Як швидко опускається головка перед пологами

Авторadmin

Як швидко опускається головка перед пологами

Як починаються пологи?

Захоплюючі сцени деяких фільмів, в яких вагітна жінка з виразом жаху або немислимою болю на обличчі несподівано присідає і хапається руками за живіт – всього лише кінематографічний гротеск на тему початку пологів. Насправді абсолютна більшість нормальних пологів починаються не так різко лякаюче. Жіноча фізіологія дозволяє їй не тільки набратися духовних і практичних знань про майбутню роль матері протягом довгих місяців вагітності, а й дає достатній термін, щоб морально і фізично підготуватися до відповідального моменту вступу в цю роль – народження нового життя.

Всіх майбутніх матусь можна умовно поділити на першо- та повторнонароджуючих. Якщо ви відноситеся до другої групи, то навряд чи вже відчуваєте страх від недосвідченості перед пологами, і напружено думаєте насамперед про майбутній біль. Напевно, попередній досвід уже навчив вас, що навіть найбільш довгі і складні пологи в результаті закінчуються появою рідної істоти, яка так довірливо горнеться до ваших грудей, що від щойно пережитого болю не залишається жодного сліду, а все тіло буквально наповнюється флюїдами абсолютно чистого палкого кохання, заради якого майже кожна мати була б готова пройти набагато більші фізичні страждання.

Тому поради, описані в моїй статті, стануть в нагоді, в першу чергу, тим, кому доведеться народити вперше. Впевнена, що більшість загальних інструкцій ви вже отримали в консультації, від рідних, знайомих, на курсах або з інших статей. Я ж постараюся додати кілька корисних міркувань з особистого досвіду народження п’ятьох дітей.

Терміни настання пологів

Дитина вважається фізіологічно зрілою вже починаючи з 38 тижня (вік конкретної вагітності розраховує лікар). Тому до цього моменту варто підготувати не тільки необхідні дитячі меблі, гардероб, приналежності для годування і гігієни. Також потрібно вже підготувати сумку з речами першої необхідності, яку належить взяти в пологовий будинок, і знати, хто вас туди повезе.

Нижнім порогом пологів вважається термін в 40-42 тижні. Хоча багато лікарів побоюються подібного очікування (через можливість «замутнения вод і гіпоксії плода») і назначають додаткові прийоми і аналізи, сильно лякатися не треба, якщо в вашому випадку виношування затягнулось. Кожне немовля, як і потім – дитина, має індивідуальну швидкість дорослішання, і штучно порушувати цей процес – значить перешкоджати природному закону. Якщо до цих пір вагітність протікала без ускладнень, і лікарі не призначили вам завчасну госпіталізацію, то просто будьте готові до приходу малюка вже з 37-38 тижнів, а дні, що залишилися, присвятіть собі, родині та – головне – зберігайте позитивний настрій.

Які сигнали підкажуть швидке наближення пологів

Це може статися вже за місяць до пологів. Однак часто трапляється і всього за кілька днів, а у жінок, що багато народжували, – безпосередньо перед початком родової діяльності. І відомі випадки, коли знайомі вагітні ходили з опущеним животом з шостого місяця. Все індивідуально, і ваш лікуючий консультант підкаже вам, як себе вести.

Відбувається опущення живота через те, що дитина «встає» в місце родового відкриття або головою – що добре, або попкою, що вже гірше. Одночасно вся матка опускається ближче до родових ходів. Трапляються і бічні предлежання, які треба спробувати відкоригувати мануально або за допомогою спеціальної гімнастики. Якщо виправити не вдасться, то лікар однозначно призначить вам кесарів розтин.

Як результат опускання, з одного боку, жінка відчуває полегшення в грудній клітині, особливо при сидінні, так як дитинка вже не тисне на діафрагму. З іншого боку, вона починає тиснути на сечовий міхур, і кишечник. Тому зазвичай в останні тижні або дні ви можете відчувати часті позиви в туалет.

  • Порушується перистальтика кишечника. Це відбувається через зміну гормонального рівня, так як організм готується до пологів. Зменшується вміст прогестерону, в результаті чого може розслабитися стул.

Порада: чим менше буде їсти майбутня матуся напередодні пологів, тобто починаючи з 38 тижня, і чим легше буде її їжа, тим легше пройдуть пологи. Як правило апетит знижується в цей час сам по собі. Це і частковий вихід зайвої води з організму через гормональні зміни призводить до деякої втрати у вазі – до двох кілограм – в період прямо перед пологами.

