Як обробити насіння моркви перед посадкою

Авторadmin

Як обробити насіння моркви перед посадкою

Зміст:

Як підготувати насіння моркви до посадки у відкритий ґрунт?

Насіння моркви обрано, і перед городником постає питання – чи потрібно їх якось обробляти перед посадкою? Які існують методи прискорення появи паростків у цього досить туговсхожого овоча, як забезпечити рівномірний посів на грядках? Адже від передпосівної обробки насіння безпосередньо залежить отримання врожаю. У статті ми розглянемо, як здійснюється підготовка насіння моркви до посадки у відкритий ґрунт навесні, які способи обробки насіння існують.

  • Чи потрібна насінню підготовка до сівби?
  • Порада # 1. Відсортувати насіння можна за допомогою підсоленої води. Її наливають у посудину, висипають туди насіння і перемішують. Через деякий час видаляють спливлі, а осілі на дно використовують.
  • Яке насіння не можна обробляти?
  • Методи підготовки насіння до весняної посадки
  • До речі, якщо щось завадило відразу після замочування провести сівбу, помістіть насіння у вологій серветочці, загорнутої в поліетиленовий пакет, на полицю в холодильник, де зберігаються овочі, так вони пройдуть процедуру загартовування.
  • Порада # 2. Досвідчені городники замість замочування радять закопувати насіння в землю на багнет лопати, помістивши в мішечок. Через тиждень його дістають, насіння злегка просушують до сипучості, висіваючи в грядку вже добре набухле насіння.
  • Назва препарату
  • Мета застосування
  • Як приготувати
  • Спосіб застосування
  • Назва препарату
  • Мета застосування
  • Як приготувати
  • Спосіб застосування
  • Зверніть увагу: Загартування проводять тільки замоченим і набухлим насінням, воно не застосовується для вже проросших.
  • Підготовка насіння для підзимнього посіву
  • Зверніть увагу: у великих і спеціально відкаліброваних насіння хороший запас живлення, велика енергія зростання. Паросток, що з’явився, здатний буде вижити і за поганих умов. Деякі виробники спеціально випускають продукцію, призначену для підзимних посівів.
  • Як вирощувати моркву: інфографіка
  • Відповіді на актуальні запитання садівників про підготовку насіння моркви до посадки
  • Питання № 1. Чому насіння моркви так погано сходить без обробки?
  • Питання № 2. Чи можна сіяти насіння моркви, яким більше 3-4 років? Чи потребують вони якоїсь додаткової обробки?
  • Питання № 3. Чи потрібно замочувати насіння, якщо воно було попередньо гранульоване агрофірмою-виробником?
  • Питання № 4. Як правильно сіяти насіння моркви, якщо вони продаються наклеєними на стрічку?
  • Питання № 5. Як правильно зберігати насіння моркви, щоб їхня вхожість зберігалася?
  • Рекомендація для городників дачників про передпосівну підготовку насіння
  • Поширені помилки садівників під час обробки насіння моркви
  • Помилка № 1. Купуючи насіння моркви, деякі городники не звертають уваги на термін їх придатності. В результаті – насіння погано сходять, як би їх не обробляли перед посівом.
  • Помилка № 2. Помилкою є передпосівне замочування насіння, якщо воно висівається під зиму.
  • Помилка № 3. Помилково починати обробку насіння моркви із замочування їх у марганцівці. Це не сприяє всхожості і може погубити зародки.
  • Інструкція з підготовки насіння моркви до посадки
  • Закопування
  • Барботування
  • Дражування

Чи потрібна насінню підготовка до сівби?

Насіння, що пройшло певну передпосівну підготовку, здатне набагато краще протистояти різким коливанням погоди, захворюванням, навалі шкідників. Сходи з’являються на порядок раніше і дружніше, самі рослини міцніші, підвищується і вихід продукції. Підготовки до посіву потребують: самостійно вирощене насіння, куплене на ринку, на руках, у неспеціалізованих магазинах, вирощене знайомими городниками, від невідомих фірм-виробників.

Насіння моркви, за рахунок утримання великої кількості ефірного масла, сходять з великими труднощами. Ось чому підготовка до сівби тут дуже актуальна.

