Як розвести томатну пасту для помідорів

Авторadmin

Як розвести томатну пасту для помідорів

Зміст:

Томатна паста з помідорів на зиму – 6 простих рецептів

Рада познайомити Вас з черговим кулінарним творінням, яке ви, напевно, все робите в зиму, приготуємо сьогодні домашню томатну пасту. Обіцяю, що вийде краще, ніж у магазині у тисячу разів, а як інакше? Від таких ласощів ніхто не зможе встояти, тільки уявіть як це смачно, точно пальчики доведеться облизувати. Ця заготівля популярна завжди, адже за допомогою неї можна закрити легко і швидко томатний сік або додавати її в борщ, заправляти нею піцу та багато іншого. Втім, хто на що здатний, а як ви використовуєте?

У будь-якому разі хочу зазначити, що справжня паста робиться з помідорів, але хтось додає ще сливи чи яблука, хтось консервує з оцтом, а хтось і без. І уявляєте навіть заморожує її. Ось так новина. Про всі ці способи приготування і поговоримо.

Сподіваюся ви раді, що потрапили саме до мене на сторінку, і на подяку чекатиму внизу в розділі коментарі відгуки та рекомендації. Можливо у вас є що сказати, поділіться будь ласка своєю думкою. Буду безмірно вдячна.

Ну, а поки я знайшла ще одне застосування і сьогодні з томатної пасти робитиму кетчуп. До речі, скоро буде піст на цю тему, тож чекаю в гості ще раз. І обов’язково ще приготую томатний сік, спосіб виготовлення я підглянула на цьому сайті http://vkusno-gotovit.ru/tomatnyj-sok-na-zimu.html

Ну, а зараз вибирайте будь-який простий рецепт і бігом на кухню чаклувати або феячити). Успіхів бажаю, всім-усім, щоб не було промахів!

Отже, дивіться підбірку і додайте її до себе в сторінку браузера, поділіться в соціальних мережах.

Томатна паста з помідорів на зиму – простий рецепт за ГОСТом

По суті це базовий варіант. Він передбачає використання стандартного набору інгредієнтів: томатів та солі. З цієї заготовки згодом можна приготувати своїми руками смачний соус до макаронів або м’яса.

Подрібнювати раджу на соковитискачі з ручним механізмом. Знаю, що у багатьох зберігся такий раритет і успішно експлуатується щоосені. Ну, якщо у вас вдома немає такого пристрою, пюрировать плоди можна блендером або м’ясорубкою.

Перш ніж приступати до приготування пасти, запасіться чистим поліпропіленовим мішком. У таких ще продаються цукор, борошно та всякі крупи. Тільки вибирайте упаковку, яка тонша: через неї швидше відцідиться зайва рідина.

Покроковий опис рецепту:

Томати ретельно промиваємо. Зрізаємо всі пошкоджені місця та ріжемо кожен плід на 2-4 частини.

До речі! Коли плоди перекручуються на ручній соковижималці, нічого, крім пошкоджень, зрізати не потрібно. Механізм дії цього пристрою такий, що все зайве піде у відходи. Так що це дозволить заощадити ваші сили та час.

І починаємо подрібнювати томати. У миску стікатиме густий сік без насіння, шкірки та інших відходів.

Виливаємо готовий сік у мішок, під який потрібно заздалегідь помістити великий таз або відро. І підвішуємо його так, щоб рідина швидше за скло, а гуща залишилася в мішку.

Якщо перекрутили томати вранці, залиште до вечора. А якщо у вечірній час – то до ранку.

До речі, друзі мої, томатна паста чудово чистить мідний посуд та ювелірні прикраси? Справа в тому, що в цьому продукті містяться кислоти та спеціальні ферменти, які допомагають видалити окислення металів.

Однак повернемось до консервації. Отже, вміст мішка переміщаємо у велику каструлю, солимо та відправляємо на плиту. Доводимо до кипіння і, зменшивши вогонь до найменшого, продовжуємо варити близько 15 хвилин. Не забувайте постійно помішувати вміст, щоб він не підгорів.

