Які хлібці краще їсти при схудненні

Авторadmin

Які хлібці краще їсти при схудненні

Хлібці для схуднення: які вибрати і як є, дієта, відгуки

Коли жінка починає сидіти на дієті, то практично першим продуктом, який випадає з раціону, стає звичайний хліб. Саме тому настільки популярними в наш час продуктами, коли практично кожна людина намагається схуднути або хоча б почати харчуватися правильно і корисно, стають звичайні хлібці.

Чомусь стандартно прийнято вважати, що цей продукт дієтичний, а тому миттю допоможе вам скинути зайві кілограми.

Однак у цій статті ви дізнаєтеся про те, що не кожен такий продукт відрізняється дуже низькою калорійністю, а внаслідок цього практично не здатний допомогти вам досягти кінцевої мети. Саме тому необхідно дуже ретельно підійти до питання вибору таких хлібців і точно знати, як же правильно вибрати цей продукт, щоб не завдати зайвого шкоди.

Спосіб виготовлення

У нашій країні будь-які хлібці традиційно відносять до розряду корисної їжі з малої калорійність. Однак якщо правильно розібратися в їх складі, то можна зрозуміти, що дуже мале їх кількість дійсно здатне допомогти при схудненні. Насправді цей продукт по своїй суті дуже мало відрізнятиметься від звичайного хліба, який ви намагаєтеся замінити на вашому новому дієтичному столі.

З-за того, що такі хлібці продукт відносно новий в Росії і ще не отримав широкого розповсюдження, то його овіває безліч суперечливих міфів. Один з них можна розвіяти відразу – будь-який продукт з такою назвою має досить велику калорійність, яка варіюється близько 300 Ккал. По суті, ви з’їдаєте жирний шматок м’яса. Так чому ж хлібці по праву вважаються настільки корисним продуктом?

У всьому винен його складу. Саме він настільки багатий різними харчовими волокнами, клітковиною і вуглеводами. Таблиці корисних елементів, що містяться в них, може позаздрити будь-який овоч. На даний момент найбільш поширеними є:

  • замінні і незамінні амінокислоти;
  • ненасичені і насичені жири;
  • фосфор;
  • калій;
  • магній;
  • залізо;
  • кальцій і т. д..

Як можна зрозуміти, це далеко не повний склад даного продукту. По суті, тут він може видозмінюватися в залежності від фірми виробника. На прилавках можна зустріти величезну кількість різних видів, які виготовляються не тільки із звичайної борошна, але і з висівок, кукурудзи, гречки та інших зернових культур.

Однак якщо уважно оглянути складу, то можна побачити і деякі неприємні інгредієнти, які бажано не мати в своєму раціоні.

Хлібці просто наповнені маргарином, крохмалем, дріжджами, а також різними консервантами, які спрямовані на те, щоб посилити смак або зробити гарний колір. Як можна зрозуміти, все це здатне лише зашкодити вашому організму.

Корисні хлібці для схуднення

Таке поєднання корисного і шкідливого змушує замислитися, чи дійсно вживання хлібців здатне допомогти схуднути чи вони тільки нашкодять організму. Давно вже відомо, що вживання ніякого дієтичного продукту не здатна поодинці допомогти із зайвою вагою.

Тут треба діяти комплексно, напираючи на всі сторони свого життя. Проте вживання дієтичних продуктів також робить вагомий внесок, допомагаючи не тільки зменшити щоденну норму спожитих калорій, але й оздоровити організм у цілому.

Так в чому ж буде користь такого продукту? Тут відразу можна вказати кілька вагомих плюсів, які можуть допомогти організму в цілому:

  • нормалізація рівня цукру в крові;
  • зменшення рівня холестерину;
  • збільшення обміну речовин;
  • стабілізація тиску;
  • нормалізація роботи травної системи.

За темою: Пиріг з куркою і сиром в духовці і в мультиварці – рецепти

Як можна побачити, кожен з цих пунктів достатній для того, щоб визнати хлібці корисними в цілому.

Які ж хлібці можуть допомогти схуднути

Втім, якщо ви хочете за допомогою таких хлібців досягти фігури своєї мрії, то слід ретельно підійти до питання правильного вибору. Підійдіть в магазині до прилавка і подивіться всі різноманітність наявних продуктів. Насамперед зверніть увагу на вміст клітковини – сміливо дивіться на ті, що мають дуже велику її кількість, а потім вибирайте між ними.