Відомі такі способи:

  1. Перевірка всхожості;
  2. Замочування;
  3. Знезараження;
  4. Біостимулювання;
  5. Пророщування;
  6. Загартовування;
  7. Барботування;
  8. Дражування;
  9. Наклеювання на папір або клейстерування для зручності сівби.

Порада # 1. Відсортувати насіння можна за допомогою підсоленої води. Її наливають у посудину, висипають туди насіння і перемішують. Через деякий час видаляють спливлі, а осілі на дно використовують.

Яке насіння не можна обробляти?

Деякі насіння можуть тільки нашкодити будь – якій підготовці. Не піддають ніякій обробці насіння:

  • гібридів моркви;
  • гранульовані;
  • оброблені фунгіцидами та інсектицидами (вони бувають пофарбовані в різні кольори);
  • зарубіжних виробників.

Методи підготовки насіння до весняної посадки

Замочують насіння в звичайній теплій воді (найкраще підігріти талу воду), але не більше 1-1,5 доби. Для цього можна використовувати марлеві мішечки, фільтрувальний папір, куди насіння поміщається. Головне – стежити, щоб матеріали були постійно вологими, навіть невелике підсушування може призвести до загибелі насіння. Через кожні 5-7 годин насіння потрібно промивати теплою водою, щоб вони не забродили.

До речі, якщо щось завадило відразу після замочування провести сівбу, помістіть насіння у вологій серветочці, загорнутої в поліетиленовий пакет, на полицю в холодильник, де зберігаються овочі, так вони пройдуть процедуру загартовування.

фото № 1. Намочування насіння скорочує термін їх проростання

Якщо залишити замочене насіння в теплі на зволоженому матеріалі, постійно обприскуючи водою (його можна прикрити плівкою), то через деякий час вони почнуть проростати. Їх злегка просушують на папері і негайно проводять посадку в підготовлену заздалегідь грядку. Прослідкуйте, щоб ґрунт вже прогрівся і був добре зволоженим, у сухій землі пророщене насіння загине. Для зручності сівби можна застосувати клейстерування. Ніколи не замочуйте сухе насіння в розчині марганцю, вони можуть загинути. У марганцівці знезаражують лише попередньо замочене насіння, але не більше 10-15 хвилин, а сухе воно може спалити.

Порада # 2. Досвідчені городники замість замочування радять закопувати насіння в землю на багнет лопати, помістивши в мішечок. Через тиждень його дістають, насіння злегка просушують до сипучості, висіваючи в грядку вже добре набухле насіння.

Процес замочування можна об’єднати з біостимулюванням, додаючи у воду корисні речовини, комплексні добрива. Вони сприяють появі дружніх сходів, підвищують протистояння хворобам і несприятливим умовам. Після замочування і біостимулювання насіння злегка підсушують до сипучості (але не на сонці) і відразу ж висівають на підготовлені грядки. Приблизна витрата деяких препаратів дивіться у таблиці № 1.

Речовини для замочування і біостимулювання насіння моркви перед посівом представлені в таблиці нижче.

Назва препарату

Мета застосування

Як приготувати

Спосіб застосування

Замочування з біостимулюванням

Замочувати насіння 10-12 годин у теплому розчині

Замочування з біостимулюванням

4 краплі на 1 ст. води

Замочувати 10-12 годин у теплому розчині

На поверхні насіння зберігаються збудники багатьох хвороб, тому вони потребують протравлювання. Для цих цілей можна застосовувати марганець, перекис водню, борну кислоту, речовини для протравки насіння моркви перед посівом представлені в таблиці нижче.

Назва препарату

Мета застосування

Як приготувати

Спосіб застосування

0,1% р-р, 1 г на склянку води, колір – яскраво-рожевий

Завантажити в р-р попередньо намочене насіння на 10-15 хвилин і промити до чистої води

Протравка насіння і біостимулювання

1 г на 5 л води

Замочити на 1 добу

Витримати 8-10 годин в р-рі і промити

фото № 2. Розчин марганцю добре знезаражує поверхню насіння

Проводиться для підвищення стійкості до заморозків. Після замочування насіння витримують на холоді до 1 тижня. Мішечок зі зволоженим насінням поміщається в поліетилен, а потім у холодильник (на полицю з овочами). Можна загартовувати, чергуючи тепло і холод. Витримувати поперемінно (по 12 годин) кульок з вологим насінням при кімнатній температурі, а потім поміщати його на полку холодильника.

