Від чого жовтіє ялина

Авторadmin

Від чого жовтіє ялина

Зміст:

Жовтіє ялина: що робити і чому це відбувається, вирішення проблеми

Ялина є дуже невибагливою рослиною, яка має високі декоративні характеристики. Хвойні культури чудово виглядають на прибудинкових ділянках та на дачах. Однак іноді спостерігається зниження декоративних властивостей рослин. У такому разі садівники цікавляться, що робити, якщо жовтіє ялина. До цього призводять різні чинники. Щоб вирішити проблему, необхідно виявити її джерело.

Причини пожовтіння

Причиною того, що ялина пожовкла, бувають різні фактори. До цього призводять кліматичні умови, порушення догляду, атаки шкідників.

Зовнішні фактори

Багато дачників цікавить, чому жовтіє ялина. До цього можуть призводити різні фактори:

  1. Дефіцит вологи. Саджанці, які продаються у тимчасових контейнерах, часто пересушені. Тому після пересадки дерево може не приживатися. Це пов’язано з тим, що гинуть невеликі коріння. Через деякий час хвоя набуває жовтого забарвлення і обсипається.
  2. Пізня посадка. Дерево, яке було посаджено наприкінці осені, може не встигнути вкоренитися у ґрунті. Як наслідок, ялина стикається з нестачею вологи. Це спричиняє загибель молодих пагонів і побуріння хвої.
  3. Опіки. Взимку молоді дерева страждають від негативного впливу сонячних променів. Вони відбиваються від снігу і обпалюють ніжну хвою.
  4. Сильні морози. Хвоя часто жовтіє під впливом низьких температур. Однак з приходом тепла ця проблема зникає.
  5. Дефіцит корисних речовин. У такій ситуації виникає потреба у внесенні добрив.
  6. Надмірна кількість підживлення. Це теж погано впливає на зовнішній вигляд хвойників.
  7. Різке потепління після зими. Під впливом тепла та сонця починається активна вегетація, але коренева система не встигає прокинутися. У такій ситуації рекомендується прибрати з ствола сніг, посипати грунт золою і внести добрива. Це прискорить прогрівання землі і допоможе прокинутися рослинам.
  8. Застій вологи в районі посадки або високе розташування ґрунтових вод. У цьому випадку рослині допоможе тільки пересадка.

Шкідники

Голки ялини часто жовтіють внаслідок нашестя шкідників. Також причиною проблем можуть бути грибкові інфекції. Соксуючі паразити поглинають соки хвої, деревини і навіть кореневої системи. Однією з найпоширеніших ознак появи проблем стає пожовтіння. До найпоширеніших паразитів відносяться:

  1. Хермес – при атаках цих шкідників спостерігається пожовтіння хвої та утворення на нижній частині хвої липких та пухнастих грудок білого кольору. У цьому молоді гілки покриваються шишками чи галлами. Вони можуть розвиватися до 120 личинок паразитів.
  2. Ялинова попелиця – найчастіше від цих шкідників страждають колюча, сітхінська та сербська види ялини. Комахи відрізняються дуже дрібними розмірами, які не перевищують 1-2 міліметрів.
  3. Павутинний кліщ – його наявність можна виявити за утворенням тонкої та рідкісної павутини на хвої ялини. Найбільше паразити шкодять рослинам у спеку. За літо самка павутинного кліща здатна приносити по 3-4 покоління. Тому до початку осені розмір ураження збільшується.

Заходи профілактики

Щоб уникнути пожовтіння хвої ялинки, потрібно робити наступне:

  1. Правильно вибрати ділянку і дотримуватись правил посадки рослини.
  2. Організувати за ялиною правильний догляд. Він повинен включати своєчасне зволоження ґрунту та регулярне внесення поживних речовин.
  3. Уникати сильного загущення та затінення посадок.
  4. Покрити пристовбурне коло торф’яною крихтою або золою. Це допоможе запобігти розвитку зимового шюте.
  5. Забезпечити кроні захист від сильних морозів.
  6. Регулярно оглядати дерево та вживати заходів за перших ознак розвитку патологій або атак шкідників.
  7. Проводити профілактичні обробки. Для цього допустимо застосовувати фунгіциди та інсектициди. У простіших випадках допустимо використовувати народні засоби.

