Види волотистої гортензії

Авторadmin

Види волотистої гортензії

Зміст:

Гортензія волотиста (метельчата): посадка, догляд у відкритому ґрунті, опис сортів

Саме вона вважається однією з найбажаніших та найкрасивіших.

На сьогоднішній день багато різних сортів волотистої гортензії.

Відмінною рисою є висока зимостійкість та можливість вирощування у всіх регіонах України.

Волотисту гортензію вирощують у північних регіонах з холодним кліматом, морозостійкі сорти здатні витримати температуру до -40°С.

Такими представниками є Полярний Ведмідь (Polar bear), Ерлі сенсейшен (Early Sensation) -35 ° С, Сандей Фрейз (Sundae Fraise) -35 ° С.

Гортензії чудово зимують у середній смузі, більшість сортів заявлені з морозостійкістю від -26 до -30°С. Незважаючи на це, в перший рік посадки кущики досить вразливі, тому бажано їх все-таки прикрити покривним матеріалом, наступні роки укриття більше не знадобиться.

Деякі сорти волотистої гортензії, такі як Vanille Fraise має форму куща, що поникає, але це її не псує, зробіть підпору, особливо якщо це молода рослина, щоб гілочки не поламалися.

Але не всі з такою формою. На сьогоднішній день виведені сорти із прямостоячою формою куща різного розміру.

Є мініатюрні, які вирощують у горщиках, вони чудово виглядатимуть на передньому плані, прикрашатимуть балкони, веранди, зони відпочинку. Розміри варіюються від 50 до 80 сантиметрів, це вважаються карликові волотисті гортензії.

Багато сортів середнього розміру 1-1,5 м, розмір великих може перевищувати 2 метри, завширшки такі кущі сягають до 3 метрів.

А кольорова різноманітність сортів волотистої гортензії в діапазоні від слабо-салатового до червоного стане прикрасою будь-якого саду.

До речі, із суцвіть метельчатих гортензій роблять сухі букети. Взимку вони можуть прикрашати ваш будинок і нагадувати про чудове літо.

Цвітіння

Волотиста гортензія цвіте на пагонах поточного року. Починає цвітіння з червня до вересня-жовтня місяця.

Квітка гортензії волотистої дуже красива. Форми суцвіть бувають пірамідальні з широким низом і з гострим кінчиком або закругленим, у деяких сортів суцвіття щільно збиті, в інших навпаки повітряні, легкі, нагадують метеликів, що пурхають, над кущем.

Квіти можуть бути стерильні та фертильні. Запах, як правило, рідко присутній, але є сорти, які мають злегка вловимий приємний аромат.

Особливо гарні суцвіття з великими стерильними квітками, які з’єднані в один конус, що сягає 30-40 сантиметрів. Протягом сезону цей конус видозмінюється, змінює забарвлення від світло-салатових відтінків і закінчує цвітіння малиновими та бордовими тонами. Також багато сортів які протягом цвітіння фактично не змінюють забарвлення, залишаються білими, іноді до закінчення цвітіння придбають ніжний рум’янець.

І так, що ж потрібно зробити, щоб гортензія волотиста радувала прекрасним цвітінням.

Догляд за волотистою гортензією

По догляду рослина не клопітна, єдине, що необхідно – регулярний та рясний полив.

У перекладі з латинської гортензія означає посудину з водою. Сама назва каже, що води потрібно на полив багато.

Полив волотистої гортензії

Дорослим кущам необхідно на тиждень 3-4 відра води. Якщо вона набирається з міського водопроводу, дайте їй хоча б добу відстоятись, щоб вийшов хлор.

Полив краще робити вранці або ввечері, під корінь, щоб вода не потрапляла на суцвіття і листя.

На дорослий кущ потрібно при одноразовому поливі два відра води. Якщо погода стоїть спекотна, то поливати гортензію двічі-тричі на тиждень, а при контейнерному вирощуванні щодня.

Волотиста гортензія посадка

Коли садити?

