Як дізнатися що в мене скоро місячні

Авторadmin

Як дізнатися що в мене скоро місячні

Зміст:

Як зрозуміти, що місячні скоро почнуться: основні ознаки

Всіх нас дуже часто засмучує така мила несподіванка, як перший день менструації. А милого в ній рівно стільки: чому саме зараз?! Як зрозуміти, що місячні скоро почнуться, щоб таких несподіванок у нашому календарі було якомога менше?! Ми і поговоримо про найяскравіші і достовірні ознаки швидкого початку критичних днів.

Як зрозуміти, що місячні скоро почнуться

Частіше провісники для кожної жінки і дівчини є поняттям індивідуальним і потребують усвідомленого підходу. Прислухаючись до себе і реакцій свого організму, можна без зусиль визначити не тільки приблизний часовий проміжок, але і конкретний день і навіть годину. Зміни молочних желіз, процеси, що відбуваються в порожнині матки і в яєчниках, не залишаться без уваги, якщо ми зрозуміємо, чого чекати, і що буде першим дзвіночком. Зазвичай початок неминучого процесу випадає на період останньої фази менструального циклу (МЦ), але іноді зачіпають всю його другу половину.

Провісники місячних

Зрозуміти, що скоро настануть місячні, досить просто, знаючи деякі особливості власного організму, а визначитися з часовими проміжками допоможе посилення тих чи інших симптомів.

  • Набухання молочних желіз – збільшення їх у розмірі, нагрубання, болючі прояви. Можливі необільні виділення з сосків, які частіше бувають помітні у вигляді вже створожившого секрету.
  • Тягнучі болі в низу живота – підготовка матки до відторгнення свого внутрішнього шару (ендометрія) нерідко супроводжуються больовими відчуттями, вираженими більшою або меншою мірою залежно від індивідуальних особливостей організму. Болі можуть бути пов ‘язані з гормональними порушеннями, тому вимагають спостереження і консультації з гінекологом.
  • Шкірні висипання – не обов ‘язкова, але часта ознака, пов’ язана з гормональними змінами.
  • Біль у попереку – як прояв змін у матці.
  • Випорожнення кишківника – нормальна реакція організму, в якому не порушено обмін речовин. У період перед менструацією організм позбавляється від усього зайвого, в тому числі задіяна і гладка мускулатура кишечника. У деяких випадках больові відчуття перед менструацією пов ‘язані якраз з перевантаженістю кишківника, і дискомфорт зникає з його випорожненням.

Існують ще й суб ‘єктивні провісники місячних. До них відносять підвищення апетиту, у деяких спостерігається готельність ніг, особи, багато хто скаржиться на стан, близький до депресії, і загальне порушення моральної стійкості або передменструальний синдром (ПМС).

Поняття передменструального синдрому

Чоловіки його заперечують, жінки стверджують, що відчувають його дію на собі. Спірний у своєму існуванні ПМС багатьом представницям прекрасної статі допомагає знайти відповідь на питання: “Як зрозуміти, що місячні скоро почнуться?” “. Вчені, які займаються вивченням подібного питання, не тільки підтверджують його наявність, але і підрозділяють на кілька видів. Ознаки, що скоро почнуться місячні:

  • Нервово-психічний вигляд – супроводжується дратівливістю, плаксивістю, депресивними станами. Жінки відчувають то слабкість, то поводяться агресивно. Швидка зміна симптомів вважається нормою і не належить до розладів свідомості.
  • Відрізковий вигляд – проявляється набуханням молочних желіз, набуханням рук, ніг, обличчя, здуттям живота, загальною слабкістю організму.
  • Цефалгічний вигляд – жінки скаржаться на посилення головного болю, запаморочення, напади нудоти. При такому вигляді ПМС частіше проявляються ознаки депресії, а також скарги на погіршення здоров ‘я.

Що відбувається з яєчниками перед менструацією

Яєчники перед місячними зазнають характерних змін, пов ‘язаних з МЦ. В організмі здорової жінки вони незмінні і відбуваються за певним сценарієм. Приблизно в середині циклу (13-16 день) дозріла яйцеклітина виходить з яєчника, попередньо утворюючи випинання, яке при УЗД-діагностиці виглядає як функціональна киста.

Коли ж стінка яєчника лопається і яйцеклітина виходить з нього, багато жінок відчувають болі в правій або лівій підвздошній областях. У місці виходу яйцеклітини утворюється жовте тіло, що виробляє гормон вагітності прогестерон, який стимулює утовщення ендометрія і робить його підготовленим до прикріплення заплідненої яйцеклітини. Якщо ж запліднення не настає, жовте тіло руйнується, і гормону виробляється недостатньо, що призводить до відторгнення ендометрія, і настає менструація.

