Як позбутися пирію на цвинтарі

Авторadmin

Як позбутися пирію на цвинтарі

Як позбутися від пирію швидко і назавжди: секрети досвідчених дачників

Садівники розповіли, чи допомагає гербіцид від пирію і які народні методи ефективні в боротьбі з бур’яном.

Пирій в народі називають “черв’як-трава” через його унікальних навичок пролазити в місця, про які ви навіть і подумати не могли. Небезпечний пирій тим, що він може пошкодити живі рослини, більш того – навіть проткнути дошки, які вам потрібні на ділянці. УНІАН розповість, як можна вивести пирій з городу і які засоби краще для цього використовувати.

Раніше ми говорили про те, як позбутися від бур’янів швидко і ефективно.

Всюдисущий пирій – що за рослина, ключові небезпеки

Ботаніки кажуть, що цей бур’ян відноситься до сімейства злакових і вважається мало не найшкідливішим з усієї групи. Справа в тому, що висота його стебла досягає 1.5 метрів, а це погано позначається на інших культурах – пирій забирає добру частину сонячного світла.

Коріння пирію знаходяться на глибині 5-15 см під землею, в’ються і за формою нагадують шнурок – вони дуже повзучі і виверткі. Більш того, у них немає періоду спокою – при найменшому пошкодженні ці частини рослини випускають нові пагони і різко йдуть в зростання. Якщо на ділянці кореня є хоч одна нирка – він буде розвиватися.

Основний недолік пирію для дачників в тому, що до кінця червня культура починає рости вглиб, утворюючи цілі бульби для перезимівлі. За 2 роки кореневище може стати помітно товщим – приблизно в 2 рази. Ще один неприємний нюанс – пирій не боїться ні заморозків, ні посухи. Навесні зростає, навіть якщо лежить сніг, причому, на будь-якому грунті і при будь-якій температурі.

Чим можна труїти пирій – ефективні методи

Багато дачники помітно втомлюються шукати відповідні засоби для боротьби з бур’яном. Проходять десятки безсонних ночей, поки садівник не знайде відповідь на питання про те, чого боїться пирій насправді. УНІАН зібрав найбільш вдалі варіанти, які врятують вас від надокучливої рослини.

Полоти і перекопувати

Існує метод, як позбутися від пирію без хімії екологічно і корисно. Такий агрофітнес не тільки безпечний для грунту, але і результативний для вас – пару зайвих кіло залишите на городі.

  • підколупуєте вилами рослину;
  • витягаєте її разом з корінням;
  • спалюєте далеко від ділянки.

Нюанс в тому, що перекопувати город від бур’яну потрібно саме вилами – так буде легше, але ефективніше. Через деякий час, ви побачите, що в землі з’явилися нові пагони – це нормально, вони занадто слабкі, а висмикнути їх не складе труднощів.

Можна скористатися і лопатою, застосовуючи метод повітряного перекопування. У цьому випадку вам потрібно:

  • на багнет лопати викопати землю з бур’янами;
  • розкласти її на невеликій відстані один від одної прямо під сонячними променями.

Не пройде і пари днів, як пагони висохнуть і зморщаться. До речі, таким же способом можна позбутися від лопуха, кульбаби або кінського щавлю.

Для того, щоб зрозуміти, як позбутися від пирію в малині, рекомендуємо звернути увагу на цей варіант. В даному випадку вам потрібно вкрити землю деревною корою, соломою, опалим листям, перепрілиою тирсою або щільною чорною поліетиленовою плівкою. Хитрість полягає в тому, що такі допоміжні засоби перегороджують пирію доступ до світла – без нього бур’ян не може рости. Такий метод відмінно підходить для захисту рослин зі слабкою кореневою системою – наприклад, малини або суниці.

Є кілька культур, які не тільки збагачують грунт, але і успішно борються з бур’янами. До них відносяться:

  • ріпак;
  • озиме жито;
  • конюшина;
  • гречка;
  • вівса;
  • горох.

Висадивши такі рослини на своїй ділянці, ви можете назавжди попрощатися з пирієм та забезпечити грунт корисними речовинами.

Розкриті способи боротьби з пирієм на дачній ділянці без використання хімікатів

Пирій — одна з рослин, з якою часто доводиться боротися городникам на ділянках. Він не просто засмічує ділянку, а й впливає на урожай, до того ж вкрай негативно. Проте, впоратися з ним хоч і складно, але можна. Є різні способи роботи в даному напрямку. Деякі з них були виявлені випадково, але від цього не стали менш ефективними, інформує Ukr.Media.

Мульчування за допомогою картону

Як виявилося, простий картон здатний допомогти в позбавленні від небажаної рослини. Ту ділянку землі, на якій не планується нічого вирощувати, потрібно накрити цільним листом картону. Він непогано пропускає всередину вологу, а ось світло не потрапляє. Ще один плюс полягає в тому, що по суті своїй картон є деревною тирсою, яка поїдається поступово живністю. В результаті ґрунт стає більш родючим.

Звичайно, в той час, коли на землі знаходиться картон, там нічого не росте, а як тільки його прибираєш, ділянка заростає. Щоб картон залишався на своєму місці необхідний час, його слід притиснути до землі, наприклад, дерев’яними палицями, гілками. Ще один позитивний момент. Якщо цим матеріалом накрити землю в винограднику, то навіть в сухий сезон без поливу урожай буде відмінним.

Посадка топінамбура

Нерідко ця рослина висаджується в якості живоплоту, а деякі його садять і заради коренеплодів, що відрізняються своїми корисними властивостями. Він росте досить високим і дуже швидко.

На другий рік життя рослини в радіусі 2 метрів від неї пирію не буде. А якщо посадити рослину в різних місцях, то і на всій ділянці пирій зникає.

Крім того, топінамбур ефективно бореться з борщівником. Про небезпечні, негативні властивості останнього сьогодні знають всі. Якщо посадити топінамбур в зарості цієї небезпечної рослини, то через рік-два борщівник загине.

Про автора

admin administrator