Які породи свиней найбільші

Авторadmin

Які породи свиней найбільші

Свині: найбільші породи

Свині, як жодні інші сільськогосподарські тварини, виправдовують витрати своїх власників на покупку кормів. У вазі вони набирають швидко, активно розмножуються і дають м’ясо та сало, корисні для здоров’я людини. Маса свині по досягненню нею шестимісячного віку становить близько 100-120 кілограмів. За один опорос фермери отримують до однієї тонни продукції, що є рекордом для господарського тваринництва. З метою збільшення прибутку власники дач і приватних будинків вибирають для себе найбільш великі породи свиней, про які ми і розповімо.

Велика біла

Цю породу вважають найкращим вибором для домашнього та промислового свинарства. Завезли на простори СНД таких свинок із Англії. Дуже швидко свинарі переконалися в тому, що велика біла свиня – універсальна, але сала дає замало: основними продуктами є бекон і м’ясо з чудовими смаковими характеристиками.

У свинок великих білих порід щільне і м’ясисте тіло, широкіноги, міцне черево, товста шия і велика кругла голова. Приваблива і лопаткова частина – вона досить широка. У таких свинок ніжна шкіра, майже позбавлена вад. У вазі свині набирають швидко, завдяки чому при правильному годуванні вже за рік ви зможете отримати до 200 кілограмів живої ваги. А якщо дуже добре постараєтеся, то ця цифра буде навіть вищою. Так, кнури можуть досягати близько 350 кілограмів, а свиноматки – до 250-ти. В одному приплоді у великих білих свиней – до 12 поросят, але в історії промислового свинарства були випадки, коли свиноматки давали по 15 дитинчат.

Недолік у представників великих білих порід існує тільки один. Ці тварини бояться надмірного ультрафіолету завдяки своїй ніжній шкірі.

Велика чорна

І ці свині потрапили до нас із Англії, тому що виведені вони були селекціонерами цієї країни, які схрестили три сімейства свинок: китайське, неаполітанське і місцеве довговухе. Розводити великих чорних у нас почали в середині минулого століття. Ці тварини дуже теплолюбні, тому їх розведення в холодних регіонах пов’язане з певними проблемами – хоча при створенні відповідних умов можна домогтися гарних результатів.

Недоліків у великих чорних свиней менше, ніж переваг. Це- ніжна шкіра, що має множинні складки, і тендітна конституція тіла. Крижі у цих свинок обвисають. Серед переваг породи слід відзначити велику вагу: кнури пригарному годуванні досягають 280 кілограмів, а самки – 250-ти. Один приплод найчастіше складається з десяти особин, які дуже швидко ростуть. Відзначимо, що селекціонери не припиняють працювати в напрямку покращення показників цієї породи і намагаються вивести ще більших чорних свиней із міцною конституцією.

Мангальска або вовняна угорська

За назвою легко здогадатися про те, що своїм існуванням порода зобов’язана селекціонерам із Угорщини. Такі свині відрізняються міцним тілом і потужними витривалими копитами. Шерстка у них густа і кучерява, через що тварини нагадують справжні великі живі іграшки.

Поросята народжуються з волосяним покровом – а тому, якщо на ринку вам будуть пропонувати голеньке порося, видаючи його за мангальского, не вірте. Забарвлення у вовняних угорських свинок зустрічається різне: біле, чорне, руде, сіре.

В утриманні мангальскі свині невибагливі. У теплу пору року вони чудово живуть собі під відкритим небом, не потребуючи приміщення. Особливого харчування вони також не вимагають. Але це – не єдина перевага. Вовняні угорські свині володіють міцною імунною системою, завдяки чому майже не хворіють: щеплення їм взагалі можна не робити. Свинки поводяться спокійно, без проблем переносять перепади температур. Смакові якості м’яса без перебільшення можна назвати відмінними.

Проте недоліки у мангальскої породи теж є. Головний із них – це невелика кількість поросят в одному приплоді у свиноматки. Зазвичай це число не перевищує шести. Вага дорослих тварин є трохи меншою, ніж у інших великих порід – але, тим не менш, мангальскі свинки перевершуютьза цим показником своїх побратимів із багатьох інших порід.

Українська степова

Створили породу селекціонери інституту «Асканія-Нова», і тепер ця порода – на другому місці за кількістю голів в Україні. Вирощують таких свиней із метою отримання м’ясата сала. Вагу поросята набирають стрімко: кнури виростають до 350 кілограмів, а самки – до 220-260 кілограмів. У віці одного року така свиня може важити до 180 кг.

Цим тваринам не страшні ні літня спека, ні зимові морози. Ноги у них міцні і сильні, тіло дуже масивне, через що свині виглядають грубіше, ніж представники інших великих порід. Постачання продуктів свинарства, одержуваних від українських степових свиней, налагоджене в багато країн світу.