Отже, які хлібці можна їсти при схудненні:

  1. Житні хлібці найбільш часто купують ті, що бажають схуднути. Їх виготовляють з суміші злаків, а також житнього і гречаного борошна. Кількість калорій в них практично в два рази менше ніж у інших видів, а клітковини набагато більше. Намагайтеся вибрати той сорт, що має у своєму складі ще й пшеничні висівки. Це дасть додатковий стимул організму до викиду шлаків і токсинів. В цілому такий продукт можна вживати бажаючим стати стрункішою;
  2. Цільнозернові хлібці також здатні допомогти при схудненні. Однак при цьому із-за вмісту в них великої кількості цільного зерна організм збагатиться величезною кількістю корисних речовин і в результаті навіть трохи омолодиться;
  3. Рисові хлібці отримали всю користь крупи, з якої вони зроблені. Батьківщиною рису є Азія, і чесно кажучи, щоб відшукати на Сході огрядного людини, доведеться постаратися. Рисові хлібці практично повністю здатні повністю замінити в раціоні хліб, при цьому, не даючи вам набрати зайвої ваги. Крім цього такий хлібець допоможе поліпшити метаболізм і зменшити апетит. Позитивний плюс для жінок – різко покращиться зовнішній вигляд волосся і шкіри;
  4. Гречані хлібці при схудненні тільки допоможуть організму. По суті, вам практично на 100% буде забезпечена профілактика виразки і ще цілого букета інших неприємних хвороб. Гречаний продукт допомагає на довгий час зберігати відчуття повної ситості, і допоможуть решті їжі перетравитися дуже швидко. Відбувається це із-за вмісту в них повільних вуглеводів;
  5. Кукурудзяні хлібці не можна строго називати такими. По суті, це поєднання трьох видів борошна – рисового, пшеничного та кукурудзяного. Проте всі разом вони містять і велику кількість вітамінів. Особливо цей продукт корисний тим, хто веде активний спосіб життя, адже в собі вони несуть величезний заряд енергії. Дуже часто цей продукт рекомендують тим, хто повинен дотримуватися лікувального харчування, тому користь вони, безсумнівно, принесуть;
  6. Пшеничні хлібці дуже примхливі. Саме тому ті, хто бажає схуднути повинні уважно поводитися з ними. Тут навіть можна не занадто оглядывать складу, а дізнатися метод їх виготовлення. Найбільш корисним буде метод екструзії. Якщо ви виберете виготовлений таким способом продукт, то він допоможе вам на шляху до стрункості;
  7. Хлібці з висівками, безсумнівно, корисні. У них дуже маленька кількість калорій. Насправді це один з найбільш корисних продуктів у дієтологів. Саме він найбільш ідеально може замінити хліб у тих, хто бажає схуднути. Якщо уважно ознайомитися з однією з найвідоміших у світі дієт – дієти Дюкана, то можна побачити їх широке вживання.

За темою: Торт печінковий смачний: калорійність, рецепт з фото покроково

Правильний вибір продукту

Ось ви стоїте біля прилавка, і марно намагаєтеся вибрати, який продукт стане найбільш кращим для вас. Як же вибрати? Настав час уважно вчитатися в склад хлібців. По суті, тут діє правило – чим менше інгредієнтів, тим більше буде корисний продукт.

Уважно подивіться, щоб в них перебували легкозасвоюваний білок, а також перелік вітамінів і мінералів. Відразу ж відкладайте продукт, який містить різні консерванти або підсилювачі смаку. Також відкидайте ті, що мають у складі цукор, жири або крохмаль.

Також уважно огляньте хлібці на кількість міститься в них клітковини, чим її більше, тим краще. Вона не тільки допоможе схуднути, але і забезпечить нормальну роботу вашому кишечнику.

Рецепт дієтичних хлібців в домашніх умовах

  • геркулес – 100 г;
  • житнє борошно – 150 г;
  • пшеничні висівки – 100 г;
  • насіння соняшнику – 100 г;
  • лляне насіння – 20 г;
  • вода – 400 мл

Часовий ліміт: 80 хвилин.

