Як готуються формовані вироби з фаршу

Авторadmin

Як готуються формовані вироби з фаршу

Якщо залишився фарш, приготуйте це: сім’я буде в захваті

З фаршу можна зробити різні страви – для цього не обов’язково володіти надприродними кулінарними навичками.

Рано чи пізно перед кожною господинею постає питання про те, чим годувати сім’ю. У кожної жінки в блокноті є кілька безпрограшних рецептів, але як бути, якщо всі вони вже встигли набриднути? УНІАН розповість, що приготувати з фаршу швидко і просто на вечерю або обід.

Раніше ми говорили про те, як зробити гарячі бутерброди, якщо немає часу на підготовку.

Запіканка з фаршем

  • 300 грам свинячо-яловичого фаршу;
  • 3 картоплини;
  • 1 помідор;
  • 1 ріпчаста цибуля;
  • 150 грам твердого сиру;
  • 1 яйце;
  • 100 грам сметани або майонезу;
  • рослинна олія для змазування форми;
  • сіль і спеції за смаком.

У фарш вбити яйце, додати сіль і спеції, ретельно перемішати. Форму для запікання змастити олією і викласти на неї картоплю, нарізану кружечками. Змішати 4 ст.л майонезу або сметани з 3 ст. л кип’яченої води, посолити, поперчити і полити соусом картоплю. Нарізану півкільцями цибулю викласти зверху. Далі – сирий фарш і кружечки помідора. В кінці зробити сіточку з майонезу і посипати запіканку тертим сиром. Запікати блюдо в духовці 35 хвилин при 200 градусах.

Фрикадельки з томатами і часником

  • 500 грам м’ясного фаршу;
  • 100 гр твердого сиру;
  • 2-3 яйця;
  • 100 грам білого хліба;
  • 100 грам молока;
  • зелень;
  • сіль і перець;
  • 150 грам томатної пасти;
  • 2 ріпчастої цибулі;
  • 800 мл гарячої води;
  • 2-3 зубчики часнику;
  • рослинна олія.

Сир натерти на тертці, зелень подрібнити і змішати в глибокій ємності з фаршем. Туди ж додати хліб, замочений в молоці, сіль і перець. Перемішати, сформувати фрикадельки. Цибулю і часник подрібнити, обсмажити 2-3 хвилини на сковороді, змащеній олією.

Закип’ятити воду в каструлі, додати туди томатну пасту, посолити. Влити соус на сковороду з цибулею і часником, коли він закипить, викласти фрикадельки. Накрити кришкою і тушкувати на слабкому вогні 40-45 хвилин.

Запечене м’ясо з картоплею

  • 800-900 грам картоплі;
  • 600 грам м’ясного фаршу;
  • 1 ріпчаста цибуля;
  • 200 грам твердого сиру;
  • 2 яйця;
  • сіль і перець;
  • петрушка;
  • рослинна олія.

Цибулю нарізати дрібними кубиками, обсмажити на сковороді до золотистого кольору. Додати фарш і смажити ще 10 хвилин, потім всипати до м’яса подрібнену петрушку, посолити, поперчити і вимкнути вогонь. Очищену картоплю натерти на тертці і віджати через рушник від зайвої рідини. Сир натерти на тертці. Змішати картоплю з половиною сиру, посолити і поперчити.

Страви з м’ясного фаршу

З м’ясного фаршу готують: тефтелі, запіканки, биточки і котлети, а ще фарш є відмінним начинки для пирогів і овочів. Для смачного страви з фаршу, Вам необхідно вибрати гарне м’ясо – воно не повинно мати неприємного запаху і варіюватися від світло-рожевого до червоного кольору, так само в ньому не повинно зустрічатися сухожиль, хрящів і кісток. Фарш можна готувати з будь-якого сорту м’яса, а також змішувати їх між собою, наприклад, яловичина або лосятина добре поєднується зі свининою у співвідношенні 1:1.

Їжачки в сметані – це м’ясні тюфтельки, які дуже прості в приготуванні. Вони виходять соковитими, ароматними, тануть у роті завдяки сметанному соусу. Їх можна подавати з будь-яким гарніром. Їжачки в сметані придуться до смаку вам і вашій родині.

М’ясні зрази з яйцем – це неймовірне поєднання смаків і ароматів! Приготувати це диво білоруської кухні не складе великої праці, головне мати під рукою всі необхідні продукти і бажання насолодитися смачним сніданком, обідом чи сніданком!