Особливе значення має вибір місця для посадки та дотримання правил її проведення. При цьому важливо враховувати наступне:

  • розташування ґрунтових вод – якщо вони знаходяться надто високо, коренева система може загнивати, що призводить до пожовтіння хвої;
  • розміщення кореневої шийки – її заглиблення або оголення провокує пригнічення росту та ризик розвитку стеблової гнилі в основі стовбура;
  • загущення посадок – дотик гілок провокує їх розвиток, усихання та опадіння хвої;
  • склад грунту – щільний і бідний грунт негативно впливає на розвиток культури.

Боротьба з пожовтінням

Щоб впоратися з пожовтінням крони ялини, яка вирощується на дачі, рекомендується робити таке:

  1. Видаляти пошкоджені гілки. Для підтримки привабливого зовнішнього вигляду культури та раціонального розподілу корисних елементів щоосені потрібно виконувати омолоджуючу обрізку. При цьому варто позбавлятися сухих відмерлих гілок. При цьому санітарну процедуру слід проводити при ураженні культури паразитами та захворюваннями. Обрізані пагони обов’язково потрібно спалювати.
  2. Поливати та підгодовувати культуру.Повноцінне зволоження потрібне насамперед молодим ялинкам. У спеку також можна виконувати обприскування посадок. При цьому рекомендується застосовувати воду температурою понад +12 градусів. Після поливу потрібно виконувати розпушування ґрунту. Це покращить надходження води та цінних речовин до кореневої системи. При виконанні правил посадкових робіт мінеральні засоби вносять лише через 4 роки.
  3. Обробляти посадки від шкідників. На початкових етапах ураження гілок паразитами достатньо застосування народних засобів. Найчастіше для цієї мети використовують розчин калійного мила. Також допустимо застосовувати рослинні настої – на основі часнику, полину та інших культур. Для знищення листовійок і павутинних кліщів варто обробляти рослину розчином рідкого мила.

Засоби для догляду

Якщо до пожовтіння ялини призвели не природні фактори, рекомендується боротися з проблемами спеціальними препаратами. До найбільш ефективних засобів варто віднести наступне:

  1. «Ракурс» – містить 2 активні компоненти, які відрізняються різною динамікою розподілу в рослині. Це допомагає засобу успішно справлятися з іржею та шюте на різних етапах розвитку. У розчин входять спеціальні полімери, які покращують прилипання засобу до голок та прискорюють його проникнення всередину. Це підвищує стійкість речовини до опадів. “Ракурс” має пролонговані захисні властивості. Ефект речовини зберігається до 1 місяця.
  2. «Фітозонт Хвойний» – речовина є ефективним стимулятором росту. Він має унікальну формулу, яка забезпечує широкий спектр дії. Речовину можна застосовувати для пророщування насіннєвого матеріалу і вносити при посадці навесні. Це допомагає прискорити вкорінення культури та сприяє розвитку потужної кореневої системи. Завдяки використанню речовини вдається зробити ялинку більш стійкою до грибкових інфекцій та атак шкідників, покращити її декоративні властивості та полегшити адаптацію рослини на новому місці.
  3. «Піноцид» – це системний засіб допомагає справлятися з цілим рядом небезпечних шкідників. До них відносяться пильщики, щитівки, попелиця, хермес. Широкий спектр дії препарату пов’язаний з унікальним поєднанням кількох активних компонентів, що належать до різних хімічних класів. Перші результати помітні вже за 1 годину після обробки. При цьому повністю шкідники гинуть через добу.
  4. «Валлар» – цей засіб успішно справляється з личинками хруща, які пошкоджують кореневу систему молодих саджанців і викликають їх загибель. Також речовина відрізняється ефективністю щодо дротяника і несправжньодротяника. Для профілактики уражень кореневої системи потрібно використовувати бовтанку на основі інсектициду та землі. Наступні обробки мають на увазі внесення гранул на поверхню ґрунту з їх подальшим поглибленням на 5-10 сантиметрів.

Для лікування ялин потрібно застосовувати сульфат магнію, або сірчанокислий магній.Цей засіб забезпечує швидке відновлення дерев після зими. Щоб зробити робочий розчин, рекомендується взяти 10-20 г речовини на 10 літрів води. Робочим розчином потрібно обприскувати крони ялинок вранці та ввечері. Це потрібно робити в суху та безвітряну погоду.

