Які фрукти є в Єгипті у червні

Авторadmin

Які фрукти є в Єгипті у червні

Зміст:

Фрукти Єгипту – екзотичні смаколики варті уваги

Чимало гостей країни дивуються, коли дізнаються, що сільське господарство, а саме вирощування овочів та фруктів становить третю статтю прибутків у країні. При тому, що обробляється всього 2,6% площі держави, єгипетські фрукти та овочі постачаються по всьому світу. Придатні для землеробства землі знаходяться у дельті Нілу, саме там вирощують картоплю, котру потім можна зустріти в українських супермаркетах. Про фрукти Єгипту можна знайти чимало інформації в мережі, та що розповідати про цитрусові, хіба ними когось здивуєш? Тому вирішили скласти свій ТОП-5 фруктових смаколиків та розповісти про них. А для початку невеличка розповідь про фрукти в Єгипті загалом.

Фрукти Єгипту: трохи про все

  • Сезон яблук короткий, тож вони часто бувають привозними.
  • Кавун радять обирати прискіпливо і не вірити говірким продавцям. Через спеку є ризик купити кавун, що почав бродити, тому сміливо роздивляйтеся, постукуйте, обирайте та крутіть носом.
  • Дині в Єгипті зустрічаються здебільшого одного сорту: кулеподібні з дрібною сіточкою. Соковиті та їстівні, якщо стиглі.
  • Сортові помаранчі з’являються з грудня по травень, весь інший час в продажу є дикі апельсини, придатні хіба що для соків.
  • Окрім цього, в Єгипті вирощують і продають банани, полуницю, різноманітний виноград, грейпфрути та мандарини, лайми та лимони, гранати, айву, ківі та фізаліс.

ТОПові фрукти Єгипту

Гуава. Коректніше називати «Гуаява», але в Єгипті цей фрукт всі звуть гуава. Грушоподібний плід, дуже ароматний та в міру солодкий. Має специфічний смак. Будьте уважні, в гуави дуже тверді дрібні кісточки, тому вирізайте їх, щоб раптом не зламати зуба. Стигла гуава м’яка, їдять її зі шкіркою. В багатьох готелях гуавою пригощають у їдальнях.

Сезонність гуави: весь рік. Єгипетська гуава родить з жовтня всю зиму, весь інший час на прилавках привозна, але не менш смачна.

Манго хоча і є символом Індії та саме ці єгипетські фрукти вивозять кілограмами туристи. В Єгипті вирощують здебільшого такі сорти манго: Альфонс, Тимор, Індійський, Мабрука, Сокарі, Хінді.

Найпоширенішим є Єгипетський манго або Тимор – має зеленувато-блакитну шкірку та яскраво-жовту м’якоть, соковитий та солодкий. Також цей сорт вирізняється яскравим ароматом ялівцю.

Їдять манго попередньо розрізаючи його «їжачком» або просто ложкою, лишаючи шкірку. Сезонність манго: з червня по лютий. Але в залежності від сортів, можливі відхилення.

Фініки. Здається, банально було включати фініки в ТОП, але, повірте, – це не так. В Єгипті вирощуються багато сортів фініків і всі вони варті уваги. Від яскраво-жовтих до чорних, від твердих, напівстиглих до м’яких, аж перестиглих – куштувати й куштувати. Їдять фініки в залежності від ступеню стиглості зі шкіркою або без неї, але завжди без кісточок!

Визрівають фініки з липня по жовтень, а у продажу вони є весь рік.

Ешта. Екзотичний та незвичний фрукт ще звуть кремовим яблуком. Ешта дійсно схожа на якийсь кремовий десерт, іноді її порівнюють із фруктовим йогуртом. Ці фрукти в Єгипті з’явились з Мексики і розповсюдились по всій Азії. Їдять у ешти м’якоть, без шкірки та кісточок.

Визріває ешта з серпня по грудень.

Інжир, фіга, винна ягода – дуже поживні фрукти Єгипту. Нині інжир продається і у нас, але якщо будете в Єгипті обов’язково скуштуйте на місці стиглі ягоди. Через крихкість ці єгипетські фрукти складно транспортувати, що й відбивається на їхній вартості. В Єгипті ці фрукти коштують суттєво менше.

Сезон інжиру влітку.

Якшо вирішите поїхати в Єгипет восени, то маєте змогу застати майже всі фрукти з топу.