Болючі відчуття в області яєчників під час менструації вважаються патологічними і вимагають консультації.

Болючі менструації

Жінки, для яких менструація – це не тільки щомісячні зміни організму, а й незмінні больові відчуття, потребують консультації акушера-гінеколога. Важливим етапом стане не тільки зникнення болів, а й визначення їх причин. Найбільш частим методом нормалізації всього МЦ є призначення гормональних протизаплідних засобів. Для тих, хто хоче позбутися основних симптомів, ідеальним варіантом стане використання пероральних спазмолітиків (“Но-шпа”) або місцеве застосування ректальних свічок з папаверином.

Безсимптомний період передменструального періоду

Для жінок, передменструальний період яких не має жодних клінічних симптомів, а ознак того, що скоро почнуться місячні, немає, єдиним виходом буде ведення календаря критичних днів, щомісячне спостереження за тривалістю менструального циклу. Таким чином, початок місячних буде очікуваним і не принесе незручностей.

Тепер ви знаєте, як зрозуміти, що місячні скоро почнуться. Не хворійте, і нехай критичні дні стануть для вас лише фізіологічним процесом, і не більше того.

Як зрозуміти, що скоро місячні: ознаки наближення менструації

Розповідаємо, як зрозуміти, що скоро почнуться місячні, які ознаки перед початком першої менструації та які симптоми можуть бути при затримці.

  1. Як зрозуміти, що скоро перші місячні
  2. Симптоми наближення менструації
  3. Як підготуватися до перших місячних
  4. Як зрозуміти, що скоро підуть місячні
  5. Спазми внизу живота
  6. Поява акне
  7. Болісні відчуття у грудях
  8. Перепади настрою
  9. Депресивний стан
  10. Труднощі із засипанням
  11. Порушення у роботі кишечника
  12. Метеоризм та збільшення об’єму живота
  13. Болі в попереку
  14. Головний біль
  15. Загострення хронічних захворювань
  16. Підвищений апетит
  17. Як зрозуміти, що скоро місячні при затримці

Як зрозуміти, що скоро перші місячні

Перша менструація у житті дівчинки, що називається менархе – це особливий етап дорослішання. Після того як починаються менструальні цикли, дівчинка стає статевозрілою і здатна до зачаття. Перші місячні найчастіше починаються у віці від 10 до 15 років, у середньому це відбувається у 12-13 років. Спостерігаючи за змінами у своєму тілі, ти зможеш підготуватися до цього моменту і знатимеш, чого чекати.

Менструальний цикл вважається від першого дня менструації до першого наступного дня. Середня тривалість становить 28 днів, але нормальною вважається тривалість від 21 до 45 днів. Перші кілька циклів можуть бути довшими або можуть бути нерегулярними — деякі з них коротші, інші довші, і це нормально. Організму потрібно близько двох років, щоби встановити цикл. Навіть після того, як цикли стали регулярними, вони можуть відрізнятися за тривалістю через різні фактори.

Симптоми наближення менструації

  1. «Набухання» в ділянці грудей — одна з ранніх ознак наближення місячних, яку легко помітити. Це не пов’язано зі зростанням грудей або зі збільшенням молочної залози, і проявляється як набряклість, опуклість сосків, болючі відчуття при дотику.
  2. Поява волосся в області лобка теж перша ознака початку статевого дозрівання. У середньому через 4 роки після появи рослинності в паху почнуться менструальні цикли, але можуть розпочатися і раніше – через 1,5 роки, або пізніше – через 6 років. Пахвами починає рости волосся приблизно за 4 місяці до менархе.
  3. Зростання грудей та збільшення розміру бюстгальтера для дорослих відбувається за 3-6 місяців до початку менструальних циклів. Розмір грудей може збільшитися трохи, наприклад можуть підійти чашки А, а може збільшитися до або С. У цей період формується той розмір, який залишиться в дорослому віці. Також змінюється форма стегон, вони стають округлішими. Фігура стане жіночнішою, зникає підліткова незграбність.
  4. Збільшується кількість вагінальних виділень. В нормі вони прозорі або білі, не мають вираженого запаху, і в більшості випадків не завдають незручностей. Це лише ознака того, що організм готується до дорослішання. Після появи таких виділень може пройти кілька місяців або рік, перш ніж почнуться менструації.
  5. Змінюється настрій: ти можеш стати більш вразливою та чутливою. З’являється дратівливість через дрібниці, виявляються різкі перепади в настрої. Ти швидше втомлюєшся, і можеш гірше спати ночами. Це також відбувається через дію гормонів.

