Як гусак за кг домашній

Авторadmin

Як гусак за кг домашній

Зміст:

Гусак у духовці – 27 домашніх смачних рецептів приготування

Не знаю як у вас, але в мене гусак, запечений у духовці, — це коронна святкова страва. Хоча ми готуємо його іноді просто так. Завдяки тому, що надсилають із села домашні подаруночки, і вони найсмачніші, як відомо, бо натуральні та без хімії. Саме у такого птаха м’ясо виходить по істині м’яким, а якщо знати всю технологію приготування та правильний маринад, ще й соковитим.

Мені хочеться показати весь процес приготування гусака в духовці від А до Я в цій покроковій фотозамітці. Я до речі, здогадуюсь про те, що багато з вас такого птаха роблять на Різдво, славно, та ще кілька салатів на додачу! І я теж за! Пам’ятаєте легенду, що говорить? Ну, та гаразд, якось іншим разом розповім. Але є ще й інші свята, наприклад День Народження чи Новий рік, чому б не порадувати і в ці дні чарівними ласощами своїх рідних та близьких.

Із чим зазвичай подається гусак? Як ви думаєте? З яблуками – найпопулярніша відповідь серед читачів мого блогу. Хоча хтось робить його з картоплею чи додає чорнослив. Якось пробувала його оформити у тесті, теж варіант сподобався, і хліба не потрібно, ахаха.

Що ж, переходьте до змісту і вибирайте будь-який рецепт, в першому я вирішила досконально пройтися по всіх пунктах більш докладно, щоб не виникло зайвих питань. І пам’ятайте, один секрет, головне не напортачити з маринадом і спеціями, що входять до нього. А то вийде одне розчарування.

Як вибрати гусака

Для запікання без начинки слід купити зовсім молодого, наприклад, тримісячного птаха: він приготується набагато швидше і буде ніжним. Для фарширування краще підходить більший і ароматний шестимісячний гусак.

Молодого гусака можна впізнати по жовтих лапках з м’якими перетинками, гнучкою, як у курки, грудинної кістки, білого жиру та світлої шкіри. У старого лапи червоні і грубі, грудина тверда, жир жовтого кольору, а шкіра темна.

Віддайте перевагу охолодженому птаху. У гарного свіжого гусака приємний запах, суха шкіра без плям, пружне м’ясо, яке після натискання набуває попередньої форми.

Якщо вам вдалося знайти тільки заморожену гусака, виберіть тушку без товстої крижаної скоринки і в прозорій упаковці: так буде простіше оцінити якість.

Вагу гусака потрібно підбирати виходячи з кількості осіб, яких планується нагодувати, а також об’єму духової шафи.

Щоб розрахувати час приготування птиці, помножте її в кілограмах на 40–60 хвилин. Чим старший і більший гусак, тим довше його треба тримати в духовці.

Для запікання оптимальний гусак вагою 2-4 кг, його вистачить на 6-8 порцій.

Як приготувати птаха в рукаві, щоб він вийшов дуже м’яким

Чому в мультиварці або електрогрилі приготоване м’ясо здається набагато смачнішим і м’якшим? Тому що гаряче повітря там циркулює в замкнутому просторі і за рахунок цього страва не просто засмажується, а рівномірно нудиться.

Як же у духовці створити подібні умови? Можна, звичайно, скористатися спеціальним жароміцним посудом з кришкою. Але ж не у всіх є така велика каченята або гусятниця, в яку увійде великий птах цілком.

Що тоді робити? На допомогу прийде рукав для запікання! Якщо щільно закупорити його з обох боків, то створиться потрібна нам оболонка. Вона не випустить пару і змусить її залишатися всередині оболонки доти, доки ми самі не проколемо плівку.

Спробуйте запекти гусака ціликів у рукаві, і ви зможете відчути, що м’ясо стало соковите, м’яке та дуже ароматне. Ще один плюс – шкірка не підгорить завдяки вологому гарячому середовищу, що створилося всередині.

  • Гусак – 3 кг
  • Зубчик часнику – 5 шт.
  • Лимон – 0,5 шт.
  • Паприка, розмарин, майоран, червоний та чорний перець – по 1 ст. л.
  • Сіль – 2 ст. л.
  • Ялівцеві ягоди (або мускатний горіх) – 1 ч. л.

1. Промити тушку та вирізати у неї гужковий жир. Поставити на плиту каструлю, опустити в неї птицю і залити водою так, щоб рівень був вищим мінімум на 2 пальці.

Підсолити (1 ст. л.) і варити протягом години після закипання, забираючи пінку, на середньому вогні. Напівготову гусятину витягнути з бульйону і остудити.

2. Часникові часточки пропустити через прес і змішати їх зі спеціями та залишками солі. Видавити в цю суміш сік із половинки лимона та ретельно перемішати.

Отриманою пастоподібною сумішшю добре натерти заготовку і залишити щонайменше на 3 години в холодильнику насичуватися ароматними приправами.

3. Упакувати підготовленого гусака в рукав і зав’язати його по краях.

Ще більше смаку додасть фруктово-овочева начинка, яку можна покласти у внутрішню порожнину, як у попередньому рецепті.

Упаковані ласощі розмістити на деку і запікати в розігрітій до 180 градусів духовці півтори години.

Потім розрізати зверху пластикову упаковку, м’ясним соком, що витопилося, полити тушку, і залишити підрум’янюватися ще хвилин 15-25 або ж включити режим конвекції і дати гарячому повітрі пообдувать страву 7-12 хвилин до появи шкурки.

Також вийде чудовий гарнір, якщо разом із птахом у пакет для запікання одразу вкласти картоплю з яблуками, нарізаними великими шматками.