Крим: фрукти у червні, липні. Перелік, назва, властивості та опис

В останні роки російські міста переживають сплеск інтересу до ринків та фермерських товарів. The Village за допомогою експертів розуміється, на які сезонні продукти потрібно звернути увагу прямо зараз і що купувати на ринках у травні.

Даниловський ринок

Фрукти

У травні розпочався сезон полуниць із Криму. З екзотичних фруктів варто брати тайський рамбутан, плоди якого нагадують маленькі волоські горіхи. Приблизно в середині місяця на ринках з’явиться азербайджанська алича, яка корисна у сушеному вигляді або у вигляді варення, повидла, киселів, компотів, соку. Сік аличі може вгамувати спрагу і тонізує. Наприкінці травня з’явиться черешня з Узбекистану та кавуни з Ірану. Незважаючи на те, що сезон кавунів починається пізніше, іранські кавуни досить солодкі.

Овочі

На Данилівському ринку є лавка Ліліт Багдасарян, до якої приїхала сезонна вірменська спаржа. Її вирощують в особистому господарстві власниці у Вірменії. З овочів також варто купувати молоду картоплю з Єгипту, буряки з бадиллями з Краснодара. У травні також можна буде знайти два види сезонних грибів – сморчки та рядки.

Фрукти

Травень – це місяць полуниці. Зараз сезон краснодарської, кримської, середземноморської полуниць, при цьому вона порівняно недорога. Триватиме сезон мушмули, але її ціна падатиме. Крім того, розпочинається сезон черешні: спочатку вона буде з Таджикистану, потім – з Узбекистану. Чим ближче до кінця травня, тим черешня буде більшою і дешевшою. У південній півкулі розпочався сезон мандаринів – вони досить свіжі та соковиті. Ще можна сміливо брати солодкі манго, у травні вони приїжджають із Таїланду та Перу.

Овочі

З овочів треба відзначити помідори: азербайджанські рожеві та узбецькі, а найближчим часом розпочнеться сезон помідорів із Краснодару. Ще варто сказати, що зелень, яку взимку отримували з Азербайджану та Ірану, тепер уже російська.

Усачівський ринок

Овочі

У травні починається сезон спаржі та білокачанної капусти. Також варто звернути увагу на редис, яку вже привозять із Росії, а не з Ізраїлю. У цієї редиски можна їсти бадилля – воно буде гострим і з присмаком редиски.

Дорогомиловський ринок

Фрукти

У перший тиждень травня на прилавках з’являються персики, абрикоси і узбецькі смородина. На другому тижні – полуниця та нектарини. Під час третього тижня покупці зможуть придбати плоскі персики, кизил, малину та молдавські ягоди. Наприкінці місяця можна буде знайти виноград сорту «дамські пальчики». Особливо довгоочікувана травнева черешня різних сортів – узбецька, біла, чорна.

Овочі

Серед овочів на травневих прилавках – редиска, часник, цибуля, редька, ріпа, буряк та молоді кабачки. З трав краще купувати свіжу м’яту та пряну руколу.

Тамань – унікальний куточок природи, в якому є все для чудового відпочинку. І, звичайно, одне з головних багатств Таманського півострова після моря та сонця – це цілорічні власні свіжі фрукти та овочі.

Курортний сезон починається в 20-х числах травняі в цей час гості Таманського півострова можуть побалувати себе ранньою полуницею, а наприкінці місяця черешнею. Ціни починаються зі 120-150 рублів за кілограм. Так само в цей період селяни пропонують свою редиску за ціною 100-120 рублів за кг (чомусь редиска тут завжди дорога), а на початок червня вже з’являються перші огірки грунтові за ціною 50-70 рублів за кг. Свіжа зелень на Таманському півострові присутня цілий рік, продають її пучками (по 20-30 рублів за пучок), правда «об’ємність» пучка сильно залежить від пори року – найбільші пучки у травні – червні та вересні. Наприкінці квітня і весь травень на ринку в Темрюк продається смачна рання капуста. До кінця травня на ринку можна купити моркву та буряк першого врожаю. Перша молода картопля з’являється вже на початку березня, а самий розпал сезону молоденької картоплі припадає якраз на квітень-травень.

