Який папір краще для принтера Снігуронька або Світлокопії

Авторadmin

Який папір краще для принтера Снігуронька або Світлокопії

Папір для лазерного принтера: характеристика і правила вибору

Наявність принтера в офісі – нагальна необхідність. Однак сьогодні багато хто купує друкуючі пристрої і для домашнього використання. Багато хто віддає перевагу лазерним принтерам. Щоб прилад довго працював без поломок і друкував якісно, потрібно вибирати хороші витратні матеріали. Тому слід знати характеристики і правила вибору паперу для лазерного принтера.

Зміст матеріалу

Характеристика

Сучасні виробники випускають різний за характеристиками папір. Одні її види підходять для струменевих принтерів, інші – для лазерних пристроїв. Потрібно враховувати, що застосування паперу, призначеного для струменевих апаратів, може викликати некоректну роботу і навіть поломку лазерного принтера.

Виробники наносять на упаковку з папером спеціальне маркування, що вказує на ступінь сумісності з видом друкуючого пристрою: навпроти назви типу друку знаходяться зірочки – чим їх більше, тим краще.

Щоб придбати відповідний папір для лазерного принтера, потрібно враховувати кілька критеріїв.

  • Щільність. Це один з важливих показників, від яких залежить справна робота пристрою. Щільність вимірюється в г/см3, вона обов’язково вказується на упаковці. Оптимальний показник – 80-90 г/см3. Якщо папір буде меншою щільністю, ролики можуть захоплювати по 2 аркуші, що створить незручності при роздрукуванні документа або аркуш може застрягти всередині пристрою, порватися. А якщо папір буде занадто щільний, приймальним роликам буде важко його захоплювати.
  • Гладкість. Чим вища якість паперу, тим більш виразним вийде зображення. Крім того, витрата тонера буде більш економною.
  • Жорсткість. Жорсткий папір стійкий до згинань. Вона особливо стане в нагоді в тих випадках, коли потрібно друкувати великі обсяги документації.
  • Непрозорість. На прозорих аркушах відбиток буде видно на зворотному боці. Матеріал абсолютно непридатний для двостороннього друку.
  • Аркуш не повинен бути запиленим. У процесі роботи мікрочастинки пилу будуть осідати на механізмі, що поступово призведе до уповільнення роботи принтера і в підсумку скоротить термін його експлуатації.
  • Вологість. Цей показник не повинен перевищувати 4,5%. Вологий папір скручується, він стає хвилястим і може застрягти в принтері. Саме тому важливо зберігати папір у заводській упаковці в сухому і прохолодному приміщенні з рівнем вологості 50-60%.
  • Белізна. Не найважливіший показник, оскільки він не впливає на належну роботу принтера, не позначається на його довговічності, не відображається на якості друку. Показник важливий при сприйнятті надрукованих текстів, тому має вирішальне значення при підготовці серйозних зовнішніх документів. У цьому випадку ступінь белізни повинна бути 92-98% і вище. Внутрішні документи готують на носії з показником 90%.
  • Кислотність. Ще один показник, що не впливає на роботу принтера. Однак він важливий для терміну зберігання документів. Високий рівень кислотності викликає досить швидке побажання і руйнування паперу, особливо при неналежному зберіганні. Наприклад, можна спостерігати, що аркуші з зошита або газети побажають через кілька днів, якщо потраплять під сонячні промені. Офісний папір піддається при виробництві спеціального процесу нейтралізації, що значно збільшує термін його зберігання. Наприклад, на упаковці високоякісного офісного паперу можна зустріти такий напис: «термін архівного зберігання виготовленого документа – понад 150 років».

Види

Досить часто потрібно надрукувати не тільки звичайні тексти і документи, а й фотографії, етикетки, обкладинки. Залежно від мети використовують різні види паперу.

