Як зараз називається Камбоджа

Авторadmin

Як зараз називається Камбоджа

Як зараз називається Камбоджа

Камбоджа. Таємнича країна, де в храмах з тисячолітньою історією оживають стародавні легенди, де сонце щодня сходить, висвітлюючи буйну природу, що розкинулася на березі океану джунглів, а великі міста з їх гучними ринками і азійським колоритом шокують різким контрастом. Я вперше задумалася про подорож до Камбоджі кілька років тому на запрошення своєї подруги. Я довго не могла зважитися, поки не побачила сон про цю загадкову країну. Він був таким яскравим і барвистим, що я зважилася. І закохалася в Камбоджу назавжди.

Камбоджа з її трагічною історією і по-справжньому добрими і чуйними людьми незабутня.

Віза і перетин кордону

Камбоджійську візу можна отримати двома способами:

  1. Перший спосіб — це E-Visa. Оформити її можна за допомогою сайту Її вартість складе 25$. Ваша заява буде розглянута протягом декількох днів, і ви отримаєте на електронну пошту підтвердження. Не забудьте зробити роздруківку цього листа для пред’явлення по прибуттю в аеропорт. За цією візою ви можете в’їхати в Камбоджу протягом 3 місяців, але перебування в країні обмежений 30 днями. Для продовження візи можна подати заявку в місцеве туристичне агентство. Термін виготовлення буде варіюватися від тижня до 10 днів.
  2. Також можна отримати візу по прильоту. Анкету для заповнення вам видадуть ще в літаку. Вам потрібно буде пред’явити заповнену англійською мовою міграційну карту, діючий закордонний паспорт, фото 3×4 і мати 30$ в якості візового збору.

В країну можна ввозити : іноземну валюту в сумі, що не перевищує 10 000$, алкогольні напої, але не більше 2 літрів, домашніх тварин, якщо є довідка, а також лікарські препарати за рецептом.

Не можна ввозити або вивозити : наркотики, зброю, займисті речовини, аудіо- та відеозаписи, ображають духовну культуру Камбоджі.

Як дістатися

Дістатися до Камбоджі з України можна лише літаком.

Літаком

Літаком можна дістатися до Бангкока, а далі вже – до Камбоджі. Квитки обійдуться близько 2 000$.

Туристичні регіони

Основними туристичними напрямками країни є: столиця Пномпень, храмовий комплекс Ангкор-Ват, пляжний курорт Сіануквіль, «столиця крабів» Кеп, провінція Кампот, озеро Тонлесап, а також острови Кох Ронг і Кох Ронг Самлоем. Про багатьох з них я розповім більш докладно далі.

Топ міст

Пномпень

Якщо ви не звикли до шумного чарівності азіатських великих міст, то приготуйтеся отримати гострі відчуття вже по дорозі з аеропорту.

Місцеві жителі, які ганяють без шоломів на своїх мотоциклах з божевільною швидкістю, якій могли б позаздрити навіть Hell Angels («Ангели Пекла» — один з найзнаменитіших у світі мотоклубів) — звична для Пномпеня справа. Затори на дорогах в столиці Камбоджі не поступаються київським в годину пік. Правил та знаків дорожнього руху в цьому місті як таких немає, а поліцейських ніхто не боїться.

Одного разу я спостерігала, як праворуч від мене їхала місцева жителька з яскраво-рожевими волоссям і татуюванням дракона на плечі, спокійно курившая травичку. А зліва — багатодітне сімейство, де батько вів мотоцикл, тримаючи немовля, а мати і дві доньки сиділи у нього за спиною.

Нічне життя у Пномпені також відрізняється своєрідною екзотикою. Наприклад, якщо ви вийдете ввечері погуляти центральними вулицями міста, вас можуть зупинити місцеві жителі і наполегливо пропонувати на весь голос, не бентежачись стоять неподалік поліцейських: Marijuana? Кокаїн? Heroin?.

В Пномпені є безліч цікавих клубів і барів, гідних зайняти місце в якому-небудь фільмі про хіпі в стилі sex, drugs & rock’n’roll.

Один з найстаріших і найбільш популярних барів в місті — Sharky Bar. Жива музика, Bike nights і Ladies Night по четвергах з безкоштовними напоями для дівчат з 21:00 до 23:00, відмінні коктейлі і закуски, і воістину автентична атмосфера. Справжнє естетичне задоволення можна отримати, відвідавши один з sky bars — ресторанів на даху, звідки ви можете спостерігати вигляд нічного міста, насолоджуючись кращими напоями та вишуканою місцевою кухнею.