Зверніть увагу: Загартування проводять тільки замоченим і набухлим насінням, воно не застосовується для вже проросших.

Це метод обробки насіння у воді з подачею кисню, що сприяє швидкій появі сходів. У банку з теплою водою поміщають акваріумний компресор і насіння. Вони повинні рівномірно рухатися від потоку повітря. Процес триває від 18 до 24 годин, воду через 9-12 годин потрібно змінити. Оброблене насіння обсушується до сипучості і висівається. Морква проклевується вже на 6-8 день, що скорочує термін в 2 рази.

фото № 3. Барботирование значительно убыстряет прорастание семян.

Застосовується для поліпшення харчування і полегшення сівби, шляхом укрупнення дрібного морквенного насіння. Для дражування потрібні клеїча суміш і наповнювач. Для клею застосовують проціжений розчин коров’яка (1 до 7), рідкий крохмальний клейстер або цукровий сироп, зброджену сироватку. У «клей» додають комплексні добрива і набір мікроелементів (по 2 ст.л. на 1 літр). Як наповнювач беруть порошкоподібний сухий торф, дернову землю, перегной.

Далі, насіння поміщають в банку і злегка змочують «клеєм», при цьому вони не повинні злипатися. Насипаючи наповнювач невеликими порціями, необхідно стежити, щоб насіння покривалося з усіх боків. Потім весь процес повторюють, поки драже не досягне приблизно 3 мм в діаметрі. Драже струшують у банку для ущільнення оболонки і опудрюють золою, щоб воно не злипалося.

Оскільки насіння у моркви занадто дрібне, то для зручності сівби, щоб посадки не були занадто густі, їх наклеюють на паперові стрічки, змішують з клейстером або піском.

  • Для паперових стрічок застосовують серветки, туалетний або будь-який рихлий папір, щоб вона не заважала прорости сходам. Насіння наклеює густим клейстером на відстані. Стрічки просушують і згортають рулончиками. У борозні при посадці їх поміщають насінням вниз.

фото № 4. Наклеювання насіння на папір можна виробляти за допомогою пінцету

  • Клейстер готують з 2-3 ст.л. картопляного крохмалю на 1 літр води, остужають до теплого стану, сюди ж можна додати 1 ч.л. комплексного водорозчинного добрива. Потім у розчин висипають насіння (2-3 пакетики), 1 пакетик насіння редиски і добре розмішують, розподіляючи їх рівномірно. Отриманий склад переливають у маленький чайничок або ємність з вузьким носиком. Клейстер акуратно ллють тонкою струменею в підготовлені і пролиті водою борозни. Потім присипають їх торфом або землею і прикривають плівкою до сходів редиски.

Підготовка насіння для підзимнього посіву

Посів під зиму має свої переваги: більш ранній урожай, не настільки сильна поразка морквяною мухою. Норми посіву повинні бути збільшені, насіння зачіпається погуще, всхожість їх повинна бути досить висока – не менше 76-80%.

Використовувати потрібно тільки велике, повноцінне насіння, при цьому важливо, щоб воно було сухим. Ніяке намочування, пророщування, знезараження в марганці чи іншій рідині проводити не можна, насіння вимерзнуть.

фото № 5. При посадках за допомогою клейстера забезпечують рівномірність посівів моркви

Зверніть увагу: у великих і спеціально відкаліброваних насіння хороший запас живлення, велика енергія зростання. Паросток, що з’явився, здатний буде вижити і за поганих умов. Деякі виробники спеціально випускають продукцію, призначену для підзимних посівів.

Грядки, призначені для посадки, не поливають ні до посіву, ні після. Сухе насіння можна змішати з просушеним піском і розподілити їх по борозні, потім присипати сухим торфом на 2-3 см. Перед посівом звичайного насіння можна застосувати дражування, це підвищить стійкість до низької температури.