Найкращий період вважається весна, до розпускання бруньок або після опадання листя восени. Але, якщо ви купили рослину в горщику, можете її посадити у будь-який час, головне правильно вибрати місце.

Вибір місця для посадки волотистої гортензії

Гортензія світлолюбна рослина, але якщо сонце буде палити весь день, квіти швидко відцвітають, а кущ пересихатиме. Найкраще місце, де кущ під прямим сонячним промінням 3-5 годин, але не обідню годину.

Місце має бути захищене від сильних прямих вітрів.

Як посадити?

Важливо, щоб грунт був слабокислим, в лужному грунті рослина слабо розвивається і хворіє.

Яму бажано викопати заздалегідь, її розміри нечасто перевищують 50х50х40. Відстань між сусідніми кущами плануємо 2-3 м, залежно від сорту.

При підготовці ями ґрунт, при викопуванні ділимо на дві частини, верхній шар в один бік, на його основі ми робитимемо родючу суміш. Нижній шар – в іншу, служитиме для підсипки.

На основі верхнього шару готуємо суміш із розрахунку:

  • 2 частини ґрунту;
  • 1 частина піску;
  • 2 частини кислого торфу;
  • 1 частина перегною (краще кінського);
  • 50-70 г суперфосфату;
  • до 50 г сірчанокислого калію;
  • столову ложку сечовини (карбаміду).

Все ретельно перемішуємо та виливаємо 1-2 відра води, даємо їй увібратися.

Як висаджувати волотисту гортензію?

Якщо саджанець з відкритою кореневою системою – підрізаємо коріння, ставимо в яму на невеликий горбок, розправляємо коріння та присипаємо.

При цьому слідкуйте, щоб коренева шийка знаходилася трохи вище поверхні землі.

Якщо саджанець із закритою кореневою системою (контейнер або горщик), спочатку ставимо його в ємність з водою хвилин на 10. Земляний ком повинен повністю промокнути.

Після цього акуратно, щоб не розвалити земляний ком, дістаємо саджанець, нижню частину розпушуємо, а коріння розпрямляємо.

Ставимо в підготовлену яму та присипаємо.

Не забуваємо про кореневу шийку! Це там, де корінець переходить у стовбур, або де коричневий колір кореневої частини змінюється на зелений колір стебла.

Розмноження волотистої гортензії

Найчастіше метельчату гортензію розмножують живцями, розподілом куща та відведенням, рідше – насінням.

Розмноження поділом куща

Цей спосіб хороший, коли є дорослий чи старий кущ. Ранньою весною викопуємо гортензію, максимально зберігаючи кореневу систему. Оцінюємо, на скільки частин можна розділити. Якщо коріння в хорошому стані можна ділити на 3,4 і навіть 5 кущиків. Головне, щоб кожен із них мав хоча б по 2-3 пагони та кореневу, здатну їх «прогодувати».

Залежно від товщини підземного штамба ріжемо секатором, ножом чи сокиркою.

Не забуваймо вкоротити стебла на одну третину.

До осені отримаєте новий повноцінний кущик.

Розмноження волотистої гортензії живцями

Не поспішайте викидати гілочки після весняної обрізки.

Поріжте їх на 3-4 бруньки, витримайте добу в розчині будь-якого стимулятора росту, висадіть у шкілку або ємності з торфом (заглиблюємо на 3-4 см), вкрийте зрізаними верхніми частинами від пластикової пляшки і стежте, щоб ґрунт був вологим. Якщо висаджували до шкілки на вулиці, не забувайте на зиму вкрити.

Можна нарізати живці і в середині літа. Гілочка повинна бути з пагону поточного року і мати 4-5 листків. Нижні 2 прибираємо, а у верхніх видаляємо половину листової пластинки. Далі повторюємо посадку та догляд, як описано вище.

Укорінення відводків

Навесні, до розпускання бруньок оглядаємо кущ, вибираємо нижчі пагони і такі, що ростуть горизонтально. Спушуємо навпроти нього землю, пригинаємо та фіксуємо дротом, каменем або дерев’яним рогачиком. Ближню до куща частину пагону присипаємо землею, а та, що подалі підв’язуємо до опори вертикально.