Розкладаємо пасту по стерильним півлітровим баночкам і закупорюємо заготовку. Коли консервація охолоне, несемо все в комірчину.

Томат-паста в домашніх умовах своїми руками

Іноді відкриваючи банку, ми виявляємо, що зверху продукт потемнів і має неапетитний вигляд. Це відбувається від того, що верхній шар окислюється від контакту з повітрям. Заготівля за цим рецептом такої неприємності не станеться. Тому що у складі є олія.

Також цей домашній рецепт хороший і тим, що простий у приготуванні. З самої ж заготівлі можна робити згодом соус до спагетті, курки, м’яса і т.д.

Ось що нам знадобиться:

  • Томати – 5 кг
  • Сіль – 1 ст. ложка з гіркою
  • Соняшникова рафінована олія – 3ст. ложки

1. Відібрані для заготівлі плоди добре промиваємо проточною водою. Зрізаємо у кожного з них плодоніжку та жорсткі частини. Після цього поділяємо томати на кілька частин.

2. Далі переходимо до подрібнення плодів. В ідеалі для цього використовується соковитискач. Але якщо такого приладу немає, скористайтеся м’ясорубкою або блендером.

3. Потім томатна паста переливається в каструлю і ставиться на вогонь. Завдяки підігріву легше відділятимуться шкірку та насіння від соку.

Зверніть увагу: якщо томати були стиглими і м’якими, цілком достатньо довести їх до кипіння і проварити не більше п’яти хвилин. А ось для твердих плодів цей час раджу збільшити до 20-30 хвилин.

4. Після каструлю знімаємо з вогню і даємо її охолонути. Далі проціджуємо та протираємо сік крізь дрібне сито. Макуха, що залишилася, викидаємо. І далі вже продовжуємо працювати із соком.

5. Перший спосіб – його можна процідити, підвісивши в мішку на 6-8 годин (як у попередньому рецепті). Далі м’якуш перекладаємо в каструлю і ставимо на плиту. Варимо приблизно 20 хвилин, постійно помішуючи.

6. Другий варіант – ставимо сік на плиту та уварюємо на малому вогні 2-3 години. Спочатку заважати можна нечасто, але в міру уварювання інтенсивність перемішування збільшуємо.

7. Наприкінці варіння збагачуємо склад сіллю та олією. Змішуємо все, після чого проварюємо масу ще приблизно 5 хвилин. Під час такої термообробки солоні кристали повністю розчиняються, а масло з’єднається з пастою.

Перекладаємо гарячу кашку в стерилізовані банки і закочуємо. Після остигання консервації виносимо її в льох.

Особливості приготування

Перед тим як розпочати покрокове виконання рецепту, необхідно ознайомитися з особливостями варіння, щоб не розчаруватися в результаті. Якщо господиня ніколи не варила пасту і погано розуміє, що саме має вийти в результаті, шість основних нюансів дадуть уявлення про процес приготування.

