Три теляти скільки хвостів

Авторadmin

Три теляти скільки хвостів

Скільки днів корова виношує теляти і як тримати малюка на підсосі

Для початківців тваринників перший отелення є вельми радісним і одночасно хвилюючим явищем, адже від його успішності залежатиме життя матері і її приплоду.

Як проходить вагітність у корів, скільки вона триває, і як правильно доглядати за телятами – розглянемо далі.

Скільки днів корова виношує теляти

Питання про тривалість тільності у корови хвилює багатьох початківців фермерів. Адже, правильно визначивши дату майбутніх пологів, можна якісно підготуватися до них і створити для тваринного максимально комфортні умови.

В нормі

У нормі вагітність у ВРХ триває дев`ять місяців або 285 днів. Однак, цей строк може бути скорочений або збільшений через цілу низку причин. Таке буває рідко, але все ж іноді трапляється. Народження теляти раніше терміну, на кілька днів або навіть на цілий місяць, може бути пов`язано з поганими умовами утримання і недостатнім харчуванням.

Період тільності тривати по-різному, в залежності від скоростиглості тварини, статі майбутньої дитини, індивідуальних особливостей організму. Нормальними термінами вагітності вважаються від 240 до 311 днів.

Чи знаєте ви? Вченими доведено, що телята жіночої статі завжди народжуються на 1-2 дні раніше, ніж бички. Крім того, неповноцінне харчування і дефіцит вітамінно-мінеральних речовин в раціоні відсувають строки тільності на 1012 днів.

Скільки може переносити

У деяких випадках корівка може переносити теляти, причому на термін від декількох днів до декількох тижнів. На даний факт впливає раціон харчування тваринного, зокрема, брак необхідних мікро- і макроелементів, а також незадовільні умови утримання і догляду.

Ознаки наближення отелення у корови

Власникам фермерських господарств, що займаються розведенням великої рогатої худоби, особливо важливо знати основні ознаки наближається отелення у корови, щоб вчасно підготуватися до процесу і надати тварині грамотну допомогу.

Виділення з піхви у корови перед пологами

За кілька днів до передбачуваних пологів рекомендується встановити над Корівка ретельний контроль і дивитися за її поведінкою.

Дізнайтеся, які виділення бувають у корови перед і після отелення.

Про наближення родової діяльності свідчать такі ознаки:

  • тварина стає неспокійним, полохливим, відмовляється від їжі і води;
  • вим`я істотно збільшується в розмірах, з сосків виділяється молозиво;
  • статеві органи набрякають і набувають червонуватого відтінку;
  • живіт починає провисати і опускається.

Як визначити що корові скоро народжувати: відео

важливо! У цей період категорично не можна залишати поза увагою корову, оскільки пологи можуть відбутися безконтрольно, що може обернутися великими ризиками, як для матері, так і для її потомства.

Як корова народжує і чим допомогти

При перших ознаках наближається отелення, фермеру слід провести ряд підготовчих заходів, які включають:

  • дезінфекцію стійла, побілку стін приміщення, очищення від сміття;
  • укладку в стійло замість старого підстилкового матеріалу сухий і свіжої соломи;
  • обмивання задньої частини корови, обробку слабким розчином марганцівки або креоліну родових шляхів.

Для того, щоб не пропустити початок процесу, потрібно стежити за коровою щогодини. Як тільки почнуться перейми, тварина дасть про це знати: воно неспокійно ходить, мукає, перетаптивается з ноги на ногу, періодично встає і лягає. У цей період і слід провести дезінфекцію статевих органів.

Процес отелення відбувається наступним чином:

  • під час пологів корова лежить на лівому боці або стоїть;
  • нормальним становищем виходу теляти є передніми копитами вгору, при цьому голова і тулуб повністю з`являються трохи пізніше. Народження дитинчати задніми кінцівками також не зважає ознаками патології і не вимагає лікарської допомоги. Як правило, сам процес виходу малюка складає півгодини;
  • якщо через 30 хвилин теля не вийшов, застряг, а потуги послабилися, тоді тварині слід надати допомогу;
  • народженого малюка беруть на чистий, оброблений шматок тканини і обробляють йодом його пуповину. Якщо канатик не розірвали під час отелення, його відрізають, залишаючи довжину не більше 15 см.

