Яку оливкову олію використовують для салатів

Авторadmin

Яку оливкову олію використовують для салатів

Зміст:

Як правильно вибрати якісну оливкову олію?

У мене на кухні завжди є хороша оливкова олія, яку я додаю в салати, роблю на її основі соуси, смажу на ній і навіть заправляю фруктові салати та морозиво. Її смак і аромат зводять мене з розуму та надають будь-якій страви прекрасні нотки свіжості.

Але, повірте, так було не завжди, раніше я купував будь-яку оливкову олію та не звертав ніякої уваги на виробника. Мені здавалося, що вся вона однакова, поки в мене на кухні не виявилося відразу дві різні пляшки оливкової олії. Я просто вирішив спробувати те, що трохи дорожче та зрозуміти, в чому різниця. Різницю я відчув, і після цього вирішив розібратися в тому, чому ж насправді оливкова олія така різна та чим корисна.

Чим корисна оливкова олія?

Оливкова олія в щоденному раціоні харчування – це хороша профілактика онкозахворювань, так як у ній переважає мононенасичених жир, званий олеїнової кислотою, який здатний знижувати запалення. На сніданок можна приготувати бутерброд із печеним перцем, оливковою олією, шинкою і сиром фетою. Утім, таке блюдо може бути не тільки сніданком, а й перекусом протягом дня, і закускою.

Крім цього, оливкова олія – один із головних продуктів середземноморського харчування, а дослідження показали, що серцево-судинні захворювання менш поширені в країнах Середземномор’я. Мені подобається додавати оливкову олію в готовий суп-пюре, а також експериментувати з різними заправками для салатів. Її можна змішати з бальзамічним оцтом і лимонним соком, додавши сіль за смаком. Потім взяти полуницю, томати чері та листя базиліка. Усе, вважайте, салат готовий, а на його приготування витрачено 5 хвилин. Докладний рецепт за посиланням. Втім, у цей же салат можна додати соус песто на оливковій олії, який легко та швидко приготувати.

Ще одна корисна властивість оливкової олії – антибактеріальна. Дослідження показали, що вона здатна пригнічувати або знищувати 8 штамів бактерії Helicobacter pylori, що викликає виразку та рак шлунка. Оливкова олія вважається найкращою для смаження. Її конкурент – кокосова олія, але в останній дуже мало антиоксидантів. Я практично все смажу на оливковій олії, правда, є умова – ця олія не повинно горіти й диміти, а також її не можна використовувати повторно.

Безумовно, оливкова олія дуже корисна, але тільки в тому випадку, якщо ви використовуєте якісний продукт. Найчастіше ми чуємо про грецьку, іспанську або італійську оливкову олію, але цей продукт також виробляє Туреччина, Ізраїль, Сирія, Туніс, Португалія, Франція та США. У такому розмаїтті дуже складно загубитися, тому я поділюся своїм особистим досвідом, як правильно вибрати якісний продукт. До того ж, оливкова олія – один із найбільш підроблюваних продуктів у світі.

Дам невеликий спойлер: на смак і запах оливкової олії впливає сорт оливок, із яких зроблений продукт, і регіон, в якому ці оливки були зібрані та навіть клімат. Сперечатися про те, яка саме оливкова олія смачніша – не варто, так як кожен варіант знайде свого поціновувача. Єдине, що потрібно – завжди вибирати якісний продукт, чи то із США, Греції чи Італії.

Види оливкової олії

Extra Virgin Olive Oil (EVOO) – для її виготовлення беруться тільки неушкоджені та стиглі оливки, які збирають механічним способом або навіть вручну. Така олія вважається найкориснішою, так як за допомогою холодного віджиму в продукті зберігаються всі корисні елементи. Оливки для виробництва масла починають збирати й переробляти з кінця вересня й до грудня. Терміни збору врожаю залежать від регіону та кліматичних умов і тут важливо розуміти, що для виробництва олії хорошої якості потрібні стиглі, але не перезрілі оливки. Найперший урожай оливок, який збирають в кінці вересня, потрапляє на полиці супермаркетів із позначкою Early Harvest і так як із таких оливок можна отримати найменше олії, вартість буде вище. Але, повірте, воно того варте.