  1. Вибір плодів. Для пасти слід відібрати м’ясисті та стиглі томати. Зелені чи щільні плоди з великою кількістю насіння та рідини не підійдуть – їх доведеться довго уварювати. До того ж стиглі м’ясисті плоди набагато ароматніші та смачніші. Підгнили, перестиглі, помідори, що лопнули, також слід видалити.
  2. Підготовка томатів. Шкірки та насіння в томатній пасті не потрібні. Їх необхідно позбутися. Для цього надрізані навхрест плоди бланшують – ошпарюють окропом, або опускають хвилини на три в киплячу воду. Після такої процедури шкірка легко знімається. Позбавляються шкірки та іншим способом: проварюють томатні часточки, потім перетирають через сито.
  3. Подрібнення. Очищені помідори перемелюють разом із насінням соковижималкою, блендером, м’ясорубкою, кухонним комбайном, перетирають на тертці. Пюре, що вийшло, пропускають через сито, щоб прибрати великі частинки і насіння.
  4. Підбір трав та прянощів. Тут все суто індивідуальне. Томатна паста, на відміну від кетчупу, не передбачає додаткових прянощів та приправ. Необов’язково її навіть підсолоджувати та підсолювати. Якщо є бажання надати пряний аромат заправці, рекомендується взяти орегано, коріандр, базилік, петрушку, паприку, червоний мелений перець.
  5. Звільнення від рідини. Найскладніше в рецептурі томатної пасти — досягти густини. Для досягнення необхідної консистенції можна скористатися одним із способів позбавлення зайвої вологи. Найпростіше уварити томатне пюре в каструлі, не забуваючи помішувати, або випарувати в духовці (піде півтори-дві години). Також можна підвісити пюре у щільному марлевому мішку над ємністю, залишити на ніч. Зайва волога стіче сама.
  6. Стерилізація. Не всі люблять стерилізувати банки — це забирає час та сили, а в умовах літньої спеки додає дискомфорту. Однак без стерилізації заготівлі не довго зберігатимуться. Необхідно хоч би ошпарити банки окропом кілька разів і просушити. Стерилізувати можна за допомогою духовки або мікрохвильової печі. Просто налийте трохи води в ємність, поставте нагріватися на кілька хвилин.

Томатна паста готується тривалий час. Тому рекомендується виділити спеціальний день для заготівлі. Стояти над плитою півдня немає сенсу, але слід періодично доглядати вміст каструлі, помішувати лопаткою.

Банки під пасту краще взяти літрові. Їх добре промивають. Слід провести обробку тари парою або прошпарити у духовці. Для закручування використовують залізні кришки, які треба протримати кілька хвилин у окропі.

Томатна паста з помідорів блендером – пальчики оближеш

Така паста з помідорів на зиму готується з цибулею та з яблуками. Вона густа та смачна. Ну просто пальчики оближеш.

Кілька слів хочу сказати про яблука. Раджу взяти кисло-солодкі сорти. Втім, якщо томати солодкуваті, тоді беріть кислі фрукти.

До речі, за бажання сюди можна додати невеликий шматочок кореня селери. А цінителі пікантного смаку можуть поекспериментувати з часником та базиліком. Тільки додавати їх потрібно вже в кінці варіння.

Інгредієнти, які будуть потрібні вам:

  • Помідорки – 2 кг
  • Яблука – 1 плід
  • Цибуля – 2 головки
  • Сіль – 1 столова ложка без гірки
  • Цукор – 120 грам
  • Подрібнений чорний перець – ½ чайної ложки
  • Оцет 9% – 2 столові ложки

Як приготувати якісну та смачну томатну пасту:

Промиваємо помідорки і зрізаємо всі тверді частинки, також видаляємо плодоніжки. Нарізаємо плоди на 4-6 частин та поміщаємо в миску. Сюди занурюємо блендер і пюруємо все.

Поміщаємо посудину на плиту і варимо її приблизно 5 хвилин. Далі остудити і перетирати через сито. Звичайно, можна залишити з насінням і шкіркою, але це зіпсує смак та зовнішній вигляд заготівлі.

Очищаємо від шкірки цибулю та яблуко (у нього ж видаляємо насіння). Промиваємо та ріжемо на шматочки, а потім за допомогою блендера подрібнюємо компоненти в кашку.

З’єднуємо томати, цибулю та яблуко. Ставимо все це варитись на середній вогонь. Додаємо туди сіль, цукор та перець. Варимо соус приблизно 2:00. За 5 хвилин до закінчення термообробки вводимо до складу оцет. Розливаємо по баночках і закочуємо.

Цей варіант готується без стерилізації. Це спрощує процес приготування та скорочує витрачений час. Оскільки заготівля йде з оцтом, вона спокійно простоїть до наступного врожаю.