4. Витягти готового птаха з рукава і укласти на святково прикрашену тацю або велику тарілку.

Яблука краще використовувати із кислинкою. Кислота частково нейтралізує жир.

Пропонуємо вам дуже хороший рецепт для втомленої господині, яка, прийшовши ввечері додому, хоче приготувати розкішну вечерю без великих витрат сил, яких вже зовсім не залишилося. У цьому нам допоможе наша кухонна подружка – це мультиварка, яка візьме на себе основну частину турбот.

У цьому рецепті м’ясо готується з великою кількістю підливи, тому соковитість та багатий смак страві забезпечені.

  • напів-тушка гусака – 1-1,5 кг;
  • морква, цибуля – по 2-3 шт.;
  • соняшникова олія – 2 ст. л.;
  • вода – ½ ст.;
  • часник – 1 зубок;
  • лист лавра – 1 шт.;
  • сіль – ½ ч. л.;
  • мелений чорний перець – 1/4 ч. ложки.
  1. Підготовлене м’ясо розділити на приблизно однакові шматочки і відправити в мультиварку з розігрітою олією. При режимі «Випікання» готувати гусака протягом 20 хвилин для того, щоб позбутися зайвого жиру.
  2. За цей час потрібно підготувати овочі: цибулю нарізати товстими півкільцями, а моркву натерти на тертці.
  3. Подрібнені овочі відправляємо до гусятини, добре перемішуємо і гасимо все разом ще 20 хвилин.
  4. Тепер настав час видавити в чашу мультиварки часник, сіль, перець, вилити половину склянки води та кинути лавровий лист.
  5. Тепер залишаємо готуватися страву 40-55 хвилин, залежно від швидкості готування гусака. Молоде м’ясо, звісно, ​​буде готове швидше.
  6. Останні 15 хвилин можна переключитись на режим «Спека» і не забуваючи помішувати, довести приготування до кінця.

Вибір гарніру залишається за вами – це шикарна м’ясна страва відмінно поєднується з будь-яким варіантом.

Що ж, перш ніж почати готування гусака, його потрібно оглянути на наявність пір’я. Погодьтеся буде неприємно, що ви візьмете хрустку скоринку в рот, а в ній попадеться пух. Тому не нехтуйте цією роботою, плюс обов’язково тушку промийте у воді, і видаліть усі волоски бокорізами або звичайним пінцетом. Обпаліть, якщо це потрібно.

Рухаємося далі, і ось 3 основні кроки по роботі:

  • Підготовка гусака до запікання (це вже майже зробили, оглянули зовнішній вигляд, обскубали).
  • Маринування птиці в солі та приправах.
  • Запікання у духовці.

Отже, розпочинаємо все по порядку.

Знадобиться:

Порада! Спеції та приправи можна взагалі не використовувати, дивіться на свої смакові уподобання, можна використовувати лише сіль та мелений чорний перець. Головне, не переборщіть!

Додатково ще може знадобитися (за вашим бажанням, читайте в описі нижче):

Етапи:

Маринад для гусака, перед запіканням у духовці, щоб м’ясо було соковитим та м’яким:

Отже, існує два види маринаду, один на водній основі, в основі якого лежить сольовий розчин. Але мені він здається складніше, ніж наступний, тому розповім, звичайно, як приготувати, а ви вже самі вирішуйте який вам вибрати:

1. Візьміть 1,5-2 ст.л солі на 1 кг птиці, на 3 кілограмового гусака знадобиться близько 5 ст.л солі та 9-10 л теплої води (температура близько 60 градусів). Помістіть тушку в розсіл і витримайте 24 години на прохолодному місці. Далі витягніть, обітріть серветками до сухості і натріть спеціями (про цей спосіб детальніше читайте в наступному рецепті).

Важливо! Тушка має бути вся покрита водою, інакше, якщо це не так, то можна буде встановити вантаж.

2. І там…. Мій улюблений маринад, який я прозвала напівсухе натирання. Що потрібно? Всього взяти і змішати всі спеції за списком, а саме:

  • італійські трави – 1 ч.л
  • червона солодка паприка – 1 год.
  • мелений чорний перець – 0,5 ч.л
  • сухий часник – 1 ч.л
  • сухий базилік – 1 ч.л
  • соняшникова олія – ​​2 ст.л

+ Звичайно ж сіль , як без неї. Яка витрата та які пропорції? На 1 кг тушки беріть 1 ч.л. з невеликою гіркою, таким чином знадобиться 3 ч.л.

З’єднайте всі інгредієнти в одну чашку та розмішайте столовою ложкою до отримання однорідної консистенції. Зі спеціями будьте обережні, більше ніж у цьому списку класти не потрібно, можна взагалі обійтися тільки меленим перцем і сіллю, якщо готуєте вперше.

2. Тепер найприємніша робота, викладіть птаха на обробну дошку і обітріть її підготовленою заливкою і зовні і всередині. Дивіться яка вже скоринка спокуслива вийшла, а який запах, зводить з розуму всю кухню та будинок.

3. Тепер помістіть тушку в пакет і зав’яжіть, відправте на зберігання на добу в прохолодне місце, наприклад холодильник.

4. Що ж, після закінчення цього часу гуску вийміть із пакета і нафаршируйте шматочками яблук та апельсинів.

Для тих, хто хоче отримати незвичайну смакоту, потрібно змастити пензликом поверхню птиці медом, не лякайтеся, він не відчувається в кінцевому підсумку (тільки зовні, 1 ст.л достатньо, щоб вийшла хрустка скоринка) + візьміть цедру 1 апельсина і їй натріть цілу тушку . Для великої ароматності та запашистості рекомендується зробити надрізи на шкірі. Дайте полежати на столі та настоятися цитрусово-медовими ароматами 30 хвилин.

