Як правильно годувати равликів

Авторadmin

Як правильно годувати равликів

Зміст:

Ескарго – просте приготування равликів по-французськи в домашніх умовах

Зараз буду готувати, а одночасно і розповім про нюанси заготівлі на зиму, такого незвичайного продукта, як виноградні або садові равлики. Приклавши трохи зусиль, можна за один раз заготувати і порадувати домашніх екзотичною для нас, але традиційною для Франції, дієтичною і смачною стравою з равликів під назвою ескарго. Приготувати її не складніше, ніж відварити річкових раків. Для того, щоб французька страва з равликів з’явилась на вашому столі знадобиться всього лише 35-40 хвилин.

Садових або виноградних равликів варто збирати в кінці літа або на початку осені. Знайти цих носіїв дієтичного і смачного м’яса можна в тінистих місцях, в виноградниках, садках, поблизу водойм. Збирати равликів потрібно в відро з кришкою – приблизно шість равликів на одну порцію.

Як приготувати равликів

Для початку потрібно вимити равликів і повернути назад в чисте відро з кришкою, щоб тваринки не втекли. Повторюємо процедуру декілька разів на день протягом трьох-чотирьох днів. В цей період равликів не годують. Таким чином, вони повністю очистяться від раніше з’їденого.

На п’яту добу миємо равликів ще раз.

Закидаємо равликів в окріп, добре підсолений. На поверхні води з’явиться багато піни через виділений слиз. Так і повинно бути.

Через п’ять хвилин після повторного закипання підсоленої води виймаємо равликів і ще раз промиваємо.

Виймаємо вміст мушлі за допомогою пінцета.

Відрізаємо ногу равлика, тільки вона придатна для вживання.

Отримане равликове філе відварюємо в підсоленій воді разом з лавровим листом на протязі 30 хвилин.

Порожні мушлі добре вимиваємо від слизу і виварюємо близько години в воді з двома столовими ложками харчової соди.

Поки відварюється філе і виварюються мушлі, готуємо соус (або, як називають цю суміш, пасту) з зелені і масла. Для початку миємо зелень.

Нарізаємо зелень і викладаємо в блендер.

Додаємо сіль за смаком і вершкове масло.

Взбиваємо суміш до однорідності.

Фаршируємо виварені мушлі відвареним равликовим філе і зеленим маслом.

У черепашку вкладаємо масло, шматочок філе равлика, знову масло. Таким чином заповнюємо всі мушлі.

Щоб приготувати равликів по-французьки, вишукану страву ескарго, потрібно відправити фаршировані равлики в духову піч, розігріту до 150 градусів. Отвір кожної мушлі попередньо треба накрити шматочком сиру. Запікаємо мушлі до повного розплавлення сиру. Подаємо незвичайну страву до столу разом з білим хлібом, на який можна виливати ароматне масло з мушль.

Таку оригінальну страву з равликів можна заготувати на зиму або про запас. Для цього фаршировані мушлі викладаємо в посуд для заморожування і відправляємо в морозильну камеру. Вже через добу заморожені равлики можна зсипати в один пакетик і використати в будь-який зручний час. Екзотична, але смачна страва з равликів, прийде вам на поміч кожен раз, коли вам потрібно здивувати гостей чимось незвичайним, цікавим та святковим.

Підсумовуючи, хочу запропонувати вам до перегляду ще й відео-рецепт з ютуб-каналу “Риболовля в Радомишлі”.

Теперь ви знаєте як приготувати вдома живих або заморожених равликів легко, просто та смачно.

Як готувати равликів у домашніх умовах – особливості та кращі рецепти

Людству равлики знайомі з давніх часів. Задовго до винаходу посуду їх запікали в спеціальних ямках. Пізніше равликів стали використовувати як живі консерви, застосовуючи їх властивість щільно закривати гирло мушлі за відсутності їжі і недостатньої вологості. При створенні сприятливих умов молюски прокидалися, після чого їх можна було готувати далі.