Тут все просто, подумаєте ви, але в магазині ви знайдете набагато більше видів оливкової олії, і тут буде не зайвим розібратися, що вони з себе представляють.

Оливкова олія Virgin Olive Oil. Коли вибираєте оливкову олію, перше, на що варто звернути увагу – на те, що написано на етикетці. Virgin Olive Oil – це вже не перший віджим та оливки використовують середнього класу. Такий варіант олії менш корисний і має не такий насичений смак і аромат.

Оливкова олія Refined Оlive Оil. Виходячи з назви, можна зрозуміти, що перед вами рафінована олія: олію першого віджиму після пресування очистили, а потім змішали з олією першого холодного віджиму. Цей вид оливкової олії теж корисний, але, звичайно, буде поступатися за всіма характеристиками олії Extra Virgin.

Оливкова олія Olive Pomace Oil. Мабуть, це найдешевший варіант оливкової олії, так як його виготовляють із оливкової макухи. Вона практично не містить вітамінів і мінералів, а якщо понюхати та спробувати, то ви навіть не знайдете схожості з оливковою олією.

Що можна дізнатися по етикетці?

Відразу скажу, що все, про що піде мова далі стосується тільки Extra Virgin Olive Oil (EVOO).

Якщо хочете визначити, якісна чи перед вами оливкова олія, потрібно просто правильно прочитати етикетку. Виробникам якісного продукту нічого приховувати від споживача, тому на етикетках такого масла зазначено максимум інформації: від країни виробника, до місяця збору врожаю. Отже, що можна дізнатися з маркування?

Країна виробник – ця інформація є на будь-якому продукті в магазині та про якість олії навряд чи розповість. Найбільші постачальники олії з європейських країн – Греція, Іспанія, Італія, Португалія. Але це зовсім не означає, що будь-яка оливкова олія, вироблена в цих країнах, буде високої якості.

Сорт оливок. Вказівка сорту оливок – одна із основних ознак хорошої олії. Насправді у світі існує близько півтори тисячі сортів оливкових дерев і кожен із них по-своєму унікальний. Гарне масло може бути вироблено як з одного, так і з декількох сортів оливок, як правило, такі бленди включають в себе не більше п’яти різних сортів і всі вони повинні бути обов’язково вказані. Якщо сорт не вказано, це повинно вас насторожити, адже в такому випадку в пляшці може виявитися просто суміш EVOO c іншою олією, більш дешевою та менш якісною сировиною.

Рік збору врожаю. Оливкова олія, як вино, змінюється від року в рік. Якість олії залежить від кількості сонячних днів і вологи, які отримали оливкові дерева саме в цьому році. Тому одна й та ж олія в різні роки може бути абсолютно різною за смаком і ароматом. Розуміючи це, сумлінні виробники завжди вказують, коли було зібрано врожай.

Регіон зростання. Цей параметр скаже вам про те, що оливки для цього масла були зібрані та перероблені тільки в певному регіоні, наприклад, на Сицилії. Для цього європейські виробники використовують спеціальну абревіатуру – DOP (Denomimazione di Oridine Protetta). Якщо такого маркування немає, то, швидше за все, ваші оливки приїхали на виробництво з різних регіонів. Чи потрібно говорити, що олія з оливок із одного регіону цінується вище.

Кислотність – важливий параметр, який говорить про якість олії. Як правило, оливкова олія найкращої якості має кислотність 0,2-0,3. Але, в принципі, будь-яка якісна EVOO може мати кислотність до 0,8. І ось тут невелика каверза – зовсім не всі хороші виробники вказують кислотність на етикетці, і це зовсім не означає, що олія погана. Що ж робити, запитаєте, ви? Дивитися всю іншу інформацію на пляшці.

Упевнений, що ці поради допоможуть вам не розгубитися в супермаркеті та вибрати хороший продукт. Далі про те, як після відкриття пляшки переконається в правильності вашого вибору.

Якою повинна бути якісна оливкова олія?

Якщо відповісти на це питання коротко, то олія повинна бути смачною та ароматною. Але розповім про це детальніше.

