Як вилікувати яблуню від попелиці

Авторadmin

Як вилікувати яблуню від попелиці

Навіть не подумає влаштуватися в саду: найкращий засіб для боротьби з попелицями

Комахи можуть завдати непоправної шкоди рослинам в саду і на горо ді, й попелиці не виняток. Ці дрібні комашки з’їдають все на своєму шляху.

Власники фруктових садів прекрасно знають, що шкідники ніколи не дрімають. Комахи тільки й чекають моменту, щоб напасти і все з’їсти. Одним з таких нелюбимих гостей в саду є попелиця, яка любить подорожувати в “широкому колі сім’ї та друзів”. Цих непрошених гостей позбутися дуже складно.

УНІАН розбирався, який найефективніший засіб від попелиці.

Чим боротися з попелицею на яблуні – кращий засіб

Спеціальні хімічні препарати прекрасно борються з вічно голодними комахами. Вони спеціально розробляються і перевіряються. Широкий спектр таких засобів дозволяє обрати те, що підходить найбільше. Наприклад, можна використовувати Актоверм, Сомро Complete або будь-який інший біо-інсектицид.

При цьому варто пам’ятати про правила безпеки при роботі з хімікатами, щоб уникнути негативних наслідків, а саме:

  1. Не вживати в їжу препарат, яким обприскуєте дерева.
  2. Під час обробки бажано стояти проти вітру.
  3. Обов’язково використовуйте респіратор, окуляри та рукавички під час обприскування дерев, а також не повинно бути відкритих ділянок шкіри.
  4. Після обробки рослин обов’язково добре вимийтеся, виперіть одяг та ретельно вимийте все, що контактувало із засобом.

Чим обприскати дерева від попелиці – народні засоби

Деякі садівники не хочуть використовувати хімію з тих чи інших причин. Тоді на допомогу прийдуть народні засоби. Наприклад, вважається, що деякі ефірні масла відлякують попелицю – лаванда, кедр, сосна. Також для цих цілей можна використовувати натуральну соняшникова олія з водою.

Крім того, обробити яблуню з плодами від попелиці можна цибульним відваром. Для приготування засобу необхідно залити літрову банку лушпиння двома літрами гарячої води. На протязі однієї доби залишити суміш настоюватися, після чого зцідити, додати ще вісім літрів води і приблизно 50 грам господарського мила. Цим засобом потрібно одразу ж обприскати яблуні.

Нашатирний спирт від попелиці на яблуні – результат вас здивує

Нашатирний спирт, як і ефірні масла, має сильний запах, чим відлякує шкідників. Для розчину знадобиться 50 мл засобу, розведеного у відрі води, а також потрібно додати стружку господарського мила. Такою сумішшю можна не тільки відлякати шкідників, але й підгодувати дерева, адже нашатир працює, як позакореневе підживлення.

Вас також можуть зацікавити новини:

Попелиця на яблуні: як боротися, ніж обприскувати, що робити

Попелиця на яблуні завдає чимало клопоту садівникам. З’являється вона частіше на деревах, що ростуть на грунтових грунтах, бідних на вміст фосфору, бору та магнію при перенасиченні азоту.

Способи боротьби з попелиць на яблуні

Головними разводчиками шкідника є мурахи, які харчуються їх човен і для отримання харчування охороняють поголів’я від нападу комах.

Причини появи

Частіше на яблуневої культурі зустрічається червоновола (кров’яна), галову або сіра різновиди попелиці. Розмір не більше 0,2-0,3 див. Вона відкладає яйця на корі дерев, з яких при настанні тепла вилуплюється особина,а вона залишає ще по 40-50 личинок.

Активне розмноження шкідника припадає на початок осені.

З’являється на рослинах, у яких в соку листя міститься велика частка амінокислот. Це пов’язано з нестачею калію, фосфору, бору та магнію при одночасно підвищеному вмісті азоту. Джерелом останнього виступає курячий послід, надмірна кількість якого перевантажує грунтовий грунт.

