Як можуть завестися клопи у квартирі

Авторadmin

Як можуть завестися клопи у квартирі

Зміст:

Клопи у квартирі: як позбутися, як вивести, боротьба, знищення. Обробка квартири від клопів

Клопи у квартирі – це досить часті «гості». Ці комахи можуть завестися де завгодно, від ліжок і диванів до щілин і шпалер. Поява паразитів в будинку зовсім не говорить про непорядності хазяїв. Вони можуть переповзти від сусідів, приїхати разом з новими меблями зі складу, залишитися від минулих мешканців. Ну а в будинках старої споруди ці шкідники взагалі живуть в кожній другій квартирі.

Причини появи клопів у житло

Причин виникнення буває кілька. Вони з’являються там, де багато бруду, пилу і старих речей. Часто з’являються в квартирі від недобросовісних сусідів. Також кровососа можна непомітно привезти з собою на старих килимах, одязі, диванах і т. д. Оскільки комахи швидко розмножуються, для них не складе труднощів розплодитися і забитися в темні кути по всьому будинку.

Ознаки клопів

Симптоми, що свідчать про наявність паразитів в квартирі, повинні негайно насторожити господаря. Адже вчасно вжиті дії можуть допомогти позбутися від проблеми в майбутньому. Ознаками можуть послужити сверблячі червонуваті укуси на тілі, червоні і темні плями на постільній білизні та меблів, коричневі шкурки, скинуті личинками, а також відкладені яйця. При появі таких симптомів необхідно терміново обстежити ліжка, шпалери, дивани, стільці та щілини в будинку на предмет виявлення цих червонуватих комах.

Де живуть

При обробці квартири від «непроханих гостей» виникає питання про їх місце проживання. Клопи у квартирі можуть жити в різних місцях. Але найчастіше їх «будинком» стають дивани, ліжка, крісла, оббивка стільців, книги і білизняні шафи. Крім того, комах можна помітити під підлогами або шпалерами, а також в щілинах стін, розетках або під плінтусами. Для проживання вони обирають темні і пилові місця, оскільки бояться світла.

Як боротися з клопами в будинку

Як же позбутися від клопів у квартирі? Тут є кілька способів вирішення проблеми. Краще всього викликати фахівців по цькуванню комах. Але це обійдеться недешево, до того ж на час обробки доведеться покинути приміщення. Для боротьби з клопами в квартирі ще підходять різні хімікати, але до них кровососи швидко звикають і перестають боятися. Ну і звичайно, оскільки цей паразит відомий світу вже дуже давно, існує маса народних засобів для його цькування.

Настоянка валеріани
Клопи бояться різних запахів, тому настоянка валеріани дасть відмінний ефект. Вона продається в будь-якій аптеці.

Оцтова кислота
Оцтова кислота відмінно допомагає впоратися з цими неприємними комахами. Вона є у вільному продажу в магазинах.

Обробка квартири

Краще фахівців з проблемою зараження житла даними шкідниками не впорається ніхто. Професіонали використовують надсильні хімічні засоби для боротьби з комахами. Але на час цькування клопів в будинку мешканцям квартири краще покинути приміщення, оскільки такі препарати можуть негативно вплинути на організм. Крім того, перед викликом фахівців потрібно обов’язково попередити сусідів.

Дезінфекція квартири

Профілактика

Профілактика появи клопів – це запорука того, що згодом не знадобиться витрачати величезні суми на витравлення паразитів з дому. Щоб уникнути появи «непроханих гостей», потрібно своєчасно проводити генеральне вологе прибирання приміщення, а також пропарювати тощо спеціальним обладнанням м’які меблі. Якщо стара квартира, необхідно зняти всі шпалери до бетонної стіни і заново їх поклеїти, оскільки комахи дуже люблять селитися в таких місцях. При покупці нової меблів її необхідно промити і оглянути на предмет кровососів. Ну і звичайно, при появі будь-якого тривожного ознаки відразу звертати на це увагу.

Знищити шкідників в квартирі можна різними способами. Найкращий результат дають лише професіонали по боротьбі з клопами, оскільки вони використовують дуже сильні хімікати. Але народні та хімічні засоби також можуть забезпечити потрібний ефект. Збирання, виморожування і пропарювання підходять тільки на стадії профілактики, оскільки при великому скупченні комах ці методи не поліпшать ситуацію.

Як назавжди позбутися від клопів в будинку

Комахи в будинку – не найприємніші, а іноді відверто небезпечні сусіди. Проганяти їх потрібно якомога швидше, інакше ситуація може вийти з-під контролю. Розбираємося, як позбутися від клопів, які стали для багатьох сімей справжнім нічним кошмаром.