Як підготуватися до перших місячних

Перед тим, як почнеться менструація, ти можеш помітити набряклість і тяжкість внизу живота, біль у ділянці тазу. Можеш відчувати слабкість та втому. Менструальний цикл супроводжується кров’яними виділеннями. Поява червоно-коричневих чи бурих плям крові – це головна ознака менструації. Виділення бувають різними по рясності: їх може бути мало, а можливо тобі потрібно змінити кошти гігієни кілька разів. Кров при цьому становить лише 30-40 мл, тобто приблизно дві столові ложки, що зовсім небагато для організму. Тривалість місячних може бути від 3 до 5 днів, але буває коротшою або довшою. Найінтенсивніші виділення припадають на перший день.

Ти можеш заздалегідь підготуватись до цього дня і тримати під рукою прокладки, щоб використовувати їх у потрібний момент. Після початку менструацій заведи календарик, у якому відзначатимеш дати початку циклу. Це допоможе відслідковувати тривалість і регулярність циклів, і тобі буде простіше зрозуміти, коли чекатиме місячні наступного разу.

Як зрозуміти, що скоро підуть місячні

Майже 90 відсотків жінок стикаються з симптомами ПМС – передменструального синдрому. Ознаки можуть відрізнятися, бути більш вираженими чи майже непомітними. В одних жінок слабко виявляються симптоми наближення менструації, іншим доводиться значно знижувати повсякденне навантаження, і це нормально. Симптоми ПМС розвиваються ближче до 20 років і перші роки менструації можуть проходити без них. При цьому у багатьох прояв передменструального синдрому посилюється з роками, і до 30-40 років може завдавати більше дискомфорту, ніж у 20 років.

Спазми внизу живота

Це найявніший ознака місячних, що наближаються. Болі можуть розпочатися не перший день циклу, а за 1-3 дні до менструації. М’язи скорочуються, щоб відокремити ендометрій – це слизова оболонка на внутрішній поверхні матки. Вона оновлюється щомісяця, щоб підготувати організм до можливої вагітності. Якщо зачаття не настало, епітелій відокремлюється і виводиться з тіла разом із незаплідненою яйцеклітиною. Потім організм готує новий ендометрій наступного циклу. Це повторюється щомісяця протягом усього фертильного віку, крім періодів вагітності.

Поява акне

У деяких жінок можуть з’являтись запалення на шкірі приблизно за 7-10 днів до місячних. Це з коливаннями рівня гормонів: рівень естрогену падає, а кількість прогестерону збільшується через вироблення тестостерону. З цієї причини збільшується активність сальних залоз, що може призвести до підвищення жирності шкіри та висипів.

Болісні відчуття у грудях

Набухання грудей та болючість при дотику – частий ознака наближення менструації. Змінюється рівень статевих гормонів, зростає кількість прогестерону. Молочні залози сприйнятливі до гормонів, які виробляються яєчниками, тому їх стан змінюється протягом менструального циклу. Перед початком овуляції, тобто другої фази жіночого циклу, збільшується щільність та обсяг тканин молочних залоз, оскільки до них приливає кров. Після закінчення менструації болючі відчуття проходять і розмір повертається до звичайного.

Перепади настрою

Під час підготовки до менструації в організмі жінки порушується баланс мікроелементів. Знижується кількість глюкози у крові, і прогестерону складніше проникати у клітини. З цієї причини він накопичується в крові, його рівень зростає та впливає на діяльність ЦНС. Виникає нервозність, надмірна реакція на незначні подразники, плаксивість, перепади настрою, сум без причини та пригніченість. У такий період складніше справлятися зі стресом та підтримувати звичайний рівень активності.

Депресивний стан

У деяких жінок перед менструацією буває не просто сум, а всі ознаки депресії. Рівень серотоніну та ендорфіну знижується, що може викликати зміну настрою. Також може посилюватись почуття тривоги. Ці симптоми можуть викликати підвищену тягу до солодкої та жирної їжі, оскільки організм намагається заповнити кількість серотоніну та покращити настрій. На відміну від клінічної депресії ці ознаки проходять через кілька днів після початку місячних. Ти можеш вести щоденник і відстежувати зміни у настрої, щоб встановити зв’язок між періодом циклу та рівнем гормонів щастя.

Труднощі із засипанням

Оскільки в період наближення менструації можуть бути хворобливі відчуття внизу живота, спазми та головний біль, це може вплинути на якість сну. Крім того, через зміни в роботі центральної нервової системи ти можеш відчувати нервозність та підвищену збудливість, що також заважає спокійному нічному відпочинку та викликає безсоння. Коливання прогестерону та зниження рівня естрогену можуть вплинути на підвищення температури тіла, викликати пітливість або озноб, і це також може перешкодити спати.