важливо! Після отелення потрібно уважно простежити за тим, щоб вийшов послід. Це відбувається не пізніше, ніж через 6 годин після пологів. Якщо послід не відійшов, його слід витягнути самостійно.

Як приймають пологи у корови: відео

Відразу ж після отелення корові дають теплу солодку воду, а через дві години – зціджують молоко, яким напувають новонародженого. Також проводять очищення корівки: за допомогою теплої води з милом миють її вим`я, ноги, зад і живіт.

Особливості вирощування телят на підсосі

У перші дні життя теляти поміщають в тепле, нежитлове приміщення і годують молозивом. Молозиво містить велику кількість поживних компонентів, які захищають дитинчати від можливих інфекцій і бактерій, тому дуже важливо напоїти його 1 літром молозива відразу ж після народження.

У наступні дні теляті дають молозиво, підігріте до + 38 ° С, до п`яти разів на добу, а в проміжках між годуваннями надають теплу водичку.

важливо! Забороняється поїти теляти кислим молоком, так як це може викликати проблеми з травленням, зокрема, розлад шлунка, пронос.

Через два тижні малюка переводять на триразове харчування. При цьому в його раціон додають потроху кухонної солі і крейди, вживання яких дозволяє заповнити нестачу потрібних вітамінів і мінералів.

До кінця першого місяця в меню дитинчати поступово вводять сіно і соковиті корми, в якості яких найбільш корисною вважається червона морква.

Бажано першу добу залишати теляти разом з матір`ю, щоб він мав можливість смоктати молозиво. Надалі фермер самостійно вирішує, яким способом вирощувати молодняк:

  • залишати з коровою на підсосі;
  • випоювати під коровою-годувальницею;
  • годувати дитинча вручну.

Чи знаєте ви? Однією з найголовніших стадій формування молодняку ​​є дитячі ігри телят. Саме вони дозволяють розвивати і вдосконалювати нервову систему, придбати певні навички, накопичити перший життєвий досвід.

Перший варіант найбільш зручний і простий, адже корова відмінно подбає сама про свого малюка. Віднімають телят від матері тоді, коли їм виповниться 7-8 місяців. Що стосується харчування молодої мами, то в перші години після пологів їй дають трохи м`якого сіна, а починаючи з другого дня в раціон включають висівковий кашу, порцією максимум 1 кг. Основу меню тваринного має становити сіно: 3 кг на 100 кг маси тіла.

Рекомендується, щоб уникнути проблем з травленням, сіно перед подачею подрібнювати або запарювати. Потроху до кінця тижня дозволяється в раціон додавати соковиті корми, наприклад, буряк, гарбуз.

Дізнайтеся, що робити після пологів у корови, як містити телят, як годувати корів взимку.

Головне завдання фермера в даний період – забезпечити тварину достатньою кількістю поживного корму і не дати йому втрачати у вазі. На звичне харчування корівку переводять на 20-30 днів після отелення.

Поява на світ нових жителів корівника – важлива і відповідальна подія, яке вимагає ретельної підготовки. У період тільності корова потребує підвищеної уваги, повноцінному догляді, збалансоване харчування. Створення комфортних умов для тваринного і вчасно надана допомога дозволять мінімізувати можливі ризики і швидко відновити його стан після родового стресу.

Відгуки

Я у своїй бабусі перший отелення контролював, а решта в більшості випадків теж приходив уже на все готове, теля вилизаний, вже висох і до того ж вим`я вже спорожнив. Далі скористаюся своїм довідником, тому, що в основному орієнтуюся на нього.

Тривалість вагітності – це період від запліднення самки до пологів. Так як визначити момент запліднення неможливо, то початком вагітності прийнято вважати день останнього осіменіння самки. На тривалість вагітності впливають умови утримання, догляду, годівлі, порода і інші фактори. Перша вагітність триваліше ніж повторні. Самці виношуються на 1-2 дні довше (у мене зазвичай на тиждень, а телички майже день в день). Пізніше відсканують календар вагітності. Щоб визначити приблизну наступ пологів, слід до до дати останнього осіменіння додати середній термін – 285 днів. Коливання 270 – 300. За своїми помічав, що в день отелення перестає їсти.

