Як перекрити погріб

Авторadmin

Як перекрити погріб

Зміст:

Будуємо погріб на дачі: послідовна інструкція по зведенню льоху своїми руками

Як побудувати погріб (льох) своїми руками – покрокова інструкція з фото

Погріб — це місце, де ми зберігаємо свої продукти, такі як соління, урожай з городніх грядок і багато іншого. На всіх присадибних ділянках, а так само на дачі погріб є просто необхідністю. У погрібах зберігається велика частина картоплі. Тому його потрібно будувати таким чином, щоб картопля не замерзла у холодну зиму, але в той же час, щоб там було прохолодно.

Багато хто задається питанням: «Як побудувати погріб своїми руками?». Збудувати його нескладно, проте потрібно знати деякі речі. Правильно зроблений погріб, може конкурувати навіть з холодильниками. У цій статті хотілося б повідати читачеві про те, як правильно побудувати погріб своїми руками.

Єдина серйозна проблема, з якою Ви можете зіткнутися — це високі ґрунтові води. Про це йтиметься трохи нижче.

Найкращий погріб — це той, який тримає постійну температуру повітря — і взимку і влітку. Тому льох розташовується під землею, так як шар ґрунту забезпечує інерційність температур. Тільки уявіть, як важко заморозити землю на шар в 1 метр. А льох розташовується ще глибше.

Зазвичай погріб роблять під час будівництва будинку. Але цим можна знехтувати і зробити його вже після будівництва. Тільки потрібно переконатися в тому, що це не послабить фундамент будинку.

Будують погріб лише за умов позитивної температури повітря і в той час, коли ґрунтові води знаходяться на мінімальній позначці. Ґрунтові води дуже ускладнюють процес будівництва та експлуатації. Якщо у Вас ділянка знаходиться на піднесеній частині землі, то ґрунтові води Вам анітрохи не страшні. Якщо ж ґрунтові води проходять близько до поверхні, то доведеться робити ізоляцію від них. На це є кілька способів. Наприклад, можна зробити монтажні шви.

Під час будівництва погребу своїми руками, необхідно заздалегідь продумати вентиляцію. Вона потрібно для того, щоб в погребі не накопичувалася зайва волога.

Можна зробити погріб і за межами дому. Перед будівництвом за межами будинку, визначиться з конструкцією льоху. Найкраще робити погріб у вигляді землянки.

Будівництво погребу в будинку своїми руками

Для початку потрібно визначитися з габаритами. Стандартний погреб має такі розміри — 2 метри у висоту, 3 метри завширшки і 2-2,5-3 метра в довжину. Робити льох будемо із залізобетону.

Яма для погребу

  1. Викопуємо яму потрібних габаритів, з урахуванням того, що товщина стін приблизно дорівнює 20 сантиметрів, а товщина підлогової плити — 15 сантиметрів. При копанні ями, не слід вивозити всю землю, так як невелика частина вам ще знадобиться, щоб закопати підлогову плиту.
  2. Підлогу майбутньої льоху добре розрівняйте і засипте щебенем, шаром в 10-15 сантиметрів. Потім слід 5 сантиметровий шар річкового піску. Добре все утрамбуйте.
  3. По всьому периметру стін потрібно встановити прути товстої арматури на деякій відстані від стіни. На підлогу лягає арматурна сітка і заливається бетоном підлогу.
  4. Після того, як трохи підсохне (3-4 дні), потрібно зробити армування самих стін на стрижнях, які ми вже встановили.
  5. Робиться опалубка. Для неї використовуються дошки 30-35 міліметрів. Опалубка повинна бути дуже міцною, щоб витримати тиск бетону.
  6. Після того, як опалубка готова — заливають стіни. Заливати слід за один раз. Коли буде сохнути бетон, його слід періодично поливати водою. В іншому випадку, утворюється багато мікротріщин, які з часом стануть більшими.
  7. Коли застигне бетон, на стіни потрібно покласти бетонну плету. Верх льоху так само можна перекрити за допомогою залізничних шпал.
  8. Зверху погріб трохи засипають землею.

Усередині залишається тільки зробити полиці і ящики для зберігання овочів і різних солінь.