Клопи – дрібні (не більш яблучної кісточки) комахи, кольором від темно-бежевого до коричневого. Вони ведуть, в основному, нічний спосіб життя, позбавляючи сну тих, в чиїх ліжках вирішили оселитися. Паразити, як і всі комахи, пересуваються швидко, а дрібні зазубринки на лапках дозволяють їм підніматися по самим гладких поверхнях.

Вони надзвичайно плідні. Самка за життя виробляє 200-250 яєць, відкладаючи кожен день по 5-6 штук. Клопи можуть серйозно ускладнити життя своїм господарям, перетворити їх життя в кошмар.

  1. Причини появи шкідників
  2. Улюблені місця проживання паразитів
  3. Як виявити клопів в квартирі і в будинку
  4. Спосіб боротьби з постільними клопами
  5. Шкода від клопів
  6. Чим небезпечні укуси
  7. Ефективні народні засоби
  8. Оцет
  9. Шпидідер
  10. Рослини з сильним запахом
  11. Фізичні та термічні способи
  12. Хімічні інсектициди
  13. Аерозолі
  14. Порошкоподібні засоби
  15. Рідкі речовини
  16. Особливості роботи служб дезінсекції
  17. Правила безпеки при самостійній обробці
  18. Етапи обробки
  19. Чистка ліжка і дивана в домашніх умовах
  20. Профілактика появи комах

Причини появи шкідників

Це неправда, що комахи заводяться тільки в брудних квартирах з антисанітарними умовами. Вони можуть по вентиляційних отворів «прийти» від сусідів, зачаїтися у валізі, колись зібраному вами або вашими близькими в одному з місць перебування (наприклад, якщо ви зупиняєтеся в дешевих хостелах), також цілком можуть «розташуватися» в б / у меблів і техніки , придбаної у приватних осіб і т. д.

Клопи в квартирі – якщо не норма, то, як мінімум, не якийсь нонсенс. Вони ні в якому разі не є ознаками антисанітарії. Віль малиношевські, зоолог

Клопов можуть принести тварини на шерсті після прогулянки або люди на одязі. Навіть квартира, в якій постійно проводять прибирання, не застрахована від навали клопів.

Улюблені місця проживання паразитів

Клопи особливо активні вночі. Вони утворюють колонії в затишних місцях, куди не потрапляє сонячне світло. Улюблене місце проживання клопів – матрац. Також шукайте їх:

  • за шпалерами, під плінтусами (причому навіть під стельовими);
  • за картинами;
  • під килимами;
  • в складках одягу (речові клопи);
  • в вентиляційні отвори;
  • під лінолеумом;
  • в книгах і т. п.

Як виявити клопів в квартирі і в будинку

Через дрібного розміру комах часто їх досить важко виявити.

Укус клопа відрізняється за виглядом від комариного. У його залозах немає речовини, що діє на згортання крові. Тому вранці ви виявите припухлість з червоною крапкою посередині. Це перше, на що звертають увагу.

Друга ознака – криваві сліди, виявлені на простирадлах. Насмоктавшись крові, клоп значно збільшується в розмірі, його легко розчавити, просто перевернувшись з одного боку на інший.

Як шукати клопів в квартирі:

Поруч з місцями їх скупчення багато дрібних чорних крапок – це їх екскременти. Якщо клопи вже довго живуть в квартирі, можна помітити їх тверді оболонки на простирадлах. Це трапляється під час линьки, коли вони скидають жорсткий панцир.

Найвірнішим варіантом буде розстелити білу тканину, включити світло посеред ночі. Тоді ви виявите їх у вигляді темних плям на світлому фоні.

Якщо вас турбують постійні укуси ночами, зверніться до лікаря-дерматолога. Він легко розпізнає наслідки укусу клопів: кровососи роблять укуси (до семи) один за іншим на одній лінії.

Спосіб боротьби з постільними клопами

Зробіть різного виду пастки. Наприклад, візьміть пластиковий стакан, надіньте його на ніжку ліжка і поставте в миску з водою. Ці комахи не вміють літати, так що при спробі підібратися до їжі вони, напевно, потраплять в миску з водою.

Якщо в приміщенні дуже багато клопів, ви відчуєте легкий мигдальний (гіркуватий) запах.

Шкода від клопів

Клопи шкідливі вже тим, що смокчуть кров людини, позбавляючи спокійного сну.

Чим небезпечні укуси

Після укусу є ризик розвитку алергічної реакції (аж до небезпечного для життя набряку Квінке), розвитку запального процесу і деяких видів захворювань.

