Як зберегти половину качана капусти

Авторadmin

Як зберегти половину качана капусти

Зберігання капусти взимку — як зберігати свіжу капусту до весни в погребі

Як зберегти свіжу капусту до весни в домашніх умовах

Зберігання капусти взимку може відбуватися по-різному, і від цього буде залежати, скільки корисних речовин в ній залишиться. Подивимося на деякі напрацювання досвідчених дачників.

Способи зберігання капусти на зиму

Капуста відноситься до овочів тривалого зберігання і тому справедливо вважається одним з основних джерел вітамінів і корисних речовин на зимовий період. Однак їх кількість багато в чому залежить від правильності закладки цього овоча. Тому способи заощадження врожаю капусти, дозволяють їй до самої весни залишатися свіжою, соковитою, смачною і корисною, стають по осені актуальним питанням, хвилюючим всіх городників.

Для того щоб забезпечити успішну зимівлю, овочі необхідно правильно підготувати до тривалого зберігання. В першу чергу слід відібрати капусту. Найкраще зберігаються цільні міцні качани пізніх сортів, вкриті свіжими зеленими листками. Далі очистіть овоч від цвілі і можливих пошкоджень, а потім гарненько просушіть протягом 12-24 годин. Потім залишиться лише обрізати качана, а цвітну капусту звільнити від листя. На цьому підготовчий етап можна вважати закінченим!

Замороження — найлегший спосіб підготуватися до довгої зими і запастися свіжими вітамінами до весни. Заморожені продукти зберігають більше вітамінів, ніж консервовані або сушені. Про замороження фруктів, овочів, грибів та зелені читайте більше в нашій статті.

Як правильно організувати зберігання капусти в погребі

Свіжу білокачанну і цвітну капусту добре закладати на зберігання в погребі, тому такий спосіб заощадження цих овочів вважається одним з найбільш популярних і результативних. При дотриманні ряду нескладних правил з таким запасом можна навіть дочекатися нового врожаю. При цьому температурний режим повинен складати від +1 до +10 градусів, а показники вологості повітря дорівнювати 91-98%. І не забувайте час від часу провітрювати приміщення, щоб уникнути пліснявіння овочей.

В відміну від білокачанної і червонокачанної родичок кольорову капусту вважають рослиною ніжнішою і вибагливою, тому вона дещо гірше піддається зберіганню. Приблизний термін її лежання становить близько 2 місяців. Існує кілька варіантів зберігання капусти в погребі, кожен з яких має свої особливості. Розглянемо, як підійти до цього завдання правильно.

Зберігання капусти в дерев’яних стелажах

Капусту можна зберігати на дерев’яних стелажах. Щоб овочі зберігалися в такому вигляді максимально довго, настил слід попередньо обробити за допомогою соди, а потім покрити лопуховим листям, що гальмують гниття овочів. Самі капустяні качани рекомендується завернути в газету або в спеціальний харчовий папір, що вбереже їх від перезволоження. Крім того, овочі слід розкладати таким чином, щоб качани були вгорі, це допоможе запобігти їх гниття і пліснявінню. Качани на полицях повинні розташовуватися вільно, щоб між ними залишалося місце.

Зберігання капусти в підвішеному вигляді

В підвішеному вигляді — цей спосіб зберегти свіжий урожай на зиму підходить практично для всіх видів капусти, а ще він гранично зручний і простий у виконанні. Вам потрібно лише натягнути в погребі під стелею мотузку, розвісити спеціальні гачки, на які за допомогою шпагату будуть підвішені качани за качана. Білокачанна пролежить протягом 4-5 місяців, а кольорову не вберегти більше ніж на 1,5.

До недоліків способу можна віднести завітрювання і відносно нетривалий термін зберігання капусти.

Як зберігати качани капусти в ящиках

Зберігання в ящиках — оптимальний варіант тримати взимку саме кольорову капусту, так як суцвіття не будуть м’ятися під власною вагою і з-за цього псуватися. Плоди слід очистити від листя, а після помірно щільно розкласти їх в тару так, щоб кореневище розташовувалося внизу. Якщо все зроблено правильно, то добре цей овоч пролежить в свіжому вигляді від 1,5 до 2,5 місяців. Зберігати в погребі таким чином білокачанну і червонокачанну капусту досвідчені люди вкрай не рекомендують, овочі починають швидко псуватися і загнивати. Краще зробити смачні закачування.

Маловідомий спосіб витримувати кольорову капусту в сирій землі, а саме він дозволяє зберігати овочі протягом всієї зими. Для цього слід викопати суцвіття, залишивши зануреними в звичний грунт коріння, а потім акуратно пересадити в ящики з попередньо насиченим добривами грунтом. Температурний режим при цьому повинен складати від +2 до +15 градусів, а показники вологості — 95-97%. Важливо періодично провітрювати в погребі, щоб кисень циркулював.