Льох у вигляді землянки — етапи будівництва

Для будівлі такого погребу Вам потрібно викопати яму такого розміру, яка Вам потрібна. Залийте фундамент і обробіть стіни цеглою.

Потім робиться підлога. Краще всього використовувати для цих цілей соснові дошки. Перекриття верху льоху здійснюється за допомогою шпал.

Після цього навколо самого погребу потрібно зробити невеликий сарайчик — землянку. Можна зробити невеликий дерев’яний сарайчик — з дощок або зрубу, або ж з цегли.

Як зробити льох своїми руками на дачі — покрокова інструкція з фото

Сподіваємося, Вам стало зрозуміло, як побудувати погріб для дачі своїми руками! Читайте наш сайт Сільське господарство та Садівництво, і у Вас буде гаразд не тільки Ваш город але й дача!

Будівництво погребу своїми руками

Як зробити погріб своїми руками: покрокова інструкція для початківців будівельників

Життя у власному будинку має чимало переваг перед життям у квартирі. І на тлі всього іншого ще один позитивний момент життя в приватному будинку — це можливість обладнання та використання погребу. Протягом багатьох століть погріб в будинку використовується для однієї і тієї ж мети — тривалого зберігання великої кількості продуктів. У погребі можна зберігати продуктові запаси і для щоденного використання і заготовлені про запас. Особливо зручно зберігати в погребі овочі: картоплю, моркву, капусту та інше.

Незважаючи на сучасний прогрес, величезна кількість господинь в нашій країні щорічно роблять заготовки та консервації, які найкраще зберігати в погребі. І навіть ті, хто сьогодні не обтяжує себе річною консервацією, часто зберігають у погребі як мінімум тижневий запас продуктів, придбаних в магазинах. Крім того, наявність погребу в будинку сприяє економії на розмірах холодильника, так як при цьому відпадає необхідність зберігати в ньому велику кількість продуктів. Так само останнім часом стало модним обладнувати в приватних будинках винні погреби, в яких зберігають пляшки й бочки з вином.

Саме для того, щоб забезпечити правильне і тривале зберігання продуктів в погребі, його будівництво слід проводити з дотриманням певних правил і норм. Неправильно обладнаний льох може стати абсолютно марним, оскільки продукти в ньому будуть швидко приходити в непридатність. Основні принципи будівництва будь-якого погребу — це надійний захист від зовнішньої і ґрунтової вологи і в той же час хороша вентиляція. Саме ці дві умови забезпечать такий мікроклімат в погребі, при якому продукти довго будуть зберігати свою свіжість і аромат, тому сьогодні ми розглянемо Як зробити погріб своїми руками?

Завжди існує можливість побудувати погріб окремо від будинку. Однак найчастіше його передбачають ще на етапі проектування житлового будинку прямо під ним. Це дозволяє значно заощадити місце на ділянці і в той же час зробити доступ до льоху більш зручним. Погріб часто будують під гаражем, побутовими приміщеннями або прямо під кухнею.

Можливість обладнати погріб залежить від типу ґрунту на ділянці і рівня ґрунтових вод. Вони повинні розташовуватися на рівні не менше 0,5-1 метри від рівня майбутньої підлоги. Для того щоб це визначити перед будівництвом будинку необхідно провести гідрогеологічні дослідження, пробурити розвідувальні свердловини. Робити це слід або навесні або восени, коли настає період затяжних дощів. У разі ж, якщо ґрунтові води знаходяться дуже близько, рекомендується обладнати надземний або напівзаглубленний льох, оскільки будівництво підземного погребу в такому випадку потребуватиме значних фінансових вкладень.

Роботи з будівництва будинку з погребом найкраще проводити влітку, коли грунт найбільш висушений. Котлован при цьому слід виривати довжиною і шириною на 20-40 см більше, ніж розміри передбачуваного льоху. Такий запас необхідний для того, щоб провести якісну гідроізоляцію даного приміщення.