Крім цього, вони можуть бути носіями гепатиту групи В, туляремії, чуми, лихоманки та інших небезпечних вірусів. На щастя, вони розвиваються вкрай рідко після укусу клопа. Але таку можливість не можна виключати.

Деякі вчені стверджують, що іноді екскременти паразитів містять бактерії (рикетсії Бернета), що викликають висипний тиф.

Ефективні народні засоби

Якщо клопи ще не встигли організувати великі колонії на території вашого будинку, з ними можна боротися народними засобами.

Як позбутися від клопів:

Оцет

Їдкий запах оцту не вбиває комах, але успішно їх відлякує. Його використовують для обробки можливих укриттів паразитів.

Дійте в такому порядку:

  • проведіть генеральне прибирання;
  • зніміть картини;
  • відсуньте від стін меблі, щоб відкрити доступ до плінтусів;
  • налийте в пульверизатор чистий оцет (9%);
  • обробіть місця, де були виявлені клопи.

Добре працює наступний засіб:

  • 50 мл оцту;
  • 50 мл спирту;
  • 50 г нафталіну.

Посилить ефект оцту настоянка полину, якщо змішати їх порівну.

На час обробки, домашніх тварин і дітей краще відправити на прогулянку або до родичів, до знайомих. Проводити дезінсекцію оцтом (при незначному зараженні) слід один раз в два тижні протягом півроку.

Цей спосіб марний, якщо клопи влаштувалися в книгах або всередині побутової техніки.

Шпидідер

Ще один засіб з їдким запахом, яке використовують для боротьби з паразитами. Наприклад, добре працює суміш з скипидару і оцту (1: 1).

Можна приготувати наступний розчин:

  • 50 мл гасу;
  • 50 мл скипидару;
  • 10 г нафталіну.

Ефективна і така суміш:

  • 40 мл скипидару;
  • 20 г фенолу;
  • 4 г саліцилової кислоти.
  • 50 мл скипидару;
  • 50 мл спирту етилового;
  • 2 г камфори.

Обробку приміщення проводять таким же способом, як і при обробці приміщення оцтом.

Рослини з сильним запахом

Аромат полину, пижма, лаванди, розмарину, багна і чайного дерева дратує клопів. Ваніль, наприклад, вони не переносять зовсім.

Горький запах полину дуже неприємний кровосисних комах. Можна просто розкласти траву під ліжком, за батареями, під меблями і т. Д. Приготуйте міцний відвар і обробіть їм місця дислокації клопів. Подібним чином використовують і пижмо. Ця трава отруйна. Не рекомендується її використовувати в квартирах, де є маленькі діти і домашні тварини.

Як позбутися від клопів:

Багно здатний одурманювати клопів. Його збирають, сушать, потім підпалюють і обкурюють приміщення. Заготовлювати рослина необхідно в рукавичках, а проводити процедуру – в респіраторі. Багно справляє негативний вплив на організм людини.

Ефірна олія чайного дерева розчиняють у воді (9 крапель на склянку) і обприскують меблі, килими, плінтуси і все місця, де можуть влаштуватися клопи. Також при пранні додають кілька крапель олії в відсік для ополіскувача. Додавати його можна і в воду, під час миття підлог, з метою запобігання появи паразитів.

Ефірна олія лаванди – поєднання корисного з приємним. Його запах відлякує клопів і заспокоює нерви. Змішайте його з кокосовим маслом (10 крапель на 25 мл) і отримаєте чудовий засіб, що знімає роздратування від укусів і відлякують паразитів.

Фізичні та термічні способи

Фізичні методи боротьби – самі трудомісткі і далеко не завжди ефективні.

Якщо ви виявите деяку кількість клопів, зберіть їх пилососом, спустіть в каналізацію або спаліть мішок. Однак завжди є ризик, що залишиться яйце, личинка або хоча б одна жива особина. Цього достатньо для відновлення потомства шкідників.

Розставлені пастки виробничого або власного виготовлення теж можна вважати малоефективними способом, так як з їх допомогою будь-коли вдається повністю позбутися від усіх клопів.

Згідно з дослідженнями американського вченого Джошуа Бенуа, критичною температурою, при якій гинуть як дорослі комахи, так і личинки, є + 50-60 ° C.

Вирішуючи провести термообробку, врахуйте, клопи гинуть тільки при безпосередньому впливі на них високої температури. Якщо вони ховаються глибоко в щілинах, процедура марна.

Щілини в підлозі і плінтуси обробляють парогенераторами, Зубні промисловими фенами або заливають окропом. Відмінний результат дає застосування теплової гармати. Додайте її в квартирі, закрийте вікна, прогрівайте повітря до +60 ° C протягом години.

