Який перший закон термодинаміки для Ізопроцесів

Авторadmin

Який перший закон термодинаміки для Ізопроцесів

Саме для таких загальних випадків і застосовують перший закон термодинаміки: Зміна ΔU внутрішньої енершії системи під час її переходу з одного стану в інший дорівнює сумі роботи зовнішніх сил A' і кількості теплоти, що передається системі Q: ΔU = A' + Q.

Постулат першого закону термодинаміки Вихідним постулатом першого закону термодинаміки є закон збереження енергії: Енергія ізольованої системи зберігає постійну величину при всіх змінах, що відбуваються в цій системі або, що те ж саме: енергія не виникає з нічого і не може звернутися в ніщо.

Ізохорний процес – це процес, під час якого об'єм газу не змінюється. Якщо об'єм газу не змінюється, то робота газу дорівнює нулю. А=0 Отже, для ізохорного процесу: Q=∆U=2 к.

В ізотермічному процесі Т = const. Урахувавши це та, підставивши в (4.9) вираз тиску з рівняння Клапейрона (2.6), отримаємо для роботи газу при ізотермічній зміні об'єму від V1 до V2: A=νRTV2∫V1dVV=νRTlnV2V1=mMRTlnV2V1.

При ізобаричному процесі об'єм ідеального газу прямопропорційний температурі (див. Закон Гей-Люссака). На графіках процес зображується лініями, які називаються ізобарами.

зі зміною температури тіла (при підвищенні температури тіла швидкість теплового руху частинок, а значить, і їхня кінетична енергія збільшується. При підвищенні температури тіла його внутрішня енергія збільшується, а при зниженні — зменшується);





Аналогічно ізобарним процесом називається термодинамічний процес, що відбувається в системі при постійному тиску і масі газу. Отже, в ізобарному процесі (p = const) робота, що здійснюються газом, виражається наступним рівнянням першого закону термодинаміки: A = p (V2 – V1) = p …

Про автора

admin administrator