Корисні речовини та склад

Томати містять вітаміни А, С, Е та комплекс групи В. Мінерали: залізо, кальцій, цинк, калій, фосфор, нікель та кобальт. Томатна паста багата фітогормонами та лікопеном, що перешкоджає появі та розвитку ракових пухлин. До її складу входять ефірні олії та кислоти. Є гормон серотонін, включення якого допомагає у боротьбі зі стресами і покращує настрій. Якщо ви поки не знаєте, як приготувати томатну пасту в домашніх умовах, скористайтеся нашими порадами та отримайте корисну добавку до раціону.

Томатна паста на зиму з помідорів через м’ясорубку

По суті, це не паста, а соус, приготований із болгарським перцем, спеціями та оцтом. До речі, мої друзі, я вже неодноразово звертала вашу увагу на те, що даю вам класичні рецепти. Ви можете їх трохи видозмінювати, збагачуючи інгредієнтами на ваш смак. Скажімо, зеленню петрушки чи кінзи. Зв’яжіть пучок і зануріть у вируючу масу, а перед тим як закупорювати соус, вийміть пряність. Так, і звичайний оцет можна замінити на бальзамічний.

Втім, є один компонент, експериментувати з яким не раджу. Це сіль.

Запам’ятайте: при консервації використовувати потрібно лише звичайну велику. Дрібна (екстра), а тим паче морська не підходять!

Рецепт соусу такий:

  • Томати – 2 кг
  • Цукор – 3 столові ложки
  • Перець болгарський – 1 кг
  • Рослинна олія – 100 мл
  • 9% оцет – 50 мл
  • Сіль – 1,5-2 столові ложки
  • Лавровий лист – 2 штуки
  • Чорний перець – 10 горошин
  • Запашний перець – 5 штук

Приготування:

Очищений від плодоніжок та насіння солодкий перець промиваємо та нарізаємо на невеликі частини, які зручно було б пропускати через м’ясорубку. Також готуємо томати: миємо їх і на 2-4 частини ріжемо. Далі подрібнюємо овочі, пропустивши через м’ясорубку.

Солимо суміш і цукоримо її. Також збагачуємо її ароматами, додавши спеції. Все добре перемішуємо і ставимо суміш на плиту. Доводимо склад до закипання. Потім зменшуємо вогонь і уварюємо приблизно годину.

Далі вводимо в каструлю олію та оцет. Ще раз перемішуємо і продовжуємо готувати близько 10 хвилин. І викладаємо соус по стерильним баночкам.

Тільки лаврушку попередньо видаліть зі складу: вона даватиме гіркоту.

Консервуємо заготівлю. А через добу, коли вона охолоне, переміщуємо банки до підвалу.

Простий рецепт пасти з томатів (з крохмалем) без оцту

Цей соус має склад за ГОСТом. Це, так би мовити, зразок – томатна паста зварена в домашніх умовах. З неї можна приготувати кетчуп, який буде як у магазині, а то й ще смачніший.

Робиться такий соус з крохмалем, пекучим та чорним перцем. До речі, саме перший компонент і дозволять досягти бажаної густоти без виснажливих випарювань. А ще за бажанням для більшої пікантності можна кинути лаврушку. Тільки оцет сюди ми не додаємо. Виходить паста як у СРСР: найсмачніша і густіша.

Також хочу звернути увагу на тару. Раджу використати невеликі баночки. Ну, скажімо, обсягом 200мл або 500мл. Такий посуд зручніше зберігати у холодильнику. Та й до того ж її вміст швидше витрачається (не залежатиметься). Тому страви, в які ви додаватимете таку пасту, будуть набагато смачніші.

Рецепт соусу такий:

  • М’ясисті томати – 5 кіло
  • Крохмаль – 5 столових ложок (без гірки)
  • Сіль – 50 г
  • Пекучий подрібнений перець – ½ чайної ложки
  • Цукор – 50 г
  • Молотий чорний перець – половинка чайної ложки
  • Часник – 1 головка
  • Лаврушка – 1-2 листочки

Як приготувати:

Стиглі соковиті томати ретельно промиваємо під проточною водою. Зрізаємо плодоніжки та інші жорсткі ділянки. І нарізаємо кожен помідор орієнтовно на 2-4 частини.