Одним з улюблених страв з м’яса є котлети. І, хоча котлети можна приготувати так само з риби або овочів, м’ясні котлети найбільш популярні. Щоб це смачне блюдо стало ще й дуже корисним, спробуйте рецепт приготування котлет на пару . Парові котлети зберігають максимальну кількість вітамінів, а також відмінно засвоюються організмом. Приготувати це блюдо можна за допомогою пароварки, мультиварки або звичайній каструлі. Однак у будь-якому випадку, це не познач багато сил і часу.

Не знайдеться, мабуть, такої людини, яка відмовиться від смачного, м’якого, і добре відбитого шматочка м’яса – ледачих відбивних. Але, буває не так вже багато часу, особливо після робочого дня, щоб приготувати це м’ясо, та й сил до кінця дня залишається все менше і менше. У цьому випадку ідеальним варіантом представляється рецепт лінивих відбивних, які не вимагають великих затрат сил і часу приготування. Крім того, вони дуже соковиті, красиві, смачні і саме головне швидкі. Подавши такі ледачі відбивні на святковий стіл, будьте впевнені, що ваші гості, не відразу зрозуміють, що і з чого ви їм подарували.

Любите домашню кухню? Хочете приготувати щось дуже смачне і ситне? Тоді обов’язково приєднуйтесь до мене, оскільки сьогодні я розповім, як приготувати дуже цікаве українське блюдо – вертуни . Якщо говорити коротко, то це запечена в яйці котлетка. Готуються вертуни швидко і нескладно, підходять до будь-якого гарніру, а тому є відмінним варіантом для ситної вечері або обіду.

Люля-кебаб в духовці – це дуже смачне м’ясне блюдо зі спеціями, яке прийнято готувати на Кавказі, Балканах, а також в Середній Азії. Зазвичай готують його на мангалі, але не менш смачним люля-кебаб виходить і в духовці! Головне в самому процесі приготування добре вимісити фарш і охолодити, щоб при запіканні він не розвалювався, а міцно тримався на дерев’яних паличках. Пригощайтеся!

Котлетки приготовані самостійно в домашніх умовах – це завжди ситно і дуже смачно. Їх можна готувати з риби, овочів, грибів, ну і звичайно, з м’яса. Як раз м’ясні котлети ми і будемо сьогодні готувати. Рецепт досить простий, але має свою родзинку, завдяки якій домашні котлети не розпадаються при смаженні, виходять соковитими і неймовірно смачними.

М’ясний рулет з яйцем і сиром – це неймовірно смачне, універсальне блюдо американської кухні. Тонкий шар м’яса з рум’яною скоринкою, ніжна начинка, насичений аромат і все це в одному єдиному страву, яке можна їсти як в холодному так і в гарячому вигляді. Такий насичений і в теж час ласий вечеря, обід або сніданок зачарує і припаде до смаку всій вашій родині!

Тефтельки з рисом – дуже просте і поширене блюдо. Кажуть,що навіть дуже смачне. Я дуже люблю м’ясні тефтелі,а от з рисом досі не пробувала. Подруга все їх расхваляла, говорила ,що замінять будь котлетки. Ну ось я і вирішила їх спробувати. Навіть якщо раптом незвано прийдуть гості, Ви можете на них розраховувати і ситно, і апетитно,а до того ж не дорого. Давайте почнемо.

Чевапчичи по-сербськи – це справжнє гостину народів Балканського півострова. По виду це звичайні маленькі ковбаски, які готуються з м’ясного фаршу разом зі спеціями. До складу страви обов’язково повинні входити два види м’яса. В основному це яловичина і свинина. Таке частування необхідно подавати до обіднього столу в гарячому вигляді, так як остиглі ковбаски стають твердуватими. Але головне – що все одно вони залишаються смачними і ароматними.

Багато господинь вважають за краще купувати ковбасу в магазинах, мотивуючи це тим, що в домашніх умовах приготувати смачну ковбасу неможливо: немає оболонки, так і процес приготування дуже обтяжливий. Проте це не так! Адже домашню ковбасу можна приготувати і без кишок, так як її може замінити харчова фольга або плівка. Домашня ковбаска без кишок виходить дуже смачна і соковита, і має приголомшливий аромат.

