Як правильно спланувати город

Авторadmin

Як правильно спланувати город

Як планувати город

Правильне планування городу впливає на якість та розмір врожаю та можливість утримання такого городу. Кожен город повинен бути ретельно спланований з точки зору розташування, мікроклімату, що панує в даному регіоні, кількості та розміру грядок або відстані від вулиці. Подивіться, як спланувати город, щоб овочі росли смачно і корисно, а їх вирощування було простим.

Як планувати город

Самостійне вирощування овочів з кожним роком стає все більш популярним. Отже, все більше людей хочуть спланувати власний город біля будинку або на ділянці. Не дивно, завдяки чому ми завжди можемо насолоджуватися свіжими овочами, вирощеними органічно без штучних добрив та обприскування «хімікатами», і скільки завдяки цьому ми заощадимо! Крім того, є мало задоволення, як вирощування маленької розсади або зерна власної моркви чи салату. Ніщо так не впливає на ваше самопочуття, як видимі та відчутні наслідки нашої роботи. Свіжий салат або соковиті помідори, ще теплі від сонця, не конкурують з овочами, які ви купуєте.

Скільки планувати город

Якщо ви хочете спланувати город, варто знати, що вже 150 м² площі дасть овочі для сім’ї з чотирьох людей. Потрібно лише вимкнути грядки з картоплею, яким потрібно більше місця, а вирощувати їх самостійно в основному невигідно. При гарному плануванні городу навіть кілька десятків квадратних метрів можуть принести справді рясний урожай овочів. На одній грядці можна вирощувати кілька видів овочів, а ще краще овочі та зелень, які позитивно впливають один на одного або допомагають стримувати шкідників. Хорошим прикладом того, які овочі садити поруч один з одним в один ряд, буде, наприклад, цибуля і морква. Запах цибулі ефективно відбиває шкідників моркви.

Як вибрати вдале місце для городу

Плануючи город, перш за все, слід почати з вибору правильного місця, яке повинно тривалий час бути сонячним. Завдяки цьому рослини будуть рости швидше, а самі овочі стануть смачнішими та багатшими на вітаміни завдяки сонцю. Велика тінь не сприяє росту овочів, тому я не рекомендую город в затінених місцях. Такі рослини, як листовий салат або шпинат, які в тіні, як правило, накопичують нітрати, потребують добре сонячної грядки, а також усіх теплолюбних овочів, таких як помідори або перець.
Іншим фактором є якість ґрунту в саду, який зазвичай потрібно удобрювати, збагачувати органічними речовинами і часто також знекисляти перед створенням городу (для більшості овочів найкращий рН ґрунту знаходиться в межах 6,0-7,0).

Також нам потрібно подумати про можливість поливу городу, особливо коли грунт легкий і швидко пересихає. З іншого боку, коли в районі запланованого городу часто стоїть вода, калюжі залишаються надовго після дощу, варто будувати підняті ділянки для овочів.

Огород та клімат

Для того, щоб добре спланувати город , слід також звернути увагу на кліматичні умови в нашому регіоні. Вони мають великий вплив на ріст і розвиток овочів. Там, де клімат м’який, особливо на заході та південному заході нашої країни, можна навіть посадити баклажани (баклажани) та паприку. Там, де клімат більш суворий, на північному сході Польщі перелік овочевих видів, що вирощуються, значно звужується. У цих регіонах делікатні та чутливі рослини, такі як помідори, рекомендується висаджувати під покривом – в тунелях або теплицях.

На щастя, в деяких регіонах можна трохи обдурити природу, і за кілька кроків ви можете змінити мікроклімат на свою користь. Хороша ідея тут – використовувати живопліт, який ми садимо навколо нашого запланованого городу . Це захистить овочі від сильного та холодного вітру.
Також слід пам’ятати, що не слід вирощувати овочі в надто безпосередній близькості від жвавих вулиць чи в промислових районах. Тоді особливо не рекомендується вирощувати листові овочі, деякі з яких ми їмо над землею. Вони поглинають занадто багато шкідливих речовин. У постіндустріальних районах або поблизу промисловості варто провести аналіз ґрунту, щоб показати, чи є в субстраті шкідливі речовини, які можуть проникнути в овочі.

Як намалювати план городу

Для того, щоб добре спланувати город, варто намалювати на аркуші паперу всі частини саду, споруди та врахувати місця, де будівлі або високі дерева кидають тінь. Пам’ятайте, що овочі будуть конкурувати з фруктовими деревами за поживні речовини, що додатково затінить овочеві грядки. Тому ми ніколи не садимо овочі безпосередньо під фруктовими деревами. Також варто чітко відокремити декоративну частину саду від городу.