5. За допомогою паличок (зубочисток) та шпагату зашийте отвір із фруктами.

6. Потім зв’яжіть лапки та крильця нитками, щоб гусак не полетів). А ще краще, якщо ви їх обернете фольгою. До речі, часто запитують, чи потрібно повністю укутувати птицю фольгою і для чого вона потрібна? Так ось, якщо повністю накрити, то тушка вийде смачною і пропареною, але засмажкої скоринки не вийде. Або ж, за годину до діставання частування з духовки її потрібно буде повністю видалити. Якщо ви шукайте рецепт саме м’якого і ніжного м’яса з хрусткою скоринкою, то чиніть саме так (або поміщайте ласощі в духовку у відкритому вигляді, але лапки і крила обмотайте фольгою і за годину до готовності накривайте фольгою, щоб не пересушити птицю і вона не згоріла ). Такі два протилежні варіанти, я зазвичай користуюся першим, спочатку тримаю у фользі, а потім прибираю і остання година гусеня засмажується без неї.

Якщо ж скоринка не така важлива, адже не всі її люблять саме такою, комусь подобається більше інший пропарений варіант, то тоді тушку повністю закутуйте у фользі і до останнього моменту тримайте в ній.

7. Отже, візьміть три шматочки фольги і в три шари зав’яжіть птаха. Там, де стирчать зубочистки, покладіть додатково ще один листок, складений у два рази. З боків тушки розкидайте шматочки очищеної моркви та цибулі.

8. Ось такий мініатюрний подаруночок із сюрпризом усередині вийшов, називається, вгадайте, що всередині. Обмотайте по типу човника, щоб сік, що виділився, не витік на деко.

9. Залишилося справа за малим, духовку розжарите до температури 220-250 градусів і засмажуйте 1 годину, а далі температурний режим виставте 180 градусів і чекайте ще 1,5-2 години.

Після діставання розкрийте ласощі і з фольги знову зробіть човен. Дістаньте пропарену моркву та цибулю на тарілку. Заберіть більшу частину жиру в склянку, яка потім стане в нагоді для інших справ. Соком (жиром) змастіть за допомогою силіконової пензлика всього гусака і у відкритому вигляді поставте в духовку ще на 20 хвилин (температура 200 градусів) для отримання рум’яної і золотистої скоринки.

10. І ось настав той момент, коли все готове до дегустації. Розв’яжіть шпагат і вийміть фрукти. Яблука вийшли дуже розпареними, чи не так? Так і тануть у роті, так само як і сам гусак. З м’яса, як видно на фото, просочується багато соку, воно дуже м’яке та ніжне.

Подайте гарну страву до столу, хоч до святкового, хоч до обіднього. Вау, бомба – як же фантастичні смачно. Пальчики облизувати будете багаторазово і кричати: «Споживання!». Це якесь божевілля.

Тепер би ще визначитися зі шматочками, який вибрати в першу чергу, я люблю крильця та лапки, ммм… слинки вже навертаються. Оцінюйте та ділитесь своєю думкою. Подавайте з будь-яким гарніром. Приємних відкриттів, дивіться не лусніть).

Фото: Liliya Kandrashevich / Shutterstock
Чудовий варіант для святкового столу. Легка кислинка фруктів чудово підкреслює смак ароматного м’яса з хрусткою медовою скоринкою.

складові

  • гусак вагою 2-3 кг;
  • 3 чайні ложки солі;
  • 3 чайні ложки чорного меленого перцю;
  • сушений базилік і чебрець – за смаком;
  • 1 головка часнику;
  • 50 мл оливкової олії;
  • 3 великі кислі яблука;
  • ½ лимона;
  • 2 столові ложки меду.

Приготування

З’єднайте сіль, перець і трави і добре натріть сумішшю тушку всередині та зовні. Через 8–10 годин змастіть гусака пропущеним через прес часником та оливковою олією. Дайте гусю постояти ще 30 хвилин.

У цей час помийте яблука, видаліть серцевину з них і поріжте на четвертинки. За бажання можна зняти шкірку.

З|із| лимона вичавте сік. Збризкайте яблука соком і начиніть ними гусака. Зашийте тушку кулінарною ниткою і повністю оберніть фольгою. Викладіть гусака на лист і відправте в духову шафу, розігріту до 200 °С.

Не ставте гусака в холодну духовку: через повільне нагрівання буде багато жиру, а м’ясо вийде сухим.

Запікайте гуся одну годину, потім зменште температуру до 180 ° С і готуйте ще півтори години. За 30 хвилин до готовності вийміть лист і акуратно розкрийте фольгу. Змастіть тушку жиром, що виділився і медом.

Поверніть лист у духовку, зменшіть температуру до 160 ° С і запікайте птицю ще 25-30 хвилин.

Гусак з картоплею – це неймовірно м’яке та ніжне м’ясо та ароматний смачний гарнір. Гусак, приготовлений у рукаві для запікання, стане найкращою окрасою святкового столу. Гості будуть у захваті від такого делікатесу! Справжнє частування для гурманів!

Порції: 8

Час приготування: 2 години 10 хв.

Інгредієнти:

  • Гусак – 1 шт.
  • Картопля – 8 шт.
  • Яблука – 4 шт.
  • Сіль за смаком.
  • Прованські трави – 1 ст.
  • Лавровий лист – 2 шт.
  • Перець мелений – 2 ч.л.