В кінці Червнячерешня і полуниця вже сходять, хоча невеликий вибір ремонтантних (всесезонних) полуниць на Тамані присутній завжди з травня по жовтень. У червні, на зміну першим ягодам приходить вишня (за ціною 70-100 рублів за кг) та алича (за ціною 40-50 рублів за кг). Також можна скуштувати таку південну ягоду, як шовковиця (50-100 рублів за склянку). Встигають перші помідори (червнева ціна 50-70 рублів за кг), кабачки (за ціною від 15 до 30 рублів за кг), огірки вже коштують по 40 рублів за кг, а наприкінці місяця – горох. У цей час можна купити перші місцеві кавуни ранніх сортів.

В липнінастає пора ягід, які добре відомі кожному жителю середньої смуги Росії: в першу чергу, це малина та ожина, трохи продають смородину, аґрус за ціною 80-100 рублів за склянку. Що стосується абрикосів, то на Таманському півострові вони виростають тільки на присадибних ділянках, і не щороку дають великий урожай (так щоб надлишки можна було продати), тому абрикоси, які продають у липні на ринках Тамані, переважно привезені з Дагестану чи Вірменії. Іноді цебрами вздовж основних трас продають дикий абрикос (жердель), який росте в деяких лісосмугах Тамані, але його також мало і він дрібний і швидкопсувний. У середині-кінці липня починається пора динь, кавунів та персиків, які можна купувати як на місцевих ринках, так і на баштанах та в садах. Персикові сади є біля селища Кучугури та в селищі Ювілейний, персики там коштують від 30 рублів за кг до 80 рублів, а дині та кавуни на Таманському півострові вирощують повсюдно і стоять вони у липні 25-30 рублів дині, 20 рублів – кавуни. З’являються перші літні сорти яблук (за ціною 50 рублів за кг), а також кукурудза (яку продають качанами за ціною 10-20 рублів за свіжий качан і 30 рублів за варений качан). Якщо весна та літо спекотні, то наприкінці липня на Тамані з’являється ранній виноград за ціною 100-120 рублів за кг.

В серпніна Тамані справжні достаток фруктів та овочів: яблука (від 30 рублів за кг), груші (від 30 рублів за кг), персики (від 30 рублів за кг), нектарини (по 80 рублів за кг), виноград (до кінця місяця ціна) падає до 40 рублів за кг), зливу (40-50 рублів за кг), кавуни (від 10 рублів за кг), дині (від 20 рублів за кг), помідори (від 20 рублів за кг), баклажани та перці (від 30 рублів за кг), кукурудза. Огірки та кабачки починаючи з серпня стають все дорожчими і дорожчими (огірки доходять до 80 руб. за кг, кабачки до 50 рублів за кг), тому що спека і відсутність дощів у цей період не сприяє врожаю. Наприкінці місяця місцеві фермери починають продавати гарбуз (від 20 рублів за кг). Такі традиційні овочі як морква, буряк, капуста, цибуля, картопля на Тамані у великих (фермерських) кількостях не вирощують і в серпні та наступні місяці їх вже завозять з Кримського та інших районів Краснодарського краю.

У вересніна Тамані починається оксамитовий сезон, спека спадає, туристів стає менше, а достаток фруктів триває, правда персики і нектарини вже не зустрінеш, їхній сезон закінчується в кінці серпня, а ось кавуни можна купити по 4 рублі за кг. У цей час встигають на Тамані і такі екзотичні фрукти як адамове яблуко та жужуба, і їх також можна зустріти на місцевих ринках. Наприкінці місяця починається збір волоського горіха (ціна за кілограм у цей період падає до 80-100 рублів).

У жовтніпочинається підготовка полів до зими, тому дуже часто, баштани переорюють навіть не дозбиравши врожай. Починають прибирати яблука осінніх сортів (у цей період у яблуневих садах яблука можна купити за ціною 20 рублів за кг), закінчується збирання врожаю винограду, волоського горіха, кукурудзи, помідорів, баклажанів та перців.

З листопада по травеньТамані завжди можна купити місцеві яблука зимових сортів (за ціною від 20 рублів за кг), зелень, волоські горіхи (за ціною від 150 рублів за кг). Іноді зустрічаються помідори і огірки місцевих тепличних господарств, (але переважно ці овочі привозять із Туреччини), а як і збережений у промислових холодильниках виноград (переважно сорти Молдова за ціною 80-100 рублів за кг). Всі інші фрукти, у цей період привізні (частина з країн СНД, частина з Єгипту та Туреччини), а традиційні овочі (картопля, морква, цибуля, буряк, капуста) привозять із центральної Росії та північних районів Краснодарського краю.