В Пномпені ви можете зустріти людей з усіх куточків світу, а також експатів, які втекли від пафосу західної цивілізації. Ми з подругою, наприклад, зустріли музикантів з Сіетла, які одного разу грали в турне з Мерліном Менсоном.

Звичайно, не кожен оцінить «тонкий та чудовий букет життя» в азіатських великих містах. Але саме в цій дикої і неприборканої атмосфері декадансу, проникаючої в душу подібно солодкого отрути, і полягає їх чарівність.

Ангкор-Ват

Це справжнє місто-храм, унікальний індуїстський пам’ятник архітектури, присвячений богу Вішну. Саме тут знімалися сцени з знаменитого фільму «Лара Крофт: розкрадачка гробниць».

Храмовий комплекс був побудований для короля Сурьявармана II і є сьогодні одним з найбільших у світі пам’яток археології. Його таємничі вежі, прикраси, фігури міфічних і чудових індуїстських напівбогинь апсар і величезні голови Будди заворожують древнім диханням величі.

Ангкор-Ват — це душа і серце Камбоджі, національний символ і епіцентр найдавнішої цивілізації кхмерів.

Комплекс настільки великий, що оглянути його за один день просто неможливо! Краще всього зупинитися в місцевому готелі на пару днів. Рекомендую почати огляд комплексу в 6:00, коли тут найменше туристів, і ви зможете по-справжньому відчути містичний дух цього місця.

Після багатогодинних екскурсій по Ангкор-Вату обов’язково відвідайте Angkor Night Market, де можна придбати недорогі сувеніри, а також спробувати вельми екзотичні місцеві страви.

Сієм Ріп

Назва Сієм Ріп перекладається як «перемога над Сіамом», а Сіамом тоді іменувався Тайланд. Саме місто Сієм Ріп є воротами в Ангкор-Ват.

Не забудьте прогулятися по знаменитій Pub Street. Це щось на зразок місцевого Арбата, але з азіатським колоритом.

Тут можна послухати вуличні музичні групи, повечеряти, а також оцінити місцеві напої, наприклад, пиво Angkor.

Якщо ви — любитель коней, то відвідайте стайню Happy Ranch Farm, що пропонує двогодинну поїздку на конях через околиці Сієм Ріпа, де ви зможете побачити великі рисові поля і цвітуть лотоси.

Детальніше про вартість і маршрути поїздок можна почитати на сайт ранчо.

Треба зазначити, що Сієм Ріп — одне з найчистіших міст Камбоджі. Ви не побачите там сміття в центрі міста, а вздовж доріг посаджені красиві декоративні дерева.

Острова

Кох Ронг

Це найзнаменитіший острів Камбоджі, культове місце, рай для тусовщиків зі всього світу! Сюди приїжджають австралійці, американці, європейці, українці.

Вдень на острові можна поніжитися під променями жаркого сонця, скупатися в надзвичайно теплом Сіамській затоці, пограти в пляжний волейбол, позайматися йогою, замовити поїздку на катері, а ніч — це час тропічних вечірок!

Численні бари і ресторани пропонують щось цікаве кожен день, але найкращі тусовки, звичайно, у п’ятницю та вихідні дні. У повню проводяться знамениті Full Moon Parties на березі океану.

Кох Ронг Самлоем

Цей острів вибирають ті, кому хочеться спокою і гармонії подалі від гучних вечірок. Найчастіше сюди приїжджають закохані пари на медовий місяць або сім’ї з дітьми.

Кох Ронг Самлоем — живе втілення місця з реклами «Баунті — райська насолода!» Білий наче борошно пісок, затишні рідкісні бунгало, ніякого натовпу і гучної музики, воістину ідеальне місце для тих, кому потрібно втекти від реальності.

Кох Танг

Цей острів не дуже відомий, а тому ідеально підходить для тих, хто шукає максимальну усамітнення. Його близькість до В’єтнаму дала кхмерам підстава, щоб обізвати його «островом контрабандистів». Останні використовували його для незаконного ввезення та збуту, бо на острові було безліч печер, де можна було ховати незліченну кількість скарбів. Ті часи минули, але влучну назву залишилося.

Острів також знаменитий своїми красивими скелястими уступами, придатними для дайвінгу, недоторканою цивілізацією пляжами, прісноводної річкою з цілющими гарячими джерелами.