Процес приготування:

  1. Почистимо шкірку гусака, добре промиємо тушку та очистимо всередині від серця, печінки, легень. Зрізаємо крила та горло.
  2. Зверху і зсередини натріть сіллю та приправами, трохи втираючи в тушку, щоб вона краще просочилася ароматами.
  3. Яблука промиємо та розріжемо на 4 частини, видаляючи з кожної серединку з кісточками.
  4. Тепер загорнемо гусака у рукав для запікання. Викладаємо на лист і ставимо в розігріту духову піч.
  5. Одну годину запікаємо при температурі 200 градусів.
  6. Тепер почистимо картоплю. І наріжемо його часточками. Солимо і перчимо. Додамо до картоплі лаврові листи.
  7. Виймаємо гусака та розкриваємо рукав для запікання, кладемо всередину до гусака картопля. І знову ставимо на 1:00 в духовку.

Як запекти гусака з чорносливом у рукаві

a9photo / Shutterstock
У рукаві для запікання гусак виходить особливо соковитим, а чорнослив надає йому приємного кисло-солодкого післясмаку.

складові

  • гусак вагою 3 кг;
  • 3 столові ложки яблучного оцту;
  • 3 чайні ложки солі;
  • 3 чайні ложки чорного меленого перцю;
  • 300 г чорносливу без кісточок;
  • 1 столова ложка олії.

Приготування

Підготовлену тушку покладіть у велику каструлю і залийте водою. Додайте три столові ложки оцту яблучного і відправте гусака в холодильник на 5-6 годин.

Дістаньте гусака з маринаду, обсушіть паперовими рушниками та натріть сумішшю солі та перцю. Дайте птаху постояти 10-15 хвилин.

Промийте чорнослив. Якщо ягоди жорсткі, вимочіть їх у гарячій воді 15–20 хвилин. Начиніть чорносливом гусака. Зашийте тушку нитками та зв’яжіть разом ніжки.

Змастіть рукав для запікання зсередини олією. Укладіть всередину гусака. Зав’яжіть пакет і зробіть зубочисткою 2-3 проколи, щоб він не лопнув під час запікання.

Випікайте гусака в розігрітій до 200 ° С духовці одну годину, потім зменште температуру до 180 ° С і готуйте годину-півтори. За 10 хвилин до готовності розріжте пакет, щоб гусак краще підрум’янився.

Гусак фарширований гречкою та грибами

Як щодо ще одного експерименту? Пропоную зробити особливого гусака з досить ситною та неповторною начинкою, а саме з грибочками та гречкою. Як вам така витівка? Гарнір + м’ясо = два в одному. Круто!

Знадобиться:

2. За годину до випікання птиці займіться гречкою, відваріть її у воді до готовності. Але спочатку обсмажуйте на сковороді з однією столовою ложкою олії. У неї ж після закінчення варіння додайте 1 ст.л соєвого соусу.

3. Половину від загальної кількості грибів поріжте на слайси, решта знадобиться цілими. Цибулю подрібніть на кубики і обсмажте на сковороді з олією до м’якості, а потім закиньте різані печериці і протушкуйте до готовності. Поперчіть. Змішайте гречку з грибами і спробуйте на смак.

Начинкою заповніть черевце гусака і зав’яжіть, зашийте зубочистками, а потім нитками. Лапки також зв’яжіть, щоб вони при випіканні не розходилися.

4. У такому стані гусака перекладіть на пару листів фольги і укутайте зверху теж фольгою. Випікайте в духовці птицю за температури 180 градусів на 4,5 години. А за півгодини до готовності тушки, викладіть поряд на фольгу цілі гриби печериці вниз капелюшками, посоліть, поперчіть і покладіть маленький шматочок вершкового масла.

5. Гусак вийшов красивим і рум’яним, якщо хочете велику золотистість, то помістіть ласощі ще на 15-30 хвилин у духовку за температури 180 градусів, але вже без фольги. Перед подачею приберіть усі зубочистки та нитки. Потім розріжте м’ясо з кістки та подайте привабливо на розкішній тарілці. Приємних відкриттів!

Цікаво! Калорійність гусака в середньому 355 кілокалорій, але знову ж таки враховуйте, що високою калорійністю має тільки шкірка, так що якщо ви її не пробуватимете, то зменшіть цей прогноз вдвічі.

Як приготувати гуся з апельсинами?

Фото: SergeBertasiusPhotography / Depositphotos
Цілий рум’яний птах, запечений з ароматними цитрусами, стане прикрасою будь-якого святкового столу.

складові

  • 5 великих апельсинів;
  • 3 столові ложки соєвого соусу;
  • 2 столові ложки меду;
  • ½ чайної ложки солі;
  • ½ чайної ложки паприки;
  • гусак вагою 3 кг.

Приготування

Видавити сік з одного апельсина, інші фрукти крупно наріжте. Змішайте апельсиновий сік із соєвим соусом, медом, сіллю та паприкою. За бажанням додайте в маринад ½ чайної ложки часникового порошку. Ретельно натріть сумішшю підготовлену тушку гусака і витримуйте в холодильнику мінімум 5–6 годин.

Начиніть апельсинами гусака. Ніжки та крила оберніть фольгою. Викладіть птаха на решітку спинкою вниз, під нею встановіть лист з водою. Відправте гусака в духовку, розігріту до 200 °С.

Через годину зменшіть жар до 180 ° С, переверніть птицю. Змастіть її залишками маринаду і випікайте ще дві години.

Дуже смачна гуска, запечена в духовці з гречкою

Гусак, запечений із гречкою – найсмачніша страва для святкового застілля. М’яке, неймовірно ніжне м’ясо і дуже соковитий ароматний гарнір нікого не залишить байдужими. А ось добавка точно знадобиться! Спробуйте та переконайтесь самі!