А в травні лагідне сонце, тепле море (Азовське та Чорне) та перші овочі-фрукти Таманського півострова знову радуватимуть перших відпочиваючих. Приїжджайте хоча б за тим, щоб поїсти фрукти та овочі, що називається «прямо з грядки»!

Примітка.Ціни у статті вказані на сезони 2013-2014 років, сподіваємось, що у 2015 році вони не сильно подорожчають.

Вирушаючи відпочивати до моря, у раціоні завжди очікуєш побачити фрукти. Належить це бажання і до відпочинку на Кримському півострові. Звичайно, є фрукти, які пропонуються туристам незалежно від пори року, та й екзотичні привізні дуже часто можна побачити на столах у ресторанах готелів не тільки у високий сезон. Але куди смачніші ті плоди, які є в період їхнього дозрівання. Саме в такий час фрукти соковиті, наповнені теплом гарячого кримського сонечка.

Де купувати фрукти

Найоптимальнішим варіантом є ринок. Причому продавців краще вибирати не тих, у яких велика різноманітність фруктів, а якусь бабусю, яка, напевно, продає вирощені у власному саду плоди. Смакові якості будуть на висоті, адже вирощено без хімікатів та інших неорганічних добрив. Такі фрукти також можна купити в селах, подорожуючи дорогами Криму, коли ємності з ними стоять прямо біля хвірток та парканів присадибних ділянок.

Продаються, звичайно, і в супермаркетах, магазинчиках та вуличних лотках. Однак не завжди це місцеві, вирощені під південним кримським сонечком. Фрукти на півострів привозять з інших країн, у тому числі екзотичні, і вже звичні (наприклад, банани).

І в ресторанах готелів подаються до сніданку, обіду чи вечері не завжди вирощені на родючій кримській землі, тому краще запасатися фруктами самостійно. Готелі не дозволяють проносити в номери їжу, у тому числі фрукти та ягоди, але, як кажуть у народі, можна, якщо обережно. Якщо ж ви зупинилися в приватному будинку, то навряд чи щось завадить насолодитися смаком місцевих дарів природи.

Сезони фруктів

Травень

Туристичний сезон починається у липні, але вже з середини травня можна насолоджуватися першим урожаєм полуниці. Слідом починає дозрівати аґрус. Але великої кількості ягід у цей час чекати не варто, швидше за це будуть так звані склянки порції.

Червень

  • Вишня (початок сезону)
  • Черешня
  • Малина (початок сезону)
  • Абрикос
  • Суниця

На перший літній місяць припадає розпал полуничного сезону. Найсмачніше і найкорисніше ці ягоди, як то кажуть, з ранку і прямо з грядки. Полуниці вже вдосталь. Починає дозрівати черешня, потім вишня. Якщо ж заморозки не надто пошкодили дерева, то в останніх числах червня на прилавках з’являються перші абрикоси.

Липня

  • Суниця
  • Абрикос
  • Персик
  • Черешня
  • Яблука
  • Кизил (початок сезону)
  • Виноград
  • Інжир

Ось де роздолля для любителів фруктів і ягід. Липень додає до раціону виноград, яблука, кизил та інжир. До того ж ранні сорти яблук вже на початку місяця дають смачні соковиті плоди. Черешня тримається на прилавках до другої декади місяця, але перед її покупкою варто переконатися у відсутності в ягодах дрібних черв’ячків – просто розламайте одну (як правило, продавці дозволяють це робити без проблем). На прилавках з’являються персики. А інжир найкраще купувати із гілки.

Серпень

  • Кавун
  • Персики
  • Виноград
  • Груші
  • Маліна

Саме час поласувати кавунами, які саме у серпні порадують відмінними смаковими якостями. Не обійдеться на столах і без персиків, що мають у Криму короткий сезон – лише липень та серпень. Зріє малина, наповнюючись теплом сонячних променів.

Вересень

Саме час випробувати дещо екзотичний для наших широт фрукт – айву, хоча у Криму вона часто зустрічається на присадибних ділянках.

Жовтень

Малина, зробивши місячну перерву, знову повернулася на столи. І ягоди не менш соковиті та смачні, ніж улітку. Також настав час збирати врожай гранатів. І починають дозрівати плоди мушмули.

Листопад

В останній місяць осені, коли вже давно завершено високий сезон, у лісах гірських районів Криму налилася соком кисло-солодка мушмула. Можна ще поласувати малиною, але це тільки якщо хтось почастує: у продажу вже не знайти.

