Як консервувати унітаз на зиму на дачі

Авторadmin

Як консервувати унітаз на зиму на дачі

Консервована кукурудза на зиму в домашніх умовах- покрокові рецепти з описом та фото

Як консервувати кукурудзу в домашніх умовах | Кулінарні рецепти

Знайомство людини з кукурудзою відбулося п’ять тисячоліть тому, але консервувати цей продукт люди почали тільки у 18 столітті у Франції. Обдарований французький кулінар, котрий покохав маїс, шукав способи тривалого зберігання кукурудзи. В результаті він зупинився на консервації. З того моменту пройшло майже три століття, а консервована кукурудза як і раніше залишається популярною.

Сьогодні консервовану кукурудзу широко використовують в кулінарії. З неї готують дієтичні салати і ситні гарніри, ароматні соуси, запіканки, пироги, супи і навіть десерти. У деяких національних кухнях рецепти на основі консервованої кукурудзи вважаються основними. Тому сьогоднішня стаття розповість, як консервувати кукурудзу в домашніх умовах на зиму.

Калорійність консервованої кукурудзи

На прилавках магазинів баночки з консервованою кукурудзою вперше з’явилися в другій половині двадцятого століття. Господині з усіх куточків планети відразу ж по достоїнству оцінили ці консерви. Страви з консервованої кукурудзи регулярно з’являлися на повсякденних і святкових столах у кожній родині.

Не обділили злак увагою і люди, які ведуть боротьбу із зайвою вагою. Все тому, що калорійність консервованої кукурудзи становить 120 ккал на 100 грам. Дієтологи рекомендують включати продукт в дієтичне харчування. Виняток — салати, до складу яких входять інші висококалорійні продукти.

Як консервувати кукурудзу на зиму в домашніх умовах

Дозрівання качанів кукурудзи традиційно супроводжується появою на столах чудових ласощів. Кукурудзяні зерна в замороженому вигляді відмінно підходять для приготування страв, і заготовити їх не складає труднощів. Як бути з консервованою кукурудзою? Адже хочеться, щоб консервація просто готувалася, була смачною і довго зберігалася. У цьому допоможуть наступні поради:

  • Обирайте для консервації молоду кукурудзу. Заготовити на зиму можна і стару, але вона виходить твердою навіть після тривалої термічної обробки.
  • У деяких господинь виникають труднощі з відділенням зерен від качанів. Щоб полегшити процедуру, опустіть качан в гарячу воду секунд на 10, після чого різко охолодіть під проточною водою.
  • Повторна стерилізація — запорука успіху. Тривалість разової процедури не перевищує 10 хвилин. Цього недостатньо для зупинки зростання спорових мікроорганізмів, які знаходяться в кукурудзі. Тому радять повторити процес кілька разів.

Цих простих порад досить для приготування смачної консервованої кукурудзи. Взимку відкрита баночка з ласощами порадує сім’ю смаком і ароматом минулого літа.

Класичний рецепт консервованої кукурудзи на зиму

Кукурудзу солять, маринують, використовують для приготування пюре, але цей злак ідеально підходить і для консервації. За багато років кулінарами з усього світу створено безліч рецептів консервованої кукурудзи, але в основі різноманітності лежить класична рецептура. Її і розглянемо.

Інгредієнти:

  • Кукурудза — 3 качана
  • Вода — 1 літр
  • Сіль — 1 столова ложка
  • Цукор — 1 столова ложка

Інгредієнти вказані з розрахунку на одну трилітрову банку.

