Влаштування паркану з профлиста технологія

Авторadmin

Влаштування паркану з профлиста технологія

Зміст:

Технологія установки стовпів для паркану з профнастилу

Монтаж забірних стовпів: рекомендації по правильному встановленню своїми руками, способи і технології, фото-, відеоуроки, типові ціни

Складність установки стовпів для забору безпосередньо залежить від матеріалу, з якого виготовлені секції огорожі.

Легковагі секційні «полотна» з профнастилу або сітки немає сенсу встановлювати на монументальні цегляні стовпи; в той же час важкі залізобетонні секції не можуть бути змонтовані на металеві стовпчики.

У деяких моделях зборів опори виглядають солідніше, ніж секції

Традиційно виділяють наступні види забірних стовпів:

  • цегляні — для огорож з цегли, металу, дерева;
  • дерев’яні — для парканів з сітки-рабиці і паркану;
  • металеві — для огорож з профнастилу, сітки, металу;
  • азбестоцементні труби — для сітчастих і металевих огорож;
  • бетонні — для бетонних парканів.

Технології установки стовпів в грунт

Залежно від особливості конструкції огорожі а також типу грунту стовпи можуть бути встановлені за наступними технологіями:

  • бетонування;
  • забивання безпосередньо в грунт;
  • установка на стрічковий фундамент.

Бетонування: особливості та етапи роботи

Установка стовпів для забору з бетонуванням в даний час вважається найпопулярнішим і універсальним способом зведення опор. Він щодо нескладний у виконанні і прийнятний для опор з будь-яких матеріалів — металу, дерева, залізобетону, азбестоцементу.

Для підсипання краще використовувати крупний гравій

Послідовність робіт наступна:

  • викопування або буріння (в залежності від діаметра опори) ями в ґрунті;
  • установка і вирівнювання стовпа за рівнем;
  • заповнення простору між краями ями і стовпом бетоном.

Отвори під опори невеликого діаметра (наприклад, для огорож з зварної сітки або профнастилу) зручно виконувати за допомогою садового бура. Щоб робота йшла швидше, в лунку перед бурінням заливають воду і залишають до вбирання. Грунт стає більш податливим.

Забетонована опора «в розрізі»

За технологією глибина ями повинна становити не менше третини висоти стовпа, якщо встановити опору в отвір меншої глибини, це значно знизить стійкість всієї конструкції.

При бетонуванні стовпів в високопучіністие грунти для більшої стійкості до заливки бетону в яму вільний простір засипається так званої піщано-щебеневої «подушкою» — сумішшю з піску і дрібного щебеню. Висота подушки повинна бути на 10-15 см нижче країв ями. Це простір заповнюється бетонною сумішшю.

Якщо замовляти цю послугу у фахівців, за один стовп доведеться викласти 300-500 грн. без урахування матеріалів.

Метод забивання. Установка гвинтових паль

Забивання в грунт доцільна при установці опор невеликого діаметру в малокаменістих грунтах.

Технологія роботи елементарна — опора встановлюється строго вертикально щодо грунту і вбивається в нього точними ударами. Для забивання опор невеликої висоти (до 1,5 м.

) Використовується звичайна кувалда, більш високі стовпи зручніше вганяти в грунт за допомогою бабки. Після кожного удару вертикальність забивання звіряється за рівнем.

Прогресивним методом установки забірних стовпів вважається монтаж гвинтових паль.

Паля являє собою металеву трубу з загостреним кінцем і круглим підставою гвинтового типу.

Процес установки паль є «вкручування» опори в грунт без застосування додаткових пристосувань тільки силою тиску.

Переваги гвинтових паль як опор — дешевизна і простота монтажу

У міру входження в землю простір між лопатями гвинта ущільнюється, що надає опорі високу стійкість. Гвинтові палі можуть використовуватися для навішування великовагових забірних секцій — кованих або бетонних.

Вартість забивання однієї палі — 1200-1500 грн. (На ціну впливає не тільки марка паль, а й тип ґрунту, в який проводиться забивання).

Установка стовпів для паркану під опалубку

Самим трудомістким і витратним способом монтажу стовпів для забору вважається установка під бетонну опалубку (стрічковий фундамент). Цей спосіб доцільний при будівництві великовагових зборів з цегли або дикого каменю.

Опалубка в процесі установки

Етапи монтажу стовпів на стрічковий фундамент такі:

  • копка траншеї (мінімальна глибина 0,5 м.); установка в грунт металевих труб, навколо яких буде згодом викладений цегла;
  • засипка траншеї піщано-щебеневої сумішшю;
  • установка опалубки по всьому периметру траншеї;
  • в’язка каркаса з арматури;
  • заливка бетону.

Стовпи можна починати викладати мінімум на 3-4 добу після заливки бетону. В цілому заливка стрічкового фундаменту — робота, яка непрофесіоналові не під силу, тому для її виконання залучають фахівців, навіть якщо зведення самої огорожі здійснюється своїми силами.

Ціна погонного метра з урахуванням матеріалів залежить від висоти опалубки: стрічка висотою 0,5-0,6 м. Буде коштувати 2800-3000 гривень, за стрічку висотою 1 м попросять вже близько 5000 грн.

Встановлення огорожі з профлиста — покрокова інструкція з виготовлення

Паркани з профлиста вже багато років користуються заслуженою популярністю.

Цей матеріал довговічний, міцний і порівняно недорогий.

Іноді такий паркан покликаний нести суто декоративну навантаження, але в більшості випадків він забезпечує ділянці захист від проникнення і сторонніх поглядів.

Встановлення огорожі з профлиста цілком може бути проведена самостійно.

Для цього зовсім не потрібно володіти особливими будівельними навичками — досить лише мати під рукою необхідні інструменти і скористатися порадами з цієї статті.

Дозвіл на установку

У тому випадку, якщо земельна ділянка, на якому передбачається зведення паркану, розташований в місті, власнику ділянки доведеться подати заяву, оформлену за встановленою формою, в відповідний наглядовий орган.

До заяви обов’язково доведеться докласти схему споруджуваного об’єкта і будівельні кошторису, узгоджені з контролюючими органами.

Далі, дозвіл слід зареєструвати у представників місцевої влади.

На цьому всі формальності дотримані — можна приступати до процесу монтажу.

Власникам заміських ділянок пощастило більше — їм будуть потрібні лише документи, які, в разі необхідності, зможуть підтвердити їх права на даний об’єкт.

Крім того, якщо до ділянки прилягає один або кілька ділянок сусідів, щоб уникнути непорозумінь варто також попередньо погодити встановлення паркану з ними.

Встановлення огорожі без отримання необхідних погоджень (особливо це стосується ділянок міської території) вважається незаконною. Такий паркан може бути знесений, причому зробити це власнику доведеться за свій рахунок.

Який профнастил вибрати

На сучасному ринку будівельних матеріалів представлено кілька різновидів профлиста.

Лист може мати різну товщину і висоту профілю.

Залежно від цього, його поділяють на покрівельний, стіновий і несучий. За експлуатаційними якостями профнастил розділяють на дві категорії:

  1. Оцинкований. Для виготовлення листів використовується порівняно недорога сировина, що і визначає низьку вартість матеріалу. Такий профнастил рідко використовується для зведення парканів у приватних домоволодіннях, набагато частіше його можна побачити в якості тимчасового огородження будівельних майданчиків. Оцинкований матеріал має досить низьку опірність до різних зовнішніх впливів, що і визначає його недовгий термін служби.
  2. Профлист з полімерним покриттям. Листи матеріалу покриваються спеціальним поліестеровим складом, який дозволяє металу ефективно протистояти негативним погодних факторів. Такий профнастил надійніший, і здатний прослужити до п’ятдесяти років. Шар полімеру може бути пофарбований в різні кольори і наноситися як на одну, так і на обидві сторони аркуша.
    Другий варіант, зрозуміло, істотно дорожче, хоча і значно практичніший.

Монтаж паркану з профнастилу

Як правильно зробити (побудувати) паркан з профнастилу або профлиста? Перш за все потрібно закупити всі необхідні для установки і будівництва матеріали і підготувати потрібний інструмент.

Набір інструментів для проведення всіх етапів монтажу досить невеликий і є практично в будь-якому господарстві. В обов’язковому порядку знадобляться рівень, міцний шнур, кувалда, лопата, ножиці по металу, рулетка і зварювальний апарат.

Пристрій забору з профлиста

Наявність бура допоможе істотно прискорити підготовку ям для стовпів.

перед монтажем

Отже, для монтажу паркану з профлиста знадобляться:

  • Металеві стовпи. Найчастіше використовуються труби товщиною 1-2 мм і розмірами 40х40 або 40х60 мм. Довжина труби розраховується виходячи з висоти споруджуваного паркану, і повинна бути більше цієї величини приблизно на третину. Для стулок воріт і хвіртки варто взяти більш масивні і довгі стовпи, так як на них припадатиме підвищене навантаження.
  • Листи профнастилу. Покриття найкраще віддати перевагу полімерне, колірну гамму підібрати так, щоб вона максимально гармоніювала з навколишнім оточенням. Підрахувати кількість аркушів досить просто — необхідно розділити довжину периметра ділянки, на якому буде побудований паркан, на ширину одного листа і додати пару листів для запасу. Стандартні листи мають габарити 100-130 см в ширину і близько 180-200 см у висоту. При необхідності розміри можуть бути підібрані точно на вимогу, але така послуга потребують доплати.
  • Лаги. Горизонтальні балки, на які кріпиться профнастил. Металеві труби такого ж перетину, що і стовпи, але кілька менших габаритів — цілком підійдуть балки 20х20 мм. Як правило для надійного закріплення листів досить двох лаг, розташованих на відстані півтора метрів.
  • Кріплення. Найкраще підійдуть для монтажу забору спеціальні покрівельні саморізи 5,5х20 мм з гумовою прокладкою. Для зручності визначення їх кількості можна умовно вважати, що для закріплення одного листа профнастилу знадобиться не менше 14 штук.

Також, варто заздалегідь продумати необхідність будівництва воріт і дверей, і визначити місце їх розташування.

І якщо з дверима все більш-менш зрозуміло, то ворота можуть бути різного формату.

Простіше і швидше за все спорудити ворота розсувні, але і місця вони зажадають набагато більше. Розсувні, навпаки, допоможуть заощадити місце на земельній ділянці, хоча і більш складні по конструкції.

фундамент

Для спорудження паркану можна використовувати один з двох типів фундаменту:

  • Стрічковий. По всьому периметру паркану робиться траншея глибиною 50-150 см (глибина залежить від типу грунту — чим м’якше грунт, тим глибшим має бути фундамент), яка згодом заливається розчином бетону.
  • Локальний. Для кожної опори викопується власне отвір, яке також бетонується. Для більш швидкого спорудження отворів зручно використовувати будівельний бур.