  • Найбільш затребуваною і універсальною є мелована. Вона характеризується нанесенням додаткового мелованого шару, який перешкоджає вбранню і розтіканню фарби по поверхні, тому зображення виходить яскравим і привабливим. Наявність мелованого шару сприяє збільшенню показника белізни. Такий папір може бути матовим і глянцевим. Глянцева виходить з матової шляхом пропуску через особливі вали. На дотик вона стає щільнішою і тоншою.

Мелований папір буває різною щільністю, тому він підходить для різної поліграфічної продукції. Матову часто використовують в офісі для друку документів, ліфлетів, листівок. Глянцева підходить для рекламних продуктів, календарів, обкладинок.

  • Відмінними характеристиками володіє синтетичний папір. Вона схожа зовні на звичайну офісну. Папір надає додаткові можливості, оскільки у нього багато чудових властивостей. Для її виготовлення використовується поліетиленова або поліпропіленова плівка, тому вона відрізняється зносостійкістю, вологостійкістю, еластичністю, міцністю до вигинів і розтягнень. У неї гладка, рівна поверхня, під час друку вона не схильна до деформації.

Синтетичний продукт дозволяє отримати якісне зображення з хорошою деталізацією, зображення довго зберігає яскравість, на папері неможливо залишити пляму. Такий вид підходить для виготовлення туристичних карт, обкладинок, бирок і ярликів, гральних карт. На ній часто друкують меню кафе, особливо ті, які працюють на відкритому повітрі.

  • Великі можливості надає прозора самоклеїна продукція. На її виготовлення йдуть поліестер, вініл, полівінілхлорид, поліуретан. Найчастіше вона виконується у форматі A3, A4. З неї створюють слайди, стікери, етикетки та наклейки, рекламні буклети. Вона підходить для виготовлення захисних покриттів для оргтехніки, прикраси вітрин.
  • Для рекламної продукції відмінно підходить магнітний папір. Вона схожа на меловану, але має магнітний шар, який дозволяє їй утримуватися на поверхнях з металу. Це гладкий щільний матеріал, на якому після складання не залишається ліній згинів. Виготовлені таблички, фотографії, календарі, рекламні матеріали можна розмістити на поверхні з іржею, де використовувати самоклеїну плівку неможливо.
  • На лазерних принтерах можна друкувати зображення, які потім будуть перенесені на кераміку, дерево, скло, пластик. Для цього знадобиться декольний або гуммированная папір. У ній 2 шари: нижній – звичайний папір, верхній – спеціальна плівка для малюнка. Надруковане зображення використовується як перекладна картинка.
  • Швидко перенести кольорову картинку на тканину, кераміку, скло, дерево, а також тату на тіло людини дозволить трансферний папір. Продукт виготовляється на полімерній основі.

Слід згадати, що не всі види паперу підходять для лазерних принтерів, оскільки розігрів пічки до високих температур пошкодить або розплавить матеріал, що призведе до поломки принтера.

Формати та розміри

Відповідно до міжнародної класифікації, папір для документів позначають буквою А, для поліграфічної продукції – В. Цифрами позначають розмір. Найбільшому відповідає A0, найменшому – A10.

Розмір кожного формату – це половина розміру попереднього. Найпоширеніший – A4. Його розміри – 210х297 мм.

Поради щодо вибору

Вибираючи папір для принтера, варто врахувати всі необхідні параметри, а також звернути увагу на формат. Обов’язково потрібно впевнитися, що продукт підходить для лазерного пристрою. Найкращим буде той папір, який підходить до технічних характеристик принтера.

Для кольорового приладу для фотодруку варто вибирати якісний продукт з хорошою градацією кольоропередачі. Для друку наклейок потрібен щільний гнучкий папір з рівними краями і прорізаними насічками, якісною клеєвою основою.

Перегляд паперу для принтера дивіться далі.

Як вибрати принтер для дому – корисні поради та огляд моделей

Чим відрізняється лазерний принтер від струменевого – технологія друку

  • – для яких потреб буде використовуватися пристрій (друк фотографій, курсових, рефератів і т.д.);
  • – як часто буде проводитися друк (раз на день, місяць, рік);
  • – кольоровий або чорно-білий;
  • – бюджет на покупку;
  • – вартість комплектуючих для подальшого обслуговування;
  • – можливість заправки і при необхідності відновлення картриджів;

Головна різниця між струменевим та лазерним принтером в технології друку.

