За якої температури висаджувати троянди навесні

Авторadmin

За якої температури висаджувати троянди навесні

Висаджування троянд навесні у відкритий грунт

Садові троянди прикрасять будь-який сад і на будь-який клумбі вони будуть виглядати чудово, але для цього треба домогтися від них пишного цвітіння. Щоб домогтися від них гарного росту і цвітіння потрібно знати як їх висаджувати у відкритий грунт. У цій статті розповідається за якими правилами висаджують кущі троянд навесні.

Кращий час для висадки троянд

Кращий час для висаджування троянд навесні у відкритий грунт – тоді коли настали теплі дні і грунт добре прогрілася. Затягувати також не варто, що цілком можливо, в травні може стояти посушлива погода, рослини будуть погано приживатися і яскравого цвітіння від них не дочекаєтеся. Багато квітникарі вважають за краще висаджувати троянди ранньою весною.

Трояндочки одні з теплолюбних рослин і висаджують їх як тільки земля добре прогрілася, а нирки ще не розпустилися. Висаджені кущі троянд восени можуть не вкоренитися до заморозків і є ризик, що рослина може загинути, але якщо вкоренилися, то навесні йдуть в активне зростання. Садити навесні або восени квітникар вирішує сам, як на це можуть впливати різні чинники: погодні умови, сорт цієї рослини і інше.

Підготовка до висадки

Ознайомившись з видами і сортами садових троянд, можна приступати до придбання саджанців. Саджанці троянд можуть бути в контейнерах або з відкритою кореневою системою. У контейнерах висадки можна висаджувати навіть улітку, а з відкритою кореневою системою навесні або восени.

Вибираючи кущик троянди, потрібно ретельно розглянути кореневу систему, щоб вона не була пошкоджена. Занадто довгі корінці коротшають, а сухі і підгнилі вирізаються до 1-2 см до здорової тканини. Ниткоподібні корінці ні в якому разі чіпати не можна. Сам втечу обрізається під кутом над зовнішньої ниркою, залишивши дві-чотири нирки.
Перед посадкою кущ замочується у воді на пару годин (можна залишити на ніч), при цьому можна в воду додати стимулятор росту згідно з інструкцією.

Посадка троянд саджанцями

Вибирається місце для посадки відповідно до таких правил. Місце повинно бути не затемнене, але і не під прямими сонячними променями, так як це буде впливати на цвітіння рослини. Роза буде цвісти швидко, самі квіти будуть виглядати блякло, не є привабливо.
Всі сорти і види прекрасних троянд люблять м’яку, пухку, родючу землю. Приступаючи до посадки рожевого куща потрібно підготувати землю. Для цього перекопують грунт і роблять лунку, на дно якої укладають дренаж, добрива. Вириті поглиблення повинно бути більше земляного кома з корінням на 10 см. Кущ заглиблюється в землю на 4 см від шийки. Землю для засипання ямки змішують з компостом, корисно додати деревної золи, і щільно утрамбовують. Кущик підгортають і роблять земляний рів, щоб вода не витікала і добре поливають.

Правила посадки

Який сорт і вид троянд був не обрана для них існують одні правила посадки.
Правильний вибір місця – світле, захищене від прямих променів місце.

Підготувати саджанець до посадки, оглянути і видалити сухі, підгнилі і дуже довгі корінці.
Зробити поглиблення, висадити кущ, щільно утрамбувати землю навколо нього, підгорнути на 15 см, щоб захистити кущик троянди від висихання і рясно полити.
Виконуючи всі ці нескладні вимоги можна розраховувати на пишне цвітіння улюблених троянд з весни до осені.

Догляд за трояндами навесні. Як провести обрізання, підживлення троянд весною

Щоб троянди радували Вас красою і пишно цвіли, потрібно правильно за ними доглядати. Особливо, навесні.

Укриття троянд від заморозків

Якщо Ви живете в холодних регіонах, на зиму троянди потрібно вкривати. Це допоможе їм пережити холодну пору. Але, як тільки стане тепліше, слід зняти укриття, щоб квіти не були занадто вологі, не “прілі». Укриття прибирають поступово. Коли на вулиці починає трохи теплішати, з північного боку троянди можна розкривати, але тільки в денний час і на пару годин.

Вам слід дуже уважно стежити за температурою. Коли вона підніметься вище – 5 градусів, знімається верхній шар. Якщо встановився 0, можна видаляти середній. Останній шар – сухе листя, і їх знімають в кінці. Від кореневої шийки укриття прибирають в найостаннішу чергу. Далі потрібно розпушити землю біля куща, але не дуже сильно. Це важливо, щоб повітря потрапляв на кореневу систему.