Первинні ознаки і подальший шкоду від попелиці

З появою попелиці яблуневі листя починають скручуватися, вони набувають чорний колір і висихають. На них з’являються новоутворення і липкий наліт – результат життєдіяльності шкідника. Це призводить до порушення процесу фотосинтезу, зупинення у розвитку молодих саджанців і втрати врожаю.

На що виділяється попелиць падь стікаються колонії мурах, які харчуються не тільки їх соком, а й посягають на яблучні бруньки і плоди.

Комаха здатна швидко поширюватися по повітрю, переміщаючись на нові садові площі. Багато різновиди шкідника є переносниками бактеріальних, вірусних та грибкових інфекцій. Так, при появі темного нальоту на листі можна судити про поразку сажистий грибком.

Хімічні способи боротьби

Щоб шкідник не з’їла все листя, при масовому нападі на садову культуру вдаються до отрутохімікатам.

Позбутися від попелиці допомагають високотоксичні препарати, що містять карбосульфан, тіаклоприд, тіаметоксам:

Перші три – діють на дорослих імаго і личинок. Кінмікс призначений для боротьби в період росту зеленої маси

Обробити яблуню від попелиці краще ранньою весною, до стадії розпускання бруньок. Це дає можливість скоротити ймовірність опіків листя і підвищує ефективність згубного впливу отрутохімікатів на личинки.

Є ряд препаратів менш токсичної дії, застосовувані в тому числі в період появи першої листя, але до початку стадії цвітіння.

Попелиця стійка до хімічних отрут, тому обробки рекомендовано чергувати, щоб підвищити ефективність їх дії і запобігти звикання шкідника до активних речовин.

Обробити садову культуру отрутохімікатами достатньо. Дія проявляється в першу добу після обробки і зберігається 2-3 тижні.

Для закріплення результату через 3 тижні обробку від попелиці проводять більш щадними засобами, їх використовують на протязі повного вегетаційного періоду яблуні, з інтервалом в 20 діб. Ефективний засіб – «Іскра» (1 табл. на 10 л води).

Народні методи

Обприскування настоєм позбавить від проблеми

Позбутися від попелиці на яблуні і одночасно вивести мурах допомагають народні засоби:

  • пастки у вигляді смужок (частіше з агроволокна), просочені речовиною з відразливим запахом шкідників (наприклад, з карболовым масло, настояним на аніс), такими смугами оперізують стовбури яблунь в їх нижній частині;
  • цибульні і часникові стрілки, якими натирають стовбури молодих саджанців, т. к. запах цих культур неприємний попелиці і мурах;
  • часниковий настій – 5 зубчиків на 100 мл води, настоюють 1 добу, додають 10 г мила і 2 ч. л. рослинної олії, одержаний розчин розпилюють на яблуні;
  • цибулиння – 200 г на 10 л води, витримують 5 діб і обприскують садову культуру;
  • тютюнові та полинові настої, а також відвари з гірким перцем і чистотілом, ними обприскують дерева (500 г на 10 л води витримують протягом 2 діб).

При масовому поширенні попелиці обприскування проводять висококонцентрованим тютюновим настоєм з попелом і димом: 200 г махорки, 200 г господарського мила, 100 г зольного порошку, 50 мл гасу.

Частота застосування народних засобів залежить від ступеня ураження садової культури і в середньому припадає на кожні 5 діб.

Ефективно боротися з попелиць допомагають кореневі добрива садової культури зольним порошком і підгодівлями, що містять у складі золу. Вони підвищують рівень вмісту калію та фосфору в грунтовому грунті.

Дивіться також: Груша Лада: опис сорту, посадка й догляд, фото, відгуки

Допустиме також обприскати дерева зольными розчинами – 200 г зольного порошку на 10 л води, для кращого прилипання рідини до листі і корі дерев в розчин домішують 50 г господарського мила.