установка труб

Першими встановлюються і надійно фіксуються за допомогою міцних дерев’яних клинів, кутові стовпи ряду.

Стовпи ретельно вирівнюються по висоті, а між ними (по верхньому рівню) натягується шнур.

Після цього проводиться монтаж проміжних стовпів через рівні проміжки.

Далі, ями навколо стовпів засипаються битою цеглою і великим гравієм, ретельно утрамбовували, після чого додається певна кількість піску. Отримана субстанція рясно проливається водою для надання більшої міцності.

Установка стовпів для забору

Місце, що залишилося до рівня землі заливається бетонним розчином, який являє собою суміш однієї частини цементу, чотирьох частин дрібного щебеню і чотирьох частин води.

Бетон застигає досить довго — до двох тижнів.

У перші години після заливки необхідно періодично контролювати вертикальне положення стовпів і при необхідності їх вирівнювати.

Якщо проект паркану з профлиста має на увазі наявність цегляної кладки, ці роботи потрібно проводити лише після повного застигання бетону.

Установка поперечних труб

Лаги закріплюються на металевих стовпах за допомогою зварних швів. Відстань між рядами лаг робиться рівним 150 см. Важливий момент: відстань від верхньої поперечки до верхнього краю профлиста робиться рівно 20 см.

Після того, як вся конструкція готова, вона ретельно очищається металевою щіткою і забарвлюється. Особливу увагу варто приділити забарвленням зварних швів, що допоможе захистити метал від корозії. З цієї ж причини верхні зрізи опор варто закрити спеціальними заглушками.

Схема паркану з профлиста своїми руками

установка воріт

Мабуть, найбільш складний і трудомісткий етап будівництва паркану з профлиста (профнастилу). Спочатку ретельно вивіряються розміри цих елементів, після чого зварюються рамкові конструкції, посилені діагональними і горизонтальними зв’язками.

Зібрані конструкції оснащуються петлями, і надійно закріплюються на каркасі забору.

Деякі вважають за краще спочатку закріпити на рамі листи профлиста, після чого виробляти з’єднання з опорами.

Це цілком припустимо, хоча в такому випадку велика ймовірність пошкодження полімерного захисного шару матеріалу.

Кріплення на каркас

Монтаж листів профнастилу правильніше починати в обидві сторони від воріт.

Кожен лист закріплюється лише після того, як ретельно вирівнюється по вертикалі і горизонталі (хоча, якщо монтаж стовпів виконаний за всіма правилами, лист і так буде лягати на каркас строго вертикально).

Спочатку закріплюється перший лист, на нього внахлест укладається другий, закріплюється і т.д. Нахлест досить робити в одну хвилю, а саморізи розташовувати через кожні дві хвилі.

На кутах конструкції допускається зробити нахлест більше, щоб лист не довелося обрізати. Якщо точно підігнати ширину все одно не виходить, необхідно підрізати металевий лист за допомогою металевих ножиць.

Якщо в процесі монтажу на аркушах утворилися подряпини, їх потрібно якомога швидше зафарбувати. Для цих цілей відмінно підійде простий балончик з фарбою відповідного відтінку.

Яким би складним не здався на перший погляд процес будівництва паркану з профлиста, при дотриманні ряду нескладних правил можна зробити це швидко і якісно. Проявіть старанність, і ваш новий паркан буде захищати ваш будинок і радувати око багато років.

на тему

Як правильно поставити паркан з профлиста? Інструкція та відео уроки

Натисніть для збільшення

Огорожа з профнастилу — найпоширеніший тип огорожі для заміських ділянок. Конструкція забору складається з самого профнастилу, опор і лаг.

Встановлення огорожі з профнастилу не відрізняється великою складністю і не вимагає застосування спецтехніки та дорогого обладнання.

Багатьох цікавить : як правильно поставити паркан з профлиста самостійно, без залучення спеціалізованих бригад. Зробити це нескладно навіть людині без досвіду, для цього буде потрібно всього один підручний з домашніх або друзів.

Щоб здійснити монтаж огорожі з профнастилу будуть потрібні:

  • Профлисти, призначені для установки огорож.
  • Опори: їх можна зробити з круглих труб (простіше забивати) або труб з квадратним перетином (до них простіше кріпити лаги). Якщо планується установка комбінованого забору з цегляними стовпами, як сердечник все одно буде встановлюватися труба.
  • Поперечні лаги: для їх виготовлення використовуються труби прямокутного перетину або куточки.
  • Саморізи по металу.
  • Фарба для опор і лаг.
  • Щебінь і гравій для бутованія.

Для здійснення розрахунків за кількістю матеріалу допоможе схема установки.

Якщо ви будете встановлювати конструкцію самі, то паркан з профнастилу без установки обійдеться вам тільки по вартості матеріалів.

Встановлення огорожі своїми руками

Перший етап роботи — підготовка території. Необхідно виконати розмітку для стовпів. Оптимальна відстань між стовпами — 2 метри. Якщо паркан невисокий — півтора метра, можна збільшити відстань до 2,5 метрів.

Першими ставляться кілочки на місця, де будуть стояти крайні опори і опори ворітної групи. Потім відзначаються місця повороту забору: там теж ставиться кілочок. Після цього встановлюються кілочки, що позначають місця для установки залишилися опор.

Після виконання розмітки необхідно по можливості вирівняти територію, по якій пролягатиме лінія огорожі і протягнути мотузку між кілочками.

Установка стовпів для забору

Стовпи можна встановлювати декількома методами. Правильна установка високого паркану передбачає влаштування стрічково-столбового фундаменту.

На такий фундамент з цоколем встановлюється і комбіноване огорожу з профнастилу з цегляними стовпами.

Є різні варіанти установки паркану з профнастилу найпростішого типу:

  • Опори забиваються в землю або вкручуються (тільки для круглих труб);
  • Опори встановлюються за технологією ТІСЕ з бетонним черевиком;
  • Стовпи бетонуються;
  • Стовпи забутовиваются.

Якщо ви хочете зробити паркан з профнастилу своїми руками стандартною висотою до двох метрів в середній смузі на непучиністих грунтах, найбільш зручною технологією установки є бутованіе. Цей спосіб захистить опору від впливу сил морозного обдимання.

Щоб встановити стовп необхідно викопати лунку буром на глибину однієї третини надземної частини опори. В середньому це 0,7-0,8 м для середньої смуги плюс 5 см для щебеневої подушки.

Для більш високих парканів та здимаються глибина лунки може сягати півтора метрів. Діаметр лунки повинен бути на 10 см більше діаметру труби.

  • На дно лунки засипається 5 см гравію для створення подушки, яка блокує вплив сил морозного обдимання. Гравій необхідно пролити водою і ретельно ущільнити.
  • Потім встановлюється труба опора за рівнем. Труби необхідно вирівняти по вертикалі за допомогою рівня.
  • По краях лунка засипається гравієм і щебенем, битими цеглинами або каменем, які також в процесі укладання проливаються водою і ущільнюються. Деякі засипають лунку бутом на дві третини, а зверху бетонують.

Після установки всіх стовпів необхідно їх вирівняти по висоті за допомогою рівня і додатково при необхідності забити кувалдою. Якщо паркан ставиться надовго, труби можна забетонувати зсередини для зменшення корозійних процесів.

При бетонуванні необхідно залитий бетон проштиковать шматком арматури, щоб вигнати все бульбашки повітря.

Стовпи ворітної групи встановлюються на стрічковий фундамент. Правильний монтаж огорожі їх профнастилу служить запорукою тривалої служби огорожі.

Технологія установки лаг

Лаги можна кріпити двома способами: зварюванням або на болти. Зварювальний шов є досить нестійким до корозійних процесів і вимагає вміння поводитися зі зварювальним апаратом.

Болтове з’єднання надійніше і довговічніше. Лаги кріпляться на відстані 20 см від верху опори і від грунту. Після установки їх необхідно ретельно пофарбувати.

Як кріпити профлист?

Профлист потрібно кріпити удвох з помічником, починаючи від воріт. Кожен лист ставиться вертикально і кріпиться до лагам саморізами за допомогою електро-шуруповерта.

Два самореза кріплять лист по краях, а один посередині на лагу. Наступний лист укладається на одну хвилю внахлест.

Монтаж і установка: заключний етап

Після установки профлиста необхідно закрити опори зверху пластмасовими заглушками. Це запобігатиме потраплянню води всередину труби.

Якщо профлист буде піднято над землею навіть на 5-10 см, на територію вашої ділянки зможуть проникнути дрібні гризуни, собачки і кролики, які потривожать ваш спокій. А від вас, навпаки, можуть втекти кури та інша домашня живність.

Але якщо лист буде впиратися в землю, то він почне іржавіти.

Тому після закінчення установки забору має сенс зробити по його лінії двосторонню бетонну вимощення з ухилом.

Вона захистить профнастил від іржавіння і по ній дощова вода буде йти далі від огорожі. На цьому монтаж огорожі з профнастилу можна вважати закінченим.

Стаття в тему — які комплектуючі потрібні для забору з профнастилу?

Якщо вас цікавить установка металевих огорож з профнастилу, ви можете подивитися фото і відео процесу монтажу, представлених на нашому сайті.

Інструкція для монтажу паркану з профнастилу

Для того щоб установка паркану з профнастилу не закінчилася повним провалом, слід мати хоч мінімальними будівельними навичками, в іншому випадку краще довірити цю роботу професіоналам.

Сам по собі процес не вимагає залучення спеціальної техніки або високоточних інструментів.

Зазвичай він зводиться до правильної установці стовпів, адже саме вони відіграють роль опор і від їх надійного монтажу буде залежати довговічність конструкції.

Схема пристрою забору з профнастилу.

Першим етапом в будівництві забору повинна стати розмітка території, на якій заплановано його розміщення.

Крім цього, слід обговорити цей план з сусідами, щоб в майбутньому не виникло претензій з приводу довільно зайнятої Вами зайвої частини їхньої землі.

По-перше, це позитивно позначиться на відносинах з ними, а по-друге, можливо вони теж планували монтаж огорожі, так що можна буде виконати його зведення разом, що допоможе заощадити фінанси.

Навіть якщо хтось буде проти установки глухого забору на межі ділянки, то ви все одно зможете зробити це, тільки з невеликим відступом в сторону своєї землі.

При досягненні взаємної домовленості закріпити її необхідно на папері, раптом при зміні господарів сусідньої ділянки доведеться звертатися до суду з яких-небудь територіальних питань.

Правильна розмітка, прорахунок кількості і вибір необхідних будівельних матеріалів

Для дотримання правильної технології установки парканів роботу слід починати з забивання кілочків, які будуть служити кутами забору, саме на їх місце буде виконана розстановка стовпів.