Порушення у роботі кишечника

Цей орган чутливо реагує зміни рівня гормонів. Простагландини, що викликають скорочення м’язів матки, відповідають за її розслаблення. Вони також впливають на скорочення стінок кишківника, що призводить до закрепів. Оскільки в організмі відбувається затримка рідини, це може призвести до порушення стільця. Синдром роздратованого кишечника може турбувати за кілька днів до початку місячних і кілька днів після їх початку. Це з індивідуальної чутливістю, коли природне скорочення м’язів у органах викликає хворобливі відчуття. Також може бути нудота та розлад травлення.

Метеоризм та збільшення об’єму живота

Здуття живота — найчастіший симптом наближення місячних. Коливання рівня статевих гормонів призводять до того, що тіло накопичує та утримує воду та натрій, що призводить до набряку в животі. Метеоризм виникає, оскільки знижується кількість води, яка проходить через кишківник. Тяга до швидких вуглеводів, солодкого, борошняного або білого рису теж призводить до порушення травлення при ПМС.

Болі в попереку

Болісні відчуття, що тягнуть, можуть бути не тільки внизу живота, але і в нижній частині спини. Так може позначатися скорочення м’язів матки, що відбуваються через дію простагландинів. В одних жінок біль може бути незначним і практично не завдавати дискомфорту, а в інших больовий синдром буває вираженим і вимагає прийому знеболюючих ліків. У будь-якому випадку цей симптом вказує на наближення менструації.

Головний біль

Зміна у рівні естрогену та серотоніну можуть викликати мігрені перед початком менструації, оскільки зниження кількості цих гормонів призводять до головного болю. Якщо в тебе є схильність до мігрені, напад перед менструацією може бути сильнішим, ніж у звичайний час. Крім того, такий біль складніше вгамувати за допомогою знеболюючих препаратів. Тому рекомендується проконсультуватися з лікарем та приймати ліки за перших ознак головного болю, щоб зупинити напад. Цей симптом говорить про те, що за кілька днів варто очікувати початку місячних.

Загострення хронічних захворювань

З віком може розвиватись посилення прояву хвороб перед менструацією. Наприклад, можуть посилюватися біль у спині при остеохондрозі, або проявляється алергія навіть за низькому вмісті алергенів повітря. Організм стає чутливішим до хвороб, виявляються ознаки зниження імунітету, слабкість. Тому важливо дбайливо ставитись до свого здоров’я, особливо при ПМС.

Підвищений апетит

Оскільки рівень естрогену падає, а також знижується кількість серотоніну в крові, це викликає потяг до швидких вуглеводів. Виникає бажання швидко заповнити запаси поживних речовин та підняти настрій за рахунок солодкого, борошняного, білого хліба та рису. Апетит перед менструацією вище, ніж будь-який інший час циклу. Бажано правильно харчуватися та віддавати перевагу складним вуглеводам, які забезпечують тривале відчуття ситості та вирівнюють коливання рівня цукру в крові.

Як зрозуміти, що скоро місячні при затримці

У перехідному віці затримка – це часте явище, оскільки організм ще у процесі регулювання циклу. У дорослому віці порушення у менструальному циклі може бути пов’язане з різними причинами:

  • настання вагітності
  • сильний стрес
  • дієта з недостатньою кількістю поживних речовин, різка зміна ваги
  • сильні фізичні навантаження, якщо ти почала займатися спортом нещодавно або підвищила навантаження
  • велике навантаження на роботі чи навчанні
  • вплив ліків чи гормональних препаратів
  • інфекційні захворювання
  • зміна клімату під час переїзду до іншої країни
  • початок клімаксу

Якщо затримка становить понад п’ять днів від прогнозованої дати, зверніться до лікаря для з’ясування причини. Ознаки передменструального синдрому можуть бути тривалішими при затримці, і тривають до 12 днів. Також можуть бути сильні спазми внизу живота без виділень, або незначні мажуть виділення червоно-коричневого кольору в перший день.

Джерела та література:

1) Брокманн Н., Даль Е. Viva la vagina. Досить замовчувати приховані можливості органу, який не прийнято називати – М.: Вид-во Бомбора, 2017.

2) Паркер Д. Дуже жіночі справи – М: Вид-в Синдбад, 2019.

3) Розенбергер Д., Хасельмайр А. та В. У гармонії з циклом. Як корисна їжа допоможе подбати про себе у всіх фазах циклу – М.: Вид-во МІФ, 2021.

4) Стайнс Ю, Канг М. Привіт, місячні! – М.: Вид-во Біла ворона, 2021.

5) Тьєбо Е. Місячні: твоя особиста пригода – М.: Вид-во Самокат, 2020.

6) Хілл М. Сила циклу. Як використовувати мінливість гормонів, щоб жити на повну – М: Вид-во Ексмо, 2019.

7) Штемер Л., Вюнш Е. Ці дні – М.: Вид-во Бомбора, 2019.

Про автора

admin administrator