  • Користь м ‘яса равликів для організму
  • Підготовка равликів до приготування страв
  • Інші способи очищення равликів
  • Як готувати виноградних равликів у домашніх умовах?
  • Салат з виноградних равликів
  • Як готувати равликів по-бургундськи?
  • Равлики, запечені з сиром
  • Смажені виноградні равлики
  • Равлики з гірчичним соусом
  • Закуска до святкового столу з равликів
  • Загальні рекомендації

У стародавній Греції і Римі равлики вважалися їжею бідняків і простих людей, а зовсім не делікатесом, як сьогодні. У Європі наземних черевоногих молюсків вирощували в чернечих садах. Равлики готувалися і подавалися до столу переважно в період посту і Масляної. Втім, в Англії молюски так і не стали затребуваними і як і раніше вважаються лише садовими шкідниками. Світовим лідером зі споживання равликів, як і три сотні років тому, залишається Франція.

У нашій статті докладно розповімо, в чому користь черевоногих молюсків для організму людини, як їх очистити і як готувати равликів. Рецепти вишуканих і делікатесних страв з покроковим описом приготування представлені нижче.

Користь м ‘яса равликів для організму

Приготовані особливим чином молюски володіють відмінними смаковими якостями і вважаються справжнім делікатесом. У їх м ‘ясі міститься велика кількість легкоусвоюваних білків, вітамінів і мікроелементів, які приносять організму виняткову користь.

Цінність равликів полягає в наступному:

  • практично повне засвоєння їх м ‘яса і відсутність негативних наслідків;
  • високий вміст білків (на третину більше, ніж у курячому яйці) – вміст білків у равликовому філе сягає 17%;
  • повний набір незамінних амінокислот у складі;
  • жири на 65% складаються з ненасичених жирних кислот (для порівняння в яловичині їх міститься всього 5%);
  • зниження холестерину в організмі при регулярному вживанні равликів в їжу;
  • високий вміст солей кальцію, які засвоюються в повному обсязі.

Незважаючи на те що далеко не всі люди знають, як готувати равликів вдома, і навіть намагаються уникати цих молюсків у замороженому вигляді, цей продукт має високу дієтичну цінність. Їх рекомендується включати в раціон вагітних жінок і матерів, дітям і дорослим для зміцнення кісткової тканини. М ‘ясо і відвар равликів відносять до афродизіаків. Вважається, що ці продукти позитивно впливають на чоловічі репродуктивні функції.

Підготовка равликів до приготування страв

Далеко не всі різновиди наземних молюсків можна вживати в їжу. До їстівних равликів відноситься кілька видів. Серед них найпоширенішим (практично на всій території Європи) вважається Helix pomatia, або равлик виноградний. Саме з неї готується більшість відомих страв. Справжнім делікатесом вважається гігантська африканська ахатина. Цей равлик, розмір якого перевищує людську долоню, цінується за велику кількість дієтичного м ‘яса, але і коштує досить дорого.

Варто зазначити, що перед тим як готувати живих равликів, їх необхідно підготувати або очистити. Чому неочищені молюски можуть бути небезпечними? Справа в тому, що в кишечнику равликів містяться екскременти, а також непереварені залишки рослин. Вони можуть бути безпечними для молюсків, але при цьому шкідливі для людини. Крім того, м ‘ясо неочищених равликів може мати неприємний смак.

Для очищення молюсків їх необхідно на тиждень помістити в закриту ємність з отворами, щоб равлики могли дихати. Через зазначений час їх травний тракт очиститься. Потім протягом трьох днів равликів годують тім ‘яном, розмарином або сумішшю борошна з білим вином. Така їжа надає їх м ‘ясу особливий смак. Після цього равликів ще на тиждень залишають без їжі для очищення травного тракту, а після закінчення часу приступають до процесу приготування.

Інші способи очищення равликів

Щоб прискорити час від збору молюсків до їх приготування, вдаються до інших методів їх підготовки.

У першому випадку, перед тим як готувати равликів, їх тиждень витримують в ємності з отворами, не забуваючи годувати пряними травами і збризкуючи водою, щоб вони залишалися активними. Через зазначений час їх опускають у воду, для того щоб відсіяти неживих молюсків, а потім відразу ж перекладають в ємність з сіллю на 4 години. За цей час виділиться весь слиз, а равликів залишиться лише тільки промити під проточною водою.

Другий спосіб є ще більш прискореним. Однак слід зазначити, що це негативно відбивається на смаку м ‘яса. Равликів доситу годують лише в перший день. На наступну добу порцію їжі зменшують в 2 рази, а потім і зовсім перестають годувати. По закінченні трьох днів їх поміщають в ємність з сіллю, а після виділення цього добре вимивають під проточною водою.

Як готувати виноградних равликів у домашніх умовах?

