У курки пронос зеленого кольору

Авторadmin

У курки пронос зеленого кольору

Що давати курям від проносу

Птахівники, які серйозно займаються господарством, уважно стежать за станом своїх вихованців. Один з важливих показників – якість посліду. Пронос у курей, незалежно від консистенції і кольору, повинен викликати тривогу. Досвідчені господарі здатні саме по помету визначити, чим хворіють птахи, і вжити заходів по оздоровленню стада. При прояві перших симптомів необхідно зайнятися лікуванням курей.

  • Чому хворіють курки
  • Як оцінити послід
  • Як розпізнати пронос
  • неінфекційні причини
    • переохолодження
    • Шоковий стан від зміни місця
    • зміна харчування
    • Брудна вода
    • отруєння
    • білий пронос
    • Пронос жовтого кольору
    • Зелень в посліді
    • коричневий пронос
    • Екскременти з кров`ю
    • поширені інфекції
    • Засоби від народу
    • Медикаментозне лікування

    Чому хворіють курки

    Рідкі випорожнення прийнято називати діареєю. Причин її виникнення може бути багато. В одних випадках це пов`язано з неякісним кормом, в інших – причина в серйозних інфекційних захворюваннях. Якщо виникли сумніви, краще всього звернутися за допомогою фахівців і зробити аналізи. Після цього вже можна вирішувати, як лікувати домашніх вихованців.

    Пронос у курей – небезпечне захворювання, що приводить до зневоднення, інтоксикації, але, головне, знижує захисні функції організму. Якщо не давати курям спеціальні препарати, то в результаті може загинути все пташине стадо.

    Як оцінити послід

    Хороший господар ніколи не буде чекати, коли кури почнуть паплюжити. Він щодня стежить за випорожненнями птиці і станом підстилки.

    Виділення у курок двох видів: денний і нічний послід:

    1. Днем випорожнення здорових дорослих курок і курчат схожі на витягнуті темно-коричневі гранули. Вони не прилипають до руки, катаються, як пластилін. Наявність білого відкладення цілком природно. Це солі сечової кислоти. Якщо форма калу змінилася, то причина може бути в переохолодженні або в неякісному кормі.
    2. Нічні випорожнення називають цекального. Вони рідкуваті, коричневі, але не липкі. Такий кал у курки виходить вранці. Виділення у здорової птиці не повинні містити бульбашок газу, слизу, кров`яних виділень.

    Увага! Якщо ж колір калу змінився, став білим, жовтим, зеленим або ще якимось іншим, значить, курка захворює.

    Наявність проносу у курки-несучки контролювати найпростіше: якщо яйця чисті, то травна система працює нормально.

    Як розпізнати пронос

    Пронос у курей можна розпізнати за характерними ознаками. В першу чергу потрібно стежити за підстилкою. Якщо з`являться рідкі випорожнення або змінився колір калу, необхідно турбуватися.

    Після проносу у курки на клоаку буде помітна бруд. Крім того, діарея призводить до запалення клоаки. У несучок на яйцях налипають випорожнення, а іноді і згустки крові. При перших ознаках хворих птахів видаляють із загального стада в окреме приміщення для спостереження і лікування. Якщо заходи будуть прийняті несвоєчасно, загине не одна птах.

    Зрозуміти, що з куркою коїться щось недобре, можна з поведінки. Наявність проносу у несучок призводить до млявості, птахів дошкуляє спрага, а ось від їжі вони відмовляються.

    неінфекційні причини

    Якщо у курки пронос, то спочатку потрібно з`ясувати, з якої причини він виник.

    переохолодження

    Якщо температура повітря різко знизилася, то птах гірше засвоює корм. Через це в калі з`являється багато рідини, або, як кажуть фахівці, він стає водянистим. Але колір залишається природним. У цьому випадку лікування не вимагається.

    Шоковий стан від зміни місця

    Будь-яке переміщення курки на нове місце проживання пов`язано зі стресовим станом, а воно негативно позначається на травному процесі. У курки пронос проходить швидко, після того, як вона адаптується до нових умов.

    зміна харчування

    Коли курей переводять на новий корм, у них починається стрес, що викликає діарею. Що робити в цьому випадку? Спочатку знову дають старий корм, а на новий переводять поступово, щоб шлунок курки звик до нього.

