Як люди використовують сланець

Авторadmin

Як люди використовують сланець

Найчастіше сланцеві матеріали використовуються у будівельній сфері. Їм облицьовують фасади заміських будинків, формують покрівлю, а також використовують для покриття для підлоги. Але вчені також приписують сланцю інші унікальні властивості, які підносять його до рангу лікувальних та магічних матеріалів.

Кременисті сланці застосовуються у виробництві щебеню і силікатної цегли (динасу), кристалічні сланці — як вогнетривка сировина, для отримання силуміну. В Україні сланці є в Криму, на Донбасі, на Криворіжжі та в інших районах. Використовують їх як будівельний матеріал, у хімічній промисловості.

Видобуток Запаси горючих сланців знаходяться на території: правобережжя Дніпра, в межах Дніпровсько-Донецької западини, в Карпатах і Кримських горах. Геологічні запаси мінелітових горючих сланців в Україні до глибини 200 м складають понад 500 млрд.

Природний сланець – збірна назва гірських порід вулканічного або осадового походження, що складаються з мінералів.

Утворюється внаслідок ущільнення (діагенезу) глин та їх часткової перекристалізації при зануренні на глибину. Характерний для геосинклінальних формацій.

Основні напрямки використання горючих сланців за кордоном – отримання паливно-енергетичної сировини і деяких специфічних продуктів (парафін, кокс, медичні препарати). В Румунії сланці використовуються як паливо для ТЕС “Аніна”, потужність якої досягає 1 млн. кВт.





Поклади сланцевих порід розробляються практично на всіх континентах. Їх добувають у США (Колорадо, Вайомінг і Юта) і Бразилії, на території Центральної Європи та Монголії. Є родовища сланців в Білорусії, Україні, Казахстані, Естонії та державах Середньої Азії. У України …

Про автора

admin administrator