Перш ніж варити молюсків і витягувати з раковин цінне м ‘ясо, необхідно уточнити, що якщо вони були очищені першим способом, то час їх перебування в окропі буде становити 1 хвилину. Равлики, підготовлені прискореним методом, варяться до 5 хвилин. Зазначені рекомендації дозволять уникнути можливого отруєння неочищеними молюсками.

Що стосується того, як готувати виноградних равликів, то тут все дуже просто. У каструлю з холодною водою потрібно додати трохи оцту і перекласти очищених молюсків. Після цього їх потрібно довести до кипіння на повільному вогні і варити залежно від способу підготовки. Багато хто воліє класти равликів у підкислений оцтом окріп, вважаючи цей спосіб більш гуманним.

Зварені молюски витягуються у води і залишаються при кімнатній температурі до повного остигання. Витягувати м ‘ясо з раковин можна за допомогою вилки або булавки (залежно від їх розміру). Після цього можна приступати безпосередньо до процесу приготування основної страви.

Салат з виноградних равликів

Зварених молюсків деякі люди вживають прямо в такому вигляді, навіть не підозрюючи про те, що з них можна готувати вишукані страви. Але почнемо з простого.

Насамперед необхідно вивчити, як правильно готувати равликів, і зробити це за вказаним вище способом. Далі м ‘ясо молюсків витягується з раковин і дрібно нарізається. До нього ж додається зварене вкруту і подрібнене аналогічним способом яйце і свіжий огірок. Підготовлені інгредієнти змішуються, після чого салат заправляється майонезом. До смаку додається сіль, перець і будь-яка зелень.

Як готувати равликів по-бургундськи?

Для приготування цієї страви очищені і зварені молюски промиваються під проточною водою. Потім за допомогою ложки, булавки або іншого пристосування м ‘ясо витягується з раковин.

Далі процес приготування равликів по-бургундськи представимо покроково:

  1. Біле вино (250 мл) з “єднується в каструлі з такою ж кількістю води. Сюди ж додається оцет (3%), сіль (в ч. ложки), шматочки моркви і ріпчастої цибулі, а також по гілочці тім ‘яна і селера.
  2. В отриманий маринад додається м ‘ясо равликів і вариться протягом 50 хвилин. Потім додається лавровий лист, через 5 хвилин каструля знімається з вогню.
  3. Поки вариться равликове м ‘ясо, слід підготувати раковини. Для цього їх кип ‘ятять кілька хвилин у содовому розчині, після чого ретельно промивають під проточною водою.
  4. Для начинки раковин використовується не тільки м ‘ясо, зварене у вині з додавання оцту і спецій, а й часникове масло. Готується воно шляхом поспішання м ‘якого вершкового масла (175 г) з подрібненою в блендері невеликою цибулиною, долькою часнику і петрушкою. До смаку додається сіль (у ч. ложки) і перець.
  5. Підготовлені мушлі починаються спочатку невеликою кількістю часникової олії, потім м ‘ясом і знову маслом. Далі їх викладають на противагу начинкою нагору і прогрівають у духовці протягом 6 хвилин.

Равлики, запечені з сиром

Смачну страву, багату на легкоусвоюваний білок, можна приготувати за наступним рецептом. Як готувати равликів, запечених із сиром?

Цю процедуру ми також опишемо покроково:

  1. Підготувати молюсків за допомогою одного з описаних вище способів.
  2. Зварити равликів, остудити, витягти м ‘ясо з раковин.
  3. У каструлю налити сухе біле вино, додати таку ж кількість води, сіль до смаку. Варити м ‘ясо равликів протягом півгодини.
  4. На рослинній олії обсмажити дрібно нарізану цибулю і натертий на терці корінь петрушки. Довести до м ‘якого стану, після чого викласти рівномірним шаром на противагу.
  5. Зверху розподілити м ‘ясо равликів, полити його майонезом і посипати бринзою. Відправити страву в духовку на кілька хвилин до утворення рум ‘яної корочки.

Смажені виноградні равлики

На самому початку приготування страви м ‘ясо молюсків, витягнуте з раковин, варять у воді з додаванням білого вина, солі та перцю протягом години. Після цього бульйон зливають, а равликів остужають. Перед тим як готувати заморожені равлики, їх перекладають на ніч з морозильної камери на нижню полицю холодильника, після чого варять у воді з вином.