Більшість фруктів і ягід (агрус, кизил, вишня, кавун, виноград та ін.) дозрівають вже у вересні, і лише деякі свої оптимальні смакові набувають пізніше. Пізні сорти яблук та груш порадують не лише восени, а й узимку. Є ж такі фрукти, які навіть не в сезон не втрачають смаку і аромату. Наприклад, виноград. Його взимку, звичайно ж, доставлять із інших країн, але це зовсім не привід відмовлятися від ласощів.

У списку перших питань, які ставлять відпочиваючі місцевим жителям, є й таке: «Які сезонні фрукти можна купити на Кіпрі?». Безумовно, вирушаючи на море, хочеться бути впевненим у тому, що вдосталь насолодитися можна буде не тільки сонцем, але й чудовими місцевими фруктами, які доставляються в магазини та готелі безпосередньо з сіл і не піддаються жодній додатковій обробці.

Фрукти на Кіпрі влітку

Кавуни

Кіпрське літо починається з кавунів. Вони встигають, починаючи з кінця травня, а продовжується кавуновий сезон практично до кінця серпня. Вартість кавунів на Кіпрі починається від 2 євро за кг у перші тижні, а потім стрімко знижується до 0,15-0,20 євро за кг.

Кавун – це король кіпрського літа, і поки ви не оберете найбільший і апетитний з них і не принесете його додому, щоб насолодитися неповторним смаком, можна вважати, що літо не починалося. Навіть наприкінці травня вже можна знайти на прилавках 15 кілограмових «монстрів».

До речі, кавуни на Кіпрі різняться залежно від того, де вони виросли. Першими на ринку з’являються кавуни з і, потім з Акакі. В кавуновій трапезі є щось чарівне: згадайте, з яким задоволенням ви надрізаєте кавун, чуєте характерний тріск і потім розкладаєте по тарілочках яскраво-червоні шматочки ласощів.

Дині

Перші дині, як і кавуни, встигають у травні. Також і сезон продажу кіпрських динь триває до кінця літа. Вартість 1 кг – близько 0,5 євро.

Абрикоси

Перші місцеві абрикоси з’являються на початку червня та продаються весь червень та липень.

Найкращий сорт кіпрських абрикосів – це kaishia, світло-жовті фрукти з легким відтінком рожевого. Вони менші за інші сорти і з’являються у продажу вже на початку червня, але… всього лише на кілька тижнів. Тому й вважаються найціннішими.

Дещо довше за інших «затримуються» на прилавку абрикоси сорту «Майкл Каррік», що відрізняються великими світлими плодами, – дуже гарні, але не такі соковиті, як абрикоси каїші. Вартість абрикосів на Кіпрі – 2-3 євро за кг.

Нектарини та персики

Перші нектарини та персики з’являються у продажу на Кіпрі на початку червня. Хоча перші сорти, що встигають на Кіпрі, виглядають не такими вражаючими і випещеними, як грецькі та іспанські аналоги в російських супермаркетах, проте не варто звертати уваги на зовнішній вигляд. Саме ці, часом непоказні фрукти будуть найсмачнішими і соковитими. Ціна місцевих персиків та нектаринів на Кіпрі – 2-3 євро за кг.

Черешня

Черешня на Кіпрі починає з’являтися з середини травня, але її сезон коротко – і до кінця червня вона вже відходить. На Кіпрі вирощують переважно два сорти – пурпурно-чорний petrokeraza та рожево-білий «французький».

Черешня росте досить високо в горах (наприклад, у Платресі та Агрос є цілі плантації), при цьому коштує досить дорого: перша черешня – близько 11 євро за кг, пізніше – 5-7 євро за кг.

Інжир

Інжир на Кіпрі встигає у серпні–жовтні. Такий «розкид» сезону пояснюється тим, що спочатку встигає зелений інжир, а потім уже темний сорт синьо-чорного кольору.

На Кіпрі інжир асоціюється з закінченням літа, коли в самий пік спеки фрукт зріє і ніби просочується сонцем. Стиглий інжир має соковитий насичений смак і прямо-таки тане в роті.

Сезон їстівних плодів кактуса опунції настає у серпні. Плоди – дуже смачні, чимось нагадують суміш полуниці та ківі. Але дістатися до них самому не так просто: колючі груші впиваються в шкіру і можуть сильно її поранити. Однак хоча б один раз їх потрібно обов’язково скуштувати – смак стиглих плодів просто незабутній!

Виноград

Безперечно, не можна не згадати про знаменитий кіпрський виноград, який «вінчає» кіпрський літній фруктовий ринок.