Нонче все корови вкрилися нишком, крім однієї, у сусіда, вона вже у них і в роках і до того ж прібалівает. Ось за нею він насілся. А так я тільки одну бачив, Пригнав вранці до загону, вона вже стоїть біля воріт, його чекає. Пару раз сів і пішли пастися. Господиня навіть не знала. Ось і своїх теж приблизно записав, коли він трохи більше уваги їм надавав, а самого процесу не бачив. Ось другий бик такий за весь час тримання рогатих, які не розбризкує живчиків марно.

Я купила корову з подсоса. Вообщем перший рік вона доїлася у старих господарів, потім два наступних отелення вона була на підсосі. Купила я її в серпні, коли теля вже був великий. вона давала мені першій час півлітра перший тиждень. Доїла її три рази в день. І так я раздоя її до 7 літрів. Але не надовго. Випаси скінчилися, пішло молоко. Два місяці я була з молоком. А потім все. Нещодавно вона отелилася, тобто 14 лютого. дитині немає ще й 10 днів. Але я вже так намучилася з цієї коровою, що вже не рада що купила її з подсоса. Без теляти ні в яку не опускає. З самого початку я дою її 4 рази на добу, тобто кожні 6 годин. АЛЕ . Із застосуванням теляти. Телиця прив`язую коротший до її стовпчика, теля не може дістати до вимені. ось тоді вона віддається ідеально, прям золото а не корова. Але як її відучити від телиця я не знаю. може як то відволікати, та й теляти адже вона не кличе. Як підведу, облизує, а не підведу вона про нього і не згадує. Або пустити на підсос, – не вигідно, або до півроку телиця тягати до неї! Може хтось що порадить?

ми на підсосі тримали до 2х місяців, перші дні 2 тити залишали теляті, 2-доїли для себе (з одного боку ти доїш з іншого-смокче, все що після неї залишилося теж треба видоїти), один день одну сторону, інший день іншу. при цьому ми фураж (мука, геркулес) лежить в годівниці у теляти завжди, намагається, по цікавості і привчається по тихоньку і вода.потом в міру підростання він вже смокче все 4 тити, якщо так не хочете, привчайте до відра і давайте з відра молоко, потім відучувати не треба буде, якщо відразу до відра пріучіте.сколько годувати я вам не порадник, ми годували 3-4 рази на день по чуть-чуть з відра, сіно клали, якщо голодний починає і фураж їсти і сіно.

Догляд і годівля телят у віці 1, 3, 4 місяці, кілька тижнів

Процес вирощування телят в домашніх умовах – це складний і виснажливий процес. Щоб потомство ВРХ зросло здоровим потрібно як слід піклуватися про якість його годівлі і утримання.

У перші місяці життя теляти харчування відіграє вирішальну роль у його розвитку

Утримання телят після народження

Новонароджених телят після народження потрібно відразу витерти насухо і помістити в чистий загін або відгородити місце в приміщенні, де знаходиться його мама. У цей період деякі фахівці рекомендують використовувати окремі клітини-будиночки. У перші дні життя теляти головне, щоб підстилка на підлозі не була мізерною, а для цього не шкодуйте соломи і сіна. Устилайте підлогу товстим шаром соломи, скільки треба для його утеплення.

Тільки що народжене телята не переносять холоду, протягів і брудних приміщень в процесі вирощування. Подбайте про те, щоб в його будинку було чисто, сухо, а оптимальною температурою для утримання молодняку ВРХ є 12-15 градусів. Варто підтримувати стабільну температуру, уникаючи різких її перепадів. Для підтримки нормального мікроклімату підстилку в клітці теляти будь-якого віку потрібно міняти кожен день.

Окреме утримання телят після народження вигідно тим, що в цей період їх легше обслужити ветеринара, а фермеру простіше надати якісний догляд під час вирощування, підтримувати чистоту приміщення і приділяти індивідуальну увагу кожної особини.

