильною дернової і перегнилого коров’яку.

На абсолютно відкритому сухому місці викопують смугу вершкове 12-14 ширини; глибина дається відповідно височині горщиків, в які висаджені кущики суниці, тобто 2-2,5 вершка. Довжина смуги залежить від числа горщиків, які розраховують помістити тут. Вирівнявши дно цієї смуги, насипають шар попелу близько вершка товщиною, на який і встановлюють рослини, по 5-6 шт. в ряд. Підстилка з золи перешкоджає дощовим черв’якам проникати в горщики через водостічні отвори. В майбутньому ця суниця в домашніх умовах цілий рік буде знаходиться в ємності із замкнутою кореневою системою, тому важливо не допустити туди проникнення личинок дощових черв’яків.

Проміжки між горщиками засипаються землею або, ще краще, закладаються мохом, який перешкоджає накалюванню стінок горщиків. Літній догляд полягає у своєчасній поливанні, в обкладанні поверхні гряди з горщиками перегнилим коров’яком, бур`яни негайно виполювати. До початку серпня рослини закінчують своє зростання і поступово зменшується поливанням доводяться до стану спокою.

Для подальшого вирощування суниці в домашніх умовах цілий рік ці рослинки перевалюються в 3-4-вершкові горщики, в яких і залишаються до вигонки. При перевалці кому тільки злегка підчищається і підрізають чим-небудь пошкоджені корінці, також необхідно зчистити верхній шар землі в горщиках і досипати свіжої. На вказаному місці горщики з землею залишаються до настання морозів (близько 4 градуси), які надзвичайно сприяють успіху вигонки. Після таких морозів горшки виносяться в очищений парник, завалюються сухим листом і закриваються щитами, понад які також насипається сухий лист.

Який сорт полуниці, плодоносить круглий рік, вибрати для вирощування

Для отримання рясних врожаїв недостатньо тільки добре культивувати суницю, але потрібно вміти відібрати її сорти. Константность сорти полуниці для вирощування круглий рік дуже слабка, і найкращі її культивари схильні до швидкому виродження. Ремонтантні сорти полуниці, плодоносить круглий рік, будучи кілька років поспіль размножаемость вусами , Починають давати дрібну ягоду. В цьому випадку є тільки один засіб для повернення родючості – розмноження за допомогою насіння. Для цієї мети збирають зрілі ягоди з найбільш багатих плодами кісткової і висівають їх. Від такого посіву звичайно велика частина рослин виходить мало придатні для подальшої культури, з дрібними ягодами, менша ж частина виходить добре ремонтує, з великими і численними плодами. Рослини останнього роду відбираються і призначаються для подальшого розмноження.

Який сорт полуниці цілий рік може давати стабільні врожаї? Садівники відповідають на це питання по-різному. Все залежить від селекції і відбору. Наприклад, великоплідні англійські сорти суниці до того мінливі, що при розмноженні їх насінням майже ніколи не вдається отримати той же сорт.

При розмноженні вусами ці сорти вже через кілька років починають давати двоякого роду рослини: одні сильніші, мають з’являються сильні вуса, але малоплідністю; інші слабші, з пізніше з’являються на них вусами, але зате більш родючі. Для розмноження беруть звичайно вуса з перших рослин, як з більш сильних, не помічаючи, що це вироджуються рослини.

При такому способі розмноження навіть найкращі сорти, спочатку заслужили всесвітню популярність своєю врожайністю, вже через кілька років вироджуються і дають тільки посередні врожаї. Щоб уникнути виродження сорту, важливо брати вуса тільки з тих рослин, які рясно плодоносять і дають найбільшу ягоду. На кожному кущі слід залишати лише стільки вусів, щоб материнське рослина могла без шкоди добре прогодувати їх. Вплив добору в тому, що цим шляхом можна збільшити врожайність наполовину.

Подивіться, як вирощується полуниця круглий рік на відео, де представлені найрізноманітніші способи реалізації технології:

Про автора

admin administrator