Миргородська

Миргородський свиней вивели незадовго до початку Другої світової війни в Полтавській області. Через особливості забарвлення цю породу також називають миргородською рябою. У довжину такі тварини виростають до 175-ти сантиметрів, а вага їх вражає. Так, кнури досягають 330 кілограмів, а свиноматки – 280-ти. Народна селекція дозволила добитися високої продуктивності миргородських свиней: в одному приплоді у самок буває до 12 поросят.

Сало цієї породи має найширший прошарок, що досягає близько чотирьох сантиметрів. Смак у цього продукту ніжний, аромат впізнаваний. У Миргороді проводять фестивалі, присвячені саме цій породі свинок.

Ландрас

Датським фахівцям вдалося вивести породу спеціально для отримання бекону. Для цього вони схрестили велику білу з місцевою і маловідомою породою, в результаті чого вийшли свині з великими окостами і витягнутим тілом. Підшкірний прошарок у породи неймовірно тонкий, тому її вирощують виключно на м’ясо.

Кнури набирають у вазі більше трьох центнерів, а свиноматки – більше двох центнерів. Приплоди гарні – до 12 поросят у кожному. Смак продукції, що отримується від свиней ландрас, влаштовує навіть вибагливих гурманів.

Дюрок

Ця свинка на вигляд є порівняно невеликою: американські селекціонери вивели її в якості основи для селекції змішаних м’ясних порід. Виглядають свині породи дюрок досить незвично: тіло у них витягнуте, а вуха опущені. Здалеку їх можна сплутати з великими собаками. У догляд іпредставники цієї породи невибагливі, але харчування молодняка повинно мати високий вміст білка.

Вага кнурів сягає близько 400 кілограмів, а свиноматки набирають у вазі від 320-ти до 340-ка кілограмів. Виробляти потомство ці свині починають рано і в одному приплоді приносять до десяти поросят. Забарвлення свиней – коричневе з помаранчевим відливом.

В’єтнамська вислобрюха

Отримати цю породу вдалося в Південно-Східній Азії. У другій половині минулого століття в’єтнамські вислобрюхі свині потрапили до Східної і Західної Європи, де фермери оцінили їхні переваги і зайнялися розведенням. Однак селекціонери досі не припиняють працювати над поліпшенням характеристик цієї породи, а точніше – над підвищенням плодючості.

Тіло у в’єтнамської вислобрюхої – типове беконне: у довжину воно досягає одного метра, а вага дорослих тваринстановить 120 кілограмів. Нехай це – не рекорд, зате в’єтнамські вислобрюхі – рекордсмени по плодючості. Один приплод свиноматки зазвичай складається більш ніж із 20-ти поросят. До слова, отримати від породи можна близько 75-ти відсотків м’яса від живої ваги.

Свині-рекордсмени

Історії свинарства відомі особи, яких так і не вдалос яперевершити за вагою. Наприклад, в Америці в кінці 20-х років минулого століття жив хряк Великий Біллі. Його вага сягала 1153 кілограми, а довжина тіла становила 272 сантиметри. Помер цей рекордсмен своєю смертю, післячого з нього зробили опудало.

У Китаї жив Чунь-Чунь, вага якого складала 900 кілограмів, а довжина тіла досягала 250 сантиметрів. Свиня прожила чотири роки і померла приблизно від того, що внутрішні органи не витримали настільки величезної ваги. Зараз опудало Чунь-Чунь експонується в сільськогосподарському музеї Китаю.

Найбільші в світі хрюшки – хто вони?

Свині вважаються одними з найбільших мешканців будь-ферми. І серед них зустрічаються свої рекордсмени, вага і зріст яких перевищує всі можливі параметри. Сьогодні спробуємо з`ясувати, як виглядає найбільша домашня свиня в світі.

  • 1 Хряк по кличці Олд Слот
  • 2 Хрюшка фермера Лі Шунь
  • 3 Американський Великий Білл
  • 4 Чунь-Чунь
  • 5 Велика Норма
  • 6 Найбільші породи свиней
  • 7 Фотогалерея
  • 8 Відео «Свинки-рекордсмени»

Хряк по кличці Олд Слот

Один з найбільших кабанів нашого часу проживав у Великобританії. Ім`я його Старий Слот. Як би складно не було в це повірити, але вага цієї хрюшки становив близько 6,5 тонн. При цьому довжина кнура рівняти 3,5 метрам. Мало що відомо про життя і зовнішності Старого Слота. Так, вдалося встановити, що він ставився до породи свиней Глостер.

Хрюшка фермера Лі Шунь

Мабуть, найбільша свиня в світі належала (і будемо сподіватися, що належить до сих пір) 87 річному японському фермеру Лі Шуню. Достеменно ім`я тварини встановити не вдалося, так як в невеликому інтерв`ю, де з`явилася інформація про свинці, такі дані не значилися. Відомо, що в 2013 році вага хрюкає створення досяг позначки в 600 кг. А на момент, коли «крихітка» була придбана фермером, вона важила всього 20 кг.

