Як зберегти моркву взимку в домашніх умовах

Авторadmin

Як зберегти моркву взимку в домашніх умовах

Зміст:

Як зберегти моркву на зиму — основні правила та способи foodoboz

Як зберегти моркву на зиму — важливі правила і способи

Приготувати моркву до тривалого зберігання — досить важлива справа. Сама по собі культура вважається примхливої. Тому, при будь-яких порушень умов починає швидко гнити, проростати і втрачати якості смаку.

Редакція FoodOboz розповість як правильно зібрати і зберегти моркву на зиму.

Правила підготовки коренеплодів

Для довгого зберігання власне ростять пізньостиглі сорти моркви.

Розкопувати морква коштує тільки в суху погоду. Прекрасний час для цього — вечір, тому що протягом дня коренеплоди збирають в собі цукор, а на вечір витрачають.

Тільки не поливати морква перед збором. Це псувати її соковитість.

Після викопування необхідно як слід висушити урожай. Після — перевірити на наявність пошкоджень механічним шляхом або шкідників.

Правила зберігання моркви

Зберігати морква в темному приміщенні при температурі від -2 до +2 градусів і вологістю 90-95%.

Правильно приготувати приміщення для зберігання: потурбуватися про утеплення, гідроізоляцію та захист від підземних вод.

Не варто зберігати моркву одночасно з яблуками. Вони активно виділяють етен, що призводить до псування овочів.

Ключові варіанти зберігання моркви

Ящики з дерева або коробки. Їх необхідно прекрасно закрити кришкою і зберігати на відстані 15 сантиметрів один від одного.

цибулиння. Її необхідно скласти в мішки одночасно з морквою. Так, лушпиння забирати додаткову вологість і вбереже коренеплоди від гниття і виникнення шкідників.

хвойна тирса. Для того, щоб скористатися таким варіантом необхідно пересипати коренеплоди тирсою. Складати при цьому необхідно в коробки або ящики. Таким чином, тирса вбереже морква від захворювань і гнилі.

Пісок і крейда. Потрібно змішати вологий пісок і крейда, після цього суміш пересипати в ящик. Викласти моркву товстим кінцем вгору і присипати. Мел допоможе моркви залишатися свіжою і, як і раніше, смачною.

Як зберегти моркву на всю зиму в умовах квартири в місті

Морква — це один з найбільш популярних овочів, які ростять фактично на кожному городі. Соковитий, хрусткий коренеплід, розкішний вітамінами і мікроелементами необхідно їсти регулярно, тим більше взимку року, коли люди страждають авітамінозом. Як зберігати моркву всю зиму в квартирі, щоб овоч зберіг всі хороші властивості і не зіпсувався до весни, читайте далі.

У тирсі і закутаних ковдрою

Це один з дуже популярних варіантів, яким користуються власники дач. Тирса в собі містять великий відсоток фітонцидів, які заважають коренеплоду проростати і мінімізують можливість зараження грибком. Щоб зберегти моркву на тривалий період досить буде сухих тирси, коробок або ковдри. Ємність в якій буде зберігатися овоч потрібно завчасно продезінфікувати марганцовочним розчином або пробіл свежегашеной вапном. Для довгого зберігання досить сухих тирси і чистих ящиків або контейнерів.

Ковдра застосовують не тільки для зберігання моркви, але і для інших овочів, щоб продукти не замерзли під час холодів.

У поліетиленових мішках

Мішки з поліетилену у якій обсяг від 5 до 30 кілограм зберігають у відкритих і прохолодних приміщеннях. Вологість усередині мішків повинна бути на рівні 96-98%. При виконанні даних умов хрусткий коренеплід не зів’яне і буде триматися до весни. Морква під час зберігання виділяє вуглекислий газ, а якщо пакети закриті, то концентрація вуглекислого газу в багато разів перевищує концентрацію кисню завдяки цьому морква починає псуватися, гнити і ставати м’якше. Хрусткого і соковитого овочу в даному випадку вже не буде.

Якщо немає можливості зберігати овочі в закритих мішках, потрібно виконати отвори в полімерному етилену для провітрювання. Іноді при зберіганні всередині пакету виникає конденсат — це говорить про дуже високої вологості в квартирі. Щоб увібрати зайву вологість, потрібно розсипати вапно-гідратного.

