Як сушити часник на порошок у домашніх умовах

Авторadmin

Як сушити часник на порошок у домашніх умовах

Як висушити часник у домашніх умовах

Сушений часник у домашніх умовах: приготування різними способами, використання та зберігання, користь та шкода для здоров’я.

Немає на землі людини, яка не знає смаку часнику. Пряний пікантний аромат присутній у багатьох стравах сучасної та традиційної кухні, сприяючи покращенню смаку та розпалюючи апетит.

Ця корисна рослина побачила світ у Середній Азії і за кілька тисячоліть своєї історії змогла завоювати весь світ. Багато століть тому обробляти його в культурній формі навчилися в Індії та Римі, Греції та Стародавньому Єгипті. Про корисність часнику для травлення добре знали в середні віки в Європі та на Русі, свідченням того приказки та примовки, пов’язані з цією рослиною.

можна зберегти осінній урожай часнику для вживання протягом року, якщо немає спеціального прохолодного місця для зберігання? Так, це цілком можливо, якщо трохи постаратися і перетворити ароматний часник на сушену приправу, що чудово зберігається в баночці зі щільною кришкою в кухонній шафці.

Як краще просушити часник в домашніх умовах: способи сушіння на зиму

Сушці часнику після його збирання з грядки городники приділяють велику увагу, так як довго зберігатися тільки просушений за всіма правилами. Всупереч всій логіці, добре просохлі і прибраний на зберігання часник все одно вважається не сухим, а свіжим. Такий овоч вживають протягом зими, використовують при консервуванні, додають в різні страви. З нього дбайливі господині готують ароматну спецію – сушений часник. Дізнаємося, як правильно сушити його на зиму, не втративши ні міліграма корисних вуглеводів, ефірних масел і фітонцидів, якими багата ця культура.

  • 1 Як просушувати часник відразу після збирання
  • 2 Можна сушити на сонці
  • 3 Як приготувати сушений часник спеції для
  • 4 Способи сушіння
  • 5 Як зберегти стрілки часнику свіжими на зиму

Як просушувати часник відразу після збирання

Насамперед часник потрібно вчасно прибрати. Передержанные на грядці головки почнуть розпадатися на окремі зубки і проростати. Такий часник довго не пролежить. Щоб не запізнитися з прибиранням, на декількох рослинах квіткові стрілки не обламують, а залишають в якості орієнтирів. Оптимальним терміном для викопування культури вважається час, коли стрілки повністю випростовується, і на деяких почне лопатися оболонка.

Часник акуратно викопують, намагаючись не пошкодити голівки, струшують з коренів землю, розкладають на грядці і сушать кілька годин на сонці. Мити цибулини вкрай небажано, так як завдання городника в цей період – максимально швидко висушити овоч. Увечері підсохлі головки зв’язують у пучки й розвішують для остаточної просушки в тіні під навісом. Місце повинно бути добре продувається, тоді цибулини просохнуть швидше і якісніше. Час висихання триває від тижня до місяця, залежно від погодних умов.

Просохлий часник пов’язують в коси або обрізають на висоті 4-8 см від кореневої шийки. Гострим секатором зрізають коріння, потім головки визначають на зберігання в прохолодне сухе приміщення з хорошою вентиляцією.

Можна сушити на сонці

Це питання залишається спірним серед овочівників. Багато з них зазначають, що після тривалої сушки під прямими сонячними променями часник як би запікається і надалі гірше зберігається. Частина дачників найкращим місцем для просушування часнику вважає тільки добре освітлене сонцем.

Останній варіант, напевно, підійде жителям північних регіонів з неяскравим сонцем і прохолодною погодою. А в південних областях цю культуру краще притіняти.

У будь-якому випадку ввечері зв’язки з часником прибирають під навіс, так як під ранок випадає роса, що ускладнює просушування.

Як приготувати сушений часник спеції для

Добре просушений часник відрізняють наступні ознаки:

  • бадилля пожовтіла і висохла, видає шелестить звук;
  • коріння стали ниткоподібними;
  • на головках утворилися тонкі сухі лусочки, схожі на цигарковий папір.
  • Вага сухого продукту знижується від початкового на 40-60 %.

У такому вигляді овоч чудово лежить декількох місяців. Перед закладанням на зберігання головки оглядають і окремо відкладають пошкоджені під час викопування, з порушеною оболонкою або ознаками псування. Такі екземпляри потрібно витратити в першу чергу – пустити на консервацію, використовувати в їжу або ще раз посушити.