Клопи часто селяться в системних блоках, тому що там тепло. Віль малиношевські, зоолог

Якщо клопи виявлені в одязі, виперіть її при температурі не нижче 90 ° C. Подушки, ковдри, перини прогрійте в промислових сушильних машинах.

Термофен – серйозний, але дієвий інструмент. Однак пам’ятайте, що неправильне використання технічного фена може привести до пожежі: запасіться вогнегасником. Встановіть температуру 80 ° C, включіть, водите круговими рухами над прогрівається поверхнею на відстані 10 см.

Застосовуються для боротьби з клопами і низькі температури. Професійні фірми використовують вуглекислоту і рідкий азот. Температура впливу на поверхню досягає від -90 до -190 ° C, що миттєво вбиває паразитів. При цьому просте виморожування взимку малоефективно.

Хімічні інсектициди

Сучасні хімічні засоби – найефективніший спосіб знищення клопів.

Аерозолі

Їх застосовують при невеликій кількості комах. Вони моментально вбивають клопів і личинок, надаючи нервово-паралітичну дію. Істотний недолік цих коштів – ніякого впливу на яйця. Тому обов’язкова повторна обробка. Перевагою аерозолів виступає речовини, які проникають в затишні місця і далекі куточки.

Популярні аерозолі: «Раптор», «Комбат», «Рейд», дихлофос, Карбозоль і т. П.

Приступаючи до обробки приміщення, закрийте вікна, переконайтеся, що всередині немає тварин і дітей. Якщо у вас акваріум, вимкніть компресор і накрийте його мокрим махровим рушником. Приберіть всі продукти. Візьміть балончик, витягніть руку і обробляйте місця можливого проживання клопів на відстані 25-30 см. Покиньте приміщення на дві-три години.

Чому не виходить позбутися від клопів:

Після повернення додому відкрийте вікна, добре провітріть кімнату, вимийте содовим або мильним розчином речі і поверхні.

Порошкоподібні засоби

Дія порошків ефективніше аерозолів. Серед них: «Чистий дім», «Ріапан», карбофос і тому подібні. Використовують їх в сухому вигляді або розводять водою. Вони універсальні і діють згубно на інші види комах.

Дрібні частинки інсектициду прилипають до лапок паразитів, їх хітиновий покриттю. Так отрута потрапляє в гніздо, заражаючи інших клопів.

Не чекайте моментального зникнення всіх домашніх шкідників. Порошок діють повільно, але надійно. Знадобиться близько трьох тижнів, щоб винищити всіх клопів. Вилупилися з яєць дитинчата клопів будуть мешкати на місці своїх заражених попередників. Так вони отримають інсектицид від них. У комах практично немає шансів на виживання.

Як позбутися від клопів самостійно:

Недолік порошкових засобів полягає в тому, що їх треба розсипати в важкодоступних місцях, щоб ні діти, ні тварини не змогли до них добратися. Також клоп обов’язково повинен пройтися по ньому. Інакше комахи будуть спокійно жити поруч із засобом.

Рідкі речовини

Більшість з цих препаратів випускають у вигляді емульсії з високою концентрацією інсектициду. Для застосування їх розводять водою в концентрації, зазначеної в інструкції, заливають в пульверизатор і обробляють місця можливого скупчення клопів.

Дітей і тварин тримають подалі. Повертатися потрібно в квартиру з відкритими вікнами і провітрювати будинок протягом двох-трьох годин.

Як вибрати засіб від клопів:

Деякі рідкі інсектициди зберігають згубний вплив на паразитів близько місяця. Іноді вистачає однієї обробки, щоб позбутися від усіх клопів. Якщо необхідно повторити процедуру, роблять це не раніше, ніж через місяць-півтора. Кращі засоби: «МінАП», «Таран», «Дельта Зона», «К-отруєнь Ск 50», «Кукарача к.е.», «Сіхлор» і т. П.

Особливості роботи служб дезінсекції

Професійні служби знищують комах за допомогою професійних, вельми отруйних засобів. При цьому всі вони дотримуються санітарних правил, затверджених Федеральним законом.

Перед процедурою необхідна підготовка квартири:

  • проводять генеральне прибирання за день або два до обробки;
  • продукти пакують у пластикові пакети, ховають в холодильник;
  • посуд, картини, колекційні речі тощо обмотують харчовою плівкою;
  • тварин і рослини ізолюють на кілька днів;
  • речі і постіль перуть, кип’ятять (по можливості), ховають в пластикові пакети;
  • шафи звільняють від речей, дверцята відкривають;
  • меблі відсувають від плінтусів, стін, звільняючи до них доступ;
  • так як клопи обожнюють ховатися в розетках, їх доведеться теж обробити, – для цього необхідно знеструмити квартиру;
  • виносять дрібні і середні речі;
  • велику меблі (дивани, крісла тощо) перевертають так, щоб фахівцям був доступ до днища.