Особисто я протягом всієї першої вагітності дотримувалася вівсяно-овочевої дієти, для додання еластичності тканинам, і кожного тижня один раз півдня або цілий день робила додаткове розвантаження (без їжі, тільки пила, іноді їла до кілограма фруктів або випивала до літра соку). Впевнена, це зіграло позитивну роль як під час пологів, так і в стані моєї шкіри, а також здоров’я сина.

  • Сонливість і бажання відпочити. Цей стан не означає швидких пологів, але це чисто фізіологічний, дуже мудре розпорядження материнської природи, згідно з яким жінці треба відпочити перед важкою роботою. Не чиніть опір бажанням спати. Спати і якомога більше спати після 38 тижнів – це законно. Вашим м’язам потрібно оновити побільше клітин для інтенсивних скорочень. Вашому хребту потрібний спокій для розслаблення напередодні травматичних розкриттів тазових кісток. Також і нервовій системі необхідно до 10 годин щоденного сну, щоб майбутні зміни не викликали занадто сильного стресу.
  • Безпосередньо напередодні пологів, в останній тиждень сонливість може змінитися на спрагу до діяльності. Вам захочеться переоблаштовувати будинок, кімнату, щось ще прикупити, дошити, приготувати. Цей рефлекс отримав назву «гніздування». Подібно до птаха напередодні відкладання яєць, жінка також прагне звити затишне гніздечко, і цей процес продиктований природою.
  • При нормальних, або не передчасних пологах, у жінки майже завжди трапляються так звані «провісники». Це легкі і безболісні схваточки, які нерегулярно відчуваються в різних зонах малого таза – внизу живота, в спині. У мене вони сталися і в першу і в другу вагітність, чітко за тиждень до дати народження обох синів. Щось на кшталт «промацування» тіла на готовність. Що відбувається? Гладка мускулатура матки, а також органи таза і нервові закінчення в поперековій зоні хребта проходять своєрідний тренінг напередодні справжнього старту.

У мене це тривало рівно день і на наступний день абсолютно зникало, не нагадуючи про себе весь наступний тиждень.

Чи були провісники з наступними дітьми – не пам’ятаю, але можливо, я просто їх не помітила. Адже коли організм привчений до певної роботи, нервові сигнали вже не сприймаються гостро, тому можна і не помітити. До того ж маленькі діти завжди відволікають увагу мами на себе.

Відхід пробки

Особисто у себе я цього не помічала. Відхід пробки може відбуватися без відходу вод, повного або часткового. Деякі жінки, за відгуками, помічають деякий слизовий згусток, який вийшов з піхви. Він може бути прозорим, або рожевим. Якщо у вас стався відхід пробки, але води не відходять, можна не хвилюватися, а просто довести до відома доктора і спостерігати за собою.

Частковий або повний відхід вод

Навколоплідні води створюють «атмосферу» вашого чада, тому навіть їх частковий відхід (у вигляді підтікання прозорої рідини або з рожевим відтінком) повинен змусити вас терміново повідомити вашому лікарю. Навіть якщо це тільки легке підтікання – доктор повинен перевірити вас на предмет розкриття матки. Іноді вона розкривається вже на 3 см, а мама все ще ходить і носить важкості. В цьому випадку ви ризикуєте мати «швидкоплинні пологи». Зазвичай таке не відбувається в перший раз, але мати на увазі треба.

Наприклад, моя подруга, котра готувалася вже до других самостійним пологів вдома з акушеркою, навіть не встигла її викликати. За її розповідями, вона ледь встигла зняти трусики, як голівка її доньки з’явилася на світ, а чоловік тільки увійшов у двері (відвозив до бабусі старшу дочку). Все пройшло більш, ніж благополучно. Акушерська бригада, що приїхала за викликом, зважила і обробили новонароджену і маму і потім їх відвезли в пологовий будинок.

Інший приклад: тітка чоловіка народила в машині біля під’їзду пологового будинку. Це була вже четверта дитина, і вони всією сім’єю знаходилися на дачі. Пологи почалися надто несподівано, і вся фаза схваток закінчилася в машині і почалися перейми. Дівчинка народилася здоровою, і вже зараз працює медсестрою.

