Чи можна птахів годувати кунжутом

Авторadmin

Чи можна птахів годувати кунжутом

Українців закликають підгодовувати птахів взимку: чим можна годувати, а що заборонено давати

Так, екологи з КЕКЦ просять мешканців Києва й інших областей підгодовувати диких птахів, які залишаються зимувати у столиці. Як відомо, взимку через голод гинуть понад 60% синиць та 30% диких качок. Під час снігопадів та морозів їм нема де знайти їжу.

Водночас слід розуміти, що завдання взимку не полягає в тому, щоб нагодувати пернатих досхочу, а лише підтримати.

Чим можна годувати птахів взимку?

Досвідчені дачники починають щорічну практику збору пташиного корму ще в літні місяці. Вони обирають асортимент різних городніх культур, таких як насіння гарбуза, кабачка та кавуна. Це насіння ретельно висушують і зберігають у міцному тканинному мішечку.

Крім того, вони щедро виділяють частину врожаю плодових дерев і ягідних кущів на прожиток популяції птахів. Наявність горобини на ділянці особливо вигідно.

Щоб допомогти нашим пташиним друзям у суворі зимові місяці, експерти пропонують годувати їх і покупними кормами, зокрема насінням соняшнику. Важливо пам’ятати, що птахи повинні споживати тільки сирі, неочищені та без солі продукти. Соняшник досить жирний і калорійний, тому допоможе птахам пережити зиму.

Ще пернатих можна годувати вівсом, просом і перловою крупою. Однак, як показує досвід, таку їжу птахи їдять погано. Синиці дуже люблять поїдати сало, вершкове масло і навіть м’ясо.

Українців просять підгодовувати птахів взимку / Фото Unsplash

До слова, додати корисних речовин у раціон пернатих, допоможе потовчена яєчна шкаралупа, багата кальцієм.

Що не можна класти в годівницю?

У сфері пташиного харчування деякі зернові культури можуть виявитися некорисними для пернатих. Візьмемо, наприклад, гречку та рис, які, на жаль, не можна споживати птиці через їх неперетравлюваність. Хоча пшоно можна включати в їх раціон, його потрібно вводити обмеженими порціями через його схильність до швидкого псування.

Крім того, не варто класти в годівницю ячну і манну крупу, а також подрібнений горох. Харчові відходи з людського столу, також не підходять для годування диких птахів.

Зауважимо, якщо кинути жуйку на вулиці, то найімовірніше ви просто вб’єте одного птаха. Пернаті приймають жуйку за їжу, а потім гинуть від закорковування травного тракту.

Чим можна і чим не можна годувати птахів / Фото Unsplash

Тож підгодовувати птахів взимку слід з розумом, а інакше пернатим можна серйозно нашкодити.

Допомога птахам взимку – чим можна годувати?

Коли ми підгодовуємо пернатих друзів в саду, містах чи парках, це не просто допомога птахам взимку, це ще й турбота про майбутній врожай, адже птахи – наші найкращі помічники в боротьбі зі шкідливими комахами. Але не всі продукти з нашого столу будуть корисними для птахів. Щоб їм не нашкодити, варто знати наступні рекомендації.

Допомога птахам взимку – чим можна годувати?

1. Зерно, насіння та горіхи

Насіння – найкраща допомога птахам взимку. Особливо те, що дає багато енергії. Насіння соняшника – ідеальний варіант. Чистити його не потрібно, птахи чудово справляються з лушпинням. Будь-яке інше зерно чи необроблене насіння — теж добре. Але пернаті з’їдять в першу чергу з годівниць саме зернята соняшника.

Також їм дуже до вподоби горіхи – бажано фундук і волоські (вони їх знають, бо в природному середовищі нашої країни вони їм доступні). Дуже важливо — горіхи не повинні бути з пліснявою! В гнилих, старих горіхах ховаються небезпечні для птахів грибкові захворювання.

А ось сира квасоля, горох, рис і сочевиця – не найкращий варіант допомоги птахам взимку. Тільки великі птахи можуть їх переварити в сухому вигляді, але такі вкрай рідко прилітають до годівничок. При цьому, якщо ці зерна зварити без солі і будь-яких інших спецій, то пернаті будуть вам вдячні за таку підгодівлю.

2. Арахіс – під питанням

Що стосується арахісу, тут все трохи складніше. Арахіс птахи люблять, він поживний і дає їм багато енергії. Але тільки не солоний, без всіляких добавок і подрібнений, бо цілим дрібні птахи можуть вдавитися.

В спеціальній літературі можна прочитати, що для папуг арахіс протипоказаний, бо може заразити пташок аспергільозом – захворюванням, яке викликає грибок, що може жити на арахісі. В цьому випадку птахи гинуть від задухи. То ж, можливо, краще і не ризикувати.

3. Фрукти й сало…

Якщо у вашому саду є фруктові дерева чи плодові кущі, варто частину плодів залишити на зиму для птахів. Можна просто покласти половинки яблук на землю для птахів — дрозди із задоволенням подбають про них. Те ж саме стосується і плодів винограду.

4. Чи купувати ласощі для птахів в зоомагазинах?

Пам’ятайте, якщо ви розвішуєте магазинні ласощі для домашніх птахів, а дикі птахи не хочуть їх їсти, можливо, продукт поганої якості. Найсмачнішими та найбезпечнішими для них будуть ласощі, приготовані вдома з сала, фруктів чи насіння.

5. Сало та хліб — допомога для птахів взимку?

Найкраще для птахів те, що натуральне (необроблене) і обов’язково без спецій, особливо солі. Маленькі пташки не можуть вивести з організму сіль, яка для них смертельна. Тому не слід годувати птахів солоним салом або хлібом.

Хліб для них в невеликій кількості й підсушений – не під забороною, але в сучасному хлібові з магазинів дуже багато солі та інших некорисних добавок. То ж можна посперечатися, що хліб в годівничці – хороша допомога птахам взимку.

Дуже важливо пам’ятати, що сало може висіти на свіжому морозному повітрі близько 3 тижнів. Якщо за цей період, птахи його не з’їли, цю поживу потрібно викинути. При плюсових температурах сало ще швидше зіпсується.

6. Чим не можна годувати птахів?

Серед продуктів, якими категорично не можна годувати пернатих:

  • магазинні снеки;
  • цибуля і часник;
  • шоколад;
  • молочні продукти;
  • насіння плодів фруктів (яблук, груш тощо), кісточки вишні, абрикосів і т.д. Очищені від насіння ягоди й фрукти абсолютно безпечні для птахів.

Дорогі читачі! Спостерігати за птахами в саду чи в місті – це велике задоволення. А допомагати їм взимку – це ще й наш обов’язок. Але підгодовуйте птахів розумно, щоб їм не нашкодити.

ЗЕЛЕНА САДИБА.

Про автора

admin administrator