Покрокове приготування:

  1. Для початку простерилізуйте банку і кришку. Скляну ємність потримайте на пару, в духовці або мікрохвильовій печі, а кришку проваріть кілька хвилин.
  2. Очистіть качани і складіть в ємність з водою. Проваріть 3 хвилини після закипання води. Викладіть кукурудзу в миску з холодною водою.
  3. Коли вона охолоне, відокремте зерна від качана. Використовуючи друшляк, промийте водою. Покладіть зерна в каструлю і поставте на 3 хвилини на вогонь. Варіть при слабкому кипінні.
  4. Тим часом зробіть маринад. Поставте ємність з водою на вогонь, всипте сіль і цукор. Після закипання почекайте 2 хвилини і знімайте з вогню. Наповніть банку кукурудзою і залийте гарячим маринадом.
  5. Банку поставте в глибоку ємність, застелену рушником. Налийте туди теплої води по плечі банки і поставте на вогонь. Коли вода закипить, вогонь трошки збавте.
  6. Стерилізація банки з кукурудзою займає 3,5 години. Слідкуйте за рівнем води. Доливайте окропу в момент зменшення обсягу. Коли закінчите стерилізацію, витягніть банку і закатайте кришкою. Переверніть догори дном і укутайте теплим рушником, поки не охолоне.

Для зберігання консервованої кукурудзи в домашніх умовах ідеально підходить прохолодне, захищене від сонячного світла місце. Якщо такого приміщення немає, тримайте консервацію в холодильнику.

Консервована кукурудза як в магазині

Вживання консервованої кукурудзи взимку корисно для здоров’я. Її можна використовувати як інгредієнт для салатів, так і їсти ложкою. Консервована кукурудза продається всюди, але домашній продукт корисніше, та й приготувати маїс, щоб відповідав магазинному за смаковими характеристиками, нескладно. Головне, роздобудьте цукровий сорт кукурудзи.

Інгредієнти:

  • Кукурудза
  • Сіль — 1 чайна ложка
  • Цукор — 2 чайних ложки
  • Оцет — 1 столова ложка

Інгредієнти вказані з розрахунку на півлітрову баночку.

Приготування:

  1. Почищені качани складіть в ємність і, заливши водою, поставте на плиту. Варіть в киплячій воді 40 хвилин, додавши сіль за смаком.
  2. Злийте воду й остудіть. Відокремте зерна, при необхідності промийте в холодній воді. Заповніть приготовані банки кукурудзою.
  3. Туди ж відправте сіль, цукор і оцет. Залийте окропом і поставте в глибоку ємність для стерилізації. Наливши води, поставте на вогонь і після закипання варіть близько години на повільному вогні.
  4. Після цього витягніть банки і закатайте кришками. Переверніть і укутайте ковдрою, поки не охолонуть. Поставте консервацію в темне прохолодне місце.

Така консервована кукурудза зберігається довго. Взимку, коли в раціоні не так багато вітамінних продуктів, вона допоможе в приготуванні смачних салатів і гарнірів до м’ясних страв.

Як консервувати кукурудзу в качанах

Консервована кукурудза в качанах — справжнє кулінарне диво, яке під силу створити будь-якій господині. Така заготовка завжди виручить в зимовий час. Тому з настанням сезону обов’язково підготуйте кілька баночок.

Інгредієнти:

  • Молода кукурудза — 1 кг
  • Сіль — 2 столові ложки
  • Цукор — 2 столові ложки
  • Оцет — 6 столових ложок
  • Гвоздика — 6 шт
  • Лавровий лист і перець горошком — за смаком

Приготування:

  1. Очищену і промиту кукурудзу складіть в невелику каструлю, залийте водою і проваріть хвилин 5.
  2. Підготуйте 3 півлітрові баночки. У кожну ємність покладіть по лавровому листку, додайте кілька горошин перцю.
  3. Заповніть банки кукурудзою. У кожну ємність додайте по 2 столові ложки оцту і залийте маринадом. Для його приготування налийте в каструлю воду, додайте сіль і цукор, закип’ятіть.
  4. Простерилизуйте консервацію протягом 30 хвилин. Після цього кожну банку закатайте кришкою, поставте на підлогу в перевернутому вигляді, накрийте ковдрою і дочекайтеся охолодження. Після цього відправте в місце зберігання.