Лазерна технологія друку

Перші пристрої, які використовували технологію статичної електрики, вийшли на ринок в 1949 році. Це був великий і складний пристрій, який потребував у великій кількості ручних операцій, щоб отримати копію сторінки. У 1978 році після багаторічної роботи компанія Xerox додала в існуючу на той момент технологію лазерний промінь – так з’явився перший в історії лазерний принтер.

Лазерний принтер – один з видів принтерів, що дозволяє швидко виготовляти високоякісні відбитки тексту і графіки на звичайному (офісному) папері. Подібно до фотокопіювальних апаратів лазерні принтери використовують в роботі процес ксерографічного друку, проте відмінність полягає в тому, що формування зображення відбувається шляхом безпосередньої експозиції (освітлення) лазерним променем фоточутливих елементів принтера.

Така технологія практично ідеальний варіант для роздруківки тексту, наприклад, статей, рефератів, курсових і т.д. Лазерний принтер отримав широке застосування дома і в офісах і має високу швидкість друку. Самі роздруківки не схильні до впливу світла і води, на відміну від струменевих відбитків. Тобто випадково намочивши або залишивши на сонці таку роздруківку текст не “попливе” і не вигорить. Рівень шуму значно менше, ніж в струменевих пристроях. Для друку використовується спеціальний порошок (тонер), а значить така проблема як висихання чорнила відсутня. Одним з недоліків лазерного принтера (або БФП) є невисока якість фотографій і вартість кольорового апарату значно вище ніж чорно-білого.

Плюси лазерного принтера:

  • – висока швидкість друку або копіювання (даний модуль присутній в БФП);
  • – потрапляння води або світла не зіпсує відбиток, текст не “попливе”;
  • – використання тонера дозволяє використовувати такі пристрої після тривалого простою;
  • – тиха робота.

Струменева технологія друку

Для друку використовуються рідкі чорнила, матриця яка використовується в струменевих пристроях, формує зображення на папері за допомогою точок. До складу картриджа для струменевого принтера може входити друкуюча головка (застосовується компаніями Hewlett-Packard, Lexmark), а в інших моделях – використовуватися просто як “ємність” з чорнилом. Якщо довгий час не використовувати такий пристрій (більше тижня), то чорнила можуть засохнути, а друкуюча головка забитися.

Почистити головку можна спробувати за допомогою спеціального програмного забезпечення, яке є на сайті виробника або механічним способом. Брудна друкуюча головка може бути причиною і інших проблем з принтером, наприклад, пристрій може друкувати порожні аркуші або погано друкувати .

Струменевий принтер (Inkjet printer) – один з видів принтерів. Має малу швидкість друку в порівнянні з лазерним принтером, але відрізняється високою якістю друку напівтонових зображень, а також має більш високу швидкість в порівнянні з матричним принтером.

Струменева технологія ділиться на

  • – повітряно-бульбашкову;
  • – п’єзоелектричну;
  • – термоструменеву.

Чим більше кількість кольорів, яке використовує струменевий принтер, тим вище його ціна. У більшості моделях, особливо для домашнього використання, використовується 4 кольори: Magenta, Cyan, Yellow і Key Color (black) відповідно пурпуровий, блакитний, жовтий і чорний. Для друку якісних фотографій і передачі кольору використовують принтера з великою кількістю кольорів (до 12).

  • • дорогий друк і витратні матеріали;
  • • при тривалому простої – висихають чорнила;
  • • невелика швидкість друку.

Як вибрати домашній принтер – важливі характеристики на які варто звернути увагу

Будь-якому побутовому пристрою властиві певні характеристики на які потрібно звернути увагу при виборі, не виключенням того є і вибір домашнього принтера.