Рекомендуємо до прочитання: Як в сибіру у відкритому грунті виростити кавуни

У ящиках з вологим піском

Для зберігання моркви краще застосовувати суглинний пісок, а не річковий. Додатково буде потрібно вода і ящики, в яких будуть зберігатися овочі.

Вологий пісок робить менше стан вологості випаровування, перешкоджає розвитку гнильних хвороб і забезпечує стабільну температуру — все це сприяє тривалому зберіганню коренеплодів.

Для зволоження відра піску знадобиться літр води. Приготований матеріал насипають на дно ящика шаром від трьох до п’яти сантиметрів. Потім укладають коренеплоди подалі один від одного, щоб вони не стикалися. Морква сиплять піском і програші подальший шар овочів.

Пісок не повинен бути занадто вологим. Щоб в цьому переконатися в необхідній кількості вологи — його стискають в руці. Якщо при натисканні тече вода або він розсипається — пісок підготовлений невірно і його варто розбавити з сухим піском.

При зберіганні в міру висихання верстви зволожують. Цей метод зберігання популярний завдяки тому, що морква не замерзає і не насичується теплим повітрям. Найменша волога в овочах дає можливість продуктам пролежати довше без освіти гнилі. Великий термін збереження — від 6 до 8 місяців.

У піску із золою або попелом

Ще один зустрічається дуже часто спосіб — зберігання в піску, перемішаному з дерев’яною золою або попелом. Засипати суміш потрібно в такий же черговості, як і в способі зберігання з вологим піском, однак, в даному випадку пісок повинен бути підсушений. Цей метод часто використовується серед власників дачі завдяки невеликій витраті матеріалів, які присутні на будь-якій дачі.

У газетному папері

Якщо моркви мало, то овочі можна зберігати в холодильнику в спеціальному відділенні для овочів. Виключно для цього кожен коренеплід необхідно згорнути в газетний папір. Так морква зможе залишатися соковитою і не стане жертвою гнильних бактерій. При бажанні овочі можна залишити в морозилці на пару місяців. По закінченні цього часу коренеплід збереже власні хороші властивості і зовнішній вигляд.

Можна обробити морквину парафіном

Чисті і сухі коренеплоди потрібно опустити в гарячий парафін, в який з самого початку був доданий бджолиний віск для еластичності. Зберігати морква в парафіні можна 4-5 місяців при температурі 0-2 ° С. Якщо залишити на зиму коренеплоди в подібному вигляді, овочі залишаться солодкими, хрусткими і не втратять хороших властивостей. А від парафіну, як і інших матеріалів, в яких зберігається морква, легко позбутися не зашкодивши здоров’ю.

Рекомендуємо до прочитання: Чи можна троянди на зиму засипати гноєм

Який би спосіб зберігання овочів в умовах міста не підібрала домогосподарка, необхідно триматися кілька правил: комфортна температура для моркви 0-2 ° С, а рекомендована вологість повітря 93-98%, перед застосуванням контейнерів для зберігання ємності потрібно знезаражувати. Хочемо Вам побажати успіхів і високих урожаїв!

зберігання моркви! Як зберігати моркву взимку — Кращий спосіб!

Як найкраще зберегти моркву на зиму в побутових умовах, а ще в погребі чи підвалі

До закладці врожаю моркви на зиму потрібно підійти дуже відповідально. Це не постійна культура, яка при порушенні варіантів заощадження швидко проростає, загниває, втрачає якості смаку. Давайте з’ясуємо, як краще зберегти моркву на зиму аж до весни, які правила необхідно дотримуватися при збиранні врожаю і підготовку до тривалого зберігання.

підготовка коренеплодів

Для зимового зберігання прекрасно підходять середньостиглі або пізні сорти моркви з великими, конусоподібними коренеплодами. Після збирання врожаю овочі перебирають, видаляють пошкоджені, прогнилі або уражені шкідниками екземпляри.

Після сушать на відкритому повітрі або в добре вентильованому, сухому приміщенні. Бадилля зрізають ножицями або ножем, залишаючи не більш як 2 см біля самої основи. Мити коренеплоди не рекомендується — грудки землі просто струшують або зчищають рукою.