Попередньо чистять зубки, вирізують зіпсовані місця і подрібнюють. У такому вигляді часник перетворюється на вишукану спецію, довго не втрачає аромат і вже готову для додавання в різні страви – борщ, плов, салати, закуски.

Способів отримати таку спецію безліч. Розглянемо найбільш популярні з них.

Способи сушіння

Часник поряд з яблуками, грушами, томатами та іншими фруктами або овочами добре піддається сушінню. Тим більше, не у всіх домашні умови дозволяють зберігати корисні властивості овоча тривалий час, тому господині вважають за краще сушити його на зиму. У сухому вигляді запаси часнику довго не втрачають аромат, не вимагають місця в холодильнику і компактно зберігаються.

Як сушити в приміщенні

Часник для сушіння очищають від оболонки, миють, дають обсохнути і нарізають гострим ножем на тонкі пластинки. Їх розкладають на сушильні піддони, які легко змайструвати з підручних матеріалів наступним чином:

  • відрізають чотири дошки шириною 10-15 см;
  • з дощок збивають короб довільного розміру і висоти;
  • один бік обтягують тонкої сітчастою тканиною, добре пропускає повітря і не вбирає запахи.

Нарізаний на пластинки часник розкладають на тканини в один шар і ставлять у затінене провітрюване місце. Для захисту від пилу і літаючих комах зверху короб прикривають другим шаром тканини, розміщуючи продукт між ними. Час від часу пластинки перевертають, забезпечуючи рівномірне випаровування вологи з поверхні.

Повністю висохлий часник крихке, легко ламається і має колір від кремового до світло-коричневого. Частина пластинок можна подрібнити блендером і додати небагато кухонної солі. Вийде часникова сіль – популярна спеція, готова до вживання. За рахунок солі, яка вбирає зайву вологу, така спеція довше залишається сухою і не псується.

Готовий продукт зсипають в банки, закривають кришками і зберігають у сухому темному місці. Періодично запаси сушеного часнику потрібно оглядати. Якщо спеція злежалися і з’явився затхлий запах, її розсипають на піддон і злегка досушують в духовці при температурі +50°С.

У електросушильних або духовках

Точно так само часник сушать в електросушильних. У них продукт висихає набагато швидше, так як сушильні електроприлади оснащуються легким підігрівом і примусовою вентиляцією. При таких умовах продукт швидко і рівномірно доводиться до потрібної кондиції.

У відсутність електросушарки часник можна сушити в духовій шафі. Листи застеляють папером для випічки і розкладають на ній нарізані зубки. Продукт необхідно сушити при температурі не вище 40-60°С. При більш високій температурі часточки темніють, фітонциди руйнуються, а ефірні масла прогоркають. В результаті готовий продукт має набагато гірші смакові властивості, а його користь знижується.

Як зберегти стрілки часнику свіжими на зиму

Любителі часнику добре знають, що у цієї рослини їстівна і корисна не тільки підземна частина, але і стебло з листям. В першу чергу вони використовують в їжу молоді стрілки, які виламують в червні. Вони містять ще більшу кількість вітаміну С і вкрай необхідні на початку літа. Частина стрілок можна заготовити на зиму будь-яким зручним способом – заморозити, посушити або пересипати сіллю.

Для заготівлі зелені підійдуть і молоде листя. Після зрізання їх слід промити і відсортувати пожовклі і грубі пір’я. Залишилися заготовляють разом зі стрілками.

Для сушіння промиту і дрібно порізану зелень розкладають в один шар на піддони і доводять до сипучого стану. Сушать кілька днів, в залежності від вологості повітря і температури. Після подрібнюють і зсипають в банки.

Для заморожування стрілки також миють у проточній воді, обсушують на серветках, нарізають і розкладають в пластикові пакети або контейнери. У морозильній камері у такому вигляді продукт зберігається необмежений час.

Для зберігання в холодильнику підійде рецепт з сіллю. Підготовлені стрілки викладають у чисті скляні банки, перемежовуючи їх шарами солі, і щільно закупорюють.

Якщо в приміщенні, де зберігається часник сушений, дуже волого, і знизити її не вдається, готову спецію краще прибрати в морозильник. Заморожування дозволить зберегти улюблену приправу набагато довше. У цьому випадку її фасують невеликими порціями, «один раз».