На острові росте кілька місцевих сортів, які ви знайдете тільки на Кіпрі (ксиністері, мавро, маратефтико, офтальмо), а також всесвітньо відомі сорти (каріньян нуар, султана, каберне совіньйон, малага, матаро, каберне франк, сира, шардоне та мерло) .

Перший виноград з’являється на Кіпрі вже в середині червня і коштує 2-3 євро за кг, залежно від сорту. Ближче до осені кількість винограду на прилавках збільшується, яке ціна знижується.

Папайя та манго

Ближче до осені у Пафосі дозрівають і екзотичні фрукти – папайя та манго, їх вирощують у деяких селах. А, наприклад, у селах Dymes та Kyprounta, вирощують малину та ожину.

Полуниця

Росте цілий рік, зазвичай у закритих теплицях. Взимку ягоди в них не холодні, а влітку теплиці допомагають врятувати полуницю від спеки.

Основні полуничні плантації розташовані в околицях. Вартість 1 кг полуниць на плантаціях у сезон становить близько 2 євро, тоді як на міських пляжах та в магазинах її вартість може зростати до 5 євро.

Фрукти на Кіпрі восени

Манго

З кінця вересня у Пафосі збирають манго. Кіпрські плоди на вигляд дуже непоказні – зелені, кривуваті, з непривабливими патьоками, проте на смак місцеві манго, як правило, набагато смачніші за «сусіди» на полиці з Бразилії та Перу.

Гранати

У жовтні на Кіпрі розпочинається сезон гранатів. Перші гранати на Кіпрі блідуватого кольору, не такі яскраво-червоні, якими ми їх звикли бачити. Хоча тут є і такі, але з’являться у продажу вони останніми.

Кіпрські гранати напрочуд солодкі, з маленькими м’якими кісточками. Їх їдять, видавлюючи з них сік (свіжий гранатовий сік дуже популярний на острові), або просто додаючи зерна в салати і десерти. Вартість гранатів на Кіпрі – 1,5-4 євро за кг. Якщо хтось вважає, що сезон фруктів на Кіпрі закінчується восени, він сильно помиляється. У грудні починають встигати банани (вони ростуть лише в Пафосі) та різноманітні цитрусові. Сезон бананів продовжується до кінця зими. Вартість бананів на Кіпрі – близько 1 євро за кг.

У свою чергу, різноманітність кіпрських цитрусових просто заворожує: апельсини, лимони, лайми, міньйоли, кілька сортів мандаринів, помело та інші місцеві види. Зростають вони практично скрізь, починаючи від міських садів та закінчуючи сільськими плантаціями. Місцеві жителі навіть не знімають плоди, що ростуть біля дороги, оскільки вважають їх недостатньо чистими. Кіпрські цитрусові мають насичений смак і неповторний аромат.

Висновок

Отже, як ви вже, мабуть, зрозуміли, без свіжих фруктів на Кіпрі ви не залишитеся, хоч би як приїхали сюди. Характерно, що місцеві жителі вважають за краще не купувати імпортовані фрукти, а є ті, що ростуть на острові. Тим більше що благодатна земля Кіпру обдаровує їх фруктами та ягодами будь-якої пори року.

Розповідаємо про те, які фрукти ростуть у Криму, а також які фрукти дозрівають у травні, червні, липні, серпні та вересні та яка їх ціна на різних курортах.

Дізнатись, скільки коштують зараз авіаквитки в Крим,можна на пошукових системах Авіасейлс і Skyscanner – вони порівнюють ціни серед сотень авіакомпаній і знаходять найкращу пропозицію.

Фрукти Криму вважаються справжньою коморою здоров’я, оскільки вони є джерелом вітамінів та мікроелементів, що стимулюють роботу всього організму. З травня по вересень на території Кримського півострова можна зустріти безліч фруктів, що виростають на цій землі і славляться своїм чудовим смаком. Коли настає сезон збору якогось виду фрукта, ціни, відповідно, стають нижчими, що дає можливість усім жителям і гостям цього дивовижного краю насолодитися повною мірою всіма фруктовими дарами, не турбуючись про свій бюджет.

Отже, які ж фрукти зростають у Криму? З травня до вересня на півострові можна спробувати такі фрукти: черешню, вишню, абрикос, інжир, аличу, сливу, персики, яблука, виноград, гранат. Однак тут можна зустріти і менш популярні, але дуже корисні фрукти: шовковицю, груші, зізіфус і таке інше.