У перші дні після отелення, догляд за телям зводиться до утримання в чистому загороді і правильному харчуванню груддю.

Обов’язково потрібно стежити за якістю підстилки, щоб сіно було сухе і хорошої якості. Раціон тварини дитячого віку повинен бути збалансованим і містити потрібні вітаміни і мікроелементи, необхідні для нормального розвитку і вирощування.

Теляті після народження необхідна чиста підстилка

Зміст місячних телят

Через місяць після отелення, телят переводять на групове утримання, тому приміщення повинно бути багато місця, щоб вони могли відчувати себе комфортно і затишно. У цей період, знаходячись в стаді, телята місячного віку легше переходять з молочного харчування і включають в свій раціон сухе сіно і комбікорм.

При досягненні місячного віку догляд за телятами дещо відрізняється. Переклад на холодну зміст – норма. Такий метод загартовує молодняк ВРХ і підвищує імунітет тварин під час вирощування. Головне стежити за тим, щоб верхній шар підстилки завжди був сухим. Для цього щоденно змінюють його, тоді, як глибокий шар можна міняти раз в три тижні.

На практиці доведено, що тварини, при вищевказаному змісті, розвиваються краще, а встановивши оптимальний, збалансований раціон вони стабільно додають у вазі.

Взимку не правильно постійно тримати телят в корівнику, навіть у цей період їх варто випускати на свіже повітря, починаючи з 10 хвилин. Буде правильним відмовитися від вигулу лише протягом зимових днів у сильні морози. Влітку в ясні дні місячного теляти можна виводити на луг з великою кількістю соковитої трави. У спекотні дні теляти місячного віку випускають на пасдбище рано вранці, після того як зійде роса і ввечері, коли температура повітря нормалізується. У похмурі дні, якщо немає дощу, теля можна тримати на вулиці на протязі всього дня.

Правильно включати в щоденний догляд регулярне чищення теляти, а з настанням теплих днів корисним буде його купання. Заводчики ВРХ знають, як важливо стежити за здоров’ям телят під час їх вирощування, тому при перших ознаках наявності глистів, вошей або розлади шлунка негайно звертаються до ветеринара.

Місячним телятам потрібні регулярні прогулянки на свіжому повітрі

Харчування новонароджених телят. Молозиво

Оптимальним і просто незамінним кормом для новонародженого теляти є молозиво. Даний продукт виділяється з молочної залози матері у перші 6 днів після отелення і відрізняється від молока і за зовнішнім виглядом, і за властивостями. Молозиво – густа рідина жовтуватого кольору, солонувата на смак, яка забезпечує теляти всіма необхідними поживними речовинами в перші дні його життя. Норма напаивать теля до відмови, скільки б він не зажадав.

Молозиво забезпечує організм всіма життєво важливими речовинами необхідними для росту, правильного розвитку і зміцнення імунітету, оберігаючи малюка дитячого віку від інфекційних захворювань. В молозиві ВРХ крім білків і вуглеводів знаходиться цілий ряд мінеральних речовин і вітамінів, а також лізоцим, який і захищає організм новонародженого теляти від всіляких вірусів в період годування груддю.

Рекомендується якомога раніше приступити до выпаиванию телят молозивом, так як на 3 день лактації його корисні властивості поступово знижуються, а по закінченню тижня, після отелення молозиво у корови перетворюється в молоко.

В першу годину життя теляти потрібно давати першу порцію молозива. Напоюють його досхочу до відмови, скільки б малюк не зажадав. Зазвичай здоровий теля за добу випиває до 8 л молозива. Схема годування на вимогу. Молозиво потрібно давати дитині відразу після зціджування в парному вигляді, скільки він попросить.

Перші кілька днів годувати теляти потрібно не менше 5 разів за добу.

У цей період при нестачі натурального молозива його замінюють саморобним, яке готують в домашніх умовах за наступним рецептом. На літр молока додають 15 г риб’ячого жиру, 10 г солі і 4 свіжих курячих яйця. Розводити суміш потрібно ретельно до повного розчинення солі. Добова доза становить по 300 мл у перший тиждень життя за 30 хвилин до випоювання молоком.

