Який рівень 3G сигналу нормальний

Авторadmin

Який рівень 3G сигналу нормальний

IC Recorder ICD-SX733/SX734/SX1000

Вимірювач максимального рівня сигналу для рівня записування

Під час записування AGC (з автоматичним регулюванням рівня запису) відображається вимірювач максимального рівня сигналу, який використовується для налаштування рівня записування ( ).

Верхній вимірювач показує поточний рівень вхідного сигналу. Біла смуга на нижньому вимірювачі показує оптимальний для записування рівень вхідного сигналу.

Змініть орієнтацію вбудованих мікрофонів, відстань до джерела звуку, чутливість мікрофона або налаштування Scene Select так, щоб рівень сигналу був ближчим до -12 дБ, а саме знаходився у межах нижнього оптимального діапазону, як зображено на малюнку.

В ручному режимі записування кольори вимірювача рівня сигналу змінюються у зворотному порядку.

Запис звуку через вбудовані стереомікрофони

Вимірювачі « L » і « R » відображають рівень поточного вхідного сигналу із вбудованих стереомікрофонів.

Запис звуку через вбудовані варіомікрофони

Вимірювач « Z » відображає рівень поточного вхідного сигналу із вбудованого варіомікрофона.

Підказка

  • Якщо рівень вхідного сигналу низький, радимо розташувати цифровий диктофон ближче до джерела звуку або збільшити чутливість для вхідного сигналу.

Вимірюємо рівень сатурації: як зробити це правильно

До початку пандемії COVID-19 про такий показник, як сатурація мало хто з українців чув. У чому полягає суть цього дослідження і як воно може допомогти пацієнтам з проявами дихальної недостатності? З’ясуймо.

Сатурація: що це означає

Слово “сатурація” походить від латинського “saturato” і означає “ступінь насичення певної рідини газом”. При вимірюванні сатурації артеріальної крові (SpO2 або SaO2) ми визначаємо її газовий склад, а саме ступінь насичення киснем.

У домашніх умовах такі заміри проводять невеликим приладом, який називається “пульсоксиметром”. Пульсоксиметр вимірює рівень сатурації у капілярній крові. Придбати його можна в інтернеті або магазині медтехніки. Це – більш спрощена версія медично-діагностичного приладу, який застосовується у лікувальних закладах. Прилад також вимірює частоту пульсів – чим частішим є пульс, тим важчим є стан хворого. Зчитування показників з пульсоксиметра не вимагає спеціальних медичних знань.

Пульсоксиметр / Фото coronavirus-monitor

Наприклад, якщо у людини виявили пневмонію (як ускладнення грипу) і її стан дозволяє лікуватися в амбулаторних умовах, у такий спосіб вона може контролювати рівень насичення крові киснем та частоту пульсу і вчасно реагувати на потенційно загрозливі ситуації.

В умовах поширення коронавірусної інфекції такий контроль набув особливої актуальності, адже перебіг COVID-19 складно спрогнозувати. Зранку людина ще почувається більш-менш добре, а в обід – уже починає задихатися. Низька сатурація вказує на гіпоксію. Такий пацієнт підлягає госпіталізації.

Як прилад вимірює насичення крові киснем

Дослідження – неінвазивне. Прилад одягається на палець або зап’ястя (рідше – чіпляється на вухо або крило носа чи кріпиться до лоба). Далі необхідно кілька секунд зачекати. Зчитувач випромінює хвилі різної довжини і вимірює, як ці хвилі поглинаються нашими еритроцитами (червоними кров’яними тільцями).

Дезоксигенований і оксигенований гемоглобін (білок, що входить до складу еритроцитів) відбиває інфрачервоні промені, які випромінює пульсоксиметр. Саме ця особливість гемоглобіну і забезпечує можливість вимірювання насичення крові киснем – робота пульсоксиметрів базується на пропускній спектрофотометрії.

Чи можна застосовувати той самий прилад і для дорослих, і для дітей

Рівень насичення крові киснем у дітей можна заміряти тим же пульсоксиметром, що й дорослим. Можна знайти й спеціальне обладнання, призначене для пацієнтів, молодших 12 років, але для домашнього використання підійде універсальний прилад. Виняток – немовлята. Для таких діток розроблені спеціальні пульсоксиметри, які кріпляться на зап’ясті або стопі.

Вимірювання рівня оксигенації – процедура безболісна і не вимагає жодної попередньої підготовки. Проте слід врахувати, що деякі фактори можуть впливати на результати дослідження:

  • порушення периферичного кровообігу;
  • рухові розлади (тремор тіла, посмикування кінцівок);
  • вологі долоні;
  • грибок нігтів, надто довгі нігті, гібридний манікюр;
  • наявність лейкопластиру на пальцях;
  • стрес, втома;
  • нещодавня фізична активність;
  • нещодавнє вживання кофеїновмісних напоїв;
  • неправильне використання пульсоксиметру.