Незвичайне назва цього не тільки смачної, але і універсального страви, прийшло до нас із польської мови, і означає “відрізаний шматок”. Чому воно універсальне? Це блюдо можна запропонувати до будь-якого гарніру, і не тільки в повсякденному готуванні, але і на свято. Варіацій цієї страви дуже багато, але ми розглянемо найбільш, на мій погляд, смачний – м’ясні зрази з грибами .

Відбивні з фаршу в хрусткій паніровці – це казково неймовірно смачне і просте у приготуванні м’ясне блюдо. Натуральний фарш з ароматними спеціями, повітряної, похрустывающей «шубці» з прісних кукурудзяних пластівців здивує і порадує вас своїм смаком і ніжністю!

Якщо Вам набридли звичайні котлети, але Ви не хочете від них повністю відмовлятися, то пропоную Вам варіант, як можна урізноманітнити це звичне блюдо. Котлети, запечені або “Ластівчине гніздо” готуються дуже швидко, володіють ніжним приємним смаком завдяки начинці з овочів і сиру, та й виглядають ефектно! Спробувавши раз, Ви будете готувати їх постійно, тому що це просто приголомшливе блюдо, яке добре поєднується з будь-яким гарніром!

Серед страв традиційної молдавської кухні існує безліч рецептів з елементами турецької, румунської, грецької, російської та української кухні. Мітітеї – одне з таких пікантних страв. Воно являє собою маленькі ковбаски з яловичого, баранячого або свинячого м’яса, приготованого на грилі (гратаре). Не кожна сучасна квартира або будинок оснащені таким обладнанням, тому у вас є прекрасна можливість ознайомитися і застосувати на практиці варіант рецепту молдавських мітітей, відповідний домашніх умов.

Одна з різновидів тюфтельок (котлет з ніжним фаршем, в які додають крупу і подають з соусом) – м’ясні їжачки . Це дуже універсальне блюдо, вони подобаються і дітям і дорослим, їх можна подавати і на вечерю в колі сім’ї, і на святковий стіл. Пропоную вам приготувати м’ясні їжачки – апетитне, ситне і досить бюджетне блюдо.

Шведські фрикадельки стали улюбленою стравою не тільки у себе на батьківщині, але і в інших країнах. Звичайно, завдяки своїм смаком, адже вони виходять ніжними, соковитими і при цьому з апетитною рум’яною скоринкою. Приготувати їх самостійно набагато простіше, ніж може здатися на перший погляд, та й часу затратится менше години. Зате на вашому столі буде красуватися блюдо, якому радіють і дорослі, і діти.

Паштет з м’яса – це улюблене багатьма з нас страву. Просто намазати його на хліб можна дуже смачно і швидко перекусити або поснідати. До того ж домашній паштет дуже зручний: його можна приготувати заздалегідь і бути у всеозброєнні у разі нежданих гостей або в момент, коли захочеться їсти, а з приготованого нічого під рукою не буде. Мати його готовий в домашніх умовах – це ще й запорука хорошого здоров’я, так як в магазинному продукті, напевно, містяться барвники та консерванти, ефект яких на організм людини складно передбачити.

Равіолі з м’ясом можна вважати італійським варіантом російських пельменів умовно. Для приготування равіолі використовують іншу начинку, а тісто готують з великою кількістю яєць і без води. Сперечатися, що краще італійські равіолі або російські пельмені немає сенсу. І ті, й інші по-своєму гарні. Що заважає навчитися робити равіолі, щоб розширити свої кулінарні навички і урізноманітнити меню?

З м’ясного фаршу можна готувати величезну кількість страв, причому не тільки основні, які подаються на друге, але і різні закуски, а також супи. Сьогодні ми також використовуємо його для приготування досить відомого мексиканського блюда – кесаділья. Для нього вам природно знадобляться кукурудзяні коржі і сир, сам же рецепт приготування кесаділья з м’ясом простий, а часу займе зовсім небагато.

Биточки з фаршу – 8 рецептів, як приготувати смачні биточки

Биточками спочатку називалися відбивні котлети, які готували, як правило, з вирізки (тобто м’яса без кісток). Пізніше в якості основного інгредієнта для їх приготування стали використовувати рубане м’ясо. Сьогодні багато хто робить биточки з фаршу. Причому вид м’яса тут значення не має.

