Як стерилізувати мясо

Авторadmin

Як стерилізувати мясо

Стерилізація банок з заготовками, пастеризація в духовці

Спочатку розберемося, що означає пастеризація. Пастеризація або стерилізація – це високотемпературна обробка продуктів. Застосовують її при консервації, щоб вбити шкідливу мікрофлору і збільшити термін зберігання продукту.

Стерилізація – це обробка консервіруемой продукції при температурі понад 100 градусів. Для цього застосовують спеціальне обладнання – автоклав. В автоклаві створюється високий тиск, що, в свою чергу, збільшує температуру закипання.

Вдома, звісно, ​​таким способом стерилізувати у нас не вийде. Тому для підвищення температури кипіння в банки з заготовками додають сіль, а в варення і компоти додають цукор. Сіль і цукор також виступають в ролі консервантів. Головне – правильно вибрати дозування.

Стерилізуємо банки і кришки

Деякі види салатів і закусок, наприклад, лечо або овочева ікра, а також гриби, соки і компоти, зажадають попередньої стерилізації. А ось мариновані овочі можна відразу слажівать в банки. Спочатку попередньо правильно простерилізовані.

Найпопулярніший і простий спосіб стерилізації банок і кришок до них – це кип`ятіння. Поставимо на плиту чисту ємність з водою. Банки попередньо потрібно нагріти, щоб вона не лопнула в окропі. Для цього кожну банку потрібно акуратно обдати окропом.

Після того як скло прогріється, ставимо в каструлю з киплячою водою. Добре якщо каструля буде широка, щоб банку лежала на боці, і періодично її повертаємо, для повної стерилізації всередині і зовні. Триває така операція близько 3 хвилин. Також стерилізуємо кришки, в тій же воді. Попередньо перевірте їх на наявність пошкоджень.

Акуратно виймаємо банки з води, уважно стежимо, щоб води всередині не залишалося. Гарячі банки повинні швидко висохнути. Ставимо їх в чисте місце і накриваємо попередньо простерилізованих кришками.

підготовка консервації

Будь-яка заготовка для консервації починається з ретельного миття та підготовки. Овочі треба вимити в прохолодній протікає воді. Перевірити, щоб не залишилося залишків землі. Потім помита заготовка складається в миску, для того щоб вода повністю скла. Також ретельно миємо зелень, і в подальшому просушуємо.

Чисті і сухі овочі щільно складаємо в банки до лінії плічок. Завжди потрібно залишати зазор, так як при нагріванні наша заготовка розширюється, і може випасти. Потім заготовки необхідно накрити кришкою, щоб уникнути попадання бруду і пилу.

Залежно від обраного рецепта, готуємо маринад. Ні в якому разі не використовуйте морську або йодовану сіль. підійде тільки звичайна кам`яна сіль. Потім маринад потрібно довести до кипіння, залити в ємність з овочами і накрити кришкою.

Далі слід стерилізація банки з нашої заготівлею.

Існує три популярних способу стерилізації банки з заготівлею в домашніх умовах.

Стерилізація в окропі

Це найпростіший і найпоширеніший спосіб. Заготівля стерилізується в ємності з окропом.

Готові банки з заготівлею ставимо в широку і глибоку каструлю. На дно необхідно помістити дерев`яну підставку або рушник, щоб скло не контактувало з гарячим дном. Зверху закрутки накриваємо кришками. Каструля заливається водою, на пару сантиметрів нижче горлечка. Температура води повинна збігатися з температурою банки, так як через різницю вона може лопнути.

Заготівля в каструлі поступово доводиться до кипіння. Слідкуйте, щоб вода не потрапила всередину. Стерилізація закрутки проходить строго за рецептом. Якщо там не вказано точний час, скористайтеся рекомендацією:

  • обсяг 0,5 літра стерилізувати 10 хв;
  • 1 літр 15 хв;
  • 2 літри 20 хв;
  • 3 літри 25-30 хв.

Якщо готувати салат, тоді часу піде більше. У такої рецептури температура киплячої води може перевищувати сто градусів.

Ставити і виймати закрутки потрібно за допомогою спеціальних щипців. Коштують вони недорого, і стерилізувати буде набагато легше і безпечніше.

Виймати банки з окропу потрібно в такій же послідовності, в якій їх ставили стерилізувати, і відразу закочувати. Якщо дістати відразу всі, тоді вони почнуть остигати і можливе порушення стерильності.

