Відомо що у курей простий листоподібний гребінь

Авторadmin

Відомо що у курей простий листоподібний гребінь

Різноманітні породи курей і їх класифікація

Як тільки людина почала займатися розведенням домашньої птиці, він, звичайно ж, почав створювати різні породи. Відомо, що вперше людина одомашнили і приручив півня більше 8 тис. Років тому. Саме з того часу люди почали виводити різні породи курей. Сьогодні відрізняються вони, як за кольором, розміром, формою тіла і голови, так і за спрямованістю. Про це і поговоримо.

  • 1 Класифікація
  • 1.1 яєчні
  • 1.2 м`ясні
  • 1.3 М`ясо-яєчні
  • 1.4 декоративні
  • 1.5 бійцівські
  • 2 Відео «Рідкісні породи курей в Росії»

Класифікація

До сьогоднішнього дня так точно і не можна сказати, скільки в світі існує порід домашніх курей. Їх тримають і розводять у всіх куточках нашої планети. Приблизно птахівники підрахували, що ця цифра – понад 700 видів. Зокрема, в нашій країні відомо близько 100 порід вітчизняної селекції. Однак не всі сьогодні застосовуються у виробничому господарстві в силу різних об`єктивних причин.

Як і породи всіх інших домашніх тварин, кури також підрозділяються на основні типи і групи. Сьогодні визнана така класифікація порід, яка ґрунтується на сфері використання:

  • яєчні;
  • м`ясні;
  • м`ясо-яєчні;
  • декоративні;
  • бійцівські.

Ця класифікація вважається найбільш точною, так як відразу дає зрозуміти, для чого застосовується та чи інша порода. За назвою нескладно здогадатися, що яєчні кури відрізняються підвищеною здатністю нести яйця, м`ясні ж добре ростуть і набирають велику вагу. Однак для виробництва яєць вони не годяться.

У кожну групу входить велика різноманітність порід, наприклад:

  • Російська Біла, Леггорн – відносяться до яєчної групі;
  • Корніш, ФАВЕРОЛЬ, Брама, Кохинхин, лангшан – до м`ясної;
  • Голошейная, Кучинська Ювілейна, Нью-Гемпшир, Род-Айленд, Амрокс – до м`ясо-яєчної;
  • Голландська Белохохлая, Кохинхин Карликовий, бентамки, Шовкова – відносяться декоративної групі;
  • Англійська Бійцівська, малайська, Індійська Чорна, Московська Бійцівська – до бійцівської.

Звичайно, кожна породна група має цілий ряд схожих характеристик крім основного виробничого напрямку. Так, наприклад, більшість яєчних курей мають гарний листоподібний гребінь, невелика вага, акуратне статура. М`ясні кури навпаки великі, важкі, трохи незграбні і часто мають пухнасте оперення. як відомо декоративні породи курей відрізняються якимись особливими зовнішніми якостями – чубчики, борідки, гребені незвичайної форми, довгі окремі пір`я і т. д. Бійцівські представники – це взагалі особлива група птахів. Про це читайте трохи нижче.

яєчні

Уявити сучасне життя без вживання яєць дуже складно. Саме висока затребуваність цього продукту була стимулом для створення і розвитку яєчних порід курей. У нинішній час розвинена селекція домоглася найвищих показників. Так, наприклад, передові птахофабрики країни отримують в рік від однієї несучки приблизно 270 яєць. Основою для сучасного розвитку галузі є порода білий леггорн.

м`ясні

Основна риса, яка відрізняє цих курей від всіх інших – велика вага і велике статура. Представники таких порід завжди мають короткі ноги, щільне оперення, спокійна вдача і горизонтальне кремезне тіло. У таких курочок добре розвинений інстинкт висиджування яєць, а ось доля нести їх вони віддали попередньої категорії птахів.

Сьогодні найбільш популярні серед м`ясних порід – це Брама, Гудан і Кохінхіни. Всі ці кури мають великий темп зростання, добре набирають вагу навіть при зміні зерна, невибагливі в кормах, а також прості в утриманні.