Досвідчені городники знають, як зберегти моркву під час зими в підпіллі, щоб коренеплоди не втратили зовнішній вигляд і гарні властивості. Найбільш стійкими сортами, придатними для довгого зберігання, є:

ЗБЕРІГАННЯ МОРКВИ І БУРЯКА 100%

  • Шантане;
  • Нантская;
  • Столична зимова;
  • вітамінна

Ідеальні умови з метою збереження коренеплодів — температура від 0 до +4 °, вологість повітря — від 80 до 95%, хороша система вентиляції, що забезпечує постійний повітряний приплив.

Як зберегти моркву на зиму в погребі чи підвалі

Перед розміщенням врожаю приміщення потрібно приготувати — грунтовно висушити, провітрити, прибрати торішнє сміття, продезінфікувати, щоб не допустити популяризація грибка і цвілі. Дезінфекцію мідним купоросом або хлорним вапном проводять заздалегідь, за 1-1,5 до закладки овочів.

Підвальне приміщення повинно мати отвір вентиляції, що забезпечує надходження повітря. Не менш важливо прибрати всі лазівки, через які гризуни можуть потрапити в сховище.

ЗБЕРІГАННЯ МОРКВИ-НАЙ ВАЖЛИВІ МОМЕНТИ, ЯК ЗБЕРЕГТИ МОРКОВЬ.

Як зберегти моркву в підвальному приміщенні: популярні способи:

  • У піску. Це один з найдоступніших і популярний спосіб зберігання. Пісок охороняє втрату вологи, перешкоджає процесам розкладання. Коренеплоди рекомендується залажівать в ящики з вологим піском річковим, чергуючи їх шарами. Особовий шар овочів обов’язково присипають пісочком
  • хвойну тирсу. Морква поміщають в ящики, пересипаючи будь-який шар тирсою. Фітонциди, наявні в хвойних породах — потужні антисептичні засоби, які оберігають розвиток захворювань грибкового характеру, появі цвілі.
  • прошарок мохом. Овочі кладуть на зберігання, чергуючи із шарами моху. Даний спосіб забезпечить коренеплодів хороші умови, так як мох — це справжній консервант, який перешкоджає розвитку гнильних бактерій, підтримує оптимальну вологу і температуру за рахунок виділення вуглекислого газу.
  • У глині. На зберігання збирають коренеплоди, які завчасно умочують в розчин глини. Покриті кіркою овочі добре сушать, після цього кладуть в відповідну тару (ящики, контейнери, коробки з картону). Шар глини — це хороший захист від втрати вологи, проникнення бактерій і грибків.
  • У лушпинні від цибулі або часнику. Якщо після збирання врожаю залишається просто безліч лушпиння, її можна висушити, засипати в ящики і застосовувати для зберігання моркви. У подібних умовах коренеплід буде добре захищений від гнилі, так як цибуля і часник виділяють фітонциди, що володіють прекрасними дезінфікуючими якостями.
  • В пакетах з поліетилену. Для зберігання коренеплодів прекрасно підійдуть великі, чорні сміттєві мішки. Щільні пакети не пропускають промені сонця, підтримують необхідний рівень вологості усередині. Щоб не дозволити розвитку процесів гниття, горловину мішків з залишають відкритою.

Рекомендуємо до прочитання: Коли знімати укриття з яблунь навесні після зими ніж покривають і коли прибирати

Варіантів зберігання багато — можна засипати морква в сховище золою, крейдою, тирсою. Головне — дотримуватися необхідний режим температур, щоб не допустити ураження коренеплодів хворобами.

Як зберегти моркву на зиму в побутових умовах

Маленька хитрість, яка дозволяє мені зберегти МОРКОВЬ ДО ВЕСНИ в погребі ДАЧНІ ПОРАДИ

У побутових умовах морквину можна зберігати на добре утіпленія балконі, лоджії в ящиках з піском або тирсою. При цьому необхідно стежити, щоб температура навколишнього середовища в зоні зберігання не опускалася менше нуля. Для усунення гниття рекомендується додати в пісок трохи крейди або гашеного вапна.

Ще один спосіб — зберігання в емальованій каструлі. Суху моркву обертають в харчову плівку або папір, кладуть в каструлю, зверху ємність закривають кришкою і прибирають в комору або приміщення підсобки. Так можна зберігати коренеплоди протягом 1,5 — 2-х місяців.

