Як пшениця впливає організм

Авторadmin

Як пшениця впливає організм

Зміст:

Проросла пшениця: користь і шкода. Як приймати і проростити зерна? Відгуки

Пророслі зерна пшениці користь і шкода, яких активно обговорюються серед прихильників ЗСЖ, набирають неймовірну популярність. Кажуть, що зародки лікують все недуги і творять з організмом справжні чудеса. Чи всі судження вірні або багато з них не більше ніж міф. Отже, давайте більш детально розберемося, що несе в собі пророщена пшениця, які користь і шкода, а також відгуки тих, хто її приймав і приймає.

Наші прабабусі пекли з них хліба і робили узвари. У Греції пшеницю називали еліксиром і запорукою довгого життя. Тому судження про новизну відкриття нерідко хибні.

Склад і енергетична цінність пшениці

Пшениця відноситься до сімейства злакових рослин. Її хімічний склад відрізняється великою кількістю вітамінів і мікроелементів. Є й певні секрети. До складу цариці злаків входить кальцій, фосфор і магній. Для зернової культури, це вже хороші компоненти. Також присутній вітамін В6 і В2.

Однак зерно в сухому вигляді майже наполовину складається з крохмалю. Властивості всіх корисних речовин пробуджуються під час проростання. Концентрація вітамінів різко збільшується.

Проросла пшениця, склад якої можна назвати насиченим відрізняється досить високою калорійністю. Близько 300 ккал в 100 грамах. Калорійність пророщеної пшениці обумовлена ​​наявністю поліненасичених жирних кислот і жирів в складі. Кислоти вкрай корисні, багато їх види містяться тільки в рибі дорогих сортів.

Вітаміни А, D і Е домінують в зародках зерна. Всього в пшениці знайдено більше 15 мікроелементів деякі, з яких не синтезуються в організмі самостійно.

Корисні властивості пророщеної пшениці

Вважається, що вся користь укладена саме в пророслу пшеницю. У процесі росту розкривається вплив всіх компонентів.

Чим корисна проросла пшениця? В першу чергу вона є природним стимулятором імунної системи. Це особливо актуально в період вірусів і простуд. Взимку користь свіжих овочів фруктів робиться недоступною, а проросла пшениця, це цілорічний вітамін. Вона зміцнює організм і виробляє захисні функції перед бактеріями.

Чим корисна пророщена пшениця для жінок? Прекрасній половині слід звернути увагу на цю добавку до раціону. Пшениця уповільнює процеси старіння за рахунок амінокислот в складі. вона покращує стан шкіри , Волосся і нігтів завдяки вітаміну А і Е. Для жінок проросле зерно є найкращим засобом для боротьби з гормональними перебудовами. А також у разі запальних захворювань яєчників і шийки матки.

Є думка, що розкриті зерна можуть перешкоджати утворенню ракових клітин. Цей факт поки не доведений науково, але з огляду на всю користь пророщеної пшениці для організму, це відкриття буде очікувано.

При регулярному вживанні пшениці поліпшується обмін речовин і стан кишечника. організм звільняється від токсинів , Якими багатий організм жителів великих міст. Шлаки гальмують метаболізм, а пророщені злаки очищають стінки кишечника і сприяють правильному схудненню. Саме тому пшениця є улюбленим продуктом дієтологів.

  • Людям, які страждають від погіршення пам’яті і зниження мозкової активності теж слід звернути увагу на рис. При вживанні збільшується потенціал активності розумової системи.
  • При частих змінах настрою і схильності до депресій досить включити в раціон пророслу пшеницю. Вона стабілізує стан нервової системи і покращує настрій, хоча і не містить в складі гормон щастя.
  • Магній в складі зерен покращує роботу серця і судин. Він робить судини еластичними, що запобігає ризику інсультів. Налагоджується серцевий ритм і як наслідок цих процесів знижується артеріальний тиск. Тим, хто страждає від гіпертонії , Буде не зайвим звернутися за допомогою до простого і доступного засобу-пшениці.
  • Ломота в суглобах і відсутність хондроїтину, це часта проблема людей середнього та похилого віку. Пророщені зерна допоможуть заповнити брак природного мастила між хрящового простору.