Відзначити необхідно і інші місця, де запланований якийсь вигин конструкції. Зверніть увагу, що якщо пряма ділянка з профнастилу буде в довжину більше 25 м, то на його середині кілочок встановити теж потрібно.

Окремо слід відзначити місця, де будуть розташовуватися ворота і хвіртки.

Тепер можна переходити і до виконання виміру периметра, це допоможе дізнатися, скільки профнастилу нам знадобиться закупити. Насамперед пишемо список, які матеріали нам знадобляться, а вже потім обчислюємо їх точну кількість.

Структура листа профнастилу.

  1. Кількість стовпів можна отримати, перерахувавши вбиті раніше кілочки. Якщо кількість їх буде менше, то паркан напевно довго не прослужить, так що поставтеся до опорної частини конструкції з особливою увагою. Для стовпа використовують прямокутний профіль 30х60 мм, з мінімальною товщиною його стінки в 2 мм.
  2. Кількість перекладин залежить в першу чергу від висоти паркану. Якщо вона дорівнює 2 м, то береться їх по 2 шт. на кожен стовп. Якщо згори, то необхідно буде додати на одну більше. Перекладина може бути виконана з профілю 20х30 мм.
  3. Листи профнастилу бувають різної довжини, тому підбираємо їх відповідно необхідній висоті. А ось їх кількість буде залежати від загального периметра, і розрахувати його зовсім не складно, розділивши загальну довжину на ширину одного листа. Додатково візьміть один про запас, на випадок непередбачених ситуацій, щоб не довелося їхати в магазин знову. Якщо потрібно істотно заощадити, то можна взяти листи без полімерного покриття, але їх довговічність буде під питанням. Мінімальна товщина їх повинна бути від 0,5 мм.
  4. Для закріплення профнастилу знадобляться саморізи, довжиною 19 або 25 мм. Слід купувати їх мінімум 12 шт на один лист, щоб монтаж вийшов досить надійним.
  5. Пісок, цемент і вода знадобляться при заливці кожного стовпа. Це гарантує надійну його стійкість при будь-яких погодних умовах. При облаштуванні високого паркану в розчин слід додати ще і щебінь. Для стандартного огорожі з 15 стовпів знадобиться пара мішків цементу.

Описані вище параметри використовуються для технології будівництва парканів економ-класу.

Якщо ж ви маєте потребу в більш серйозної конструкції, то профіль слід взяти більш товстий, наприклад, 100х100 мм для стовпів і 60х60 мм для перегородок.

Відповідно, і саморізів знадобиться в два рази більше.

Поетапне опис процесу облаштування паркану

Схема монтажу опор забору на стрічковий фундамент.

  1. Установка стовпів. Починається з викопування отворів в землі на тому місці, де раніше були забиті маркувальні кілочки. При висоті огорожі до 2,5 м, глибини в 1 м цілком вистачить. В яму встановлюється стовп, насипається трохи щебеню і заливається розчин цементу з періодичної утрамбовкой для додання підвищеної міцності. При дотриманні технології будівництва паркану починати роботу варто з кутових елементів, а потім вже переходити до проміжних.
  2. Монтаж каркасів для воріт і хвіртки. Ці стовпи необхідно винести за периметр інших, на величину, рівну товщині перекладин. Пов’язано це з тим, що поздовжні елементи будуть монтуватися до цих стовпів встик, а до решти — внахлест.
  3. Здійснення монтажу перекладин. Профіль приварюється до несучого стовпа внахлест, але для економії можна зробити його і на вазі. В цьому випадку стик доведеться посилити за допомогою прямокутної металевої пластини. До стовпів, призначеним для кріплення хвіртки або воріт, поперечини необхідно приварювати виключно таким чином, щоб вся конструкція перебувала в одній площині.
  4. Настав час кріплення профнастилу. Воно виконується за допомогою саморізів, які, бажано, підібрати під колір листа. Щоб все вийшло естетично і правильно, слід перший лист вирівняти не тільки по вертикалі, але і домогтися відповідності його лінії горизонту. Робиться це за допомогою пристрою під назвою «рівень». Відповідно до технології установки парканів, такі листи будуть підлаштовуватися вже під перший, і далі здійснювати збірку стане трохи легше. Бажано, звичайно, контролювати горизонт кожного листа, але це не обов’язково. Не зайвим буде нагадати, що установку листів проводити повинні як мінімум дві людини, перший з яких буде їх притримувати, а другий — закріплювати. На цьому етапі використовуйте для кожного листа по чотири самореза, цього буде цілком достатньо.
  5. При наявності посилених стовпів слід використовувати і додаткові саморізи. Прикручуються вони через кожні дві хвилі, в іншому випадку, при наявності сильного вітру, профнастил буде рухатися і видавати неприємний стук. Для більш точного попадання саморізів в потрібні місця можна використовувати шнур з капрону, який натягується між верхнім і нижнім варіантом такого кріплення.

Інструменти, які можуть знадобитися при установці паркану

Сучасна технологія будівництва огорож передбачає використання високоякісних матеріалів. Отже, інструментом варто обзавестися не менше надійним:

  • шуруповерт з потужним акумулятором, оскільки товщина профілю для стовпів у нас буде понад 2 мм, то і зусилля для закручування саморізів доведеться докласти;
  • болгарка, стане в нагоді для підрізання профнастилу і вирівнювання його в деяких місцях;
  • абразивний круг по металу, називається він вулканіту, рекомендована товщина від 2,5 до 3,5 мм;
  • ножиці по металу, ручні або працюють від електрики;
  • викрутка, може стати в нагоді для монтажу саморізів, якщо шуруповерт застосувати буде незручно;
  • лопата, для копання ям під стовпи;
  • бетономішалка, яка допоможе оперативно і якісно зробити цементний розчин для заливки підстави.

Можна підвести підсумок, що зробити профнастільное огорожу зовсім не складно. Головне — не купувати зовсім вже дешеві матеріали, особливо це стосується стовпів.

Готовий паркан з профнастилу не вимагає особливого догляду в майбутньому, за умови виконання якісного монтажу.

Як поставити паркан з профнастилу своїми руками — покрокова інструкція та поради від будівельників

Капітальне облаштування садиби, з усіма традиційними атрибутами — воротами, хвірткою, зручним під’їздом і квітниками неможливо уявити без надійного і міцного паркану, який би не тільки захищав територію володінь від настирливих поглядів сусідів, але і вселяв почуття захищеності і впевненості в тому, що він захистить і від непрошених гостей.

Сьогодні серед різних варіантів парканів від дерев’яного частоколу до паркану з сітки рабиці найбільш цікавим і виразним виступає огорожу з профільованого металевого листа — профнастилу, настільки відповідним виходить цей матеріал для втілення навіть найскладніших проектів.

Чому варто вибрати профнастил для забору?

Серед матеріалів, що застосовуються для зведення огорож, профільований лист застосовується практично повсюдно — від побудови технологічних зборів навколо будівельних майданчиків до зведення огорож приватних садиб.

Профнастил, сьогодні це не тільки затребуваний матеріал, що дозволяють легко звести огорожу практично будь-якої висоти від 1 до 6-8 метрів, це ще і відмінний матеріал для реалізації незвичайних, проектів огорож, прекрасно поєднують в собі камінь, метал, мереживо кування і правильну геометрію паралельних ліній профлиста.

Профільований лист на відміну від стандартного металевого листа завдяки формі профілю має набагато більшою жорсткістю, з огляду на це при виготовленні паркану не знадобиться додаткове посилення поперечними лагами або споруда рамки прольоту.

При приблизно однаковій ціні профлист не вимагає додаткового фарбування, він має захисний шар фарби з обох сторін аркуша, а оцинкований профлист на відміну від звичайної оцинковки, крім більшої товщини металу, має і більш товстий шар цинкового напилення.

Профнастил так само як і звичайні листові матеріали, можна різати за розмірами прольотів, він підходить як для горизонтального так для вертикального способу установки. Огорожа з профільованого металевого листа більш надійний і довговічний.

Підготовчі роботи

Традиційно засадам робіт слід проведення необхідних замірів та розрахунків, складання робочого плану та креслення, продумування способів кріплення і методів оптимізації робіт.

Перед початком робіт:

  • Проводиться вимір довжини огорожі;
  • Вивчається і готується профіль ділянки, на якій планується будівництво;
  • Проводиться розмітка траси пролягання огорожі;
  • Виставляються маяки і розмічаються місця установки стовпів-опор.

Для профнастилу зазвичай вибирається рівну ділянку, адже матеріал досить складно гнути, єдиним виходом у такій ситуації виступає вертикальна установка листів на вигнутих лагах.

У плані рельєфу ділянки якщо немає великих перепадів висот, то рекомендується просто вирівняти ділянку, підсипали або прибравши зайвий грунт, а ось для великих перепадів висот, варто продумати питання установки на узгір’ях невеликих прольотів з похилим вирізом верхньої та нижньої частини листа.

розрахунок матеріалів

Проводячи розрахунок матеріалів, в залежності від обраного проекту прораховуються такі показники:

  • Профільована труба 60 * 60 за кількістю стовпів;
  • Профтруба 20 * 40 або 30 * 40 з розрахунку 2 або 3 лаги на кожен проліт огорожі;
  • Профнастил по довжині огорожі + 10% при будівництві суцільний огорожі і точну кількість погонних метрів при будівництві забору з декоративним оформленням стовпів з каменю або цегли;
  • Кріплення під 6 саморізів при монтажі на 2 лаги і 9 саморізів при монтажі на 3 лаги на кожен погонний метр, запас кріплення зазвичай приймається в 10% від загальної кількості.

При самостійному виготовленні стійок з профільованої труби і індивідуальної заливання бетоном кожної окремої опори для стійкості опори при монтажі зазвичай в нижній частині опори зварюється хрестовина з куточка або арматури діаметром 12-14 мм. Тому при розрахунку матеріалу зазвичай додається ще й по 0,5 метра арматури на кожну опору.

При варіанті установки забору у вигляді окремих прольотів передбачається матеріал для формування каркаса прольоту і елементів кріплення.

етапи будівництва

Приступаючи до зведення паркану, спочатку проводиться підготовка ділянки будівництва, організовується складування необхідних матеріалів, збирається необхідний інструмент.

Після підготовки ділянки будівництва — розчищення чагарників, підрізування дерев, видалення зайвого грунту проводиться трасування лінії огорожі.

розмітка огорожі

Зазвичай розмітка огорожі проводиться за допомогою розмічального шнура і дерев’яних кілочків.

Перший кол забивається на початку забору, а останній в кінці і по цій лінії натягується розмічальний шнур.

Якщо траса має складний периметр, то для зручності вона розбивається на кілька прямих ділянок.

Відрізок між крайніми стовпами ділиться рівномірно на рівні відрізки для суцільного паркану і на чітко встановлені розміри для забору з окремими прольотами.

