Як розводити гранули курячого посліду для підживлення рослин

Авторadmin

Як розводити гранули курячого посліду для підживлення рослин

Як розводити курячий послід для підживлення рослин для поливу

Завжди побоювалася цього добрива: ну, самі розумієте – послід, тобто гній . Але одного разу в великому магазині побачила великий прозорий мішок з якимись гранулами. Виявилося, це і є фабричний курпомет! Продавець запевнив, що запах він має не самий забійний. Повірила, купила – правда, не мішок, а пакетик поменше. Удома він ще з місяць полежав . Але коли я його відкрила, розвела і застосувала на томатної грядці, зрозуміла: буду брати цей товар знову і знову.

Сірі і непоказні на вигляд гранули – натуральний джерело:

  • фосфору (Тут його дуже багато – точне процентне кількість зазначено в таблиці);
  • азоту (Примітно, що в сухому посліді його не так багато, більше в свіжому або «активованому», тобто розведеному);
  • інших мінералів (таких, як магній, сірка, калій . ).

Таке добриво прекрасно засвоюється рослинами.

Але пам`ятайте: розводити його треба грамотно, так як дуже великий відсоток гною може обпалити кореневу систему городніх культур і навіть старих дерев!

його переваги

  • Одиничне внесення цього добрива насичує грунт корисними елементами на три роки вперед.
  • Гній можна вносити в грунт будь-якого типу.
  • Це натуральне добриво, яке не містить шкідливих мікроорганізмів.
  • Він нормалізує кислотність грунту, а також регенерує її мікрофлору.

Крім гранул, в магазинах можна купити просто висушений послід, або ж його суміш з торфом. Його сушили гарячим способом, так що таке добриво теж вважається безпечним в плані гельмінтів і «поганих» бактерій.

Яким рослинам він найбільш показаний?

  • Виноград. У середній смузі ця культура не виживе без багатого харчування. Куряче добриво можна вносити раз за сезон: або за допомогою лійки, або за допомогою неглибоких канавок, проритих за 50 см від лози (в них викладають перепрілий компост – про те, як його робити, написано нижче).
  • томати (І всі інші пасльонові). Навесні, перед перекопування грядки під томати, по городу можна розкидати сухий гній – по 3 кг на метр квадратний. А коли помідори вже будуть висаджені сюди, поливайте грядку водним настоєм (5 літрів на метр). Але пам`ятайте: якщо листя почали вже дуже красиво зеленіти і розвиватися, з добривом пора зав`язувати – ми ж вирощуємо помідори не заради листя, чи не так?
  • огірки. Якщо стартову підгодівлю (коли рослина випустило свої перші 2 листочка) краще проводити суперфосфатом і аміачною селітрою, то другу (перед початком цвітіння) – настоєм курпомета з сульфатом калію.

Але є культури, яким одного посліду мало. Скажімо, це картопля: готуючи настій для нього, додавайте хлористий калій (1 частина на кожні 10 частин гною).

Як правильно розводять покупної курячий послід

  • відстояна вода (беріть її стільки, скільки плануєте розбавляти гною – скажімо, якщо на пакеті написано «5 літрів», вливайте стільки ж води);
  • велика бочка з металу або пластику;
  • рукавички, марлева пов`язка або хустку, яким можна зав`язати особа;
  • довга палиця.

Засипте гній в бочку, залийте воду, ретельно і повністю розмішайте ( «амбре» піде пристойне, так що хустку вам потрібен для того, щоб врятувати органи дихання від цього аромату). Накрийте бочку кришкою або чимось іншим – важливо, щоб всередину не потрапляло світло. Навіть саму тару бажано тримати в темряві – в підсобці або погребі.

10 днів по тому ви отримаєте готовий концентрат. Розбавляйте його 1:10 (для поливу дерев, кущів) або 1:50 (для городу). Ви все зробили правильно, якщо готовий «напій» для рослин має колір слабо завареного чаю. Якщо ж він темний, додайте ще води, інакше обпалите своїх «вихованців». Краще полити грядку занадто розведеним розчином, ніж надмірно сильним.

Закрита бочка з концентратом може стояти в підвалі до 2 місяців. Тримати її в підсобці теж можна, така суміш не боїться спеки.

Лайфхак! Нейтралізувати неприємний запах може мідний купорос. Перед розведенням засипте в бочку 300 г цієї речовини.

як поливати?

