Як правильно вивести каченят в інкубаторі

Авторadmin

Як правильно вивести каченят в інкубаторі

Як правильно вивести каченят в інкубаторі?

Зазвичай качині яйця повинна висиджувати сама качка. Але буває так, що птах може покинути своє гніздо або взагалі не сісти на нього. Тоді на допомогу прийде інкубатор – пристрій для штучного виведення птиці. У цій статті ми розглянемо такі питання: підготовка яєць, чи можна їх мити перед тим, як помістити в апарат, режим інкубації. Додається таблиця необхідних параметрів при інкубації качиних яєць.

Підготовка до виведення

Свіжість яєчок – це головний критерій відбору. Їх збирають протягом семи днів і тримають в сухому місці. Температура при цьому повинна бути вісім-тринадцять градусів.

Розглянемо основні правила відбору:

  1. Перед закладанням в інкубатор уважно вивчіть зовнішній вигляд кожного качиного яйця.
  2. Для інкубації не підійдуть яйця качок з неправильною формою. Форма повинна бути рівною, акуратною і круглої.
  3. Вибирати необхідно яєчка середнього розміру, що не мають дефектів. Якщо на них є тріщини або інші пошкодження, прибирайте без жалю.
  4. Відбирайте тільки чисті екземпляри, які не доведеться мити.

Чи потрібно мити?

Багато експертів сперечаються про те, чи можна мити брудні яйця качок перед закладкою в інкубатор. Одні птахівники впевнені, що зовсім немає нічого поганого в тому, щоб мити яєчка. Інші стверджують, що якщо качиний продукт мити, може знизитися виводимість пташенят.

Якщо яйця качок сильно забруднені, але мити їх у вас немає бажання, то продукт перед закладкою в апарат можна очистити, використовуючи наждачний папір. Але робити це потрібно вкрай обережно.

Зараз технології постійно розвиваються і в продажу з`являються спеціальні машини, за допомогою яких можна помити забруднений продукт.

Далі можна подивитися відео про те, як вивести в домашніх умовах каченят в інкубаторі.

режим інкубації

Підтримка певного температурного режиму – один з головних чинників при інкубації. Крім того, яйцям необхідно пильну увагу і високий рівень вологості. Сама інкубація триває 26-28 діб. Давайте розглянемо основні етапи цього процесу.

  1. Після того як ви зібрали яєчка качок, покладіть їх в інкубатор. Лотки перед цим необхідно помити і просушити. Щоб зволожити повітря, в прилад поміщають ємність з водою і встановлюють потрібний тепловий режим. На сьогоднішній день є безліч моделей інкубаторів, в яких можна автоматично виставляти циркуляцію повітря, температуру, вологість і перевертання яєць.
  2. Температура всередині інкубатора в перші вісім днів повинна бути 37,8-38,3 градусів, вологість повітря – 58-62%. У цей час у ембріона формується серце і внутрішні органи. Чотири рази на добу потрібно міняти положення яєчок.
  3. Починаючи з восьмого дня, необхідно знизити показники температури до 37,8 градусів. У цей час формується скелет каченяти.
  4. Оскільки яйця качок містять мало води і багато жиру, то в процесі інкубації буде виділятися досить багато тепла і ембріон може загинути. Тому качині яйця потребують охолодження. Для цього відкрийте дверцята інкубатора на двадцять хвилин. Далі продукт потрібно обприскати відстояною водою за допомогою розпилювача. Можна додати марганцівку. Роблять таку процедуру двічі на день, при цьому плоди качок перевертають чотири-шість разів. Щоб виявити мертві зародки, на 8 день просвічують продукт.
  5. Третій етап пов`язаний зі збільшенням тепловіддачі. Спостерігається підвищення температури в яйці (до 40-42 градусів). Каченя фактично повністю сформований. У цей час просвічують яєчка і відбирають їх по вазі.
  6. З двадцять шостого дня припиняють переворот яєць. Під час прокльовування підвищують рівень вологості і підсилюють приплив повітря. Це дозволить пом`якшити грубу шкаралупу і допомогти утятам швидше вилупитися.
  7. Четверта стадія – висновок пташенят (двадцять сьомий день). Процес триває двадцять чотири години і закінчується на двадцять дев`ятий день. Дочекайтеся, поки всі пташенята добре висохнуть, і потім можна покласти їх в коробку або ящик. При цьому в ньому в перші десять днів необхідно підтримувати температуру двадцять вісім градусів. З одинадцятого по двадцяте день її знижують до 22-26 градусів. Вага здорового пташеня становить 45-70 м

Далі пропонуємо вам ознайомитися з таблицею інкубації качиних яєчок

періодтермінитемператураВологістьповоротохолодження яєць
11-7 день38,0-38,2 ° C70%4 раз на добунемає
28-14 день37,8 ° C60%4-6 разів на добунемає
315-25 день37,8 ° C60%4-6 разів на добу2 рази на добу по 15-20 хв.
426-28 день37,5 ° C85-90%немаєнемає

Таким чином, виведення каченят в домашніх умовах – це можливість отримати здорове потомство.

Фотогалерея

Фото 1. Утята в інкубаторі біля яєць Фото 2. Пташенята виводяться з яєць Фото 3. Каченята біля банки з водою

Відео «Інкубація індоуток»

У цьому відео піде мова про інкубації в домашніх умовах яєць мускусних качок.