Також робочий розчин можна використовувати для обробки пріствольного кола ялини. Для цього дозування сульфату магнію слід збільшувати втричі, використовуючи 30-50 г речовини на 10 літрів води. Норма витрат речовини становить 10 літрів на 1 квадратний метр. Протягом сезону потрібно провести 2 обробки – навесні та влітку.

Пожовтіння хвої ялинки вважається досить поширеною проблемою, яка може бути пов’язана з впливом природних факторів або атаками різних паразитів. При правильному догляді за рослиною проблема зазвичай зникає. Якщо цього не сталося, варто скористатися спеціальним препаратом.

Рекомендуємо

Чому піниться вино при бродінні: причини та 4 способи вирішення проблеми

Чому інтенсивно піниться вино при бродінні. Небезпека сильного піноутворення. Як усунути проблему при виготовленні фруктового чи ягідного вина в домашніх умовах.

Коза худне: що робити і в чому причина, методи вирішення проблеми та профілактика

Основні причини, чому коза швидко худне, і що робити для вирішення проблем. Популярні способи, що допомагають пробудити апетит у тварин. Профілактика зниження маси тіла кози.

Жовтіє листя у розсади огірків: що робити, чому так відбувається

Описується, чому може жовтіти розсада огірків і що робити, щоб позбавитися від пожовтіння листків.

Що робити якщо ялинка обсипається, жовтіє і засихає в горщику? Як врятувати її?

Прохання не плутати з питанням «Чому домашня ялинка почала обсипатися». Мене цікавлять не причини, а як врятувати дерево.

Купівельна ялинка може жовтіти і обсипатися. Можна спробувати врятувати рослину, але не завжди вдається.

Обприскування від грибкових може допомогти.

Найчастіше причина не там, де її шукають. Бажано пересадити ялинку. Коли будете пересаджувати, дивіться на прикореневу шийку. Прикоренева шийка повинна бути врівень із землею або трохи вище, але ніяк не в землі. Дуже часто продають ялинки із закопаною на той світ прикореневою шийкою. Від цього і гине рослина.

Звільніть акуратно шийку від земляної коми і пересадіть, як годиться. Може допомогти.

При грибкових захворюваннях гілки не зрізати, якщо є сплячі нирки. Якщо ні, то краще обрізати.

Якось на Новий рік я придбав собі невелику ялинку в кімнатному горщику. Поставив на підвіконня, поливали, стежив. Через 2 місяці моє голосеменне хвойне загинуло. Спочатку почали жовтіти лише деякі хвоїнки, потім пожовтіли і засохли цілі гілки, в результаті ж всі вони поступово, рано чи пізно, відпали. Залишився тільки стебель з нирками. У мене була надія, що я зможу її врятувати, але ні.

Часто продають ті ялини, які ніяк не зможуть вижити в умовах кімнатного клімату. Більшості хвойних потрібен холод, і домашня ялина не стане винятком. Їли, пристосовані до життя в кімнаті, вимагають особливі умови. Потрібно обприскувати їх, створювати вологе повітря, не допускати занадто високої температури, тримати найкраще взимку на підвіконні – там холодно і волого. Удачі!

Якщо ви впевнені, що ваша ялинка вирощена з насіння, то значить дерево живе і його можна спробувати врятувати. Буває, що в розплідниках хитрують, викопують із землі ялинки маленькі і в горщики садять. При цьому коренева система пошкоджується, а ялинка поступово починає вмирати. Її штучність тільки підтримують щоб красиво виглядала. Врятувати можна спробувати тільки живу ялинку, правда вона дуже примхливий житель у квартирі. Мені один раз дали ялину, а я їхала на тиждень і коли повернулася, то ялина частково пожовтіла і почала хвою скидати. Я її полила, зрізала сухі гілки з жовтими голками залишивши тільки зелені, потім у воді розвела Епін і стала їм прискати свою ялину. Прибрала її на засклений балкон де волого, є доступ повітря, немає прямих сонячних променів і відсутні опалювальні прилади. Потім дізналася, що пошкоджені гілки можна і не зрізати. Ще мені радили обприскувати Цирконом, імуноцітофітом і Рібав-екстрою. Все треба робити по тижнях відповідно до інструкції. Заборонено передозування! Ялинку я врятувала. Потім коли вона у мене підросла нормально, я її на дачі посадила в грунт.