Топ пам’яток

Крім знаменитого храмового комплексу Ангкор-Ват рекомендую відвідати інші цікаві пам’ятки країни. Серед них:

  • Королівський палац. Це архітектурна перлина Пномпеня. Його класичні азіатські даху конусоподібної форми, вишукано прикрашені позолотою, залишають туристів у німому захопленні. Цей палац — колишня резиденція кхмерського короля Сихамони — доступний для публічного відвідування. Однак туристів пускають тільки в тронний зал і кілька будинків поруч з ним. Відвідувачам рекомендується носити одяг, що закриває коліна і плечі з поваги до релігійних традицій місцевих жителів.
  • Срібна пагода розташована в південній частині Королівського палацу і є буддійським королівським храмом. В монастирі, який належить храму, знаходяться золоті буддійські статуї та інші національні скарби Камбоджі.
  • Озеро Тонлесап , іменоване Великим озером, дивно красиво і багато рибою, яка є головним джерелом продовольства для місцевих жителів. Треба зауважити, що городяни живуть прямо на воді! Всі будинки, крім кам’яного буддійського храму, що тримається завдяки високим палям, і католицької церкви, є плавучими і переміщуються по озеру раз у кілька місяців.
  • Провінція Кампот – одне із самих привабливих місць для відвідування в Камбоджі. Маленькі затишні містечка, що є острівцями французької архітектури посеред Азії, розкішна тропічна природа села, прогулянки на човні по річках і озерах не залишать вас байдужими.
  • Сиануквилль — це знаменитий пляжний курорт, мекка для хіпі і бекпекерів зі всього світу, які зупиняються тут, щоб відвідати місцеві музичні тусовки і покурити травичку на березі океану. Тим, хто хоче усамітнитися подалі від цивілізації і гучних вечірок, варто поїхати на пляж «Отрес». Вас приємно здивують дешеві ціни на бунгало і гестхауси, а також приголомшливо смачна їжа.
  • Кеп — столиця крабів . Любителям морепродуктів я рекомендую відвідати Кеп. Це місто знамените на всю країну тим, що там можна скуштувати найкращі страви з крабів. Маленькі затишні сімейні ресторанчики, розташовані поруч з крабовим ринком, не відрізняються розкішною обстановкою, але свіжі місцеві морепродукти в них смачніші, ніж у найпафосніших ресторанах столиці.

Погода

Літо в Камбоджі — це час мусонних дощів, тому їхати на відпочинок в цю пору року не рекомендується. З березня по травень і з вересня по листопад температура коливається в районі +35 °С, і спостерігається підвищена тропічна вологість.

Період з листопада по березень — ідеальний час для відвідування країни, так як температура не перевищує +30 °С, вологість цілком терпима.

Гроші

Одиницею місцевої валюти є камбоджійський рієль (KHR). За 1$ ви можете отримати приблизно 4 000 місцевих «тугриків».

Проте навіть жителі країни не особливо шанують місцеву валюту, і всі ціни в готелях, ресторанах і т. д. вказані в доларах.

Переміщення по країні

Громадський транспорт

Мережа громадського транспорту в Камбоджі не особливо розвинена, і ви не побачите там ні трамваїв, ні тролейбусів, ні тим більше поїздів.

Залізниця в країні є, але вона знаходиться в занедбаному стані і вважається дуже небезпечною, бо старі рейки, а шляхи деформовані.

Найбільш популярними засобами для переміщення туристів в Камбоджі є тук-туки — азіатські міні-таксі. Назва перекладається як «дешево», але насправді ціна буде залежати виключно від вашого вміння торгуватися. Особисто я через кілька днів проживання в Пномпені на пропозицію поїздки по місту за 5 $ з награно обуреним виглядом відповідала, що можу запропонувати тільки 2 $, і їм доводилося погоджуватися! Власники тук-туків здалеку впізнають туристів і переслідують їх нав’язливими криками «тук-тук!», поки не візьмуть вас змором.

Для поїздок у сусідні міста є безліч автобусів , деякі з них досить пристойні і навіть обладнані Wi-Fi. Однак, якщо ви здійснюєте нічний рейс, скажімо, з Пномпеня в Сієм Ріп, вас може чекати неприємний сюрприз: нічні лежаки в автобусі розраховані на двох, і якщо ви подорожуєте один, невідомо, ким виявиться ваш сусід! Я, наприклад, зі сміхом спостерігала, як літня огрядна європейка влаштувала водієві скандал, бо її сусідом виявився якийсь молодий азіатський гангстерської зовнішності з безліччю татуювань і золотими зубами!