Потім пропускаємо все це через соковитискач. І переходимо до подальшої обробки соку.

Для довідки: якщо у вас під рукою немає соковижималки, не впадайте у відчай. Навіть без цього пристрою можна зробити пасту. Для цього плоди слід пробланшувати пару хвилин (залити окропом). Далі знімаємо шкірку, а м’якуш подрібнюємо блендером або за допомогою м’ясорубки. Потім, щоби видалити насіння, пюре пропускаємо через сито – от і все.

Після процедури у вас вийде приблизно 4,5 літра томатного соку. Зливаємо від загального обсягу приблизно півлітра. Решту ж маси цукоримо, солимо і присмачуємо прянощами (крім часнику). А потім ставимо на вогонь і після закипання варимо приблизно 50 хвилин.

Тепер беремо відлитий сік і змішуємо з крохмалем до отримання однорідної маси.

Вливаємо тоненьким струменем збагачену крохмалем масу в каструлю з томатним соком, що уварився. І все ретельно перемішуємо. Сюди відправляємо пропущений через прес часник. Продовжуємо варити ще 10-12 хвилин.

Розфасовуємо соус по баночках (заздалегідь простерилізуйте їх). Якщо додали до нього лаврушку, неодмінно витягніть. І закупорюємо тару металевими кришками.

Де використовують пасту

Приготування борщів, харчо та супів неможливе без використання цього продукту. Томатна паста входить до складу кетчупів та італійських соусів, застосовується для приготування маринадів та приправ для піци.

Влітку та ранньої осені, коли багато свіжих овочів, для приготування страв використовують м’ясисті та соковиті помідори. Перший урожай ґрунтових овочів з’являється у липні, а у вересні-жовтні збір припиняється. Для того, щоб тішити себе і свою сім’ю смачними та поживними стравами з додаванням томатної пасти, її приготуванням потрібно зайнятися заздалегідь.

Цей популярний продукт у різних країнах готують по-різному: грузини додають кавказькі спеції та горіхи, греки прагнуть зберегти максимально натуральний смак та використовують легкі прянощі, італійці кладуть часник, цибулю, базилік та червоний перець. Якщо ви цікавитеся, як приготувати томатну пасту в домашніх умовах, визначтеся, який продукт хочете отримати зрештою. Можна випробувати приготування з різних рецептів, максимально розширивши меню!

Якщо раптом помітили, що кришка почала «грати», не турбуйтеся. Соус ще можна врятувати. Для цього просто перекип’ятіть вміст банки і заново закупоріть.

Але запам’ятайте: якщо на поверхні пасти є пліснява, вживати її вже не можна. Жодна термообробка вже не врятує такий продукт. Не ризикуйте здоров’ям своїм та своїм близьким!

У холодильнику відкриту банку можна зберігати до місяця. Щоб на її поверхні не зародилася пліснява, злегка підсоліть соус зверху і налийте трохи олії. До того ж, запам’ятайте золоте правило: пасту діставайте тільки чистою ложкою! Будь-яка бактерія, що потрапила всередину посудини, прискорить псування продукту.

До речі, пасту із помідорів не обов’язково консервувати. Її можна розкласти за невеликими силіконовими формами і заморозити. А потім брикети помістити в поліетиленовий пакет із зип-застібкою та відправити у морозилку.

Так що, озброївшись рецептами, що сподобалися, тепер ви зможете приготувати своїми руками неймовірно смачну і корисну пасту. А щоб не втратити корисні поради, натисніть на кнопки соціальних мереж. До нових рецептиків!