Приготована за цим рецептом кукурудза послужить як красивого і смачного гарніру. Для цього поріжте качани невеликими кільцями і викладіть навколо основного блюда. Якщо відокремити зерна, вийде основа для салату з крабовими паличками.

Солодка консервована кукурудза без стерилізації

Наступний рецепт сподобається зайнятим господаркам, які в силу певних причин не можуть приділяти консервації багато часу, але люблять радувати родину різноманітними смаколиками. Цей рецепт вважаємо універсальним, так як він підходить і для зерен, і для качанів.

Інгредієнти:

  • Молода кукурудза — 15 качанів
  • Сіль — 1 столова ложка
  • Цукор — 3 столові ложки
  • Оцет — 2 столові ложки

Пропорції солі, цукру та оцту вказані з розрахунку на літр води.

Приготування:

  1. Очистіть і промийте водою молоді качани кукурудзи. Підготовлену кукурудзу викладіть в каструлю, залийте гарячою водою і після закипання проваріть хвилини 3. Після закінчення часу відкиньте на друшляк і остудіть в крижаній воді.
  2. Остигнувші качани просушіть паперовими рушниками і відокремте зерна. Наповніть кукурудзою баночки, залийте окропом і залиште на 20 хвилин під кришками. Після закінчення часу злийте воду, знову закип’ятіть, залийте зерна знову.
  3. Зробіть маринад. Налийте в каструлю воду, додайте столову ложку солі, дві столові ложки оцту і три столові ложки цукру з розрахунку на один літр рідини. Доведіть рідину до кипіння, злийте з банок воду і залийте маринадом. Закатайте банки і потримайте під ковдрою до охолодження.

Цей рецепт в черговий раз доводить, що домашня консервована кукурудза — швидка, проста в приготуванні і смачна страва, яка надає широкі можливості в кулінарії.

Користь і шкода консервованої кукурудзи

Тема сьогоднішньої розмови — консервована кукурудза. Багатьом подобається цей простий у приготуванні делікатес, але його корисні властивості і протипоказання залишаються загадкою. Про це і поговоримо в заключній частині матеріалу.

Користь консервованої кукурудзи

  1. Яскраво-жовті зерна кукурудзи — джерело корисних речовин. У їх числі фолієва кислота, тіамін, токоферол. Консервована кукурудза насичена фосфором, кальцієм і натрієм. У ній міститься калій, цинк, кремній і йод, але в менших кількостях.
  2. Консервована кукурудза — основа дієти професійного спортсмена. Все тому, що в ній багато рослинних білків і амінокислот, які надають незамінну допомогу в підтримці форми.
  3. Консервованій кукурудзі знайшлося застосування і в харчуванні людей з цукровим діабетом. Цей продукт регулює рівень цукру і знижує холестерин, надлишок якого згубно позначається на роботі серця і судинної системи.
  4. Вчені помітили, що консервована кукурудза благотворно впливає на роботу травної системи. Навіть в невеликій кількості продукт допомагає в усуненні симптомів метеоризму.
  5. Злак в консервованому вигляді допомагає в боротьбі із зайвою вагою в силу невеликої кількості калорій. Однак, позитивний результат досягається тільки за умови збалансованого харчування.

Шкода консервованої кукурудзи

Якщо говорити про шкоду, консервований злак протипоказаний схильним до тромбозів людям і особам з високою швидкістю згортання крові. Продукт знижує апетит, а якщо злаком зловживати, це обернеться загостренням виразки шлунка.

Консервувати кукурудзу в домашніх умовах елементарно, а користь і шкода страви визначаються індивідуальними особливостями організму. Якщо протипоказань до вживання немає, сміливо заготовлюйте кукурудзу на зиму і регулярно вживайте. Смачного!