Працівник дезінсекційних служби перевірить готовність приміщення і приступить до процесу знищення комах.

Спочатку обробляють приміщення по периметру, потім предмети інтер’єру та інші речі. Час обробки залежить від ступеня зараження і часу проживання клопів в будинку. При зверненні до професіоналів відразу після виявлення непроханих гостей, дезінсекція може зайняти всього декілька годин. Якщо ж ви довго намагалися самостійно труїти клопів, може знадобитися і кілька днів.

Завершальний етап дезінсекції – бар’єрна захист, що закріплює результат. Повне знищення клопів відбувається приблизно місяць.

Коли ви повернетеся в квартиру, гарненько її провітріть. Якщо всередині залишався акваріум, воду в ньому рекомендується відразу ж поміняти. Тварин і рослини повертають в приміщення тільки через кілька днів після процедури дезінсекції. Вихованців викуповуйте з інсектицидною шампунем, листя рослин протріть.

Зайнятися генеральним прибиранням можна через три дні після дезінсекції.

Правила безпеки при самостійній обробці

Через агресивного впливу інсектицидів на організм людини, варто подбати про індивідуальні засоби захисту під час їх застосування. Обробляйте квартиру:

  • в респіраторі (підійде і марлева маска);
  • в медичному костюмі (після обробки його доведеться викинути);
  • обов’язково в окулярах (крім того, що ви можете обпекти очі, через слизові отрута вбереться в кров, викликаючи загальне отруєння);
  • в гумових рукавичках.

Етапи обробки

Дезінсекцію, професійну або проведену самостійно, можна розділити на основні етапи:

  1. Вибір способу і засоби знищення комах.
  2. Прибирання приміщення перед процедурою, прання постільної білизни та одягу, упаковка продуктів.
  3. Дезінсекція із застосуванням механічних, технічних або хімічних засобів.
  4. Провітрювання, прибирання квартири після знищення клопів.

Особливу увагу приділяють спальним місцях і м’яких меблів.

Чистка ліжка і дивана в домашніх умовах

З дивана і крісел особливо важко вивести комах. А між тим, саме там меблеві клопи особливо люблять селитися – тепло, сухо, близько до їжі.

Безліч швів, щілин, складок, важкодоступних місць змушують проявити фантазію у виборі засобів знищення. Диван розбирають, ретельно оглядають. Місця безпосереднього контакту з людиною (спинка, сидіння) обробляти не можна.

5 способів позбутися від клопів:

Почати можна з чищення потужним пилососом. Взяти краще одноразовий мішок. Після прибирання в ньому виявляться як дорослі особини, личинки, так і яйця. Від нього доведеться позбутися. Так гарантується повне знищення кровососів. Далі приступають до обробки термічним або хімічним способом. У м’яких меблів особливо ретельно обробляють задню частину спинки, дно і ящики для зберігання білизни (якщо такі є). Деревні клопи вибирають для гнізд саме ці місця.

Ліжка – найулюбленіше місце проживання паразитів. Їх обробляти треба особливо ретельно. Наматрацники та постільна білизна знімають, перуть і кип’ятять. Тільки так можна знищити білизняних клопів. Матрац бажано віддати в професійну хімчистку. Каркас підлягає обробці аерозолями, рідкими інсектицидами, термічним способом.

Однак тільки комплексна дезінсекція всього приміщення дозволить повністю винищити паразитів.

Профілактика появи комах

З огляду на, як важко вивести цих дрібних коричневих кровососів, краще заздалегідь вжити заходів щодо запобігання їх появі. Основна вимога до засобу для профілактики – висока ефективність, стійкість до впливу денного світла.

Перш за все, перекрийте шляху проникнення в будинок. Обробіть по периметру інсектицидними крейдою (наприклад, «Машенькою») вентиляційні отвори, вікна, отвори дверей. Поставте пастки, розмістіть їх під меблями, ліжками і т. Д.

Позбавте клопів потенційних укриттів:

  • якщо шпалери в багатьох місцях відстали від стін, зірвіть їх і наклейте нові;
  • зніміть килими зі стін;
  • перевірте плінтуси: якщо виявилися щілини, загерметизуйте їх;
  • старі моделі розеток замініть на нові зі спеціальним захистом;
  • якщо планується ремонт, замініть лінолеум на ламінат.

Завжди оглядайте нові меблі, техніку, речі на наявність клопів і їх гнізд. Нерідко їх знаходять навіть в нових предметах.