Тоді місце для городу слід розділити на латки. Я пропоную поділити простір таким чином: основна доріжка, що проходить через центр городу, повинна бути приблизно 50 см завширшки, тоді грядки не повинні перевищувати 120 см перпендикулярно, а відстань між грядками повинна бути приблизно 30 см. Таким чином ми отримаємо достатньо місця, щоб можна було заїхати, наприклад, на тачці в центр городу, а також вільно пересуватися між полями без ризику затоптати клумби.
Звичайно, це лише пропозиція, яку ви можете легко пристосувати до власних потреб. Наприклад, ви можете зменшити ширину доріжок і ліжок або зробити квадратні ліжка. Тільки не забувайте завжди орієнтувати грядки в напрямку північ-південь, завдяки чому овочі будуть оптимально утеплені. Ми також повинні мати вільний доступ до овочів, що ростуть посеред поля, щоб мати можливість їх прополювати та виконувати інші роботи по догляду.
Цікавим планом городу є чернече розташування. Тут дві доріжки, які перетинаються під прямим кутом в центрі городу, вимощені і одночасно визначають чотири симетричні грядки. Наприклад, посеред доріжок можна розмістити практичний водяний насос, колодязь або садовий сонячний годинник для прикраси.

Планування городу: підказки дачникам

Від планування городу залежить не тільки врожайність, а й час, коли врожай наспіє. Тому перед початком нового сезону потрібно заздалегідь продумати, де будуть рости ті чи інші культури.

Ідеальний город потрібно розташовувати так, щоб з північної сторони від холодних вітрів його закривали плодові дерева. Грунт повинен бути родючим і в міру пухким, між грядками слід прокласти зручні доріжки, а також установки, що поливають рослини. Думаєте, правильно спланувати город складно? Ми з цим не згодні.

Планування городу в залежності від рельєфу

Перш за все, слід визначитися з рельєфом майбутнього городу. Якщо планувати посадки на височині, то особливих проблем з їх пристроєм, швидше за все, не виникне. Якщо ж город буде розташований в низині, то навесні (після того, як грунт відтане) висихати ділянка буде довше, а при сильних дощах між грядок буде стояти вода. З цієї причини слід робити грядки висотою не нижче 20-25 см. Крім цього, варто не забути про систему дренажних канавок.

Якщо планувати город з ухилом на південь, то ви зможете отримати ранній урожай. У разі якщо посадки будуть орієнтовані на північ, урожай, навпаки, буде пізно. На грядках з ухилом на схід чи захід овочі ростуть найкраще.

При плануванні городу важливо брати до уваги освітленість ділянки. Якщо город розташовується в притіненому місці, варто по можливості прибрати ті об’єкти, які загороджують рослинам світло, наприклад, дерева, які не шкода спиляти. В крайньому разі – хоча б прорідити їх крони, щоб тінь була не такою густою. Винятком будуть лише дерева з північної сторони: вони захистять ваш город від холодних вітрів.

Без достатньої кількості освітлення рослини не порадують багатим урожаєм

Доріжки, грядки, компостна яма

Перш ніж приступати до грядок, потрібно продумати розташування доріжок. Вони повинні бути прокладені так, щоб ви мали можливість безперешкодно потрапити в усі куточки городу. Доріжки слід робити не менше 40 см в ширину, адже за ним має бути не тільки зручно ходити, але і возити візок.

Доріжки між грядками істотно допомагають у догляді за рослинами

Звичайні грядки мають ширину близько 80 см і висоту близько 15-25 см. Для того щоб вони прогрівалися рівномірно їх варто орієнтувати з півночі на південь.

Також при плануванні городу не забудьте про місце для компостної ями. Через кожні два роки з її допомогою можна отримати чудове органічне добриво. Компостну яму найзручніше розташовувати так, щоб вона знаходилася ближче до грядок.

Догляд за городом

При плануванні городу слід знати, що овочеві культури більш вимогливі до поливу. З цієї причини в жарку погоду овочі слід поливати не рідше ніж 2-3 рази в тиждень. Вважається, що найкраща вода для поливу – дощова вода або вода, взята з відкритих водойм (річки і озера). Однак вода з артезіанських свердловин і колодязів занадто холодна. Тому перед тим, як поливати рослини, її слід прогріти під сонцем до температури 18-20°С.

Плануючи город, потрібно подбати про водопостачання, адже рослини вимагають регулярного поливу, і сподіватися виключно на дощ не вийде. Картопля, соняшник, гарбуз, кукурудза, а також ґрунтові томати відносно стійкі до посухи, але отримати них рослин хороший урожай при таких умовах буде складно.

Системи автополиву істотно полегшують життя дачникам

Якщо в тому місці, де ви зібралися планувати город, розташована галявина, слід спочатку окультурити ділянку. Варіантів, як це можна зробити, кілька. Можна зрізати верхній шар дерну (2-3 см), потім розсипати суміш перепрілого гною, піску і торфу, а після перекопати всю ділянку і сформувати грядки. Це самий ефективний, але дорогий варіант. Але є і другий спосіб перекопати цілину і в перший рік висаджувати картоплю. Урожай буде невисоким, але зате в наступні роки на ділянці можна буде вирощувати інші культури.

Плануйте город з розумом, адже від цього багато в чому залежить врожайність культур, які ви збираєтеся вирощувати на своїй ділянці в новому сезоні.

Про автора

admin administrator