    Брудна вода

    Якщо в курнику встановлені ніпельні поїлки, то пронос у курки не виникає, якщо вона не інфікована. Коли вода знаходиться в загальній поїлки, і птиці в неї стають ногами, вони можуть занести патогенні мікроорганізми. У цьому випадку захворювання курей може стати масовим, його важко буде зупинити. Давати домашнім птахам потрібно знезаражену воду і міняти її разів зо два в день.

    отруєння

    Пронос у курей може спровокувати негідний корм. Від отруєння неможливо позбутися лише заміною корми. Чим лікувати хворих курей в такій ситуації? Для лікування проносу необхідно випоювати всякого птаства (і хворим і здоровим для профілактики) антибактеріальні препарати. Їх можна додавати в мішанку.

    Пронос, викликаний інфекціями

    Діарея нерідко призводить до зміни кольору посліду, а це вже небезпечно. Колір калу буває різним і найчастіше причиною є інфекція.

    білий пронос

    Такий колір калу найчастіше з`являється при пуллороза, викликаному сальмонелою. У птиці уражається не тільки кишечник, але і яєчники. Пронос білого кольору, помічений у курчат, здатний вразити всі органи, що призводить до загибелі. Заражаються курки від хворих особин через послід і інфіковані яйця.

    Хворих курей можна виявити і за зовнішніми ознаками:

    • дзьоб постійно відкритий, дихання важке;
    • курки мляві, майже не рухаються, сидять нахохлившись;
    • травлення порушується;
    • несучки перестають нести яйця.

    Курчата, які страждають від білого проносу, погано ростуть, здебільшого стоять, широко розставивши лапки. Очі при цьому щільно закриті. Вилікувати курчат від пуллороза практично неможливо, тому їх забивають.

    Пронос жовтого кольору

    Якщо птахів містять в несприятливих умовах, або причиною став стрес, то у них може з`явитися жовтий пронос. У цьому випадку досить проспіваємо курок марганцівкою і привести приміщення в порядок.

    Але якщо причиною діареї жовтого кольору є інфекція, а це, як правило, хвороба Гамборо, то доведеться проводити дослідження калу або загиблої птиці. Ветеринар призначить відповідне лікування.

    Зелень в посліді

    Якщо вміст посліду зелено, то потрібно провести дослідження, можливо, діарея викликана патереллезом. Якщо ж аналізи хороші, значить, причина неинфекционная. Лікування призначить лікар спеціальними препаратами.

    Зелений колір випорожнень нерідко з`являється в перші весняні місяці, коли птахів переводять на підніжний корм. Переїдання свіжої трави здатне спровокувати зелений пронос. В цьому випадку не будуть потрібні ліки, можна обійтися народними засобами. Наприклад, проспіваємо хворих курок розчином марганцівки, настоєм ромашки або інших трав, що володіють дубильним ефектом.

    важливо! Пронос зеленого кольору може виникнути при згодовуванні курочкам неякісних кормів. Доведеться додавати в воду активоване вугілля і замінити корми.

    коричневий пронос

    Рідкі випорожнення даного кольору пов`язані тільки з інфекцією. Найчастіше кури хворіють восени і навесні. Причиною зараження є підстилка, корм, вода.

    Коли у птиці починається коричневий пронос, з`являються такі симптоми:

    • кури ходять скуйовджене;
    • до їжі стають байдужими;
    • в рідких випорожненнях можна помітити слиз;
    • птахи втрачають активність, найчастіше сидять в куточку, розчепіривши крила і закривши очі;

    Як правило, коричневий пронос викликається еймеріозом або кокцидіозом. Ветеринари призначають для лікування курей кокцідостатікі. Оскільки ці захворювання серйозні, то для їх профілактики такі препарати можна проспіваємо і іншим птахам, щоб попередити хворобу стада.

    Екскременти з кров`ю

    Причиною появи крові в рідких випорожненнях курей є кокцидіоз. Він викликається дрібними мікроорганізмами кокцидіями. Вони вражають травну систему домашньої птиці. Пронос з кров`ю найчастіше вражає молодих ципочек до двомісячного віку.