На рослинній олії оскаржують дрібно нарізану цибулю до м ‘якого стану. Зверху викладають равлики в паніці. Для цього їх попередньо опускають в миску зі збитим виделкою яйцем, борошном і панувальними сухарями. Обсмажені в пануванні равлики з цибулею подають до столу.

Равлики з гірчичним соусом

Згідно з цим рецептом, м ‘ясо молюсків, витягнуте з раковин, додатково відварюється в підсоленій воді протягом 5 хвилин. За бажанням додаються будь-які пряні спеції, включаючи запашний перець і лавровий лист. Перш ніж готувати равликів, їх обов ‘язково очищають від вмісту кишечника. Зварені молюски остужають, викладають на сервірувальну страву і поливають гірчичним соусом.

Щоб приготувати соус, необхідно ретельно перемішати оливкову олію (100 мл), гірчицю (1 ст. ложку) і столовий оцет (30 мл). До смаку додати сіль і дрібно нарубану зелень петрушки.

Закуска до святкового столу з равликів

Хочете здивувати гостей незвичайною стравою? Приготуйте до святкового столу закуску з молюсків. Якщо ви не знаєте, як готувати морських равликів, то слід зазначити, що чинити з ними слід точно так само, як і з виноградними: спочатку відгодувати, а потім очистити кишечник від вмісту.

Для приготування закуски зваріть молюсків у вині і спеціях, щоб їх м ‘ясо придбало цікавий смак. Добре остудіть равликів і викладіть їх на крекери. Зверху додайте по половинці чорної маслини та по шматочку гострої паприки або солодкого перцю (за своїм смаком). Збризніть закуску соком лимона і подавайте до столу. Готувати такий бутерброд дуже просто, але він обов ‘язково сподобається гостям своїм дивним смаком.

Загальні рекомендації

Наступні поради допоможуть вам приготувати смачних равликів, не докладаючи особливих зусиль:

  1. Збирайте наземних молюсків з розміром мушлі не менше 3 см.
  2. Не варто економити час, необхідний для очищення кишечника равликів. Від цього безпосередньо залежатиме смак їхнього м ‘яса і готової страви загалом.
  3. Чим довше варяться равлики, тим більш жорстким виходить їх м ‘ясо. Ретельно очищених молюсків достатньо обдати окропом, а після остигання їх можна використовувати при приготуванні страв (як готувати равликів, було описано вище).
  4. М ‘ясо можна витягувати і з гарячих мушель. Однак якщо дати звареним равликам охолонути самостійно, їх смак буде більш ніжним і цікавим.

Як готувати равликів правильно?

Перш ніж заглибитися детальніше в питання про те, як готувати равликів, непогано було б уявити собі, з чим доведеться мати справу. Адже це досить незвичайні мешканці зелених чагарників і водойм. Равлики відрізняються будовою тіла, формою мушлі, а також своїми гастрономічними особливостями.

  • Хто такі равлики і який їхній спосіб життя
  • Корисні властивості приготованого м’яса равлика
  • Різновиди молюсків
  • Як правильно їсти равликів
  • Очищення шлуночків равликів за допомогою дієти
  • Вилучення зайвої зливи
  • Приготування смажених равликів
  • Смажені равлики: другий спосіб
  • Варені і злегка підсмажені равлики
  • Як готувати равликів на мангалі або в шашличниці

Це незвична для жителів Росії їжа, хоча багато народів здавна їдять равликів, насолоджуючись їх смаком і корисними властивостями дієтичного м’яса. Ризикнути спробувати равлика зможуть не всі, але ті, хто пробував, про це жодного разу ще не пошкодували.

Хто такі равлики і який їхній спосіб життя

Равлик – це молюск, що має тверду зовнішню раковину, відноситься він до класу черевоногих. Тіло молюска складається з голови, ноги і внутрішньісного мішка. Пересуваються равлики за допомогою ноги, яка має властивість скорочуватися. Нога для кращого ковзання по різних поверхнях виділяє багато сер. Раковина равлика закручена по спіралі, в ній знаходиться внутрішньісний мішечок.

Окремо слід зазначити корисні властивості з , що виділяється равликами. Вона є своєрідним антисептиком, має загоюючі і відновлюючі властивості. Її застосовують для якнайшвидшого затягування ран і порізів. Чудодійні властивості ще до кінця не вивчені, але є незаперечним потенціалом для лікування захворювань у майбутньому. Неймовірно, але равлик може повністю відновити зруйновану раковину за допомогою сум.