У місцях установки опор встановлюються дерев’яні кілочки.

Зазвичай при розмітці огорожі для профільованого листа застосовуються такі орієнтовні нормативи:

  • Довжина прольоту забору — 2,5 метра;
  • Максимальний ухил ділянки до 5 градусів;

Першими встановлюються крайні стовпи. При уривку котловану під установку опор зазвичай використовується садовий бур, відрити лопатою шурф глибиною 1-1,2 метра досить складно.

До нижньої частини опори приварюється арматура, при цьому необхідно зробити це максимально точно і акуратно, щоб прути знаходилися строго під кутом в 90 градусів до вертикальної осі опори.

Міцність опори забезпечується бетонної заливкою, із застосуванням в якості наповнювача щебеню, каменю або битої цегли. На дно котловану відсипається піщана подушка завтовшки 10-12 см.

Після цього встановлюється опора і за допомогою рівня виводиться її суворе вертикальне положення.

Далі, котлован заповнюється бетонним розчином з наповнювачем, бетон ущільнюється.

Після цього додатково перевіряється вертикальність установки опори.

Порада: установку опор рекомендується робити в 2 етапи, на першому етапі встановлюються крайні опори, коли бетон набере мінімальну міцність, через 2-3 дня проводиться ще одна перевірка вертикальності установки опор і їх висоти. На наступному етапі маючи дві напрямні опори нескладно встановити всі інші опори.

За подібною технологією встановлюються і інші опори.

Установці профнастилу на лаги передує операція установки горизонтальних лаг. Ця операція може бути значно скорочена за часом, якщо використовувати в якості основного інструменту шаблони установки.

Як шаблонів зазвичай використовується пара металевих або дерев’яних шаблонів які тимчасово кріпляться на опорних стовпах встановлюється необхідна висота за допомогою гідрорівня. Шаблони мають вирізи для кріплення горизонтальних лаг і тимчасової їх фіксації.

Технологія установки лаг має наступний вигляд:

  • На два сусідніх опорних стовпа встановлюються шаблони;
  • За допомогою гідрорівня проводиться їх вирівнювання;
  • Виміряється відстань між стовпами по лінії установки лаг;
  • Відрізаються необхідні за розміром лаги з точністю до 1 мм;
  • Лаги тимчасово закріплюються в шаблонах за допомогою струбцин;
  • Електрозварюванням зварюється конструкція в одне ціле.
  • Прибираються шаблони, і проводиться остаточна зварювання по всьому периметру точки кріплення лаги і опорного стовпа.

Установка профнастилу на лаги проводиться за допомогою саморізів по металу. Профлист встановлюється на місце кріплення і вирівнюється по висоті, при вирівнюванні особлива увага приділяється всім параметрам — як верху листа, так і відстані від грунту.

Для зручності вирівнювання можут використовуватися дерев’яні клини.

Якщо роботи проводяться самостійно, притиснути профлист допоможуть неодимові магніти або зварювальні магнітні тримачі.

Крім цього можуть в якості додатково інструменту допомогти і зварювальні затискачі.

Технологія кріплення:

  • Кріплення профлиста починається однією з верхніх точок;
  • На 1 погонний метр зазвичай встановлюється 3 самореза;
  • У місці кріплення самореза просверливается отвір в Профлисти і межі лаги;
  • Свердління проводиться в площині листа, максимально прилеглої до лагу;
  • У просвердлений отвір встановлюється і дожимается саморіз;
  • При використанні саморізів зі свердлом на кінці свердління не робиться, проводиться тільки розмітка за допомогою керна;
  • Після закріплення верхньої лінії кріпиться нижня лінія, саморізи встановлюються з того боку, з якою починалося кріплення верху.

Увага! Місце стику і перекриття листів профнастилу фіксується саморізами в обов’язковому порядку. Це робиться по першій хвилі нового аркуша і по останній хвилі попереднього в місці перекриття.

Поради будівельників

Дуже часто при самостійному будівництві забору з профнастилу установці опор приділяється недостатньо уваги, котловани з опорами просто заливаються бетоном без ущільнення або утрамбовуються землею, такий стан веде до поступового руйнування паркану, адже профнастил має велику парусність, і при навіть невеликому вітрі паркан починає відчувати значні навантаження .

В установці лаг і полотен металу дуже можуть допомогти зварювальні магніти, за допомогою магнітів дуже легко зафіксувати деталі.

Незважаючи на відносну легкість операції закріплення листів рекомендується все ж використовувати шуруповерт, машинна установка кріплення не тільки легше, але і міцніше ніж ручна.

Слідуючи покрокової інструкції по установці паркану з профнастилу, ретельно продумуючи всі операції і використовуючи тільки якісний інструмент і матеріали встановити паркан з профнастилу досить просто навіть непрофесійному будівельнику.

Технологія установки паркану з профнастилу своїми руками

Компанія «Українська Огорожа». Ми займаємося установкою заборів, воріт (в тому числі автоматичних), установкою стовпів і ліній ЛЕП по всій Києві і Московській області. Телефонуйте: +7 (495) 762-97-99 c 09:00 до 21:00 щодня.

Паркани з профнастилу є в кожному населеному пункті і в більшості випадків відрізняються тільки кольором.

Тим часом, таку огорожу можна зробити оригінальним і несхожим на інші, при цьому технологія установки паркану з профнастилу залишається незмінною.

Поставити його нескладно навіть при відсутності досвіду, головне вибрати найбільш оптимальний варіант і правильно підібрати інструменти.

Простий паркан з профлиста

Профнастил для забору: різновиди і характеристики

Залежно від товщини металу і висоти ребер жорсткості, тобто хвиль, листи профнастилу мають різну міцність і стійкість до механічного впливу.

Крім того, не всі профлисти покриваються захисними полімерами — є економні варіанти зі звичайної оцинкованої сталі.

По виду профнастил ділиться на стіновий, що несе і покрівельний, для парканів зазвичай застосовують тільки перший варіант, інші не відповідають необхідним вимогам.

Висота ребер жорсткості від 6 до 75 мм, чим вище хвиля, тим міцніше матеріал. У будівництві парканів найчастіше використовують листи з висотою хвилі від 8 мм і до 21мм.

Основні параметри профільованого листа

На окрему увагу заслуговує колірна гамма профнастилу. Є варіанти з одностороннім і двостороннім покриттям, яке не вигоряє на сонці, не вимивається дощем і не вимагає підфарбовування.

Профлисти можуть мати найрізноманітніші кольори і відтінки, які надають забору яскравості і привабливості.

Але найцікавішими варіантами вважаються листи з малюнком: фарбування під дерево, камінь, цегляну кладку і подібні малюнки набувають все більшої популярності.

Профнастил з малюнком

Щоб встановити паркан з профнастилу, знадобиться заготовити в достатній кількості стовпи, лаги, самі профлисти, кріпильні матеріали та всі необхідні інструменти.

Після цього треба зробити розмітку, викопати ями для стійок, встановити і зміцнити опори.

Кожен з цих процесів має свою технологію, тому вимагає детального розгляду.

розрахунок матеріалу

Кращими опорами для такого забору виступають металеві труби діаметром від 70мм або сталевий профіль перерізом 60х40 і більше.

Бажано вибирати стовпи оцинковані, але якщо такої можливості немає, варто придбати антикорозійну грунтовку і фарбу для металу. Як лаг застосовують профіль меншого розміру, наприклад 60х20мм або металеві швелера.

Кріпити профлисти потрібно саморізами, найчастіше вони йдуть в комплекті і поєднуються за кольором з профнастилом.

Число стовпів на 1 повинно перевищувати число прогонів; так як ширина прогону зазвичай становить 2-3 м, потрібно загальну довжину огорожі поділити на відстань між стовпами.

Якщо паркан не вище 2 м, в кожному прогоні кріплять по дві лаги, для більш високих парканів необхідно три поперечки. Тому, щоб порахувати, скільки потрібно поперечок, число прогонів множать на 2 або 3, в залежності від висоти огорожі.

Кількість листів розраховують так: довжину забору ділять на ширину аркуша і додають 10%, оскільки профлисти кріпляться внахлест.

Цей етап роботи потребують наявності інструментів:

  • бура або лопати;
  • рулетки;
  • рівня;
  • брухту;
  • молотка;
  • дерев’яних кілочків і розпірок;
  • зварювального апарату;
  • шуруповерта.

Ділянка, призначена для забору, розчищають і вирівнюють. Визначають розташування крайніх стійок по кутах огорожі і між ними простягають шнур.

Вибирають ширину прогонів і відміряють рівні відрізки по всій довжині розмітки, встановлюючи маячки з кілочків. Тепер в зазначених маячками місцях потрібно пробурити отвори для стовпів.

Їх глибина варіюється від 80см до 1,2м, залежно від висоти паркану і характеристик грунту. Чим вище огорожа, тим глибше вкопують опори. На пливкого і підтоплюються грунтах вкопують стовпи на глибину промерзання — близько 1,5 м.

Схема паркану з профнастилу

У ямах роблять піщану подушку 10-15см, зверху насипають гравій або щебінь, опускають стовпи. За допомогою рівня їх встановлюють строго по вертикалі, вирівнюють по висоті і фіксують розпірками.

Потім ями до половини засипають щебенем, піском, проливають водою для ущільнення і трамбують ломом. Простір, що залишився заливають бетонним розчином, після чого перевіряють вертикальність стійок і залишають їх на три дні. Коли бетон добре застигне, до стовпів приварюють лаги.

Вони повинні розташовуватися чітко по горизонталі, тому без рівня і тут не обійтися.

Часто для подібних огорож роблять фундамент. Для цього уздовж розмітки викопують траншею шириною 20см і глибиною півметра.

Після установки стовпів по обидва боки траншеї ставлять опалубку і заповнюють простір каменем, щебенем, битою цеглою.

В 20см від верху опалубки укладають армуючий каркас із дроту і прутів по всій довжині траншеї і заливають розчином.

обшивка забору

Стандартна обшивка полягає в кріпленні профнастилу до рами забору.

Лист матеріалу приставляють до стовпа, вирівнюють за допомогою рівня і вкручують саморізи.

Кріплення обов’язково проводиться в поглибленні листа, там, де профнастил і поверхню опори стикаються. Наступний лист кріплять внахлест, відступаючи 2-5см.

Важливо! Верхній зріз листів металу не захищений покриттям, тому схильний до атмосферного впливу. Щоб уникнути корозії, верх паркану по всій довжині прикривають спеціальними металевими планками, які зазвичай входять в основний комплект для забору.

Таке стандартне виконання не підходить для орігінальнихогражденій. Один з варіантів обшивки — горизонтальне кріплення листів: профнастил кріпиться до рами в горизонтальному положенні, тоді ребра жорсткості розташовуються паралельно лінії грунту.