Підлога погребу — як зробити своїми руками

Будь-яка підземна будова, і зокрема погріб, має володіти високою стійкістю до навантажень і бути захищеним до впливу вологи. Для сухих ґрунтів достатньо буде укласти на дно котловану ущільнення з піщано-гравійної суміші. Якщо ж відстань до ґрунтових вод невелика, то в такому випадку на дно котловану укладають шар щебеню або битої цегли товщиною не менше 7-10 см. Цей шар ретельно утрамбовують і заливають бітумною мастикою. При будівництві погребу на вологих ґрунтах основу виконують у вигляді армованої цементної стяжки. Залитій підлозі необхідно дати як мінімум тиждень для просихання. Причому, щоб уникнути занадто швидкого просихання, поверхню стяжки накривають поліетиленовою плівкою.

Такі покриття, як цементно-піщане, піщано-гравійне або бетонне цілком може служити в якості чистової підлоги. При бажанні її додатково покривають кладкою цегли в половину блоку або керамічною плиткою. Так само для цього підійде плитковий або рулонний лінолеум. Для будівництва погребу досить часто віддають перевагу дерев’яним полам. Для цього слід використовувати добре оброблену антисептиком деревину. Колоди, скріплені будівельними скобами, укладають на дно погребу. Поверх них можна прибити лаги товщиною 5-10 см і потім укласти дерев’яні дошки 30-40 мм завтовшки. Таким чином, можна влаштувати досить зручну підлогу, яка буде добре вентилюватися.

Стіни погребу — етапи зведення

Стіни в погребі виконують з дерева, цегли або бетону. Для цього підійде тільки червона добре обпалена цегла. ЇЇ укладають таким чином, щоб від стін до ґрунту залишався зазор в 10-25 см, який необхідний для укладання гідроізоляції. Для сухих ґрунтів кладку стін виконують в одну цеглину, для ґрунтів з підвищеною вологістю — в дві-три цеглини. Під час робіт слід уважно стежити за горизонтальними і вертикальними кладками. По кутах погреба фахівці рекомендують викладати стовпчики квадратного перетину, які забезпечать стінам підвищену міцність.

Монолітні бетонні стіни в погребі виконують з бетону марки М50 або М100. Вони особливо підходять для вологих пухких ґрунтів. Опалубку для цього роблять шириною 10-25 см і висотою близько 50 см. Розчин слід готувати в таких кількостях, щоб використовувати його протягом години. Під час заливки бетону його потрібно постійно утрамбовувати. Наступний ярус стіни заливають після того, як схопиться попередній. При бажанні в бетонну суміш для стін погребу додають щебінь або бій червоної цегли. Це зробить стіни більш міцними і стійкими до механічних навантажень. Для цього так само проводять армування стін під час заливки бетону. Готові бетонні стіни погребу слід додатково покрити цементним розчином або мастикою.

При будівництві погребу на вологих ґрунтах рекомендується провести додаткову гідроізоляцію підлоги і стін будови. Для цього чудово підійде руберойд, який укладають на днище погребу перед будівництвом чистової підлоги і в зазор між конструктивною і ґрунтовою стіною. У ролі гідроізоляції може так само служити шар глини. Обробку стін і стелі в погребі можна виконати у вигляді шару шпаклівки або штукатурки.

Перекриття погребу

Перекриття погребу з цегляними або бетонними стінами зазвичай влаштовують із залізобетонних пустотних плит. Такий матеріал сприяє хорошій тепло — і звукоізоляції за рахунок наявності в ньому пустот. До того ж він не надто важкий, тому навантаження на стіни погребу мінімальні. На плити перекриття укладають шар гідроізоляційного матеріалу, а потім укладають теплоізоляційний шар, наприклад з керамзиту, перлітового піску, пінопласту або шлаку. Крім перекриттів з плит, для цегельного або дерев’яного льоху підійде перекриття по металевих або дерев’яних балках.

Як зробити вентиляцію у погребі

При влаштуванні перекриттів погребу не потрібно забувати, що в них необхідно залишати отвори для вентиляційних труб. Після того, як погреб готовий, його необхідно ретельно провітрити протягом не менше 2-3 днів. Температура в погребі повинна перебувати на рівні 2-6 С, оптимальна вологість повітря для зберігання продуктів 80-95%. Забезпечити такі умови в погребі допоможе хороша теплоізоляція і вентиляція.