Відео: Консервування кукурудзи в зернах в домашніх умовах

На цьому наша стаття «Консервована кукурудза на зиму» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у правильній заготівлі овочів і фруктів для себе та своїх рідних. Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику рецепти і консервація — кращі поради де Ви знайдете чимало цікавих статей. Дякуємо за увагу і до нових зустрічей!

Читайте також:

Що закривають на зиму в жовтні-листопаді: календар консервації

Кращі рецепти консервування на зиму, які ще можна зробити зараз – дізнайтеся в матеріалі УНІАН.

Домашнє консервування на зиму в жовтні-листопаді / depositphotos.com

Як правило, в жовтні-листопаді сезон консервації закінчується. До цього часу полки комори або льоху переповнені смачними заготовками, а господарочкам залишається лише зробити завершальні штрихи. УНІАН розповість, що потрібно консервувати на зиму в кінці осені.

Заготовки на зиму в жовтні-листопаді – варіанти

Навіть зараз, в кінці місяця, а потім і в останній місяць осені ще можна встигнути законсервувати деякі смаколики, наприклад, фрукти і ягоди, а також деякі овочі та овочеві салати.

Мариновані опеньки швидкого приготування – один з варіантів вдалої зимової заготовки. Їх може зробити кожна господиня, адже гриби зараз ще можна купити в магазині або на ринку за більш-менш демократичною ціною. Мариновані печериці також беруть участь в цьому списку – все залежить від того, які гриби вам більше подобаються. Раніше ми також говорили про те, як готувати гливи, для тих, хто хоче смачно посмажити їх або замаринувати на зиму.

Ви навіть можете зробити мариновану цибулю на зиму, щоб завжди мати доступ до пікантного овочу, яким можна доповнити будь-яку страву.

Квашена капуста вважається однією з найбільш чудових закусок для українців. УНІАН пропонує рецепт квашеної капусти на зиму, який сподобається навіть тим, хто скептично ставиться до таких ласощів. Капуста по-корейськи – ще один варіант зимової заготовки, але вже для тих, хто вважає за краще гострі закуски. Ну а тим, хто не хоче витрачати багато часу на консервацію, точно сподобається хрустка квашена капуста швидкого приготування за 3 години – це особливо зручно, якщо ви хочете зробити таку закуску на вечерю.

Перець і помідори

Болгарський перець – смачний і корисний овоч, який також можна законсервувати. УНІАН розповідає, як заготовити болгарський перець на зиму, щоб забезпечити себе смачним закачуванням в холодну пору року. Бабусине лечо на зиму – теж вдалий варіант, якщо вам подобаються подібні консервовані страви.

Що стосується помідорів, зараз вони коштують досить багато, але якщо ви дуже любите такий овоч і хочете закрити гострі помідори на зиму, то ціна вас не повинна бентежити. Смачною заготівлею будуть і мариновані помідори – їх можна готувати безпосередньо до столу або закочувати в банки. Також ми говорили про те, як смачно приготувати зелені помідори – порада для тих, хто віддає перевагу саме такому виду овочевої культури.

Овочеві заправки, пасти і аджика

Овочева заправка на зиму – універсальна консервація, яку потім можна використовувати для приготування різних страв. Так само точно, як і заправка для борщу на зиму – паличка-виручалочка будь-якої запасливої господині. Грузинська аджика – унікальний соус, який вважають за краще любителі гострого, так що, ми настійно рекомендуємо приготувати його. Томатна паста на зиму – вдала заготовка для тих, хто мислить далекоглядно – роблячи її, вам не доведеться кожного разу витрачати час на таку заправку в майбутньому.

Квасоля і буряк

Квасоля в томаті на зиму – чудовий варіант консервації не тільки для вегетаріанців, але і для тих, хто просто любить бобові. Ікра з буряка на зиму – смачна і корисна заготовка, яка зараз доступна кожному, адже овоч в магазинах коштує дуже дешево.

Про автора

admin administrator