Як вирощувати моркву: інфографіка

Основні моменти вирощування моркви на дачі дивіться в інфографіці.

Відповіді на актуальні запитання садівників про підготовку насіння моркви до посадки

фото № 6. Дражування насіння допоможе їм отримати додаткове харчування і захистить від низьких температур при посіві під зиму

Питання № 1. Чому насіння моркви так погано сходить без обробки?

Проблема в тому, що вони містять велику кількість ефірних мастил. До речі, основна частина світового виробництва ефірних масел ґрунтується саме на базі морквяної. Попередня обробка допомагає певною мірою очистити насіння від надлишку олії, що дає їм можливість сходити швидше в кілька разів.

Питання № 2. Чи можна сіяти насіння моркви, яким більше 3-4 років? Чи потребують вони якоїсь додаткової обробки?

Всхожість у морквенного насіння зберігається до 4-х років, тому 3-х річні ще придатні до посіву. Інша справа, що з роками енергія зростання зменшується, тому приготуйтеся, що сходи будуть на порядок рідше.

Крім того, немає гарантії в дотриманні умов зберігання, якщо насіння розфасовано просто в паперові пакети і залишилися у вас від торішніх покупок.

Попередньо варто перевірити старе насіння на сходження, потім ретельно обробити їх перед посадкою, застосовуючи намочування, біостимулювання, барботування. Можливо, що сходи будуть цілком прийнятними. Але краще не ризикувати, а використовувати більш свіже насіння.

Питання № 3. Чи потрібно замочувати насіння, якщо воно було попередньо гранульоване агрофірмою-виробником?

Ні, гранульоване та оброблене промисловим способом насіння не потребує замочування. При посіві їх на грядки, не забувайте прочитати на пакетику інформацію про агротехніку, адже деякі гранульовані насіння потребують попереднього поливу ґрунту гарячою водою і не присипаються землею. Піклуйтеся і про підтримку її вологості в подальшому.

Питання № 4. Як правильно сіяти насіння моркви, якщо вони продаються наклеєними на стрічку?

Стрічку з насінням укладають в попередньо добре пролиту водою борозню, насінням вниз. Зверху стрічку злегка (на 1 см) присипають торфом, і покривають грядку плівкою. Плівку знімають при появі перших паросточків. Пам’ятайте, що ґрунт повинен бути постійно зволоженим.

Питання № 5. Як правильно зберігати насіння моркви, щоб їхня вхожість зберігалася?

Умови повинні бути оптимальними: температура прохолодна, насіння ретельно упаковане і захищене від вологості.

Рекомендація для городників дачників про передпосівну підготовку насіння

Вирощую моркву щорічно. Звичайно, насіння сходить не так швидко, як хотілося б, але урожай виходить хороший. Зараз я вже не замочую попередньо насіння, тому що не вважаю це таким, що грає якусь особливу роль. Раніше застосовував замочування, але особливої різниці не помітив. Крім того, способи із замочуваннями в міцному марганці, а також у гарячій воді не рекомендуються багатьма агрофірмами-виробниками, які вважають, що такі методи небезпечні для насіння і можуть призвести до їх загибелі.

Щоб не просмикувати моркву, для посіву використовую спосіб з рідким крохмальним клейстером.

Для його приготування заварюю 3 ст.л. без гірки картоплевого крохмалю в 1 л води, розчин потрібно остудити до теплого. Він виходить досить рідким і добре плинним. Потім додаю в нього 1 ч. л. будь-якого водорозчинного комплексного добрива і поступово засинаю в клейстер 2-3 пакетика (4 г) насіння моркви, добре при цьому розмішую для кращого їх розподілу. Ви можете додати ще 1 пакунок насіння редису для визначення рядків.

Отриманий склад переливаю в будь-яку посудину з вузьким носиком – заварювальний чайничок, пляшку від засобу «Фейрі», ємність з носиком та ін. Тонким струменем розподіляю клейстер в борозни на грядці.

Борозни (глибиною 5 см) роблю перед посадкою і рясно поливаю водою. Налитий в борозні клейстер з насінням присипаю зверху землею або торфом, товщиною не більше 1-2 см і прикриваю плівкою до тих пір, поки не проклюнеться редиска.