Для вентиляції в погребі встановлюють дві труби, які розташовують у різних кінцях приміщення. Одну таку трубу виводять по стелі, а другу на рівень 50-60 см. від підлоги. Таким чином забезпечується природний приплив і витяжка повітря в погребі. Необхідна перетина труб розраховується виходячи з 20 см. на кожен квадратний метр погребу. Слід зауважити, що витяжну трубу від стелі слід виводити трохи вище, ніж приточну. Краще, якщо в трубах вентиляції погребу будуть встановлені заслінки. Так можна буде регулювати повітрообмін і вологість у даному приміщенні. Вентиляційні труби бажано обернути теплоізоляційним матеріалом, щоб в холодну пору року в них не утворювався конденсат і іній.

Навіть за правильно обладнаним погребом слід належним чином доглядати. Потрібно стежити за температурою і вологістю повітря всередині погребу. Так само мінімум раз на рік, краще влітку, погріб потрібно як слід провітрювати і висушувати. Щоб уникнути розведення в погребі комах і гризунів раз на 2-3 роки приміщення потрібно дезінфікувати. Для цього найкраще обробляти підлогу і стелю гашеним вапном, а полки виносити на вулицю і промивати мильною гарячою водою.

Відео: Як зробити погріб власноруч

Сподіваємося, Вам стало зрозуміло, як зробити погріб своїми руками! Читайте наш сайт Сільське господарство та Садівництво, і у Вас буде гаразд не тільки Ваш город але й дача!

Читайте також:

Погріб своїми руками: послідовна інструкція по зведенню

Льох на дачі своїми руками На дачі може бути побудовано безліч об’єктів та будівель, які полегшать працю і побут, але одна з них основна, і спорудити її необхідно найближчим часом. Сьогодні ми поговоримо про те, як побудувати льох своїми руками, і як цей процес максимально спростити.

    • Якими бувають погреби?
    • Найпростіший льох на дачі
    • Будуємо погріб своїми руками
      • Вибір місця під льох
      • Рекомендації фахівців
      • Матеріал для спорудження погреба
      • Гідроізоляція погреба своїми руками

      Льох – споруда необхідне на дачній ділянці і в будь-якому приватному маєтку. Це невелике, холодне приміщення для зберігання овочів і фруктів, закаток і вин, м’яса і в’ялених продуктів. коротше кажучи, погріб – це практично той же холодильник, але трохи з іншими розмірами, а також, без постійних витрат на ремонти та електроенергію. Але, щоб мати на дачі тощо холодне приміщення, вам необхідно добре попрацювати, адже спорудження погреба своїми руками – справа не з простих.

      Якими бувають погреби?

      У світі існує величезна кількість різноманітних погребів, які дещо схожі між собою, але, найчастіше, дуже відрізняються функціональністю. Це овочеві лабазов, наземні погреби, кам’яні сховища для продуктів, блоковані льоху, заглиблені камери, бурти, подпольники, погребів у гаражах і будинках, фінські льодовики і багато, багато інших. Кожен вид легко справляється з поставленими спочатку завданнями, але тільки при виконанні однієї умови – будівництво льоху своїми руками пройшло правильно, з дотриманням вимог та проекту. Тому, якщо ви вирішили побудувати льох на ділянці своїми руками, приготуйтеся, це нелегкий процес, витратний, дуже нервовий, але правильний і повністю окупається.

      Найпростіший льох на дачі

      Сьогодні ми вивчимо процес побудови складного капітального льоху, який зможе послужити ще і вашим онукам, але для початку, розглянемо найпростіший льох для дачі, який зможе врятувати багато продукти в перший час. Він також підійде і для дачників, які не заготовляють продукти на дачі, а використовують погріб тільки для тимчасового зберігання їжі, води, невеликої кількості фруктів.

      Отже, що ж це за льох? Насправді, багато хто з вас вже бачили його, і, може бути, навіть звертали увагу на подібну споруду. Нічого складного, проста яма з кришкою зверху і найпростішої вентиляцією, але її цілком достатньо, щоб не дати питній воді перегріватися на літньому сонці, зберегти привезені з собою продукти до завтра, або навіть зберегти в ньому деяку кількість урожаю, який ще не забрали додому.