Горизонтальне кріплення профлиста

Оскільки при такому способі кріплення паркан стає нижче, верх можна декорувати кованою або зварений візерунчастої гратами.

Такий комбінований паркан виглядає незвично і привабливо, а зробити його зовсім не важко.

По верхньому краю аркуша прикручують саморізами сталевий куточок, а вже до нього приварюють ковані елементи або сітку. Точно так же прикрашають і вертикально закріплені листи, обрізаючи верх на 15-20см.

Ще один варіант комбінування матеріалів: профнастил закривають візерунчастої гратами, вваренной в раму з куточків. Такий паркан щільно закриває ділянку з вулиці і при цьому виглядає дуже декоративно.

Комбінування кованих елементів і профлиста

Профнастил з малюнком під дерево або камінь вигідно поєднується з цегляними стовпами і високим цоколем. Можна поєднувати звичайні однотонні листи з різнокольоровими вставками під камінь або дерево, а зверху прикрасити кованими куточками з фігурними елементами.

по монтажу паркану з профнастилу

( 1 в середньому: 5,00 з 5)

Технологія установки паркану з профнастилу

Як побудувати паркан з профнастилу своїми руками — інструкція з будівництва паркану

Хочеться побудувати паркан з профнастилу своїми руками? Цілком зрозуміле бажання. По-перше, не потрібно витрачати зайві гроші, по-друге, за якість роботи ти відповідаєш сам і тільки сам.

Практика показує, що зробити гарний дачний паркан з профнастилу можна досить швидко, адже технологія монтажу відпрацьована роками і в ній вже давно враховані всі помилки.

Хочемо поділитися секретами установки паркану з профнастилу, а також представити різні види огороджень, які можна побудувати на основі даного матеріалу.

Паркани для дому та дачі з профнастилу: який вид краще вибрати?

Варіанти паркану з профнастилу можна розділити на металеві і комбіновані. Паркани комбіновані з профнастилу включають кілька різних матеріалів.

Найпростіший і найменш витратний. Листи профнастилу закріплюються на металевому каркасі і утворюють суцільну стрічку. Чудово підходить для дачі та городу.
Кожен лист обрамляється прямокутної або фігурної металевою рамою. Секції приварюються до металевих стовпів за допомогою стрічок. Забір виглядає більш акуратним і закінченим, ніж звичайний металевий.
Більш дорогий і трудомісткий варіант, але виглядає дуже солідно. Листи закріплюються між квадратними стовпами, викладеними декоративним цеглою.
Листи поміщаються між бетонними стовпами обробленими каменем. Також каменем можна прикрасити бетонний фундамент.
Дуже красива декоративна огорожа. Лист обрамляється рамою з елементами художньої ковки. Кожна секція встановлюється між цегляними, бетонними стовпами або металевими стовпами.

Увага! При будівництві забору з профнастилу своїми руками не варто братися за комбіновані варіанти, якщо у вас немає навичок заливки стрічкового фундаменту і укладання цегли, а також при обмеженому бюджеті.

Далі ми пропонуємо докладну інструкцію по установці стандартного металевого паркану з профнастилу.

готуємо інструменти

Для побудови паркану з профнастилу будуть потрібні наступні інструменти:

  • рулетка (не менше 3 метрів);
  • ямобур (ручний — для легкої грунту, бензиновий — для важкої);
  • кувалда;
  • рівень;
  • шнур;
  • зварювальний апарат;
  • дриль або шуруповерт з насадкою шестигранник.

Увага: робота зі зварювальним апаратом вимагає спеціальної підготовки. Якщо ви не володієте навичками, краще запросити професіонала.

Також можна використовувати технологію установки паркану з профнастилу без зварювання! Надійніше всього лаги скріплюються зі стовпами за допомогою оцинкованих хомутів, які затягуються саморізами.

1. Листи профнастилу для забору

Який профнастил для забору краще купити? За розмірами все просто:

— паркан до 2-х метрів — можна купити забірний профнастил з висотою гофра від 8 до 21 мм (С8, С10, С20, С21)

— паркан понад 2-х метрів і при підвищеній вітрового навантаження — висота гофра не менше 20 мм (С20, С21).

Товщина профнастилу для забору — не менше 0,5 мм.

Ширина профнастилу для забору залежить від висоти гофра.

Висота профнастилу для забору — стандартна — 2 метри, найбільш ходовий діапазон — 1,8 — 2,2 метра.

Залишилося визначитися з видом профнастилу .

Практика показала, що найкращий варіант — двосторонній профнастил для забору — оцинкований лист з двостороннім полімерним покриттям.

Такий паркан буде відмінно виглядати з будь-якого боку і при акуратному зверненні прослужить вам довгі роки.

Візьміть на замітку! Дизайн паркану з профнастилу можна зробити досить цікавим. Сьогодні набирають популярність паркани з профнастилу під камінь і дерево.

2. Стовпи для забору з профнастилу

В якості стовпів використовуються круглі або профільні (прямокутні) труби. Вони випускаються з фарбуванням і без. Якщо хочете побудувати дешевий паркан з профнастилу, можна використовувати труби б / у, але без корозії.

параметри:

Товщина металу для стовпів 2-3 мм (труби б / у — 2,5-3,5мм).

Діаметр круглої труби для забору з профнастилу — 5-7 см.

Перетин профільної труби — 4 * 6 або 6 * 6

Висота труби — висота огорожі від поверхні землі + 50%

Порада: рекомендуємо одразу купити пластикові заглушки, які допоможуть запобігти скупчення води всередині стовпів.

3. Поперечні лаги

Лаги кріпляться до стовпів і будуть служити базою для листів профнастилу забірного. Зазвичай використовують профільну трубу 40 * 20 або 40 * 25, з товщиною металу від 1,5 мм.

4. Кріплення

Найчастіше застосовуються оцинковані саморізи для профнастилу на паркан.

Вони мають гумову прокладку для герметичного з’єднання, а на верхню частину нанесено полімерне покриття під колір листа.

Найбільш ходовий розмір саморізів для забору 5,5х19 мм. При такій довжині гострий кінець залишається всередині профільної труби лаги.

Виконуємо розрахунок паркану з профнастилу

Для простого металевого паркану з профнастилу розрахунок матеріалу виконується наступним чином .

Кількість листів = довжина паркану: корисна ширина листа + 1-2 запасних листа.

Кількість стовпів = довжина паркану: відстань між стовпами + 1.

Увага! Довжина воріт і хвіртки не включається в довжину забору. Для них також необхідні листи і стовпи. Раму воріт і хвіртки простіше виготовити на замовлення.

Кількість лаг = (кількість стовпів — 1) * 2 (якщо поперечних лаг 3, то множимо на 3).

Кількість саморізів = кількість аркушів * 6 (для посилення міцності кількість саморізів можна збільшити).

Матеріали закуплені. Настав час дізнатися, як зробити паркан з профнастилу.

1 крок. розчищення

Місце для забору очищається до грунту. По можливості потрібно вирівняти землю.

2 крок. розмітка

Бурим ями на кутах огорожі, в них строго вертикально встановлюємо стовпи. Перевірити точність вертикалі можна рівнем або схилом.

Між ними натягуємо шнур-шпагат в 2 ряди (краще тримають вертикаль). З цієї лінії будемо встановлювати інші стовпи.

Також вона дозволяє стовпи на одному рівні (при відсутності ухилів місцевості).

3 крок. установка стовпів

По лінії шнура через рівні проміжки (стандарт 2,5 або 3 метри) необхідно пробурити циліндричні лунки під стовпи. При висоті огорожі 2 метра, глибина лунок — 1 метр. Найважливіше питання при влаштуванні огорожі з профнастилу, як краще закріпити стовпи?

1 спосіб

Забивання кувалдою в грунт. Підходить легких огорож, які ставляться на досить твердий грунт. Тут діаметр пробурені отвори повинен бути трохи менше діаметра труби.

2 спосіб

Часткове бетонування. Найоптимальніше рішення для дачі. Стовп встановлюється за рівнем, потім засипається на ½ або ⅔ ями землею, щільно утрамбовується. Простір, що залишився заливається бетоном. Для зміцнення замість землі можна використовувати суміш щебеню з піском.

3 спосіб

Бутованіе. Замість бетону лунка заповнюється дрібним щебенем, який утрамбовується виброплитой. Даний спосіб запобігає випинання стовпів на глинистих ґрунтах, яке відбувається при промерзанні внутрішніх вод.

4 спосіб

Повний бетонування. Підійде для легких грунтів. Вся лунка навколо стовпа заливається бетоном. Подушка з щебеню і піску в даному випадку теж не завадить

Корисна порада. При високому рівні залягання грунтових вод потрібно гідроізоляція лунки. Її можна зробити, проклавши стінки і дно руберойдом.

Інші способи установки вважаються трудомісткими і витратними. Вони підходять для капітальних огорож заміських будинків. До них відносяться монтаж стрічкового фундаменту під паркан з профнастилу, а також установка паркану з профнастилу на палях гвинтового типу.

4 крок. Установка поперечних лаг

Лаги приварюються перпендикулярно стовпів. Попередньо відміряються місця кріплень.

Увага! Відстань від лаги до краю листа повинна становити 20 см.

Після виконання зварювання потрібно ретельно прочистити шви і накласти на них фарбу, інакше корозії не уникнути. Якщо ви вирішили поставити паркан з профнастилу без зварювання, оцинковані хомути не зажадають забарвлення і створять додатковий захист.

5 крок. Кріплення профнастилу на паркан

Лист профнастилу закріплюється на двох лагах за допомогою саморізів. Роботу потрібно робити удвох, захистивши руки будівельними рукавичками (краю листів досить гострі).

Листи кріпимо від воріт або хвіртки з зовнішнього боку. Попередньо потрібно накреслити крейдою пряму лінію, по якій будуть загвинчуватися саморізи. На одному аркуші по одній лагу розташовуються 4 самореза.

Крайні одночасно з’єднують внахлест сусідні листи.

Подивіться відео про монтаж профнастилу, де докладно розповідається про кріпленні листів.

Порада: Верхню лінію паркану можна зміцнити і прикрасити за допомогою П-подібної планки. Вона додасть забору закінченого вигляду. Можна використовувати контрастні кольори.

Отже, ваш паркан з профнастилу готовий

Залишилося очистити його і радіти роботі, яку ви зробили своїми руками. Також пропонуємо вам подивитися відео, де процес будівництва воріт показаний від і до.

Огорожа з профлиста своїми руками: інструкція з монтажу

Паркани з профлиста використовуються повсюдно.

Цей матеріал популярний завдяки простоті і швидкості монтажу, привабливому зовнішньому вигляду і цінової доступності.

Якщо ви згодні з цим твердженням і хочете зібрати собі такий паркан, пропонуємо ознайомитися з поетапним процесом його зведення.