  • Використовуйте лійку, а для маленьких рослин і саджанців – баночку.
  • Куща або молодому дереву потрібно 3 літри, а старому дереву – близько 10-ти.
  • На грядці вливайте розчин в землю, туди, де розташовані коріння. Намагайтеся не потрапляти на листя і стебла, «Гнойова вода» може обпалити їх. Розчин все ж потрапив на листя? Тут же «помийте» їх чистою водою.
  • Щоб і коріння не обпекти, перед добривом грядку слід трохи полити, або просто виберіть день, в який вже пройшов дощ.
  • Город поливайте рівномірно. Часто на дні лійки залишається осад – НЕ вихлюпують його на помідори, краще вилийте під дерево (ідеально – фруктове).
  • Цибулю і часник можна удобрювати тільки під час цвітіння, але ні в якому разі не під час зростання.
  • Коли очікувати результату? Через 2-3 дні після поливу.

Удобрювати город можна двома способами: або просто внести гній (чистий) в грунт перед переорюванням городу, або здійснити триразовий полив.

  1. Травень-червень, період цвітіння городніх культур.
  2. зав`язування плодів.
  3. Дозрівання плодів (цей полив не обов`язковий, але якщо розміри і якість плодів вас не влаштовують, без лійки не обійтися).

Експрес-метод

Якщо ви – дачник і нечасто можете відвідувати свою ділянку, вам підійде такий спосіб розведення: в відро води додайте трохи посліду, добре розмішайте, залиште в теплі на 40 хвилин. Готово! Можете поливати. Якщо у вас розсада, додавайте потроху (столової ложки під кожну рослину буде достатньо).

Домашній курпомет

Свіжий послід в чистому вигляді для ваших зелених улюбленців токсичний. Тому його додають в компост або розбавляють водою (пропорції 1:15 або 1:20).

Вважається, що не можна вносити на грядку свіжий гній в той час, коли плоди вже зав`язалися і дозрівають. Так виникає ризик зараження кишковою інфекцією. Втім, свіже добриво можна знезаразити, додавши в розчин деревну золу.

Що стосується саду, під одне велике дерево на сезон розрахуйте вжити відро гною, під саджанець – третина. Але вживайте така кількість не відразу. Гній розводите водою в співвідношенні 1:15, виливайте по колу, десь за 50 см від стовбура, щоб розчин не потрапив на гілки і деревину, а також великі коріння, а пішов в грунт, де цим «напоєм» поласують більш дрібні корінці.

Пташиний гній в компості

Курпомет і тирсу (солома), перегнилі в компостній ямі – відмінне добриво для самого першого внесення в грунт, тобто розкидання по ділянці ще перед оранкою.

Причому розкидати це добриво по городу можна не тільки навесні, а й восени – останній спосіб вважається найбільш оптимальним, так як в цьому випадку органіка максимально повно вбереться в грунт.

Робиться такий компост наступним чином:

  1. Застелите яму товстим поліетиленом, щоб цінні речовини не тікали в грунт.
  2. Першим шаром накладіть курячого посліду – на 20, а ще краще – 25 см.
  3. далі – солома або тирсу (Або все відразу) на 5-10 см.
  4. Після цього додайте торф (Близько 15 см).
  5. Також не зайвими тут будуть: скошена трава, зрізані з дерев гілки і навіть кора, листя, харчові недоїдки (такі, як яблучні огризки або не з`їв суп, але вже точно не харчової поліетилен), шар глини або землі. Але пам`ятайте: компостній купа не повинна бути вище (глибше) метра!
  6. Через два тижні перемішайте компост довгою палицею або лопатою.
  7. Через 2 місяці він буде готовий.

А якщо у вашому господарстві проживають інші птахи?

  • перепелиці. Азот, фосфор, мінерали – в цьому гної є все, що люблять рослини. Тільки не використовуйте його в чистому вигляді. Розводите або компостують так, як і курячий.
  • голуби. Вітаємо: їх послід вважається найціннішим. Його можна додавати в компост або висушувати. Сухий послід розводять водою в пропорції 1:10. Такий засіб дуже сподобається картоплі, помідорів, огірків.
  • качки. Їх послід вважається м`яким. Компост з такого гною і тирси найбільше підійде тепличним рослинам.
  • Гуси. А цей гній вже біднуватим – наприклад, азоту тут в десять разів менше, ніж в курячому. Зате у нього менше шансів обпекти коріння рослин. Свіжий гній розводите водою 1:10.

А деяким городникам подобається додавати в куряче добриво дріжджі. Звичайно, аромат (при тому, що і сам курячий послід пахне далеко не трояндами) виходить аж надто сильним. Зате відгуки дачників запевняють: така підгодівля для помідорів і огірків – краще, що можна створити своїми руками. Почути про розведення посліду з дріжджами ви можете в цьому відео. Розповідає досвідчена городниця:

Як розводити курячий послід для підживлення рослин

Якщо в господарстві є кури, то не варто позбавлятися від посліду цих птахів, так як це прекрасний варіант добрива для городу і дачі. Незважаючи на те, що сьогодні хімічне виробництво функціонує чудово, виготовляючи зручні в застосуванні добрива, безліч дачників і городників віддає перевагу природним органічним підживленням. Для цього добре підходить курячий послід.