Навела я ці історії для того, щоб молоді майбутні матусі знали, що навіть якщо ви вважаєте себе досвідченою породіллею, не спокушайтеся. В останні тижні перебувайте в зоні доступності від пологового будинку, і будьте напоготові. Адже не завжди самостійні пологи можуть відбутися благополучно.

Що стосується мене, все мої п’ять пологів відбувалися якось дивно передбачувано, навіть доводилося додатково стимулювати перейми. Два рази це робили лікарі, а в інших випадках – я допомогла собі плаванням (в найпершу вагітність), ходьбою і – в останній раз – тим, що ставила великий басейн дітям і потім його зливала.

Повертаючись до відходу вод, ще раз підкреслю, що якщо води відійшли у великій кількості, необхідна термінова госпіталізація, навіть якщо за вашими підрахунками строк не підійшов і перейм немає. Зневоднення дитини загрожує їй гіпоксією і серйозними ускладненнями. Саме тому, якщо води відійшли, а родова діяльність не відбувається, часто проводять незапланований кесарів розтин заради порятунку дитини.

Справжні перейми

Справжні перейми переплутати ви не зможете ні з чим. Хіба тільки їх самий початок – коли біль можна ще сплутати з коліками, або потягуванням. Починаються вони з дуже легких скорочень матки, на кілька секунд, які не доставляють вам великого дискомфорту. Перерви між ними можуть бути до 40 – 60 хвилин, але якщо відбувається повторення, і воно стійке, до того ж провісники вже були тиждень тому – швидше за все це і є початок. Поставте до відома лікаря, рідних, які подбають про вас і інших дітей. Самі ж можете закінчити справи по дому, провести власну гігієнічну підготовку (поголіться, якщо не зробили цього раніше, зробіть клізму, так як в лікарні, при сильних переймах, клізма буде болюча і малоефективна). Бажано поспати, але тримайте сумку і одяг напоготові. Майте на увазі, що по дорозі в лікарню у вас можуть відійти води і сильно намочити одяг, машину, і навіть тротуар. Я використовувала великі прокладки для дорослих – дуже допомогло.

Періодичність перейм буде наростати – це і є нормальний родовий процес. У всіх відбувається це по-різному, але головне, якщо періодичність вже 15 хвилин – саме час бути в машині по дорозі в лікарню. Так як коли перерва буде вже 5 хвилин – ви навряд чи зможете навіть йти і стояти від болю.

Висновок

Я перерахувала основні ознаки початку пологів. Звичайно, трапляються відхилення, але зазвичай всі проходять саме через описані відчуття. Я раджу вам почитати додаткові матеріали про те, як можна полегшити біль, і як краще підготуватися до природних пологів. Бажаю вам успіху в цій радісній справі!

Як зрозуміти, що опустився живіт перед пологами: на який тижня відбувається опущення, коли народжувати?

В очікуванні народження малюка, майбутні мами дуже переживають і цікавляться всім, що з ними відбувається. Однією з ознак наближення моменту пологів вважається опущення животика, у медицині це стан називається становленням плоду. На якому терміні це відбувається і скільки майбутній мамі потрібно чекати зустрічі з малюком? Як буде виглядати живіт, і що в цей час відчуває жінка?

Процес опущення живота у вагітних перед пологами

Під час вагітності зміни в організмі майбутньої матері відбуваються постійно: змінюється гормональний фон, росте і розвивається ембріон. Особливо помітні зміни на ранніх і пізніх термінах. Чому опускається живіт, і що це означає?

Чому це відбувається?

По мірі розвитку і зростання малюка матка постійно збільшується в розмірах, зрушуючи і стискаючи інші органи вагітної. Своє становище незначно змінює шлунок і серце, легені стискаються. Однак в 3 триместрі ситуація змінюється: організм активно готується до пологів, підвищується рівень естрогену, живіт опускається.

Чому це відбувається?

Головна причина полягає в зростанні дитини. Малюк досягає таких розмірів, що живіт не може залишатися в первісному стані. Дитині стає тісно, він не може активно рухатися і починає перевертатися, опускаючись головою до тазу. Дно матки йде вниз, внаслідок чого відбувається опущення живота.