М`ясо-яєчні

Ця група курей є універсальною, оскільки несучки можуть як добре нести яйця, так і відрізняються хорошими м`ясними показниками. Найчастіше саме таких курей розводять і вирощують в приватних присадибних господарствах. Тобто, їх основна спрямованість – для домашнього розведення. Крім того, такі птахи витривалі, добре пристосовані до вільного життя на пташиному дворі, невибагливі до умов утримання, спокійні та врівноважені за характером.

Найбільш популярні породи курей в цій групі – це Нью-Гемпшир, Кучинський Ювілейні, Род-Айленд. Всі ці птахи мають хороший вроджений інстинкт насиджування.

декоративні

Ці курочки – справжні завойовниці сердець любителів пташиної краси. Серед усіх таких порід можна знайти найрізноманітніших «несучок»: тут і з чубчиками, і з чубчиками, і з короткими пір`їнками, і з довгими. Наприклад, як на фото.

Цікаво, що батьківщиною всіх таких «красунь» і «красенів» Японія і Китай. Відмінна риса – оригінальний зовнішній вигляд і маленький розмір. Багато такі рідкісні породи курей відомі в світі ще з найдавніших часів. Їх часто тримали при різних храмах, як культових птахів.

бійцівські

Як не дивно звучить, але все декоративні породи курей – це вже похідна лінія від бійцівських. Спочатку, як стверджують багато істориків, люди цікавилися красивими курми виключно з цієї точки зору, і вже потім зайнялися їх господарськими якостями.

Першими країнами, які почали розводити бійцівських курей стали Малайзія та Англія. Відповідно, що найбільш популярні і до сьогоднішнього дня є Малайські Бійцівські і Англійські представники. Приклад на фото.

Фортеця, особливий тип темпераменту, а також войовничість – ось головні якості таких птахів. Звичайно ж, основне значення в цій породної групі мають півні. У нашій країні захоплення боями півнів не отримало велику популярність і сьогодні сприймається, як щось негативне, тому і бійцівські породи у нас не розводять. У Росії і в цілому ряді інших європейських країн такий вид розваги є забороненим. Однак, варто сказати, що багато якостей бійцівських порід застосовувалися для створення на їх основі нових «виробничих» видів. Ще деякі типи порід пропонуємо переглянути на відео.

У курей синіє гребінь і вони дохнутимуть: чим лікувати

Розведення курей в домашньому господарстві-дуже важливий процес, оскільки власник в цьому випадку отримує не лише яйця, але і м’ясо. Украй важливо стежити за тим, щоб поголів’я було здоровим. Трапляється так, що кури різко починають дохнути, і хазяї не знають, що робити в цих випадках. Адже симптоми хвороби можна було розпізнати заздалегідь, варто було тільки придивитися до своїх вихованців. В першу чергу, треба звернути увагу на гребінь. Якщо у курей синіє гребінь і вони дохнутимуть чим лікувати повинен підказати ветеринар.

Як виглядає гребінь, його функції

Гребенем називають утворення на голові птахів. Це своєрідне вирощування м’ясистої консистенції, яке властиве загону курячих. Він потрібний для терморегуляції організму курки, перенаправляє кров до шкірного покриву тулуба птаха. Він стає більше насиченого кольору в результаті статевого дозрівання. Подібні ознаки активізуються у момент розмноження курей. У птахів інших видів на голові є чубок.

Мало кому відомо, що гребінець півня або курки буває різних видів і форм. Наприклад:

  1. Листоподібний-цей гребінь властивий звичайним курям. Він має плоску форму з великими зубцями. Знаходиться як у вертикальному положенні, так і може висіти на сторону.
  2. Розовидный. Його форма зовсім незвичайна. Схожий він на бляшку, що знаходиться в горизонтальному положенні і з горбками. У кінці горбки сходяться в одну велику шпильку.
  3. Гороховидний гребінець нагадує стручок гороху.
  4. Ореховидный своєю формою схожий на попередній варіант, але при цьому має більше ущільнення і чимось нагадує половинку волоського горіха.
  5. Ріжковий. Вже біля самої основи цей гребінь починає роздвоюватися на дві частини.
  6. Короновидный. Цей варіант-точна копія ріжкового, з тією різницею, що його частини мають декілька окремих зубчиків.