      Отже, найпростіший погріб своїми руками на дачі може спорудити кожен. Що для цього необхідно? Природно, тільки бажання, інструменти і матеріали. Ну, не завадив би ще і помічник.

      Будівництво найпростішого льоху на дачі: початок робіт

      У першу чергу, вам необхідно вибрати височина, бажано достатньо помітну, щоб трохи перехитрити грунтові води, які постійно норовлять псувати льоху і їх вміст. Далі, коли така точка знайдена, складіть невеликий проект, нанесіть на нього розміри, глибину льоху, впишіть приблизну кошторис. Коротше кажучи, навіть якщо від руки, то все одно без проекту не обійтися, так як правильна послідовність і чіткість просто обов’язкові.

      Тепер, постійно підглядаючи в проект, викопайте невеликий котлован. Він необов’язково повинен бути глибоким, у ріст людини, інакше ми почнемо вже капітальну споруду, можна зробити заглиблення на 1 метр, а по боках наш найпростіший погріб зробити, скажімо, 1,2х1,4 м. Це приблизні разметы. Природно, копати будете довго і це складно, але повірте, результат того вартий.

      Тепер, коли яма готова, вам потрібно укріпити стіни, так як, незалежно від складу ґрунту, з часом він просто може завалити погріб. Щоб цього не сталося, ми рекомендуємо зробити бетонне дно погреба, за всіма правилами, з підсипкою і подушкою, і в нього встановити каркас з металу, по кутах льоху. Вийде у вас таке будова – пол-фундамент тримає собою металевий каркас, наприклад, із куточка, який з’єднаний між собою поперечними зміцнюючими. За каркасом, створюючи бар’єр для осипи землі – дрібна сітка-рабиця, зверху на металевому каркасі, ізольована пінопластом кришка.

      Послідовність робіт дуже проста – яма під льох, заливка підлоги-фундаменту, встановлення несучого каркаса і обмежувача осипання грунту, установка кришки. Далі, тільки найпростіша вентиляція для льоху своїми руками, полички всередині (якщо необхідні) і правильно ізольована кришка, яка не пропускає температуру. Все, найпростіший льох, який обійдеться в копійки і пару днів роботи, готовий. Правда, це не капітальний погріб, а так, яма для охолодження продуктів, але, все ж, вона рятує і дуже часто. Якщо ж вам необхідна якісна і капітальна споруда, читаємо далі.

      Зведення стін льоху: блоки, цегла, бетон, металокаркас

      Будуємо погріб своїми руками

      Тепер ми перейдемо до будівництва капітального льоху, в якому можна зберігати величезну кількість продуктів і ходити в повний зріст. Але пам’ятайте, що тут необхідно слідувати плану і дотримуватися безліч нюансів, про які ми і розповімо в нашій статті.

      Вибір місця під льох

      Безумовно, погріб повинен бути розташований на піднесеності, і якщо така можливість є, обов’язково скористайтеся нею. Таким чином, погріб буде менше схильний до руйнування і іншим впливам грунтових і підземних вод, тиску грунту. Як розумієте, погріб буде сухим і на його гідроізоляцію та наступні ремонти піде менше коштів.

      Відразу визначте, який саме льох ви хочете бачити на власній ділянці, погріб всередині будівлі або ж окремий погріб.

      Вибираючи місце під льох, пам’ятайте, що погріб під будинком або, наприклад, гаражем, набагато вигідніше і зручніше. Він не буде займати зайве місце на ділянці, не буде підданий атмосферних явищ, і буде набагато зручніше для використання, тим більше, в холодну пору року.

      Отже, відштовхуючись саме від подібних нюансів, визначте розташування льоху на дачі, і тільки потім приступайте до розробки проекту і будівництва.

      Як побудувати льох своїми руками: докладна інструкція

      Рекомендації фахівців

      Ми спеціально вирішили помістити цей розділ статті саме тут, так як в середині матеріалу він буде найбільш помітний. Обов’язково скористайтеся наступними рекомендаціями, так як вони побудовані на професійну думку фахівців.