Стерилізація в мікрохвильовці

Зовсім просто стерилізувати в мікрохвильовці. Заготівлю готуємо як зазвичай, за рецептурою і складаємо в банки. Потім ставимо їх в піч. Мікрохвильовка регулюється на повну потужність. Коли рідина закипить, засікаємо три хвилини. За десять хвилин можна приготувати 7-8 банок.

Необов`язково заливати водою повну банку, достатньо 1 3 об`єму. При кип`ятінні, утворюється пар обдасть всю банку і її вміст. Найголовніше, що скло при цьому не лопне. Потім просто дістаньте закрутку і долийте окріп.

Ні в якому разі не ставте в мікрохвильову піч залізні кришки, їх потрібно стерилізувати окремо іншим способом.

Деякі побоюються, що мікрохвильовка може зіпсувати заготівлю, наприклад, хрусткі огірки перетворяться в кашу. Це неправда, час, проведений в мікрохвильовці, занадто мало і з овочами нічого не трапиться.

Зручно, що мікрохвильовка значно заощадить ваш час і не буде потрібно стояти біля гарячої плити. Адже сезон закруток це спекотна пора.

Стерилізація в духовці

Як і в інших випадках, підготовлені закрутки з нашими заготовками ставимо в духовку, вона повинна бути холодна. Встановлюємо температуру печі приблизно 150 градусів.

Коли температура досягне потрібної нам позначки, засікаємо час:

  • Для обсягу 0,5 літра 10 хв;
  • 1 літр – 15 хв;
  • 2-3 літри – 20-25 хв.

Потім по черзі дістаємо банки і відразу закочує. Кришки можна стерилізувати відразу в тій же духовці, але не накривати банку.

При цьому способі на кухні не буде стільки пара, як при стерилізації в окропі. І за один раз в духовці можна приготувати відразу все закрутки.

Посмотрите похожие рецепти
  • Стерилізація банок для консервування в домашніх умовах, способи стерилізації банок і пристосування Переглянути рецепт
  • Технологічна інструкція маринованих помідорів Переглянути рецепт
  • Лечо без стерилізації на зиму – рецепт ледачого лечо в мультиварці Переглянути рецепт
  • Лечо з болгарського перцю Переглянути рецепт
  • Стерилізація банок для консервування Переглянути рецепт
  • Консервування грибів на зиму в банках: підготовка і стерилізація. Як консервувати гриби в домашніх умовах. Переглянути рецепт
  • Скільки хвилин триває стерилізація банок в мікрохвильовці Переглянути рецепт
  • Особливості правильної стерилізації банок в духовці Переглянути рецепт
  • Заготовки на зиму: виноградний сік Переглянути рецепт
  • Правила стерилізації соку Переглянути рецепт
  • Як стерилізувати банки в мікрохвильовці Переглянути рецепт
  • Особливості стерилізації банок в домашніх умовах Переглянути рецепт
  • Методи стерилізації порожніх і заповнених банок в мікрохвильовці Переглянути рецепт
  • Як стерилізувати банки в домашніх умовах? Переглянути рецепт
  • Як і скільки часу стерилізувати банки в мікрохвильовці Переглянути рецепт
  • Трохи про вакуумній упаковці продуктів Переглянути рецепт
  • Як стерилізувати банки з заготовками в домашніх умовах, покрокова інструкція з відео Переглянути рецепт
  • Стерилізація парою в домашніх умовах: як правильно стерилізувати банки і пристосування для стерилізації Переглянути рецепт
  • Як стерилізувати банки в посудомийній машині з функцією стерилізації Переглянути рецепт
  • Як стерилізувати банки в мікрохвильовці Переглянути рецепт

Домашні м`ясні консерви – технологія і приготування тушкованого м`яса з м`яса в домашніх умовах.

Багато господинь задаються питанням як правильно заготовити м`ясо на зиму або про запас, для тривалого зберігання. Непоганим варіантом такого збереження є м`ясні консерви, приготовлені в домашніх умовах. Домашня тушонка, приготована зі свіжого м`яса дбайливими руками господині, без сумніву корисна і смачна, так як не містять консервантів.

Але, крім корисних властивостей і відмінних смакових якостей, домашні м`ясні заготовки можуть таїти в собі і небезпеку для організму людини. У цій статті я пропоную вивчити правила приготування і подальшого зберігання домашнього тушонки, а також, дізнатися, чим можуть бути небезпечні для організму м`ясні консерви, заготовлені про запас без дотримання необхідної технології.