Підсумовуючи можна сказати, що пшениця може впливати на такі відділи організму:

  • Шлунок;
  • Серце і судини;
  • Нервова система;
  • кістки і суглоби ;
  • Здоров’я шкіри і волосся;
  • Нормальна функція сечостатевої системи.

По суті це частина великого списку недуг, з якими під силу впоратися паросткам пшениці.

Шкода від пророслої пшениці

Як і будь-який продукт, пророщені зерна пшениці мають користь і шкоду. Не існує абсолютно ідеальних поживних речовин.

Пшениця може викликати розлад шлунка на ранніх стадіях прийому. Це реакція організму на все нове і незнайоме. Але вводячи в раціон проростки, слід уважно стежити за виникаючими симптомами.

Пророщена пшениця не є як таким алергеном, але індивідуальну непереносимість може спровокувати глютен, який є у складі.

Це потрібно врахувати батькам, якщо вони вирішать давати пшеницю дітям. Якщо у дитини не спостерігається негативних наслідків від вживання, значить все в порядку. Але кількість пшениці в дитячому меню повинно бути мінімальним. Це можуть бути невеликі добавки до основних страв.

До протипоказань можна віднести хронічні захворювання шлунка, особливо в стадії загострення.

Реальних збитків може принести пшениця, яка неправильно зберігалася і піддавалася обробці хімікатами для збільшення термінів придатності.

Як проростити зерна пшениці?

Користь пророщеної пшениці доведена, а ось як проростити ці цілющі зерна знають не всі. Процес зовсім не складний і його цілком можна здійснювати вдома. Для початку потрібно вибрати зерна для пророщування. Підходять далеко не всі, але магазини здорового харчування мають в асортименті потрібний варіант.

Як проростити пшеницю? Пророщувати злак можна в скляному посуді. Спочатку пшеницю промивають, а потім заливають водою. Ті зерна, які спливли потрібно викинути, це і є непридатний продукт. Потім зерно заливають водою приблизно на 7-9 годин. Після цього пшеницю розкладають на тарілці або в мисці і накривають вологою ганчіркою. Важливо стежити за тим, щоб матерія була мокрою, а саме злегка вологою.

Через 10-12 годин з’являться білі паростки. Це можна вважати завершальним етапом. Проростки довжиною 2-3 мм вже придатні в їжу.

Паростки, проростки і сік пшениці

Крім пророслої пшениці в їжу вживають паростки і сік. Паростки виходять приблизно тим же шляхом, що і проростки. З тією лише відмінністю, що після замочування зерна, його потрібно засипати вологою землею. Контейнер з посадкою виставляють на сонячне світло. Після того як паростки досягнуть 20 см їх можна вживати в їжу.

Сік готують з паростків. Його отримують шляхом віджиму через м’ясорубку або соковижималку.

правильне вживання

Отже, вище ви могли прочитати про те що несе в собі проросла пшениця, користь і шкоду, тепер розберемося як приймати її правильно в залежності від того паростки це або сік з них.

проросла пшениця

Як приготувати пророслу пшеницю? Проростки пшениці можна додати практично в будь-яку страву. Все залежить тільки відмінних смакових уподобань. Єдиною умовою є повна відсутність підігріву, проростки треба їсти в сирому вигляді. В іншому випадку весь процес втрачає сенс. Термічна обробка вбиває всі корисні речовини пшениці.

Найчастіше пророщену пшеницю додають в кашу або салат. Це найбільш вдале поєднання.

А можна з’їдати жменю проростків в чистому вигляді. Головне намагатися дотримуватися дози в 100 грам. Це кількість продукту оптимальне і містить всю добову потребу у вітамінах.

Пшеницю не слід поєднувати з молочними продуктами, це може спровокувати газоутворення і діарею. Як приймати пророслу пшеницю, найкраще з’їдати проростки вранці або вдень.

Паростки пшениці

Паростки мають менше обмежень у вживанні. Вони припадуть до смаку людям, які люблять їсти зелень: кріп, петрушку і тд.