Основні ознаки

Про опущення живота свідчать відчуття і зовнішній вигляд жінки. Визначити початок цього процесу можна за наступними симптомами:

  • вагітна зауважує, що немає печії – це пов’язано з тим, що матка перестає тиснути на шлунок;
  • дихати, порівняно з вагітністю у 2 триместрі, стає легше;
  • з’являються рясні білуваті виділення, що говорить про підвищений тонус матки;
  • з-за тиску опустилася матки на сечовий міхур частішає сечовипускання, жінці доводиться вставати в туалет навіть вночі;
  • стілець стає частим, а кал – м’яким, зникають запори;
  • дитина веде себе спокійно з-за відсутності вільного місця для рухів;
  • посилюється тиск плоду на лобок викликає болю при сидінні, вагітна ходить, перевалюючись з боку на бік, можливий дискомфорт в попереку.

Як виглядає живіт?

Повторнородящі зможуть без зусиль зрозуміти, що животик опустився, але як це дізнатися тим, хто стане мамою в перший раз? Жінці потрібно прикласти долоню до тіла між животом і грудьми – якщо вона міститься, значить опущення сталося. Крім того, це можна визначити за ознаками:

  • живіт змінює форму і витягується, трохи звисаючи нижче лінії тазу;
  • стає важким на вигляд і дуже твердим;
  • у деяких жінок з’являються додаткові розтяжки;
  • опущений живіт схожий за формою на еліпс або грушу;
  • пупок випинається.

Як виглядає животик до і після опущення, можна побачити на фото. Однак, незважаючи на всі явні ознаки, визначити, перекинувся малюк, повинен фахівець. Якщо це не відбулося, лікар підкаже, як змусити дитину прийняти правильне положення. Іноді жінка може навіть не звернути уваги на те, що у неї опустився живіт, але в будь-якому випадку її самопочуття покращиться.

Оптимальні терміни опущення

Відповісти точно на питання, у скільки тижнів до початку розродження опуститься живіт, не можна. На це впливають різні фактори:

  • кількість пологів у жінки;
  • особливості будови тазу;
  • положення малюка;
  • вік, фізична форма і здоров’я;
  • вага та кількість дітей (чим більше маса плоду, тим швидше відбувається процес).

Якщо цей процес починається після 35 тижня вагітності, це вважається нормою. Якщо живіт опустився раніше, і жінку турбують тягнучі болі внизу живота – це говорить про можливість передчасних пологів. Потрібно викликати бригаду швидкої допомоги, в лікарні жінці можуть запропонувати лягти на збереження.

За статистикою, при першій вагітності живіт опускається в 36-37 тижнів. У повторнородящих — не раніше 38-39 тижні.

Через скільки народжувати?

Якщо опускання живота у первородящих жінок відбувається на 37 тижні перед пологами – через 15-30 днів народиться малюк. У вагітних, які вже мають дітей, пологи почнуться протягом 2-х тижнів (виділяють часовий проміжок від 2-3 до 7-10 днів).
Однак, це лише статистика, і ніхто не може визначити більш точні терміни. Жінка може почати народжувати в цей же день або на наступний після прийняття животиком нового положення.

Ближче до 38-40 тижні у жінки починаються періодичні скорочення матки, і живіт у ці моменти на кілька хвилин стає кам’яним – це «помилкові перейми». Так організм готується до важкого і тривалого фізіологічного процесу. Коли до пологів залишаються лічені години, жінка помічає такі симптоми:

  • рожеві виділення;
  • відходження слизової пробки;
  • біль в районі крижів.

При таких симптомах потрібно негайно звертатися до лікарні – лікар направить породіллю в пологовий будинок.

Що робити, коли живіт опустився?

Якщо животик опустився, настає момент, коли жінці потрібно зібрати речі, щоб у разі початку переймів швидко зорієнтуватися і бути готовою до поїздки в пологовий будинок. Про подію бажано повідомити гінеколога: якщо до передбачуваної дати пологів залишилося багато часу, лікар перевірить шийку матки, може призначити додаткове носіння бандажа, ліки для запобігання пологів раніше терміну або покласти жінку в стаціонар для збереження вагітності. Крім того, фахівець зможе вказати максимально точну дату появи на світ малюка.

У випадках, коли опущення відбувається до 35 тижня, візит до лікаря обов’язковий. Якщо майбутня мати не відчуває дискомфорт, турбуватися не про що. Жінці потрібно більше відпочивати, щоб набратися сил перед важливим моментом життя.

Увага! Інформація на порталі носить ознайомлювальний і інформаційний характер, пам’ятайте що самолікування краще замінити походом до лікаря і професійною консультацією. Не займайтеся самолікуванням і завжди звертайтеся до професійних лікарів.

Про автора

admin administrator