Місце з прикопаним пагоном регулярно поливаємо.

Насінням

Через тривалість часу використовується зрідка і в основному в селекційних цілях. Спочатку насіння замочують, потім пророщують. Після появи 2-3 перших листочків розсаджують у невеликі ємності. Через місяць після пересадки та до середини літа починають підгодовувати азотними добривами. З другої половини літа переходять на калійні та фосфорні знижуючи вміст азотних.

Волотиста гортензія любить підживлення

Якщо ви заправили яму, як писалося вище, в перший рік годувати рослину немає необхідності. У наступні роки за сезон робимо 3-4 підживлення.

Перша – коли почнуть рости перші пагони. Як підживлення використовується комплексне мінеральне добриво для гортензій або рододендронів.

Друге – коли на кущику почнуть формуватись бутони. Кожен кущ поливаємо розчином суперфосфату (20 г\10л) та сірчанокислого калію 20 г на 10 л води, замість сірчанокислого калію можна використовувати калійну сіль або калімагнезію.

Ще по одному підживленню можна провести в червні і до першої половини липня половинчастими дозами суперфосфату та сірчанокислого калію (по 10 г\ 10 л води).

Для того щоб цвітіння тривало трохи довше, а пагони не ламалися кущі кілька разів за сезон поливають слабким розчином (трохи рожевий) перманганату калію.

Укриття волотистої гортензії

Основною проблемою метельчатої гортензії взимку – хоч як це не дивно, не морози. На території України волотисту гортензію можна вирощувати без укриття в усіх регіонах.

Однак, не варто забувати про снігові зими. Так, такі бувають. І от коли ви не подбаєте про кущ, не зв’яжете гілки в пучок, ваш кущ просто розвалить снігом в різні боки. І повірте, навесні, сам по собі, він купу вже не збереться.

Висновок, зв’язуємо гілки в пучок (тільки без фанатизму), можемо зробити невелику підпору і вкрити агроволокном або спанбодом (якщо переживаєте, що рослині буде холодно).

Сподобалася стаття, переходьте на мою сторінку у Фейсбук, поділіться посиланням на сайт із друзями.

Гортензія волотиста: два найкрасивіших сорти, які нікого не залишать байдужим!

Автор: Ігор https://floristics.info/ua/index.php?option=com_contact&view=contact&id=22 Правки: 11 березня 2024 Перша редакція: 28 липня 2023 Редактор: Олена Н. https://floristics.info/en/?option=com_contact&view=contact&id=21 🕒 2 хвилини 👀 6161 раз 💬 0 коментарів

Сьогодні я отримав чергову посилку з розплідника. Колись я вже розказував вам про саджанці з цього розплідника. Вони були відмінної якості, і насамперед мені сподобався стан їхньої кореневої системи.

Два сорти гортензії

Запакована посилка з саджанцями дуже якісно та надійно. Усередині виявилося два саджанці піраканти сорту Солейл д’Ор, які потрібні мені, щоб закінчити живопліт. Надіслали мені також два саджанці декоративної трави та два саджанці гортензії волотистої різних сортів.

Сорт Полар Беар

Один із саджанців – чудового сорту Полар Беар, який був отриманий в результаті схрещування двох знаменитих сортів гортензії мітловидної Грандіфлора та Лаймлайт. Кущ виросте досить великим – до 1,8 м заввишки і приблизно 1,5 м завширшки.

Суцвіття у Полар Беар величезні. Складаються вони з дрібних квіточок, які поступово змінюють свій колір: на початку липня вони фісташкові – білі із зеленуватим відтінком, у розпал цвітіння квітки стають пінно-білими, а ближче до осені починають рожевіти.

Морозостійкість у цієї гортензії відмінна – до -40 ⁰C. Звідси, мабуть, і назва сорту – Полярний ведмідь.

