Як хворіють на свинку

Авторadmin

Як хворіють на свинку

Найчастіше запалюються привушні залози, але в запальний процес також можуть залучатися і підщелепні, і під'язикові. При цьому візуально видно припухлість та надмірна одутлість обличчя. Також зазвичай відчуваються тиск та біль в області слинних залоз, можуть з'являтися шум і біль у вухах, можливе зниження слуху.

Зазвичай самостійно минає протягом 7 днів.

Початкові симптоми Спочатку виникає набряк привушної слинної залози з тієї чи іншої сторони, а через 1—2 дні в процес може втягуватися й інша привушна. Крім привушних слинних залоз, у процес можуть рідше залучатися підщелепні і під'язична слинні залози.

Паротит кардинально змінює зовнішність хворого – щоки роздуваються і опускаються, кінчики вух піднімаються. Відновлюється вигляд не раніше, ніж через 7-8 днів від початку захворювання. Слабкість і ломота в тілі. Діти стають млявими, апатичними, байдужими.

Важким ускладненням епідемічного паротиту є атрофія підшлункової залози та яєчок, у хлопчиків – безпліддя в майбутньому. З боку нервової системи можуть розвинутися: парези, серозний менінгіт, менінгоенцефаліт, гідроцефалія. У найскладніших випадках захворювання може призвести до інвалідизації.

Вірус паротиту передається повітряно-крапельним шляхом від хворої людини до здорової. Захворіти можна під час простої розмови. Хворий на епідпаротит заразний за 1-2 дні до появи перших симптомів хвороби, коли він ще навіть не здогадується про те, що занедужав, та впродовж 8 днів після виявлення ознак захворювання.





Ознаки свинки у дорослих і дітей однакові, тільки в першому випадку вони протікають більш гостро: 1. Підвищення температури тіла – гіпертермія. Відбувається раптово, показники відразу стають критичними. У більшості випадків не вдається знизити їх навіть за допомогою …

Про автора

admin administrator