Також на автобусі можна добратися в сусідні Таїланд і В’єтнам. Наприклад, квиток з Пномпеня в Хошімін коштуватиме всього 20 $.

Нічліг

Що стосується кемпінгів і мотелів на території країни, я знімала житло тільки на островах і можу дати наступні рекомендації: якщо дозволяють кошти, вибирайте житло подалі від причалу, бо саме там зосереджена нічне життя, та проходять дискотеки до ранку. Правда, біля причалу можна зняти житло за 5 $ в день або за 1 $ в день в гуртожитку.

Особисто я змогла зняти затишну кімнатку всього за 1 $ в день, але з-за шуму дискотек довелося переїхати в більш віддалену частину острова. Найкращі бунгало на острові Кох Ронг — це Paradise Bungalows (у них також є приголомшливий ресторанчик на даху з видом на океан), Tree House Bungalow і White Beach Bungalows, а на острові Кох Ронг Самлоем — бунгало Sleeping Trees. Ціни варіюються від 20-30 $ за ніч на Кох Ронг, а на Кох Ронг Самлоеме дорожче, але завжди можна поторгуватися, особливо, якщо ви заїжджаєте на тривалий термін.

Якщо ви хочете вивчити всі тонкощі вибору житла, то можете прочитати про це в статті у нас на сайті.

Зв’язок

Інтернет і Wi-Fi в Камбоджі розвинені непогано, навіть на островах. Щоправда, під час штормів їх якість різко падає. Для зв’язку з Україною я раджу використовувати скайп — це безкоштовно.

Мова та спілкування

Місцеві жителі говорять кхмерською. Вона сформувалася під впливом індійської мови і санскриту. Також камбоджійці говорять китайською та в’єтнамською мовами.

Знання англійської залежить від регіону. В туристичних регіонах кожен водій тук-туку знає кілька фраз англійською. Те ж відноситься до працівників ресторанів, готелів і великих магазинів. Особисто я не знала жодного слова місцевою мовою і користувалася тільки англійською.

Особливості менталітету

Особливості менталітету залежать від місця вашого проживання.

У центрі міста в Пномпені серед місцевих жителів ви зустрінете відв’язних типів, виглядають так, наче вони провели все життя на острові Тортуга, що так любив капітан Джек Горобець, і яскраво розфарбованих східних красунь, спокушають іноземців.

В селах або на островах вашій увазі постануть традиційні сім’ї з великою кількістю дітей (у них такі чарівні очі і посмішки!) і сильно розвиненими духовними традиціями.

Їжа і напої

Гурманам і любителям азіатської кухні треба просто обов’язково з’їздити в Камбоджі! Свіжа, ароматна, духмяна і неймовірно дешева місцева їжа — один з предметів національної гордості.

5 страв, які варто спробувати

Ось кілька страв, які обов’язково треба спробувати (супи і салати можна попросити вегетаріанські, але я до вегетаріанцям не ставлюся і тому пропоную вашій увазі м’ясні страви):

  1. Тайський суп Том Ям — чудовий пряний азіатський суп, подається як з м’ясом, так і без.
  2. Спрінг Роллз — дуже смачні роли: смажені або свіжі, з овочами або м’ясом/морепродуктів на вибір.
  3. Лок Лак — м’ясо або птах з соусом в маринаді.
  4. Кдам — цікава страва з крабів. Рекомендую спробувати, якщо будете в Кепе.
  5. Локшина — одна з найпопулярніших страв у Камбоджі. Подається з овочами, горіхами, спеціями, лимоном і м’ясом або тофу за бажанням.

Є також різні специфічні страви, але, щоб їх спробувати, потрібна певна частка сміливості! Як вам, наприклад, сушені жаби, смажені клопи, живе серце змії або навіть зміїна настоянка на самогоні?

Безпека

У великих містах країни дуже поширене вуличне злодійство. Гуляючи вулицями ввечері, потрібно міцно притискати свою сумку, фотоапарат або відеокамеру до себе, бо її запросто можуть зірвати полюють за легкою здобиччю мотоциклісти. Тому не варто носити з собою документи (достатньо копії паспорта), великі суми грошей або інші цінні речі.

На пляжі також не варто залишати свої особисті речі без нагляду. Навіть якщо ви на п’ять хвилин вийшли в туалет і залишили свій айфон на лежаку, я гарантую вам, що ви можете назавжди з ним попрощатися.

Якщо ви повертаєтеся пізно вночі, краще витратитися на тук-тук, ніж ходити темними вулицями поодинці.

