У якому році померла благініна

Авторadmin

У якому році померла благініна

Олена Благініна

Олена Олександрівна Благініна
Олена Олександрівна Благініна народилася (14) 27 травня 1903 року в селі Яковлево Орловської губернії. Росла вона простої сільської дівчиськом, яка навіть помислити не могла, що колись стане відомою дитячою поетесою. Батько її був касиром, дід — священиком, а сама Олена збиралася стати вчителькою. Прагнення навчати дітей було настільки велике, що вона готова була щодня проходити сім кілометрів від свого будинку в селі до Курського педагогічного інституту.

Будучи студенткою, Олена пише свої перші вірші, які потрапляють в курський альманах поезії. Розуміючи, що вона не зможе залишити письменство, Олена вступає до вищого Літературно-художній інститут у Москві.

Твори для дітей Олени Благининой стали з’являтися в 1930-х роках в дитячому журналі «Мурзилка», і тоді вона стала улюбленицею дітей, тому що її вірші були ним найбільш близькі.

Вірші в «Мурзилке» були тільки початком, надалі Благініна стала писати більш великі твори, випускати збірники та книги з окремими творами для дітей.

Олена Благініна прожила довге, наповнену творчістю життя, і не було дня, щоб вона не працювала. Вона присвятила все своє життя тому, щоб дарувати дітям радість своїми творами. Її вірші були різними: смішними і цікавими, завзятими й повчальними.

Померла поетеса Олена Олександрівна Благініна 24 квітня 1989 року в Москві.

Благініна Олена Олександрівна

Оле́на Олекса́ндрівна Благі́ніна (рос. Елена Александровна Благинина; 14 травня (27 травня за новим стилем) 1903, село Яковлєво , тепер Свердловського району Орловської області Росії — † 24 квітня 1989, Москва) — російська поетеса, драматург, перекладач.

Коротка інформація Благініна Олена Олександрівна, Народилася .

Біографія

Олена Благініна народилася в сім’ї залізничника. Невдовзі сім’я переїхала в Курськ, де Олена почала навчатися в Маріїнській жіночій гімназії, а вже при радянській владі закінчила школу № 3. 1920 року дівчина стала студенткою Курського інституту народної освіти. Була активною учасницею зібрань Курського союзу поетів. 1921 року в збірнику «Початок» («Начало») було опубліковано її перший вірш «Дівчинка з картинкою» («Девочка с картинкой»).

1925 року закінчила Вищий літературно-художній інститут імені Валерія Брюсова в Москві. 1933 року почала працювати в журналі «Мурзилка» і відтоді цілком присвятила свою творчість дітям.

Творчість

Автор збірок «Осінь» (1936), «Сорока-білобока» (1937), «От яка мама» (1939), «Райдуга» (1948), «Гори-гори ясно» (1955), «Не заважайте трудитись» (1961), «Вікна в сад» (1966), «Хорохор» (1979), «Летять-полетіли» (1982) тощо.

Переклала твори Тараса Шевченка «Наймичка», «Кавказ», «На вічну пам’ять Котляревському», «Мар’яна-Черниця», «Минають дні, минають ночі», «І багата я». Її переклади опубліковано в російських виданнях творів Шевченка (1939—1972). Також перекладала творчість Івана Франка, Євгена Плужника, В. Кобилянського, Андрія Малишка, Платона Воронька, Валентина Бичка, Наталі Забіли, Марії Пригари, Івана Неходи тощо. К. Чуковський високо оцінював мистецтво перекладу Благиніни, відзначив її тонке відчуття народнопісенного стилю й велику версифікаційну винахідливість.

Українською мовою деякі вірші Благініної переклали Наталя Забіла, Марія Познанська.

Твори

  • Окна в сад. м., 1966
  • Складень. М., 1973
  • Укр. переклад — Осінь. Х., 1938
  • Вогник. К., 1953.

Література

  • Приходько В. Елена Благинина. — Москва, 1979.
  • Українська літературна енциклопедія : В 5 т. / редкол.: І. О. Дзеверін (відповід. ред.) та ін. — К . : Голов. ред. УРЕ ім. М. П. Бажана, 1988. — Т. 1 : А—Г. — С. 193.
  • Шевченківський словник : у 2 т. / Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка Академії Наук УРСР. — Київ : Головна редакція УРЕ, 1978.

Посилання

Про автора

admin administrator