Як прибрати жовтизну з білої постільної білизни

Авторadmin

Як прибрати жовтизну з білої постільної білизни

Якісне відбілювання постільної білизни – варіанти і способи

Вид білосніжної білизни не тільки приємний, але ще й сприяє більш міцному сну, розслабленню, тому одним з найбільш частих запитів є «як відбілити постільну білизну». Сучасний широкий асортимент спеціальних засобів робить цю задачу простішою, але є і безліч способів відбілювання в домашніх умовах, які не завдадуть шкоди здоров’ю і гаманцю.

Відбілювання постільної білизни хімічними засобами

Щоб заощадити свій час можна скористатися готовими розчинами, які повертають простирадлам колишній білий колір, добре прибирають жовтизну. Серед миючих засобів можна виділити такі групи:

  • з хлором в якості основного компонента (які містять хлор) – під їх впливом тканина стає білосніжною, але дуже швидко псується, до того ж хлор має сильний запах, викликає подразнення шкіри;
  • оптичні – їх дія схожа на фарбування, білий відтінок досягається з гарантією, але плями, інші забруднення випрати такими засобами не можна;
  • кисневі – ці миючі засоби найефективніші, відмінно підходять для різних типів тканин, включаючи делікатні.

Перед тим як відбілити білу постільну білизну одним з вищеназваних засобів, варто спробувати випрати невеликий шматок подібної тканини при тій же температурі. Це допоможе уникнути псування всього постільного комплекту в разі, якщо миючий засіб або порошок виявляться для тканини занадто агресивними.

Найпопулярніші методи домашнього відбілювання

Біла білизна є в кожному будинку, тому у будь-якої господині є свої способи відбілювання, боротьби з жовтизною. Знайшовши для себе ефективний варіант можна обходитися без хімчистки і підтримувати ідеально білий колір постільної білизни. Нижче описані найпоширеніші варіанти відбілювання.

Перекис водню

Дієвий засіб, що повертає білизну постільній білизні, який підходить як для бавовни, так і для більш делікатної тканини. Для розчину необхідно взяти дві столові ложки звичайного перекису водню, який можна придбати в аптеці, змішати зі столовою ложкою нашатирю (нашатирного спирту), розчинити все в п’яти літрах чистої води.

Отриманий очищувач нагрівається приблизно до 70 градусів (потрібно стежити, щоб вода не кипіла), після чого постільну білизну слід замочити в ньому на годину. Після цього необхідно лише прополоскати білизну та добре висушити.

Кип’ятіння білизни

Одним з найстаріших і перевірених способів як відбілити постільну білизну в домашніх умовах є кип’ятіння. Метод підходить для таких тканин, як бавовна, льон, адже вони не руйнуються під впливом високих температур.

Щоб ефективно відбілити постільну білизну, необхідно дотримуватися при кип’ятінні наступних етапів:

  1. Взяти емальований посуд (таз або відро), постелити на дно рушник або чисту білу тканину;
  2. Помістити пожовклу білизну всередину, залити водою, щоб вона повністю його покривала;
  3. Додати в воду обраний миючий засіб, порошок або господарське мило, перемішати;
  4. Поставити на вогонь, кип’ятити близько 40 хвилин, максимум 1 годину.

Для посилення ефекту можна додати столову ложку нашатирного спирту. Після завершення процедури простирадла можна ще раз випрати вручну або в машинці автомат.

Застосування харчової соди

Соду можна назвати одним з найбільш безпечних засобів відбілювання для постільної білизни з різної тканини. Такий відбілювач легко приготувати в домашніх умовах, на відро води необхідно взяти 5 столових ложок нашатирю і 10 звичайної соди.

Білі простирадла чи іншу білизну замочити в отриманому розчині, витримати близько 3-х годин. Після цього можна прати постіль звичайним для вас способом.

Інші народні методи відбілювання

Крім вищеназваних засобів є багато варіантів, як відбілити постільну білизну від жовтизни, найпопулярнішими з них можна назвати:

  • скипидар – перед пранням на відро води його потрібно додати 50 мілілітрів разом з 20 мілілітрами борної кислоти, замочити постільну білизну на годину;
  • яєчна шкаралупа – щоб прибрати жовтуватий відтінок можна розтерти шкаралупу, скласти в чохол з тканини і прати прямо в машинці разом з білими простирадлами;
  • гірчиця – добре прибирає жовтизну з постільної білизни із бавовни, фланелі, для розчину достатньо взяти 400 грам порошку, розводити в 5 літрах чистої води;
  • марганцівка – стакан слабо рожевого розчину, змішаний зі склянкою звичайного прального порошку або іншого засобу повертає білизні білий колір.

Крім цих методів є багато інших, які здатні відбілити постільну білизну. Кожен може вибрати для себе максимально простий, бюджетний, швидкий варіант, який потім можна використовувати постійно. Застосовуючи ці прості засоби, можна надовго зберегти тканину в хорошому стані та насолоджуватись її постійною яскравою білизною.

8 способів вивести плями з постільної білизни

Свіжість нової постільної білизни неможливо передати словами, вона настільки чиста і приємна на дотик, що, здається, буде такою завжди. Однак, ненависні плями так і намагаються з’явитися на наволочках і підковдрах. Якщо трапилася така неприємність, зневірятися не варто. Зі свіжими плямами жиру, ягід або кави відмінно впорається гарний пральний порошок. Щоправда, помітити забруднення вдається не завжди. Щоб вивести застарілі плями, радимо використовувати підручні засоби, які можна виготовити самостійно з інгредієнтів, що є вдома.