Які фрукти ростуть у Криму

Черешня та вишня у Криму

У середині травня дозріває ранній сорт черешні Майка, а до кінця підростає і Наполеон. Плоди черешні кримської мають червоні, соковиті та великі плоди. Так як м’якуш характеризується не сильною щільністю, ці сорти важко переносять транспортування. Плоди дуже корисні через великий вміст пектинів та яблучної кислоти. Також у Криму поширені такі сорти, як Дрогана жовта, Кара Керез та Франціс.

Сезон дозрівання вишні у Криму триває з червня до вересня. Плоди вишні мають великі розміри, округлу форму, червоного або темно-червоного кольору. М’якуш досить соковитий з кисло-солодким смаком. Для Криму характери такі сорти: Англійська, Анадольська та Підбельська. Англійська вишня є гібридним сортом, що поєднує черешню і вишню. Плоди великі, м’якуш блідо-рожевого кольору, соковитий. Вишня містить багато корисних речовин, наприклад, вітамін С та мелатонін.

Персики та інжир у Криму

Персики вирощують у Криму давно, найкращі сорти виростають у Бахчисарайському районі, ну а Нікітський ботанічний сад зробив безперечний внесок у поширення персика по півострові. Для передгірної зони персик вважається провідною кісточковою культурою. Дозріває із середини липня до жовтня. М’якуш плодів містить безліч мінеральних речовин, вітамінний комплекс. М’якуш кримських персиків солодкий, має жовтувато-оранжевий колір. Крім того, кримські сорти мають приємний і сильний аромат, що відрізняє їх від привізних сортів.

Нарівні з персиком інжир є одним із найпопулярніших фруктів Криму. Інжир – субтропічний листопадний фікус, досить невибаглива рослина. Виділяють два основні види: білий та фіолетовий. У Криму інжир визріває двічі, перший сезон – це з кінця червня до середини липня, другий раз – з початку серпня до середини вересня. Ціна інжиру на кримських ринках варіюється від 40 до 100 рублів за кілограм.

Інжир має не тільки приголомшливий смак, але й величезну користь: у ньому у великій кількості містяться різні мінерали та вітаміни. За вмістом калію він поступається лише горіхам, а за кількістю заліза перевершує яблука. Також інжир має здатність знижувати рівень цукру та холестерину в крові. Ось уже справжня комора здоров’я!

Абрикоси у Криму

Для Криму традиційним сортом абрикосу є лише один – Краснощокий, який має кілька місцевих різновидів. Інші сорти є виведеними. Сезон абрикосів посідає червень — липень. Ціни на цей фрукт досить високі. Винятком є ​​сорт «дичка», яка дає стабільний урожай. Плоди абрикоса цього сорту дрібні, світло-жовтого кольору з оранжевим відтінком. «Дічка» має гарні смакові якості, має солодку м’якоть. Коштує цей сорт досить дешево.

Слива та алича

Збір сливи виробляють останніх числах липня. На території Криму можна зустріти багато сортів слив. Особливо популярні Ерік та Ренклода Альтана. Плоди сливи сорту Ерік мають овальну форму, синього або пурпурного кольору, з перевагою пруїнового нальоту, м’якуш щільний. Його використовують для виготовлення чорносливу. Плоди ж сливи сорту Ренклода Альтана мають округлу форму, а колір може бути зеленим, жовтим або рожево-червоним. М’якуш соковитий, ніжний.

Алича є одним із різновидів слив, і теж має величезну кількість сортів — від кислої «дички» до солодких селекційних сортів. Дозрівання аличі залежить від сорту, але, як правило, перший збір можна проводити вже наприкінці червня – на початку липня. Плоди аличі мають гарну круглу форму, можуть бути у різній колірній гамі. Окрім звичного жовтого кольору, у Криму можна зустріти аличу червоного, рожевого та фіолетового кольорів. М’якуш фруктів містить безліч поживних речовин та органічних кислот.