Консервувати можна м`ясо будь-яких тварин, але обов`язкова умова, щоб воно було виключно свіжим. Навіть якщо Ви неухильно дотримуєтесь технології приготування і зберігання тушонки, через несвіже сировини можуть розвиватися бактерії гниття, шкідливі для організму людини.

Також, слід враховувати, що при домашньому консервуванні в банках з заготівлею через відсутність кисню може утворюватися сприятливе середовище для розвитку анаеробних бактерій. Найбільш небезпечною з яких, для людського організму є збудник ботулізму – ботулотоксин. При попаданні цього токсину в шлунково-кишковий тракт людини, можуть наступити досить серйозні наслідки, від важкого отруєння аж до смертельного результату.

Як вибрати і підготувати тару для м`ясних консервів

Дуже часто, для фасування м`яса при приготуванні домашньої тушонки господині використовують скляну тару вживану. Попросту це баночки з під торішніх домашніх заготовок.

Тому, щоб не допустити в майбутньому потрапляння різних бактерій в нашу домашню заготовку, необхідно спорожнілу скляну тару перед тим як відправити на зберігання до наступного сезону заготовок, гарненько вимити в гарячій воді з особливою ретельністю.

Також, нам слід вчинити і з використаними банками з-під м`ясний тушонки. Спочатку очищаємо їх від залишків їжі і промиваємо проточною гарячою водою. Потім, необхідно поставити банки так, щоб з них стікала вода. І тільки сухі банки сміливо можна прибирати для зберігання.

Перед тим як робити нові заготовки банки потрібно знову промити з миючим засобом або содою, сполоснути в проточній гарячій воді і простерилізувати над парою або іншим влаштовує Вас способом.

Найзручнішими для розфасовки тушонки є, звичайно ж, банки об`ємом півлітра. Але можна приготувати консервоване м`ясо і в літровій тарі. А ось в дволітрових скляних банках я б рекомендувала заготовлювати на зиму домашню ковбаску або консервувати м`ясні копченості, але не тушонку.

Як правильно укласти м`ясо в підготовлені банки

Після того, як тара для заготівлі тушонки підготовлена, ми можемо приступити до розфасовці м`яса. Залежно від рецептури, домашні консерви робляться або з сирого м`яса, або з напівфабрикату вже пройшов термічну обробку. Тушковане, запечене, обсмажене м`ясо обов`язково потрібно розфасовувати по банках в гарячому вигляді.

Заповнити банки м`ясом і підливою нам необхідно «по плечики», тобто на два сантиметри нижче горлечка банки. Слідкуйте за тим, що б вміст ні в якому разі не вивалювалося або не випирало з банки. Майте на увазі, що при процесі стерилізації сухожилля і хрящові з`єднання в м`ясі збільшуються в обсязі і в заповнених надміру банках може зірвати кришки. Таким чином, з банок витече назовні вміст і наша заготовка буде зіпсована.

Як герметично закупорена тару з м`ясними консервами

Що б зберегти домашню тушонку з м`яса тривалий час важливо не тільки правильно заповнити тару і простерилізувати її. Якість м`ясної тушонки залежить і від того наскільки ретельно ми зробили закачування банки. Адже якщо кришка буде прилягати до шийки банки недостатньо щільно, то при стерилізації туди може потрапити повітря або вода і консерви будуть непридатні до вживання.

Перевірити чи надійно закупорені банки дуже просто. Для цього Вам необхідно помістити їх в ємність з гарячою водою, а потім довести воду до кипіння. Якщо банку не якісно закупорена в киплячій воді можна буде побачити виходять з банки бульбашки повітря.

Найбільш придатними для закупорювання банок з домашньої тушонкою вважаються скляні кришки, оснащені допоміжними металевими зажимами. У процесі стерилізації повітря залишає банки і таким чином між кришкою і вмістом тари утворюється вакуум.

У процесі охолодження банок обсяг їх вмісту зменшується, внаслідок чого збільшується зовнішній тиск на кришку, і вона більш щільно прилягає до шийки банки.

Як правильно стерилізувати банки з тушонкою

Герметично закупорені банки з домашніми консервами нам необхідно помістити в підходить за розміром ємність. Потім ми заливаємо їх водою і стерилізуємо при температурі не менше 100 ° С.

Найбільш відповідною температурою для стерилізації м`ясних заготовок є t від 115 до 120 ° С. Саме при такій температурі, бактерії ботулінос гинуть.