Отримання дозволу на виготовлення огорож з профлиста і установку

Якщо ділянка, на якому буде зводитися паркан, знаходиться в місті, вам необхідно подати заяву до відповідних інстанцій з проханням дати дозвіл на проведення робіт перед тим, як поставити паркан з профлиста. До заяви треба додати креслення майбутнього паркану і будівельні кошторису, затверджені в законному порядку органами архітектурно-будівельного контролю.

Отриманий дозвіл і проектну документацію слід зареєструвати в органах місцевого самоврядування і тільки після цього приступати до будівництва.

Якщо паркан буде зводитися на дільниці, розташованій в передмісті, отримувати дозвіл необов’язково. Буде потрібно лише документи, що підтверджують ваші права на нього.

Недотримання чинного законодавства загрожує штрафом або знесенням незаконно зведеного огорожі за рахунок коштів власника ділянки. Також в майбутньому такий будинок продати не вийде.

Перед зведенням паркану потрібно визначитися, які побудувати ворота з профнастилу своїми руками. Ворота можуть бути орні, відкоти, розсувні.

Простіше спорудити орні, але такий тип воріт вимагає зайвого місця на ділянці для їх відкриття. Щоб не виникло ніяких проблем, слід вибрати тип воріт ще на етапі планування ділянки.

У цій статті написано докладніше про планування заміського ділянки.

Підготовка до монтажу

До початку будівництва треба виконати розрахунок матеріалу з урахуванням периметра території, що підлягає огораживанию, і висоти забору. Пам’ятайте про нахлест. Він витримується в межах від 3 до 10 сантиметрів.

Відразу ж розмічаються межі розташування в’їзних воріт і вхідних хвіртки, розраховується крок монтажу вертикальних опор (зазвичай 2.5-3 метра), розрівнюється ділянку і очищається від сміття.

Для розмітки ділянки буде потрібно рулетка, шнур, і кілки. Останні встановлюються по кутах, де будуть основні стовпи, між ними натягується шнур.

Потім з певним кроком (2.5-3 метра) між основними кілочками забиваються допоміжні.

Не забувають і про майбутні ворота з хвірткою, для них також роблять розмітку.

закупівля матеріалу

Для зведення огорожі необхідно купити:

  • Листи профнастилу. Потрібно знати розміри профлиста для забору. Якщо висота огорожі не буде перевищувати 2.5 метрів, то підійдуть листи марок С8-С21. При висоті огорожі понад 2.5 метрів краще використовувати листи марки С20 або C21. Покриття краще вибирати полімерне
  • Металеві стовпи квадратного або прямокутного перерізу розмірами 40 × 60 мм., Або 60 × 60 мм, з товщиною стінки металу 1-2 міліметра. Для воріт і хвіртки краще брати стовпи 80 × 80 мм.
  • Горизонтальні балки (лаги, поперечки), на які монтується профнастил. Для них використовують труби тих же перерізів, що і у випадку з вертикальними опорами, товщиною металу 2.5 мм. Габарити балок — 20 × 40 або 20 × 20 міліметрів. Відстань між ними — 1 метр 50 сантиметрів. Залежно від того, яка висота буде біля паркану беруть ту чи іншу кількість лаг. Найчастіше їх дві
  • Покрівельні саморізи (оцинковані) з прокладкою з гуми, розмірами 5.5 × 20 мм. На один погонний метр профнастилу потрібно до 14 кріплень

Як побудувати паркан з профлиста

Заливка фундаменту і установка опорних стовпів

Для огорож з профнастилу використовують два типи фундаменту: стрічковий, коли по периметру розмітки виривається траншея певної глибини (глибина стрічкового фундаменту може бути від 50 см до 1,5 м) і заливається бетоном, і локальний, коли під кожен стовп буриться окреме отвір і також бетонується. Для буріння можна використовувати спеціальний бур. Установка опорних стовпів ведеться в наступному порядку:

  1. Спочатку риють яму глибиною 90 см., (Глинистий грунт) або 120 см., (Пухкий грунт). Її дно застилають руберойдом
  2. Проводять установку бічних стовпів і перевіряють їх по висоті, натягнувши між ними шнур. Якщо рівень різниться, в яму додатково підсипають пісок або навпаки, роблять поглиблення більшого розміру. Для фіксації опор в строго вертикальному положенні використовують дерев’яні бруси
  3. Проводять установку проміжних стовпів, в тому числі і для воріт з хвірткою, і також вирівнюють їх по висоті
  4. Засипають в яму біля стовпів бита цегла, камені і трамбують їх за допомогою дерев’яного бруса. Поверх насипають шар піску і заливають отриманий «пиріг» водою для додання йому більшої щільності
  5. Заливають яму бетоном до кінця. Він буде сохнути близько двох тижнів. Перші години періодично контролюють положення стовпів, при необхідності вирівнюючи їх
  6. Коли бетон повністю застигне можна біля вертикальних опор зробити цегляну кладку

Якщо ви вирішили робити локальний фундамент для паркану з профлиста, робіть поглиблення діаметром 25 сантиметрів і глибиною, більшою, ніж глибина промерзання грунту у вашій місцевості.

Стрічковий фундамент використовується в будівництві різного типу будинків. Буває заглиблений стрічковий фундамент і мелкозаглубленний.

Перший вид фундаменту використовують для будинків з підвалом або будинків понад одного поверху, другий — для невеликих господарських будівель і одноповерхових будинків. На стрічковому фундаменті можна побудувати будинки з каліброваного бруса.

Калібрований брус має хороші теплоізоляційні якості і забезпечує мікроклімат, комфортний для людини.

На мелкозаглубленних стрічковому фундаменті також можуть бути побудовані дачні каркасно-щитові будинки, будинки за канадською технологією і багато інших.

Про дачних каркасно-щитових будинках читайте в цій статті, а про те, як побудувати будинок за канадською технологією, написано тут.

Обидва типи будівель зводяться в швидкий термін.

Установка поперечних труб (лаг)

Коли бетон застиг, приступають до монтажу поперечних труб. Їх кількість залежить від висоти паркану.

Відстань між лагами витримують в півтора метра. Стикуються їх з вертикальними стовпами за допомогою зварного шва.

Якщо досвіду в цій справі немає, краще зверніться за допомогою до фахівця.

Коли все перемички приварені, приступають до фарбування місць зварювання, тим самим захищаючи метал від корозії. Верх вертикальних опор закривають заглушками.

Монтаж воріт і хвіртки

Виготовлення воріт і хвіртки — найскладніший процес. Спочатку зварюються рамкові конструкції з діагональними або горизонтальними зв’язками.

Стовпи хвіртки і воріт з’єднуються між собою поперечною лагой, для додання конструкції більшої жорсткості. Далі зібрані каркаси кріпляться до стовпів і зашиваються листами профнастилу.

Можна відразу змонтувати профнастил і після встановити ворота і хвіртку.

Кріплення профнастилу на каркас

Кріплять профнастил спецсаморезамі з гумовими прокладками. На один погонний метр профнастилу використовують від 12 до 14 кріплень. Монтаж профнастилу починається у напрямку від воріт в обидві сторони. Накладання листів — одна хвиля, відстань між саморізами — 2 хвилі.

Монтаж закінчено, можна приступити до прибирання території. Сміття, що скупчилося треба зібрати і віднести туди, де його місце. З забору можна видалити запал і почати радіти новим видом своєї ділянки.

про те, як зробити паркан з профлиста своїми руками

Паркан з цегли і профлиста

Пристрій огорож з профлиста

Забір на дачі з профлиста з внутрішньої сторони

Будуємо паркан з профнастилу своїми руками — інструкція, креслення, відео

Будь домовласник прагне оточити свій будинок парканом, який є не тільки засобом захисту власності, то також допомагає захистити недоторканність приватного життя тих людей, які проживають за ним.

При виборі матеріалу кожна людина виходить з власних критеріїв, найбільш універсальними серед яких є довговічність, практичність, простота монтажу і обробки. Саме цими властивостями володіє профнастил, який на відміну від сітки-рабиці, паркан з якої ми розглядали, дозволяє повністю приховати будинок від чужого погляду.

Розглянемо, яким же чином взятися за спорудження паркану з настільки поширеного і улюбленого багатьма матеріалу.

Підготовка до встановлення паркану

Щоб роботи по установці паркану відбувалися без перебоїв і затримок, необхідно провести деякі підготовчі заходи.

Основними з цих заходів є:

  • Розрахунок необхідної кількості і закупівля матеріалу. З цією метою слід визначити периметр огороджувальних території і прийняти до уваги висоту планованого паркану.
  • Визначення місць установки хвіртки і воріт для в’їзду автотранспорту.
  • Визначення кроку установки опорних стовпів. Крок визначається, виходячи з конкретних умов, але він не повинен перевищувати 3 метри.
  • Підготовка ділянки до проведення робіт. З цією метою із зони майбутніх робіт повинні бути вилучені всі предмети і елементи, які є перешкодою, а сама зона повинна бути вирівняна.

розмітка

В першу чергу визначаються і розмічаються ті місця, де буде встановлюватися паркан. З цією метою між кутами майбутнього паркану натягується шнур, уздовж якого розмічається установка опорних стовпів.

В якості опорних стовпів, як правило, використовуються металеві труби або квадратні профілі. Звичайно, можливе використання і дерев’яних стовпів або брусів, але при цьому необхідно не забувати про нетривалому терміні їх служби.

У разі застосування металевих елементів необхідно звернути велику увагу на запобігання корозії.

З цією метою всі елементи повинні бути пофарбовані ще до установки, а їх верхні зрізи закриті за допомогою будь-якого матеріалу, здатного запобігти потраплянню вологи у внутрішні порожнини.

Опорні елементи повинні мати такі розміри:

  • діаметр не менше 75 мм, якщо використовуються труби
  • перетин близько 60 × 60 мм, якщо застосовуються квадратні профілі.

Установка опорних стовпів

Установка стовпів починається з підготовки ям, які можуть бути зроблені за допомогою ручного бура. Глибина ям може бути від 70 до 100 см, що визначається висотою паркану. Як правило, глибина дорівнює 30% висоти паркану.

Сама ж установка опорних стовпів може проводитися за допомогою трамбування або бетонування.

Причому, перший спосіб відрізняється дешевизною, а другий — надійністю.

У разі бетонування бетонний розчин готують з суміші цементу, піску, щебеню в співвідношенні 1: 3: 4, розведеного водою.

Установку стовпів необхідно проводити в наступній послідовності:

  • Встановити крайні стовпи і натягнути шнур по їх верхньому зрізу.
  • Висоту проміжних стовпів вирівнювати по натягнутому шнуру.
  • За допомогою будівельного рівня або схилу перевіряти правильність фіксації кожного стовпа.
  • Черговий стовп встановлювати тільки після затвердіння бетону під попереднім. Цей термін можете складати від 2 до 3 діб.