Для видалення бруду краще використовувати пульверизатор і ватний тампон. Дотримуйтесь запобіжних заходів і обов’язково надягайте захисні рукавички при роботі з хімікатами, а при необхідності використовуйте маску.

Отже, розглянемо методи виведення плям з постільної білизни залежно від виду забруднень.

Хто ж не любить проводити ранкові хвилини за філіжанкою ароматного напою в ліжку? Таких людей багато, і всі вони рано чи пізно помічають, що напій, що бадьорить, залишив на ліжку сліди.

Цей вид забруднення виводиться досить просто і швидко, достатньо нанести на нього суміш із гліцерину, нашатирного спирту та води. Візьміть все в рівних пропорціях і за допомогою пульверизатора нанесіть на забруднену область, залишивши постіль в такому стані на 5 годин. Після цього ретельно прополощіть з кондиціонером, адже нашатир відрізняється неприємним ароматом.

Одними з найстійкіших є ягідні пігменти. Вони швидко проникають у волокна. Добре, якщо проблему вдається помітити одразу. Тоді допоможе засіб для виведення плям, що складається з 1 чайної ложки перекису водню і половини склянки води. Перед застосуванням посипте постільну білизну сіллю і залиште на кілька годин. Добре справляється із плямами від вина звичайне молоко. Слід замочити ділянку тканини в ньому, а потім випрати білизну з порошком.

Здавалося б, солодкі ласощі на тканині неможливо відмити та очистити досконало, адже в них міститься багато олій. Однак все набагато простіше, для цього потрібно використовувати найпопулярнішу приправу в будинку. Розведіть у літрі води столову ложку солі та замочіть там білизну на кілька годин. На завершення можна запустити цикл полоскання або прання з невеликою кількістю мийного засобу.

Жуйку можна видалити, якщо покласти білизну в морозильну камеру на кілька годин, а потім зішкребти залишки гумки. Якщо спальне приладдя не поміщається у відсік, можна використати другий спосіб. Протріть місце шматочком льоду, потім акуратно нанесіть рідину для зняття лаку, і полийте пляму гарячою водою. Маса повинна розплавитися, а позбутися жуйки, що прилипла, буде простіше простого.

Відмінно справляється з рудими плямами на білій постільній білизні суміш оцту, лимонного соку та гарячої води (не окропу) у рівних пропорціях. Якщо цей метод чимось не влаштовує, можна скористатися більш щадним – вивести плями на постільній білизні за допомогою суміші тертого мила, гліцерину та води. Візьміть все в рівних частинах, нанесіть на ніч.

Пігменти, що фарбують, дозволяють змінити імідж за кілька хвилин, проте фарба на волоссі в перший день дуже активна. Тому на подушці можуть залишитися сліди відтінку пофарбованої шевелюри. Такий конфуз важко помітити одразу. Щоб вивести плями на постільній білизні, радимо нанести на наволочку засіб або замочити її в такому розчині: 12 чайних ложок перекису та 1 ложку нашатирного спирту.

Таке забруднення не рідкість, а вивести його можна, виправши річ у холодній воді із застосуванням господарського мила. Якщо пляма застаріла, допоможе сольовий розчин, в якому тканину постільного комплекту краще замочити на ніч.

Якщо помітили таке забруднення на постелі, не лякайтеся, все ще можна виправити. Зазвичай плями плісняви з’являються, коли господиня погано просушила білизну, поклала в шафу і довго не користувалася.

Необхідно покришити крейду і посипати нею плями, а потім зверху накрити тонким папером (підійде пергаментний). Добре нагрійте праску і пройдіться кілька разів. Не забудьте підкласти світлу тканину під низ постільної білизни перед прасуванням, щоб плями не потрапили на дошку для прасування. Другий спосіб видалення забруднень – нанесення водяного розчину гіпосульфіту. Нанесіть суміш такого складу: 1 ч. л. сухий порошок на склянку води.

Як правильно нанести домашній засіб для виведення плям

Перш ніж використовувати засіб для виведення плям, підготуйте все заздалегідь:

  • розправте постільну білизну на твердій поверхні, під низ покладіть дощечку, обмотану світлою тканиною;
  • зафіксуйте тканину з усіх боків, щоб вона не рухалася, коли наносите суміш за допомогою тампона або пульверизатора;
  • навколо плями посипте картопляним крохмалем, щоб оброблена область не розтікалася далі.

На відміну від магазинних засобів для виведення плям, які радикально видаляють фарбувальні пігменти з тканини, дані засоби більш м’які і щадні. Однак, краще заздалегідь протестувати їх на маленькій ділянці постільного комплекту, а потім починати більш локальні дії. Після того, як вдалося вивести плями на постільній білизні, потрібно тканину обполоснути водою, а потім випрати, щоб остаточно змити сліди засобу.

Висновок

Будь-яку пляму на постелі можна легко усунути, якщо грамотно підійти до цього питання. Головне – враховуйте рекомендації спеціалістів.

Про автора

admin administrator