Як правильно готувати дріжджове тісто

Авторadmin

Як правильно готувати дріжджове тісто

Як зробити дріжджове тісто для пиріжків, піци або булочок: 3 кращих рецепта

Що потрібно додати в дріжджове тісто для пишності і як правильно його замісити – дізнайтеся в матеріалі УНІАН.

Простий рецепт дріжджового тіста на воді або молоці / depositphotos.com

Дріжджове тісто – це вдала основа для багатьох видів випічки. Його можна використовувати для приготування піци, булочок, пиріжків або іншої здоби. Незважаючи на те, що його рецепти досить прості, важливо враховувати нюанси. УНІАН розповість, де краще настоювати дріжджове тісто і як правильно його робити.

Як зробити так, щоб дріжджове тісто піднялося – хитрощі

Перш, ніж бігти в магазин за безліччю інгредієнтів і починати замішувати тісто, важливо знати про деякі секрети його приготування. Без урахування цих нюансів дріжджове тісто просто не підніметься:

  • дріжджі – краще використовувати свіжі, а не сухі, і ретельно відміряти, а не сипати “на око”;
  • яйця, масло і цукор – чим їх більше, тим повинно бути більше дріжджів, інакше тісту складно підніматися;
  • температура – уникайте різких її перепадів і протягів;
  • молоко і масло – тільки теплі, ні в якому разі не гарячі;
  • вимішування – обов’язково руками, але можна спочатку міксером, а потім все одно – руками.

Для того, щоб ваше дріжджове тісто швидше піднялося, можна поставити опару в тепле місце – температура там повинна бути 40-50°С, якщо вона буде вище, то запустяться процеси бродіння, а дріжджі загинуть. Також будь-яке тісто неодмінно потрібно солити – це поліпшить його смак. Розкатувати дріжджове тісто потрібно акуратно і в одному напрямку – “туди-сюди” катати каталкою по ньому не варто.

Ідеальне дріжджове тісто – швидкий рецепт

  • Борошно – 600-650 г
  • Вода тепла – 1 стакан
  • Вода гаряча (окріп) – 1 стакан
  • Цукор – 1 ст. л.
  • Сіль – 1 ч. л.
  • Дріжджі свіжі пресовані – 50 г
  • Масло рослинне – 3 ст. л.

Вилити в миску теплу воду, посолити, додати масло, цукор і дріжджі. Розмішати, додати 4-5 ст.л борошна, потім – склянку окропу і знову перемішати. Всипати борошно і знову замісити тісто. Можна скористатися ложкою, міксером на низьких оборотах або комбайном, але потім – обов’язково замісити тісто руками. На цьому – все, тісто для пиріжків або булочок готове.

Як зробити дріжджове тісто на воді – рецепт

  • Дріжджі пресовані – 9 г
  • Цукор – 1 ст. л.
  • Вода тепла – 200 мл
  • Борошно – 350 г
  • Сіль – 0,5 ч. л.
  • Масло рослинне – 2 ст. л.

До дріжджів додати 1 ст.л цукру, 2 ст. л борошна і 200 мл теплої води. Розмішати до однорідної консистенції, накрити рушником і залишити в теплому місці на 20 хвилин. Якщо через 20 хвилин дріжджі почали пінитися, то можна починати замішувати тісто.

Додати 300 гр борошна, 2 ст.л рослинного масла, 0.5 ч. л солі. Перемішати, знову накрити рушником або плівкою, залишити в теплому місці на 1.5 – 2 години. Через цей час, тісто підніметься в три рази, а ви вже можете з ним працювати на свій розсуд.

Як зробити дріжджове тісто на молоці – рецепт

  • Борошно – 1 кг
  • Молоко – 0,5 л
  • Маргарин – 200 г
  • Цукор – 5 ст. л
  • Сіль – 2 ч. л
  • Масло рослинне – 2-3 ст. л
  • Дріжджі сухі активні – 1 пакетик (11 г)

Просіяти борошно, додати дріжджі, перемішати. Маргарин розтопити, остудити, додати до борошна з дріжджами. Всипати цукор і сіль, влити тепле молоко і рослинне масло. Ретельно перемішати, потім руками замісити тісто, накрити його рушником або плівкою. Прибрати в тепле місце на 1 годину, потім знову замісити і знову залишити на 1 годину. По закінчення цього часу можете використовувати тісто для приготування булочок або пиріжків.