монтаж лаг

Встановивши стовпи, необхідно перейти до монтажу межстолбових лаг, на яких буде кріпитися профнастил. Дана операція проводиться, як правило, за допомогою зварювання. Однак її можна також виконати за допомогою болтів.

Як лаг можуть використовуватися:

  • куточок розміром 40 × 40 мм
  • профіль прямокутного перетину 25 × 40 мм.

На кожен метр висоти забору повинно припадати не менше однієї лаги. Закінчивши монтаж каркасної конструкції, необхідно покрити її шаром фарби з метою запобігання можливої ​​корозії.

монтаж профнастилу

Монтаж профнастилу на підготовленому каркасі є завершальним етапом всіх робіт.

Кріплення листів проводиться за допомогою саморізів по металу, закручуємо шуруповертом або електродрилем з битою в заглиблені частина хвилі на відстані 100-150 мм один від іншого. За допомогою натягнутих шнурів можна контролювати висоту установки листів профнастилу та рівень ввертиванія саморізів.

В ході робіт необхідно дотримуватися запобіжних заходів, оскільки всі металеві кромки є гострими. Ці кромки необхідно підфарбовувати за допомогою спеціальних полімерних фарб, а всі роботи слід проводити в захисних рукавицях.

Для відрізання профнастилу слід користуватися болгаркою, попередньо вдягнувши захисні окуляри. Утворені при розпилюванні кромки необхідно обробляти напилком.

Особливості пристрою огорож з профлиста

На сьогоднішній день найбільш вигідними, економним і привабливим огорожею приватної ділянки є паркан з профнастилу.

Цей будівельний матеріал відносно легкий, досить стійкий до зовнішніх впливів і володіє багатьма іншими перевагами.

Технологія будівництва паркану з профільованого листа містить наступні етапи:

Сьогодні паркани і огорожі виконують не тільки захисні функції, але і є самостійними декоративними елементами.

  1. Визначення межі ділянки, який буде обгороджений зводяться парканом, і її розмітка. Цей пункт дуже важливий, так як правильно розрахований периметр допоможе визначити точну кількість необхідного матеріалу (профлиста), потрібного за технологією для установки паркану навколо приватної садиби. Крім того, саме загородження тримається за рахунок укріплених стовпів, до яких кріпляться спеціальні лаги, що відповідає технології будівництва паркану з профнастилу. Відстань між стовпами повинна варіюватися в певних межах, і достовірна довжина всіх сторін огорожі є дуже важливою для правильних розрахунків.
  2. Так як основними підтримують елементами забору є стовпи, то їх установка — відповідальний етап при монтажі огорожі з профільованого листа.

Несучі елементи можуть бути закріплені трьома способами

Забивання стовпів безпосередньо в грунт. Цей спосіб підходить тільки для певного типу грунту — має тверді мергельні породи.

Так як в якості полотна забору використовуються профільовані оцинковані листи, то в якості несучих елементів в цьому випадку застосовуються спеціальні металеві труби різного перерізу.

Правильно встановлений паркан служить відмінною звукоізоляцією, не пропускає шум вулиць і жвавих трас.

Для того щоб вони могли утримати на собі вагу цілого паркану з профнастилу, їх слід забивати в ґрунт на глибину не менше 1,2 м — інакше не можна говорити про будь-якої стійкості огорожі. Діаметр відповідних труб не повинен бути менше 6 см — інакше конструкція не буде міцною.

Бетонування несучих металевих стовпів. Цей спосіб фіксування несучих елементів є найбільш трудомістким як під силу, так і за часом, але зате дуже надійним.

Застосовується в основному при великій висоті огорожі, так як пропорційно висоті зростає і вага загородження. Крім того, від передбачуваної висоти залежить і діаметр металевих труб, які виступають в ролі опорної конструкції.

Так, при висоті більше 2 м необхідно використовувати металеві труби діаметром не 6, а 8 см.

Установка відбувається наступним чином: в грунті готуються ями глибиною не менше 1,5 м.

На дно кожного поглиблення насипають гравій висотою в 10 см, і вже в нього встановлюється металева несуча опора необхідного діаметра.

Крім того, перед заливкою бетону потрібно вирівняти стовпи по натягнутій мотузці, щоб не було викривлення забору. При похибки більше 5 мм листи профнастилу будуть погано триматися на опорних стовпа, за рахунок чого вся споруда опиниться під загрозою.

Після заливки бетону необхідно не чіпати металеві труби протягом декількох днів — тільки так вони зможуть бути надійно закріплені в бетонному «стакані».

Використання стрічкового фундаменту для огорожі. Часто при будівництві огорож з профнастилу застосовується спеціальний мелкозаглубленний стрічковий фундамент.

В даному випадку глибина, на якій розташовується фундамент, не перевищує 50 см. Підготовлена ​​таким чином траншея по ширині своєї не повинна перевищувати 15-20 см.

У ній на певній відстані (1,5-1,8 м) готують ями для металевих опорних конструкцій глибиною не менше 1,3-1,6 м.

Проста, невисока огорожа прикрашає ділянку.

Після цього дно траншеї рясно посипається піском і проливається водою, після чого гарненько утрамбовується.

На невеликій відстані один від одного в середині траншеї встановлюються прути арматури товщиною не менше 7-9 мм. Вони не повинні стосуватися дна траншеї.

Відповідно, їх розміщують на спеціальних опорах.

Такий фундамент підноситься над землею не менше ніж на 20-25 см. Для нього необхідна опалубка.

Після проведення всіх підготовчих робіт в приготовані так, як слід ями встановлюються опорні стовпи, після чого вся траншея заливається бетоном.

Тут важливо дати бетонному розчину вистоятися і зміцніти протягом однієї або двох тижнів.

Якщо монтаж огорожі випадає на спекотні дні, необхідно прикрити свіжий бетон ганчіркою і періодично змочувати її, запобігаючи таким чином розтріскування бетонного фундаменту.

Завершальні моменти монтажу

Третім, проміжним і найлегшим етапом, відповідним технології установки парканів, є навішування на металеві опорні труби спеціальних лагів, на які і будуть безпосередньо кріпитися листи профнастилу. Під лагами в цьому випадку необхідно розуміти таку ж профільну трубу.

Монолітно-стрічковий фундамент для парканів один з найбільш затребуваних в нашій країні.

Як правило, лаги розташовуються в два ряди — по верхньому краю металевих опор і по нижньому. При висоті огорожі більше 2 м можна додати ще третій лаг — посередині.

Вони повинні кріпитися до несущіму стовпа за допомогою саморізів, які повинні бути посаджені на ущільнювач — для запобігання корозії металу як несучої опори, так і самого лага.

І нарешті, завершальний етап — кріплення листів профнастилу на підготовлений каркас. Як правило, для цього використовуються саморізи з ущільнюючої прокладкою, яка попередить корозію металу при кріпленні профнастилу до металевим лагам.

Листи профнастилу завжди кріпляться внахлест на рівень однієї хвилі — для більшої міцності конструкції. Кількість необхідних саморізів розраховується виходячи з того, що мінімальний крок між укрученими саморізами повинен бути не більше 50 см.

Крім того, при роботі з профільованими листами обов’язково потрібна наявність товстих і міцних господарських рукавичок — так як краю листів профнастилу можуть бути дуже гострими, а порізи від них — глибокими і погано гояться. Крім того, для монтажу забору потрібно мінімум дві людини.

Якщо самостійно не виходить змонтувати паркан, провівши всю необхідну підготовку, краще покликати людей, зайнятих в галузі будівництва огороджень — по крайней мере, паркан не буде зроблений наполовину.

Що потрібно для використання технології монтажу забору?

Щоб не виникало ніяких нюансів при роботі, можна вважати, що вищеописана технологія установки забору підходить для монтажу будь-якого виду профільованого листа в якості огорожі. При установці загородження потрібні такі інструменти, як:

  • схил;
  • шуруповерт;
  • кувалда;
  • бензобур.

Така операція, як установка огорожі приватного ділянки, цілком може бути зроблена безпосередньо господарем будинку, особливо в разі нескладної конструкції огорожі.

Однак якщо паркан не дерев’яний, а металевий, цегляний або з профільованого листа на бетонному фундаменті, то може знадобитися робота фахівців.

Ковані решітки та в’їзні ворота, що мають автоматичний привід — це вже не розкіш, а досить реальний варіант оформлення входу / в’їзду на свою ділянку.

На сьогоднішній день гостро стоїть лише питання ціни.

У технології будівництва парканів немає нічого складного. Успіхів!

Монтаж паркану з профлиста: алгоритм і «підводні камені»

За співвідношенням ціна / якість монтаж огорожі з профнастилу справедливо вважається оптимально вигідним рішенням для облаштування довговічного огорожі.

Нефарбований оцинкований металопрокат справно служить мінімум 10 років.

Монтаж паркану з профлиста своїми руками — справа здійсненне і теоретично може знизити загальну кількість витрат приблизно на 10-15%.

Ми розповімо про технології, її етапах і складнощі, щоб дати можливість читачам самостійно оцінити свої можливості і перспективи.

Не варто забувати, що якість настановних робіт істотно впливає на термін служби конструкції.

Особливості матеріалу для огорож з профлиста

Відразу варто сказати про бажаних видах настильного матеріалу, який спростить установку огорожі з профлиста.

Стандартна маркування настилу для зборів містить букву «С» і ряд цифр: перші позначають висоту рельєфу, а потім через дефіс вказується ширина листа в міліметрах.

Для вертикального укладання годяться величини в діапазоні С8-С25. Намагайтеся вибирати рельєф, зручний для різання: з нескладної формою хвилі. Наприклад, такий тип:

Зображення №1: профлист С8 зі схемою і розмірами

Експерти «майстрових» радять використовувати для огорож з профлиста матеріал з товщиною металевої основи не менше 0,5 мм.

Більш тонкий настил не зможе забезпечити досить міцну захист, його краще застосовувати для огорожі господарських приміщень, тимчасових кабінок, сараїв.

Щоб металевий паркан з профлиста радував вас довгі десятиліття, варто віддати перевагу НЕ оцинкований лист, а покритий полімерною смолою або пластоізолем. Але і оцинкований матеріал цілком перспективний: продається за низькою вартістю і підходить для відкладеної у часі фарбування (здатний «чекати» 1-5 років).

Як розрахувати метраж профлиста для установки забору

Розрахунок необхідного обсягу укривного матеріалу можна зробити за формулою:

  • кількість (в штуках) = периметр (в метрах) / ширина одного листа (в метрах).

Припустимо, ділянку площею в 6 соток і довжиною сторін 20 і 30 метрів.