Якщо ви придбали квартиру, перед переїздом замовте професійну комплексну дезінсекцію. Це гарантує спокійне життя на найближчі два-три роки.

Якщо ви побували в місці, де можливе зараження клопами (наприклад, в гуртожитку, в хостелі), по приходу додому обробіть верхній одяг інсектицидною аерозолем, весь одяг виперіть при температурі вище 60 ° C.

Чи не підбирайте і не приносите додому викинуті м’які іграшки, матраци, м’які меблі, подушки, ковдри тощо. Це потенційні розсадники небезпечних комах.

Такі прості профілактичні заходи допоможуть убезпечити житло як від клопів, так і від інших непрошених гостей.

Як вивести клопів раз і назавжди

Як позбавитися від клопів? Це питання турбує людей, коли вони натрапляють на непрошених гостей у своєму домі. Клопи можуть з’явитися в будь-якому житловому приміщенні, незалежно від його гігієнічного стану. Іноді це може статися навіть у чистій квартирі, коли клопи переїжджають від сусідів.

Ці комахи мають сплющене тіло і здатні жити, споживаючи виключно кров. Вони не володіють крилами та не можуть стрибати, проте вони досить швидко пересуваються на своїх міцних лапках. Якщо ви стикаєтеся з цією неприємністю, існує декілька кроків, які можна вжити для успішного видалення цих небажаних гостей.

Труднощі боротьби з клопами

Зазвичай активізуються клопи вночі або під ранок, коли людина ще міцно спить. Кусаючи, клоп вводить жертві анестезуючу речовину, яка дозволяє притупити больові відчуття в місці укусу. Зазвичай дорослим особинам необхідно близько тижня на перетравлення тієї крові, яку вони спожили.

Через цей час клопи знову виходять на полювання. Так, людина, якщо в квартирі трохи клопів, взагалі може не розуміти про таке сусідство і не намагатися їх вивести. Особливо клопів складно помітити влітку, коли укуси і так з’являються, але від комарів, а їх легко сплутати.

Варто пам’ятати, що навіть кілька особин здатні в найкоротші терміни провести на світ величезну кількість потомства, так як самки готові злучатися до 200 разів на день. А це значно знижує шанси швидко вивести паразитів.

Так, самка протягом свого життя протягом 1 – 1,5 років здатна відкласти до 500 яєць, які не так просто вивести. Кожне яйце захищено щільною оболонкою, яка надійно утримує вміст всередині і перешкоджає не тільки механічним, але навіть хімічних впливам.

Зазвичай на початкових етапах появи клопів у квартирі виявити їх дуже складно, так як вдень вони ховаються в затишних куточках.

Вже при великій популяції людина починає помічати явні ознаки, серед яких:

  • плями крові на постільній білизні;
  • хітинові шкурки;
  • невеликі чорні екскременти;
  • лінійні укуси.

Тільки при наявності цих факторів, власник квартири виконує дії, щоб вивести паразитів.

НЕ дієві методи знищення

Зважаючи на те, що багато людей відразу ж впадають в паніку при появі клопів, вони моментально починають шукати інформацію, як вивести їх. Багато дають абсолютно непотрібні поради, які ні до чого не приведуть. Приміром, це:

Від’їзд з квартири на тривалий час, щоб клопи залишилися без їжі. Це нічим не допоможе, так як тільки частина популяції зважиться піти за їжею. В цілому клопи не настільки активні, щоб залишати насиджені місця. При відсутності їжі вони просто впадуть у стан анабіозу, в якому можуть протриматися близько року. Не у всіх є можливість так довго жити в іншому місці, щоб повністю вивести паразитів.

Залишення включеного на ніч світла. Більшість людей вірить, що клопи можуть полювати тільки в повній темряві, але це не так. При постійному впливі світла комахи швидко пристосовуються до нього і спокійно кусають навіть при включених лампах, так що вивести їх таким чином не вийде точно.

Знищення клопів за методом боротьби з комарами або мухами. Цей спосіб повністю вивести клопів не допоможе, так як людина зможе вбити тільки тих окомах, яких бачить, а їх в щілинах і стиках меблів може бути в рази більше.

Підготовка до обробки

Існує кілька способів обробки квартири від клопів, але незалежно від того, який обраний, необхідно правильно підготуватися до процесу.