Харчова цінність: 196 Ккал.

Як зробити дієтичні хлібці в домашніх умовах:

  1. У досить великій мисці перемішайте між собою всі сухі інгредієнти. При бажанні цю суміш можна за допомогою блендера перетворити на борошно. Після цього додайте в неї води і вимісити до однорідності;
  2. Суміш по своїй консистенції повинна нагадувати тягучу пасту. Коли вона дійде до цього стану, то поставте розігріватися духовку до 200 градусів. Поки вона доходить, на деко викладіть лист пергаменту і поверх нього покладіть всю суміш. Розрівняйте її і поставте готуватися на десять хвилин;
  3. По закінченню цього часу вийміть деко з духовки і розрізати на порційні шматочки. Опустіть температуру в духовці до 100 градусів і готуйте їх ще годину. Після цього остудіть і вживайте при бажанні.

Як вживати хлібці, щоб знизити вагу

Визначившись з тим, які хлібці краще для схуднення, необхідно завжди пам’ятати, що вони досить калорійні, тому, щоб домогтися ефекту, необхідно дотримуватися наступних правил:

  1. Сміливо замінюйте хлібцями всі вживані протягом дня борошняні вироби, однак більше 4-5 штук вживати не рекомендується. Такої кількості вистачає, щоб отримати необхідну кількість клітковини і складних вуглеводів, які необхідні для нормального функціонування організму;
  2. Незважаючи ні на що, такий продукт містить надзвичайно велику кількість вуглевод, а тому їх вживання після 4 годин дня не бажано.

Як влаштувати розвантажувальний день

Якщо ви хоча б раз в тиждень влаштовуєте для свого організму розвантажувальний день, то через деякий час ви помітите вагомий результат. На даний момент вживання протягом такого дня одних хлібців і кефіру можна назвати одним з найкращих. Для його проведення вам знадобиться всього літр кефіру з найменшою з можливих жирностей і 400 г хлібців.

Розділіть всі на 5 рівних частин і вживайте протягом всього дня. Не забудьте за цей час спожити велику кількість води – не менше 2 літрів. За день такий розвантаження можна втратити до півтора кілограм.

За темою: Помідори по-корейськи (швидко і на зиму): найсмачніший рецепт

Якщо ви хочете сісти на дієту, яка передбачає вживання цього продукту, то віддайте свою увагу рисовим, вівсяним, гречаним або хлібом хлібцям. Саме вони містять найменшу кількість калорій, а, отже, найбільш ефективні в боротьбі із зайвою вагою.

Під час такої дієти разом з хлібцями також доведеться вживати кефір, оскільки разом вони працюють найбільш ефективно. Сама по собі дієта досить м’яка, тому доведеться виконувати всього лише декілька приписів:

  • виключіть зі свого раціону весь цукор і борошняні вироби;
  • харчуйтеся 5 разів на день приблизно в один час;
  • за півгодини до прийому їжі випийте склянку кефіру вприкуску з парою снеків;
  • вечеря повинна бути в два рази менше звичайного.

А чи є протипоказання?

Треба обов’язково брати до уваги те, що, навіть вживаючи начебто корисний продукт, можна завдати великої шкоди організму, особливо шлунково-кишковому тракту. Оскільки дуже часто в них містяться консерванти, необхідно дуже уважно поставитися до їх вибору.

Дуже уважно ознайомтеся зі складом і огляньте його на предмет продуктів, до яких ви можете мати індивідуальну непереносимість. Проте вживання хлібців в дуже малому віці дуже погано позначиться на тілі. Також забороною стає післяопераційний період, який від них краще всього буде повністю утриматися.

В цілому правильно підібрані або самостійно виготовлені хлібці дуже корисні для організму, а тому здатні стати прекрасною заміною хліба. Головне, дуже уважно поставитися до питання їх вибору, а не вистачати перші-ліпші під руку.

Відгуки

Галина, 37 років:

Навіть самостійне виготовлення дієтичних хлібців не займає багато часу і сил. При цьому ти абсолютно спокійно можеш бути впевнена за їх якість. До речі, навіть сидячи на дієті, я спокійно додавала в них багато різних добавок, як фрукти, помідори. Такий продукт вже багато років допомагає мені зберегти фігуру.