Як вносити курячий послід для городу

Курячий гній є багатофункціональною і цінної підгодівлею для безлічі видів культур саду і городу. Застосовувати його можна як в сухій, так і в рідкій формі. На врожайність він діє так само, як і мінеральні добрива. А якщо його грамотно приготувати, то азоту в ньому стає в кілька разів більше.

Послід курки дуже насичений хімічними речовинами. В його основі є мікроелементи, наприклад, цинк, калій, кобальт, магній і сірка. Крім цього, в ньому є сульфіди, фенол, комплекс вітамінів і різні кислоти. Але свою цінність як добриво він отримав через органічної сполуки фосфору. Послід чудово засвоюється рослинами.

До основних рис посліду належать такі ознаки:

  1. чистий куриний послід не пахне, так як в його структурі відсутній аміак;
  2. після разового застосування цього добрива, грунт зберігає свою поживність протягом трьох років;
  3. поліпшується якість грунту, таке добриво підходить для будь-якої грунту;
  4. регенерує мікрофлору грунту, бореться з бур’янами, нормалізує кислотність;
  5. не обпікає коріння рослин, просто застосовується у вигляді компосту і водної настойки.

Як правильно розвести курячий послід для підгодівлі рослин

Рідке органічне добриво вносять в землю по весні, перед самою висадкою рослин і насіння. Він допомагає утворенню хорошої кореневої системи і збільшує урожай. Не можна поливати грядки рідким гноєм, коли зріють плоди, щоб не заразитися кишковими інфекціями і гельмінтами при вживанні таких овочів.

Відео: Куриний послід як добриво

Для приготування добрива потрібна бочка з пластика або заліза. У ній необхідно перемішати:

  • курячий послід;
  • воду, яка відстояла кілька днів.

Компоненти потрібно брати в рівних частинах. Під час всього процесу приготування підгодівлі, потрібно бути в рукавичках і пов’язці з марлі, щоб захистити себе від смердючого запаху. Перемішувати треба палицею з дерева, до отримання однорідної маси, а потім закрити бочку кришкою або звичайними дошками. Бочка повинна знаходитися у темному місці, так як сонячні промені прискорюють бродіння, і розчин вийде дуже концентрованим і багатим. Зберігається він протягом 2 місяців. Через десять днів добриво буде готове. Перш ніж вносити у грунт, його треба розбавити в пропорції літр добрива на 10 л або 50 л води. Добриво більшої концентрації підходить для дерев і кущів, а слабким складом поливають овочі.

Таким добривом потрібно поливати коріння рослин або грядки на відстані 5-10 сантиметрів від землі. Якщо розчин потрапить на листя або стебла культур, то може спалити їх, і тоді рослина зів’яне. Велике дерево поливають 10 літрами розчину, а молодим рослинам і кущам вистачить і 3-5 літрів.

Вносити добриво найкраще після дощу або звичайного поливу, так як сирий грунт добре вбирає корисні речовини і оберігає коріння від опіку. Якщо склад концентрований, то він не псується від спеки, але краще, щоб він знаходився там, куди не потрапляє сонце.

Рекомендація! Якщо не хочете відчувати неприємний запах посліду, допускається доповнити його мідним купоросом. Його треба внести перед настоюванням, на одну ємність досить 300 грам добавки.

Застосування добрива на основі курячого посліду

Найпершу підгодівлю проводять в період цвітіння розсади, тобто в кінці весни – на початку літа. Потім вносять добриво під час зав’язі плодів. Наступні підживлення проводять за потребою під час дозрівання плодів, щоб зберегти урожай. Вносити підгодівлю потрібно у вологий грунт через лійку. Краще поливати під саме коріння, не допускати попадання на рослину. Грядки поливають рівномірно, якщо в ємності залишився осад, то краще вилити його під дерево або кущ.

Застосовувати для дерев і кущів таку підгодівлю потрібно в натуральному вигляді, у співвідношенні один до п’ятнадцяти. Вносити його радять на дистанції від насадження на окружність при стовбурі, щоб гній не потрапив на кореневу систему. На дорослу рослину за один сезон в грунт вносять відро гною, для молодих саджанців його кількість зменшують в три рази. Добриво у вигляді гранул треба додавати в період посадки та росту рослини, трохи засипаючи його землею. Основним є недопущення зіткнення гранул з корінням.