Принтер Canon i-Sensys LBP228x

Принтер HP LaserJet Enterprise M501dn

Принтер Xerox VersaLink B400DN

Як вибрати папір для принтерів

Рано чи пізно вам буде потрібно надрукувати свої фотографії, зроблені вашої фотокамерою. Сьогодні багато фотографів-професіонали воліють друкувати свої знімки самостійно. Особисто я користуюся принтерами компанії Epson. І не тільки я, але і велика частина професійних фотографів вважають принтери Epson еталоном якості в сфері струменевих принтерів, які призначені для друку фотографій та ілюстрацій. Перед тим як дати рекомендацію окремим моделям, хочу нагадати: я вам раджу, принтери даної компанії, оскільки такий же рада дала б своєму самому найкращому другові. Я не отримую від цього ніяких премій або знижок від компанії Epson. Вона навіть не знає про те, що я є і рекомендую всім використовувати їх якісну продукцію. Є три причини для вибору принтерів Epson:

1. Вони надійні в роботі. Але під час експлуатації і виникають проблеми, то завжди є можливість звернутися в сервісні центри цієї компанії, де вам дадуть якісну і дуже кваліфіковану допомогу.

2. Крім струменевих та інших принтерів, компанія Epson робить також фотопапір, яка – просто чудова.

3. Підсумковий результат завжди бездоганний. Загальна якість надрукованих фотографій не перестає дивувати.

Для друку фотографій формату 4х6 дюймів (10×15 см), 5×7 дюймів (13×18 см) і 8×10 дюймів (20×25 см) я користуюся (і вам рекомендую) принтером Epson Stylus Photo R1900, який обійшовся мені в 550 доларів. Він заслуговує кожного витраченого цента.

Якісний друк фотографій формату 33×48 см

Формат 13×19 дюймів (33×48 см) дуже популярний серед фотографів-професіоналів. Для друку знімків саме цього розміру ідеальним помічником стане принтер Epson Stylus Photo R2880. Якщо чесно, то я не зустрічав рівного йому (за винятком моделі R2400, яку він, в результаті, і замінив). Точність передачі відтінків кольорів і їх насиченість просто вражає. Але головне яскраве враження залишається у всіх після друку різних чорно-білих фотографій. Плюс, в модель R2880 працює з стійкими чорнилом Ultra Chrome КЗ, які істотно підвищують довговічність зроблених відбитків. Природно, крім популярного формату 13×19 (33×48 см) на принтері, можливо, друкувати і знімки менших форматів. Наша любов до цього пристрою безмежна і вічна. Покупку подібної моделі за суму близько 800 доларів потрібно вважати досить вдалою і вигідною.

Якісний друк фотографій формату 43×55 см

Професіонали, які заробляють, продаючи власних друкованих робіт, давно засвоїли якусь просту закономірність: чим більше відбиток, тим більша сума за роботу. Саме тому такі фотографи так поважають формат 17×22 дюймів ( 43×55 см) і фото-принтер Epson Stylus Pro 3800, друкує зображення таких розмірів. Цю модель слід вважати ідеальною в даній сфері.

Якщо у фотографа вже є принтер Epson, то він неодмінно захоче обзавестися і фотопапером того ж виробника. Вона підходить не тільки для принтерів Epson і часто є єдиним оптимальним вибором. Якось раз я опинився в безвихідній ситуації, довелося скористатися папером HP. Не вийшло нічого доброго. Тобто фотографія надрукувалася, звичайно, але ось результат . То яку ж папір особисто я порекомендував би для друку фотографій? Ось ті види фотопаперу, які я вважаю за краще використовувати.

Epson Ultra Premium Luster Photo Paper

– Epson Velvet Fine Art Paper: це фотопапір на основі бавовни з матовим покриттям, яке робить її схожою на акварельний папір. Її текстура надає фотографіям вид майже справжнього малюнка. Клієнтам така фотопапір дуже подобається (як правило, це перше, що вони помічають).