Аромат хорошої олії повинен бути природним, наприклад, нагадувати щойно скошену траву або молоді горіхи. Нічого штучного в ароматі оливкової олії не повинно бути. Якщо ви відчуваєте в ароматі якісь синтетичні ноти, то перед вами точно не справжня оливкова олія.

Те ж саме зі смаком. Ви повинні відчувати тільки натуральний смак, найчастіше зелені або фруктів. Залежно від сорту оливок і часу збору їх, ви можете відчувати гірчинку різної інтенсивності, а також першіння в горлі. Такий ефект обумовлений наявністю в складі олії поліфенолів – тих самих антиоксидантів, які роблять цей продукт дуже корисним.

А ось на що зовсім не потрібно звертати увагу – так це на колір оливкової олії. Він може бути абсолютно різним – від світло-золотистого до світло-зеленого та залежить від сорту оливок і ступеня їх дозрівання. Тож не дивно, що спеціальні ємності для дегустації масла виготовляють з синього скла, для того, щоб не відволікати увагу експертів на колір продукту.

Як правильно зберігати оливкову олію?

Можна ретельно підійти до вибору оливкової олії, але правильне зберігання не менш важливе. Відкриту пляшку оливкової олії потрібно зберігати в темному прохолодному місці не більше 3 місяців. Підійде кухонна шафка або карго, тільки якщо останнє не розташовано відразу біля духовки. Я часто бачу таке планування на сучасних кухнях, так ось, повірте мені, краще відсунути карго від духовки й тоді будь-яка олія, яку ви там будете зберігати, довше збереже корисні властивості та не зіпсується за короткий період часу. Якщо влітку дуже спекотно, то можна поставити відкриту пляшку в холодильник – на смакові та поживні якості це ніяк не вплине.

Мої улюблені поєднання з оливковою олією

Пломбір, пармезан і зовсім трохи оливкової олії, а потім перемішати. Такий десерт можна їсти ложкою або використовувати як соус до спаржі. А ще мені подобається надавати оливковій олії неповторний смак і аромат, додавши в пляшку, наприклад, пару зубчиків часнику, гілочку розмарину, італійські трави або навіть перець чилі, якщо любите «гостріше». Дати настоятися день-два та можна використовувати для приготування страв.

Детальна інструкція. Найкращі олії для смажіння, запікання та заправок

Прогулянка відділом олій у продуктових магазинах може здатися трохи приголомшливою. Маючи десятки варіантів, часом складно визначитися котра з них краще пасуватиме до салату, на якій краще смажити, а котру додавати під час запікання. Тому, щоб відповісти на всі запитання, ми зібрали найкращі олії та найбільш підхожі методи приготування їжі на їхній основі.

Як правильно зберігати олії, щоб вони не псувалися

Їмо з розумом. Усе, що варто знати про різні види жирів

Типи кулінарної олії та коли їх використовувати

Експерти з питань харчування сходяться на думці, що всім слід уникати рослинних спредів і маргарину, а вершкове масло, смалець і сало вживати помірних кількостях. Замінити всі тверді жири можна оліями. Варіантів є безліч: рафіновані та нерафіновані, нейтральні за смаком і дуже виражені. Обирати варто в залежності від страви та типу її обробки.

Найголовнішим фактором тут буде температура димлення. При нагріванні до високої температури деякі олії можуть руйнуватися, після чого вони починають окислюватися та вивільняти вільні радикали. Ці сполуки можуть мати негативні наслідки для здоров’я, потенційно пошкоджуючи клітини та призводячи до розвитку різних хронічних захворювань. Окрім того, олії, які досягають точки димлення, вивільняють речовину під назвою акролеїн, яка може створити неприємний присмак горілого. Акролеїн, який переноситься повітрям, може бути небезпечним для легенів. Отож, якщо олія починає диміти на сковороді, це означає, що вона занадто гаряча і починає псуватися. Тому деякі з них підходять тільки для салатів, а на інших і фритюр працює чудово.

Відповідь на питання яка олія корисна рафінована чи нерафінована залежить саме від типу обробки. Нерафіновані олії можуть містити більше поживних речовин, але вони також більш чутливі до нагрівання та можуть згіркнути швидше, ніж високооброблені. Рафінована олія, як правило, має вищу температуру димлення, ніж нерафінована. Ну а далі обирайте своїх фаворитів із чималого переліку.