Молюскі живуть зазвичай невеликими групами, воліючи виповзати на годівницю глибокої ночі, коли їх ніхто не бачить і вони знаходяться у відносній безпеці. Їдять вони в основному рослини, листя, молоді втечі, але не гребують і маленькими черв’ячками, можуть підкріпитися личинками та іншими представниками невеликих комах.

Зав’язують шлюбні стосунки равликів також вночі. Причому у них немає поділу на чоловічу і жіночу стать, всі равлики здатні до відтворення. За допомогою цього партнери прикріплюються один до одного і здійснюють спарювання. Розмножуються равлики швидко, відкладаючи безліч яєць.

Часто равлики стають великою і нав’язливою проблемою для садівників і городників. Збираючись у групи, вони знищують молоді втечі рослин домашніх культур. Наприклад, виноградні равлики можуть з’їсти величезну кількість виноградного листя і всього за кілька днів знищити виноградник.

Боротися з ними важко через їхнє блискавичне відтворення. Нічого іншого, крім як готувати виноградних равликів, не залишається.

В якості головного інгредієнта равликів використовують французи, іспанці та італійці, вважаючи їх делікатесом. Але і в нашій країні можна вживати в їжу цих маленьких шкідників, досить просто наловити черевоногих побільше і розібратися, як правильно готувати виноградних равликів.

Корисні властивості приготованого м’яса равлика

М’ясо равлика насичене білком і вітамінами групи В, тому воно є легкоусвояемым продуктом і підходить для дієтичного харчування. Неважливо, як готувати равликів, їх м’ясо все одно буде містити корисні амінокислоти.

Крім того, в ньому містяться мікроелементи: кальцій, магній і залізо.

За смаковими відчуттями продукт досить специфічний, але все ж смачний. Равликове м’ясо м’яке, але водночас пруге. Воно відмінно поєднується з білим сухим вином, шампанським, але підійде і до пива.

У деяких країнах (наприклад, у Чехії) існує безліч ферм, які спеціалізуються на розведенні равликів. На спеціальній території створюються умови для забезпечення молюсків їжею, а також захисту від хижаків.

Різновиди молюсків

Отже, які різновиди равликів існують і чи всі вони придатні для приготування страв? Найбільш смачними вважаються саме виноградні равлики. Їх вживали в їжу з давніх часів і багаті люди, і бідняки. Вони не були делікатесом, а були природною їжею для всіх верств населення. Для того щоб поласувати равликами, не потрібно було мати багато грошей. Люди просто відловлювали їх у заростях чагарнику, солили і готували на багатті, після чого насолоджувалися відмінним смаком дієтичного, насиченого білком м’яса.

Досвідчені «уліткоїди» зазвичай не дають порад, як готувати равликів ахатин, тому що навіть в Африці – країні походження цих молюсків, їх дуже рідко вживають в їжу. Вони відрізняються великими розмірами, є сухопутними і можуть досягати розмірів з людську долоню. Їх м’ясо жорстке і несмачне, тому ахатини більше підходять для розведення в якості екзотичного домашнього вихованця, ніж для вживання в їжу.

У їжу придатний також садовий равлик, відмінний від виноградною кольором і формою мушлі, розмірами і місцем проживання. Садовий равлик можна зустріти в Росії переважно в лісових місцевостях у хащах чагарників. У містах вони зустрічаються досить рідко.

Існують равлики, що мешкають у річках, вони мають більш темне забарвлення мушлі. Зловити їх трохи важче – це річкові равлики. Як готувати їх або наземних равликів, принципової різниці немає.

Як правильно їсти равликів

Їдять цей делікатес за допомогою спеціальних приладів: ескарготного пінцету – спеціальних щипців для міцного утримування раковини, тонкої вилки з плоскими зубами для вилучення м’яса. Равлик їдять цілком, не розрізаючи його на шматочки. Дозволено акуратно випити з мушлі сок, що утворився. Адже перед тим як готувати равликів, кухарі часто закладають у раковину суміш з вершкового масла, часнику і зелені, що надає неповторний смак страві.

Очищення шлуночків равликів за допомогою дієти

Перед тим як готувати садових равликів, або ж будь-яких інших, необхідно очистити їм шлунки, посадивши на спеціальну дієту.