Катерина, 26 років:

Раніше я постійно перекушувала на роботі чаєм з булочками і тістечками, а в підсумку набрала декілька зайвих кілограмів. Саме тому вирішила всерйоз зайнятися своєю фігурою і почати правильно харчуватися. Одним з нововведень стали хлібці. Вони стали справжнім порятунком для моєї талії під час обідніх перекусів.

Якщо ви хочете дієво схуднути, то обов’язково замініть весь хліб хлібцями. У смаку ви втратите мало, зате в корисних речовинах знайдете воістину колосальні вигоди. Вони дійсно допомагають прибрати зайві кілограми.

Схожі записи:

Розділи сайту

  • COVID-19 (3)
  • Алергія (5)
  • Аналізи (149)
  • Бактеріологія (431)
    • Гонококи (5)
    • Диплококи (5)
    • Клебсієлла (24)
    • Лептоспіроз (9)
    • Стафілококи (78)
    • Стрептококи (26)
    • Трихомоніаз (41)
    • Уреаплазма (58)
    • Хламідії (69)
    • Аборт (31)
    • Вагітність (94)
    • Захворювання (1 189)
      • ЗПСШ (20)
      • Молочниця (71)
      • Цистит (37)
      • Герпес (175)
      • Гіпергідроз (168)
      • Грибок (159)
      • Зморшки (236)
      • Пітниця (17)
      • Попрілість (29)
      • Препарати (374)
      • Аналізи (28)
      • Гормони (255)
      • Цукровий діабет (183)
      • Щитовидна залоза (307)
      • Дихальні захворювання (4)
      • Захворювання очей (1)
      • Захворювання ротової полості (2)
      • Захворювання шкіри (2)
      • Паразити і інфекції (13)
      • Про вітаміни (1)
      • Про харчування (1)
      • Сердечні захворювання (1)
      • Травми і переломи (4)
      • Дитячі (27)
      • Діагностика (11)
      • Жіночі (36)
      • Лікування (84)
      • Чоловічі (13)
      • Тромбоз (190)
      • Аскариди (48)
      • Глисти (589)
      • Гострики (49)
      • Діагностика (36)
      • Лікування (81)
      • Лямблії (79)
      • Очищення (56)
      • Препарати (322)
      • Рецепти (1 443)
      • Спина (506)

      Який хліб можна їсти при дієті?

      Тости на сніданок, шматочок бородинського до борщу в обід, брускетти, сендвічі та тортильї – хліб у різному форматі щільно закріпився у нашому щоденному раціоні. Рідкісний прийом їжі обходиться без борошняних продуктів. Разом з експертом розуміємо, чи можна їсти хліб при схудненні, і якщо можна, то який

      До найбільш «небезпечних» продуктів для охочих схуднути можна віднести всі хлібобулочні вироби і випічку, які насичені простими вуглеводами і мають високу калорійність. Проте повністю відмовлятися від вживання хліба не варто, оскільки він містить велику кількість корисних мікроелементів, необхідних організму. Абсолютне усунення хліба із щоденного раціону може розбалансувати наше харчування. Дієтолог розповів «Комсомолці», в якій кількості можна вживати в їжу хліб, дотримуючись дієти, і які сорти варто вибрати, щоб не зашкодити фігурі.

      Який хліб можна їсти при схудненні

      Хліб готується з різних злакових культур, таких як пшениця, жито, ячмінь, просо, овес, кукурудза, гречка та рис. Кожен вид хліба має різноманітний набір корисних речовин. Наприклад, цільнозерновий хліб має більшу концентрацію корисних мікроелементів, ніж чисто пшеничний, з борошна найвищого гатунку. Дієтологи рекомендують вживати такі види хліба:

      • бездрожжевий хліб, виготовлений з борошна різних сортів;
      • білковий хліб з домішкою яєць, сиру, насіння та горіхів, який має велику кількість полінасичених жирних кислот;
      • цільнозерновий хліб із низьким глікемічним індексом;
      • хліб з борошна грубого помелу з високим вмістом клітковини.