Чому жовтіє ялина і що з цим робити?

Багато садівників після зими спостерігають гнітючу картину: хвоя ялин на дільниці пожовтіла. Подібна недуга зустрічається досить часто і вводить в подив любителів хвойних дерев. Причини, через які навесні або восени жовтіє ялина, досить різноманітні.

Характеристика

Ялина належить до роду вічнозелених хвойних дерев сімейства соснових. Дані рослини відрізняються невибагливістю і довголіттям. Дерево не любить посуху і володіє відмінною морозостійкістю. Ялину дуже люблять висаджувати власники дач і приватних будинків. Також хвойник широко використовують у ландшафтному дизайні. Прийнято вважати, що ялини практично не схильні до захворювань.

Однак дерева несподівано можуть почати обсипатися, а їх хвоя втрачає гарний зелений або блакитний відтінок. Особливо схильні до такої неприємності маленькі і середні різновиди.

Причини

Важливо знати, що подібна недуга здатна вразити лісову «красуню», пересаджену з лісу і придбану в розпліднику. Отже, причини побажання і висихання хвої, наступні:

  1. Брак вологи. Саджанці, які перебувають у тимчасових контейнерах, часто бувають пересушені. Таким чином, після пересадки в грунт дерево не приживається у зв’язку із загибеллю дрібних корінців. Голки хвойника з часом починають жовтіти і опадати.
  2. Пізня посадка. Дерево, посаджене наприкінці осені, не встигає вкоренитися в ґрунті, тим часом, як хвоя продовжує випаровувати вологу. В результаті ялина відчуває зневоднення, яке призводить до сумних наслідків: молоді втечі гинуть, колір хвої стає бурим, а голки починають масово обсипатися.
  3. Опіки. Оголена в зимовий період молода рослина схильна до негативного впливу прямих сонячних променів. Вони відбиваються від білосніжного «покривала» і практично обпалюють ніжну хвою молодого деревця.
  4. Шкідники. Найнебезпечнішою з них є тля єлова ситхинська. Від неї страждають багато різновидів хвойних дерев. Якщо власник дачі зауважує, що жовтим стає не тільки стовбур їлі, а й хвоя, то це сигналізує про напад шкідників. Не менш згубною для лісових «красунь» є сеча чотирилапих вихованців. Собаки і кішки часто мітять територію, що призводить до згубних наслідків для рослини.
  5. Низькі температури. Суворої зими молоде дерево може замерзнути, а навесні «порадувати» власника ділянки незвичним кольором хвої. У такому випадку дерево саме відійде, і з настанням тепла голки знову придбають красивий зелений або блакитний відтінок.
  6. Брак мінералів. Особливо на кольорі хвої позначається брак магнію. Гілки і верхівки ялини, яка не отримує достатньої кількості добрива, можуть пожовтіти влітку, навесні або восени.

Як вилікувати?

Для того щоб дерево знову повернуло собі колишній зовнішній вигляд, необхідно робити певні процедури. Отже, якщо на хвойнику з’явилися невеликі жовті «ділянки» наприкінці зими, то його достатньо укрити спеціальним матеріалом.

Підійдуть бавовняні мішки білого кольору, які відмінно пропускають повітря і відображають сонячні промені.

Якщо ялина пожовтіла і висохла з інших причин, ніж сонячний опік, то необхідно звернути увагу на наступні рекомендації.

  1. Не кидайтеся відразу зрізати пожовклі гілки. У більшості випадків на них знову з’являються втечі з голками природного відтінку.
  2. Сухі, безжиттєві гілочки акуратно спиліть ножівкою або обріжте секатором.
  3. Обробіть ялину розчином інсектициду і фунгіциду, який допоможе позбутися шкідників.
  4. Рясно поливайте рослину, особливо якщо є ймовірність, що при посадці ви трохи переборщили з мінеральними добривами. Крім того, необхідно додати у воду для поливу ампулу «Циркона», який виступить у ролі корнестимулятора.
  5. Поки не з’являться молоді втечі, рослину краще не підгодовувати.
  6. У ранкові та вечірні години влаштовуйте «душ» для крони хвойника.
  7. Обробіть рослину антистресовим препаратом («Епін Екстра»), який допоможе рослині відновитися.
  8. Як тільки ялина почне одужувати, в кінці весни внесіть спеціальні добрива для хвойних. Найкраще підійдуть рідкі і гранульовані препарати.

