Як захиститись від скарлатини

Авторadmin

Як захиститись від скарлатини

Профілактика захворювання полягає у ранньому виявленні та ізоляції джерела інфекції. Хворим на скарлатину слід перебувати в ізоляції 10 днів, якщо перебіг захворювання легкий і без ускладнень. Після цього терміну їм ще 12 днів не можна відвідувати місця великого скупчення людей: школи, офіси, тощо.17 лип. 2023 р.

Джерелом зараження є людина, яка хворіє на скарлатину або є носієм стрептококів. Інкубаційний період скарлатини триває в середньому 1,5-2 тижні. Інфікована людина є джерелом поширення інфекції протягом 3 тижнів з моменту появи перших ознак захворювання.

Яка профілактика скарлатини

  1. провітрювати приміщення;
  2. гуляти на свіжому повітрі;
  3. уникати контакту з хворими;
  4. мити руки після вулиці та перед їжею.

Профілактика поширення хвороби полягає у ранньому виявленні та ізоляції джерела інфекції. Пацієнтам, хворим на скарлатину, слід перебувати в ізоляції до 24 годин після отримання першої дози антибіотика. Якщо антибіотик не призначався, ізоляція має тривати протягом 21 дня.

Людина перестає бути заразною через 24 години після початку прийому антибіотика. Якщо не приймати антибіотик то людина заразна 3 тижні.

Джерело інфекції – людина, яка хворіє на скарлатину або є носієм стрептококів. Інкубаційний період скарлатини в середньому триває близько 10 днів, інфікована людина становить небезпеку для оточення протягом 15-20 діб після появи перших ознак у випадку, якщо ця людина не отримала лікування.





Хворому скарлатиною необхідно не тільки виділити окреме приміщення, але й окремий посуд, рушник та інші побутові речі. Необхідно 2-3 рази щодня проводити вологе прибирання в кімнаті, де знаходиться пацієнт, і бажано це робити спеціальним дезінфікуючим розчином. Якщо …

Про автора

admin administrator