Паростки можуть бути доповненням до абсолютно будь-якої страви. Їх можна подрібнити всупу або з’їсти вприкуску. Також вони можуть стати одним з інгредієнтів смузі або фруктового коктейлю. Вийде вітамінний удар по всіх недуг.

Паростки пшениці, користь і шкода яких схожий з проростками, можуть стати доповненням до здорового харчування. Вони не змагаються між собою. У зелених стебел і білих відростків приблизно однаковий спектр впливу на організм. Тільки в складі паростків з’являється хлорофіл. Ця речовина очищає організм і поліпшує стан крові.

Пшеничний сік (з паростків пшениці) або вітграсс

Користь соку з паростків пшениці (вітграсс) поширюється на захворювання опорно-рухового апарату. Його можна пити, як засіб від бронхітів. Сік пшениці впливає на прискорення регенерації тканин. Цей вплив буде помітно на швидке загоєння ран і опіків, а також у запобіганні перших ознак старіння шкіри.

Сік з паростків пшениці має як користь, так і шкоду. Сік має сечогінний ефект. Тут потрібно бути обережним, щоб не отримати шкоди від соку пшениці. Особливо людям з серйозними захворюваннями нирок. В інших випадках часте сечовипускання допоможе гіпертонікам.

Пити сік слід по 30 мл на добу. Не варто захоплюватися напоєм. Дозування можна підняти до 100 мл, але тільки після остаточної адаптації організму. На перших парах після соку може виникати нудота. Вся справа в тому, що він виводить з організму токсини і важкі метали і це є побічною дією.

Сухі зародки пшениці

Користь сухих зародків пшениці полягає в великій кількості клітковини. Вони використовуються в якості складової різних дієт. Їх можна додавати в кефір або йогурт. І в цьому випадку розладу кишечника не буде, так як продукт висушений.

Крім того, це зручна альтернатива для тих, хто не бажає витрачати час і пророщувати зерна самостійно. До речі свіжі проростки пшениці також можна знайти на полицях супермаркетів. Вони розфасовані в зручні порційні контейнери.

Сучасний ринок пропонує будь-яку форму пшениці від зерен до проростків і навіть соку.

Погляд традиційної медицини-поради лікарів про прийом пророщеної пшениці

Поради лікарів про користь і шкоду пророщеної пшениці не мають негативних застережень. Але медики рекомендують не захоплюватися зерном і вживати його в розумних кількостях. А також уважно стежити за будь-якими побічними ефектами. Також лікарі забороняють давати проростки дітям молодше 12 років. Хоча прихильники ЗСЖ вважають це дурною вигадкою.

Наскільки ефективна проросла пшениця? – відгуки

Відгуки про вживання пророщеної пшениці говорять самі за себе. Більшість прихильників правильного харчування відчувають на собі позитивний вплив цариці полів. Хто б міг подумати, що такий простий і доступний продукт може мати величезний спектр дії. Все найкорисніше приходить з минулого. Тоді люди харчувалися простими і природними дарами, цінність яких безумовна!

Я купила зерна для пророщування в відділі продуктів для здорового харчування. Чесно скажу, що подібне ніколи не пробувала. Будинки дотримуючись інструкції, проростаючи пшеницю. Досить кумедно спостерігати за процесом. Коли пробувала в перший раз, очікувала гумового смаку або його повна відсутність. А на ділі виявилося дуже навіть нічого. Солодкі зернята, звичайно все це на любителя, але, щоб не змушувати себе можна додавати проростки в улюблену кашу. Ніякого негативу, а користь буде очевидна.

Я пила сік пшениці і їла проростки. Прочитала багато інформації і не могла визначитися, що краще. Можу сказати, що сік мені не підійшов. Смак ну зовсім на любителя. А ось з проростками все набагато простіше. Додаючи їх в кашу і салат, ви навіть не відчуєте смаку. Зате ефект я помітила через короткий час. По-перше, я потихеньку приходжу в форму і скидаю вагу. Мабуть вся справа в тому, що пшениця усуває зайві перекушування і дає відчуття ситості. І порадував бонус у вигляді того, що волосся стали більш блискучі і менше випадають. Раніше я скептично ставилася до цього продукту і думала ну, як можна таке є. А тепер нічого їдять сама.