Досвідчені садівники стверджують, що восени хвоя також жовтіє і сохне від старості. Справа в тому, що голки мають свій «термін». Через 5 років вони починають опадати і змінюються на нові. При цьому картина виходить наступна: верхівка ялини прикрашена зеленими пишними гілками, а нижні яруси набувають жовтого відтінку. Це вважається нормою і не вимагає жодних певних втручань. Однак все ж бажано видаляти засохлі гілки, обрізаючи їх біля стовбура.

Як лікувати пожовклі хвойні рослини, дивіться далі.

Ялинка пожовтіла, що робити. Чому у їжі жовтіють голки

Популярні матеріали

Today’s:

Ялинка пожовтіла, що робити. Чому у їжі жовтіють голки

Якщо ви вважаєте, що висадивши один раз у своєму саду ялину або іншу рослину хвойної породи, ви можете на довгі забезпечити декоративність ділянки, ви помиляєтеся.

Ці на перший погляд невибагливі дерева теж хворіють. Жовтеють голки – найбільш часто зустрічається недуга, якої схильні ці лісові красуні. Пояснень даному факту кілька, і всі негативні причини бажано усунути.

Причини побажання голок біля хвойних порід дерев

У хвойних порід дерев іноді може відзначатися побажання голок або навіть їх повне висихання. Чому ж у ялинки жовтіють голки, і як допомогти дереву?

По-перше, однією з причин побажання голок біля хвойних порід може виявитися холод. У деяких хвойних рослин гілки можуть жовтіти в зимовий час. Наприклад, до таких рослин можна віднести мікробіоти, ялівець звичайний сортів «Plumosa» і «Depressa Aurea», псевдосугу зелену та інші рослини. Але це не є критичним, так як з настанням весни гілки знову придбають своє зелене забарвлення.

По-друге, жовтіти хвоя може і при несильних морозах. А все тому, що не всі хвойні рослини є морозостійкими. Наприклад, до таких можна віднести наступні хвойні рослини – кипарисовик тупий, ялівець віргінський, псевдосугу зелену і східну, кипарисовик Лоусона, ту гігантську. При бажанні виростити ці рослини в середній смузі слід обов’язково враховувати особливості догляду за ними в зимовий час і знати, чи потрібно їх вкривати на цей період.

Також часто у їжі жовтіють голки під впливом спеки. При тривалій нестачі вологи можуть засохнути наступні хвойні рослини – метасеквоя китайська, кипарисовики японський, горохоплодний, болотний та інші. Всі ці рослини бояться занадто теплої весни, яка настає відразу ж після морозів. Восени їх потрібно рясно полити для того, щоб вони могли зробити запас вологи на довгий період.

При нестачі мінералів хвоя також може купувати жовтий відтінок. Особливо це стосується нестачі магнію при підживленні хвойних рослин. Тому необхідний такий підбір мінеральних добрив, який містив усі необхідні мінерали і міг би виключити побажання хвої.

У ялинки жовтіють голки і під впливом шкідників і хвороб. Тому бажаючі голки необхідно уважно оглянути і звернути увагу на те, чи є на них наліт, плями або якісь шкідники. При необхідності рослини слід обробити відповідними препаратами.

Згубною для хвойних культур є і собача сеча. Залишені мітки цією тваринами призводять до засихання гілок, які потрібно обрізати, а сама рослина по можливості захистити від таких зазіхань.

Пересадка їли Коніка. Єль Коніка: посадка і догляд у відкритому ґрунті

  • 1 Місце розташування
  • 2 Посадка
  • 3 Відхід
  • 4 Шкідники і хвороби

Ялина Коніка – мініатюрне хвойне деревце, що є карликовим різновидом канадської ялини.

Завдяки компактним розмірам і декоративності дана міні-ялинка успішно використовується в ландшафтному дизайні для хвойного озеленення невеликих ділянок, площа яких не дозволяє розмістити дерева великих порід.

Зовні деревце виглядає надзвичайно привабливо – пишна крона має форму конуса, довжина м’яких сізо-зелених хвоинок становить від 6 до 10 мм.

Розростаючись в діаметрі до 75-80 см, Коніка дуже повільно росте у висоту, додаючи в рік близько 6-8 см.