Сушка – це екологічний і нетрудомісткий спосіб зберегти часник надовго. При дотриманні умов зберігання він не втрачає своїх якостей протягом року і зручний для використання. Додавання невеликої кількості наприкінці готування додасть страві тонкий аромат і охоронить від простудних захворювань.

Як приготувати сушений часник у домашніх умовах і використовувати його

Сушка – це найдавніший спосіб збереження продуктів харчування. Вирощуючи на своїй ділянці овочі, завжди є впевненість, що вони володіють повним набором поживних речовин для нашого організму і не містять хімікатів. Господині часто використовують для приготування страв сушений часник, який зберігає в процесі переробки всі корисні вітаміни і мінерали, але він використовується не тільки в кулінарії, а також в косметології і для загального оздоровлення організму.

Зміст матеріалу

Корисні властивості сушеного часнику і його вплив на організм людини

Даний тип переробки дозволяє зберегти корисні речовини в продукті практично в незмінному стані. У магазинах можна зустріти кілька видів сушеного часнику – це порошок, гранули і пластівці. Який з них придбати, залежить від особистих уподобань, але ті, у кого є свій урожай, готують його самостійно.

Для оздоровчих цілей достатньо вживання одного зубчика на день, щоб дати організму вітаміни групи В, С, РР і Е. Це підвищує захисну функцію організму при запальних захворюваннях. Такий компонент, як цинк позитивно впливає на репродуктивну і сечостатеву систему людини, а також чинить антиоксидантну дію. Фітонциди у складі позбавляють організм від хвороботворних бактерій, а також підвищують апетит і покращують роботу шлунково-кишкового тракту.

Користь сушеного часнику для здоров’я людини:

  • володіє вираженим противірусний і ранозаглядаючий ефектом;
  • знижує холестерин і благотворно діє на роботу серця;
  • нормалізує артеріальний тиск і розріджує кров, що виключає утворення тромбів;
  • редукує слизові дихальних шляхів, що сприяє відходженню мокротиння при кашлі;
  • пригнічувально діє на утворення ракових клітин в організмі;
  • стимулює роботу шлунково-кишкового тракту, що підвищує засвоєння поживних речовин з їжі;
  • зменшує ймовірність розвитку хвороби Альцгеймера;
  • ефективний при боротьбі з паразитами в організмі людини.

Всі корисні речовини, які знаходяться в свіжому і сушеному часнику, здатні проникати в організм не тільки при вживанні всередину, але і через шкіру. Саме тому вівоч часто використовується в косметичних масках для обличчя і волосся, що сприяє посилення процесу регенерації клітин і збереження молодості і краси.

Багато людей бояться вживати часник через неприємний запах. Негативний ефект організму легко виправимо, якщо з’їсти кілька листків свіжої петрушки або випити склянку молока.

Протипоказання для використання часнику в їжу

Овоч може мати як позитивний вплив на організм, так і завдати шкоди. Перед тим як використовувати сухий часник в їжу, людям, які страждають хронічними захворюваннями шлунково-кишкового тракту, гіпертонією, епілепсією та астмою, необхідно проконсультуватися з лікарем, інакше лікувальний ефект може мати протилежний характер.

Не рекомендується зловживати сушеним часником при вагітності і мамам, що годують, що може спровокувати розлад шлунка як у жінки, так і у дитини.

Як сушити часник у домашніх умовах

Зберегти корисні властивості і використовувати продукт до наступного врожаю можна кількома способами, незалежно від обраного методу склад не змінитися, потрібно тільки вибрати найпростіший і доступний.

При цьому потрібно знати, що смачний і ароматний сушений часник виходить не з усіх сортів, садівники спеціально висаджують «креол» і «сріблястий», щоб домогтися хорошої заготовки впрок.

Як сушити часник на порошок

Приготувати овоч до помолу можна шляхом висушування в природних умовах або в духовці. Для цього дольки очищають і промивають проточною водою, щоб позбавити від залишків забруднень.

Етапи сушіння часнику в духовій шафі:

  • сухі і чисті зубчики нарізають на тонкі дольки;
  • розкладають на пергаментний папір, який поміщено на листок;
  • встановлюють робочу температуру в духовці 60 градусів;
  • висушують дольки протягом 30-40 хвилин;
  • дістають і витримують до повного остигання;
  • ще раз поміщають у духовку при

Про автора

admin administrator