Багатьом людям настільки подобається цей орган у півників, що вони із задоволенням виготовляють маски цього птаха своїми руками. Для цього використовують схему або шаблон, малюнок якого переносять на блакитний папір і роблять викрійку.

Гребінь у півня почорнів, що це і як лікувати

Чому дохнутимуть кури

Багатьох цікавить питання: “Чому у півня синіє гребінь влітку”?. Якщо гребінь півня змінився в кольорі і став синій, це означає, що із здоров’ям у птаха не все гаразд. Розглянувши його уважніше, можна визначити захворювання і призначити лікування.

Гребінь почорнів

Якщо у півня почорнів гребінь, то першою причиною може бути банальний авітаміноз. Виправити ситуацію можна, якщо в корм ввести достатню кількість вітамінів. При цьому треба повністю захистити особину від загального стада і спостерігати за станом його здоров’я.

У півня почорнів гребінь

Почорнілий орган може свідчити і про важчу хворобу-пастереллезе. Ця хвороба інфекційна, може інфікувати усе стадо в найкоротші терміни. При цьому не виключений летальний результат птаха.

Важливо! Пастереллез виникає у тому випадку, коли в курнику недостатньо чисто. При цьому інфекція може потрапити в нього за допомогою зараженого інвентаря.

Це захворювання розвивається дуже швидко. Якщо у курей почорнів гребінь, то слід впродовж доби спостерігати за ними.

При появі таких симптомів, як:

  • млявість;
  • виділення з дзьоба і ніздрів;
  • зелений кал,

Пастереллез усім відомий як холера. Багато хто розуміє, що боротися з нею практично неможливо. Але все таки при перших симптомах пернатих можна вилікувати, якщо застосувати антибактеріальні ліки, а також сульфаніламіди. Якщо ж птах хворіє упродовж декількох днів, то її слід негайно убити і утилізувати. Після цього усе приміщення треба прибрати і дезинфікувати. З цією метою застосовуються вапно і димові шашки.

Важливо! При чорному відтінку гребеня слід негайно погодувати півня вітамінами. Якщо ж після цього він так і залишиться в’ялим, то обов’язково слід звернутися до фахівця, який діагностує захворювання і призначить курс лікування, розповість, що і навіщо робити.

Відмороження гребеня

Бувають ситуації, коли у півня на гребені з’являються чорні плями. Це трапляється, коли птах, перебуваючи на вулиці в лютий мороз, просто відморожує собі гребінець. У разі обмороження зміниться колір не лише гребеня, але і сережок, а також ніг.

Тоді роблять наступні заходи:

  1. Птаха треба віднести в тепле приміщення, де усі частини тіла, що обмерзли, відійдуть і стануть нормально функціонувати.
  2. Двічі в добу мастити орган спиртом або зеленкою.
  3. Крім того, відмінно допомагає гусячий жир і скипидар.

Плями на гребені

Хоча обмороження ніякого відношення не має до розмноження, але все одно від цієї неприємності треба позбавлятися.

Гребінь кровоточить

У більшості випадків кров на гребінці означає, що два самці не поділили території, і в процесі з’ясування стосунків півник був поранений. Бувають випадки, що і кури б’ють молодого півня. Тоді цю особину відділяють від основного стада.

інші статті Качки башкирської породи : характеристика, плюси і мінуси

Ранку треба обробити за допомогою слабкого розчину марганцівки. Їм можна зупинити кров, а також знезаразити місце порізу. Якщо цього не зробити, то у півня кінчики спочатку стануть чорними, а після цього зовсім обпадуть.

На питання “Чому у курей синіють гребінці і вони дохнутимуть”? є немало відповідей, один з яких свідчить, що зміна кольору гребеня у курки означає, що з її здоров’ям не все гаразд. При цьому слід звертатися до фахівця навіть у тому випадку, коли з’явилися абсолютно незначні симптоми.