А я купую готові проростки. У нашому гіпермаркеті є відділ, здавалося б, овочевий, а туди стали привозити проростки. Я пізно приходжу з роботи, і займатися «садівництвом» просто немає часу. А так дуже зручно. Головне не набирати багато. Пшениця швидко пліснявіє. Краще брати 1-2 контейнера не більш. Я давно намагаюся харчуватися правильно і мене все влаштовує. Я і в чистому вигляді можу її поїсти. Тільки одна знає тітонька мені підказала якось, що пророщену пшеницю треба дуже ретельно жувати. Інакше вона буде погано перетравлюватися, і користь її стане нульовою.

Пророщена пшениця користь і шкода; Поради лікарів як їх приймати і пророщувати

Проросла пшениця: корисний вплив на організм і правила вживання

Проросла пшениця вважається дуже корисною і користується популярністю у прихильників здорового харчування. До речі, цей продукт застосовували для поліпшення роботи організму ще за часів Стародавньої Русі. Доведено, що пророщені зерна пшениці містять величезну кількість цінних мінералів і вітамінів, а також інших, не менш корисних, компонентів.

  • Особливості складу продукту
  • Проросла пшениця: застосування та корисні властивості
  • Проросла пшениця: як приготувати?
  • Інший спосіб приготування
  • Як вживати продукт?
  • Чи існують протипоказання? Можлива шкода від пшениці
  • Коли краще вживати пшеницю?
  • Смачний рецепт: пшениця з горіхами і медом
  • Салат «Оригінальний»: як зробити
  • Пшенична олія
  • Пшениця і схуднення

Сьогодні прихильники здорового способу життя активно включають даний продукт у свій раціон. Зрозуміло, вони цікавляться додатковими питаннями. Які властивості пророслої пшениці? В яких випадках вона може допомогти? Чи існують протипоказання? Як правильно пророщувати зерна? Чи можна додавати їх в якісь страви? Відповіді на ці запитання корисні багатьом читачам.

Особливості складу продукту

Насправді ідея про оздоровлення організму з використанням пророщених зерен не нова – цей продукт широко використовувався стародавніми цивілізаціями для поліпшення роботи організму, детоксикації та омолодження. І це цілком природно, адже насіння містить величезну кількість корисних речовин. Склад пророслої пшениці виглядає наступним чином:

  • білки (приблизно 26% від загальної ваги продукту);
  • жири (близько 10%);
  • вуглеводи (34%)
  • клітковина (цей вуглевод є єдиним механічним стимулятором перистальтики кишківника, його кількість у пророщених зернах дорівнює 17%);
  • вітаміни групи В, зокрема, піридоксин, рибофлавін, пантотенова кислота, тіамін, фолієва кислота;
  • аскорбінова кислота, вітаміни Е і А;
  • макроелементи, включаючи фосфор, калій, натрій, магній, кальцій;
  • мікроелементи, зокрема, цинк, залізо, селен, мідь, марганець;
  • незамінні амінокислоти (фенілаланин, лейцин, аргінін, валин, лізин, треонін, триптофан, метіонін, гістидин);
  • замінимі амінокислоти, включаючи аспарагінову кислоту, серін, тирозин, гліцин, цистеїн, аланін;
  • омега-жирні кислоти, а також ненасичені жирні кислоти, в тому числі лінольова, ліноленова, стеаринова, пальмітинова, олеїнова.

Незважаючи на такий багатий і насичений склад, калорійність продукту низька – в 100 г налічується всього 198 кКал. До речі, найбільш цінними і корисними вважаються зерна з паростками в 1-3 мм.

Проросла пшениця: застосування та корисні властивості

Насправді продукт має масу корисних властивостей і підходить практично для всіх випадків життя.