  • Биточки з фаршу на сковороді
  • З курячого фаршу
  • Послідовність приготування:
  • М’ясні біточки з рисом
  • Готуються биточки покроково:
  • Биточки з фаршу з підливкою в духовці
  • Для підливи:
  • Стадії приготування страви:
  • Як приготувати з картоплі
  • Зробити це буде не складно, якщо в наявності є такі продукти:
  • Для паніки:
  • Методика приготування овочевих биточків:
  • З яловичого фаршу
  • Як правильно робити такі биточки:

Биточки з фаршу на сковороді

Щоб приготувати смачні биточки продуктів знадобиться небагато:

  • 1 кілограм будь-якого фаршу;
  • перець і різні спеції (за бажанням);
  • харчова сіль;
  • сухарі панувальні;
  • рафінована олія.

Технологія приготування цієї страви проста. Вона включає в себе наступні етапи:

  1. Фарш покласти в миску, додати до нього будь-які спеції, перець, посолити і добре перемішати.
  2. Щоб приготована маса стала більш ніжною і «слухняною», її потрібно відбити. Для цього фарш треба взяти в руку, трохи підняти і з зусиллям кинути вниз (на стіл або назад в миску). Подібні дії слід повторити 15-20 разів. У результаті волокна тканини руйнуються, і маса стає більш пластичною.
  3. Руками, змоченими у воді, сформувати з неї круглі котлетки.
  4. Обваляти заготовки в мелених сухарях.
  5. Частіше биточки з фаршу смажать на сковороді. Обробляють вироби з двох боків у олії. Спочатку заготовки потрібно смажити на невеликому вогні. Перевернувши їх на інший бік, полум’я можна зробити ще менше і прикрити сковороду кришкою.

Биточки виходять м’які, ніжні і надзвичайно смачні.

Watch this video on YouTube

З курячого фаршу

За тією ж методикою, можна приготувати чудові биточки і з курячого фаршу. Для роботи краще брати біле м’ясо грудок. Котлетки з нього виходять м’які і надзвичайно ніжні. Для курячих биточків знадобиться:

  • 500 грам курячих грудок;
  • по 100 мілілітрів молока і вершків (20% -х);
  • трохи солі;
  • перець;
  • шматочок свіжого або підсохлого батона;
  • рафінована соняшникова олія.

Послідовність приготування:

  1. Грудки промити і обсушити. Після цього акуратно гострим ножем зрізати м’ясо з кістки.
  2. Шматок батона ненадовго замочити в молоці, а потім віджати.
  3. Філе курки подрібнити в м’ясорубці.
  4. До отриманого фаршу додати батон, сіль і трохи перчика. Сюди ж вилити вершки і ретельно перемішати.
  5. З приготованої маси руками зліпити невеликі биточки.
  6. Смажити їх на заздалегідь прогрітій сковороді. Як тільки одна сторона зарум’яниться, заготовки перевернути і продовжити обробку.

Биточки з філе курки виходять не тільки смачні, але ще й дієтичні. А невеликий шматочок батона робить їх більш соковитими.

Watch this video on YouTube

М’ясні біточки з рисом

Замість батона в биточки часом додають каші з різних круп. Тут все залежить від вибору самої господині. Багато хто впевнений, що найкраще виходять биточки з рисом і фаршем. Для такого варіанту може знадобитися:

  • 300 грам вже готового фаршу або рубаного м’яса;
  • 125 грам рису;
  • 2 дольки часнику;
  • сіль;
  • 1 цибулина;
  • 2 жовтка;
  • 75 грам сухарів панувальних;
  • 1 пучок петрушки;
  • перець;
  • оливкова олія.

Готуються биточки покроково:

  1. Спочатку потрібно відварити ризик, при цьому каша повинна вийти розсипчастою і в міру м’якою.
  2. Дрібно порубати цибулю, зелень і часник. З’єднати їх з фаршем.
  3. Ввести жовтки, спеції, відварений рис і трохи підсолити (до смаку). Щоб ця маса добре формувалася, додати сухарі і ретельно все перемішати.
  4. На сковороді сильно розігріти масло. Воно має почати потріскувати.
  5. Сформувати змоченими у воді руками круглі котлетки і смажити їх з двох боків до красивої рум’яної скоринки.

Подавати такі биточки краще з томатним або соєвим соусом.

Watch this video on YouTube

Биточки з фаршу з підливкою в духовці

Тим, хто часто відвідує заклади громадського харчування, особливо добре знайомі «биточки з підливою». Аналогічну страву не складно зробити і в умовах домашньої кухні. Для його приготування можна використовувати звичну сковороду. Але краще все-таки робити биточки з підливкою в духовці. Для роботи в цьому випадку обов’язково буде потрібно:

  • 700 грам будь-якого фаршу;
  • 1 яйце;
  • трохи перцю;
  • 60 грам крохмалю;
  • 150 грам м’якоті батона;
  • сіль;
  • 1 велика цибулина;
  • олія соняшникова.