Порції: 6

Час приготування: 4 години

Інгредієнти:

  • Гусак – 1 шт.
  • Гречка – 200 грн.
  • Цибуля – 2 шт.
  • Гриби – 200 грн.
  • Печінка – 300 гр.
  • Яблука – 2 шт.
  • Сіль, перець – до смаку.

Процес приготування:

  1. Тушку гусака добре промиваємо, зрізаємо гузку та виймаємо жир.
  2. Одне яблуко очищаємо від шкірки. Розрізаємо його на частини та вирізаємо середину з насінням. Тепер подрібнюємо у блендері.
  3. Натираємо нашу тушку сіллю як зовні, так і всередині. А поверх натираємо яблучною масою. Залишаємо в такому вигляді на 3 години, щоб м’ясо просочилося.
  4. Гречку промиваємо в друшляку і відправляємо варитися в киплячу воду на 15 хв.
  5. Печінку промиваємо та нарізаємо невеликими кубиками.
  6. Цибулю очищаємо від лушпиння і нарізаємо на невеликі шматочки. Потім обсмажуємо їх на сковороді. Додаємо до нього гриби та печінку.
  7. Яблуко, що залишилося, також поріжемо на 4 частини і видалимо серединку.
  8. Змішуємо шматочки яблука із підготовленою засмажкою. Солимо суміш, додаємо перець та фаршируємо нею тушку гусака. Зшиваємо нитками так, щоб вона не розвалилася під час запікання.
  9. На лист кладемо рукав для запікання, а нагору укладаємо тушку гусака, тепер загортаємо її в рукав.
  10. Відправляємо гусака в духовку на 2 години, запікаємо при температурі 180 гр. Після цього розрізаємо рукав для запікання. І додаємо до нього гречку. Запікаємо ще півгодини.

Як запекти гусака за рецептом Джеймі Олівера

Фото: Malinka Galina / Shutterstock
Британський шеф-кухар радить додати до гуски ароматний аніс, гострий імбир та трохи винного оцту для пікантності.

складові

  • гусак вагою 4 кг;
  • шматочок імбиру завдовжки 6 см;
  • 6 паличок кориці;
  • 6 зірочок анісу;
  • 2 чайні ложки гвоздики;
  • 3-4 чайні ложки морської солі
  • 1 чайна ложка чорного меленого перцю;
  • 2 столові ложки оливкової олії;
  • 2 апельсини;
  • 3-4 столові ложки червоного винного оцту.

Приготування

Гуся заздалегідь дістаньте з холодильника, щоб м’ясо стало кімнатної температури, і за бажанням розріжте навпіл. Імбир очистіть та наріжте.

За допомогою ступки подрібніть імбир, корицю, аніс, гвоздику, сіль та перець у однорідну пасту. Ретельно утріть суміш у шкіру гусака, залиште його маринуватися на 40 хвилин.

Укладіть птицю у велике глибоке деко, збризкайте маслом і поставте в розігріту до 180 ° С духовку. Крупно наріжте апельсини. За дві години додайте до гусака фрукти, готуйте його ще годину.

Готову птицю витягніть із духовки, накрийте фольгою і залиште на 30 хвилин. У цей час зніміть з листя жир. Влийте у форму оцет, перемішайте його з соками, що виділилися з гусака, і полийте соусом м’ясо.

Запечений гусак повністю з картоплею у фользі

Багато господинь люблять прийом «все і відразу», коли здебільшого страва готується одночасно з гарніром. При запіканні гусака є маленький аспект. Птах готується дуже довго, і, наприклад, картопля перетвориться на кашу за такий час. У цьому рецепті розкриється секрет приготування смачної гуски з картоплею.

Птах необхідно заздалегідь замаринувати. Так як вона сама по собі жирна, то маринади краще вибирати з мінімальним вмістом олії (тільки для зв’язування) або вмістом кислоти (наприклад, лимонний сік). В даному випадку гусака просто натерти сіллю та спеціями і залишити на 4-6 годин.

Через цей час дістати пташку, покласти всередину пару яблук або айву. Ці фрукти дадуть м’ясу казковий аромат та своєю кислотою трохи підмаринують м’ясо.

Гуся щільно загорнути у фольгу і поставити в духовку на 1,5 години. Підготувати картоплю: почистити її, порізати поперечними часточками. Посолити, поперчити та перемішати.

Гуся дістати з духовки, акуратно розгорнути. Частину жиру влити у форму для випічки, в якій готуватиметься гусак.

Картопля розкласти навколо тушки, поставити все це в духовку на 1:00. Картопля за цей час пропечеться (навіть швидше загаситься в гусячому жирі), а птах зарум’яниться.

Як приготувати гусака, фаршированого журавлиною та горіхами

Фото: teleginatania / Shutterstock
Чудова начинка із сушених ягід, кураги та хрусткого фундука вийде не менш смачною, ніж соковите м’ясо птиці.

складові

  • 1 цибулина
  • 50 г фундуку
  • 80 г кураги без кісточок
  • 80 г сушених журавлин
  • 50 г вершкового масла
  • 175 г білого хліба
  • 2–3 гілочки петрушки
  • 1 лимон
  • 3 чайні ложки солі
  • 2 чайні ложки меленого чорного перцю
  • гусак вагою 3-4 кг

Приготування

Очистіть і дрібно наріжте цибулю. Порубайте фундук, крупно наріжте сухофрукти. Обсмажте цибулю на розтопленому вершковому маслі до м’якості, додайте горіхи в сковороду, готуйте ще хвилину і зніміть з вогню. З хліба зріжте кірки, м’якуш розкришіть. Подрібніть петрушку, з лимона дрібною теркою зніміть цедру. Додайте до цибулі курагу, журавлину, хлібні крихти, зелень та лимонну цедру. Посоліть і поперчіть начинку до смаку, перемішайте і дайте повністю охолонути.