Як зберігати капусту в холодильнику

В холодильнику при дотриманні певних умов капуста може відмінно зберігатися протягом 2-3 місяців. Попередньо підготовлені коренеплоди слід загорнути у декілька шарів харчової плівки або просто в паперові пакети, що забезпечують належний рівень герметичності і достатній доступ кисню. Після цього можна сміливо відправляти капусту в відсік, призначений для овочів. Якщо ви плануєте взимку спробувати зберегти в холодильнику кольорову капусту, то її суцвіття слід попередньо очистити від листя, промити, просушити, загорнути в поліетиленовий кульок і туго зав’язати його, так як правильніше не допустити проникнення навіть малих кількостей повітря. Якщо підготовка була зроблена правильно, пролежати запас зможе протягом 1-1,5 місяців.

Заморожування дозволяє максимально зберегти корисні властивості і смак овочів, а також скоротити час приготування їжі, оскільки капусту можна використовувати в кулінарних цілях без попереднього розморожування. Безпосередньо перед заморожуванням капусту слід очистити, промити і просушити. Після цього качан необхідно розібрати на окремі листки або дрібно нашаткувати. Підготовка цвітної капусти полягає в поділі її на окремі суцвіття і п’ятихвилинного бланшеруванню в киплячій воді. Після цього вам буде потрібно просто розфасувати все в пластикові контейнери або поліетиленові пакети і відправити в морозильну камеру. Цей спосіб зберігання дозволяє зберігати капусту рік і навіть більше.

Зберігання капусти прямо в грядці або на балконі

Зберігати в піску можна виключно білокачанну капусту. Це стане оптимальним способом не втратити великий урожай коренеплодів при відсутності льоху. Для цих цілей вам потрібно буде зробити в піску яму, ширина якої повинна дорівнювати 1 м, а глибина — 40-50 см. В утворилне поглиблення помістіть коренеплоди таким чином, щоб кореневище капусти знаходилося вгорі. Перекладіть качани хвойними гілками, після чого закрийте яму за допомогою листя, торфу, соломи та снігу.

Єдиним недоліком такого способу зберігання капусти можна вважати лише необхідність дотримання певного температурного режиму — він не повинен бути нижче 5 градусів морозу. З цієї причини для північних регіонів з суворими морозними зимами представлена ​​методика не підійде.

Якщо у вас немає підвалу, велика кількість капусти можна зберегти в ящиках на утепленому балконі з плюсовим температурним режимом. Якщо стовпчик термометра там опускається і нижче, то слід подбати про додаткове утеплення овочів. Наприклад, звернути їх в харчову плівку, а ящики укутати зверху теплою ковдрою. Добре підійде для зберігання шафа або дерев’яні полички, утеплені за допомогою пінопласту або спеціальної піни.

Не почорніє та не згниє: як зберігати капусту аж до весни

Зберегти капусту свіжою до весни не так вже й складно. Головне — вибрати правильний час для збирання врожаю та дотриматися кількох правил зберігання. Створення сприятливого мікроклімату вбереже овоч від гниття, допоможе зберегти соковитість та смак. Можна зберігати капусту у холодильнику або на балконі. Але ідеальним місцем все ж таки залишається льох або підвал, в якому тримається температура -1 . +1 ℃ і вологість повітря 85-95%.

Перш ніж закладати капусту на зберігання у льох, там потрібно ретельно прибрати, провітрити та просушити приміщення. При необхідності необхідно провести дезінфекцію, знищити шкідників та гризунів.

Як зберігати капусту в льоху

Вибір способу зберігання капусти залежить від кількості врожаю та розмірів приміщення.

Найпростіше зберігати капусту в ящиках. Перед закладкою необхідно обрізати качан (3-4 см потрібно залишити). Верхній шар листя прибирати не потрібно. Після цього капусту потрібно скласти у дерев’яні ящики, у яких є вентиляційні отвори. Ящики повинні стояти на підставці чи піддоні. Завдяки цьому капуста не гнитиме.

Пісок допоможе зберегти максимум корисних речовин у капусті. Качани потрібно очистити від верхнього шару листя і відрізати качан (3-4 см потрібно залишити). Потім скласти овочі ящик і пересипати кожен шар піском, який потрібно просушити та прожарити.

Крім того, капусту можна зберігати в папері. Відібрані цілі качани слід загорнути у кілька шарів паперу та скласти у ящики чи мішки. Такий спосіб забезпечить теплоізоляцію, захистить плоди від вологи, світла та контакту з іншими овочами. Папір можна замінити на харчову плівку. Вона також убереже капусту від вологи та перемерзання.

Добре зберегти капусту можна у підвішеному вигляді. Для цього до кожного качана необхідно прив’язати мотузку і розвісити капусту на цвяхах, прибитих на дерев’яну рейку. Таке зберігання забезпечить постійне провітрювання овочів і запобігає їх гниття.

Періодично перевіряйте капусту та відбирайте качани з ознаками гниття або псування. Підгнили ділянки слід обрізати, а хорошу частину використовувати в приготуванні їжі якнайшвидше.

Раніше “Телеграф” розповів, як до весни зберегти врожай картоплі.

Про автора

admin administrator