Для цього їх слід помістити в невелику ємність (миску, каструлю), з якої вони не змогли б виповзти, попередньо насипавши на дно трохи борошна. На 1 кг равликів необхідно не більше 2 столових ложок. Це частування добре очистить равликів зсередини, після чого їхнє м’ясо позбудеться специфічного запаху і неприємного присмаку, набуде відмінних смакових якостей.

У першу добу равликам дають зазначене борошно, на другий день його кількість зменшують удвічі. На третю добу равликів не годують. Необхідно періодично збризкувати молюсків водою, щоб вони не загинули, адже для приготування вони потрібні живими.

Після цього равликів необхідно ретельно промити, а раковини почистити за допомогою щітки (можна скористатися непотрібною зубною щіткою).

Вилучення зайвої зливи

Наступним етапом, перед тим як готувати равликів будинку, є видалення з них сер. Для цього промитих молюсків поміщають у таз, дно якого посипано тонким шаром солі, на дві години. Равлики почнуть рясно виділяти слиз. Після цього необхідно ще раз промити їх холодною водою. Тепер вони готові безпосередньо до приготування.

З равликів готується безліч делікатесів: суп, ікра, приправлена пряним соусом, фаршировані равлики, тушковані в часниковому соусі, запечені в духовці з базиліком і багато іншого. Але як готувати виноградних равликів в домашніх умовах, не використовуючи складної професійної техніки, до якої привчений будь-який досвідчений шеф-кухар, не вигадуючи складних рецептів? Досить просто посмажити або зварити молюсків, приготувати соус і насолоджуватися делікатесом.

Приготування смажених равликів

Нічого складного в тому, як правильно готувати равликів, немає. Їх можна смажити на звичайній сковороді. Попередньо потрібно присипати молюсків сіллю і перцем. Додати трохи рослинного і вершкового масла, кілька мілілітрів сухого білого вина, помістити туди равликів. Після чого смажити під кришкою протягом 5-7 хвилин.

Ось і все, смажені равлики готові до вживання. М’ясо виходить дивовижно м’яким і ніжним. Не слід занадто перетримувати равликів на вогні, вони не вимагають довгої термічної обробки.

Смажені равлики: другий спосіб

Перед тим як готувати живих виноградних равликів, необхідно утрамбувати в раковини спеціальний олійний часниковий соус, який додасть пікантний смак і аромат. Для його приготування необхідно змішати м’яке вершкове масло, улюблену зелень (петрушку, м’яту, базилік), дрібно нарізаний часник у довільних пропорціях.

Нафарширувати цією сумішшю раковини і відправити їх на сковорідку, обов’язково викладаючи панцирем вниз.

Варені і злегка підсмажені равлики

Ще один спосіб, як готувати виноградних равликів будинку – це їх попередня варіння перед обсмаженням на сковороді. Після закипання води в каструльці опустити туди равликів і варити не більше 5 хвилин, а краще 3 хвилини. Обсмажити на вершковому маслі 3-4 хвилини під закритою кришкою.

М’ясо, приготоване таким способом, також буде м’яким, але більш пружним. Це чудова закуска, а також самостійна страва, відмінно поєднується з сухим вином.

Як готувати равликів на мангалі або в шашличниці

Найбільш смачними вважаються равлики, приготовані на мангалі. Дим надає смаку м’яса деяку підкопченість, чому воно стає більш ароматним. Для приготування равликів на мангалі ніяких особливих приготувань не потрібно.

Попередньо підсолені і поперчені равлики поміщаються на ґрати отворами вгору, після чого смажаться на вогні протягом 7 хвилин. У процесі смаження можна поливати равликів салом, наколотим на шампур і розплавленим над вугіллями.

Не варто лякатися, коли равлики почнуть неприємно «шипіти» під дією температури – це нормально, просто йде зайва волога.

Равликове м’ясо особливо смачне, коли його обмакнути в соус. Добре поєднується з ним будь-яка зелень, часник, майонез, сметана, соєвий соус, вершкове масло, сухе вино.

Який би спосіб не був обраний для приготування равликів, необхідно пам’ятати важливе правило: не перетримувати їх на вогні, м’ясо через це може стати жорстким і не таким смачним. І хоча в нашій країні ще не всі готові до таких смакових експериментів, але для тих, хто встиг оцінити страви з равликів – це найкращий ласощі і делікатес.

Про автора

admin administrator