Гуся натріть сіллю і перцем, залиште на 30 хвилин. Розігрійте духовку до 180 °С. Нещільно нафаршуйте птицю і скріпіть отвір зубочистками або кулінарною ниткою. Встановіть решітку для запікання над деком з водою і покладіть на неї гусака. Готуйте птицю дві-дві з половиною години. За цей час 3-4 рази полийте її жиром, що витопився. Витягніть гусака з духовки, накрийте фольгою та залиште на 20 хвилин.

Гусак у духовці у фользі в домашніх умовах покроковий рецепт з фото

Приготувати гусака у духовці у фользі в домашніх умовах цілком можливо. Але доведеться постаратися. За цим рецептом м’ясо гусака виходить дуже ніжним та ароматним, із чудовим ягідним присмаком. Маринувати нашого гусика ми в гранатовому соку. Не дешева страва, але, повірте, результат того вартий.

Гусак, запечений у духовці. Такий гусак буде чудово поєднуватися як з картоплею на гарнір, так і з свіжою овочевою нарізкою. Приголомшливий аромат від поєднання яблук, родзинок та цибулі надає розкішний смак гусячому м’ясу.

Птаха беріть обов’язково молоду, так як запікатимемо її цілком, нафарширувавши фруктами і загорнувши у фольгу.

Вам знадобиться:

  • Тушка гусака цілісна (у мене була вагою 3 кг.)
  • Яблука три штуки
  • Родзинки – жменя.

Для маринаду:

Для натирання:

  • Майонез – 1 уп.
  • По три чайні ложки гірчиці, меду, соєвого соусу
  • Сіль, спеції за смаком

Спосіб приготування:

  1. Гуся добре потрібно вимити, вищипати, якщо знайдете, пір’їнки, вирізати скупчення жиру в районі шиї і черевця. Обсушити паперовим рушником.

Натріть сіллю та перцем тушку зовні та зсередини.
2. Так як шкіра у гусака досить щільна, візьміть медичний шприц і зробіть гусок ін’єкції соком граната. Ціль – глибше в м’ясо ввести ягідний маринад. Не полінуйтеся, зробіть щонайменше 20 проколів.

Ін’єкції гранатовим соком

3. Поставте гусика в тару для маринування. Потрібно підібрати таку каструлю, куди ваша пташка поміститься цілком. Залийте натуральним гранатовим соком і придавіть гнітом. Як гніт можна використовувати трилітрову банку, наповнену водою. Залишіть маринуватися на 12-18 годин.

4. Коли гусак замаринується, вийміть його з маринаду і дайте стекти на деку, щоб шкірка обсохла.

5. Робимо соус для натирання гусака. Змішайте в одній мисці майонез, гірчицю, мед, приправу каррі або куркуму, сіль, перець, розітріть в однорідну масу. Ввітріть приготований соус в гусака зовні і зсередини.

6. Приготуємо суміш для фарширування гусака. Великими часточками нарізаємо 3 яблука, бажано кислих сортів. Серцевинки видаляємо. Миємо жменю родзинок, очищаємо цибулю і крупно її ріжемо. Все з’єднуємо в одній тарі, солимо та перемішуємо зі спеціями.

7. Начиняємо черевце гусака підготовленою начинкою і зчіплюємо шкіру зубочистками.

Суворою ниткою зв’язуємо ніжки гусака, щоб при запіканні гусак не розвалився.

8. Готуємо тару для запікання. Краще вибрати форму із високими бортиками. Я виклала фольгою дно форми, закріпила краї на бортах. Виклала гусака. Акуратно на дно налила 2 склянки маринаду (гранатового соку). Зверху закрила гусака «кришкою» з фольги, не щільно, трохи піднявши над гусем.

Ретельно защипати краї фольги, щоб повітря не проникало в блюдо, що готується.

Розігріваємо духовку до 180-200 º С і ставимо нашого гусика. Загальний час запікання на 3 кг гусака – 3 години. Тобто 1 кг гусака на 1:00 приготування в духовці. Але не весь час гусак проведе під фольгою. Через 2/3 часу (у мене — через 2 години) гусака потрібно буде відкривати і поливати соком, що утворився. У цей час поруч із гусем можна покласти картоплю для гарніру. Він також просочиться освіченим соком і стане дуже смачним.

9. Отже, через 2 години «кришку» з фольги потрібно відвернути і полити гусака бульйоном, що утворився. Через двадцять хвилин повторити процедуру і ще кілька разів до готовності. Останні двадцять хвилин фольгу не закриваємо. Все, страва готова! Подавайте гусика на стіл та приймайте компліменти гостей!

Фарширований гусак – підготовка продуктів

Перед фаршируванням гусака попередньо миють, зрізають зайві частини – крайні фаланги крил, підшкірний жир у шиї та гузки, іноді відрізають і саму гуску. Якщо птах не молодий, його попередньо годин на десять-дванадцять необхідно замаринувати – у вині, обмазати сметаною чи майонезом, щоб м’ясо пом’якшало. Потім готується сам фарш і їм начиняють черевце птиці, іноді начинку укладають і під шкіру. Зріз необхідно зашити. Щоб тушка мала компактніший вигляд, іноді ніжки птиці стягують суворою ниткою, притискаючи їх до шишки. Також надходять і з крилами, прив’язуючи їх до грудок. Маринувати чи натирати гусака спеціями слід напередодні, а от фарширувати – безпосередньо перед запіканням, інакше начинка може зіпсуватися.