Поступове зняття укриття – це важливий етап, за допомогою якого троянди максимально адаптуються до нових умов. Вони «подякують» Вас буйними зеленими листками.

Обрізка троянд: як та коли її проводити

Кущі потрібно обрізати приблизно через 5 днів, після того, як було знято укриття. Але робити це слід до того, як розпустяться бруньки. Обрізка потрібна, як з санітарної точки зору, так і для омолодження та для формування куща. Необхідно звертати увагу на стан кори і нирок.

Навіть, якщо втечу змінив колір, це може бути поганим знаком. При обрізанні пагонів, дивляться на зрізи. Здорове рослина представить Вам світлі, трохи вологі зрізи, без темних плям. Якщо Вам не вдається при зрізі досягти здорових зрізів, то такі пагони найкраще зрізати. Якщо є плями на корі, їх теж зрізають.

Якщо кущі старше 5-ти років, обрізка потрібна для того, щоб омолодити троянди. У чайно-гібридних троянд старі пагони 3-5 ти років зрізаються повністю. У плентаються троянд зрізаються пагони 6-7-ми років.

Якщо Ви обрізаєте кущі для формування, відразу ж визначитеся, яка форма і висота куща вам потрібна. Необхідно звертати увагу на нирки: в який бік вони дивляться, туди і будуть рости пагони. Найвищі пагони обрізаються, і формується висота куща. Потім слід видалити всі тонкі, сухі гілочки, які точно не будуть цвісти. Всі ті пагони, які згущують кущ, теж потрібно зрізати.

Після того, як кущі обрізані, вони краще ростуть, стають більш зеленими, активніше цвітуть. Швидка вегетація допомагають швидше затягуватися зрізах і менш інфікуватися.

Правила обрізки троянд:

  • Обрізати кущі потрібно дуже гострим приладом.
  • Інвентар слід дезінфікувати, наприклад, марганцівкою.
  • Всі зрізи повинні бути косими.
  • Пагони обрізають на 0,5 см вище, ніж нирка. Зрізи повинні бути оброблені садовим варом.

Обробка кущів троянд від шкідників, хвороб

Після обрізки, потрібно обробити кущі від грибкових захворювань. Для цього можна використовувати мідний купорос або бордоскую суміш. Через 15 днів обробку потрібно повторити.

Обробляти троянди для профілактики потрібно тільки, якщо раніше вони страждали від нашестя комах. Зазвичай кущі обробляють Актарою, вони ефективна від багатьох шкідників і її можна використовувати навіть, коли вже розпустилися листочки.

Підживлення троянд добривами

Щоб бути красивим, кущ повинен отримувати всі необхідні мікроелементи. Для цього використовують добрива. Самими основними елементами вважаються азот, калій і фосфор. Вони допомагають квітці бути яскравим, цвісти довго і красиво. Якщо їх немає, рослина стає слабкішим. Мікроелементи теж потрібні, але в мікродозах. При внесенні їх, потрібно дуже добре полити землю навколо куща, щоб його не спалити.

Навесні необхідно удобрювати троянди азотними добривами. Робити це потрібно після обрізання, до того, як розпустяться листочки. Через 2 тижні, як було внесено першу добриво, слід внести друге. Третє вносять тоді, коли зав’язалися перші бутони. Для цього можна використовувати аміачну селітру.

Друга підгодівля здійснюватися, коли температура досягла +10 градусів. Для цього потрібно використовувати ті добрива, які включають в себе мікроелементи. Рекомендуємо добриво для троянд та квітучих рослин Ogrod 2001 2 кг, а також Добриво Флоровіт для квітучих рослин, 1 кг

Мульчування троянд

Це хороший спосіб зберегти вологість грунту, не потрібно постійно розчісує грунт біля куща. Для мульчі підійде дрібна кора або агротекстиль. Але мульча не повинна закрити ствол троянди і бути рівномірно розподілена.

Висадка троянди навесні у відкритий грунт

Дуже часто троянду саджають восени. Але робити це можна і навесні. Це навіть краще, адже квітка не буде піддаватися заморозків. Висаджувати потрібно тоді, коли температура не нижче 10 градусів. Земля повинна бути глинистої, піщаної, дуже м’якою. Роза любить світло або півтінь. Висаджують саджанець в ямку приблизно 50 см, перед цим потрібно Дода добрива, торф. Потім троянду поливають і мульчують.

Рекомендуємо переглянути повний каталог саджанців троянд доступних для замовлення

Про автора

admin administrator