  • Завдяки вмісту тіаміну пророслі зерна благотворно впливають на енергетичний обмін і поліпшують функціонування нервової системи, серця і судин.
  • Вітамін V5 нормалізує роботу кори надниркових, покращує процеси синтезу гемоглобіну, позитивно позначається на обміні холестерину.
  • Вітамін V6 бере участь у формуванні червоних кров’яних тілець, забезпечує нормальну роботу нервової системи, бере участь у метаболічних процесах.
  • Доведено, що регулярне вживання зерен покращує кровообіг у мозку, підвищує розумові здібності, позитивно позначається на пам’яті.
  • Вітамін С (аскорбінова кислота) зміцнює захисні сили організму, підвищує стійкість до вірусних, бактеріальних і грибкових інфекцій.
  • Вітамін Е (його вміст у проросших зернах високий) є потужним антиоксидантом. Він захищає клітини від впливу небезпечних вільних радикалів, уповільнює процеси старіння. Крім того, ця біологічно активна речовина попереджає утворення тромбів. Його також називають «вітаміном розмноження», оскільки воно благотворно впливає на роботу чоловічої і жіночої репродуктивної системи.
  • Кальцій забезпечує нормалізацію кісткової структури, а також покращує активність секреторних клітин.
  • Магній позитивно впливає на ріст і функціонування м’язів, попереджає розвиток м’язових спазмів.
  • Цинк покращує пам’ять, допомагає нормалізувати роботу нервової системи, впоратися з дратівливістю.
  • Залізо, яке також присутнє в пшеничному насінні, є невід’ємним компонентом гемоглобіну і міоглобіну.
  • Калій нормалізує баланс електролітів, дозволяє ліквідувати проблеми з артеріальним тиском, позитивно впливає на функціонування міокарда.
  • Завдяки високому вмісту клітковини даний продукт покращує роботу травної системи. Крім того, волокна допомагають швидко зв’язати і вивести з організму токсини, радіонукліди. Доведено, що регулярне вживання паростків ліквідує порушення обміну речовин, попереджає розвиток ожиріння, покращує процеси засвоєння їжі в кишківнику.
  • Проросла пшениця при онкології також використовується. Вважається, що вживання продукту сприяє розсмоктуванню фібром і світом, забезпечує здоровим клітинам потрібний захист. Хлорофілл, який присутній у паростках, є антимутагеном. Природно, паростки не є панацеєю – не можна відмовлятися від медикаментозної терапії ракових захворювань.
  • Проросла пшениця позитивно позначається на стані шкіри, прискорює процеси регенерації, сприяє загоєнню ран і ерозій.
  • Зерна мають м’які сечогінні властивості, тому допомагають позбутися набряків.
  • Багато людей відзначають, що вже через 1-2 місяці після початку вживання насіння поліпшується стан шкіри (вона стає більш упругою і чистою), нігтів (нігтьові пластини стають більш міцними) і волосся (процеси випадання сповільнюються, локони набувають здорового блиску і сили).
  • Подібна терапія підвищує витривалість організму, робить його менш чутливим до впливу низьких температур і зниження рівня кисню.

Проросла пшениця: як приготувати?

Ви вже знаєте про те, якими властивостями володіє даний продукт. Але як його правильно приготувати? Пшениця для пророщування продається практично в будь-якому магазині. Готуємо подібну харчову добавку за наступною схемою.

  • Вам знадобиться приблизно 80-100 г зерен. Їх потрібно ретельно промити під проточною водою. Якщо ви помітили недозріле або пошкоджене насіння, то їх потрібно викинути.
  • Тепер промиті зерна викладають на дно порцелянового посуду. Товщина шару насіння не повинна перевищувати 2-3 см.
  • Пшеницю заливаємо чистою холодною водою. Вода повинна покривати суміш зерен, але лише трохи (верхній шар насіння повинен лише торкатися до поверхні води).
  • Зерна накривають марлею. Їх потрібно забезпечити повітрям, вологою і теплом. Оптимальна температура для пророщування – 22 градуси за Цельсієм.

Багато людей цікавляться питаннями про те, скільки днів проростає пшениця. Це багато в чому залежить від якості насіння і створених вами умов. Як правило, протягом перших 24-30 годин із зерен з’являються перші маленькі, білі паростки. Через ще 1-2 доби паростки збільшуються до 2-3 мм. Після цього їх потрібно ще раз промити. Тепер паростки готові до вживання. Не варто за один раз пророщувати занадто багато пшениці, оскільки насіння швидко псується, а їх потрібно вживати свіжими.