Оливкова олія

Найвідоміша і часто найбільш використовувана оливкова олія першого віджиму (EVOO) чудово пасує до різних страв. У ній дуже високий вміст антиоксидантів, що робить користь оливкової олії справді дуже вагомою для серця, мозку та профілактики раку. Однак низька температура димлення нерафінованої олії робить її не дуже універсальною. Якщо ви грієте страву сильніше, ніж на 176-190 градусів (в залежності від бренду), оливкова олія першого віджиму починає псуватися. Тому її краще використовувати для салатів та сирих заправок і соусів. Якщо ви запікаєте щось за нижчих температур, також можете її використовувати.

Натомість рафінована оливкова олія, котру за кордоном часто називають світлою, фактично універсальний компонент на вашій кухні. Вона має набагато вищу температуру димлення – приблизно 243ºC. Тому вона підходить і для смажіння, і для запікання – хоча тут оливкова олія даватиме певний специфічний посмак.

Соняшникова олія

Соняшникова олія одна з найпопулярніших в Україні, адже в рафінованому вигляді має високу точку димлення (230 градусів) і нейтральний смак. Це робить її ідеальним вибором для смажіння, тушкування та запікання.

Однак не варто забувати про нерафіновану, а також високоолеїнову нерафіновану соняшникову олію. Вони мають чимало корисних властивостей, але й значно нижчу точку димлення (106 і 160 градусів), а тому краще пасують до сирих страв. До речі, олія з високим вмістом олеїнової кислоти корисніша, оскільки містить мононенасичені жири на додаток до поліненасичених жирів.

Кокосова олія

Кокосова олія доступна як у варіантах першого віджиму, так і в рафінованому. Extra virgin матиме більш виражений кокосовий смак і температуру димлення 177 градусів, тоді як рафінована більш нейтральна, а псується за температур вище 230 градусів. Ця олія чудово підходить для смажіння та запікання й легко замінить масло у випічці. Однак кокосову олію слід вживати в помірних кількостях, оскільки вона містить ледь не найбільше насичених жирів серед усіх олій, що може підвищувати рівень поганого холестерину. Корисні тригліцериди в цій олії складають невеликий відсоток від загальної маси, а тому вона не така вже й корисна, як її часто рекламують.

Олія авокадо

Як і оливкова, олія авокадо містить багато мононенасичених жирів, які вважаються корисними для серця. На додаток до високого вмісту цих корисних жирів, вона може похвалитися найвищою відомою температурою димлення серед рослинних олій: 271ºC для рафінованої та до 249ºC для нерафінованої. Саме тому вона ідеально підходить для більшості страв, навіть для солодкої випічки, оскільки до всього має ще й дуже слабкий смак. Головний мінус цієї олії – ціна, вища за інші. Тож за корисні властивості авокадо та абсолютну універсальність доводиться чимало платити.

Кунжутна олія

Кунжутна олія має досить високу температуру димлення – приблизно 210 градусів. Вона містить багато антиоксидантів, що мають багато переваг для серця та профілактики чималої кількості хронічних захворювань. Кунжутна олія добре підходить для пасерування, смажіння, випікання на не дуже високих температурах і навіть як заправка для салату. Її горіховий смак часто неабияк покращує страви, хоча забагато олії може перебити смак решти інгредієнтів.

Зауважте, що звичайна кунжутна олія відрізняється від олії з підсмаженого кунжуту. Друга має більш виражений горіховий смак, що робить її придатною радше для завершення страви, а не повноцінного приготування.

Лляна олія та конопляна олія

Незважаючи на високий вміст корисної для серця ненасиченої жирної альфа-ліноленової кислоти (ALA), лляна олія має низьку температуру димлення (близько 103°C), тому її слід використовувати лиш у холодному вигляді: для соусів, заправок салатів чи гаспачо, наприклад. Олія насіння коноплі так само надто чутлива до нагрівання. Тому її насичений горіховий смак і темно-зелений колір також зберігаємо для холодного застосування.