  • Визначаємо периметр: Р = (20 + 30) х 2 = 100 метрів.
  • Вважаємо кількість листів металопрокату, якщо відомо, що ширина кожного 1150 мм: 100 / 1,15 = 86,95.

Округляємо в більшу сторону і отримуємо 87 штук.

Встановлення огорожі з профлиста складається з 3 головних етапів:

  • облаштування опор;
  • монтаж каркаса;
  • навішування настилу.

Порядок установки стовпів: спочатку кутові, потім воротні і в останню чергу проміжні. Між кріпленням кутових опор і наступними етапами роботи рекомендовано зачекати менше 3 діб, для того щоб опори міцно встали на свої місця.

При складанні каркаса важливо економно використовувати матеріал лаг. Якщо відстань між опорами сильно перевищує довжину труби, краще варити каркас НЕ встик, а методом накладення.

Настил кладуть у напрямку від воріт (парадній частині забору) в обидві сторони.

Так нестиковки або заплатки припадуть на задню частину огорожі і не зіпсують вид ділянки. Існує два варіанти укладання настилу: встик і внахлест.

Найчастіше використовується метод внахлест, він підвищує надійність всієї конструкції.

Інструменти, які знадобляться для роботи

  • Дриль, болгарка, зварювальний апарат, молоток, заклепки і клепочное апарат, будівельний рівень, линва або дріт, рулетка і … власне ваші руки.

Як видно з вищеописаного, процес установки не так вже й складний, але вимагає хоча б початкового рівня володіння будівельним інструментом і непоганий фізичної підготовки (переносити профлист і забивати в землю металеві опори під силу не кожному). Тим часом виготовлення забору під ключ — послуга, яка, як то кажуть, напрошується сама собою, адже все одно десь доведеться закуповувати матеріали. У Києві і Підмосков’ї будівельний ринок наповнений пропозиціями швидко і недорого розрахувати і встановити огорожу будь-якої форми. Ми пропонуємо звернути увагу на наші розцінки.

Ціни на виробництво огорож з профнастилу під ключ в компанії «майстрових»

Тривалий досвід і великі обсяги замовлень дозволяють нам пропонувати виготовлення огорож з профнастилу під ключ по регіональним цінами в столиці, тобто дешевше.

Ми працюємо з певною групою виробників матеріалів. Всі характеристики сировини перевірені (і не раз), підтверджені документально — сертифікатами. Для виробництва елементів конструкцій ми створили власні цехи.

У них встановлено передове обладнання і працюють кваліфіковані майстри.

Наші дизайнери та інженери своєчасно впроваджують кращі технології в виробничий процес, так що асортимент і експлуатаційні характеристики продукції, що випускається постійно поліпшуються.

Підсумком такого поступального професійного розвитку стають і невисокі ціни на будівництво паркану з профлиста.

Градацію тарифів, а також ціну робіт по установці завжди можна побачити на сторінці прайс-лист на паркани.

Там же вказано можливі варіанти забарвлення профлиста, у нас багата палітра матеріалів.

Для прикладу наводимо кілька фото здійснених проектів.

Фото №1: Готовий паркан з профлиста під ключ. Приклад № 1

Фото №2: Готовий паркан з профлиста під ключ. Приклад № 2

Фото №3: Готовий паркан з профлиста під ключ. Приклад № 3

Технологія монтажу паркану з профнастилу своїми руками

Профнастил — будівельний матеріал, попит на який не тільки залишається стійко високим, а й неухильно зростає.

Технологія виготовлення металевого профілю полягає в наступному: сталевий лист піддається профілізації для додання йому міцності, потім слід оцинковка і покриття полімерною емаллю.

В результаті виходить високоміцне виріб, стійке до впливу атмосферних опадів і руйнівних механічних впливів.

Багатьох цікавить, як зробити паркан з профнастилу самостійно. Перед спорудою забірної конструкції з профлиста своїми руками ознайомтеся з рекомендаціями професіоналів.

Плюси паркану з профнастилу

  • Значний термін експлуатації. Огорожа з профнастилу буде захищати ділянку десятиліття, зберігаючи первісну естетичну привабливість, якщо ви поставите його на стрічковий фундамент.
  • Великий діапазон колірних рішень.Виробники пропонують різноманітні колірні рішення і способи оформлення профлиста, тому можна купити і встановити паркан, що підходить під дизайн ділянки і архітектурні нюанси будівель.
  • Замовлення листів, відповідних необхідним параметрам по ширині і висоті.
  • Легкість у догляді і експлуатації. Періодично промивайте поверхню профлиста від забруднень за допомогою шланга і все.
  • Стійкість до різких температурних перепадів.
  • Демократична вартість.Поєднання приємною ціни і експлуатаційних характеристик робить профнастил настільки популярним матеріалом.
  • Оперативність монтажу. З нехитрою технологією складання можна впоратися своїми руками.Також самому можна замінити окремі частини забору в разі їх виходу з ладу. За середніми показниками пристрій такого забору займає не більше дня.
  • Неприпустимість стороннього втручання.Сьогодні багатьом господарям важливо захистити ділянку від сторонніх очей сусідів, випадкових перехожих і т.д. І з цим завданням профлист справляється на ура, адже він є цілісною конструкцією. А висота в 3-5 метрів дозволить мешканцям почувати себе комфортно на власній території. Така конструкція з профлиста забезпечує ще й гідні характеристики шумоізоляції, а також надійно захищає ділянку від пилу.

Переходимо до практичної частини і дізнаємося, як побудувати паркан з профнастилу.

Підготовка до монтажу паркану з профнастилу своїми руками

Перед початком роботи по установці паркану своїми руками підготуйте потрібну кількість матеріалу, витратних елементів і інструментарію.

Для монтажу своїми руками вам будуть потрібні:

  • профнастил;
  • опорні стовпчики;
  • труби для лаг;
  • матеріал для фундаменту або утрамбовки;
  • мотузка;
  • грунтовка;
  • рівень;
  • пристрій для зварювання;
  • ємність для цементу;
  • дриль;
  • свердло;
  • заклепочник;
  • заклепки або саморізи по металу.

Щоб визначити необхідну кількість профлистов, виміряйте периметр майбутнього огородження і з урахуванням його висоти.

Попередньо визначте місце розташування воріт для в’їзду автотранспорту і вхідний хвіртки, розрахуйте дистанцію між опорними стовпами і не забувайте, що таке відстань не може перевищувати три метри.

Після приступайте до підготовки ділянки для робіт. Підготовча робота полягає в збиранні сторонніх об’єктів, які в теорії можуть заважати встановленню огорожі, розрівнюванні грунту і прилеглої місцевості.

Монтаж паркану з профнастилу

Якщо ви станете здійснювати установку своїми руками, розмітьте робочу зону, місця для опорних стовпчиків, воріт, хвіртки і т.д. Для цього натягніть мотузку, яка буде уособлювати листи з профлиста.

Для опорних стовпчиків підійдуть такі матеріали:

  • труби потрібної висоти;
  • профілі з квадратним зрізом;
  • дерев’яні бруси.

В останньому випадку термін служби паркану з профнастилу обмежений, оскільки дерево схильне до гниття і руйнування незалежно від ступеня його обробки. У металу є недолік — схильність до корозії, яку краще уникнути, пофарбувавши стовпи.

Дірки вгорі закрийте вологонепроникним матеріалом, щоб дозволить мінімізувати потрапляння дощової води всередину стовпчика. Підбирайте труби діаметром не нижче 7,5 см. Параметри профілю з квадратним зрізом повинні стартувати від 6х6 сантиметрів.

Наступний крок — створення поглиблень під опорні стовпчики. Використовувати найкраще ручний бур. Оптимальна глибина — 1/3 від висоти паркану.

У довжині це коливається від 70 см до 1 метра. Після створення поглиблень в них монтуються опорні стовпчики.

Для дренажу засипте ямку на 10-15 см галькою і піском.

Зміцнення стовпів здійснюється 2-мя методами:

  • Бетонування. Вибираємо стовпової, стрічковий або Столбово-стрічковий фундамент. Столбовий фундамент — дешевий спосіб, стрічковий фундамент — надійний і грунтовний.
  • Утрамбовка. При переувлажненной грунті паркан може не витримати навантаження. На піщаних і торф’яних ґрунтах використовувати утрамбовку не доцільно.

У обох способів є плюси. Утрамбовка не вимагає витрат, крім фізичних сил.

Облаштування фундаменту коштує дорожче, але і забезпечує гідну міцність.

Бетонна суміш може бути різною за складом, але економити на цементній складової для фундаменту не варто. Що краще? Звичайно стрічковий фундамент.

Основні принципи установки опорних стовпчиків для профнастилу:

  • Першими варто встановлювати крайні стовпи по периметру, і вже після їх установки і натягування мотузки починати монтаж інших опорних конструкцій.
  • Чіткість установки перевіряти за допомогою рівня або схилу. Ретельно стежте за розміткою.
  • При бетонуванні стовпців приступати до наступного етапу роботи слід тільки через 2-4 дня, коли бетон повністю пройде стадію застигання.

Після установки стовпчиків і застигання бетонної суміші починайте пристрій перемичок, на які будуть кріпитися профлисти.

Виберіть одну з 2-х варіацій кріплення перемичок:

  • приварювання за допомогою зварювального апарату;
  • прикручуванням за допомогою шурупів, під які заздалегідь робляться отвори в стовпах.

Кількість перемичок (лаг) — не менше 2-х штук на паркан (лист профнастилу довжиною 2 метри). Для перемичок візьміть куточки 40 на 40 мм або квадратні труби 25 на 40 мм.

Коли завершите пристрій профлиста, покрийте матеріал фарбою і лаком. Це дозволить надійно захистити паркан з профлиста від корозії.

Профнастил поєднується з цеглою для облицювання стовпів.

Це забезпечить індивідуальність і привабливість будівлі і захистить каркас від руйнівного впливу.

Заключний етап — монтаж листів профнастилу до каркасному спорудження з труб. Приєднувати профнастил на лаги слід за допомогою спеціальних шурупів, які закручуються електродрилем або шуруповертом.

Правильність установки профнастилу перевіряйте по шнуру або натягнутою мотузці. Саморізи угвинчувати у внутрішні хвилі листів, дотримуючись дистанції 1 — 1,5 метра.

Точність установки шурупів відстежуйте за допомогою натягнутої мотузки.

Листи профнастилу маю гострі кромки, так що краще працювати в рукавичках або попередньо сточивши гострі ділянки. Листи коротшають, підрізають за допомогою болгарки. Не нехтуйте технікою безпеки (захисні окуляри). Гострі зрізи сточують напилком.

В даному матеріалі немає інформації про монтаж воріт, хвірток і так далі. Подумайте про це завчасно і нанесіть на план споруди, якщо він передбачений.

Про автора

admin administrator