Важливо! Якщо цей орган курки став майже коричневим, це перші тривожні знаки захворювання псевдочумою. Поширюється це захворювання у тому випадку, коли курка поїдала відходи або шкаралупу від варенных яєць. Ось чому чорніє гребінь у курей.

В процесі інкубаційного періоду захворювання непомітне. Тільки після того, як з’явилася чорнота на гребені, можна припустити, який може бути діагноз у птаха. Кожна особина, виявлена із захворюванням, повинна міститися в окремому приміщенні. Пташник необхідно продезинфікувати, а самих пернатих упродовж місяця спостерігати і давати препарати для профілактики. Слід прийняти до уваги, що хворий птах не лікується. Її треба убити і утилізувати, щоб уникнути зараження в майбутньому.

Гребінь посинів

Якщо посинів гребінь у курки, це свідчить про те, що птах захворів дуже серйозною хворобою, яку вилікувати не вдасться. Це захворювання називають пташиним грипом, від якого птахи стануть швидко помирати.

Пташиний грип у курей

Основними ознаками його слід вважати:

  • Посиніння або почорніння органу;
  • Птах починає важко дихати;
  • Проявляється млявість у поголів’я;
  • Голос стане хрипіти;
  • Набрякають шия і голова;
  • З дзьоба і носа з’являються слизові виділення.

Якщо фахівець і справді визнав захворювання пташиним грипом, то поголів’я терміново треба вбивати і утилізувати. Пташник дезинфікують, інакше інші птахи, яких поселять в заражений пташник, також гинутимуть. Інкубаційний період триває усе лише від двох до трьох днів, упродовж яких треба спостерігати за курями.

На замітку! Зимою курочки також можуть обморозити гребінець, він потемніє і стане фіолетовим. Щоб позбавитися від цього неприємного відчуття, слід птахів помістити в тепле приміщення, звідки вони вийдуть абсолютно здоровими. Окрім цього хворе місце мастять вазеліном або натирають спиртом.

Білий наліт на гребені

Іноді запитують: “Чому у курки блідий гребінець”?. Поява білого нальоту на гребені курочки, який поступово вражає сережки, означає те, що птаха уразила парша. При цьому це захворювання так і називається в народі “білим гребенем”. В цьому випадку забій птаха не проводиться, оскільки цю хворобу можна запросто вилікувати. В цей час курка почуває себе погано і стає в’ялою.

Як тільки з’являється перша ознака захворювання, приміщення негайно треба прибрати і дезинфікувати. Місця, що уражені хворобою, обов’язково треба змастити гліцерином разом з йодом. Для цього засобу слід узяти пропорцію в співвідношенні одна частина йоду і п’ять частин гліцерину і ретельно перемішати до однорідної маси.

Білий наліт на гребені

Відповіді на питання, що часто ставляться

Багато хто ставить питання на форумах: “Чому синіє гребінь у бройлерів”?. Першою причиною може бути підвищення температури тіла. Або ж зміна кольору може статися із-за захворювань птаха в результаті інфікування.

Чому дохнутимуть курчата

Якщо фермер помітив зміни в зовнішньому вигляді курей, необхідно негайно їх показати ветеринарові. Або ж просто внести зміни в умови їх утримання.

Зверніть увагу! Якщо у курки гребінець став блідим, то це, швидше за все, означає, що вона не отримує ті корми, які потрібні для її життєдіяльності. В першу чергу, він може свідчити про те, що птах нездоровий.

Причиною білястого гребеня може бути:

У цих випадках обов’язково треба вживати заходи і своєчасно лікувати птахів.

Хвороби птахів мають різні симптоми, але залишається один, майже однаковий для усіх птахів,-ця зміна кольору гребеня курей або півня. Для того, щоб вчасно вилікувати поголів’я, необхідно уважно спостерігати за курями і півнями. При першій же поразці особин захворюванням треба негайно почати лікування, інакше птахи можуть пропасти. Тільки у разі дбайливого відходу і змісту птахів у будинку пташник доб’ється високої продуктивності курей, тобто отримає не лише яйця, але і м’ясо.

Про автора

admin administrator