Фарширований гусак – найкращі рецепти

Приготування гусака шматочками

Щоб м’ясо птиці було смачним та ніжним, не обов’язково його запікати цілком. Порізавши тушку шматочками, страва вийде не менш цікавою та апетитною.

Для приготування знадобляться такі продукти:

  • м’ясо гусака (800 гр);
  • олія рослинна або оливкова для смаження;
  • цибуля ріпчаста (2 середні головки);
  • картопля (1 кг);
  • морква середня (1 – 2 шт);
  • часник (1 – 2 голівки);
  • сіль;
  • спеції.

Увага! Яблука, морква та часник можна доповнити іншими овочами або замінити їх.

Наприклад, болгарський перець надасть пікантності, а гарбуз зробить м’ясо ніжнішим. Деякі кулінари додають петрушку, кріп чи базилік. Пробуйте, експериментуйте. Все у ваших руках.

1. Якщо тушка ціла, її необхідно помити та обробити на порційні шматки разом із кістками.

2. Сало і жир не прибираємо, вони послужать природною засмажкою.

3. Розігріваємо сковороду та зменшуємо вогонь до середнього. Наливаємо масло і смажимо м’ясо з обох боків до золотистої скоринки (приблизно 7 хв на кожну сторону).

4. Готові шматки разом із жиром і салом перекладаємо в лист з високими бортами і готуємо гарнір.

5. Картоплю, цибулю та моркву очищаємо від шкірки і ріжемо великими шматками.

6. Часник очищаємо від лушпиння і додаємо повністю.

7. Солимо і перчимо до смаку, додаємо будь-які спеції, можна використовувати лавровий лист.

8. Якщо жиру у гусака мало, можна на дно додати трохи олії.

9. Накриваємо посуд фольгою та відправляємо форму в холодильник на годину (можна на добу).

10. Після закінчення часу дістаємо лист і, не знімаючи фольги, відправляємо в духовку на 40 хв – 1 годину.

Увага! Залежно від віку тушки, вона може нудитися більше години. Перевірити готовність легко. Для цього беремо ножа або шампур і протикаємо м’якоть. Якщо вона м’яка, то страва готова.

Його подають гарячим в окремому посуді. Овочі та картопля служать природним гарніром. Вони добре поєднуються з кисло-солодкими соусами та іншими іншими стравами.

Як приготувати гусака в духовці, покроковий рецепт

Якщо в Америці і Англії на свята традиційним блюдом залишається індичка, то у французів класичне різдвяне блюдо – гусак. У нас же запечений гусак в духовці може стати прикрасою будь-якого застілля, будь то весілля, ювілей, званий вечір в урочистій обстановці або простий сімейний вечерю.

І якщо ви жодного разу не готували своїми руками цю птицю, а вже тим більше, якщо ви її взагалі ще не пробували, то ці рецепти вам рекомендовані в першу чергу.

У багатьох країнах запечений в духовці гусак, поданий до столу, символізує достаток. І не дивно, що рецепти його приготування передаються з покоління в покоління.

Як правильно і смачно маринувати гусака

У мариновке гусака є свої особливості. Оскільки ці пташки досить жирненькие, то простий варіант з натиранням шкіри сіллю не дозволить м’яса просолится. Жировий прошарок просто-напросто не пропустить сіль. Якщо діяти зсередини, то і там волокниста плівочка стане перешкодою для просолення філе.

Ви можете вибрати більш легкий спосіб – замочити тушку гусака на добу в міцному соляному розчині. Але це не дасть того чудового смаку страві, так і спеції до м’якоті не піднімуться все одно.

Але є один нехай і довгограючий, але вірний і найсмачніший спосіб домогтися неймовірного смакової якості від гусака. Бажано це робити з вечора. Перед сном.

  • Для цього беремо тушку гусака кілограма на 4, гарненько промиваємо його зсередини і зовні, при необхідності чистимо від забутих пір’їнок і частинок нутрощів.
  • Далі обливаємо спочатку зверху, а потім зсередини птицю крутим окропом. Це розкриє пори на шкірі птахи і приправи з сіллю все ж почнуть проникати вглиб.
  • Тепер дуже ретельно, не шкодуючи солі, натираємо шкуру гусака від лап до шиї і також просолюємо всередині. На все це піде приблизно 1-1,5 ст. л. крупної солі.
  • Після цього посипаємо тушку перцем (1 ст. л. без гірочки) і розтираємо його по поверхні тушки і всередині.

Тепер беремо глибокий лист для запікання і заливаємо в нього води стільки, щоб дно було прикрите на 1-2 див. Далі встановлюємо у нього грати, на яку покладемо черевцем догори гусака. Тушка не повинна стикатися з водою.

Якщо у вас немає решітки, викладаємо на дно листа крупно нарізані ріпчасті цибулини і морквини, а вже на них укладаємо тушку. Для чого це потрібно? Під дією водяної пари на шкірі гусака пори будуть розкриті і сіль з перцем буде активніше проникати всередину, у той час, як під дією жару підшкірний жир птиці буде вытапливаться і стікати вниз під грати, ну або до овочів, не зачіпаючи гусака.

Тепер всю конструкцію з гускою відправляємо в духовку і виставляємо нагрівання на 100° за Цельсієм. Приблизно 1-1,5 години в такому режимі має паритися гусак, після чого зменшуємо температуру до 70°С і залишаємо так готуватися птицю на 4-6 годин.

Після цього тушку слід остудити в прохолоді. Потім застиглий жир виймаємо і викидаємо, а рідкий жирок через ситечко зливаємо в піалу. І тепер можна приступати до приготування гусака.