Приготування помідорів в томатній пасті на зиму: кращі рецепти. Як приготувати помідори гострі, з желатином, зелені, часточками, в томатній пасті і в томатному соусі: смачний рецепт на зиму

У даній статті ми розглянемо заготовки з томатів на зиму — помідори з класичного та інших рецептах, томат і томатна паста.

З літа приходить не тільки час для відпусток, але і для консервації. Особливо затребувані помідори. Їх можна закривати цілком, шматочками і варити з них томатну пасту або сік. А можна навіть закривати самі помідори в томатному соусі. Тому в даному матеріалі ми розглянемо найбільш смачні і популярні рецепти томатів в томаті і самій же пасти.

Помідори в томатній пасті на зиму: рецепт

Відмінна кисленька закуска, що дозволить мати і смачний овоч на столі, і пікантний соус від заливки. До речі, як варіант, можна використовувати сік від маринування для приготування борщів.

З розрахунком на одну літрову банку:

  • помідори – 6-8 шт.
  • томатна паста – 4 ст. л.
  • оцет — 0,5 ч. л.
  • сіль – 1 ч. л.
  • цукор – 2 ч. л.
  • часник – 5-7 зубчиків
  • лавровий лист – 2-3 шт.
  • перець горошком і запашний – по кілька зерен
  • петрушка – на свій розсуд
  • вода – 700 мл
  • Банки і кришки попередньо обов’язково стерилізуються. Робите будь-яким зручним для вас способом.
  • Помідори вибираєте стиглі, але пружні і без яких-небудь пошкоджень.
  • На дно банки викладаєте часнику і пару гілочок петрушки. До речі, щоб часник дав найкращий аромат, його краще попередньо розрізати на 2-4 частини.
  • Помідори укладаєте щільно, але і так, щоб вони не пом’ялися. А під впливом високої температури і зовсім можуть розквасити. Тому ще важливо вибирати пружні овочі.
  • У каструлі треба нагріти воду і додати томатну пасту. Прокип’ятити все протягом 5 хв. Після додати інші спеції.
  • Залити помідори приготовленим розсолом, налити в банку оцет і відразу ж закатати. Перекинути, огорнути і залишити до повного охолодження.
  • Але за такого способу потрібно зберігати консервацію в погребі, підвалі або холодильнику. Якщо ви маєте на увазі її зберігання в квартирних умовах, тоді банки після закачування ще стерилізують 10 хвилин. Не забудьте на дно покласти невеликий відрізок рушники, щоб уникнути появи тріщин.

Гострі помідори в томатній пасті на зиму: рецепт

Потрібні:

  • помідори – 1 кг
  • гострий перець – 1 невеликий стручок
  • часник – 5-7 зубчиків
  • перець горошком – кілька зерен
  • томатна паста — 1 стакан
  • гвоздика – 2-3 суцвіття
  • вода – 2 склянки
  • Банки в обов’язковому порядку стерилизуете. Будь-яким способом. Разом з ними не забудьте обробити і кришки.
  • Помідори миєте, перебираєте, щоб не було поганих, і прокалываете в деяких місцях зубочисткою. Це допоможе уникнути розтріскування томатів.
  • На дно скляної ємності викладаєте очищений часник та інші спеції. Можете додати лавровий лист і кілька гілочок зелені.
  • У каструльці змішуєте воду і томатну пасту (можна замінити соком) і варіть на повільному вогні не більше 15 хв. до Речі, не забудьте додати сіль.
  • Помідори за цей час потрібно залити окропом. Через 10 хв. воду злити. І тепер вже залити звареним соком.
  • Закатати, перевернути і поставити остигати під пледом. Після прибрати на зберігання.