Таким чином, насіння перебуватиме нижче рівня грядки, але при цьому не буде засипано на всю глибину борозни. Верхня частина коренеплоду залишиться в землі, не випираючи при цьому з грядки. Клейстер сприяє набуханню насіння і є поживним середовищем, оскільки до нього додано добриво. При даному способі насіння проростає дружно, їх швидко і зручно сіяти і вони, обволокуючись клейстером, самі розподіляються на певній відстані один від одного. Мене такий спосіб цілком влаштовує.

Поширені помилки садівників під час обробки насіння моркви

Помилка № 1. Купуючи насіння моркви, деякі городники не звертають уваги на термін їх придатності. В результаті – насіння погано сходять, як би їх не обробляли перед посівом.

Уникнути помилки можна, уважно прочитавши на пакеті з насінням все наявне маркування. Виробники зазвичай вказують термін придатності і перевіряють всхожість партій насіння. Не потрібно купувати насіння моркви, якщо воно старше 4-х років. Чим більш свіже буде насіння, тим краще.

Помилка № 2. Помилкою є передпосівне замочування насіння, якщо воно висівається під зиму.

Під зиму насіння сіються тільки сухими, їх не можна замочувати, вони загинуть. Можна попередньо перевірити їх на всхожість, щоб переконатися в якості, застосувати дражування насіння поживними речовинами.

Помилка № 3. Помилково починати обробку насіння моркви із замочування їх у марганцівці. Це не сприяє всхожості і може погубити зародки.

Обробку починають із замочування насіння у воді на певний час. А розчин марганцю використовують тільки для знезараження, зануривши в нього насіння на 10-15 хвилин після процесу замочування.

Оцініть якість статті. Ми хочемо стати краще для вас:

Інструкція з підготовки насіння моркви до посадки

Який городник не мріє отримати хороший урожай у себе на ділянці. Щоб досягти потрібних результатів, важливо приділяти увагу, вирощуваній культурі, на всіх етапах зростання. Особливо уважно потрібно ставитися до процесу відбору та підготовки насіннєвого матеріалу. Нижче ми розповімо, як підготувати насіння моркви перед посадкою, щоб вона зійшла швидко і рівномірно, а також розглянемо способи перевірки насіння ан придатність.

Закопування

Цей метод успішно використовували ще наші предки. Суть його полягає в попередньому пророщуванні насіння в натуральних умовах. Виждіть момент, коли на городі почне підтоювати сніг. Викопайте в зручному для вас місці невелику ямку глибиною в багнет лопати. Тепер підготуйте наповнення для лунки.

Візьміть невеликий лляний мішечок і наповніть його змоченим у воді насінням. Заготівлю опустіть в яму і присипте землею.

Зверху сформуйте гірку зі снігу. Він захистить сировину від раптових морозів, а під час таяння наситить землю вологою. Діставати мішок потрібно через 10-12 днів. Якщо ви зробите все правильно, то в результаті у вас повинні вийти зміцнілі і пророслі насіння. Перед самою посадкою їх акуратно змішують з річковим піском і засівають грядки.

Барботування

Даний метод підготовки насіння перед висадкою допомагає їм швидше прорости. Візьміть зручну ємність і наповніть її водою кімнатної температури (+ 25- + 27 ° С). Тепер засипайте туди необхідну кількість морквяних зерняток і підготуйте апарат виробляючий кисень. Найзручніше в домашніх умовах використовувати для цих цілей акваріумний компресор з трубкою.

Вплив повітря має тривати від декількох годин до 1 доби. Після такої процедури насіння набухає і позбавляється від зайвих часточок, які гальмують процес проростання. Щоб отримати потрібний ефект, трубку необхідно покласти на саме дно. Таким чином, насіння перебуватиме в постійному русі. Після насичення киснем насіння загортає в натуральну тканину і кладе на середню полицю холодильника на 3-5 днів. Перед самою посадкою насіння просушують до стану сипучості.

