Як підвищити орендну плату

Авторadmin

Як підвищити орендну плату

Зміст:

Довготривала оренда квартир у 2021-2022 роках: як покращити житло й здати його дорожче

Після падіння ставок із банківських депозитів стало зрозуміло, що набагато вигідніше здавати зайве житло. Утім виникає питання, як правильно підготувати помешкання до довготривалої оренди та водночас отримати максимальну дохідність. Відповідь на це питання дає кодекс правил хоум-стейджингу, що набув популярності в Україні.

Згідно з кодексом хоум-стейджингу, на багато зовнішніх факторів вплинути ми об’єктивно не можемо: наприклад, на розташування квартири, архітектуру будинку, транспортну логістику та інше. Проте можна зробити так, що клієнт закохається у квартиру й погодиться на довготривалу оренду.

На думку експертів, ці правила допоможуть підвищити ціну на 1,5 — 3 тис. грн на місяць навіть на найменшу за розміром однокімнатну хрущовку в столиці. Водночас житло люкс, яке здають за $3 тис., після покращення може зрости в ціні на 10 — 25%. Як цього досягнути – читайте в нашому матеріалі.

Ремонт: «без трояндочок», краще хай-тек

Перший крок, який має зробити власник, вирішивши здати помешкання квартирантам, — це звільнити житловий простір від своїх речей. Слід вивезти весь непотріб до останніх дрібниць. А ремонт у навіть найдешевшій з квартир суттєво покращить її привабливість — без плісняви на стінах, вологих кутів, слідів затоплення сусідами чи явних ознак проживання у квартирі попередніх наймачів тощо.

У випадку з невеликими помешканням економкласу з орендною платою до 10 тис. грн – це можуть бути смарт-квартири нового покоління чи хрущовки, чеські будинки, панельки зі старого фонду — варто хоча б переклеїти шпалери у нейтральні тони, без міщанських квіточок. Слід також потурбуватися, чи немає ознак затоплення чи плісняви на стінах, якщо не хочете, щоб клієнт утік із квартири вночі. Підлога теж має бути доведена до ладу: паркет поцикльований або укладений ламінат. Само собою зрозуміло – мають бути пластикові вікна, антимоскітні сітки.

Підписуйтесь на нас в Google News!

У преміум-сегменті в орендарів вимоги набагато прискіпливіші. Йдеться про просторі квартири в центрі міста на 100 — 120 кв. м після реконструкції будинків або в нових модних ЖК, які нині здають від $3 тис. і вище.

«У таких квартирах ремонт має бути не тільки свіжим, а й відповідати модним трендам. Це може бути хай-тек, мінімалізм, loft, скандинавський стиль. Орендатор на таке житло хоче бачити кілька санвузлів. Наприклад, в одному з них – ванна, в іншому — душ», — вважає експертка ринку нерухомості Ірина Луханіна.

Важливо, щоб до здачі квартира була не просто чистою – треба запросити клінінгову компанію, яка вимиє вікна, професійно почистить штори та дивани.

До того ж, за законами хоум-стейджингу, у квартирі мають бути приємні свіжі запахи.

Меблі: комфорт понад усе

Нинішні орендарі не полюбляють захаращеного меблями житла. Їх влаштують зручні рішення, які додають комфорту. Втім, вони потребують більше комфорту й тому віддадуть перевагу квартирі з ліжком.

«Власнику здається, що квартира з диваном дивиться органічніше. Але люди, які винаймають квартиру навіть за невеликі гроші, хочуть спати на хороших матрацах. Тому навіть якщо це однокімнатна квартира, рекомендую зробити зонування: з одного боку — диванчик із телевізором, а за перегородкою — ліжко», — пояснила рієлторка.

У варіанті «люкс», окрім ліжка з ортопедичним матрацом, комплекту меблів, має бути простора гардеробна. Важливо: як і в оббивці меблів, так і шторах чи гардинах мають бути використані дорогі матеріали.

Техніка — вже давно не розкіш

Якою б не була цінова категорія квартири, орендатор завжди цікавиться, чи є кондиціонер. 60% клієнтів одразу відсіються, якщо дізнаються про його відсутність. Доставивши його в квартирі, завжди можете накинути до оплати ще 500 грн до загальної суми оренди.

Наявність холодильника давно не обговорюється, пральна машина також не вважається розкішшю. Але важливим бонусом у квартирі стане мікрохвильова піч, тостер, електрочайник.

У підготовці квартири до оренди слід приділити увагу й сантехніці: почистити бойлер, перевірити труби, крани, змішувачі та вентилі для перекривання подачі води.

Унітаз має бути не лише справним, а й не відлякувати клієнтів, інакше краще замінити на новий.

«Якщо це квартира-люкс, має бути також підігрів підлоги, принаймні в зоні ванної та кухні. Орендатор хоче бачити сушильну машину на додачу до пральної, також велику морозильну камеру й шафу для вина», — пояснила Ірина Луханіна.

За її словами, техніка в квартирі високого класу має бути відносно новою та від високих брендів. У квартирах від $1000 передбачається «повний фарш». На відміну від дешевшої квартири, тут бажаним є гарнітур посуду, набір сковорідок, бокалів для різних напоїв буде приємним бонусом. Це ж стосується спальної кімнати, де має бути і постіль, нові подушки та ковдри.