Яблука у Криму

До одним із найпоширеніших фруктів Криму можна віднести яблука. Збір ранніх яблук можна проводити вже у другій половині липня. До таких сортів відносять Білий налив та Старк Ерлієст. До цього моменту вони добре дозрівають, а ціна на них стає нижчою. Також у другій половині липня у садах починає дозрівати ароматний сорт яблук Мелба. Цей сорт характеризується наявністю плескато-округлої форми. Шкірка таких яблук зеленувато-жовтого відтінку, а м’якуш білий і досить солодкий. Однак плоди не більше одного місяця. Також у цей період можна зустріти ранній сорт Макінтош. Плоди мають округлу форму, світло-зеленого кольору, покриті сизим нальотом. М’якуш білий, має зеленуватий відтінок. Рідкісним сортом кримських яблунь вважається Цукеркове, яке встигає ближче до серпня, плоди відрізняються солодким десертним смаком. Основний урожай яблук припадає приблизно на вересень — жовтень.

Кримський виноград

Він росте на півострові практично повсюдно і приносить добрий урожай. Його збирають із кінця липня до жовтня. На сьогоднішній день у Криму росте 14 їдалень та 6 консервних сортів. Найбільш відомі такі: жіночий пальчик, мускат, кишміш, Молдова. Ціна на виноград становить від 25 до 100 рублів за кілограм в залежності від сорту, а кишміш не коштує більше ніж 150 рублів. За своїми якостями кримський виноград ділиться на два види: технічний та столовий. Перший використовується при виготовленні вина та соків, а другий подається до столу.

Найчастіше путівки в Крим коштують дешевше за переліт – при цьому в ціну включені квитки, трансфер, проживання і іноді харчування. Радимо дешеві тури шукати на сервісі, який здійснює пошук за 120 туроператорами і знаходить найкращу ціну.

Скільки коштують фрукти в Криму

Слід розуміти, що вартість фруктів по всій території Криму може відрізнятися. Це залежить від району (якщо це курортне місто з великим напливом туристів, вартість буде вищою), а також від сезону.

Наведемо порівняльну характеристику цін на деякі види фруктів (за кілограм), що виростають у Криму (Сімферополь, Ялта, Керч, Алушта):

Ціни на фрукти у Сімферополі:

  • Яблука від 35 рублів;
  • Персики від 33 руб.;
  • Алича від 30 рублів;
  • Черешня від 55 рублів;
  • Виноград від 30 кермів;
  • Зливу від 20 рублів.

Ціни в Ялті:

  • Персики від 30 рублів;
  • Алича від 30 рублів;
  • Черешня від 50 рублів;
  • Виноград від 30 кермів;
  • Зливу від 23 рублів

Ціни в Керчі:

  • Яблука від 35 рублів;
  • Персики від 35 рублів;
  • Алича від 33 рублів;
  • Черешня від 55 рублів;
  • Виноград від 30 кермів;
  • Зливу від 23 рублів

Ціни в Алушті:

  • Яблука від 40 рублів;
  • Персики від 35 рублів;
  • Алича від 30 рублів;
  • Черешня від 70 рублів;
  • Виноград від 30 кермів;
  • Зливу від 24 рублів.

Отже, підіб’ємо підсумок, які фрукти в Криму можна купити в тому чи іншому місяці.

Май: які фрукти дозрівають у Криму

У травні ніяких місцевих фруктів купити неможливо – в основному вони починають дозрівати в червні. Ближче до кінця травня на прилавках починає з’являтися черешня — перший вісник фруктів Криму. Звісно ж, продаються імпортні фрукти — яблука, апельсини, банани тощо.

Червень: які фрукти дозрівають у Криму

У червні в Криму дозрівають перші абрикоси (уже в другій половині місяця), до кінця червня з’являються перші персики, нектарини, алича, також продається черешня та вишня. Можна купити шовковицю.

Липень: які фрукти дозрівають у Криму

Липень — один із найбагатших на фрукти місяців. До фруктів, що дозрівають у Криму у липні, можна віднести персики, інжир, аличу, нектарини. У липні відбувається перший урожай інжиру, тому прилавки ринків ломляться від різноманітності. Також з’являється багато персиків (смаковий сорт Ветеран). Наприкінці липня встигають яблука та зливи. Приблизно до середини липня черешня перестає плодоносити, зате є вишня.

Серпень: які фрукти дозрівають у Криму

Серпень нарівні з липнем можна вважати одним із «плодоносних» місяців. У Криму в серпні, як і раніше, продають персики та нектарини, удосталь з’являються виноград, кавуни та дині. З початку серпня до середини вересня — другий урожай інжиру, тому його багато і дешевий. Також є яблука та груші.

Вересень: які фрукти дозрівають у Криму

У вересні у Криму врожай яблук та винограду. З’являється перша хурма, що продають багато інжиру. Зрозуміло, безліч кавунів і динь на вибір.

Про автора

admin administrator