Дражування

Даний метод підготовки моркви до посіву передбачає створення захисної оболонки на насінні з поживних речовин. Фахівці вважають цей спосіб одним з найдієвіших. Процедуру можна проводити в домашніх умовах. Вона істотно полегшує процес посадки і зменшує норму витрати насіннєвого матеріалу на одиницю землі.

Спочатку роздобудьте 1 склянку рідкого коров’яка. Потім змішують 1 склянку перегну і 1 склянку сухого торфу. Тепер присипте в літрову банку 2 чайні ложки моркви

Посадка та вирощування моркви навесні і восени насінням у відкритому грунті: терміни, способи, глибина і схема посадки, найкращі врожайні сорти, догляд після посадки, поради. Як часто поливати морква після посадки і чим підгодовувати?

Морквина — всім відомий коренеплід, який використовується при приготуванні перших і других страв. Також з нього готують дуже смачні салати і навіть десерти для дітей, запіканки, морковники і різноманітні пудинги. У цій статті ми розповімо, як посадити моркву насінням і домогтися гарного врожаю.

Коли садити моркву насінням у відкритий грунт навесні: терміни

Терміни посіву насіння відрізняються, залежно від сорту моркви. Ранні сорти можна висаджувати вже в середині квітня, середньостиглі сорти висаджують в кінці квітня на початку травня. Якщо це коренеплід, який ви збираєтеся зберігати взимку, то ідеальним проміжком часу для посіву насіння є середина червня.

Після чого краще садити моркву у відкритий грунт і що можна садити поруч по сусідству?

Варто звернути увагу на особливості грунту, на дільницю, а також на те, які овочі в минулому році зростали там, де ви зараз збираєтесь сіяти моркву. Ідеальним варіантом стануть грядки на яких в минулому році зростали томати, часник, картопля, зелень і огірки. Небажано вирощувати моркву в місце, де в минулому році зростала петрушка. Адже шкідники з цієї зелені дуже легко переселяються і на моркву. Тому ви ризикуєте отримати зіпсований врожай, а так само коренеплід, який буде вболівати якимись вірусами або бактеріями.

Зверніть увагу, що грунт, в якій ви збираєтеся висаджувати насіння, повинна бути не глинистої, а з додаванням великої кількості піску. Справа в тому, що у важкому ґрунті морквина виходить дуже кривої. При нестачі поливу плоди виходять жорсткими і схожими на дерево з великою кількістю жорстких волокон.

Як правильно замочувати насіння моркви перед посадкою для швидкої схожості?

Зверніть увагу, щоб прискорити схожість насіння, можна вдатися до їх підготовки. Багато садівники використовують такий метод.

  • Залийте насіння на 2 години теплою водою. Після цього виловите все насіння і викладіть їх на вологу тканину.
  • Прикрийте їх другим клаптем вологої тканини і залиште набухати. Як тільки ви побачите, що насіння набубнявіли, а деякі з них почали прокльовується, можна висаджувати у ґрунт.
  • Але досвідчені садівники рекомендують на 10 днів помістити насіння в холодильник на нижню полицю. Це дозволить загартувати насіння і попередити їх замерзання при виникненні випадкових весняних заморозків.

Який грунт потрібен для посадки моркви, що краще додати в грунт?

Ідеальним грунтом для висаджування моркви є грунт з великою кількістю піску. Не підходить для вирощування коренеплодів глинистий грунт. Її необхідно попередньо підготувати і полити невеликою кількістю золи, а також додати пісок або торф. Ця суміш ретельно усереднюється і після цього проводиться посів насіння. Багато садівники взагалі часто насіння змішують з піском і висівають їх у лунці, підготовлений заздалегідь і тільки потім присипають грунтом.

Грунт для моркви

Посадка насіння моркви в крохмальному клейстері: правила, глибина, схема посадки, секрети агротехніки

Одними з досить незвичайних способів висаджування морквини, є використання клейстеру. Багато садівники відзначають, що посаджені таким чином насіння сходить приблизно на тиждень раніше і врожай можна одержати приблизно на 14 днів раніше часу.