Сорт Меджикал Кендл

Другий саджанець відноситься до сорту Меджикал Кендл – Чарівна свічка. Названий він так через форму суцвіть, висота яких становить мінімум 30 см. Квітки Чарівної свічки теж змінюють свій колір: спочатку вони зеленувато-білі, влітку рожевіють, а ближче до осені можуть набувати насиченого малинового відтінку. Дорослий кущ цієї рослини досягає приблизно 2 м у висоту та 1,5 м у діаметрі.

Морозостійкість у Меджикал Кендл також досить висока: до -29 ⁰C. Тобто, цей сорт можна вирощувати практично на всій території України.

Переваги мітловидної гортензії

Однією з основних переваг мітловидної гортензії є те, що вона цвіте на пагонах поточного року, тобто ви можете сміливо розраховувати на щорічне цвітіння.

Друга перевага – це надзвичайно висока морозостійкість, а третя – властивість змінювати відтінок квіток протягом сезону, причому без вашої участі.

Щоб змусити змінити забарвлення суцвіть великолистої гортензії, потрібно коригувати кислотність субстрату, а волотиста гортензія змінює забарвлення своїх величезних суцвіть самостійно і поступово.

Уявіть собі великий кущ із прямими, як стріли, пагонами, вкритими величезними волотями, цвітіння яких триває з кінця червня до заморозків. А якщо ви восени не зріжете суцвіття з куща, вони прикрашатимуть ваш садок до весни.

Зараз я виберу на ділянці місце для цих чудових саджанців, а за два тижні докладно опишу вам послідовність посадки гортензії в ґрунт.

Волотисті гортензії: нові сорти із серії Меджікал, їх переваги та використання в озелененні

Істинні колекціонери та поціновувачі гортензій не можуть обійти увагою розкішні новинки – сорти серії Magical: Andes, Candle, Fire, Kilimandjaro, Matterhorn, Mont Blanc, Moonlight, Sweet Summer, Vesuvio. Такі садові красуні навіть найбільш похмурі сади наповнюють барвами. І, що найголовніше, квітнуть кущі тривалий період.

Нові сорти гортензій волотистих та їх короткі характеристики

Hydrangea paniculata Magical Andes. Кущ карликовий із зелено-білими суцвіттями. З часом суцвіття забарвлюються у ніжні рожеві відтінки. Цвіте багаторічник у липні-вересні. Сорт придатний для контейнерного вирощування.

Hydrangea paniculata Magical Candle. Ця рослина характеризується компактністю. Висота дорослих кущів – 120 см. Цвіте ця гортензія у липні-вересні. Особливістю культури є наявність видовжених пелюсточок, забарвлених у біло-кремові кольори. Суцвіття дуже крупні – їх довжина сягає 30 см. Восени з’являються зеленувато-рожеві барви у суцвіттях. У догляді сорт не складний, тому підходить для новачків. Можливе вирощування у контейнері.

Hydrangea paniculata Magical Fire. Кущі рясно вкриваються пишними суцвіттями з червня і до осені. Висота куща може сягати 150 см. Колір пелюсток спершу кремово-білий, згодом – бордово-червоний, а на завершальній стадії – пурпурний.

Hydrangea paniculata Magical Kilimandjaro потішить садівників пишними білими суцвіттями. До переваг сорту слід віднести швидке відновлення після зимового обмерзання.

Hydrangea paniculata Magical Matterhorn. Рослини досягають до 150 см заввишки та 100 см у діаметрі. Суцвіття великі, в них домінують стерильні квіти. Колір суцвіть біло-зелений. Незважаючи на велику вагу суцвіть, пагони не ламаються та не деформуються. Цей сорт ідеально підходить для створення квітучих живоплотів.

Hydrangea paniculata Magical Mont Blanc. Біло-зелені суцвіття складають стерильні квіти, тому вони нагадують щільненькі піраміди. Пагони міцні, не вилягають. Висота кущів – до 120 см. Цвіте рослина у липні-вересні.

Hydrangea paniculata Magical Moonlight. Ця рослина потішить господарів надзвичайними суцвіттями. Їх довжина може сягати 40 см. Колір пелюсток зеленувато-білий, згодом білий, а на завершальній фазі цвітіння – фісташковий. Рослина досягає заввишки 200 см, тому ідеально підійде для просторих садів, парків, живоплотів.