Якщо урожай моркви несуттєвий, можна відправити його в холодильну камеру. Досвідчені домогосподарки знають, як зберегти моркву в холодильнику свіжої, без втрати смакових і хороших властивостей. Коренеплоди розфасовують по пакетах з поліетилену з дірочками для доступу повітря і прибирають в відсік для овочів. При цьому способі морквина зберігається не менше 2-х місяців.

У морозилці овочі зберігаються набагато довше — до 12 місяців. Перед закладанням їх миють, чистять, нарізають соломкою або кубиками і відсилають на заморозку в поліетиленових контейнерах або пакетах.

Ще один варіант — сушка моркви. У справу можна пустити погані, підв’ялі коренеплоди. Овочі грунтовно миють, чистять, нарізають, скибочками або кружальцями, бланшують 10 хвилин в вируючої воді. Після морквяні шматочки сушать пару днів на повітрі, або прискорюють цей процес за допомогою електросушки, шафи духового. Готовий морквяний напівфабрикат зберігають у полотняних або паперових мішках, застосовують якщо буде потрібно для приготування страв.

І для кращого розуміння подивіться 3-хвилинне відео, як зберегти моркву на зиму в квартирі, де немає підвалу або підвального приміщення:

8 способів зберігання моркви взимку в домашніх умовах

Літо закінчилося, з грядок забирається на зберігання останній урожай коренеплодів. На черзі морквина. Але виростивши прекрасний урожай, вже через 1-2 місяці морква втрачає свої товарні якості: в’яне, стає в’ялою, а то і зовсім починає загнивати. І питання, як зберігати моркву в домашніх умовах, стає досить актуальним. Сьогодні я хочу поділитися з вами деякими хитрощами зберігання цього цінного коренеплоду, які допоможуть зберегти моркву до наступного врожаю.

Прибирання та підготовка до зимового зберігання

Морква викопують в той момент, коли перші листочки у підстави коренеплоду починають жовтіти. Це сигнал до того, що через 1-2 тижні пора буде прибирати коренеплоди з грядки. Зазвичай прибирання припадає на кінець вересня – жовтень. Важливо викопати моркву до настання перших заморозків. Хоча морквини добре переносить холоду, проте виступаюча частина із землі, може пошкодитися низькими температурами і буде зберігатися набагато гірше.

Перед закладанням овоча на зберігання, необхідно його підсушити під навісом, виключаючи попадання прямих сонячних променів. Бадилля обрізають, інакше вона буде відтягувати на себе вологу з самого коренеплоду, і морквина швидко зів’яне. Обрізають бадилля врівень з плічками. Або гострим ножем зрізається верхня частина (маківка) на 3-5 мм, щоб повністю зрізати точку росту і запобігти проростання в період зберігання.

Як зберігати моркву – прості та ефективні способи

Зберегти моркву свіжій і соковитій до весни, аж до наступного врожаю, природне бажання кожного городника. Існує багато способів, ось деякі з них.

Зберігання моркви в домашніх умовах

Невелика кількість можна зберігати в квартирі на балконі (лоджії), в холодильнику.

  • Зазвичай, збираючи врожай, виявляється якась кількість дрібних, тріснутих, потворних плодів. Їх необхідно промити, обсушити, натерти на тертці або пропустити через овочерізку. Подрібнену моркву розкладають по поліетиленовим пакетам, випускають з них повітря і складають пакети в морозилку. Можна невеликими партіями (по 1-2 столовій ложці), загорнути в харчову плівку і теж покласти в морозилку.
  • Інший метод менш трудомісткий. Потрібно моркву ретельно промити у двох водах, зрізати верхівку і корінець на 5-7 мм, залишити на годину, щоб зріз підсохла і не виступав сік. Це необхідно для того, щоб мікроби не проникли всередину і потім моркву не стала загнивати. Підготовлену просушену морква складають у поліетиленовий пакет, випустити повітря, щільно його зав’язуючи. Цей пакет потім поміщають в інший, як показано в цьому відео. Таким чином повітря не буде потрапляти всередину, морква буде зберігатися довше, аж до 6 місяців.
  • Загорніть кожну морквину в шар паперу або газети, покладіть їх в овочевий відсік холодильника, так вона збережеться набагато довше.
  • Зберігання коренеплодів на балконі (лоджії) можливо в тому випадку, якщо вони утеплені, коли температура там в зимові холоди не знижується нижче нуля градусів. Можна пристосувати ящики, такі ж, як при зберіганні картоплі. В ящиках моркву пересипається сухим піском, тирсою, або кожна морквина загортається в папір. Поверх ящики прикриваються кількома шарами паперу (тканиною) і щільно закривається кришкою. Ставте ящики на балконі, щоб на них не потрапляла волога і сонячні промені.