«Таким клієнтам показують квартиру із сервірованим столом, накритий білою скатертиною.Власники часто працюють із рієлторами та дизайнерами, знайомими з хоум-стейджингом, які підказують, як краще розмістити картини, яку зробити підсвітку. Щоб орендар зайшов до квартири та закохався в неї», — зазначила експертка.

Безпека понад усе

Зазвичай під час винайму квартири обговорюються й питання елементарної безпеки. У нових ЖК із закритою територією з цим простіше. В інших випадках важлива наявність консьєржки. У старому фонді варто забезпечити кодовий замок чи домофон.

У дорогих квартирах віддають перевагу варіантам із сигналізацією. Для власників автомобілів важливо мати окреме паркувальне місце.

Суттєво додати в ціні часто допоможуть «фішки» – велика засклена зона, ексклюзивне освітлення чи домашній кінотеатр. Принаймні, у сегменті дорогих квартир такі сюрпризи будуть перевагою: клієнт набагато швидше погодиться на варіант з ексклюзивними бонусами, яких немає в інших, навіть люксових квартирах.

«Клієнтам дорогих квартир нема великої різниці, скільки платити за оренду – $3000 чи $3500. У разі якихось нестандартних рішень в інтер’єрі, бонусів у побутовій техніці орендар буде схильний обрати ексклюзив», — пояснила експертка.

Квартира в новобудові: здати швидше та вигідніше

Фото: Barry D/Pixabay

На сьогодні купівля квартири в новобудові — не просто тренд, а й прибутковий бізнес. Чимало українців почали вкладати свої кошти у нерухомість та потім продавати готове житло або ж здавати його в оренду. Окупити квартиру в якісній новобудові класу комфорт+, яку можна здати в Києві за $1000 — $1500, реально за 4 — 6 років. У такому разі пришвидшити процес отримання коштів від збудованого житла можна, придбавши квартиру з готовим ремонтом.

Якщо врахувати вимогливість орендаторів недешевих квартир у новобудові до інтер’єру, було б логічно доручити цю роботу професіоналам. Отже, аби інвестиція почала працювати на вас швидше, ви можете скористатися послугою забудовника та придбати квартиру з ремонтом та навіть із меблями й технікою.

Ми розглянули пропозиції різних забудовників та з’ясували, що сьогодні вони пропонують не один, стандартний, ремонт, а одразу кілька різних дизайнерських варіантів. Наприклад, онлайн-агрегатор підбору готових інтер’єрних рішень #READYDIM від групи компаній DIM пропонує до 100 різних варіантів оздоблень. Ба більше, він гарантує відсутність двох однакових квартир, що дає змогу зберегти ексклюзивність ремонту.

Тут варто зазначити, що ремонт від забудовника буде дешевшим і швидшим, ніж самотужки. Врешті-решт ви зекономите не лише час та кошти, а й нерви, адже пошук, придбання та доставляння будівельних матеріалів, спілкування з будівельниками й контроль робіт візьме на себе девелопер. І щойно будинок введуть в експлуатацію, ви зможете спокійно заселяти орендарів до квартири та повертати вкладені інвестиції.

Головне від The Page

Дякуємо, що підписалися на The Page .
Буде гаряче!

Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали. Я погоджуюсь з політикою конфіденційності

Як часто можна підвищувати орендну плату?

Підвищення орендної плати має відповідати умовам договору.

Відповідно до ст. 762 ЦК України, договором може бути встановлено періодичний перегляд, зміну (індексацію) розміру плати за найм (оренду) майна.

Одностороння зміна розміру плати за найм житла не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 820 ЦК України).

Так, у договорі найму сторони можуть визначити умови підвищення орендної плати (наприклад, не частіше одного разу на рік або з прив’язкою до зміни курсу валют більше ніж на 20% тощо).

При укладенні договору для орендаря має сенс наполягати на визначенні граничного розміру такого підвищення протягом строку дії договору. Якщо у договорі не визначено спеціальних умов щодо підвищення орендної плати, визначена орендна плата має залишатися незмінною протягом строку дії договору найму, якщо тільки за згодою сторін не буде внесено змін у договір. При цьому орендарю важливо усвідомлювати, що він/вона має повне право проживати в житлі на тих умовах, які визначені договором, і абсолютно не зобов’язаний погоджуватися на будь-які зміни, які пропонує орендодавець.

Що має бути в договорі про оренду житла?

Чи може орендар здавати житло в суборенду?

Підтримати Cedos

Під час війни в Україні ми збираємо та аналізуємо дані про її вплив на українське суспільство, зокрема, у сферах житла, освіти, соціального захисту й міграції

Останні дослідження

За межі зеленішої трави: стратегії відновлення українського культурного поля понад кордонами

Олена Сирбу, Марія Коробко

Дослідження просторового розподілу робочих місць та повʼязаності їх з місцями проживання на території Вінниці

Валерій Мілосердов, Ольга Поліщук

Соціальні послуги для ветеранів та ветеранок у громадах: виклики та потреби

Наталія Ломоносова, Аліна Хелашвілі, Юлія Назаренко

Посібник «Як залучати мешкан_ок до прийняття рішень у громадах: огляд прикладів»

Аліна Хелашвілі, Валерій Мілосердов, Єлизавета Хассай, Лоріна Федорова, Марія Грищенко, Ольга Поліщук

Про автора

admin administrator