Рівень сатурації: коли варто непокоїтися

Нормальний діапазон насичення крові киснем – від 95% до 98%. У людей старше 70 років він може бути трохи нижчим (на рівні 94 – 98%). Необхідно зауважити, що відмітки 99 – 100% досягають лише ті пацієнти, які проходять кисневу терапію.
Коли рівень насичення крові киснем опускається нижче 94%, це – привід бити на сполох. Обов’язково зателефонуйте своєму сімейному лікарю. Фахівець прийме рішення, як вас далі лікувати і чи потрібна вам госпіталізація.

Не легковажте: при показнику нижче 90% розвивається важка дихальна недостатність! Це – стан, при якому порушується функція дихання, зменшується газообмін у легенях і виникає нестача кисню, що відбувається у результаті зменшення парціального тиску кисню нижче 60 мм рт. ст. або збільшення тиску вуглекислого газу понад 45 мм рт. ст. Причиною може бути не лише важке захворювання легень, а й ураження центральної нервової системи або інтоксикація організму.

Правила вибору пульсоксиметру

Основний критерій – точність замірів, які проводить прилад. Далі у списку вимог повинна йти зручність використання.

Зверніть увагу, що якісний прилад не може коштувати дешево. Приблизна ціна, на яку слід орієнтуватися, – 1000 гривень.

В яких ситуаціях проводять заміри насичення крові киснем

  • розлади дихання;
  • бронхіальна астма, хронічне обструктивне захворювання легень та інші захворювання дихальної системи;
  • бронхоскопія (при проведенні діагностики захворювань дихальної системи);
  • киснева терапія;
  • проведення хірургічного втручання під загальною анестезією та спостереження за пацієнтом у процесі виходу його з наркозу;
  • виключення з вентиляції однієї легені;
  • моніторинг новонароджених (особливо народжених передчасно) з низькою вагою;
  • моніторинг вагітних жінок і плоду;
  • підозра на зниження сатурації у хворого, у тому числі при COVID-19;
  • перевірка витривалості у спортсменів;
  • кома.

Перевірте, можливо у вас вдома вже є пульсоксиметр. Сатурація та артеріальний тиск йдуть у парі, тому деякі тонометри (апарати для вимірювання кров’яного тиску) мають додаткові опції вимірювання частоти серцевих скорочень і насичення крові киснем.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.

Невидима небезпека: як перевірити рівень радіації в своєму місті

Президент України Володимир Зеленський заявив, що російські окупаційні війська технічно готові до того, щоб спровокувати локальний вибух на Запорізькій атомній електростанції, який може стати причиною викиду небезпечних речовин.

У українців є можливість самостійно контролювати рівень радіації в своєму місті, пише «УНІАН».

Який рівень радіації небезпечний для людини

Норма радіації в Україні становить 0,1-0,3 мкЗв/год (мікрозіверт на годину). Це нормальний рівень радіації, який ми відчуваємо щодня.

0,3 – 1,2 мк3в/год – це вже шкідливий для здоров’я підвищений радіаційний фон.

Понад 1,2 – мк3в/год – небезпечний радіаційний фон. При рівні радіації 1,5-4 мкЗв/год розвивається променева хвороба. Опромінення рівня 6 мкЗв/год і більше є смертельно небезпечним.

Використання дозиметра – найпростіший спосіб виміряти радіацію. Просто візьміть прилад в руку і він все зробить за вас. Коштує такий прилад приблизно 1-2 тисячі гривень. Радіаційний фон може бути нестабільним, тому для точнішого результату виміряйте радіацію кілька разів.

Якщо проводите вимірювання в домі, то тримайте дозиметр ближче до підлоги і стін, але подалі від голих цегляних стін і печі – вони можуть впливати на показники.

Як дізнатися рівень радіації без дозиметра

Активісти з Дніпра розробили карту радіації в Україні в реальному часі. Дані про рівень радіації надає МОЗ України та ДТЕК. На жаль, на тимчасово окупованих РФ територіях радіаційний фон виміряти неможливо.

Дізнатися рівень радіації онлайн в своєму населеному пункті можна без карти і без дозиметра. Зробити це можна декількома способами:

  • Telegram-бот Radiation and Smog Alarm підкаже рівень радіаційного фону в вашому населеному пункті, якщо дозволите доступ до вашого місцезнаходження. Також програма розшифрує значення в результаті.
  • Безкоштовний додаток Radiation Scan Pro – це онлайн-дозиметр. Програма проста і зрозуміла у використанні, доступна на iOS і на Android.
  • EMF Detector – це дуже простий додаток, який показує рівень радіації у вашій місцевості та пояснює, наскільки він відповідає нормі. Програма є на iOS і Android.

Погроза застосувати тактичну ядерну зброю з боку президента Росії Путіна є реальною, заявив президент США Джо Байден. Ці слова глава Білого дому промовив після того, як Кремль розпочав нову психічну атаку, погрожуючи світу атомним Армагеддоном, розміщуючи тактичну ядерну зброю в Білорусі й погрожуючи завдати ядерного удару вже не по Україні, а по країнах Заходу. Чого чекати від скаженого сусіда та які є варіанти застосування Росією ядерної зброї, читайте в матеріалі Володимира Кравченка «Армагеддон Путіна: куди й чому Росія може вдарити ядерною зброєю» на ZN.UA.

Про автора

admin administrator