Інший спосіб приготування

Зерна можна пророщувати і по-іншому (це часом займає набагато менше часу). Увечері дві столові ложки зерен потрібно ретельно промити і залити чистою водою. До речі, ідеальною буде пшениця для пророщування твердих сортів.

Вранці воду зливаємо, ще раз полощемо зерно і знову зливаємо зайву рідину. Дно баночки потрібно покрити марлею і зафіксувати гумкою. Тепер скляну ємність (підійде склянка) потрібно поставити дном вгору під кутом в 45 градусів. Розмокші зерна рівномірно розподіляться по стінках банки, а марлева пов’язка утримає їх всередині. Через кілька годин з’являться перші паростки. Після цього насіння можна вийняти, ополоснути – продукт готовий до вживання.

Варто зазначити, що подібну схему можна застосовувати для пророщування практично будь-якого зерна.

Як вживати продукт?

Лікування пророслою пшеницею сьогодні стає все більш і більш популярним. Цей продукт насичує організм вітамінами і чудово справляється з масою проблем. Проте зерна потрібно правильно приймати – тільки так можна розраховувати на позитивні результати.

  • Пророслі зерна пшениці не варто обробляти термічно, оскільки це призводить до втрати більшої частини поживних і корисних речовин.
  • Добова кількість – чверть або половина столової ложки. У деяких випадках це число можна збільшити до 60-70 г.
  • Фахівці рекомендують поступово збільшувати кількість продукту. Наприклад, починати можна з декількох зерняток, поступово підвищуючи «дозу» до половини столової ложки.
  • Пророслу пшеницю потрібно ретельно розжовувати, а не ковтати. З більш подрібненого продукту травної системи набагато легше витягти поживні речовини.
  • Якщо з тих чи інших причин людина не може розжувати зерна (це актуально, якщо мова йде про літніх людей), то проростки можна пропустити через м’ясорубку або подрібнити в блендері.
  • До речі, можна до розтовчених зерн додати склянку води, розмішати, а потім процедити. У вийде так зване пшеничне молоко, яке також дуже корисно.
  • Сьогодні люди все частіше використовують не зерна, а сік з паростків, який вичавлюють за допомогою спеціального приладу. Добова доза в даному випадку – 25-30 мл. Якщо у людини є виражена форма авітамінозу, то кількість рідини можна злегка збільшити. Доведено, що 30 мл соку за вмістом вітамінів та інших корисних речовин відповідає кілограму фруктів.

Відгуки свідчать про те, що пшениця, яка проросла, володіє специфічним, але цілком приємним смаком. До речі, одноразового прийому подібних «ліків» недостатньо для того, щоб відчути хоч якісь поліпшення. Курс домашньої терапії повинен тривати близько 2-3 місяців. Люди, які вже встигли випробувати на собі подібне лікування, говорять про те, що даний продукт дійсно допомагає налагодити роботу травного тракту, ліквідувати гіповітамінози, поліпшити роботу серця і судин. Регулярне вживання зерен благотворно впливає на всі системи органів.

Чи існують протипоказання? Можлива шкода від пшениці

Ви вже знаєте про те, чому настільки популярною є пророщена пшениця. Користь від регулярного вживання очевидна. Проте далеко не всім людям можна вводити зерна в раціон.

  • Даний продукт не рекомендують додавати в меню дітей молодше дванадцяти років.
  • До списку протипоказань відносять непереносимість або підвищену чутливість до глютену (пацієнтам з таким діагнозом не можна вживати будь-які злаки).
  • Незважаючи на корисні властивості пророслої пшениці, її не можна їсти людям з виразковою хворобою шлунка та іншими хронічними запальними захворюваннями травного тракту, особливо якщо мова йде про стадії загострення.
  • Також продукт протипоказаний людям, які нещодавно перенесли хірургічне втручання на органах черевної або грудної порожнини. У таких випадках потрібно спочатку пройти повний курс реабілітації.