Як правило, активний приріст спостерігається в перші 10 років життя деревця, з часом зростання сповільнюється, і висота дорослої рослини рідко перевищує 180-250 см.

Коренева система ялинки знаходиться у верхньому шарі ґрунту, що істотно полегшує її пересадку. Крім того, малеча нетребувальна в догляді і відрізняється високою морозостійкістю. Щоб забезпечити комфортне перебування деревця на садовій ділянці, для нього слід створити відповідні умови.

Розташування

Для посадки Коніки підійдуть родючі суглиністі ґрунти, що добре утримують вологу, причому показники кислотності грунту в даному випадку не мають значення, проте на зайве абсолелачування деревце реагує вкрай болісно.

Як «місце проживання» для мініатюрної красуні слід визначити тінисте, захищене від вітру місце, уникаючи при цьому височин і заболочених низин. Не будує висаджувати Коніку в місцях з близьким до поверхні заляганням ґрунтових вод.

Карликова ялина чудово виглядає як при одиночній посадці, так і в групі. В якості сусідніх порід для Коніки підійдуть туя, ялівець та інші хвойники.

У поєднанні з ними мініатюрні ялинки використовуються для створення на ділянці «дрімучих» хвойних куточків. Дуже ефектно виглядають геометричні групові посадки міні-єлей в оформленні підстриженого газону.

Одиночна ялинка-малятко прикрасить галявину перед будинком, а в зимові свята відмінно впорається з роллю різдвяного дерева.

Читати ще Грецький горіх: вирощування і догляд

Посадка

Пересадці в грунт підлягають ялинки, які досягли віку 3-4 років, весь цей час їх містять у горщиках для формування кореневої системи. Однак як домашню горшкову рослину Коніку вирощувати не варто, з віком вона важко переносить кімнатні умови.

Висаджувати міні-ялинку рекомендується в похмуру прохолодну погоду.

Терміни посадки визначаються залежно від того, в якому вигляді був придбаний саджанець – закрита коренева система дозволяє проводити посадку з ранньої весни до пізньої осені, включаючи літні місяці, а рослину з відкритим корінням можна висаджувати в грунт тільки в осінній і весняний періоди.

Перед посадкою ґрунт потрібно добре зволожити.

Для того щоб малятко швидше відновилося після пересадки, в грунт можна внести піввідра перепрілої органіки або підгодувати саджанець комплексним добривом для хвойних культур. На кілька днів знову посаджене деревце слід укрити від прямих сонячних променів.

Через невибагливість Коніки серйозний догляд за нею не потрібен, для її хорошого самопочуття достатньо вживати наступні заходи:

  • Полив – ґрунт під ялинками-малюками має бути завжди добре зволожений, його пересихання вкрай небажане, оскільки Коніка погано переносить брак вологи. У посушливі періоди полив деревця рекомендується проводити через крону, особливо такий душ показаний молоденьким ялинкам. Через 2-3 дні після процедури ґрунт пристовбурного кола слід розрихляти, не допускаючи утворення на поверхні ґрунту корки, що зійшлася, перекриває доступ повітря до коріння.
  • Підживлення – в перші дні весни рослину рекомендується підгодувати комплексним добривом, що підходить для хвойних («Епін», «Циркон») або присипати пристовбурне коло перепрілим торфокомпостом. Слід пам’ятати, що коріння міні-ялинки розташовані у верхньому шарі ґрунту, тому утрамбовувати ґрунт пристовбурного кола ні в якому разі не можна.
  • Укриття на зиму – незважаючи на відмінну зимостійкість Коніки, найнебезпечнішим періодом для неї є кінець зими і рання весна. Саме в цей час перші спекотні промені сонця, відбиті від снігової поверхні, сильно випалюють м’яку хвою ялин. Щоб уникнути неприємних наслідків впливу сонця, Коніку прийнято ховати на зиму, використовуючи для цієї мети мішковину, лутрасил, дерев’яні та картонні щити. Слід простежити, щоб укривний матеріал не дуже щільно охоплював ялину, оскільки всередині конструкції повинна зберігатися природна циркуляція повітря. Поверхня пристовбурного кола Коніки на зиму мульчують торфом (товщина шару – близько 5 см). По весні мульчу закладають у ґрунт, забезпечуючи деревцю додаткове харчування.

Про автора

admin administrator