Який на смак гусак

Складно однозначно описати смак гусятині. Багато в чому він залежить від вибраного рецепту. Але в цілому м’ясо це не порівняти ні з однією іншою птицею, якщо тільки віддалено воно може мати щось спільне з утятиной. Але при цьому філе гусака більш волокниста, жорсткувате і відрізняється солодкувато-гострим смаком.

В іншому, простіше самому відчути всі принади гусака, запеченого в духовці, приготувавши його в домашніх умовах, використовуючи наш покроковий рецепт з фото.

Смачний гусак з яблуками в духовці

Інгредієнти

  • Гусяча тушка, просолена в печі — 4 кг
    +
  • Жир топлений гусячий — 125 мл
    +
  • Часник — 2 великих зубчики
    +
  • Яблука жовто-зелені солодкі — 3-4 шт.
    +
  • Ізюм світлий — 1/2 склянки
    +
  • Чорнослив — 1/2 склянки
    +
  • Перцева суміш — 1/2 ч. л.
    +
  • Картопля середній — 10 бульб
    +

Як готувати гусака в духовці

Це блюдо просто прекрасне, дуже святковий і не зовсім складне, особливо, коли гуска вже пройшов правильну багатогодинну маринівку в печі. Однак не можна сказати, що готування буде швидкою, адже на випікання гусака потрібно 3-4 години. Так, готування дуже довга, але воно того варто.

  • Оскільки гусак запікається досить довго, то кінчики крил, ніжок і шийку необхідно обгорнути фольгою, щоб вони не згоріли.
  • Родзинки і чорнослив промиваємо і рівномірно розподіляємо всередині гусячої тушки. Просочившись гусячим соком, ізюм стає неймовірно смачним доповненням до м’яса, а чорнослив надає оригінальний димний аромат страви.
  • Яблука для фарширування гусака можна нарізати часточками. Але зручніше все ж подавати їх цілком з розрахунку 1 яблуко на одного їдця. Якщо гостей багато, то ріжте плоди на 2 частини і потім подавайте з половике на кожного. Отже, яблука миємо, проколюємо в 3-4 місцях зубочистками і цілком (половинками, часточками) їх засовуємо всередину тушки.
  • Після цього включаємо пічку на прогрів до 140°С і відправляємо гусака в духовку, де він буде запікатися 2 години.

Тим часом приготуємо ароматну підливку, якої в процесі запікання гусака потрібно буде змащувати.

Це потрібно робити обов’язково, інакше шкура гусака скукожится, высушится і стане дубовий. А так ми досягнемо тієї самої апетитною хрусткої скоринки. Отже, розтоплений гусячий жир, що витопився з тушки при нічній мариновке в печі (див. рецепт вище) змішуємо з продавлений часником, перцем і пучкою солі.

Саме цю суміш за допомогою силіконової кисті ми і будемо наносити на гусака кожні 17-20 хвилин.

  • Поки гусак запікається, чистимо і відварюємо цілісні бульби картоплі в підсоленій воді до напівготовності. Тобто після закипання води засікаємо 8 хвилин виймаємо картоплю.
  • Коли мине 2 години від початку запікання гусака, виймаємо деко з духовки, розкладаємо навколо тушки картоплю, змащуємо його часниковою підливою. Також змащуємо в черговий раз гусака і знову прибираємо піддон в піч ще на годину-півтора. Але тепер вже температура готування повинна бути 180 градусів, а змащувати пташину тушку будемо кожні півгодини.

Індикатор готовності гусака – рівномірна червонувата апетитна скориночка, що покриває тушку цілком. З цього моменту зменшує температуру в духовці до 80°С, тобто ставимо на мінімальний нагрів, і тушкуємо птицю до моменту подачі до столу. Навіть якщо пройде ще 2 години, це тільки позитивно позначиться на м’ясі.

Гусак, запечений в духовці в рукаві

Цей рецепт дуже простенький і достатньо швидкий. Готувати ми будемо не цілого гусака, а половинку, що актуально на святах, де гостей не багато, а кількість блюд зашкалює.

Інгредієнти

  • Гусяча тушка – ½ частину;
  • Паприка – 1 ч. л. з гіркою;
  • Приправа для м’яса – 2 ч. л. з гіркою;
  • Базилік сушений – 1 ч. л. без гірки;
  • Зіра в насінні – 1 ч. л. без верху;
  • Чебрець сушений – ½ ч. л.;
  • Імбир свіжий тертий – 2 ч. л.;
  • Часник тертий свіжий – 1-2 ч. л.;
  • Часник зубчиками – 5 шт.;
  • Кропова зелень – 5 гілочок;
  • Цедра лимона – 1 ч. л.;
  • Мед рідкий – 4 ст. л.;
  • Сіль – за смаком;
  • Хрін – 1 ст. л. без гірки;
  • Сік лимона – 20 -25 мл

Як приготувати гусака в духовці

Беремо половину тушки гусака, розрізаного вздовж, і на грудці, спинці і ніжках робимо кілька надрізів. Це потрібно для того, щоб спеції потрапили всередину і гусак швидше пропікся.

Тепер приготуємо маринад

Змішуємо в загальній мисочці цедру, часник, імбир. Туди ж додаємо базилік, зіру, чебрець, приправу для м’яса, 3 г солі, сік лимона і хрін. Все перемішуємо.

Отриманою сумішшю натираємо половину тушки з усіх боків, намагаючись потрапляти в максимально розрізи. Після цього закутуємо гусака у вакуумну плівку і прибираємо в холодильник до наступного ранку.

Гусак в духовці по цьому рецепту виходить відмінним. М’ясо соковите, не пересушена, а скориночка ідеально пропікається.

Ще від Мами:

Про автора

admin administrator