Молозиво життєво необхідно в перші дні життя теляти

На 10 день життя годування телят здійснюється вже три рази. Схема тривалості молочного годування не повинна перевищувати 3 місяців. Телят напоюють з відра або з соски, але іноді вони самі, зголоднівши, можуть зажадати годування груддю.

Для того щоб малюк наїдався швидше на 10 день життя в його раціон додається рідка манна каша. Потрібно розводити не більше 4 ложок манки на 3 л молока. В цей же період годування груддю не достатньо і в раціон тварини поступово додається сухе сіно і комбікорм. Це робиться для того, щоб правильно стимулювати травлення тваринного і розвиток відповідних органів.

Не забувайте про забезпечення теляти водою. Вже на шостий день після отелення ВРХ організм маляти вимагає воду, тому по закінченню 2 годин після годування грудьми йому треба давати близько літра теплої кип’яченої води. Така рекомендована норма. Вода не тільки вгамує спрагу, але й посприяє поліпшенню травлення і засвоєння поживних речовин під час вирощування молодняку. Нестача води в раціоні тварини призводить до зниження його активності та уповільнення зростання. Тритижневий теля повинен мати вільний доступ до чистої свіжої води оптимальної температури не нижче 120 0С.

Годування місячного теляти

Місячного теляти рекомендується поступово привчати до соковитого корму. Для цього в сухе сіно додають:

  • картопляну шкірку;
  • подрібнену моркву;
  • роздроблену буряк;
  • очищення яблук і т. п.

Ні в якому разі тварині не варто давати кисле, брудне або холодне молоко або запрелый комбікорм. Така недбалість може призвести до розладу шлунку і летального результату.

Місячним телятам можна давати яблука

Організм молодняка ВРХ для активного зростання вимагає включення в добовий раціон достатньої кількості кальцію, фосфору, а також вітамінів D, Е і А, які комбікорм не містить. Для цього вже з 10 дня життя після отелення корови теля підгодовують наступною сумішшю. Її можна приготувати в домашніх умовах додаючи молоко сіль з крейдою і м’ясо-кісткового борошном в рівному співвідношенні. Початковий рівень підживлення теляти повинен включати не менше 10 г кожного складника.

Через місяць після отелення корови молодняк потрібно привчати до засвоєння концентратів.

Рекомендується давати теляті не тільки комбікорм, але і вівсяний кисіль, який готується залиттям 80 г вівсяних пластівців літром окропу. Суміш потрібно помішувати протягом наступних 10 хвилин. Схема підгодівлі концентратами та їх добова норма описані нижче.

Після 10 дня життя тваринам треба давати від 100 до 300 г киселя, з 16 дня – 400 г, з дня 19 – 600 р, з 21 – 700 р, з 25 – 900 р, в місяць – близько 1200 р, з 32 дні – 1800 м, з 36 дня – 2400 р. Коли теля досягає віку двох місяців кисіль замінюють концентратами приготованими методом запарювання.

Вівсяний кисіль — гарне доповнення до раціону телят

З місячного віку незбиране молоко для випоювання потрібно доповнювати обратом. Добова норма становить не менше 3-6 літрів. Якщо відвійок немає, то його можна чудово замінити такою сумішшю, приготованою в домашніх умовах. Для цього молоко потрібно в два рази розводити відваром кінського щавлю і звіробою. Суміш дають стільки ж, скільки і відвійок за вищевказаною схемою.

З 1,5 місячного віку, коли у телят настає стійловий період, їх раціон повинен поповнюватися коренеплодами картоплі.

Спочатку потрібно давати не більше 300 м, але вже до напіводнорічного віку, норма збільшується до 6 кг. Через 6 місяців після отелення молодняк годують всього три рази: концентратом, соковитими і грубими кормами, не забуваючи про комбікорм і сухе сіно.

Якщо дотримуватися всіх вищевказаних рекомендацій, можна не переживати за здоров’я, ріст і розвиток молодняку ВРХ.

Про автора

admin administrator