Після 10 місяців Лі Шунь прийняв рішення про продаж свинки на м`ясо, але не зміг виручити за неї більше 3 доларів за кілограм живої маси. Тоді хитрий фермер надумав відгодувати вихованку до ваги, за який він би зміг виручити максимальну суму. У підсумку, він так захопився, що улюблениця його поправилася більш ніж на 500 кг.

Сусіди Лі Шуня з провінції Юньнань запевняють, що ніколи раніше їм не доводилося зустрічатися з такою величезною твариною. Вони запевняють, що доброзичлива рекордсменка володіла неабиякою талією, яка в обсязі доходила до позначки в 200 см.

Американський Великий Білл

Бив є найпершим рекордсменом ваги серед домашніх свиней. Відомо, що він був виведений в результаті схрещування двох великих порід: китайської і польської свинки. Проживав Великий Білл в США (штат Техас), а помер в 1933 році. Вага тварини набагато перевершує показник в 1 тонну. При цьому довжина Била становила близько 2,8 метра.

Чунь-Чунь

Вкрай екзотично виглядав і знаменитий китайський борів Чунь-Чунь. Його вага сягала показника в 900 кг, а довжина тіла перевершувала позначку в 2,5 метра. На жаль, величезні показники маси не додали здоров`я і не полегшили роботу серця цього Боровий. В результаті чого Чунь прожив всього 4 роки. Після смерті з його шкури було створено опудало, яке до цього дня виставляється в Китайському сільськогосподарському музеї.

Велика Норма

Ще один американський ваговій рекордсмен – це знаменита свинка Велика Норма. Вага її з легкістю перевершив показник в 1 тонну 200 кг. А от довжина її була такою ж, як у китайського родича – 2,5 метра. На жаль, життя цієї «малятка» не була довгою.

Так виглядають величезні свинки, які жили за всю світову історію. Якщо вам також захотілося виростити рекордсмена, то пам`ятайте, що довгого і щасливого життя такої свинці не світить. А справа все в більших обсягах жирових мас, які серйозно ускладнюють роботу серця. Далі ми трохи поговоримо про найбільші породах свиней на планеті.

Найбільші породи свиней

Якщо говорити про свинках-рекордсменів, то самими гігантськими породами свиней є англійська біла, ландрас, дюрок, латвійська біла і деякі інші. Далі ми поговоримо про двох породах, представники яких зазвичай демонструють найвищі показники живої маси тіла – це англійська біла і ландрас.

З відео «Великі породи свиней» ви зможете отримати багато корисної інформації.

Англійська біла була виведена ще в XIX столітті на території сучасної Великобританії. Вперше представлена широкій публіці вона була в 1851 році на сільськогосподарській виставці. Вона швидко привернула увагу свинарів з усього світу, так як поросята даного виду дуже швидко ростуть і набирають у вазі близько 60 кг за півроку.

Зовнішність у свиней досить специфічна. Морда пряма, досить довга, з об`ємними щоками і прямостоячими широкими вухами. Спина і шия відрізняються достатньою широтою, а ось боки у свинок зазвичай плоскі. Забарвлення зазвичай білий з міцною еластичною шкірою і гладкою щетиною.

Вага дорослої свині англійської породи легко може доходити до показника в 400 кг. Вихід м`яса при забої становить близько 80-90%. При цьому кінцевий продукт виходить дуже ніжним, з рівними і тонкими жировими прошарками. У старих тварин м`ясо буде більш жорстким, жірновато, але з дуже якісним салом. Окіст зазвичай має масу близько 10 кг, а товщина шпику доходить до 2,5 см.

Свинки породи ландрас відрізняються підвищеною витривалістю і скоростиглістю. Саме тому вони так популярні в Росії, Норвегії, Канаді та Австралії. Виведена ця порода була на самому початку XX століття на території сучасної Данії. При її створенні були використані датські і білі англійські свині.

Зовнішній вигляд ландрас досить специфічний. Вони володіють довгим тулубом, схожим на палено. Вінчає його невелика голова з об`ємними вухами і щільною шиєю. Спина ландрас рівна і широка з щільними окостами. Відрізняються свинки тонкої рожевою шкірою з нерівномірним білої щетиною.

Середня довжина самця ландраса зазвичай становить близько 180-185 см, а ось самки – до 165 см. Поросята ландрас важать в середньому від 17 до 22 кг. З віком їх вага досягає показника в 230-300 кг. Примітно і те, що за оду вагітність свинка може принести 10-11 поросят.

М`ясо цієї породи вважається одним із найсмачніших. Воно досить пісне, з тонкою жировим прошарком. Найсмачнішою продукцією, що виготовляється з їх м`яса, вважається бекон.

Фотогалерея

Фото 1. Англійська велика біла свинка Фото 2. Чунь-Чунь – китайська гігантська свиня Фото 3. Ландрас – велика порода свиней

Відео «Свинки-рекордсмени»

З відео «Свинки-рекордсмени» ви дізнаєтеся багато цікавого.

Про автора

admin administrator