Томати черрі з томатною пастою на зиму: рецепт

Потрібно:

  • помідори черрі – 1,5 кг
  • томатна паста – 500 г (або 18 ст. л.)
  • оцет – 1 ч. д.
  • сіль – 1 ст. л.
  • цукор – 2 ст. л.
  • запашний перець горошком – по 5-6 зерен
  • гвоздика — 1-2 шт. в банку
  • вода – 2 л
  • Томати вимити і розкласти по банках разом з перцем і гвоздикою. Також можете використовувати лавровий лист, смакові якості це точно не зіпсує.
  • До речі банки і кришки не забудьте простерилізувати. Можете звичним способом, а можете поставити в духовку на 10-15 хвилин.
  • Заливаєте томати окропом, накриваєте кришкою і залишити на 20-30 хвилин, щоб помідори добре пропарились.
  • Тепер потрібно приготувати заливку. Виливаєте воду в каструлю, додавши томатну пасту. Добре розмішуєте і кидаєте горошини перцю, а також можете додати 1 гвоздику. Доводите до кипіння.
  • Всыпаете сіль і цукор, перемішуєте і залишаєте на 2-3 хвилини. Вливаєте оцтову есенцію і знімаєте з плити.
  • Залити томатним розсолом томати і відразу ж закатати. Перевернути догори дном, укутати і залишити остигати мінімум на 12 годин.

Помідори черрі в томатній пасті з желатином: рецепт

Святкове блюдо, що не просто прикрасить стіл і порадує неперевершеним смаком, але збереже свіжий вигляд помідор. Цікавий рецепт, який неодмінно треба спробувати кожної господині.

Візьміть:

  • помідори черрі – 1 кг
  • томатна паста – 2 ст. л.
  • сіль і цукор – по 2 ст. л.
  • желатин – 2 ст. л.
  • оцет яблучний 6% — 3 ст. л.
  • гвоздика – 2-3 шт.
  • лавровий лист – 3-4 шт.
  • петрушка і зелений лук – за смаком
  • вода – 1 л
  • Желатин розводите в невеликій кількості води. Залишаєте на 10-15 хвилин, щоб він встиг набрякнути.
  • Помідори потрібно помити, трохи обсуши і проколоти зубочисткою. Це допоможе уникнути розривів і розтріскування плодів в процесі стерилізації.
  • Стерилізуйте Банки будь-яким зручним способом. Наприклад, можна навіть вдатися до допомоги мікрохвильовій печі. Треба набрати трохи води в тару і поставити на 10 хв. при максимальній потужності. Розкласти в банки готові помідори, поперемінно перекладаючи з зеленню.
  • Тепер в желатин введіть воду і трохи розведену томатну пасту. Додаєте всі інші складові. До речі, можна використовувати і томатний сік. Але тоді трохи налаштуйте об’єм води.
  • Поставте на вогонь, доведіть до кипіння і відразу ж зніміть. Залийте ним помідори.
  • Наберете в каструлю трохи води, застеліть дно рушником і поставте на вогонь. Коли вода трохи нагріється, поставте банки і стерилізуйте їх протягом 10 хв.
  • Після цього треба закатати їх кришками, перевернути і відправити на зберігання після повного остигання.

Томати часточками в томатній пасті на зиму: рецепт

З таким рецептом ви отримаєте повноцінне частування на свій стіл. Причому пікантний смак консервованих томатів затьмарить навіть будь-святкове частування. Ми пропонуємо вам зробити томати з листям селери, але помідори відмінно поєднуються з петрушкою, базиліком і звичним кропом.

Підготуйте наступні компоненти:

  • томати – 3 кг
  • томатний сік – 2 л
  • сіль – 1 ст. л. з гіркою
  • часник — 10-12 зубчиків
  • листя селери – 3-6 шт.
  • перець горошком і запашний – по 4-5 зерен
  • Помідори помити, очистити від хвостиків і порізати на дольки. Вони можуть бути довільної товщини, але дивіться, щоб їх зручно було їсти.
  • Банки також стерилизуете зручним для вас способом. Викладіть помідори, періодично вставляючи зубчики часнику і листя селери.
  • Томатний сік потрібно проварити 10-15 хв., додавши в нього сіль.
  • Після чого заливаєте ним помідори, закатываете і залишаєте в перевернутому стані на 1-2 дні.

Про автора

admin administrator