– Epson Ultra Premium Luster Photo Paper: це, напевно, моя найулюбленіша папір (думаю, багато професіоналів зі мною погодяться). Причина полягає в тому, що, хоч на ній і є глянець, повністю глянцевої її назвати не можна. Це прекрасний приклад паперу, яка являє собою щось середнє між глянсовою і матовою фотопапером.

– Якщо ви дійсно серйозно ставитеся до роздруківці своїх фотографій, то я вважаю фотопапір Epson Exhibition Fiber Paper кращої в світі. Вона підходить для створення творів мистецтва, які можна вішати в картинній галереї, причому як кольорових, так і чорно-білих. Я ніколи не бачив папери краще (і не дивно, що коштує вона недешево).

Epson Velvet Fine Art Paper

Як же визначити, який тип фотопаперу для якої фотографії використовувати? На практиці все просто – тип паперу визначається тематикою фотографії.

Для серйозних портретів, фотографій архітектурних шедеврів, міських знімків і пейзажів з великою кількістю деталей краще скористатися фотопапером Epson Premium Luster Photo Paper. На ній чітко відображаються дрібні деталі і кольори виглядають природними. Вона підкреслює різкість і соковитість деталізованих знімків.

Як вибрати фотопапір для конкретної фотографії

Фотопапір Exhibition Fiber Paper я використовую для друку своїх кращих чорно-білих фотографій. Що цікаво: кожен, хто бере в руки знімок, надрукований на цьому папері, відразу ж зазначає, яка вона приємна на дотик. Бачите, відчуття мають велике значення. Цей папір досить дорога, тому я друкую на ній далеко не кожну фотографію, але якщо у вас вийшов по-справжньому відмінний знімок – це саме те, що треба.

Epson Exhibition Fiber Paper

Управління кольором (мистецтво досягнення максимальної відповідності кольорів, надрукованих на папері, тим квітам, які користувач бачить на екрані свого комп’ютера) в останні роки стало значно простіше, ніж коли-небудь раніше. Все зводиться до правильної калібрування монітора. Раніше це був дорогий і тривалий процес, для виконання якого найчастіше запрошували кваліфікованих фахівців. Сьогодні калібрування монітора доступна для всіх користувачів без винятку. І ось чому:

1) пристрої для калібрування стали більш доступними за ціною;

2) велика частина процесу калібрування проходить автоматично, без участі користувача (який в цей час може випити чашку кави і з’їсти пончик).

Мабуть, найпопулярнішим пристроєм для калібрування моніторів на сьогоднішній день є Display 2 компанії X-Rite. Воно коштує близько 200 доларів і дозволяє швидко налаштувати на екрані ті ж кольори, які будуть отримані при друку фотографії. Єдине, що ще знадобиться, – завантажити безкоштовні колірні профілі для обраного типу паперу.

Вбудованими колірними профілями для паперу

Якщо Ви купили фотопапір компанії Epson (або іншого виробника), зайдіть на сайт цієї компанії і в розділі, присвяченому вашої моделі струменевого принтера, скачайте безкоштовні профілі для даного типу паперу. Після установки колірних профілів (для цього досить виконати подвійне клацання мишею) стане можливим вибирати в програмі Photoshop конкретну комбінацію моделі принтера і паперу. Це дозволить досягати максимальної якості (і точності передачі кольору) при друку. Професіонали надходять так завжди, оскільки давно відчули різницю в якості отриманих зображень.

Конфлікт двох систем

Система управління кольором є як у принтера, так і в програмі Photoshop. Якщо використовувати обидві системи одночасно, можна не сумніватися в тому, що якість передачі кольору буде жахливим. Друкуючи фотографії з допомогою Photoshop, обов’язково відключайте систему управління кольором принтера (точність передачі кольору буде визначатися тільки програмою Photoshop).

© 2003 – 2024 , F.ua – ТОЙ САМИЙ МАГАЗИН. Всі права захищені.
Використання будь-яких матеріалів, які розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на F.ua .
Посилання має бути розміщене незалежно від того, як скопійований контент: повністю або частково.

Залиште свою думку і побажання до статті”Як вибрати папір для принтерів”

Про автора

admin administrator