Інші олії

Решта олій менш популярні, однак таки з’являються на полицях супермаркетів, тому й про них варто згадати:

  • Олія виноградних кісточок із нейтральним смаком є досить зручною у використанні. Її точка димлення – 198 градусів, що робить її універсальною олією для смажіння та запікання за нижчих, ніж 200 градусів температур. У заправках для салатів ця олія смакує також чудово.
  • Топлене масло (Гхі) походить з Індії та має глибокий горіховий смак. Його виготовляють шляхом витоплювання вершкового масла, яке розділяється на рідкі жири та сухі речовини молока. Після відділення сухі частинки молока викидаються, а чистий рідкий безлактозний жир залишається. Це масло вважається одним із найкорисніших, а ще воно ідеально підходить для будь-якого типу термічного приготування їжі.
  • Пальмова олія дуже калорійна й не містить ніяких корисних властивостей. Основна проблема тут – етична, оскільки виробництво пальмової олії тісно пов’язане зі знищенням тропічних лісів і втратою біорізноманіття. Вона, однак, досить дешева, а тому використовується багатьма виробниками їжі.
  • Кукурудзяна та рапсова олії найкраще підходять для смаження та фритюру. Вони мають температуру димлення – 200-235 градусів, а також нейтральний смак. З точки зору здоров’я вони містять багато жирів і майже не містять поживних речовин. Тому не варто використовувати їх надто часто.

Сказати, яка олія найкраща для смажіння навіть у висновку складно. Комусь подобається горіховий смак кунжутної, комусь легкий оливковий, а хтось геть того смаку відчувати не хоче й прагне смажити на соняшниковій. Головне тут не піддавати олії впливу надто високих температур і слідкувати за тим, щоб вони не диміли. Інша порада – мати вдома цілий набір різних олій на всі випадки життя та гастрономічні настрої.

Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.

Читайте також

Найкращі рецепти. Смачні вареники з солодкими начинками від

Кожен обере до смаку. Солоні вареники від Євгена

Багато вареників і сиру. Що готували українці на

Альтернатива антипригарній. Як смажити на сталевій сковорідці й

Маленький суперфуд. Що таке ягоди годжі і чим

Цвітна капуста та як її приготувати. Поради та

Український суперфуд. Користь лляної олії, як використовувати та

Запечене сало. З чим і як запекти в

Як відділити білок від жовтка: 4 простих способи

Як смажити креветки: поради, яких вам не вистачало

Як смажити котлети. Поради та тонкощі приготування

Сталева, алюмінієва чи чавунна. Яка сковорідка потрібна саме

Як смачно приготувати булгур?

План – худнути після свят. 5 натуральних напоїв,

Три варіанти. Новорічне меню на чотирьох до 2500

Доступно і смачно. Святкова вечеря на двох до

Новий рік 2024. П’ять розкішних м’ясних страв на

Різдвяна випічка: чим відрізняються панянки та котелевські коржики

5 святкових бутербродів за п’ять хвилин

Що приготувати на Новий рік 2024. Десять страв,

h2:eq(0)’ data-code=’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’ data-block=’1’>

Товари від Шефа

Поради Клопотенка

Поради експертів

Новини

@Klopotenko

Підписатися на нас

Всі права на матеріали, розміщені на сайті klopotenko.com охороняються відповідно до законодавства України. Повне або часткове використання матеріалів сайту klopotenko.com без письмового дозволу Адміністрації сайту забороняється. © Євген Клопотенко 2024

h2:eq(1)’ data-code=’PGRpdiBjbGFzcz0nY29kZS1ibG9jayBjb2RlLWJsb2NrLTIgY29kZS1ibG9jay1wcmVtaXVtXzJtJyBzdHlsZT0nbWFyZ2luOiA4cHggYXV0bzsgdGV4dC1hbGlnbjogY2VudGVyOyBkaXNwbGF5OiBibG9jazsgY2xlYXI6IGJvdGg7Jz4KPCEtLSAvNTgzMDI4NDQvU0xEU19LbG9wb3RlbmtvX1ByZW1pdW0yX00gLS0+CjxkaXYgaWQ9J2Rpdi1ncHQtYWQtMTYxNzM4NDEyMzQ2Ni0wJyBzdHlsZT0nd2lkdGg6IDMwMHB4OyBoZWlnaHQ6IDI1MHB4Oyc+CiAgPHNjcmlwdD4KICAgIGdvb2dsZXRhZy5jbWQucHVzaChmdW5jdGlvbigpIHsgZ29vZ2xldGFnLmRpc3BsYXkoJ2Rpdi1ncHQtYWQtMTYxNzM4NDEyMzQ2Ni0wJyk7IH0pOwogIDwvc2NyaXB0Pgo8L2Rpdj4KPC9kaXY+Cg==’ data-block=’2’>