      • Погріб своїми руками на дачі повинен будуватися в літній час;
      • Споруда повинна відбуватися на височині;
      • Для збільшення терміну служби погреби використовуйте тільки якісний матеріал;
      • Простежте за правильною побудовою стін і противоосыпных споруд;
      • У погребі повинна бути влаштована якісна вентиляція;
      • Сходи, полиці, двері та інші дерев’яні матеріали у погребі повинні бути ретельно оброблені і підготовлені для відповідного приміщення;
      • Обов’язково дотримуйтесь правильну послідовність проведення робіт і не економте на будівництво будинку.

      Матеріал для спорудження погреба

      Складаючи проект на спорудження погреба, ви обов’язково повинні врахувати в ньому матеріал, і зробити це необхідно відразу, відштовхуючись від власних вимог, бюджету, а також інших факторів. Льох може бути побудований з дерева, бетонних плит, цегли, тільки на ваш розсуд. Також, можна спорудити льох з металу, але врахуйте, в ньому дуже важко досягти потрібної температури.

      Гідроізоляція погреба своїми руками

      Природно, якщо ми будуємо погріб своїми руками, то і гідроізоляцію його будемо робити самостійно, але тут необхідно підвищену увагу, так як саме якісна гідроізоляція може значно продовжити термін служби льоху.

      Приділіть особливу увагу матеріалів. Їх необхідно підбирати в залежності від рівня грунтових вод. У разі якщо рівень ґрунтових вод нижче підлоги підвалу, то необхідна буде безнапірна гідроізоляція, якщо ж вище – противонапорная гідроізоляція.

      Зверніть увагу і на стіни, на них буде надаватися не тільки руйнівний вплив зовнішнього середовища, але й шалений тиск. Тому, матеріал для зведення стін потрібно вибирати дуже правильно, наприклад, бетонний матеріал з підвищеними водонепроникними властивостями. Якщо ж ви вирішили застосувати для будівництва бетон або навіть цегла, обов’язково обробіть їх спеціальними складами, зробіть якісну цементну стяжку з двох сторін, обробіть стіни захисними матеріалами, наприклад, руберойдом.

      Якісна гідроізоляція стін і підлоги льоху своїми руками

      Також, щоб зменшити тиск на стіни, яка може бути надано ґрунтовими водами, можна організувати навколо погреба дренаж.

      Алгоритм спорудження погреба своїми руками

      Спочатку, вам потрібно вирити котлован під льох, але його слід зробити не чітко за розмірами плану або готового проекту, а збільшити з кожного боку погреба приблизно на півметра. Потрібно це для того, щоб далі можна було без проблем проводити всі будівельні роботи і підключати необхідні комунікації. Якщо є можливість, в цілях збереження цілісності ґрунтового шару, котлован під льох краще копати вручну.

      Тепер, коли котлован готовий, необхідно влаштувати підставу льоху. Для цього слід створити подушку з щебеню і битої цегли, і залити зверху гарячим бітумом. Це дасть можливість налагодити якісний вологозахисний шар.

      Далі, зведення і зміцнення стін. Природно, набагато правильніше буде влаштувати фундамент, а не просто залити підлогу в погребі і, якщо це зроблено, то стіни зводити буде набагато простіше. На фундамент проводиться кладка, яка перев’язується з самим фундаментом і зміцнюється арматурою. Бажано не шкодувати сталевих прутів і дроту на зміцнення стін, так як це допоможе впоратися з зовнішнім тиском.

      Після того, як стіни зведені і якісно укріплені, необхідна правильна обробка. З зовнішньої сторони повинна бути покладена штукатурка з звичайного цементного розчину, далі кілька шарів руберойду, можна відразу зі смоляної або бітумним просоченням, що забезпечить ретельне прилягання до стіни і підвищення гідроізоляційних властивостей.

      Серйозне ставлення до якості стін і підлоги, а також, щільна їх зв’язка і гідроізоляція, послужать на благо вашому новому погребу.

      Внутрішня обробка стін повинна відбуватися наступним чином. Спочатку робиться обрешітка під азбестоцементні листи, на які вони ретельно оброблені грунтовкою і гарячим бітумом, і будуть закріплені шурупами. При цьому простежте за тим, щоб аркуші були добре оброблені з двох сторін, а тим більше, на стиках.