Виведення каченят в інкубаторі

В наші дні практично кожен сільський житель займається розведенням домашньої птиці. Зараз навіть стало модним мати у себе в господарстві свій власний інкубатор, так як це не тільки дуже зручно (адже можна займатися виведенням молодняку круглий рік), але і вельми прибутково. Бажання виводити каченят в домашніх умовах є у всіх, але не всі знають, що і як для цього потрібно робити. Отже, якщо ваша мета отримати здоровий виводок, то спочатку необхідно потурбуватись про якісні інкубаційних яйцях. Процедура виведення каченят в інкубаторі абсолютно нескладна, головне дотримуватися кількох умов: правильно годувати качку-несучку, правильно утримувати її і надати відповідний догляд, щоб отримати якісні яйця, а також дотримуватися інкубаційний режим.

Відео: інкубатор, вилуплюються каченята підсудний качки

Для виведення в інкубаторі підходять тільки яйця середнього розміру, без дефектів і пошкоджень. Тому перед приміщенням їх в інкубатор уважно огляньте і відберіть тільки найкращі.

Закладати яйця в прилад найкраще рано вранці, попередньо зігрів їх до температури 24-25 градусів. Вони не повинні щільно прилягати один одному, так як це ускладнить процес перевертання. З метою безпеки рекомендується закріпити їх металевою сіткою.

Щоб виводок птахів був здоровим і життєздатним, необхідно подбати про режим інкубації. Даний режим необхідно дотримуватися протягом усього часу інкубації. Дуже важливо встановити відповідну температуру в приміщенні, вологість повітря, а також не забувати регулярно перевертати яйця і провітрювати приміщення.

Дуже часто у недосвідчених птахівників виникає питання, а скільки ж триває сам процес інкубації? Вилуплення молодняку відбувається на 27-28 день. Каченята виводяться в середньому добу.

У перший тиждень інкубації оптимальною температурою в інкубаторі вважається 37,5-38 градусів. Вологість повітря теж досить висока – 65-68%.

Також необхідно два рази на день, в один і той же час, охолоджувати яйця-для цього просто відкрийте інкубатор хвилин на 15-30. Але будьте дуже уважні, температура при провітрюванні не повинна опускатися нижче 30-33 градусів. Існує ще одні спосіб охолодження: обприскування розчином перманганату калію. Рекомендується проводити обприскування теплим розчином.

На восьмий день інкубації необхідно провести процедуру овоскопії. Її суть полягає в просвічуванні яєць і виявленні мертвих зародків. Другу овоскопі найкраще зробити на 13-14 день.

Виведені птиці повинні знаходитися в інкубаторі, поки вони не обсохнуть. У перший день після виведення вага каченяти коливається в межах 55-70 грам. Для подальшого вирощування залишають виключно здорових каченят.

На сьогоднішній день практично кожен птахівник в змозі купити собі в домашнє господарство інкубатор. На ринку представлені як повністю автоматизовані дорогі моделі, так і бюджетні. Наприклад, великою популярністю користується вітчизняна модель інкубатора «Попелюшка». У нього ви зможете помістити за раз від 45 до 98 яєць.

Вивести каченят в домашніх умовах можна і за допомогою саморобного інкубатора. У такому домашньому приладі зможе поміститися від 40 до 60 яєць, для невеликого господарства цього цілком достатньо.

Як вже говорилося вище, правильно підібраний температурний режим в процесі інкубації грає ключову роль. З кожним тижнем інкубації температура повітря трохи підвищується, а саме:
1-14 день – 37,5-38 градусів-
14-21 день – 38 – 38,5 градусів-
21-26 день – 38,5-39 градусів.

У домашньому інкубаторі кожен день необхідно яйця перевертати, ця процедура допоможе прогріватися їм рівномірно. При недотриманні цієї умови висновок каченят буде зовсім незначним. Невеликий рада: щоб не забути, яку сторону ви вже прогріли, радиться помітити боку хрестиком і нуликів.

Відео: Висновок каченят з інкубатора Несушка огляд

Щоб домогтися необхідної вологості повітря, по кутах інкубатора потрібно поставити банки, наповнені водою. У міру випаровування, воду необхідно підливати. Яйця необхідно скласти горизонтально в один ряд. Даний агрегат необхідно розмістити в добре утепленій кімнаті, без протягів і вогкості, температура не повинна опускатися нижче 20 градусів.

Дуже добре, коли перевертання, обприскування, вентиляція яєць проводиться автоматично. Це не тільки зручно, але й значно допоможе скоротити ваші витрати сил і часу. Якщо у вас є такий прилад для інкубації, вивести каченят ви зможете в будь-який час року.

Щоб успішно виводити каченят, ознайомтеся з декількома корисними порадами:
знесені яйця потрібно вчасно прибирати з під квочки, так як вони можуть повредіться-
категорично заборонено піддавати ще не до кінця вилупилися каченят різкій зміні температури повітря, так як це може спровокувати їх гібель-
стежте, щоб яйця сильно не перегревалісь-
обов`язково оснастите інкубатор хорошою вентиляцією, щоб мати постійний приплив чистого повітря-
в інкубатор найкраще закладати 6-ти денні яйця-
безпосередньо в момент вилуплення каченят можна відкривати прилад для виведення яєць, міняти світловий режим-
поки каченят повністю не висохнуть, чіпати руками їх заборонено.

Про автора

admin administrator