Вас також можуть зацікавити новини:

Ідеальне дріжджове тісто: надійний рецепт і розбір помилок

Дріжджове тісто стане в пригоді для приготування пиріжків, оладок, піци і булок.

Уміння готувати дріжджове тісто завжди стане в пригоді в господарстві. З нього можна приготувати дивовижні пиріжки, піцу, булочки і хліб. Цей вид тіста вважається досить примхливим. УНІАН розповість, як зробити ідеальне дріжджове тісто і уникнути популярних помилок в його приготуванні.

Універсальне дріжджове тісто: простий рецепт

  • Борошно – 450 г.
  • Яйця – 1 шт.
  • Сухі дріжджі – 7 г.
  • Молоко – 250 мл.
  • Сіль – 1 чайн.л.
  • Цукор – 2 чайн.л.
  • Рослинна олія – 3 стіл.л.

Підігріти молоко і злегка збити з яйцем вінчиком. Потім додати цукор і дріжджі. Розмішати суміш до однорідності. Влити соняшникову олію і знову перемішати. Додати сіль і поступово всипати просіяне через сито борошно. Вимісити тісто спочатку ложкою, потім руками. Тісто має бути злегка липким.

Тісто викласти у велику ємність і поставити на годину в тепле місце – наприклад, в злегка розігріту духовку. Тісто має піднятися вдвічі. Присипати тісто борошном і обім’яти. Після цього можна формувати з тіста потрібні вироби.

Просто рецепт дріжджового листкового тіста

  • Борошно – 750 г.
  • Масло вершкове – 200 г.
  • Сіль – 1 ч. л.
  • Цукор – 3 ч. л.
  • Дріжджі сухі – 7 г.
  • Вода тепла – 85 мл.
  • Молоко тепле – 120 мл.
  • Яйце – 1 шт.

Воду злегка розігріти, розчинити в ній дріжджі і ложку цукру. Залишити в сухому місці на 15-20 хвилин. На стіл просіяти борошно, сіль і решту цукру. Натерти в борошно вершкове масло. Потерти борошно з маслом руками до утворення дрібної крихти. У дріжджову опару вбити яйце і влити молоко, перемішати.

Посередині борошняної крихти зробити поглиблення і влити опару з молоком. Замісити гладке і м’яке тісто. Загорнути в плівку і покласти в холодильник на 2 години. Тісто можна зберігати в морозильній камері – для цього його потрібно тонко розкатати, покласти зверху харчову плівку і загорнути в рулет.

Чому не виходить дріжджове тісто: часті помилки

Перераховуємо поширені помилки, через які тісто не піднімається або виходить занадто “забитим”.

  1. Неправильний термін зберігання дріжджів. Сухі дріжджі у відкритій упаковці зберігаються від кількох днів (неактивні) до 1 місяця (активні). Якщо зберігати дріжджі довше, вони не активуються і опара не вийде.
  2. Неправильна температура води або молока. Дріжджі потрібно додавати в теплу, але не гарячу рідину, інакше вони не активуються.
  3. Тісто може не піднятися, якщо після замішування не дати йому постояти в теплому місці 1 годину.
  4. Якщо в тісто додали занадто багато цукру або солі, то його бродіння зупиниться і воно не піднімається.
  5. Якщо у тіста занадто сильний дріжджовий запах – ви додали занадто багато дріжджів. На 500 г тіста беріть 5 г дріжджів.

Вас також можуть зацікавити новини:

Дріжджове тісто

Поговоримо про тесті. З будь-яких інгредієнтів воно готувалося, для яких би цілей ні призначалося, тісто – це основа страви. І правильно приготоване воно, неодмінно, – запорука вашого кулінарного успіху. А приготувати його саме так, як замислювалося, не так вже й складно, просто потрібно знати деякі тонкощі. Дріжджове тісто – один з найбільш популярних, з нього готують пироги, ватрушки, булочки, кулеб’яки. Пропоную один з рецептів, щоб готування приносила Вам задоволення і приносила відмінні результати.