Але, як же нам досягти такої температури стерилізуючи банки в звичайному посуді? Виявляється вихід є. Звичайну каструлю-скороварку при приготуванні домашніх консервів можна використовувати як автоклав. В такому пристосуванні ми без праці досягнемо необхідної для стерилізації температури і сам процес термічної обробки домашньої тушонки займе не більше півтори години (в залежності від виду м`яса і його способу переробки).

Але, і в тому випадку якщо у Вашому арсеналі скороварки немає, турбуватися не варто. Для стерилізації консервів з м`яса при температурі 100 ° С допускається використовувати будь-яку тару. Деякі господині пристосувалися стерилізувати консерви в баках для кип`ятіння білизни. Якщо партія консервів досить велика, то спробуйте стерилізувати її в емальованому або мідному котлі.

У прохолодну або злегка підігріту (20-30 ° С) воду нам необхідно помістити банки з м`ясними консервами, а потім воду довести до кипіння. Після закипання води тушонку нам потрібно стерилізувати необхідне за рецептом кількість часу.

У разі, якщо для приготування консерви Ви використовували сире м`ясо або, якщо цю заготовку плануєте зберігати більше шести місяців, домашню тушонку потрібно піддати повторній стерилізації.

Таку процедуру нам необхідно виконати через 48 годин після першої стерилізації. У цьому випадку банки з консервами перед повторною процедурою допускається зберігати при кімнатній температурі (від 20 до 30 ° С). Повторну стерилізацію ми можемо провести і через 90 днів після первинної, але за умови, якщо банки з консервами зберігаються при t не вище 10 ° С.

Повторну стерилізацію, також як і першу, нам необхідно провести при t не нижче 100 ° С. А ось тривалість цієї процедури можете скоротити на чверть від початкового часу теплової обробки м`ясних консервів.

Як правильно охолодити банки з тушонкою після стерилізації

Банки з м`ясними домашніми консервами допускається охолоджувати двома способами: або на відкритому повітрі, або за допомогою холодної води.

Якщо Ви плануєте охолоджувати банки з м`ясними заготовками за допомогою води – будьте обережні. Так як вміст банок після тривалої термічної обробки гаряче, то через різницю температур банки з тушонкою можуть лопнути. Що б цього не сталося, холодну воду в ємність з банками додавайте невеликими порціями. При такому охолодженні, намагайтеся що б струмінь води не потрапляв безпосередньо на гарячі банки.

Але моя порада – дозвольте банкам з Вашої найкращою і смачною домашньою тушонкою охолонути природним шляхом. Найкраще банки з м`ясними консервами просто залишити для охолодження на повітрі. При охолодженні таким способом вміст банок тривалий час зберігає високу температуру. Тому, стерилізувати таку домашню заготовку Ви можете на чверть години менше часу зазначеного в рецепті.

Після того як банки повністю охололи, нам обов`язково необхідно ще раз упевнитися герметично чи закупорена тара і чи немає пошкоджень на самій кришці.

Якщо при такій перевірці Ви виявили банку з нещільно закритою кришкою, то після усунення причини, таку консерву необхідно піддати повторному процесу термічної обробки (стерилізації). Або, раджу вміст банки негайно вжити в їжу (поки не сталося ураження бактеріями).

Як зберігати домашню тушонку з м`яса

Банки з м`ясними консервами пройшли перевірку на герметичність закупорювання нам необхідно для зберігання помістити в прохолодне приміщення. Оптимальна температура зберігання для наших домашніх заготовок з м`яса – від 10 до 15 ° С. При правильному температурному режимі заощадження ризик ураження консервів бактеріями ботулотоксину зводиться до нуля.

Якщо в теплу пору року температура в приміщенні, яке Ви використовуєте для зберігання домашніх заготовок підвищується, то необхідно кілька разів на тиждень перевіряти банки з тушонкою. Якщо при такій «ревізії» Ви виявили зіпсовані (роздуті, помутнілі) банки, негайно їх викидайте. В їжу таку тушонку вживати категорично заборонено!

Ознайомившись з моїми нехитрими рекомендаціями щодо домашньої заготівлі м`яса запас, сміливо підбирайте сподобався Вам рецепт і приступайте до варіння тушонки в домашніх умовах.