h2:eq(2)’ data-code=’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’ data-block=’3’>

h2:eq(3)’ data-code=’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’ data-block=’4’>

h2:eq(4)’ data-code=’PGRpdiBjbGFzcz0nY29kZS1ibG9jayBjb2RlLWJsb2NrLTUgY29kZS1ibG9jay1wcmVtaXVtXzVtJyBzdHlsZT0nbWFyZ2luOiA4cHggYXV0bzsgdGV4dC1hbGlnbjogY2VudGVyOyBkaXNwbGF5OiBibG9jazsgY2xlYXI6IGJvdGg7Jz4KPCEtLSAvNTgzMDI4NDQvU0xEU19LbG9wb3RlbmtvX1ByZW1pdW01X00gLS0+CjxkaXYgaWQ9J2Rpdi1ncHQtYWQtMTcwMTk0Nzc3ODEzNy0wJyBzdHlsZT0nbWluLXdpZHRoOiAzMDBweDsgbWluLWhlaWdodDogMjUwcHg7Jz4KICA8c2NyaXB0PgogICAgZ29vZ2xldGFnLmNtZC5wdXNoKGZ1bmN0aW9uKCkgeyBnb29nbGV0YWcuZGlzcGxheSgnZGl2LWdwdC1hZC0xNzAxOTQ3Nzc4MTM3LTAnKTsgfSk7CiAgPC9zY3JpcHQ+CjwvZGl2PjwvZGl2Pgo=’ data-block=’5’>

h2:eq(0), .posts-e .post-border:eq(2)’ data-code=’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’ data-block=’19’>

h2:eq(1), .posts-e .post-border:eq(4)’ data-code=’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’ data-block=’20’>

h2:eq(2), .posts-e .post-border:eq(6)’ data-code=’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’ data-block=’21’>

h2:eq(3), .posts-e .post-border:eq(8)’ data-code=’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’ data-block=’22’>

h2:eq(4), .posts-e .post-border:eq(10)’ data-code=’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’ data-block=’23’>

h2:eq(5)’ data-code=’PGRpdiBjbGFzcz0nY29kZS1ibG9jayBjb2RlLWJsb2NrLTI0IGNvZGUtYmxvY2stbW9iaWxlLXBvc3RzLTYnIHN0eWxlPSdtYXJnaW46IDhweCBhdXRvOyB0ZXh0LWFsaWduOiBjZW50ZXI7IGRpc3BsYXk6IGJsb2NrOyBjbGVhcjogYm90aDsnPgo8IS0tIC81ODMwMjg0NC9TTERTX0tsb3BvdGVua29fUHJlbWl1bTZfTSAtLT4KPGRpdiBpZD0nZGl2LWdwdC1hZC0xNzAyNDY2OTc4MjQ4LTAnIHN0eWxlPSdtaW4td2lkdGg6IDMwMHB4OyBtaW4taGVpZ2h0OiAyNTBweDsnPgogIDxzY3JpcHQ+CiAgICBnb29nbGV0YWcuY21kLnB1c2goZnVuY3Rpb24oKSB7IGdvb2dsZXRhZy5kaXNwbGF5KCdkaXYtZ3B0LWFkLTE3MDI0NjY5NzgyNDgtMCcpOyB9KTsKICA8L3NjcmlwdD4KPC9kaXY+PC9kaXY+Cg==’ data-block=’24’>

h2:eq(0), .direction-wrap-layout1′ data-code=’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’ data-block=’25’>

Про автора

admin administrator