Куряче добриво – це дуже результативний і швидкодіючий засіб. Використання його в рідкій формі, у вигляді компосту або сухим один-три рази за сезон послужить значним поштовхом до динамічного зростання, цвітіння, дозрівання плодів рослин. Після поливу розсади добривом, вже через кілька днів буде помітний результат. Овочі, квіти, ягоди і дерева будуть міцними, сильними, прекрасними і здоровими. Урожай вийде рясним, натуральним і з чудовим смаком.

Курячий послід є істинною знахідкою для любителів органіки. Основне полягає у грамотному розрахунку пропорцій. Щоб не спалити рослини, краще недогодувати, ніж перегодувати.

Відео: Як зробити добриво з курячого посліду

Добриво у вигляді компосту з куриного посліду

Гноєм з курячих екскрементів, який перегнив одночасно з соломою або тирсою, можна удобрити грунт перед оранкою. Професійні городники застосовують компост в осінній період, щоб до настання сезону грунт увібрав усі корисні речовини. Також ним посипають грунт на початку весни, перед висадкою розсади. Компост наносять на землю рівномірно, а потім перекопують його.

Для приготування цінного добрива необхідно в спеціально приготовлену яму насипати:

  • пташиний послід, шар завтовшки 20-25 сантиметрів;
  • солому і тирсу, 5-10 см;
  • верх накрити шаром з торфу у 10-20 см.

Яму застелити поліетиленом для швидкого дозрівання і попередження неприємного запаху. При висоті купи більше метра, температура на нижніх шарах буде досягати 65 -70°С, при цьому інгредієнти не тліють в ямі, а згорають.

Зріє добриво протягом двох місяців. Крім перерахованих вище компонентів, можна додавати в яму:

  • траву;
  • кору дерев і гілки;
  • відходи їжі, але не хімію і пакети;
  • листя дерев;
  • стружку.

Для того, щоб отримати густе добриво, в компостну яму треба додати шар землі або глини. Після того, як поклали всі компоненти в яму, потрібно почекати два тижні і перемішати склад лопатою.Тоді добриво дозріє рівномірно, і компост буде сухим і розсипчастим.

Швидкий спосіб приготування компосту з курячого посліду

Курячий послід не потрібо настоювати 2 тижні для отримання необхідного добрива. Можна приготувати його з відра чистої води і невеликої кількості сухого курячого посліду. Для поливання розсади буде достатньо однієї великої ложки слабкого добрива під кущик.

Склад розмішують в рідині до повного розчинення, залишають на сорок хвилин в теплі, а потім поливають овочі з лійки або банки. Після внесення розчину бажано полити рослини великою кількістю води без будь-яких добавок.

Курячий послід – особливе добриво з нього

Не всякій рослині подобається добриво з гною. Є культури, які гірше засвоюють добрива і від цього вони слабшають і гинуть. Для розсади, яка потребує трохи кислої і нейтральної землі, радять приготувати розчин з посліду птахів у такий спосіб:

  1. Насипати 0,5 відра курячого гною.
  2. Простір, що залишився в відрі, заповнити водою.
  3. Ретельно перемішати і дати настоятися протягом трьох днів.
  4. Одержаний розчин злити і полити їм рослини, а осад ще раз розбавити водою.

Ці дії можна повторювати 3-4 рази. Розчином можна поливати рослини в період цвітіння і дозрівання плодів.

Відео: Коли і як проводити першу підгодівлю добривом з куриного посліду

Кілька порад городникам для правильного застосування добрива

  1. Осадом, який залишається у відрі, поливають фруктові дерева або кущі, він підвищує якість і кількість врожаю.
  2. Послід НЕ можна розбризкувати, ним необхідно обережно поливати ґрунт. Якщо добриво потрапило на рослину, його потрібно змити водою.
  3. Правильно приготовлений розчин має світло-коричневий колір.Якщо концентрованим розчином полити рослини, то вони загинуть.
  4. Для знезараження добрив, в ємність додають деревний попіл.
  5. Щоб не заразитися якою-небудь інфекцією, всі роботи треба виконувати в рукавицях і респіраторі.
  6. За один дачний сезон удобрювати рослини потрібно не більше чотирьох разів, інакше буде рости сама рослина, а врожаю не буде.
  7. Цибулю і часник не підживлюють під час росту.Такі розчини треба вносити в грунт в період цвітіння рослин, коли зав’язі ще немає.

Відео: Приготування добрива з курячого посліду своїми руками

На цьому наша стаття про те, як правильно розводити курячий послід як добриво: властивості, застосування та відгуки з фото підійшла до кінця. Сподіваємося, що за допомогою наших порад ви отримаєте хороший урожай. Ще більше корисних порад для свого саду та городу ви можете прочитати на нашому сайті. Нехай щастить і до нових зустрічей!

Читайте також:

Про автора

admin administrator