Як свідчить статистика, люди нерідко скаржаться на посилене газоутворення, слабкість, діарею різного ступеня вираженості. Але, як правило, дані симптоми з’являються лише на початку лікування – через кілька днів травна система пристосовується до зерна. Незначні незручності від прийому сирої пшениці не порівняти з величезною користю даного продукту для організму.

Коли краще вживати пшеницю?

Ви вже знаєте про те, чим корисна проросла пшениця, як вживати продукт. Проте фахівці не рекомендують їсти зерна у вечірній час. Справа в тому, що даний продукт активує роботу практично всього організму, тому у вас можуть виникнути проблеми зі сном. Ідеальний час для прийому проросших зерен – під час або через кілька годин після обіду.

Смачний рецепт: пшениця з горіхами і медом

Ви вже знаєте про те, що являє собою пророщена пшениця. Користь від неї неоціненна. Зерна можна їсти в чистому вигляді, подрібнювати їх, вичавлювати сік, додавати до коктейлів. Але цей же продукт використовують для приготування смачних і корисних страв. Для приготування легкого ланчу вам знадобляться:

  • 2 столові ложки паростків пшениці;
  • столова ложка волоських горіхів (попередньо їх потрібно злегка підсмажити і подрібнити);
  • чайна ложка меду.

Паростки пшениці потрібно ретельно промити водою, після чого пропустити через м’ясорубку (подрібнити можна і в блендері). Продукт змішати з медом і горіхами. Поживний вітамінний сніданок готовий. Ця страва допоможе вам отримати добову кількість корисних речовин.

Салат «Оригінальний»: як зробити

Існують й інші рецепти, які передбачають застосування пророщеної пшениці. Популярністю користується фруктовий салат. Для його приготування вам потрібно обзавестися такими продуктами:

  • ківі середніх розмірів;
  • банан;
  • три столові ложки зерен граната;
  • дві столові ложки пшеничних зерен (при бажанні можна додати і паростки соняшнику);
  • половина невеликого лимона;
  • дві столові ложки меду (потрібно брати натуральний продукт).

Готувати салат просто. Спочатку паростки потрібно промити і подрібнити, використовуючи блендер або м’ясорубку. Сир натріть на дрібній терці. Фрукти очищаємо і ріжемо на маленькі кубики. Всі інгредієнти потрібно перемішати, заправити соком лимона і медом (якщо мед занадто густий, то можна злегка його розігріти на водяній лазні). Смачний салат готовий до вживання. Залишилося лише посипати його зверху зернами граната. Ця страва ідеально підійде для сніданку або ланчу. Десерт, до речі, містить просто величезну кількість вітамінів, мінералів і поживних речовин. Більш того, ця страва допомагає наситити надовго.

Пшенична олія

Якщо проросла пшениця з тих чи інших причин вам не підходить, то можна ввести в раціон масло з проростків пшениці. Цей продукт, до речі, можна придбати практично в будь-якій аптеці.

Масло можна вживати в чистому вигляді (за чайною ложкою на добу) або ж додавати в різні страви, використовувати як заправку для салату. Доведено, що регулярне вживання цього продукту підвищує працездатність, збільшує фізичну і розумову витривалість. Масло рекомендують людям, чия діяльність пов’язана з інтенсивними фізичними навантаженнями. Продукт допомагає впоратися із захворюваннями серця і судин, налагодити обмін вуглеводів і жирів, попереджає розвиток ожиріння і пов’язаних з ним проблем.

До речі, вважається, що олія зерен пшениці більш безпечна і підходить літнім людям, які не здатні добре розжувати сирі злаки. Вважається також, що воно набагато рідше викликає алергічні реакції і порушення з боку травної системи.

Пшениця і схуднення

Проросла пшениця широко використовується і для боротьби із зайвою вагою. Справа в тому, що цей продукт не дуже калориний. Чайна ложка зерен забезпечує тривале почуття насичення. Крім того, пшениця забезпечує організм усіма необхідними вітамінами і мінералами на тлі жорстких дієт, попереджаючи розвиток авітамінозів і покращуючи самопочуття людини. Фахівці говорять про те, що пророслі пшеничні зерна ідеально доповнюють білкові дієти.

Про автора

admin administrator