Особливу увагу при обробці приділяють нижній стороні листя, де краще селитися шкідник.

Біологічні способи

Боротися з попелиць на яблуні можна і іншими способами, без токсичного впливу на дерева і плоди.

Попелиця усувається шляхом висадки рослин відлякують і залучення в сад її природних ворогів – корисних комах і птахів.

Відлякують рослини

По периметру саду і безпосередньо поблизу дерев висаджують рослини, запах яких відлякують шкідника. До них відносяться лаванда, календула, пижма, часник, томати.

Варто уникати посадки таких рослин, які залучають тлю, — настурції, космеї, маку, калини, бегонії, липи.

Розвішування годівниць

Для залучення птахів в сад розвішують годівниці та шпаківні. Поїдають тлю малинівка коноплянка, горобець, синиця.

Залучення комах

Природними ворогами шкідника серед комах є божа корівка, златоглазка, оса, муха-журчалка. Залучити їх можна якщо посадити поруч з яблонными чорнобривці, запашні трави і кропиву.

Знищення мурашників

Необхідно позбутися від мурашок на ділянці

Чорні мурахи харчуються паддю, бо виступають захисниками шкідника і оберігаю тлю від нападу на неї інших комах.

Схема обробок

Первісна обробка дерев від шкідників припадає на ранню весну: допустимо користуватися не тільки народними, але і хімічними засобами.

Подальша боротьба з попелиць здійснюється з урахуванням вегетаційних стадій розвитку яблуні.

  • у першій третині в період появи зеленої маси до цвітіння допустимі препарати, що містять анабазин сульфат або аналогічне йому речовина, вони володіють комплексним впливом і створюють захист проти більшості видів шкідників;
  • в середині місяця віддають перевагу нетоксичним народним засобам, ефективні розчини на основі перцю і мила;
  • в останній третині червня стовбури і скелетні гілки обробляють препаратами, у складі яких є тіаклоприд.
  • карликові та молоді яблуні з ранніми соками дозрівання врожаю захищають від шкідника без застосування отрутохімікатів, для чого обрізають по максимуму кінчики сеголетних гілок;
  • зелене листя зимових сортів і високорослих дерев допустимо обробити інсектицидними засобами, у яких активні речовини представлені диметоатом і хлорпирифосом, що володіють комплексним захистом проти більшості шкідників.
  • користуються переважно народними засобами т. к. це час дозрівання яблук;
  • при масовому нападі шкідника обприскують щадними засобами, наприклад, имидаклопридом;

Протягом літа проводять підгодівлю садової культури суперфосфатом: 200 г гранул кип’ятять 20 хв у 1 л води.

Превентивні заходи

Превентивні заходи допомагають запобігти появі шкідливої комахи:

  • регулярний полив, правильне внесення підгодівлі, мульчування і дощування яблуневої крони забезпечують щільну структуру листя і її пружність, яка важко піддається попелиці, в результаті вона мігрує на інші дерева;
  • обмеження застосування азотовмісних добрив нормалізує баланс органічних сполук у ґрунтовому ґрунті і рослинному соку листя дерев, такі садові культури стають для шкідника непривабливими;
  • перед консервуванням яблуневого саду на зимівлю у дерев ретельно очищають кору, під якою воліє ховатися попелиця на холодний сезон, роблять це за допомогою скребка або дротяної щітки, відокремлюючи відмерлі ділянки на штамбах і скелетних гілках, при цьому ґрунт під деревом вистилають плівкою, щоб згодом зібрати і знищити очищену кору, в якій можуть бути присутніми яйця і личинки попелиці.

Висновок

Попелиця на яблунях стає причиною скорочення врожаю. Є розповсюджувачем вірусних, бактеріальних і грибкових хвороб, а виділяються шкідником продукти життєдіяльності (долина) залучають до садової культури мурах, що поїдають бруньки і яблука.