  • Для того, щоб посіяти морквину таким способом, необхідно замочити насіння на 2 години в теплій воді і після цього розкласти на вологу тканину. Як тільки ви побачите, що насіння прокльовується, необхідно приготувати клейстер.
  • Для цього візьміть 100 мл холодної води і розчиніть в ній дві столові ложки звичайного картопляного крохмалю. Після цього 900 мл води, поставте на вогонь і дочекайтеся закипання.
  • Як тільки вода закипить, тонкою цівкою вливайте підготовлену суміш з картопляним крохмалем і ретельно перемішуйте. Ви повинні отримати досить густу масу. Зверніть увагу, що не допускається наявність плівки і грудочок.
  • Якщо все ж вийшли грудочки, вам необхідно процідити клейстер через друшляк або сито. Як тільки ви отримаєте свіжий розчин, його потрібно остудити. Не готуйте клейстер заздалегідь, йому не можна стояти більше доби.
  • Після цього висипте підготовлені насіння, які набухлий у в’язкий розчин і перелийте в мірний стаканчик. Тепер за допомогою тонкого носика виливайте розчин у підготовлену грядку. Приблизно необхідно 250 мл розчину на 1 м грядки.
  • Після цього насіння присипають грунтом. Це потрібно робити приблизно на 1-2 див. Тримайте грунт до появи сходів постійно у вологому стані. Не переборщіть з кількістю вологи, але не допускайте висихання грядок.

Посадка насіння моркви в комірки з-під яєць: правила, глибина, схема посадки, секрети агротехніки

Використання лотків для яєць досить незвичайний спосіб вирощування моркви. Оптимальним варіантом є використання лотків в якості мульчі.

  • Необхідно зрізати дно в лотках і вже в підготовлений грунт викласти ці лотки, придавити. Тобто вийде своєрідні заглиблення.
  • Отримані поглиблення викладаються підготовлені насіння. Їх необхідно замочувати, як в пункті вище. Після цього лотки сиплються землею і поливають.
  • З часом ці картонні лотки розмокають і не заважають розвитку плодів. При цьому бур’яни не можуть проклюнуться через лотки, зате морквина відмінно росте.

Посадка насіння моркви стрічкою на туалетний папір: правила, глибина, схема посадки, наклейка насіння, секрети агротехніки

Деякі дачники використовують спосіб з туалетним папером.

  • Для цього рулони розкочуються і на відстані 5 см один від одного, за допомогою канцелярського паперового клею приклеюються підготовлені насіння.
  • Далі, в підготовлені грядки просто розмотується туалетний папір з насінням і засипається землею.
  • Шар грунту повинен складати 2 див. Після цього здійснюється полив. При цьому папір ніяк не заважає розвитку коренеплодів і є своєрідним добривом.

Посадка насіння моркви в гранулах у відкритий грунт: правила, глибина, схема посадки, секрети агротехніки

Зараз різноманітні магазини для садівників пропонують насіння моркви в гранулах або в драже. Вже багато садівники оцінили зручність використання моркви в гранулах. Детальніше про вирощування моркви в гранулах можна побачити у відео.

ВІДЕО: Вирощування моркви в гранулах

Як часто поливати морква після посадки?

Спочатку у моркви формується коренева система, потім виростає сам коренеплід. Від кількості вологи залежить не тільки швидкість схожості насіння, але ще й розмір коренеплодів, а також їх структура. Багато садівники помітили, що при нестачі вологи, коренеплоди виходять дерев’яними, з великою кількістю жорстких волокон. Така морква не використовується при приготуванні салатів, так як є достатньо жорсткою. Тому необхідно правильно поливати моркву.

Зверніть увагу, що відразу після висадки насіння, грунт повинен бути весь час вологим. Тому кожен день здійснюється крапельний полив або дощової метод. Можна використовувати шланг з невеликою тонкою цівкою води.

Зверніть увагу, що перші сходи з’являться через півтора тижні. Дійсно насіння досить довго проростає, тому вам необхідно буде практично кожен день перевіряти грунт на вологість і при необхідності поливати. Не можна допускати висихання грунту, після того як з’явилися перші сходи необхідно зробити полив більш рідкісним. Досить буде поливати сходи один раз в 4 дні. Трохи пізніше частота зменшується до одного разу в шість-сім днів. У посушливі дні поливати моркву необхідно частіше, тобто приблизно один раз в чотири дні.