Популярні типи шахрайства

На жаль, в Камбоджі часто доводиться стикатися з:

  • Дитяче жебрацтво . Маленькі хлопчики та дівчатка входять в фешенебельні ресторани та наполегливо випрошують гроші у туристів, у той час як їхні батьки сидять і їдять піцу в своєму тук-туку. До речі, деякі водії, у яких недостатньо грошей на оренду житла, так і ночують у своєму тук-туку, натягуючи гамак.
  • Розлучення на гроші в тук-туку . Це один з популярних видів шахрайства в Камбоджі. Наприклад, турист домовляється на 2 $, і водій киває головою, а в кінці поїздки він вимагає від нього 5 $. При спробах нещасного довести, що ціна завищена, водій може почати голосно й обурено кричати на своїй рідній мові, залучаючи місцеве населення глядачі, тим самим намагаючись збентежити туриста і змусити його заплатити 5 $.
  • Обмін валюти на вулиці . Будьте обережні і ніколи не погоджуйтеся на таке: в обмін на ваші долари вам можуть підсунути, наприклад, китайські юані замість камбоджійських рієлів або щось в цьому роді!
  • зняття грошей з картибанкоматі також потрібно проявляти пильність. Шахраї можуть прикріпити на них пристрої, скануючі номер картки та пін.

5 речей, які точно не варто робити

  1. Залишати свій мобільний телефон або будь-які інші цінності без нагляду на пляжі навіть на одну хвилину!
  2. Їздити на мотоциклі під час мусонних дощів.
  3. Якщо ви самотня дівчина і живете в гестхауса на острові — приводити до себе гостей і влаштовувати гучні вечірки.
  4. Зібравшись на Full Moon Party на острові Кох Ронг, необачно забути ліхтарик — шлях на острів лежить через невелику частину джунглів.
    І головне.
  5. Забувати користуватися кожні кілька годин засобом від комарів. З’їдять живцем.

5 речей, які обов’язково потрібно зробити в цій країні

  1. Спробувати Happy Smoothie і Happy Pizza з цікавою начинкою, яка розширить вашу свідомість і введе вас в приємне медитативне стан. Це особливо приємно на одному з райських Камбоджійських островів.
  2. Побувати на Full Moon Party, що проводяться в місяць на острові Кох Ронг на березі океану.
  3. Поторгуватися на ринку і з подивом з’ясувати, що це плаття або джинси можна купити в 5 разів дешевше.
  4. Пройти разом з коханою людиною або кращим другом/подругою через джунглі на острові Кох Ронг і вийти на його безлюдну частину.
  5. Виконавши попередній пункт, залишитися на безлюдній частині острова зі своїм спільником по пригоді і пожити в наметі, ловлячи рибу, розводячи багаття і відчуваючи себе як Робінзон Крузо і П’ятниця.

10 цікавих фактів про Камбоджу

У Камбоджі, як і в багатьох інших країнах Азії, люди часто під час вітання питають: “Ви вже поїли рису?”. Ввічливою вважається відповідь “так”, навіть якщо вона не відповідає дійсності.

Американські бомбардувальники скинули на Камбоджу в цілому 2.75 млн тонн бомб. Відповідно, вона залишається однією з найбільш “замінованих” країн світу.

Храмовий комплекс Ангкор-Ват є найбільш культовою будовою в світі – його площа 1270 на 1500 метрів. Присвячений комплекс богу Вішні та розташований у центрі країни.

Камбоджійські ліси через вирубку стрімко зникають. В середині минулого століття вони займали 70% території країни, а до 2015 року офіційно ця цифра скоротилася до 23%.

Традиційною стравою є паста з квашеної риби, яка називається “прахок”. Містяни також вживають коників, павуків, змій, жаб та інші екзотичні страви.

У Камбоджі не заведено називати вулиці, як правило їх просто нумерують. Лише деякі вулиці в столиці держави Пномпені отримали назву під впливом європейців.

Слово “так” для жінок і чоловіків у Камбоджі вимовляється по-різному.

Кхмерський алфавіт увійшов до Книги рекордів Гіннеса як найбільший у світі – він складається з 72 букв.

Імена новонародженим камбоджійцям, як правило, дає буддійський монах, спеціально запрошений з цією метою.

Значна частина мешканців Камбоджі, народжена з 1975 по 1990 роки, не святкує дні народження – частково тому, що в ході громадянської війни не було кому запам’ятати точну дату.

Про автора

admin administrator