Hydrangea paniculata Magical Sweet Summer. Кущі досягають 150 см заввишки. Забарвлення пелюсток в кінці цвітіння – ніжно-рожеве. На початковій стадії квіти забарвлені у зелено-білі кольори. Пагони прямі та міцні.

Hydrangea paniculata Magical Vesuvio. Висота кущів – до 150 см. Домінують у суцвіттях стерильні квіти. Цей сорт цікавий тим, що дуже швидко починає набувати рожевих відтінків, а згодом і вогняно-червоних. Бездоганно рослина виглядає, якщо вона сформована у штамбовій формі.

Достоїнства нових сортів гортензій

  • усі сорти гортензій придатні для любительського вирощування на клумбах, в садах або на дачних ділянках. Вони гармонійно доповнюють зелені зони, оформлені у різних стилях;
  • рослини із серії Magical можуть успішно вирощуватися практично по всій території України. Кущики чудово перезимовують;
  • суцвіття пишні, заворожують формою та барвами. Перевагою слід вважати мінливість кольорів і відтінків пелюсток на різних стадіях цвітіння. Таким чином, садівник може насолоджуватися свіжими і яскравими квітами декілька місяців поспіль;
  • серія Magical включає сорти від карликових до високорослих, тому кожен покупець може обрати садову красуню відповідно до власних критеріїв. Компактні сорти придатні для контейнерного вирощування, вони є перлинами терас, балконів, веранд чи інших зон;
  • при коректному догляді та вдалому виборі місця зростання екземпляри усіх сортів житимуть довго – впродовж багатьох років поспіль вони даруватимуть гарні суцвіття;
  • ціни на саджанці Hydrangea paniculata серії Меджікал оптимальні – купити рослини може навіть садівник із обмеженим бюджетом;
  • флористи, художники, фотографи, митці можуть використовувати неперевершені кущі гортензії волотистої Меджікал для втілення у життя найрізноманітніших творчих задумів.

Використання гортензій волотистих у озелененні

В озелененні гортензії можна використовувати для одиночних насаджень. Оскільки кущі формують багато пишних та яскравих суцвіть і цвітуть довго, вони є вигідними акцентами на газоні, галявині чи у іншому відкритому місці. У комбінованих групах найкраще гортензіям дати можливість перехопити естафету від тих квітів, які цвітуть раніше.

Безпрограшним варіантом є створення живоплотів із гортензії серії Меджікал. Для прикладу, Hydrangea paniculata Magical Moonlight дасть можливість створити живопліт заввишки до 2 м, сорти Hydrangea paniculata Magical Matterhorn, Hydrangea paniculata Magical Vesuvio, Hydrangea paniculata Magical Fire придатні для формування живих огорож заввишки до 1,5 м. Якщо саду, дачі або клумби у Вас немає – не слід засмучуватися. Із сортом Hydrangea paniculata Magical Andes вдасться прикрасити балкон.

Як вдало купити саджанці гортензії серії Magical

Захоплюючі фотографії та ідеальні описи сортів на сторінках Інтернет-крамниць не гарантують покупцю успіх у вирощуванні гортензій. Купувати посадковий матеріал рекомендуємо у компаній з хорошою репутацією. До таких в Україні належить Клуб Рослин. Замовивши і купивши гортензії Меджікал в Інтернет-магазині Клубу Рослин, Ви гарантовано отримаєте акліматизовані зразки, які відповідають зазначеному на етикетці сорту. До переваг подібних покупок слід віднести широкий асортимент продукції, доступні ціни, можливість купити усі необхідні засоби і матеріали для догляду за кущем (агрохімію, секатори, ножиці, сапки).

Щиро бажаємо новачкам і професіоналам досягнути бажаних результатів у вирощуванні гортензії волотистої серії Меджікал. Нехай Ваш сад, квітник чи балкон наповнюється буйним цвітом щороку!

Про автора

admin administrator