      Сьогодні на полицях супермаркетів представлений великий асортимент різних видів хліба: з висівками, насінням, зародками пшениці, злаками, горіхами та сухофруктами. Будь-яка людина зможе задовольнити свої потреби залежно від смакових уподобань. Під час дотримання дієти важливо дотримуватися дефіциту калорій, тому при виборі хліба варто звернути увагу на його склад, калорійність і набір білків, жирів і вуглеводів.

      Разом із нутриціологом Матискіною Катериною визначаємо, який вид хліба краще придбати у магазині під час дотримання дієти. Однак не варто забувати, що поради мають рекомендаційний характер. Через різні особливості людей при дотриманні дієти все ж таки варто проконсультуватися з лікарем, щоб не нашкодити своєму організму.

      Житній хліб

      Житній хліб випікається на основі закваски з житнього борошна грубого помелу. Його на сьогоднішній день можна назвати дієтичним хлібом за рахунок низької калорійності – 165 ккал на 100 грам. При цьому він має у своєму складі утричі більше клітковини, ніж простий пшеничний хліб. Також житній хліб краще засвоюється організмом і позитивно впливає на процес прискорення обміну речовин і засвоєння важливих мікроелементів. У житньому борошні міститься особлива амінокислота – лізин, яка засвоюється лише під час вживання їжі. Лізин має важливе значення при формуванні та регенерації клітин шкіри, м’язів, еластичності кровоносних судин та формуванні колагену.

      Бездрожжевий хліб

      Розлад роботи шлунково-кишкового тракту виступає як одна з причин виникнення зайвої ваги. Використання дріжджів при випіканні хлібних виробів часом згубно впливає на мікрофлору кишечника. Тому бездрожжевий хліб за дотримання дієти, на думку дієтологів, – відмінний варіант заміни звичного пшеничного хліба. Хліб, випечений без дріжджів, має більш щільну структуру, що сприяє кращому засвоєнню їжі, що вживається разом із хлібом. Бездрожжевий хліб рекомендується їсти не тільки при дотриманні дієти, але і при інших нездужання, наприклад, при дисбактеріозі, запорах або цукровому діабеті. Найбільш багато представлена ​​бездрожжева випічка на кухні представників кавказьких народів, що відрізняються міцним здоров’ям.

      Цільнозерновий хліб

      Такий хліб випікається з борошна грубого помелу з додаванням цілісних зерен, наприклад висівок або зародків. Цей різновид хліба зарекомендував себе як найкорисніший, оскільки містить у собі велику кількість важливих речовин: вітамінів, ферментів, мікро- та макроелементів. Особливу цінність цільнозерновому хлібу додає клітковина, яка сприяє виведенню токсинів та шлаків з організму людини, а також стимулює спалювання калорій, що особливо важливо під час дотримання дієти. А вітаміни групи В беруть активну участь у процесах зменшення кількості холестерину. Незважаючи на високу цінність цільнозернового хліба, вживати у великій кількості його не варто.

      Хліб з висівками

      Ще один корисний варіант хліба при дотриманні дієти – хліб із висівками. Його зазвичай випікають на бездрожжевій основі, завдяки чому досягається низька калорійність. Висівковий хліб відмінно підходить для людей, які дотримуються дієти або мають проблеми зі здоров’ям в галузі травного тракту. Хліб містить велику кількість клітковини, зберігає насиченість від їди на тривалий час, покращує процеси метаболізму і, що не менш важливо, грубі харчові волокна відрубного хліба виводять зайву рідину з організму та стабілізують кількість глюкози.

      Вівсяний хліб

      Вівсяний хліб має незвичайний приємний запах і смак. Вівсяне борошно наділене такими ж корисними для здоров’я та фігури властивостями, як і багато злаків: очищає судини, виводить зайву рідину з організму та знімає набряки, нормалізує кількість холестерину в крові та покращує травлення. Мідь, що міститься у вівсяному хлібі, насичує тканини організму людини киснем та прискорює роботу серцево-судинної системи.

