Які гормони виробляються у мозку

Авторadmin

Які гормони виробляються у мозку

За наш настрій, впевненість в собі і задоволеність оточуючими відповідають гормони. Дофамін, окситоцин, серотонін і ендорфіни виробляються в головному мозку і відомі як «гормони щастя».

Гормони щастя серотонін і ендорфіни – дві головних речовини, що впливають на наш настрій. Ці гормони дають нам відчуття легкості, ейфорії і заспокійливо впливають на нервову систему. В екстремальній для людини ситуації вони також надають ясності та чіткості думкам і сприяють прийняттю вірного рішення.

Серотонін регулює настрій. Коли рівень гормону в нормі, людина щаслива, спокійна, зосереджена і задоволена. Дослідження довели, що депресія, тривожність та безсоння часто пов'язані з нестачею серотоніну. А от якщо рівень вільного гормону в крові підвищити, то неприємні симптоми затихають.

Синтез ендорфінів Ендорфіни утворюються в нейронах мозку з речовини, що виробляє гіпофіз, — беталіпотрофіну (beta-lipotrophin).

Серотоні́н (5-гідрокситриптамін) — нейромедіатор. Його часто описують як «гормон радості та щастя», втім його реальна біологічна функція складніша: він модулює пізнання, нагороду, навчання, пам'ять та численні фізіологічні процеси, такі як блювання та звуження судин.

Катехоламіни (адреналін і норадреналін) Цей гормон викликає помітне збільшення сили та продуктивності, а також підвищує усвідомленість у стресовий момент. Адреналін може продовжувати діяти ще протягом години після того, як небезпека минула.





Гіпофіз виділяє гонадотропіни (тобто вони діють на статеві органи): лютеїнізуючий гормон (ЛГ) та фолікулустимулючий гормон (ФСГ). ФСГ стимулює утворення естрогену яєчниками і тестостерону яєчками, визрівання фолікулу з яйцеклітиною та сперматогенез. Лютеїнізуючий …

Про автора

admin administrator