Як, коли і чим підгодовувати морква після посадки?

В середньому кількість підживлень за сезон дорівнює двом. Перша підгодівля проводиться через 20 днів після появи перших сходів, тобто приблизно через місяць після висівання насіння. Для цього використовують суперфосфат і сечовину. Можна використовувати і органічні добрива, такі як гній і курячий послід.

Суперфосфат використовується в кількості 1 столова ложка на 10 л води. У цю рідину можна додати одну чайну ложку сечовини. Цим розчином поливають ряди морквини. Курячий послід розводиться в пропорції 1:10. При цьому поливаються не самі кущі, а міжряддя.

Проріджування моркви у відкритому грунті: терміни, схема

Перше проріджування здійснюється тоді, коли з’являються на перших сходах три листочка. При цьому виривається все, що знаходиться в проміжку 5 см один від одного. Тобто відстань між кущами має становити 50 мм. Для цього перед проведенням процедури грядку добре зволожують. Рослини висмикують суворо вертикально вгору. Це необхідно для того, щоб не пошкодити вже ті морквини, які ви плануєте залишити в ґрунті.

Після того як ви здійснили проріджування, грядка знову поливається. Через місяць проводиться наступне проріджування. У цьому випадку між морквинами залишається не менше 10 див. Технологія в принципі точно така ж. Спочатку грунт зволожують, вириває все зайве і знову зволожують грунт.

Посадка моркви восени під зиму: терміни, технологія

Деякі садівники досить часто висаджують морквину не навесні, а восени. Тобто безпосередньо перед зимою. Детальніше про це можна дізнатися з відео.

ВІДЕО: Посадка моркви восени

Галина Кизима — поради про морква: опис

Галина Кизима є дуже відомим блогером і садівникам. Її порадами користуються багато дачники. Це допомагає домогтися гарного врожаю моркви. Нижче представлено відео з порадами щодо висаджування і вирощування моркви від Галини Кизима.

ВІДЕО: Галина Кизима, висаджування морквини

Найкращі врожайні ранні, середні та пізні сорти моркви для відкритого ґрунту: список

Існує безліч сортів моркви. Все залежить від того, коли ви хочете отримати урожай. Серед ранніх сортів можна виділити такі сорти.

Серед середніх сортів можна виділити:

  • Вітамінну
  • Московську
  • Зимову
  • Незрівнянна
  • Самсон
  • Форте

Серед пізніх стиглих сортів виділяють:

  • Віта Лонга
  • Королева осені
  • Морква особлива

Як збільшити урожай моркви у відкритому грунті: поради, секрети

Щоб отримати хороший урожай моркви, необхідно дотримуватися безлічі правил. Найголовніше з них — це використання свіжих насіння, які необхідно попередньо замочити. Це прискорить схожість.

  • Правильно вибрати ділянку для висаджування коренеплоду. Він повинен бути з повітряної і м’яким ґрунтом. Бажано готувати землю ще восени для висаджування моркви.
  • Також зверніть увагу і на полив. З цією культурою не працює принцип часто, але потроху. Краще рідше проводити полив, але великими порціями. Необхідно, щоб грунт зволожити на всю глибину зростання коренеплоду.
  • Останні проріджування необхідно проводити до кінця червня. Після цього, у липні місяці, ніяких выдергиваний, для того щоб приготувати весняний салат, бути не повинно. Це може суттєво зашкодити і зменшити врожайність.
  • Зверніть увагу, що полив невеликими порціями, але досить часто сприяє появі бороди. Тобто додаткових корінців. При цьому основний коренеплід, який найцінніший, може відмирати.
  • Не забувайте і про добриві моркви. Найкраще це робити за допомогою органічних добрив, таких як коров’як і курячий послід. Пам’ятайте, що органіка виливається не під самі кущі, а в простір між рядами.

Як бачите, морква досить поширений коренеплід, виростити який зовсім не просто. Скористайтеся однією з наших технологій, а також не забувайте часто поливати рослини і подбати про їх добриві.

Про автора

admin administrator