Як стерилізувати банки: 5 способів

Якщо Ви збираєтеся робити консервацію на зиму, слід пам’ятати про важливий етап, який допоможе надовго зберегти ваші заготовки – стерилізацію банок. Це – ніщо інше, як термічна обробка посуду, у якому ви будете зберігати консервацію. Якщо пропустити цей крок, через бактерії заготовка може заграти і зіпсуватися, а всі зусилля – змарнуватися. Перш, ніж стерилізувати банки, слід пам’ятати:

Для стерилізації потрібно обирати банки без пошкоджень – будь-яких відколів, тріщин або іржі. Кришки теж повинні бути без дефектів. Перед стерилізацією посуд варто промити содою, гірчичним порошком або господарським милом. Краще не використовувати магазинні миючі засоби.

1.Як стерилізувати банки у духовій печі

Ставимо банки на деко або решітку у холодну духову піч (можна відразу ж після миття). За бажанням туди можна також помістити кришки, що закручуються.

Кришки з гумою в духовій печі краще не стерилізувати – вони можуть розплавитися. Їх ліпше прокип’ятити 10-15 хвилин.

Закриваємо духову піч і виставляємо температуру на 100-110 ° C. Чекаємо, доки духовка нагріється, і тримаємо банки у ній приблизно 20 хвилин.

Вимикаємо духову піч, але банки відразу не дістаємо – їх краще залишити всередині, поки злегка не охолонуть. Дістаємо банки з печі за допомогою сухого рушника.

Якщо використовувати вологий рушник, банки можуть лопнути через перепад температур.

2. Як стерилізувати банки у каструлі

Беремо каструлю і наливаємо у неї воду – приблизно до половини. Чекаємо, доки вода закипить, після чого кладемо в каструлю кришки для закочування, а зверху над посудиною ставимо друшляк, сито або решітку.

Виставляємо сухі банки шийкою вниз. Для цього способу можна скористатися стерилізатором – це прилад з одним або декількома отворами, куди вставляються банки

Маленькі банки тримаємо над парою приблизно 6-8 хвилин, середні – об’ємом 1-2 л – 10-15 хвилин, а ємності на 3 л і більше – 20-25 хвилин.

Стерилізацію можна припиняти, щойно на внутрішніх стінках банок з’являться великі краплі води.

Простерилізовані банки ставимо на сухий рушник шийкою вниз. Кришки виймаємо і кладемо на рушник до банок внутрішньою стороною вниз. Перш, ніж консервувати заготовки, чекаємо, доки банки з кришками повністю висохнуть.

3. Як стерилізувати банки за допомогою чайника

Заповнюємо чайник наполовину водою і кип’ятимо. Якщо чайник досить великий, кладемо всередину нього кришки і стерилізуємо. Якщо ж ні – стерилізуємо їх в каструлі.

В отвір чайника ставимо суху банку – шийкою вниз.

Якщо банка маленька, її можна помістити на носик чайника.

Тримаємо банки над парою стільки ж, скільки і в попередньому способі стерилізації – маленькі 6-8 хвилин, середні 10-15 хвилин, а трилітрові банки і ємності ще більшого об’єму – 20-25 хвилин.

Ставимо банки сушитися на рушник.

4. Як стерилізувати банки в мультиварці або пароварці

У чашу пароварки або мультиварки наливаємо воду і кладемо туди кришки. Встановлюємо насадку для приготування їжі на пару і ставимо на неї зверху сухі банки денцем догори.

Вмикаємо пароварку (якщо стерилізуємо в мультиварці, то обираємо режим «Варка на пару»)

Якщо банки невеликого розміру, можна накрити пристрій кришкою, але це не надто важливо.

Чекаємо, доки вода закипить, і стерилізуємо все стільки ж часу, скільки і в попередніх двох способах: маленькі банки – 6-8 хвилин, середні – 10-15 хвилин, а трилітрові банки і ємності більшого об’єму – 20-25 хвилин

Виставляємо банки і кришки на чистий сухий рушник і чекаємо, доки вони висохнуть.

5. Як стерилізувати банки у мікрохвильовій печі

Наливаємо в банки трошки води (1,5-2 см) і ставимо їх в мікрохвильову піч. Вмикаємо пристрій на максимальну потужність і ставимо таймер на 3-5 хвилин.

Чекаємо, доки вода закипить, а на стінках самих банок всередині з’являться великі краплі.

Виливаємо з банок воду і ставимо посуд на сухий рушник шийкою вниз, щоб сохнув.

Кришки в мікрохвильовій печі стерилізувати не можна.

Про автора

admin administrator