  • Прання всіх постільних приладь при температурі не менше 50 градусів і ретельне прасування білизни.
  • Прання одягу в гарячій воді. Варто звернути увагу на бірку і прати так тільки ті речі, які дозволено. Якщо є ті речі, які заборонено прати в гарячій воді, їх потрібно здати в хімчистку. Складання одягу в герметичні пакети.
  • Знищення усіх живих особин і яєць, які видно людському оку. Робити це можна як механічним способом, так і парогенератором.
  • Обробка взуття, м’яких іграшок, подушок і інших текстильних речей інсектицидним засобом без запаху і збирання їх в герметичний пакет.
  • Відсунення меблів від стін, щоб відкрити доступ до плінтусів.
  • Ретельна упаковка і прибирання всіх продуктів харчування.

Отже, якщо сталося так, що в квартирі виявилися клопи зволікати не можна, їх потрібно вивести одразу ж, щоб не дати їм можливості розмножуватися. Самим ефективним методом вважається хімічний, але є і народні. Всі варіанти будуть описані далі.

Обробка від клопів професійна

Цим займаються спеціальні служби, які є у великих містах. Приміром, у селищах і селах такої організації може і не бути і вивести так клопів не вийде. Це самий дієвий спосіб, який дозволяє вивести паразитів назавжди.

Зазвичай дезінсекція проводиться одним з трьох відомих способів:

  • традиційнмй хімічний вплив;
  • гарячий туман;
  • холодний туман.

Фахівці служби зроблять все самостійно, оброблять навіть важкодоступні місця для того, щоб ефективно вивести клопів. Засоби, що використовуються фахівцями, абсолютно безпечні як для людини, так і для тварин, тому можна не боятися, що після процедури доведеться покинути квартиру на тривалий час. Зазвичай процес займає близько 2 годин, під час яких мешканці повинні перебувати зовні. Після обробки необхідно провести генеральне прибирання приміщення. Вартість обробки може різнитися для кожної конкретної організації і регіону, але ті, хто зіткнувся з клопами не шкодують грошей на боротьбу з паразитами.

Служби по боротьбі з паразитами надають гарантію на певний час. Це означає, що клопи точно не з’являться після обробки. Якщо це все-таки сталося, то більшість організацій проводять повторну обробку безкоштовно, щоб остаточно вивести клопів.

Знищення з допомогою хімічних засобів

Якщо немає можливості запросити професіоналів для обробки приміщень квартири, то можна озброїтися ефективним засобом від паразитів і виконати всі дії самостійно. Зараз виробники пропонують різні засоби для боротьби з клопами, щоб у найкоротший термін вивести їх. Вибір їх залежить від зараженості приміщення, наявності у господарів алергії, проживання в квартирі маленьких дітей або тварин.

Зазвичай, щоб вивести клопів, застосовують спреї та аерозолі, які дуже зручно використовувати за рахунок форми випуску. Діють вони на нервову систему паразита, що призводить до паралічу і загибелі. Аерозолем легко обробити м’які меблі, килими та важкодоступні місця, наприклад, щілини в плінтусах.

Для кращого попадання діючої речовини у важкодоступні місця деякі балончики доповнюють спеціальними насадками. Більшої результативності досягають при використанні Дихлофоса, Раптора, Комбата, Карбозоля, Ксулата-25 і інших засобів.

Порошки і крейда менш ефективний спосіб, щоб вивести паразитів. Вони працюють тільки при прямому контакті з комахою, а вивести відразу всю популяцію з їх допомогою неможливо. Великою популярністю з метою вивести клопів користуються Карбофос, Неоприн, Ріапан.

Можна застосовувати крейда від паразитів в якості засобу профілактики для виключення можливості попадання клопів всередину квартири.

Кращим способом вивести клопів вважається волога обробка спеціальними препаратами. Приміром, ефективно вивести клопів допомагають засоби Кат, Фосфолан, Форсайт, Актеллік, Перитрум, Гет, Синузан та інші. Вони поставляються в магазини в сухому вигляді, а перед безпосереднім застосуванням розбавляються водою. Такі розчини добре проникають у всі щілини, що зменшує шанси клопів на виживання.

  • Надіти засоби індивідуального захисту: рукавички, окуляри, респіратор.
  • Розвести засіб для обробки або взяти балончик з готовим препаратом. Як правило, на кожній речовині написано, що потрібно зробити, щоб ефективно вивести клопів. Краще всього слідувати інструкції, що додається.
  • Обробити всі місця, де можуть знаходитися клопи. Звернути увагу потрібно на всі предмети, які виконані з паперу, дерева, текстилю або пластику. Так, найбільш улюбленими місцями для гніздування клопів є: каркаси меблів, ящики для білизни, матраци, подушки, м’які меблі, постільна білизна, комоди, тумбочки, картини, пуфики, розетки, штори, вимикачі, книги, щілини між плінтусом і підлогою, відклеєні полотна шпалер, спальні місця тварин, дерев’яні віконні і дверні блоки.
  • Надіти засоби індивідуального захисту: рукавички, окуляри, респіратор.
  • Розвести засіб для обробки або взяти балончик з готовим препаратом. Як правило, на кожному речовині написано, що потрібно зробити, щоб ефективно вивести клопів. Краще всього слідувати інструкції, що додається.
  • Обробити всі місця, де можуть знаходитися клопи. Звернути увагу потрібно на всі предмети, які виконані з паперу, дерева, текстилю або пластику. Так, найбільш улюбленими місцями для гніздування клопів є: каркаси меблів, ящики для білизни, матраци, подушки, м’які меблі, постільна білизна, комоди, тумбочки, картини, пуфики, розетки, штори, вимикачі, книги, щілини між плінтусом і підлогою, відклеєні полотна шпалер, спальні місця тварин, дерев’яні віконні і дверні блоки.