    Хворі птиці здебільшого сидять, не підходять до годівниці. Одним із симптомів є збліднення гребінців. Спочатку в калі з`являється кров, а згодом він стає коричневого кольору.

    Діарея у курей: що робити і як лікувати?

    Пронос – це досить часта проблема у курей. Багато господарів іноді навіть і не звертають уваги на такий симптом, думаючи, що їх птах щось з`їла не те. Почасти так і є, адже часто діарея є результатом неякісної їжі. Однак її може викликати і серйозна інфекція. Як в таких випадках проявляється пронос у курей, що робити з ними давайте розберемося разом.

    Причини виникнення

    Найважливіше в боротьбі з такою проблемою, як понос у курей – це правильне визначення причини. Тільки після цього можна братися за лікування. Як ми вже говорили, основні причини діареї це інфекція і погана їжа.

    Що стосується першого варіанту, то при підтвердженні діагнозу, призначити лікування може тільки сам ветеринар. У другому випадку птицю можна буде підлікувати і самостійно. Однак це не весь перелік того, що може викликати діарею. Розглянемо всі випадки більш докладно.

    Багато господарів при виявленні у курки діареї, починають її відразу ж лікувати всілякими препаратами і пігулками. Цього ми не радимо робити до того, поки ви точно не визначитеся з причиною виникнення недуги. Одна справа, якщо це їжа, а якщо щось інше? Наприклад, банальний стрес, який теж може спровокувати розслаблення кишечника. Курка може впасти з сідала і отримати стрес. Зрозуміло, що в такому випадку ліки їй не потрібні, а лише спокій і час.

    Також потрібно обов`язково подумати, що могла з`їсти курка, і чи немає подібних симптомів у інших членів зграї через корми. У такому випадку потрібно прибрати з раціону неякісне зерно або підгодівлю. Пам`ятайте, що курка – вразливе істота і просто давати пігулки її не можна.

    Якщо крім діареї є й інші симптоми, які вказують на інфекційне захворювання птиці, її слід обов`язково показати ветеринару для подальшого призначення лікування. Часто пронос буває через звичайної застуди, наприклад, восени в сирому приміщенні. В такому випадку птицю потрібно помістити під зігріваючу лампу і утеплити курник.

    методи боротьби

    Що ж робити, якщо виник пронос у курей? Ви визначили причину, це не інфекція, але сам по собі недугу після двох-трьох днів спокою курки не пройшов. В такому випадку:

    • Потрібно забезпечити птаху рясне пиття, але воду замінити вівсяним або рисовим відваром. Як терпкий засіб застосовують і настій кірочок граната або айви.
    • Сьогодні існує ціла маса лікарських аптечних препаратів, які відмінно борються не тільки з самим розладом, а й з причиною, наприклад, абсорбують шкідливі токсини з їжі.
    • З доступних засобів можна давати таблетки дитячого бисептола, левоміцетину. Для дезінфекції кишечника перед в`яжучими настоями важливо курці дати розчин марганцівки.
    • Якщо у птиці пронос зустрічається часто і при цьому вона погано їсть, це може бути гастрит. У такому випадку важливо звернутися до ветеринара і погодувати птицю звареним жовтком. Якщо діарея виникла в однієї особини з усієї зграї, її потрібно відсадити в чисте продезінфіковані приміщення або клітку. В такому випадку інфекція не пошириться на інших несучок.
    • Якщо діарея викликана отруєнням через неякісне корми (птах може щось з`їсти сама з землі), то важливо також дати абсорбує речовина – звичайний аптечний вугілля або золу.
    • У літню пору пронос може бути зеленого кольору через надлишок соковитих кормів. У цьому випадку потрібно зменшити дозу трави в раціоні несучок і додати більше грубого корму.

    лікування

    Отже, пронос є, причина зрозуміла, починаємо лікування:

    1. Птицю хвору відкидають від решти зграї.
    2. Даємо вугілля або золу з кормом.
    3. Напуваємо марганцевим розчином або вівсяної, рисової водою.
    4. Даємо бісептол, левоміцетин.

    Як правило, після такої терапії звичайний пронос проходить через пару днів. Лікувальні препарати можна замінити також пробіотиками для тварин – Емпробіо або Флосан.

Про автора

admin administrator