Інгредієнти для приготування дріжджового тіста:

  1. Молоко – 0.5 л
  2. Борошно пшеничне – 3-4 склянки
  3. Дріжджі свіжі – 50 г
  4. Яйця курячі – 2-3 шт.
  5. Сіль – 0.5 чайн. ложки
  6. Цукор – 4 стіл. ложки
  7. Вершкове масло – 100 г
  8. Рослинне масло – 2-3 стіл. ложки

Інвентар:

Приготування дріжджового тіста.

Крок 1: Перевіряємо дріжджі.

Дріжджі, як вже зрозуміло з назви, є головним інгредієнтом. Тому до їх вибору потрібно підійти серйозно. Дріжджі мають бути свіжими, інакше тісто може не підійти. Ось ми і визначимо, свіжий у нас продукт чи ні.

У невелику каструльку виливаємо склянку молока і підігріваємо його на середньому вогні 1-2 хвилини. Знімаємо каструлю з вогню і перевіряємо його температуру пальцем. Палець повинен бути чистим, а молоко теплим, але ні в якому разі не гарячим. Інакше доведеться почекати, коли вона трохи охолоне.

У тепле молоко висипаємо столову ложку цукру і все дріжджі. Цукор необхідний для активації дріжджів. Перемішуємо вміст каструлі і прибираємо її в тепле місце на 20 хвилин. Після закінчення часу перевіряємо результат, якщо утворилася “шапочка”, як показано на фото, то дріжджі свіжі і продовжуємо приготування. Якщо ні, то варто замінити використані інгредієнти і придбати інші дріжджі, які перевіряти тим же способом.

Крок 2: Готуємо інгредієнти.

Розтопимо вершкове масло, а потім охладим його. Не можна додавати масло гарячим, інакше постраждають інші інгредієнти і все тісто в цілому.

Поки масло охолоджується, беремо глибоку миску і з просіваємо в неї 2 склянки борошна. До речі, мыка теж повинна бути свіжою, а також сухий. Просіяти її потрібно, щоб наситити повітрям – завдяки цьому тісто стане пишнішим.

Молоко, що залишилося, потрібно нагріти і перевірити чи не занадто воно гаряче, у іншому випадку трохи охолодити, як і масло.

Крок 3: Готуємо дріжджове тісто.

У миску з просіяним борошном починаємо додавати потрібні складові – остиглі масло і молоко, цукор, що залишився, сіль, яйця і розведені в молоці дріжджі. Перемішуємо і отримуємо середньої в’язкості тісто.

Висипаємо на чистий стіл трохи борошна і викладаємо вміст миски. Мета – отримати м’яке, злегка липнущее до рук тісто. Тому починаємо його ретельно вимішувати, поступово підсипаючи борошно. Намагайтеся не переборщити з підсипанням і пам’ятайте – краще менше, та краще. Якщо тісто дуже липне до рук і столу, застосуйте рослинне масло. Тоді тісто стане еластичним і перестане приставати до Вас.

В середньому процес вимішування займе 10-15 хвилин. Після чого тесту потрібно відпочити – викладемо його в глибоку миску і накриємо рушником. Миску прибираємо в тепле місце без протягів і чекаємо, коли тісто збільшиться приблизно в 2 рази. Перевіряємо готовність – якщо натиснувши на тісто, виїмка залишиться – то тісто готове, якщо ж ні – приминаем його трохи і чекаємо.

Крок 4: Використовуємо готове дріжджове тісто для подальшого випікання.

Готове дріжджове тісто можна використовувати для приготування пиріжків, кулеб’як і інших кулінарних шедеврів. З ним у Вас не буде жодних проблем і Ви можете бути впевнені у відмінному результаті!

Поради:

– Замість молока можна використовувати кефір, а замість звичайних дріжджів – сухі активні.

– Якщо Ви готуєте тісто заздалегідь, можна прибрати його в холодильник – там воно буде підходити близько доби.

– Якщо Ви хочете додати в тісто родзинки або горіхи, додавайте їх в самому кінці, коли тісто вже відпочило і підійшло.

– Цей спосіб приготування називається безопарний. Якщо Ви будете готувати тісто опарним способом, то сіль в нього додавати не треба.

– Щоб тісто підійшло швидше, можна поставити його на водяну баню або нагріти в мікрохвильовій печі на спеціальному режимі.

Про автора

admin administrator