Для підливи:

  • 150 грам соусу томатного;
  • 2 морквини;
  • 300 мілілітрів води;
  • 5 грам солі;
  • 1 цибулинка;
  • 75-80 грам соняшникової олії;
  • щепітка перцю.

Стадії приготування страви:

  1. Батон намочити в молоці, а потім віджати. Разом з цибулею пропустити його через м’ясорубку.
  2. Цю масу з’єднати з фаршем.
  3. Додати інші компоненти (крім масла і крохмалю). Ретельно їх перемішати.
  4. Крохмаль висипати на тарілку.
  5. З фаршу мокрими руками зліпити заготовки круглої форми.
  6. Панувати їх у крохмалі.
  7. Викласти вироби на сковороду з киплячим маслом і смажити з обох сторін.
  8. Для підливи цибулю дрібно покрошити. А морквину подрібнити на середній терці.
  9. Пасувати овочі 10 хвилин.
  10. Долити соус і перемішати.
  11. Масу поперчити, трішки посолити. Потім залити все водою і повільно довести до кипіння.
  12. Готові биточки укласти в оброблену маслом форму.
  13. Додати підливу. Відправити форму в духовку на 15 хвилин. Запікання проводити при 185 градусах.

Подавати таку страву краще гарячим. А гарнір для нього підійде будь-хто.

Watch this video on YouTube

Як приготувати з картоплі

Щоб урізноманітнити свій раціон, можна приготувати дивовижні картопляні биточки з начинкою з м’ясного фаршу.

Зробити це буде не складно, якщо в наявності є такі продукти:

  • 7 картоплин;
  • склянки молока;
  • 90 грам пшеничного борошна;
  • сіль;
  • 2 яйця;
  • 0,5 кілограма м’ясного фаршу;
  • перець і улюблені приправи.

Для паніки:

Методика приготування овочевих биточків:

  1. Зварити картоплю.
  2. Покрошити меленько цибулю і злегка пасувати її на сковороді.
  3. Туди ж додати фарш, перець з приправами, посолити і обсмажити продукти разом.
  4. Готову картоплю пюрувати з додаванням молока та яєць. Маса повинна вийти досить щільною.
  5. Взяти частину пюре і розрівняти його на долоні в ліпушку.
  6. По центру покласти начинку.
  7. Загорнути краї, і щільно запечатати шов.
  8. На одну тарілку висипати сухарі, а в іншій збити яйце.
  9. Сформований биточок спочатку обмакнути в яйце. Після цього його треба панувати в сухарях і покласти на гарячу сковороду.
  10. Обсмажити в маслі з обох сторін.

Страва буде набагато смачнішою, якщо подати її з соусом, який легко зробити з сметани, кропу і часнику.

Продукти залишиться тільки змішати в блендері і полити цією масою хрусткі рум’яні биточки.

Watch this video on YouTube

З яловичого фаршу

Прихильникам правильного харчування повинні сподобатися парові биточки з фаршу яловичини. Головний плюс – це те, що в них немає практично ніяких зайвих або шкідливих жирів. Для його приготування слід взяти тільки:

  • 500 грам говяжого м’яса;
  • пів склянки молока;
  • дрібна сіль;
  • 1 яйце;
  • 20 грам вершкового масла;
  • ломтик білого хліба.

Як правильно робити такі биточки:

  1. М’ясо порізати довільно на шматки, закинути їх у чашу блендера і перетерти у фарш.
  2. Замочити в молоці хліб.
  3. Віджати його і перекласти в блендер до фаршу разом з іншими продуктами, передбаченими рецептурою. Все це гарненько перемішати.
  4. З приготовленої маси зліпити биточки у вигляді кульок.
  5. У чашу мультиварки налити воду.
  6. Встановити всередині решітку і викласти на неї м’ясні заготовки.
  7. Встановити режим «пар» на панелі. Засікти на таймері 30 хвилин.

Після сигналу ароматні биточки можна відразу нести до столу. Ідеальним гарніром для них будуть овочі, які можна також зробити на пару.

Це цікаво:манні биточки

Про автора

admin administrator