З’являється при надлишку в грунті азоту з одночасною нестачею калію і фосфору. Вибір засобів та заходів залежить від вегетационной стадії розвитку яблуні.

Попелиця на яблуні: Чим обробити дерева від попелиці

Багато хто задається питанням: як позбутися від попелиці на яблуні? Є дуже багато способів боротьби з таким шкідником, як тля. Сьогодні я Вам розповім, що таке попелиця, і як з нею боротися. Вона буває буро-жовтого або жовто-зеленого кольору; хвостик і трубочки — чорного кольору; груди, голова, ноги і вусики — темного кольору; крила мають прозорість з коричневим відтінком. Розмір тулуба досягає до 3 міліметрів.

Попелиця зазвичай вражає не тільки листочки, а й молоді пагони яблунь. Також вона вражає листя бузку, сливи, ківі і хурми. Харчується соком, який міститься в листі, висмоктуючи все до останньої краплі. Після цього листя починає скручуватися і засихати. Яйця, які відклала попелиця, зимують в основному біля пучок. Коли приходить весна з яєць починають з’являтися личинки. Тільки уявіть, що одна самка попелиці може дати до 17 разів своє потомство. В саду, вона охоплює велику кількість території. Як це выдбуваэться? У цьому допомагають крилаті самки, вони переміщують тлю, захоплюючи більше землі. Її ворогами вважаються: златоглазки, сонечка, жуки-наїзники і мухи-журчалки.

Попелиця червоноголова

Червоноголову тлю можна розпізнати по червонуватому здутті і скручуванні листя. Яйця такої попелиці зимують під корою дерев. З’являються личинки в травні місяці і присмоктуються до листя, тим самим утворюючи червоні горбки на листках. Через 6-7 днів листя на яблуні починають скручуватися, а личинки харчуючись соком, перетворюються на самку. В кінці місяця личинки можуть вже приносити потомство. Попелиця перебирається на інші дерева, також за допомогою крилатої самки.

Методи боротьби з попелицею

Для того, щоб боротися з попелицею необхідно враховувати деякі здібності її розвитку. Не слід відкладати обробку дерев на тривалий період. Обробку слід робити, коли починають розпускатися бруньки — це вважається найефективнішим способом. Приблизно через місяць обробку необхідно повторити.

Для того щоб захистити яблуню від попелиці, можна застосувати нітрофен. Його можна застосовувати навесні, коли удобрюємо яблуню. Крім того, обробляти потрібно не тільки саме дерево і листя, але також необхідно обприскувати крону дерев і землю навколо. Нітрофен розводять 200 грам на одне відро води.

Також можна застосувати при боротьбі з попелицею, тютюновий настій. Для цього потрібно 250 грам махорки або тютюну настояти в 6 літрах води, приблизно 2-3 дні. Далі настій слід процідити і додати ще 6 літрів води. Ще в нього необхідно додати півбруска господарського мила. Цей розчин слід добре розмішати, щоб мило розчинилося. Настій готовий і можна обприскувати.

Садівники, у яких вже є досвід, радять використовувати як обробку проти попелиці — золу. Її можна застосовувати в якості добрива для вирощування картоплі і перцю. Беремо приблизно 2 склянки золи і розводимо на відро води. При цьому додаємо півбруска господарського мила, щоб розчин краще прилипав. Далі все перемішуємо і даємо один день настоятися. Листя потрібно обприскувати так, щоб розчин був на іншій стороні листя. Якщо будете дотримуватися цих порад, Ви врятуєте не тільки яблуню, але також численний урожай, який буде радувати вас цілий рік.

Попелиця на яблуні, як з нею боротися відео

На цьому наша стаття «Попелиця на яблуні — як боротися з червоноголовою тльою» підійшла до кінця, сподіваємося, вона зможе допомогти Вам у вашій Боротьбі за ​​врожай яблук, до нових зустрічей! Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику унікальні поради садоводу.

Читайте також:

Про автора

admin administrator