      Чим корисний хліб при схудненні

      Хліб – натуральний продукт, що має великий набір корисних речовин. Злаки, що входять до складу хліба, містять велику кількість вітамінів, мінералів та органічних речовин, які необхідні організму людини для повноцінної життєдіяльності. У складі хлібобулочних виробів є такі цінні елементи:

      • вітаміни групи А – природні антиоксиданти, які підвищують самопочуття та настрій, покращують концентрацію уваги;
      • вітаміни групи Е сприяють покращенню стану шкіри, а також зниженню кількості видимих ​​зморшок;
      • вітаміни групи В нормалізують роботу нервової системи та допомагають боротися зі стресами;
      • ніацин (РР) відповідає за роботу мозку;
      • біотин необхідний для стабілізації всіх процесів, які протікають в організмі;
      • холін, що у складі клітин, захищає їхню відмінність від руйнації;
      • мікро- та макроелементи: хром, залізо, кальцій, магній, фосфор, йод, селен, калій та багато інших;
      • природні вуглеводи – целюлоза та крохмаль.

      Проте яким би корисним не був хліб, він не відноситься до категорії дієтичних продуктів, тому його вживання варто зменшити до мінімуму. Абсолютно здорова людина може їсти будь-який вид хліба у помірній кількості. В інших ситуаціях необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем.

      Чим замінити хліб при схудненні

      За дотримання дієти найчастіше люди воліють замість хліба купувати дієтичні хлібці. Хлібці – відмінна заміна хлібобулочним виробам, але якщо вони цільнозернові. Такі хлібці виготовляються на екструдері за допомогою вибуху та пресування цільного зерна. При цьому в них зберігаються всі елементи зерна: зародковий шар та оболонки з усіма цінними складовими. Також часом виробники додають висівки, проросле зерно та сухофрукти. Цільнозернові хлібці – багате джерело складних вуглеводів, клітковини, вітамінів групи В та мікроелементів. Наприклад, у 100 грамах хлібців міститься стільки ж клітковини, скільки у шести буханцях хліба. Тільки важливо пам’ятати, що борошна, дріжджів та цукру у складі бути не повинно.

      20% населення нашої країни мають реакцію на глютен. Глютен або клейковина – це складний білок, який має властивості клею. Найбільше глютена міститься у трьох злаках: пшениця, жито та ячмінь. Людям, які мають непереносимість глютена, варто віддавати перевагу хлібу з гречаного, рисового, лляного, кукурудзяного, амарантового борошна.

      У гонитві за актуальними тенденціями здорового способу життя багато хто все частіше воліє замінювати хліб овочами та салатами. Крім хліба в сендвічах та ролах можна використовувати листя салату, наприклад, латук, ромен або айсберг, листи норі або запечені кружечки баклажана.

      Популярні запитання та відповіді

      ⚡️ Скільки хліба можна їсти за день при схудненні?

      Глікемічний індекс хліба з житнього, гречаного та вівсяного борошна має середнє значення 50-70 одиниць, що повільніше підвищує рівень цукру в крові, на відміну від білого хліба, і, отже, апетит.
      Тому людям, що знижують вагу, рекомендується включити в щоденний раціон як перекушування одну або дві скибочки (або 30-60 грам) такого хліба.
      Від 30 грам хліба зайва вага не з’явиться, якщо він не сформує надлишок калорій.
      Кількість хліба можна підвищити на один або два шматочки при активних заняттях спортом, тяжкому фізичному навантаженні або піших прогулянках на великі відстані.

      Кількість калорій у 100 грамах хліба визначається сортом використаного при приготуванні борошна та інгредієнтами, такими як масло, насіння та інші.
      Тим не менш, калорійність, як і БЖУ, у різних сортів хліба майже однакова, з невеликими відмінностями.
      Калорійність цільнозернового хліба не перевищуватиме 225 ккал.
      Однак він не може змагатися з висівковим хлібом, калорійність якого становить лише 200 ккал на 100 грам.
      Найвищою калорійністю має вівсяний хліб – 260 ккал.

      ⚡️ Чи можна повністю відмовитись від хліба при схудненні?

      Можна повністю відмовитися від хліба при схудненні, надавши перевагу цільнозерновим крупам, таким як пшоно, гречана крупа, перлова, ячмінна крупа, вівсянка довгого варіння, кіноа, бурий/дикий рис, булгур.
      Злаки є складними вуглеводами, дають енергію для всіх процесів життєдіяльності, а також мають всі необхідні корисні речовини.

      Олександра Співак

      23 роки, активно займаюся фітнесом і веду здоровий спосіб життя. Ділюся з вами своїм досвідом і навичками. Всім спорт!

Про автора

admin administrator