      Відео про спорудження погреба або підвалу своїми руками

      Після установки стінових листів, підлога заливається бетоном і вирівнюється, всі стики знову обробляються водонепроникним складом.

      Подальша обробка стін і підлоги льоху відбувається на розсуд господаря або замовника, тобто, за вашим власним бажанням. Стіни можна побілити, а на підлогу кинути дошки. Також, можна зробити і більш дорогу обробку, але це тільки в залежності від бюджету.

      В процесі роботи не забувайте залишати отвори і правильні входи для комунікацій, відразу організовуйте вентиляційні канали та підведення електричного струму для освітлення льоху.

      Завершення основних робіт, часті питання і відповіді

      Останнім розділом даного матеріалу ми б хотіли підвести підсумок спорудження погреба, на дачі, а також відповісти на деякі питання, які найчастіше виникають в процесі його споруди.

      • Полузаглубленный погріб своїми руками, дах і вхід. Організації даху і входу – справа досить просте, так як тут вже немає ніяких факторів внутрішнього впливу вологи або тиску грунту. Всі роботи можуть бути проведені за звичайним стандартам. Врахуйте тільки той факт, що наземний льох своїми руками, а точніше, його верхня частина, повинна бути приблизно на метр більше підземної частини, по всьому периметру. Це необхідно для забезпечення додаткового захисту підземної частини від наслідків атмосферних явищ.
      • Як побудувати винний льох на дачі самостійно Вентиляція льоху своїми руками. Вентиляція вкрай необхідна у погребі, інакше продукти будуть псуватися і гнити, а оздоблення скоро прийде в непридатний стан і ви понесете величезні витрати. Організувати її доволі просто, варто лише забезпечити правильну циркуляцію повітря всередині льоху. Для цього слід ввести в готове приміщення дві труби на різному рівні від підлоги і на протилежних стінах, коротше кажучи, за всіма правилами якісної вентиляції.
      • Люк в льох своїми руками. Організовується він у тому випадку, якщо це невеликий льох або ж ви вирішили побудувати льох в гаражі своїми руками. Погреби ж великих розмірів не потребують люках, набагато практичніше використовувати двері. Але, якщо необхідно зробити люк для льоху, то він виготовляється з дерева, але обов’язково робиться герметичним, щоб не було впливу зовнішнього середовища на внутрішню температуру. Для цього люк можна обшити пінопластом та спеціальної ізоляційною плівкою.
      • Сходи в льох своїми руками. Якщо ви будуєте погріб в будинку своїми руками, або ж льох в гаражі, то досить невеликий дерев’яною сходи для спуску в підвал. Якщо ж це окремостоячий погріб, та ще й великої площі, то бажано побудувати сходи з бетону, застосувавши каркас, подушку, опалубку, перев’язку з фундаментом і цементний розчин.
      • Полиці в погребі своїми руками. А ось це простіше простого – дерев’яні стелажі або стелажі з металу з дерев’яними полицями. Вішати окремі полки на стіни не рекомендується, так як вони будуть впливати на герметичність льоху і якість обробки, хіба тільки невеликі полки під легкий вагу.
      • Чим гарний погріб в будинку своїми руками і чому він більше цінується, ніж льох на вулиці? Весь відповідь в комфорті і в тому, що в холодну погоду вам не потрібно виходити на вулицю, а також, постійно переносити продукти першої необхідності на великі відстані.
      • Чи можливо побудувати винний льох своїми руками? Звичайно, але для цього використовується особлива технологія, а також спеціальне обладнання для регулювання вологості і температури в погребі. Відмінно для зберігання вина підійде і стандартний погріб під будинком.

      Сказати, що дана ідея проста, ми не маємо права, але й дуже важкою її назвати теж неможливо. Спорудження погреба, правильна обробка та його обладнання, залежать від досвіду, умінь, бажань і бюджету, а тому, якщо ви хочете спорудити щось подібне на власній ділянці, уважно вивчайте наш матеріал про те, як побудувати льох своїми руками. Також, на сайті можна знайти багато корисної інформації і про влаштування дренажу, стоку, будівництво даху та інші корисні статті, які допоможуть завершити роботу успішно.

Про автора

admin administrator