Як правильно зберігати моркву

Звичайно, зберегти невелика кількість досить просто. Але як зберегти врожай, якщо моркви зібрано не одне відро? Способів багато, і у кожного з них є свої переваги і недоліки.

Насамперед треба знати, як правильно зберегти моркву. Оптимальна температура зберігання – 0 +5?С. Важливою умовою якісного зберігання є наявність сухого підвалу. Всім відомо, що овочі при зберіганні в підвалі, підпілля, льосі «дихають», виділяючи вуглекислий газ. Морква не виняток. Підвищений вміст вуглекислого газу у сховище призводить до підвищеної вологості, що є ворогом зберігання овочів.

Щоб знизити вологість, навіть у сухих сховищах, можна поставити відро з вапном. Вона хороша засвоює вологу на себе, роблячи приміщення більш сухим. А до того ж відбувається дезінфекція овочесховища.

А тепер розберемо способи зберігання моркви.

В поліетиленових мішках

Важливо, щоб ці мішки були щільними, зав’язувати їх не потрібно. У щільно зав’язаних мішках утворюється конденсат, морква може швидше загнити. Бажано мішки ставити на дерев’яний піддон, подалі від стін підвалу: від них теж йде холод і підвищена вологість.

Добре буде, якщо морква в мішку пересипати невеликою кількістю деревної золи.

В піску

Підготовлену моркву складають у ящики в один шар, пересипають сухим піском, сухими хвойними або тирсою, цибульним лушпинням. Потім знову укладають шар моркви і знову пересипають піском. Так роблять до тих пір, поки дозволяє висота ящика. Цей метод хороший тоді, коли підвал сухий, а температура в ньому не піднімається вище +5?С, інакше пісок (тирса) вбирають вологу на себе і сприяють загниванню моркви.

Занурення в глиняного говорунці

Цей спосіб дуже хороший для тривале зберігання. Морква відмінно зберігається до наступного врожаю. Для цього пятилитровое відерце наполовину заповнюють глиною і розводять її водою. Розмішують, щоб вийшла консистенція густої сметани.

В даному випадку бадилля моркви обрізати поки не треба, так зручніше буде вмочати коренеплід, а руки не забрудняться. Потім, тримаючи морквину за гичку, опускаємо її в говорунці і укладаємо на целофан, а краще притуляємо до бортика (дошці, цегли і т. д.). Таким чином морква підсихає рівномірно. Підсушену морквину складають у ящики з-під фруктів. Такі ящики зручні тим, що в них є отвори і морквини «дихає».

Такий метод зберігання схожий на те, як морква зберігається в землі. Глина чудово пропускає повітря, що виходить подвійна користь:

  • захищає від зовнішніх факторів,
  • випускає назовні вуглекислий газ, який виділяє сам коренеплід.

Бовтанка з крейди

Цей спосіб схожий на попередній, тільки замість глини використовується крейда. Розводиться крейда точно в таких же пропорціях: піввідра крейди розводиться водою до сметаноподібної консистенції. Морква мачає в крейдяну бовтанку, дають підсохнути. Єдиний недолік: крейда обсипається, тому підготовлену таким способом морква підсушують і дуже акуратно складають у ящики для зберігання. Гідність цього методу полягає в дезинфекції коренеплоду.

Корисні поради

  • Для зимового зберігання не підходять ранні сорти. Тому при садінні коренеплодів розділяйте сорту за термінами дозрівання. Кращі сорти для закладки на зберігання: Шантане, Московська зимова, Вітамінна, Каротель.
  • Краще зберігаються плоди середнього розміру конічної форми.
  • Періодично перевіряйте запаси моркви. Навіть одна з’явилася гнила морковина може заразити гниллю і зіпсувати інші.

Про автора

admin administrator