Важливо! Після обробки можна протягом 3 – 5 днів проводити вологе прибирання.

Таким чином, можна повністю вивести клопів. Але тут важливо тільки покрокове виконання без пропуску тих чи інших дій, оскільки навіть невелика кількість тих, що вижили паразитів швидко відновить популяцію.

Народні способи знищення

Не менш популярні і народні способи виведення клопів з квартири. Вони володіють меншою токсичністю, низькою вартістю інгредієнтів і безпекою. Але варто розуміти, що мала частка впливу на паразитів може їх не вбити, а тільки відлякати на деякий час. Зазвичай застосовують ті речовини, які володіють сильним запахом:

Полин, пижмо, багно болотне, гвоздика – трави, які за рахунок сильного аромату відлякують паразитів. Їх необхідно розкласти в місцях проживання клопів.

Столовий оцет. Використовується розчин води і оцту, приготовані в однакових пропорціях. Отриманою речовиною за допомогою пульверизатора обробляються всі поверхні в будинку, в тому числі і меблі з метою вивести клопів. При застосуванні такого рецепта варто розуміти, що аромат оцту доведеться вдихати всім мешканцям квартири. При тривалому впливі ним просочаться всі предмети інтер’єру та одяг домочадців. Це величезний мінус, тому такий спосіб вивести клопів використовують не так часто.

Гас і скипидар. Якщо розвести 20 грам гасу з такою ж кількістю скипидару в 200 мл води і додати трохи рідкого мила, то вийде універсальний засіб для обробки всіх поверхонь в будинку. Цей розчин настільки неприємний і сильно пахне, що доведеться деякий час після проведення процесу пожити в іншому місці.

Виморожування і нагрівання. Ці способи є найбільш безпечними серед усіх народних. Якщо виявлені клопи взимку, то всі речі можна винести на балкон. Так, при температурі нижче -20 градусів клопи помирають після 48 годин. Про нагрівання говорилося раніше – це обробка приміщення і місця скупчення клопів пором.

Профілактика появи і запобіжні заходи

Обробку будь-якого типу з метою вивести клопів варто проводити тільки в засобах індивідуального захисту. Перед початком роботи необхідно виключити потрапляння всередину приміщення людей і тварин. Маленьких дітей і домочадців з алергією краще попросити покинути квартиру на час.

Повністю захистити квартиру від появи клопів неможливо, але регулярна профілактика допоможе знизити ризик зараження паразитами. Отже, щоб клопи не завелися, і не довелося думати, як їх вивести, необхідно:

Перекрити всі доступи в квартиру шляхом закладення всіх щілин і зазорів біля трубопроводів і стояків.
Обов’язково проводити обробку прилеглих до комунікаційних каналів ділянок, якщо у сусідів є проблема зараження і вони намагаються вивести паразитів.

Проводити ремонт у квартирі, який виключить наявність дефектів на шпалерних полотнах і підлогових покриттях, через які клопи потрапляють в квартиру.

При покупці нових меблів обов’язково проводити перевірку на факт наявності клопів і робити все, щоб вивести їх.

При необхідності перебування в заражених клопами приміщеннях проводити повну обробку одягу, сумок та інших атрибутів, які перебували в цьому приміщенні. Робити це потрібно шляхом прання, використанням інсектицидних спреїв або обробкою парогенератором. Це допоможе вивести всіх паразитів, які могли потрапити в квартиру.
Обмежити купівлю речей, особливо м’яких меблів, які вже були у вжитку.

Як вивести клопів – це складне питання, яке потребує негайного вирішення. Тільки при дотриманні всіх заходів щодо усунення зараження паразитами можна позбутися від них. Є маса способів вивести цих паразитів, тому, знайшовши свій, необхідно планомірно підійти до проблеми і ретельно на неї впливати, щоб домогтися позитивного результату.

Про автора

admin administrator